Ugdymo politika

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 7 d. 21:15

20     

    

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Lietuvos Lenino komunistinės jaunimo sąjungos CK skyriaus vedėjas – nenuilstantis ideologinio-propagandinio fronto karys. Nepavargsta ir nė minutei neapleidžia įprasto idėjinio-auklėjamojo darbo [idejno-vospitatelnoj roboty] baro. Kaip ir įpratęs, daugiausia dėmesio skiria jaunimui. Dabar jau Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministru persivadinusio komjaunimo veikėjo galvoje gimsta viena už kitą absurdiškesnės, bet turinčios paliudyti aklą ištikimybę naujiems šeimininkams iniciatyvos, kuriomis užsimota kurti naują „europinį žmogų“ ir ideologiškai šviesti bei perauklėti lietuvius, o pirmiausia jaunąją jų kartą.

Paskutinioji iniciatyva akimirksniu prikelia atmintyje kadaise visur įkyriai skambėjusius propagandinės dainelės žodžius: „Moj adres nie dom i nie ulica. Moj adres – Sovetskij Sojuz“ („Mano adresas ne namai ir ne gatvė. Mano adresas – Tarybų Sąjunga“). Ta dainelė turėjo nuolatos priminti ir įtikinėti, kad mūsų Tėvynė – ne Lietuva. Kas ta Lietuvėlė – kažkoks varganas užkampis, kuriame jaunam žmogui net nėra vietos padoriai išskleisti gyvenimo ir kūrybos sparnų. Tikroji tėvynė – neaprėpiamos „didžiosios tarybų šalies“ platybės.

Akivaizdu, kad ši mintis nepajudinamai įstrigo uolaus kolaboranto ir komjaunimo aktyvisto galvoje. Ja vadovaujasi ir šiandien. Mintyse pakeitus vos vieną dainelės žodį – „sovietskij“ į „evropejskij“ – iš karto tampo akvaizdu, kad tautos ir valstybės ideologinio naikintojo mąstymas ir siekiai nė kiek nepasikeitė. Jo inciatyvos tikslas yra tas pats kaip sovietmečiu – jau nuo darželio versti mūsų vaikus ir jaunimą mankurtais. Ištrinti iš jų sąmonės ir atminties Lietuvos, kaip tikrosios ir vienintelės Tėvynės, vaizdinį.

Šitaip ugdomi – neturintys istorinės atminties, tautinės savigarbos ir valstybinio išdidumo jausmo – mankurtai yra tik beveidė ir pilka, tik sotesnio kąsnio ieškanti ir vien dėl jo po pasaulį be tikslo ir prasmės klajojanti darbo jėga. Ji – Junckerio idealas. Tačiau ji – ir Putino svajonė. Juk save laikantis ,,plačiai mąstančiu europiečiu“ ir nežinantis, kas yra jo Tėvynė ir kur jos ieškoti, bastūnas Lietuvos niekada nepasiilgs, nebrangins ir juo labiau negins. Tėvynės neturintys žmonės lengvai pavergiami ir yra ypač lengvas ir todėl kiekvieno plėšrūno be galo geidžiamas grobis. Piktai „baltų nacionalizmą“ smerkiantis ir aršiai su juo kovojantis Rusijos prezidentas gerai žino ir puikiai supranta, ką daro. Jis norėtų „susigrąžinti“ Lietuvą be rimto pasipriešinimo, o geriausia – paimti ją be šūvio. Jam reikalinga iš anksto su okupacija susitaikiusi ar net pasiruošusi jį sveikinti Tėvynės neturinčių euromankurtų minia. Žinia, talkininkai, sąmoningai ar nesąmoningai ruošiantys moralinę, intelektualinę ir politinę dirvą Lietuvos „reintegracijai“ į Rytų erdvę, visada praverčia.

Todėl jis gali tik šypsotis ir trinti iš džiaugsmo rankas sužinojęs apie buvusio Maskvos tarno iniciatyvas, kuriomis tarsi spartinama ir gilinama „apie ES per mažai žinančios“ visuomenės eurointegracija ir europeizavimas. Jam paranku, kad Lietuvos jaunimas būtų nuosekliai ir kryptingai ištautinamas ir išvalstybinamas diegiant „europines vertybes“ jau nuo mokyklos suolo. Juk šitaip ugdomi net nesuprantantys, kas iš tiesų yra sava valstybė ir ką reiškia ją turėti, ES provincijos gyventojai niekada nesugebės tvirtai pasipriešinti jokiam užpuolikui. Tam reikia mylėti Tėvynę ir turėti aukotis dėl jos įkvepiančią patriotinę dvasią. Jų neturintiems lietuviams galiausiai bus vis vien, kokios imperijos valdiniais būti.

Todėl netiesa, kad integracijos į ES gilinimas savaime stiprina Lietuvos saugumą. Priešingai: juo karščiau ir sparčiau Lietuva veršis į ES „federaciją“, juo lengviau ir greičiau pateks į jos „sugrįžimo“ trokštančios ir vis nekantriau laukiančios Rusijos glėbį. Šiai „sugrįžimo“ kelionei Lietuvos jaunimą kaip tik ir ruošia užsienio reikalų ministro „europeizuojama“, Tėvynės sampratą griaunanti ir jos meilę bei patriotizmo dvasią vardant „plačiosios eurotarybinės tėvynės“ ir jos abstrakčių, tad niekam neįpareigojančių vertybių žudanti mokykla.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2018-10-11 12:35

Vytautai Radžvilai, UK išstojimas iš ES manau pavyks, nes ji dar ubagynu nevirtusi. Pažvelk į  Lietuvos pastatus.  Mokyklos atremontuotos už  ES lėšas. Prie mokyklų skelbia pritvirtintos lentelės.  Rasite tokių  lentelių  ir prie bažnyčių,  jei iš kulturingumo neprikaltų,  tai seniūnijoje manu rasite dokumentaliai.  Rasite prie kitų  pastatų,  kad net ir keliai kuriuos Lietuva išsimeldė  už  kyšius iš  Maskvos,  kad būtų asfaltuoti,  dabar asfaltuojami iš  ES lėšų. Kaip mes galime išeiti iš  Es jeigi ji paskaičiuos kiek dabartinė  valdžia prasiskolino ES ir pareikalaus grąžinti pinigus? Mes kai vergai manau su šeimomis jau parduoti ES ir lietuviški vaikai jau gimsta ne Lietuvoje o ES?  Va kas mūsų  laukia. Geriamą  vandenį  dar apgynėme nuo “Ševronų” - miškų ne…..žmogų  apginti nuo klastos yra sunku.

nuomone       2018-10-9 9:07

o kas gali paneigti,kad tie komjaunuoliai koloborantai ne tesia savo tarnyste kremliui????As manau,kad jie tesia,nes ju nuo to kabliuko nepaleido seimininkai….

Pikc       2018-10-8 22:57

“O kaipgis” - įdomi info apie bankus: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/VJNDzSJvpBs

kubilius       2018-10-8 17:20

Sako, kad butu geriausias prezidentas, o cia malamas. Rusija ims viska ir visi buciuos Putinui? Sachmatininkai ir saskininkai mato kas bus? Jeigu tyli kai ispjaunami azuolai, tai ir del kvailu lietuviu likimo galva neskauda.

O kaipgis,        2018-10-8 15:28

reikia plėsti gi kažkam internacizmą - niekur nesidėsit. Prieš Banką nepapūsit.

Junkeris       2018-10-8 15:19

šiandien delfyje liepia stipriau kovoti su siauru nacionalizmu.Prasideda.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-8 14:17

to “Chingishan to Ramanauskas     2018-10-8 1:08
tai mes ir nęsam jūsų geyropiškų vertybių propoguotojai.”

***
Tai tamsta matai tik geyropą, o mano supratimu norėčiau matyti nacionalinių valstybių sąjungą, būtų stabilesnis dainys nei dabar. Kiekvienas skirtingai mato ir siekia.

$+$       2018-10-8 11:32

Nereikia pasiduoti emocijoms, ponai prisiekusieji, tai silpnumo ženklas, kuriuo valstybės valdymą uzurpavę degeneratai būtinai psinaudos. Apie tai, kas vyksta globalizuojamame Europos šiaurės kampe, prirašyta akrai spausdinto teksto, bet jis nieko nekeičia.

Nei teisinės, nei demokratinės valstybės niekas nekūrė, vyko tik imitaciniai procesai, netgi, sakyčiau, kalambūriškos procedūros, nesiekiant jokio rezultato, išskyrus pataikavimą globalizuotojams. Tai matosi plika akimi, o Užsienio reikalų ministras yra viso to chrestomatinis pavyzdys.

Jo pastarojo meto veikla atsiskleidė visų gražumu. Akivaizdu, kad jis ne tik nevykdo jokios Lietuvos Respublikos užsienio politikos, bet nežinia ir kam tarnauja. Konstitucinis teiginys, kad „Valstybę kuria Tauta” yra parodija esamai situacijai Lietuvoje.

Kuodis delfyje       2018-10-8 11:26

teigia,kad reikia uždarinėti mokyklas.Liksim darbo jėgos kalvė vakarams?

Dovanokit,       2018-10-8 9:53

turėjo būti “vystydami socialinę atskirtį”, o ne “atskiri”. Na, bet manau, kad Chanas suprato, ką norėjau pasakyti, tiesa? Lenkija jau kartą yra apsigavusi ir pamaniusi, kad lengvai ant balto eržilo jos maršalėkas įjos į Berlyną pro kokius ten garsius vartus, ką, Chane? Tam maršalėkui tik Lietuvai skelti ultimatumą kauniškiams tepavyko, o teko pačiam gėdingai bėgti. Tiesa, tas maršalėkas avansu buvo nusitapęs net paveikslą, kaip įjoja pro vartus į Berlyną ant grėsmingo eržilo.

Jules       2018-10-8 9:31

Didysis chanas čia yra praradęs atmintį ir nebežino, kuo jau kartą baigėsi Lenkijai šitas geopolitinis triukas, gavus Karo garantiją Londone 1939 metų kovo 31 dieną, jai net neprašant, o dabar pati prašosi, kad tai būtų pakartota - atiduota Rusijai. Na, o lietuvių intelektualūs gudragalviai, vystydami socialinę atskiri ir kulversčiais plėtodami skurdą stumia Lietuvą vėl Maskvai į nasrus, kuri vėl pažadės bedaliams, kaip anuomet Kaune, kaliošus dykai ir lietuviai, panašu, yra linkę tuo patikėti, kai trečdalis mūsų už skurdo ribos.

Dėl Žečpospolitos.       2018-10-8 9:26

Lenkija iš Jurabarko reikalauja milijono ar daugaiau eurų grąžinti.Kažkoks nepavykęs sandoris ar veiksmas.

Jules       2018-10-8 9:23

ES turi ir privalo tapti Tėvynių Sąjunga - Nacijų Sąjunga, kitaip ji pati žlugs, praras tapatybę ir neatsilaikys prieš naujai besiformuojančius ir jau susiformavusius dėka Didžiojo Trejeto sąjungos, pavyzdžiui, Kinija, megapolius. Be ES mes iškart atsidursime arba Rusijoje, arba Žečpospolitoje, kurios taip labai jau įsigeidė Lietuvos inteligentai - to buvusio lietuvių pragaro.

Reiktų sakyti,       2018-10-8 9:13

kad Valatka - didysis ir bene ciniškiausias dezi propagandistas, neosovietikas.

Penktadieniui       2018-10-8 8:27

Negi galima tikėtis, kad didysis propagandistas Valatka kviestų kitokių pažiūrų žmogų? Čia ne tiek svarbu, ką ir kas kalbėjo, o kas tokį kalbėtoją surado ir eterį jam suteikė. Propagandistas samdomas, kad dirbtų savo propagandinį darbą, už tai jam ir mokama…

Penktadienį       2018-10-8 7:21

pas R.Valatką laidoje Mokytojo dienos proga viešėjęs jaunasis mokytojas ,Valatkai paklausus,ar būtinos perskaityti literatūros sąrašas nepaseno,jaunasis mokytojas atsakė,kad klasiką reikia palikti,kita keisti,kad būtų galima ugdyti PASAULIO PILIETĮ.Jauniems mokytojams jau išplautas suvokimas ,kad pasaulis prasideda nuo Lietuvos ,savo tėviškės,gatvės,mokyklos,miestelio,savo šaknų...

Chingishan to Ramanauskas       2018-10-8 0:08

tai mes ir nęsam jūsų geyropiškų vertybių propoguotojai. mums pederastija, tolerasitija, juvenalinė justiciją, islamizavimas,feminizmas, metoo, kova prieš šeimą, kova prieš laisvą žodį (kai negali prieš pederastus pasakyti nieko), kova prieš religiją ir.t.t ir pan.
mes prieš bet kokias ES- už ES galima buvo būti kol tai buvo tiesiog ekonominė sąjunga- o dabar tai iškrypelių ir išsigimelių islamizuotas ir nupederastintas lizdas. taip kad negerbiamas dr.br.tr ramanauskai- isikišk šitą ES ten kur linkevičius su lgbt kaišioja.
gynybos aliansas yra nato- ir nieko bendro su geyropa neturi. čia tu esi išdavikas savo šalies, antieuropietis- nes europiečiu žmogų daro ne buvimas kažkokioj degradavusioj sąjungoj- o geografinė padėtis- taip kad aš galiu būti europiečiu nebūdamas jokio ES. o tu gali važiuot iš čia į savo jevrosajuzą- niekas čia tokių nelaiko.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-10-7 23:39

Citata: “Šitaip ugdomi – neturintys istorinės atminties, tautinės savigarbos ir valstybinio išdidumo jausmo – mankurtai yra tik beveidė ir pilka, tik sotesnio kąsnio ieškanti ir vien dėl jo po pasaulį be tikslo ir prasmės klajojanti darbo jėga. “
****

Prof. V.Radžvilas teisingai kalba apie linkevičių, bet tai nereiškia, kad pats yra teisus. Jam pasisekė susižvejoti atlyginimą iš biudžeto, tai dabar kitus siekia pažeminti.
Pasisakau už ES, nes netūraliai, istoriškai Europa susideda iš NACIONALINIŲ valstybių. O tai reiškia, kad tai ir yra tikroji Europos vertybė, kuri turi būti ir ES vertybe. Tie kas kalba kitaip, tai jie nėra Europinių vertybių propaguotojai, o tikriau yra išdavikai, antieuropiečiai. Taigi ES turi susidaryti iš nacionalinių valstybių. Kartu yra lengviau gintis, o kai liksi vienas, tai praris net nekramtę.

Kaip matau, V.Radžvilas nori suvienyti išlikdamas vienas, su savimi susivienyjęs. Tai kur tie judėjimai…??? Kiek jau kartų skelbėte? O kai reikia paklusiti Konstitucijai, tai karksi kaip kgbistas. Yra tams straipnis, nekartosiu.

Puikiai -       2018-10-7 23:36

kaip pirstu I aki!

Misteris       2018-10-7 21:51

Gerai,kad dar yra žmonių drįstančių raštu išsakyti TIESĄ apie KOMJAUNUOLIUS ir EUROBUKAPROČIUS.
Nors iš tiesų tarp jų skirtumas mažas-kaukolės aptrauktos raudonai arba žydrai.


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Sausio 13-oji: Tiesa, sustabdžiusi tankus

Algirdas Endriukaitis: „Nepriklausomos Lietuvos teismai įteisina KGB veiklą ir sovietinę okupaciją“

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.