Ugdymo politika

Vytautas Radžvilas. Mokytojos žodis: mokykla turi tarnauti Lietuvai!

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 16 d. 19:39

15     

    

Vytautas Radžvilas. Mokytojos žodis: mokykla turi tarnauti Lietuvai!

Nacionalinio susivienijimo bendražygės Alinos Laučienės mintys turėtų pasiekti ne tik kiekvieną Lietuvos mokytoją. Jos beldžiasi į kiekvieno mūsų Tautos ir šalies žmogaus, nepraradusio sąžinės ir jaučiančio atsakomybę už jaunosios kartos ir visos Lietuvos ateitį, protą ir širdį.

Milžinišką patirtį ir meistriškumą sukaupusi anglų kalbos mokytoja metodininkė priklauso sparčiai nykstančiam būriui Tikrų Mokytojų, kurie sugeba daryti stebuklus savo profesinės veiklos srityje.

Ilgametė mokytoja drąsiai dėdavo į stalčių nurodymus ir instrukcijas, kuriuos nesustabdomu srautu savo kabinetuose karštligiškai kurpia jokio sąlyčio su mokyklos gyvenimo tikrove neturintys ir mokytojo duonos neragavę švietimo valdininkai ir prievaizdai. Tik todėl savarankiškai ir išradingai dirbanti mokytoja ir šiandien gali sėkmingai mokyti anglų kalbos ir užpildyti žinių spragas net mokiniams, su kuriais susidūręs kitas kolega greičiausiai beviltiškai nuleistų rankas.

Kaip tik tokie didžiulę praktinio darbo mokykloje patirtį sukaupę ir turintys skvarbią įžvalgą mokytojai gali geriausiai matyti ir tiksliausiai įvardyti šių dienų mokyklą kamuojančias sunkias ligas ir jų paliekamas piktžaizdes. Pagrindinė Alinos Laučienės straipsnio mintis yra aiškus ir griežtas įspėjimas nemąstantiems veikėjams, kurių bemintės ir chaotiškos „reformos“ pavertė mokyklą griuvėsiais.

Nepadės jokios mokyklų tinklo pertvarkos ir „optimizavimai“, jokios tariamai šiuolaikiškos metodinės inovacijos, kol nebus atsakytą į pirmąjį kertinį klausimą: kam privalo tarnauti mūsų mokykla?

Šiandien ji iš esmės ruošia beveidę ir dažniausiai prastai parengtą darbo jėgą globaliai tos jėgos rinkai. Ugdo ne sąmoningus ir patriotiškus būsimuosius valstybės piliečius ir statytojus. Formuoja bešaknius klajūnus ir būsimuosius perėjūnus, kuriems neskiepijamos ir lieka svetimos padorumo, sąžinės, Tėvynės sąvokos. Lengvo gyvenimo ieškotojus, kurie vadovaujasi principu „kur gerai – ten tėvynė“.

Į antrą pamatinį klausimą, kas turi būti mokyklos atsinaujinimo ir atsigavimo atspirties taškas ir visų reformų centras, bus atsakyta straipsnio tęsinyje.

I dalį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-10-18 7:52

Apie zydus Amerikoje:
Girdejote anekdota apie zyda? Isidarbino zydas i statybas. Gavo kastuva , eik kask, liepia meistras. Zydas ziuri i kastuva…Sako: “su situo kastuvu negalima dirbti. Jis neturi motoriuk0”
“Gudrus” lietuviai leipsta juokais isgirde. Taciau Amerikoje BUTENT tokia tvarka. Jeigu tavo darbininkai dirbs kastuvu be motoriuko - zmogeli , tavo bizniukas isleks pro kamina. Nedirbs? Dirbs. Uz $20/val. Nemokesi? Ikals streika, kuri pagal Amerikos istatymus suorganizuot per 5 minutes galima, - todel ir sakau, kad lietuviai atsigime vergai, kad nereikalavo TOKIOS GALIMYBES kai buvo keiciamas DK, - kas toliau? Arba lokautas,arba tenkini reikalavimus. Lokautas? Galima. Tada tavo bizniukas sustos, o klientai pasius kur toliau. Dar po pusmecio pats “bizinismenas” issipardaves eis su kastuvu darbuotis.
Stai jums zydiska tvarka , kai kastuvas su motoriuku turi buti.

Dzeikas       2021-10-18 7:41

ah1, tamsta , esli laimingas zmogus ,kad nezinai kaip gyvenama Amerikoje.Nes jeigu zinotum - turbut pasikartum is pavydo. Ir ne piniguose esme, vokieciai, anglai gal tik siek tiek maziau turtingi - bet ir tie pavydi.
Ko pavydi? Laisves.
Ir manau 3/4 is milijono lietuviu pabegusiu is “laisvos lietuvos” griztu atgal iskart jeigu Lietuvoje butu Amerikos istatymai, NEPAISANT zemo pragyvenymo lygio.
Todel tiesiog netikiu,kad tamsta meluoji. Per mazai pilkosios mases , kad suprastum ka kalbi.

Atsakymas Klausimui redakcijai       2021-10-17 23:42

,,Ar tiesa, kad Tiesos.lt portalą perėmė Pro Patria ir Vytautas Radžvilas?” - Ne, netiesa. Tiesos.lt portalą perėmė prašaliečiai- prachadimcai.

> ah1 13:36       2021-10-17 16:57

Trampistai irgi vis susigrąžinėja Ameriką...
Kiek kartų, jau pavargau skaičiuoti…
Žydai ir Amerikoje žydai…

ah1       2021-10-17 13:36

Kieno rogėse sėdi to ir giesmę giedi. Sėdime americos rogėse, giedama americos baidanistų giesmės… Visa kita mulkinimo mechanizmai.

amam       2021-10-17 12:57

NS kalbos yra protingos ir patriotiskos.Bet kaip partija,negi nemato,jog turi buti DAR kazkokia veikla,kad pritraukt kuo daugiau zmoniu,daranciu partija reiksminga politine jega.Nesuprantu protingu zmoniu neprotingu,netoliaregisku veiksmu.Sekmes.

Prašalietis       2021-10-17 12:01

V.Radžvilas su savo ” mokykla turi tarnauti Lietuvai” prajuokino iki “apsikakojimo”. Kas tik lansberginiame durnių laive “netarnauja “Lietuvai, Lansbergių šeimynėlė Lietuvai “tarnavo ir tarnauja” kaip niekas kitas, tautos anūko Morta su savo mokyklomis “negailėdama jėgų tarnauja Lietuvai”, prie valdžios lovio prasibrovę pseudo politinės “partijos tarnauja Lietuvai dieną naktį be atostogų”, V’Radžvilas su savo NS kaip niekas kitas nori nors kiek “patarnauti LIetuvai”, Šimonytė su savo bukalaurais ir minia patarėjų “negailėdama jėgų, sveikatos ir net gyvybės tarnauja LIetuvai” ir tai be galo.. Vieni tarnauja, visi likusieji laukia nesulaukia kada jiems atluž “patarnauti Lietuvai”...

Klausimas redakcijai       2021-10-17 12:01

Ar tiesa, kad Tiesos.lt portalą perėmė Pro Patria ir Vytautas Radžvilas? Jei tiesa, reikėtų tai viešai paskelbti. Jei netiesa, reikėtų taip pat atrasti būdą skaitytojams pranešti.

Trumpai       2021-10-17 11:18

Perskaitęs antraštę, pamaniau, kas čia dabar. Negi ir Radžvilas - apie Astros fenomeną? Bet ačiū die - apie pagarbos vertą mokytoją.

Dzeikas       2021-10-17 9:33

tiek’ui:
Sutinku. Ne Lietuvai turi tarnauti mokytojai, o Dievui.
Ne , mokytojas neturi pakeisti sielu ganytojo.Tam yra baznycia, krikscionisko tikejimo ganytojai. Taciau kaip ir kiekvienas musu turi tarnauti JAM pagal savo talenta, taip ir mokytojai turi skiepyti sieki pazinimui ir , svarbiausia, troskima kurimui pagal Kurejo isakymus.
O jau Lietuvai ar kitam krastui kuris suteiks tam kurimui salygas - cia jau ponulis Radzvilas su savo NS, ar ka jis ten klijuoja,  turetu stengtis, kad paverstu Lietuva i kurybai palankia vieta , o ne kumeciu surinkimu.
Dabar gi klijuoja dura, mokytojai zombuokite mokinius, kad jie is Lietuvos neissilakstytu.

Ne, mokykla       2021-10-17 9:09

turi tarnauti Pasaulio Vyriausybei ir prisidėti prie žmonijos pamažinimo, ypač prie neskaitlingų tautų - tokių, kaip mes.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-17 9:04

- Tik ir tik t_a_u_t_i_n_ė mokykla gali pasitarnauti Lietuvai.
- Prieš bemaž 30 metų, buvo bandymas kurti tautinę mokyklą, bet bažnyčios veikėjai sužlugdė tai ir todėl dabar turim mirtiną pavojų Lietuvoje.
- Katastrofa
__________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 spalio 17

tiek       2021-10-17 8:31

o kada Radžvilas imsis klausimo : kam turi tarnauti Lietuvos Respublika? : Oligarchams , politikieriams , aferiūgoms /renovuotojams ? Ar dirbančiam Žmogui? Kam tokiems paprastiems klausimams atsakyti reikalingi milžinai/stebukladariai , etc. smulkmė?

T0mas J.       2021-10-17 1:09

Šimonytės vyriausybę lauk !

AAA       2021-10-16 23:38

Tas pats vyksta (vykdoma) ir su medicina pas mus:(

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.