Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Partijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Radžvilas. LRT depolitizavimo spektaklis turi baigtis

Tiesos.lt siūlo   2018 m. spalio 12 d. 0:54

18     

    

Vytautas Radžvilas. LRT depolitizavimo spektaklis turi baigtis

Pro Patria

Valdančiosios koalicijos užmojus keisti LRT valdymą privalo įtariai vertinti ir budriai stebėti visuomenė. Juk pagundos palenkti nacionalinį transliuotoją sau, ir dar kelerių rinkimų išvakarėse, iš tiesų svaiginančios. Tačiau nevalia pasiduoti ir nuorodoje aprašomiems isteriškiems riksmams, kad „neleistina politizuoti LRT“ ar kad „pastangos padaryti LRT priklausomą nuo politinės valios negali būti toleruojamos“.

Sovietmečiu matyta valstybinė LRT kontrolė ir cenzūra buvo atgrasi ir nusikalstama. Tačiau manyti, kad išvalstybinus ir tariamai depolitizavus nacionalinį transliuotoją paverčiant jį „visuomeniniu“, jis tapo arba galėjo tapti nepriklausomas nuo politinės valios – naivu arba veidmaniška.

Politiškai „nepriklausomų“, arba „neutralių“ televizijos ir radijo paprasčiausiai nėra ir negali būti. Niekur pasaulyje tokio nėra, nes tokie transliuotojai visada kam nors tarnauja. Lietuvos LRT atveju klausimą derėtų kelti taip: nacionalinis transliuotojas yra atvirai politizuotas ir tarnauja lietuvių tautai, visuomenei ir valstybei (ne valdžiai! – tyčinės pastangos suplakti tautą ir valdžią kaip tik yra triukas, kurio desperatiškai ir demagogiškai griebėsi „depolitizavimo“ smerkėjai), arba jo nepriklausomybė tėra fikcija, slepianti tarnystę viešosios erdvės užkulisiuose tūnantiems šeimininkams: Briuselio biurokratijai, užsienio bankams ir korporacijoms, vietos stambiajam verslui.

Mūsų šalyje šitaip ir nutiko: „depolitizuotoje“ LRT įsitvirtino ir suvešėjo tokiems neįvardijamiems šeimininkams, o ne tautai ir visuomenei tarnaujančios ir sėkmingai „įsisavinančios pinigus“ niekam neatskaitingos ,,grupės draugų“ įvesta visiškai politinė ir pavyzdingai griežta cenzūra. Tiesiog žavumėlis stebėti protesto pikete šmėžuojančius tokius „žiniasklaidos nepriklausomumo“ atraminius stulpus ir „žodžio laisvės“ gynėjus kaip E. Jakilaitis ir R. Miliūtė, kurių ir panašių į juos dėka iš LRT taip smarkiai padvelkė burokevičinės „kaspervizijos“ tvaikas.

Todėl LRT tariamo depolitizavimo spektaklį laikas baigti. Metas sugrįžti prie politinio valdymo – tik būtinai demokratiško – modelio. Tai reikštų, kad nacionalinis transliuotojas turi būti atsiimtas iš minėtos „grupės draugų“ ir nematomų jų šeimininkų bei sugrąžintas tautai. O kai šitai įvyks, jį privalės politiškai – atvirai ir skaidriai – kontroliuoti visuomenė. Kaip jau yra trumpai buvę – tos nepamirštamos sąjūdinės LRT ir visos žiniasklaidos – tikros laisvės laikais.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O sancta simplicita!       2018-10-16 1:32

Atrodo, protingas, bet toks naivus… negi jam tikrai atrodo, kad jei ko paprašys ar pareikalaus, tai ir gaus…
Bandykit.
Bet ir prieš 30 metų nusileido ne dėl to, kad darbininkija ir valstietija pareikalavo, o kad partija įsakė. O ką gali TF ar tas pats VR??? jei jie į valdžią net neina?

Al. Juozapui       2018-10-16 0:40

,,Buratinai nuo 1991 niekada nei piršto nėra pajudinę”. Žmonės judėjo kaip išmanė - ne vienas dėl to nukentėjo ar net žuvo. Geriausias pamokymas yra asmeninis pavyzdys - didvyriams turim plačias galimybes pasireikšti.

Janina       2018-10-15 6:57

“nacionalinis transliuotojas turi būti atsiimtas iš minėtos „grupės draugų“ ir nematomų jų šeimininkų bei sugrąžintas tautai. O kai šitai įvyks, jį privalės politiškai – atvirai ir skaidriai – kontroliuoti visuomenė. Kaip jau yra trumpai buvę – tos nepamirštamos sąjūdinės LRT ir visos žiniasklaidos – tikros laisvės laikais.”
Tai geriausiai pasakyta! Tai teisingumo politika!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-10-14 15:00

Veiksmų planas
______________


Nenusakomai daug bėdų turim bet juk reikia jas ir (su)tvarkyti. Kas jei ne mes.
L. lengva būtų tai (pa)daryti štai tokio eiliškumo tvarka.

1. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (pirmininkas Gvidas Rutkauskas) privalo nedelsiant panaikinti (2004 metų) politinį sandorį su klastingiausiaisiais komunist_kgb’istiniais landsberginiais ir tai duotų nenuspėjamai didelę jėgą dar vieno Tautos Sąjūdžio startui. Manau, reikalingas Tautos forumo kreipimasis į LPKTS pirmininką Gvidą Rutkauską ir jo pavaduotojus bei į visus LPKTS valdybos ir tarybos narius. Kontaktai va čia http://www.lpkts.lt/kontaktai
Turim straipsnius, išryškinusius iki šiol buvusią nematomą Vytauto Landsbergio klastą. Va tokį
http://www.propatria.lt/2018/08/jonas-burokas-nepaneigsime-to-kas.html?showComment=1534473122762#c8995651840707352202
ir va tokį
http://www.vilniausforumas.lt/2018/08/tautos-forumo-pareiskimas-del-lkp.html
Išvada: nejusdama klastos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, susidėjo su LKP budelius dangstančiaisiais landsberginiais. Vienareikšmiškai, tokią klaidą reikia nedelsiant atitaisyti.
2. Tautos forumui LRT eterį, šiuo metu užgrobtą landsberginių, grybauskinių, brazauskinių, kirkilinių gaujų ir laiminga Tauta turės:
- Tautos naudai dirbančią prezidentinę tarnybą;
- Tautos naudai dirbantį Seimą;
- Tautos naudai dirbančią vyriausybę;
- Tautos naudai dirbančią teisėtvarką;
- Tautos naudai dirbančią saugumo tarnybą;
- Tautos naudai dirbančią žiniasklaidą;
- Tautos naudai dirbančią mokyklą tik ir tik lietuvių konstitucine kalba;
- pavyzdingiausią pasaulyje tvirtovę - Lietuvą.
Be LRT Sąjūdis - netikras.
3. Tautą skurdinusių Lietuvą naikinusių landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių ir kitų 7 antikonstitucinių suėjimų (Seimų) partinių gaujų l. lengvas “išjungimas” (iš politikos). Nes turim dr. Jono Ramanausko straipsnius
va tokius
http://www.ekspertai.eu/eilini-karta-antikonstituciniai-rinkimai-valdzia-nelegitymi88021/
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/
http://www.ekspertai.eu/okupuo0AJei trumpiau, Seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija.
Visos klastingosios partinės gaujos su komunistiniu užkratu turi būti nukenksmintos (išjungtos).

____________________________________________________

Lietuvos gynėjų ginklas - Lietuvos konstitucija pirminio pavidalo.
____________________________________________________

Sąjūdis (iki pergalės)

P. S. Šių minčių nepaisymas (ignoravimas) - pražūtingas Tautai, kasdien vis labiau skurdinamai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-10-14 14:56

Taip Vytautai Radžvilai,
“nacionalinis transliuotojas turi būti atsiimtas iš minėtos „grupės draugų“ ir nematomų jų šeimininkų bei sugrąžintas Tautai.”
Darom suėjimą (Seimą) prie mūsų LRT.

Grupė draugų       2018-10-12 22:53

nusavino LRT.Nušvilpė iš po panosės tautai.

Kas čia?       2018-10-12 22:45

Karbauskynas?

valteliui       2018-10-12 22:43

čia Naisiu portalas,  karbauskini salietriau?

politinis valdymas       2018-10-12 18:45

Taip, visuomeninė lrt turėtų būti politiškai aktyvi. Taip, ji turėtų būti valdoma ne kriminal-partinių gaujų, o visuomenės.
Tačiau yra vienas “bet”- poblemėlė. “Visuomenė” kuriai derėtų valdyti ir nustatyti politinių aktualijų vektorius savo visuomeniniai lrt- ta visuomenė didžiąja savo mase, yra tamsi, buka ir politiškai absoliučiai beraštė.
Visiški buratinai-kumečiai. Taigi, de facto turime koliziją “2 in 1”:
gyvybišką poreikį keisti situaciją ir visišką visuomenės nepasiruošimą bei neįgalumą situaciją keisti.
Pavieniai intelektualai gali suformuluoti klausimus, siūlyti modelius bei įgyvendinimo priemones. Bet keletas pavienių, nors ir labai išmintingų žmonių negali atlikti tos užduoties, kurią turėtų atlikti visuomenė- sukurti spaudimo režimo funkcionieriams. Buratinai nuo 1991 niekada nei piršto nėra pajudinę- atgavus nepriklausomybę tipo, priešų neliko ir tautos gerovę politikai turi paduoti liaudžiai ant sidabrinio padėklo.
O juk tikra Nepriklausomybė ir laisva laisvų piliečių visuomenė egzistuoja tik nepaliąujamos dinamikos būsenoje. Laisvė gyva kol už ją kovojama. Užsnūdus laisvės netenkama. Tai lyg važiavimas dviračiu- kol mini pedalus tol važiuoji ir išlaikai ļygsvarą. Pedalų nemini- virsti ant šono.
Tiesa, galima važiuoti ir neminant. Į pakalnę. Tą visuomenė trisdešimt metų ir darė- iš inercijos riedėjo. Pakalnėn. Dabar atvažiuota dugnan.
Ir ką? Ogi vietoje to, kad buratinai imtųsi minti pedalus iš gilios daubos į kalną, buratinai laukia gelėtojo-buksyro, kuris nachaliavai liurbius ištrauktų tiesiai į laimės žiburio viršūnę. Mulkiai.
Na, pagalvokite, ar realybėje, eidami gatve, kai pamatote patvory gulintį apsimyžusį nevykėlį - ar degate noru tokį degradą apkabinti ir pulti rūpintis atmatos gerbūviu? Kas svajoja tapti idiotų ir lūzerių prezidentu?
Ar didelė garbė tapti avinų bandos vyr. avinu?
Todėl, realiai į kandidatus eina arba ciniški vilkai su tikslu gerai atkusti kerpant ir pjaunant avinus, arba naivuoliai, kurie neatvokia realios padėties kam jie vadovaus.
Mes čia galime drąskytis ar rypuoti dėl tos visuomeninės lrt iki pažaliavimo,
bet kol netėsime politiškai aktyvios ir politiškai nuovokios visuomenės, įgalios kontroliuoti valdžią, galinčios pastatyti niekšus ar vagis į vietą visuomenės kol neturėsime- tikrai nieko nebus.

 

Valtelė nenuskendusi,pasirodo...       2018-10-12 15:23

Madam Makaraitytė persiplukdė valtele iš Info TV į LRT ant tautos skiriamos skalsios
duonytės.Vakar buvo šlykštu stebėti jos vedamos laidos LRT.Pasikvietė R.Karbauskį ir
trukdė jam kalbėti,vis pertraukinėjo,vaidino visažinę,o jos veidelis buvo kaip tardytos.Pasiūkite jai esesininkės uniformą,manau,tiks.

Kaip jau yra trumpai buvę        2018-10-12 13:41

Politiškai „nepriklausomų“, arba „neutralių“ televizijos ir radijo paprasčiausiai nėra ir negali būti. Niekur pasaulyje tokio nėra, nes tokie transliuotojai visada kam nors tarnauja. Metas sugrįžti prie politinio valdymo.Tai reikštų, kad nacionalinis transliuotojas turi būti atsiimtas iš minėtos „grupės draugų“ ir nematomų jų šeimininkų bei sugrąžintas tautai.

Didelė Lietuvos GĖDA       2018-10-12 10:30

Iki ko nusirito žiniasklaida:grasinimai,šantažai,tautos skaldymas,“ETATINIAI"propagandistai,atstovaujantys MG Baltic ir jų “klapčiukus”...,kuriuos gina(bijo šantažo)net mūsų“kietoji J.E.Prezidentė...Tai,kad TIKROJI INTELIGENTIJA neturi galimybių pasisakyti YRA AKIVAIZDU kiekvienam kritiškai mąstančiam lietuviui.Tai DIDŽIULĖ GĖDA prieš visą pasaulį,kad tapome valdomi nusikaltėlių grupės,kurie akiplėšiškai dar bando prisidengti ŠVENTU ŽODŽIU LAISVE.MENKYSTOS.

Misteris       2018-10-12 9:55

Pritariu Radžvilui.
Kontrolę atiduoti TAUTAI,nes būtent Tauta ir FINANSUOJA LRT.
Bet tam ,kad visi sponsoriai turėtume galimybę kontroliuot,BUHALTERINĖ apskaita PRIVALO būti įkelta į INTERNETINĮ portalą 100 proc.
Va,šitaip mes ir prismaugsime Hidrą kaulėta bado ranka.
Šnypštimo ir švokštimo dar bus.
Bus ir priešmirtinių konvulsijų...
Natūralu.
Melo era išleidžia paskutinius atodūsius.
NEBIJOKITE dalyvauti procese.

Argi nematot       2018-10-12 9:04

Mano pastebėjimu kiek keičiasi valdžios per visus beveik 30 metų,LRT monopolizuota konservatorių ir gerai, kad norima šį monopolį sugriauti ,ypač pastaruoju metu.

Arne       2018-10-12 8:42

Dėkui autoriui. Dabar kas vyksta - puolimas ant premjero, šauksmas per Europą gelbėti ir t.t. Bet nesivarginama paprastai, žmonių kalba informuoti-diskutuoti visuomenę apie besirandančias problemas, nenutylint įvairiausių nuomonių, skatinant rasti optimaliausus sprendimus. Pasitkrinkite pasitikėjimo žiniasklaida (ir LRT) reitingus, ponai.

Konceptualus ir konkretus,        2018-10-12 8:02

kartu l.paprastas įgyvendinimo požiūriu „modelio” 7:49 siūlymas. Tereiktų politinės valios. Kaip ir kas galėtų šito norėti? Kaip uždūmintą tautą pakelti savęs pačios išlaisvinimui ir kūrybai?

ruta       2018-10-12 7:35

...bus nelengva is liberastbolsevikiniu klapciuku atimi riebu kasni , kuris jau nemenkai ju suvirskintas .. motivacija tai milijonine ..

modelis       2018-10-12 6:49

“Metas sugrįžti prie politinio valdymo – tik būtinai demokratiško – modelio.”
Šioje vietoje Letas Palmaitis skaniai pasijuoktų iš tų “demokratijų”.
Nes demokratija tai vergvaldžių/patricijų valdžia kai šie sau atstovauti iš saviškių tarpo arba iš išikimų vasalų tarpo parenka “liaudies actovus” už kuriuos “pabalsuoja”.
Velniop “demokratijas”! Reikia kalbėti apie tiesioginį visuomenės atstovavimą.
Visuomeniniame tv ir radijuje neturi būti jokių matrioškinių prezidentūros, seimo ar vyriausybės valios vykdytojų.
LRT Taryba turi būti renkama ir tvirtinama visuomenės iš nepartinių švarios reputacijos intelektualų. Tv ir radijo žurnalistai bei laidų vedėjai privalo duotą priesaiką jog bus bešališki ir tarnaus Tautai ir Tėvynei laikydamiesi pagrindinių Dievo įstatymuose apibrėžtų vertybių.
LRT privalėtų skatinti visuomenėje kritinį mąstymą, transliuoti mokomąsias pilietinio taikaus pasipriešinimo ir nepaklusnumo įgūdžių mokančias laidas, visada operatyviai ir objektyviai nušviesti visuomenės protesto akcijas ir visada būti oponuojančio, kritikuojančio visuomenės balso transliuotoju visoms valdžioms kokios bebūtų. Jokia valdžia negalėtų atleisti LRT vadovų, negalėtų įtakoti biudžeto. Lėšų naudojimą prižiūrėtų visuomeninė komisija kurios skiriamą auditą taip pat privalėtų apmokėti valstybė.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.