Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Vytautas Radžvilas. LRT-Ostankino epocha turi baigtis

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 26 d. 14:18

49     

    

Vytautas Radžvilas. LRT-Ostankino epocha turi baigtis

Sovietmečio disidentai daugybę metų buvo vadinami ekstremistais ir radikalais, nes kalbėjo apie Molotovo-Ribentropo paktą ir juodino šviesią tarybinio gyvenimo tikrovę. Kol pakilus Sąjūdžio bangai nuščiuvusi tauta sužinojo, suprato ir patikėjo, kad jie buvo teisūs.

Ši melo ir tiesos grumtynių istorija kartojasi. Beveik prieš dvejus metus Tautos Forumas su kitomis visuomeninėmis organizacijomis atvirai ir aiškiai prabilo apie tai, kad vadinamasis Nacionalinis transliuotojas tapo viena iš didžiausių grėsmių valstybei (ČIA). D. Grybauskaitės statytinės M. Garbačiauskaitės surinkta komanda pavertė LRT žalingesne ir pavojingesne Lietuvai įstaiga, negu ji buvo liūdnos atminties sovietmečiu jai vadovavusio J. Kuolelio laikais. Bet kurioje savisaugos instinkto galutinai nepraradusioje šalyje toks radijas ir televizija dėl jų programų turinio ir pobūdžio nedvejojant būtų paskelbti už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomais antivalstybinės ardomosios propagandos sklaidos centrais. Tokio masto šalies piliečių tautinės ir valstybinės sąmonės griovimo nebuvo net anos okupacijos laikais.

Būtų komiška, jei nebūtų tragiška, kad ši įstaiga, verčianti visuomenę jokių moralinių, politinių, kultūrinių vertybių ir idealų neturinčia beveidės darbo jėgos mase, dar mėgina „dekonstruoti“ ir „demaskuoti“ putininės Rusijos propagandą. O iš tikrųjų stebint „demaskuotojų“ veiklą savaime kyla klausimas, kiek Rusijai apskritai prasminga skirti pastangų ir lėšų tokiai propagandai, jeigu LRT ir taip nemokamai pluša kaip Kremliaus Ostankino televizijos padalinys.

Valstybiškai mąstančios ir susirūpinusios tokia padėtimi visuomenės balsas (ČIA) ilgai buvo šauksmas tyruose. Tačiau V. Laučiaus straipsnis (ČIA) tarsi liudija, kad Nacionalinio transliuotojo vadovybės išauginti ideologinio propagandinio melo pelėsiai ir puvėsiai prasiskverbė taip giliai, o jo keliamas moralinis ir politinis tvaikas pasklido taip plačiai, kad jau netyli ne tik seniai reikalaujantys esminės LRT pertvarkos „marginalai“ ir „radikalai“, bet ir nebegali sau leisti toliau tylėti ir sąžinės bei atsakomybės už Lietuvos valstybės likimą nepraradę „mainstreaminės“ žiniasklaidos atstovai.

Panašiai kaip Sąjūdžio laikais, turi būti griežtai pasakyta, kad LRT-Ostankino epocha privalo baigtis. Jeigu nenorime prarasti valstybės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemyna       2020-06-1 21:30

į: Jeigu ir kodėl…
1) Labai abejoju, kad tai „mačys”. Pažiūrėkite kaip daug valstybei svarbių įstatymų projektų, siūlymų, piliečių peticijų  ciniškai išsišiepusiais veidais pakasta giliai giliai į „makulatūros” dugną.
2) Kai klausome ar žiūrime laidas,daug žmonių ne todėl jas įsijungia, kad jiems malonu girdėti ir matyti, ką ten kalbą ir rodo, o todėl, kad nori žinoti, kuo savo teiginius (ar net kiaulystes) argumentuoja, „padorius” veidus nutaisę... Nepamenu, Marksas ar Engelsas rašė, kad priešo kalbą reikia mokėti - labai teisinga mintis ne tik tada, kai mokaisi užsienio kalbos, bet ir kai domiesi priešo kalbomis, perpranti jo priešiškos veiklos metodiką.   

žygis       2020-05-31 18:02

Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečio rytą negalėjau patikėti kas sklinda iš LRT .Kiekvieną valandą žinios” papuoštos” pasibaisėtinais garsais, trunkančiais pusę minutės. O baigiamos orais dar aštresnių garsų kakafonija.Argi tikrai Korona-19 jau palietė ir muzikų smegenis, kad jiems tokie garsai tinka? Ačiū Dievui dar yra Žinių radijas…

Teisingai       2020-05-29 10:01

Bet tik ir tiek, kada viskas suformuota, pakeisti pasakius, kitaip nesuformuosi, sąjūdžio laikai tai kiti laikai, tada viskas buvo jau išsiformavę, todėl pasakius laisvą žodį, dar greičiau išsiformavo,tiksliau griuvo, dabar yra kol kas kitaip.

štaziui       2020-05-28 18:29

vaginaline analopliurpale, susikuši abi rankas į neužsičiaupiantį savo tauškalų šaltinį, varlyte straksi į kokių ten “teisių” institutą. Tavęs jau laukia. Nuo oralinių paslaugų čia, pereik prie ... ten.

Kvailumas ir egoizmas..       2020-05-28 11:48

Mūsų kvailumas ir egoizmas, neleidžia susivienyti ir ViSAS KUKLIAS PAJĖGAS SKIRTI ONS oponentų frakcijos atsiradimui (Rusijoje- trad. nelaimė-kvailumas ir keliai, pas mus K ir E..)
Seime su įsipareigojimais reformų paketui. Kvailiai dabar barstosi per aibę problemų,-problemėlių, švaisto jėgas arba nieko nedaro kumščio susiformavimui…
Kvailiai su moksliniais laipsniais nesupranta, kad negrįžtamumo taškas bus praeitas būtent šį spalį..Beje, G.M. įsitikinęs, kad taškas jau praeitas ir valstybingumo ir pol. tautos žlugimas jau nebesustabdomas. Mano patirtis ir žinios rodo į spalį...Prof. V.R.. atsisako žiūrėti tiesai į akis- žmog. išteklių atgimimui jau dabar beveik nėra. Jo NS eina stačia galva į visišką fiasko spalį ir kvailai vėpso į kitų telkimosi pastangas iš. po medžių.....NS pati stipriausia protu ir dora jėga, ir ta stipriausia jėga tiek bukaprotiška,kad nesuvokia, kad neturės nei vieno mandato eidama pavieniui…Prof. Radžvilui gali po nosimi pakišti perlaužimui šluotą, bet jis varo saviškius pavieniais šluotvirbiais į katastrofą...Tiksliau, jie miega žiemos miegu ir tikisi stebuklo,kuriais net trečiokai nebetiki…
Stebiuosi,kad NS gretose dar neprasidėjo adekvačiųjų maištas prieš tokius aklus vedlius….Po ONS oponentų fiasko spalį, pol. tautos esami likučiai nustips 100 procentu po dvigubu- liber. globalizmo ir ONS presu…Atgimimo NEBEBUS, BUS puikiai valdomas LIETUVIAKALBIŲ VEGETAVIMas ir NEBESUSTABDOMAS virsmas į Europos piliečius. Profesoriai vaitoja dešimtimis temų, kai uždavinys adekvatiems vienas- veiklus ,darbštus, demokratų kumštis spaliui…G.M. gal net teisus,nes ,deja,nėra nei vieno karvedžio- stratego demokratų stovykloje.
NS galėjo ir privalėjo tapti kumščio lydere,o dabar dėka vedlių ir dėka klusniai ar išmintingai tylinčių rusteikų ir šapalų jau pasirinko politinio savižudžio kelią...Aš ne Napoleono reinkarnacija,aš kalbu kaip Anderseno pasakos vaikutis, matantis NS karaliūnų ,,naujus rūbus’‘.
Paaiškinkit vaikučiui,kokio neadekvatumo, keistumo ir nuprotėjimo liniją veda partijoje liberalų demaskuotojas Šopauskas, kuriam ne užteko nei proto, nei sažinės, nei drąsos patalpinti Plebėjų tekstą tiesos.lt…Jei partijoje yra padorių ,protaujančių žmonių,tai ponas Šopauskas, už tokį tyčinį talkinimą partijai pasikorimui, į spalį einant pavieniui ,jau turėjo būti išmestas iš NS….Ir už spjūvį 35 piliečiams—-(pilietinio elito žmonių gvardijai) į veidą....Tai buvo ne redaktoriaus laisvo pasirinkimo reikalas, tai baisiau nei baisu, nes Šop. bijo tiesos ir adekvačių bei įžvalgių visuoemniškų lietuvių balso paskelbimo tiesos ...portale…Tai buvo piliečių elito balsas, kurį tylos žeme pabandė užversti šis, vienas iš veikliausių NS duobkasių...
Algirdas

Tas       2020-05-27 21:14

vaikinas Radžvilas su savo pigia demagogija antrą kartą nori įžengti į tą pačią upę-sąjūdį . Bet taip gi nebūna .

Saviškių aklumas kenkia kaip ir LRT...       2020-05-27 20:04

Patikslinu prof. Stoškų (apačioje)..Ne teismai, ne Skvernelis ir Ko tyčiojasi iš valstybės ar sveiko proto…Jie tiesiog natūraliai saugo savo feodą, SAVO CHEBROS valstybę, savo taisykles ,savo įstatymus,savo maitintoją- ONS valstybę (savo neribojamos valdžios tvirtovę...) smilesmile
Tyčiojasi , nuvilia labiau profesoriai -mūsiškiai (neva šviesuoliai- demokratai), mūsiškiai politikai ir tiesiog daugelis visuomeniškų žmonių...Kodėl? Todėl, kad jiems irgi, bet sadomazochistiškai, miela ONS kilpa ant nuosekliai nykstančios,silpnėjančios šalies ir asmeninio kaklo..
Profesoriai K. Stoškus, G. Navaitis ar Stasys Paulauskas (iš pajūrio) irgi dėl savų sumetimų ir savo ribotumų palaiko šią santvarką..Antraip jie būtų pasirašę šalies Šviesuolių raštą mažųjų partijų vedliams vienijimosi klausimu…Šiai trijulei reikia tik dekoratyvinio kultūrinio kremo ant mirštančio tautos ir valstybės veido….Jie nesiūlo ir nepalaiko nei vienos reformos, galinčios numarinti nepasotinamą ONS budelį..
Tyčiojasi prof. Radžvilas ir Ko (iš NS aktyvo), nes iš savo individualaus partinio bunkerio, keistaprotiškai siekia, kad nebūtų ONS oponentų stiprios koalicijos- kumščio- spalį.Šaiposi iš blaivaus proto, nors visi adekvatūs nepartiniai žmonės aplink įrodinėja, kad pavieniui NS negaus nei 2,5 procentų daugiamandatėje ONS ir koronos salygomis…
Tyčiojasi NS inteligentas L. Šopauskas (tiesos.lt) iš Plebėjų panašaus Raginimo (tyčia keistaprotiškai ir negarbingai jo netalpinęs..)ir iš adekvataus proto ir demokratiško elgesio portale standartų. Šopauskas pasityčiojo ne tik iš 35 plebėjų adekvačios nuomonės, pasityčiojo iš Voltero..(„Tūkstantį kartų nesutinku su tavo nuomone, bet esu pasiruošęs atiduoti savo gyvybę už tai, kad tu turėtum teisę ją išsakyti.“ - Volteras ...__
Tyčiojasi mažųjų partijų (LS, CP ir Ko..) vedliai, nekeldami renkamų,teisėjų,prokurorų, šerifų klausimo.Tyčiojasi iš sveiko proto, nes siūlo imitacijas, naudingas ONS palaikymui. Siūlo, lyg nemastantys kumečiai, pseudoreformas- ypatinguosius prokurorus (YP), renkamus ONS naudai dirbančiuose ir jos suformuotose(.... )Seimuose.( Pono Kuolio ir Ko klausiu šaržuodamas:,,Kodėl tyčiojatės iš Suvereno proto likučių, siūlydami vagims patiems išrinkti YP, kuris privalės,neva sąžiningai ir rimtai, gaudyti vagis ar jų statytinių korupciją....???) Manau, kad tik profesoriai gali siūlyti tokias ,,reformas’‘..Ir jie nepaliaujamai siūlo šias nesamones ,nekenksmingas visiškai ONS pamatams, nutaisę rimtus veidus…(Neseniai prof. Alv. Jokūbaitis subtiliai ir teisingai pasišaipė iš daugumos profesūros ekspertinių galių ir adekvatumo ne tik koronos kontekste..)
Tiek NS, tiek CP ar LS (sąrašo) vedliams rūpi tik patobulintas ONS modelis, o ne jo pakasynos,atiduodant įtakos galias patiems piliečiams-Suverenui.
CP ir KS pasiūlė kol kas tik vieną tikrą reformą- antinomenklatūrinį kadencijų politikoje ribojimą. NS- nieko panašaus kol kas net neišstenėjo…
O tradicinės-,,lovio’’ partijos nieko nekeis, nes dar yra ką bauginti, melžti, smaugti ir dalintis…Jos nesityčioja, jos, it blakės, siurbia ir lieja krokodilo ašaras, kad siurbiamasis kūnas vis dar gerai atrodo..Nusišluosto ašarėles ir siurbia toliau..
Išvada- labiau tyčiojasi iš blaivaus patys, neva demokratiški ,saviškiai…Tik ,man vis dar paslaptis,kodėl iš tų saviškių patyčių (nukreiptų prieš adekvatų protą) nesityčioja saviškis, puikus publicistas Rusteika.
Algirdas


p. Rūta,
Tikrai tai patyčios iš visos valstybės valdymo sistemos. Matyt, Skvernelis laukia piketų ir mitingo prie Vyriausybės rūmų...
Pagarbiai
K. Stoškus

Ruta Zabieliene pateikė info:

„Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis“ šiandien kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį raštu dėl tyčinio teismų sprendimo nevykdymo ir galimos korupcijos, atkreipdama dėmesį, kad jo vadovaujama Vyriausybė, asociacijos narių vertinimu, sąmoningai nevykdo visų lygių teismų priimtų sprendimų dėl Kuršių nerijoje, Nidoje, adresu Lotmiškio g. 1 esančių neteisėtų statinių, priklausančių privačiai įmonei, taip grubiai pažeisdama Lietuvos Respublikos Konstituciją ir galimai vykdydama korupcinius susitarimus.
Prisegtuke siunčiu nuasmenintą viešo kreipimosi tekstą.
Pagarbiai
Rasa Kalinauskaitė, asociacijos „Aplinkos ir paveldo apsaugos sąjūdis“ narė

Kauniški,       2020-05-27 16:29

pasistenk, kad tik Kaunas mūsų nebenuviltų, gerai?

Kaunas       2020-05-27 16:22

o siaube, Tiesos portalas pavirto į Sputnik.ru dvynį, o Radžvilas sutvisko visomis kolorado spalvomis. Apie visokius vladimirus ir laucius nėra nė ko kalbėti,- iš rusijos tam ir deleguotas, kad partijose ( nuo socdemų iki konservatorių) ir -iniasklaidoje kremliaus propogandą skleisti ? Bet Radžvilas nuvylė žiauriai.

>stasys       2020-05-27 16:05

Jūs matyt čia vienintelis tolerantiškosios Ostankino LRT liaudies gynėjas,iš malonumo nutįsusiomis seilėmis,nuo LRT jums daromo galvos smegenų, demokratiškai malonaus masažo.

https://youtu.be/y-KKkEZfHAc

A todėl,       2020-05-27 15:40

kad liaudis myli kagebistus - su jais jaučiasi saugiau.

ah1       2020-05-27 15:12

o kodėl R. nekyla noras pabaigti kgbistų įslaptinimo epochą ir rinkimų be pasirinkimo rinkti ne kgbistą epochą?  Liaudiškai tariant panašiai būtų    “kgbiste kepurė dega”?

ah1       2020-05-27 14:03

Nieko naujo arba iš serijos - “rusai puola”. Būtų nauja jei vietoj “ostankino” būtų “geicas” su bankyrium ” rodšildu” , tai yra būtų nauja “LRT - geico ir rodšildo epocha turi baigtis…”, o “vaiduoklis kovidas” pagautas vaiduoklių gaudytojų

Langų majore,       2020-05-27 13:13

radai kuo remtis? Ir prie ko čia Burokevičius, kai yra ir padorių lietuvaičių, be Tėvynės išdavikų.

Rusai       2020-05-27 9:26

pavertė sąmoningiausią Sibiro tautelę anekdotų objektu, o LRT iš visų jėgų bando tą patį padaryti su Lietuva. “Sučiukčink” - bendra rusų ir LRT strategija. Tam Ostankino kaip melo įrankio simbolis plačiausia prasme ir tarnauja.

>05:25       2020-05-27 9:03

AMB įsūdė DG į eurokomisarės postą, o VL dar iki tol jau norėjo niekam labai nežinomą asabą iš burokevičinės partijos įsūdyti į prezidentes. DG nelabai apdairiai apie tai rašė savo knygoje, išduodama painius AMB, VL ir DG tarpusavio priklausomybės bei bendradarbiavimo ryšius.

-> Langų majore,       2020-05-27 8:55

pats nedurnink runkeliukų, nes AB ir VL dvasine prasme nedaug kuo skiriasi tarpusavyje. Abu - neomarksistinių pažiūrų politikai, abu sovietmečiu savaip tarnavo tuometinei santvarkai.

DDD       2020-05-27 8:50

Yra komentatorių, kurie žiūri visuomeninę Ostankino TV (atseit LRT) ir nemato problemos. Nėra problemos ir tame, kad Ostankino TV tapo vienos iš Lietuvos didžiųjų partijų propagandos ruporu.

Nuomone       2020-05-27 8:41

Didesnį niekša kaip Grybauskaitė Lietuva neturėjo ir neturės.Isikiso ir apsiko   įvairias organizacijas,praskolino Lietuvą ,sunaikino du bankus,aukščiausio lygio nusikaltėle,padariusi Lietuvai milijardinius nuostolius ir dabar lendanti iorganizacijas su žodžiu skaidrumas….. atseit ji skaidri cha cha cha

Ale       2020-05-27 8:40

kai valstiečiai ėmėsi LRT reikalų, rimtos paramos iš visuomeninikų nesulaukė... Tai kas dabar?

Neabejingas @ >> 18:54        2020-05-27 8:38

„Nesutinku. Jau seniai įkišau televizorių į dėžę ir nukišau į toliausią kampą. Nė karto dar nepasigedau.”
Aš taip pat seniai įkišau televizorių į dėžę ir nukišau į tolimiausią kampą, tačiau (priešingai nei tamsta) labai laukiu kitokio televizoriaus, skatinančio tautinį patriotizmą ir krikščionišką dorovę. 

stasys        2020-05-27 7:56

Kartais atrodo kad nauja partija paprasčiausiai nesuranda sau vietos visuomenės gyvenime . Kabinasi į bet kokia problemą kuri pradeda dūmyti ..o kai viskas nuslopsta dėmesys sumenksta ir vėl ieškoma už ko čia užsikabinti . Gal tada tikrai verta apsvarstyti idėja Algirdo sumesti ‚šmutkes‘ su tokio pat likimo broliais (mažažemiais , prasčiokais) . Neužkiši visiems burnų žiniasklaidoje kaip ir patraukus kai kuriuos asmenis iš LRT-ė vadovybės nepasikeis tos televizijos kursas ..Demokratija , laisvas nuomonės dėstymas ..viena esminiu vertybių kurias privaloma ginti ir NS partijoje . Ar ta supranta V.Radžvilas ? manau supranta ..bet tada kam tos kovos su beidėjinėmis vėtrungėmis ? 

limpopo.       2020-05-27 7:13

palikit ostankiną ramybėj,tegu pabaigia degraduoti. kurkit alternatyvą ,juk niekas nedraudžia. nors šitas dalykėlis ne lietuvio smegeninei.

Langų majore,       2020-05-27 5:25

nedurnink runkeliukų, nes Dalia pirmiausia AMB(LKP CK Fiurerio) protežė ir jo įsūdyta dezi propagandos pagalba. Jo ministrė ir ES komisarė, taigi. Ir tik vėliau jau visa kita, kaip pageidavo pati tauta. Ką nori apgaut? Dėl flakonėlių kam man tikrintis, nes prieš metus vaikščiojau ir niekas nieko negaudė, o aplink pilna teplionių - ne mažiau kaip ir Vilniuje ar Širvintose. Meluoji ir nerausti. Gal su Zuoku kartu spec. kursus baigėte, a?

Kaip suprantu       2020-05-26 23:22

filosofas nori valdžion, bet jokio plano dar neturi…

>> 18:54       2020-05-26 21:10

Nesutinku. Jau seniai įkišau televizorių į dėžę ir nukišau į toliausią kampą. Nė karto dar nepasigedau.

to > 20:08       2020-05-26 20:51

Milaiti, Milaiti - ko tu vis nerimsti?
Nuvažiuok į Vieną ar Zalzburga ir išsitraukęs dažų flakonėlį, pradėk paišyti ant sienos. Patikrinsi natūroje -ima už šiknos ar ne.
O “prie ko če” ponas Landzgrybis, yra 1000 atsakymų.
Tame tarpe ir tas apie pono Landzgrybio “tautai” įsūdytą “Lietuvos Dalią”, kuri kaip žinia, visad būdavo “ne prie ko”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-26 20:42

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba - be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba - be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
__________________________
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-26 20:41

Reikalinga ilgalaikė stovyklavietė prie Lrt ir apgultis iki pergalės.
Reikia vado žodžio.
___________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 gegužės 26

stasys        2020-05-26 20:17

Man tai panašu į bandymą priprasti prie naujos kepurės .. Vl.Laučius nušneka per visą pilvą  ir pataikauja valstiečiams neturėdamas jokiu įsipareigojimu aniems . Šiandiena Jis tokios nuomonės rytoj atvirkščiai .. balai žino kam siūbuoja tas Vladimiras . Nebūkite veršiais su į nosimi įverta metaline boronka .. jei visur pulti kur pakvimpa dūmais ..tai iš to nieko gero nebus.

Pritariu autoriui        2020-05-26 20:09

Tik tai nebus lengva. Politika dauguma yra bailiai ar a jiems nerupi. Kova sunki o rezultatas negarantuotas, todel ir nesiima. Apie suintetesuotuosius net nekalbu. Paziuresim kaip bus po rinkimu, siuo metu- jokiu sansu

to fon Schneitz        2020-05-26 20:08

Kodėl grafitininkai teplioja Vieną arba pabėgėliai ką ten išdarinėja ir niekas neima už šiknos, joks policajus, a? Ir prie ko čia Landsbergis, kai jis seniai ne valdžioje nuo 1992 metų, nežinojai, runkelių kvailintojau? Ko neklibini Kubiliaus, Jurgio, Adamkaus, Brazausko, Butkevičiaus, Kirkilo, dabartinių politikos barygų ir panašiai, ką?

LikBiez comfort marketing       2020-05-26 19:20

Teisinį raštingumą Tautos masėms!
Piliečių patogumui, Konstitucija bus išleista ir tualetinio popieriaus rulonėlių pavidalu. Atskirus Konstitucijos straipsnius, planuojama spausdinti ant grindų kilimėlių, virtuvinių pašluosčių bei šiukšlių maišų.

tikintysis       2020-05-26 19:15

Valdžia turi mus gerpti, nes teip parašyta Švč. Konstitucijoje.

-> Jeigu ir kodėl...        2020-05-26 18:54

Nesutinku. Nacionalinis transliuotojas LRT tautai yra reikalingas kaip oras ir vanduo, tačiau ne naikinantis, bet stiprinantis Lietuvą ir jos kultūrinį  dvasingumą.

Rasa       2020-05-26 18:53

Vakarykštis LRT forumas , mano manymu,  visiskas fiasko

fon Schneitz       2020-05-26 18:40

Austrijos prezidentas Van der Bellenas buvo prigautas restorane su savo žmona Doris Schmidauer, tuo metu, kai jau 1,5 valandos galiojo „CoV“ komendanto valandos metas. Pirmoji valstybės pora pažeidę  visuotinio Karantino Įstatymą ir Komendanto valandą, buvo perduoti Teismui ir dabar laukia bausmės. Austrijos įstatymai nenumato jokių išlygų valdžios atstovams jeigu šie pažeidžia įstatymą. Jokių neliečiamybių ir metus trunkančių žaidimėlių su šnipštu pasibaigiančiomis “apkaltomis”. Prasikalto, nesvarbu ar municipalinės kontoros klerkas, ar prezidentas - bet kuris eilinis policininkas gali prieiti, “guten tag” ir paimti už šiknos.
Ar lietuviai gali įsivaizduoti, jog eilinis mūsų policininkas areštuotų Grybauckaitę ar Skvernelį?
Tikrą Teisinės valstybės veidą rodo, suimtų ir nuteistų politikų bei valdininkų kiekis. Kiek seimo narių, ministrų buvo nuteista per 30 metų Lietuvoje?
Vienos rankos pirštų pakaktų suskaičiuoti. Ir tai, daugeliu atveju, tai buvo sisteminių tarpusavio kerštai-razborkės.
Kol nėra visuomenės spaudimo, jokia valdžia neatsisakys privilegijų ir neliečiamybių.
Jeigu lietuviai kiekviena proga rodytų bent atvirą panieką režimo šuklams, jau net tiek pakaktų nebedrįsti pūsti miglų, kad “vsio xorošo”.
Ar pas mus būna švilpiančių per inauguracija, paradų metu, ar kas nos yra sušukęs Tatai į balkonėlį - “Užknisai dieduk, vanok iš čia, nebenorim klausyti tavo pezėjimų!”?
Ne. nieks nėra net svarstęs pritarti akcijai švenčių proga sutartinai,
vadams išsiskėtusiems tribūnose, atsukti piliečių nugaras.
Ne, debilai sustoję ploja ir vėliavytėmis mojuoja.
Tai ko jūs norite? Kad jus ...gerbtų?
Nuolankių apkiautėlių niekas negerbia.
Galite balsuoti iki apsišikimo, tačiau vis tiek liksite nulio vietoje.

Prašalaitis       2020-05-26 18:40

Kol buvo visuomenininku ir rašė deklaracijas, peticijas bei pareiškimus dar buvo galima suprasti, bet kai jau tapo politiku norėtųsi nebe nieko nekeičiančių pareiškimų, o konkrečių veiksmų plano kaip visuomenei susigrąžinti naci-analiniu virstantį transliuotoją.

Jeigu ir kodėl...       2020-05-26 18:36

Jeigu viskas yra reitinguojama,kodėl nėra info apie tai,kiek žmonelių žiūri LRT ir kiek ja pasitiki.Taikus būdas būtų išjungti šitą kanalą paprastuoju būdu,tinkamu karantino metu:solidariai nustojam žiūrėti,o jei nieks nežiūri,tai verta jo nefinansuoti.Ar ne taikus variantas?

vintage song       2020-05-26 18:15

“Sakau išjunk televizorių,
Tą televizorių,
Išjunk televizorių
Pagaliau!”

kin dza dza       2020-05-26 18:11

Jeigu nenorime prarasti valstybės, reikia liautis būti mandagiais ir korektiškais valdžios atžvilgiu. Nekreipia dėmesio? Į snukį ir kitą kartą kreips pritūpę.

muiliūtė       2020-05-26 17:13

stoviu prie lango, rūkau, žiūriu radžvilas su plakatėliu rankelėje piketuoja.
na ir tegul - taigi demokratija:)
jūs turite laisvę piketuoti, o mes turime laisvę nekreipti į tai dėmesio smile
vyskas pagal konstitūcijas.

Trabantas Pasvarstymui       2020-05-26 16:43

Va jetau, kiek jau tų reikalavimų buvo kelta, kiek surašyta peticijų ir deklaracijų. Rezultatas - visiškas nulis, ir tik dar didesnis suįžūlėjimas visuomenės atžvilgiu. Manau, kad veiksminga būtų meninė akcija apmėtyti tapšnotojų LRT skystais šūdais.

Pasvarstymas       2020-05-26 16:36

Manau, kad esamoje susidariusioje situacijoje veikimo kryptis yra labai teisinga. Tačiau, pareiškimais ir deklaracijomis yra beveik neįmanoma pakeisti visuomeninio transliuotojo perduodamų laidų dvasią ir turinį. Manau, kad reikėtų organizuoti pilietinio nepaklusnumo akcijas, iškeliant valdantiesiems ir nacionaliniam transliuotojui atitinkamus reikalavimus. Tačiau ir šiuo atveju viską nulemtų tokių akcijų masiškumas.

Kur mes?       2020-05-26 16:13

Šitokio kalibro politikai intelektualai neįleidžiami į LRT. O kur mes?

grigeo reikia žaliavų, todėl       2020-05-26 15:52

Jeigu nenorime prarasti valstybės, turime rašinėti kuo daugiau deklaracijų bei peticijų

Trabantas       2020-05-26 15:51

Rinkimų naktį bus linksma žiūrėti į TS-LRT tapšnotojų snukučius.

turi būti griežtai pasakyta       2020-05-26 15:50

-Trept trept kojele vansi škia tskant !!!

Jei neišpildoma būtinoji demokratijos prielaida       2020-05-26 15:24

- kryptingas dorovinis žmogaus ugdymas (pirmiausiai dėl elgsenos šiapus)
ir žmogaus į(si)traukimas į tikinčiųjų bendruomenę (dėl vilties išsipildymo amžinybėje, antraip baigtinis gyvenimas liktų tuštybių tuštybė),
demokratija neišvengiamai virsta ypatingai pavojinga politinio valdymo forma, kadangi labai efektyviai “pilietinės visuomenės vardu”
paslepia niekšybę ir ją aptarnaujantį personalą.
Tai ir stebime mūsuose, o ypač “visuomeninėje” LRT.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.