Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Vytautas Radžvilas. Lietuvos piktžaizdės – dėl demokratijos stokos

Tiesos.lt siūlo   2018 m. gegužės 9 d. 20:26

21     

    

Vytautas Radžvilas. Lietuvos piktžaizdės – dėl demokratijos stokos

Kauno forumas

Formaliai ir pagal Konstituciją mūsų šalis – demokratinė respublika. O realiai?

Demokratija yra ne tik politinio valdymo forma, bet ir mąstymo bei gyvenimo būdas. Ji gali susiformuoti ir įsitvirtinti tik esant palankioms sąlygoms ir per ilgą laiką. Taip, atkūrus valstybę, demokratija buvo formaliai įtvirtinta Konstitucijoje, tačiau iš tikrųjų ji nunyko nespėjusi net prasiskleisti. Pakilusi Sąjūdžio banga trumpam išlaisvino Lietuvos žmones ir jų iniciatyvą, tačiau dauguma jų buvo pasiruošę ir įstengė kovoti tik dėl nepriklausomos valstybės, o ne dėl demokratijos. Neatsitiktinai po kovo 11 d. pačiame Sąjūdyje imta skelbti: „Pirma – nepriklausomybė, paskui – demokratija.“ Tad daugumai sąjūdininkų demokratinė retorika buvo tik politinės kovos įrankis, o ką jau kalbėti apie tuometę Komunistų partiją. Todėl šios abi politinės jėgos ir ėmė tai nuosekliai įgyvendinti. Iš A. Brazausko vadovaujamos Komunistų partijos vadovybės buvo pašalinti ir išstumti visi demokratiškai mąstę ir nuoširdžiai nepriklausomybės siekę sąjūdininkai. Tyliai pritariant V. Landsbergiui ir artimiausiems jo bendražygiams, iš Sąjūdžio buvo pašalinti „neaiškūs ir nepatikimi elementai“, nenorėję sustoti pusiaukelėje ir siekę, kad Lietuva būtų ne kažkieno „nepriklausomas dvaras“, o tikrai demokratiška ir moderni valstybė. Oligarchinis valdymas nėra šiaip turtingų žmonių valdžia. Turtas ir turtėjimas – ir niekas daugiau – štai kas pagrindinis valdymo principas ir vienintelis jo tikslas.

Vis garsiau iš kai kurių politikų ir teisininkų (pvz., K. Čilinsko) lūpų pasigirsta tezės apie oligarchijos grėsmę mūsų valstybei. Nejaugi tai realu?

Lietuva neabejotinai yra nomenklatūrinė oligarchinė „valdomos demokratijos“ šalis. Ją valdo trys siauri ir negausūs įtakingiausių žmonių sluoksniai: valdančiųjų partijų viršūnes sudaranti nepakeičiama politinė nomenklatūra, aukštoji valdininkija ir verslo magnatai (oligarchai). Nuolatinė šiems sluoksniams priklausančių grupuočių, arba „klanų“, kova ir kuria demokratiškos valstybės regimybę. Paprastų piliečių galimybes dalyvauti politikoje riboja ne tik pinigų stoka, bet ir diskriminaciniai rinkimų įstatymai, palankūs nomenklatūrinėms partijoms. Faktiškai Lietuvoje egzistuoja pagal Vakarų demokratijos standartus sukurptas fasadinės pseudodemokratijos modelis. Lietuviškoji „valdoma demokratija“ nuo rusiškosios skiriasi tik tuo, kad yra šiek tiek subtilesnė, todėl geriau slepia savo sovietines ištakas. Atvira prievarta čia nereikalinga. Nepaklusnaus piliečio tykanti nedarbo ir skurdo šmėkla drausmina ne prasčiau negu anksčiau visagalis KGB. Oligarchams priklausanti žiniasklaida vykdo tokį patį „smegenų plovimą“ kaip ir sovietinės propagandos mašina, tačiau tai daro kur kas labiau paslėpta – „pramogų“ – forma, todėl ir rezultatai yra gerokai įspūdingesni. Paskutinis itin iškalbingas šio poveikio liudijimas – sukrečiantis procentas išrinktąja Prezidente iš anksto (t. y. aklai) pasitikinčių piliečių. Tokio rodiklio galėtų pavydėti labiausiai atsilikusių trečiojo pasaulio valstybių diktatoriai. O tai reiškia, kad (norėdama ar nenorėdama) Prezidentė jau yra pasmerkta būti dar vienu „gelbėtoju“.

Ar jums neatrodo, kad dabartinis „elitas“ visiškai neturi orientyrų, kur vesti naciją? Juk tiek kairieji, tiek dešinieji (iš esmės tarp jų – jokio skirtumo) tesugeba viena: surinkti (mokesčius) ir padalyti (algas, pašalpas, išmokas).

Oligarchinis valdymas nėra šiaip turtingų žmonių valdžia. Turtas ir turtėjimas – ir niekas daugiau – štai kas pagrindinis valdymo principas ir vienintelis jo tikslas. Ši pamatinė nuostata užbrėžia ir valdančiojo „elito“ vertybinį bei intelektualinį akiratį, kuris yra nepaprastai lėkštas. Tai reiškia, kad šis „elitas“ tiesiog pasmerktas neturėti idėjų, nes jis paprasčiausiai nepajėgia įsivaizduoti kitokios Lietuvos – susikurti iš tiesų naujos ir įkvepiančios valstybės vizijos, kurios nesant iš esmės pakeisti šalies veidą nėra nei mažiausių galimybių, nei vilčių. Lietuvos valdančiajam „elitui“ būdingas intelektualinio ribotumo ir moralinio bukumo derinys, lemiantis pastaruosius du dešimtmečius jo vykdytą politiką, kurios skiriamasis bruožas – ypatingas nejautrumas „mažo žmogaus“ gyvenimui ir poreikiams.

Ar matote kokių nors prošvaisčių?

Kol kas esminių permainų tikėtis sunku. Lietuvos visuomenė yra meistriškai suskaldyta ir individualizuota. Dauguma šalies piliečių rūpinasi tik savo gerove ir mėgina išgyventi pavieniui. Todėl turime pasyvią, viskam abejingą ir nuolankią visuomenę, nepajėgiančią susiburti ir bendromis pastangomis ginti savo teisių bei interesų. Sumania propaganda sėkmingai įdiegtas įsitikinimas: politika – „nešvarus“ dalykas. Todėl jai abejingi žmonės nepastebi net didžiausio paradokso: į politiką labiausiai veržiasi būtent tie, kurie kitiems įrodinėja, kad ji nereikalinga. Iš tikrųjų politika yra viešųjų sprendimų priėmimo sritis, todėl tvirtai įsišaknijęs įsitikinimas, kad įmanoma pabėgti nuo politikos, – naivus ir pavojingas savęs apgaudinėjimas. Todėl dauguma mūsų net nemąsto, kodėl verta ginti demokratiją, nes daug kam ji atrodo nepraktiškas dalykas. Tačiau būtent demokratijos stoka ir leido rastis didžiausioms dabartinės Lietuvos piktžaizdėms. O apskritai – Lietuvoje įsitvirtinusi nomenklatūrinė oligarchinė santvarka yra pragaištinga pačiai tautai. Skurdinami ir beteisiai žmonės teturi vieną išeitį (protestą) – bėgti iš šalies. Todėl tokie milžiniški emigracijos mastai byloja: vyksta Lietuvos denacionalizavimas. T. y. naujais būdais ir formomis tęsiama dar sovietmečiu vykdyta Lietuvos be lietuvių politika. Beje, tautos padėtis yra net blogesnė negu anais laikais, nes šiandienis pavojus vis dar nesuvokiamas. Tremtinių į Rytus ešelonus bent jau lydėdavo atjautos ir sielvarto kupini giminių, draugų, kaimynų žvilgsniai. Šiandien iš Lietuvos išvažiuojama tarsi laisvai. Tačiau neapgaudinėkime savęs: milžiniška dalis išvykstančiųjų čia sugrįš nebent kaip svečiai. Sustabdyti šias valstybės raidos tendencijas – mūsų tautos gyvybės ar mirties klausimas.

–  –  –

Tai 2009 liepos 11 d. interviu spaudai.

Kas pasikeitė?

Kauno forumas

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-05-11 23:44

“jokūbėlio” pavyzdys puikiai iliustruoja giminingumą tarp “senųjų” ir “naujųjų” bolševikų. smile

stebima Radzvilo izvalgumas       2018-05-11 19:26

skaitau jo knyga “kiek kartu gali atgimti tauta”, kuri yra jo straipsniu rinkinys. Kai kurie straipsniai rasyti daugiau kaip pries 10 metu. Jo prognozes siandien pildosi ir yra aktualios kaip niekada.

Tomas L.       2018-05-11 11:16

Straipsnyje pasigedau politikos krikščioniško moralinio dėmens įvertinimo. Mano nuomone, Lietuvos piktžaizdės - ne tiek dėl demokratijos stokos, kiek dėl dorų politikų deficito. Tikros demokratijos, kai politikai yra labai menkos moralės, praktiškai net negali būti.

C-Fam       2018-05-11 7:21

Dear Colleague,
Having failed to win in negotiated documents for more than 20 years, abortion advocates are turning to the World Health Organization to advance their cause. The Guttmacher Institute is unveiling a series of papers outlining an aggressive agenda to advance “sexual and reproductive health and rights” which unambiguously includes abortion. Rebecca Oas, Ph.D. reports.
https://c-fam.org/friday_fax/lancet-guttmacher-publish-abortion-centered-wish-list-ahead-world-health-assembly/
Other abortion advocates are trying to advance their cause by getting abortion included in “humanitarian assistance.” This is happening at the Economic and Social Council. Stefano Gennarini, J.D. reports.
https://c-fam.org/friday_fax/final-frontier-abortion-rights/

O tai šiandien dėl demokratijos pertekliaus?:       2018-05-11 0:40

Artėjant Airijos referendumui dėl abortų legalizavimo,
Google uždraudė reklamą ‘Už Gyvybę’: http://www.lifenews.com/2018/05/09/google-bans-pro-life-ads-ahead-of-ireland-vote-to-legalize-abortion/
Panašiai ir Facebook: http://www.lifenews.com/2018/05/09/google-and-facebook-censor-pro-life-free-speech-ahead-of-ireland-vote-to-legalize-abortion/
Amazon labdaros sąraše AmazonSmile irgi uždraudė grupę ‘Už gyvybę’: http://www.lifenews.com/2018/05/08/amazon-bans-pro-life-group-from-its-approved-list-of-charities-in-amazonsmile/
Mums aktualiausia:
prieš kelias dienas per LRT Panoramą pasisakė vien tik(!) abortų šalininkai.
‘Mirties kultūros’ (’šakalienių’, ‘klimų’ ir pan.)
ar manipuliavimo žmonėmis tėvas yra pats Šėtonas.

TROTA       2018-05-10 23:36

Visų ystatymų pataisos ir patys įstatymai tik 3-jų dručkių naudai,tiksliau Karabaso ir Barabaso valstybė.Demokratija tik trejiems dručkiams,visi kiti vergai.

pravilno, tovariščiai       2018-05-10 22:27

rusai, žydai, komunistai, kgbistai, pederastai, pedofilai bei kiti nekalti, nes nepakaltinami: nei vienas prokurorčikas nedrįs kaltinti savus načalnikus.

Dzeikas       2018-05-10 21:18

PS. Pasekmes tokio galvojimo emigracijos skatinimas kaip socialiniu problemu sprendimas. Padarysiu pataisa, visdelto skatinama ne emigracija, o gastarbaiteriavimas.T.y. jiems parankiau kai cholopas visdelto padirbejes grizta su pinigais kuriuos neleidus investuoti perpumpuojama i virsuneliu kisenes.
Tai, kad zmones apdege kelis kartus - Frank Kruk sindromas, susivoks kad ju problema ne pinigu stoka, o Lietuva pati savaime - na jie tiek toli nepagalvojo.
  Ar galetu sakykim kitos salys tegul ir Europoje, uzgniauzt socialine rotacija kaip LT ir “dusint” negailestingai savo tauta , kaip ta daro Lietuvos valdzia?
  Galetu. Bet savisaugos inkstintas ir perspektyvos matymas daugiau nei 10 metu neleidzia. Galetu ir JK, ir Vokietija ir JAV.Tik ju elitai turi ambiciju buti lyderiais ar neuzleisti poziciju tarptautiniu lygmeniu. Net Rusija turi tokiu ambiciju IR TAI ja vercia tam tikruose svarbiuose taskuose netoleruoti korupcoijos ir nepotizmo. Nesukontroliuosi sito valstybes silpimas ir finale zlugimas neisvengiami.

Dzeikas       2018-05-10 21:05

Clarkenwell:
Lietuviska valdzia - shudas eketeje pluduriuojantis , o dengti tauta(inagininkas) savo subine tradicija dave dar Voldemaras kai uzsidenge vaikais nuo pasikesinusiu i ji eseru-anarchistu. Del ko atentatas nepavyko. Apie tai liudija, nesoves i vaikus Andrius Bulota , pasikesinimo dalyvis dokumentineje apysakoje “Limuzinas Nr.4”. Tai kai valdovai tokie, tai birzelio 15-os yra uzprogramuotos ateityj vel ir vel.
Ir girdint tautinyku ir jiems prijauciantciu veblenimus apie tu isgamu iamzinima optimizmo del Lietuvos ateities neteikia taip pat.
Lietuviu iskelti vadovai toli negalvoja.“Mano amziuj uzteks” - geriausiu atveju, dazniausiai - “babkiu uzteks, jei kas”.

Tarabilda       2018-05-10 19:28

Man tai iki šiol nedašunta, kaip toks protingas žmogus Vytautas Radžvilas tiek ilgai nesumojo, kas dėl jo pasiuntė laiškelį Vilpišauskui su girdėtu turiniu: “Linkėjimai ir patraukit skaliką”.
Kokių velnių autonomiško Universiteto administratoriui taip įsispyrus uiti iš darbo profesorių. Ogi todėl, kad ten viršuje komandos “patraukti skaliką” niekas neatšaukė.

Clerkenwell       2018-05-10 18:48

Valdziai emigracija yra labai paranki. Isivaizduokite jeigu zmonem nebutu leista pabegti is sito beprotnamio. Taigi Lietuva virstu i perkaitusi greitpuodi. Nedarbo lygis butu didziulis, valstybe nesugebetu visiem moketi pasalpu, pilnos gatves ubagaujanciu ir gerianciu. Taigi zmones iseitu i gatves ir nuverstu sitokia banditu valdzia. Todel jiem ir paranku kai garas is to greitpuodzio pats savaime nueina.

Fondazione Novae Terrae / Novae Terrae Foundation       2018-05-10 15:03

Freedom of education leads to development
Dear friends,
Two years ago we published the first Independent Index on freedom of education (FEI) thanks to the work of many experts and the collaboration with OIDEL in Geneva. FEI is still today the most updated and useful tool that help evaluating the quality and the degree of freedom of education in every country of the world. You can download a copy of the summary in our website:

https://www.novaeterrae.eu/en/publication-list/81-reports/1395-global-index-on-freedom-of-education-2018.html 
Thanks because your donation makes possible our research!
In these last week there has been exciting news: we have promoted with OIDEL a new analysis of FEI and other international documents (on democracy, development, good government, etc.) in order to evaluate how freedom of education can develop a good government and social creativity in country of the world.
Well, not only there is a strong relation between a good and free education and democracy values, but also freedom of education is often an important element in the cultural and social development of the world.
There is a general support to freedom of education in different ways and amounts by countries of the world, but at the same time only 6% of these countries support the full cost of the school choice. There are too many families that personally pay to be free to choose what kind of education give to their children. There is a big relation between the development of democracy and freedom of education, in particular in Asia, Latin America and Caribbean countries.
Social cohesion is supported and reinforced too by the freedom of education in every country.
Let’s make a difference!
The good news is that this update confirms that our Global Index on Freedom of education is a good work in order to give all parents and schools more freedom and consequently more development to the country where they live.
The research can be viewed on our web site only in French.
Donate now so we can translate and publish this research!
Donate so we will translate in Spanish, English and Italian!

The cost for translations and publications in FRA/ENG/ITA/SPA is 15,000 euro (18,000 USD) , we need your help!!!

You can do great things
Thank you for your help, prayers and attention !

novaeterrae.eu

V.Kudirka        2018-05-10 11:19

kilęs iš Suvalkijos.Ir dažnai grįždavo namo.Į mūsų miestelį atvažiuodavo pas kleboną,jie sėdėdavo klebonijos kieme ir tardavosi,kaip tai Lietuvai gyventi.Svarbiausia,kad Kauno Forumas laikytų stiprų ryšį su kaimu.Kaimas bėdoje neišduos,padės išgyventi,nes einant pasipriešinimo keliu,viskam reikia būti pasiruošus.Todėl liberalūs miestiečiai ir naikina kaimą,kad ten dar yra laisvės dvasios.

Liberalai       2018-05-10 11:15

ištrynė griežtumo sąvoką iš gyvenimo.Tėviško,dieviško griežtumo.Viena pažįstama pasakojo,pažinojom, jos tėvai buvo komunistai ir sovietmečiu abu direktoriai,nors šviesūs ,išsilavinę žmonės,tačiau nuo religijos buvo tolimi.O ji,būdama studentė,tada sovietmečiu,Velykoms nuvažiavo į Kauną pas studiją draugę švęsti.Velykų rytą ,draugės tėvai griežtai pasakė,keliam ,vaikai,ir visi į bažnyčią.Ir ėjo ji kartu,nes nedrįso pasakyti prieš.Tai , pasakojo,jai padarė didelį įspūdį ir ,prasidėjus Atgimimui, mes mokėm ją eiti į bažnyčią,ji prašydavo palydėti.Nuo to viskas prasideda.Nuo vieno iš 10 Dievo įsakymų.“Sekmadienį švęsk”.Nors pusę sekmadienio.Visų pinigų nenusineši.

Politika - galiausiai yra praktika, ne teorija.       2018-05-10 10:29

Analizė puiki, o ką daryti, 2009-aisiais dar nė nemėginta siūlyti.
Per tą laiką įsisteigė Forumai ir veiksmas jau tapo paskutinis šansas valstybei kaip valstybei mėginti išsigelbėti. Oligarchinį valstybės užvaldymą šiandien jau viešai pripažino ir spectarnybos, kurios, deja, pačios dalyvavo jį kuriant ir todėl pačios suaugo su juo.
Tokioje padėtyje nebent pati tauta, kaip Atgimimo metais, vėl susitelks ir susigrąžins neteisėtai iš jos atimtą konstitucinę politinę valdžią, tiesioginį valstybės valdymą. Forumų radimasis tarsi sako, kad labai sunkiai sergančios Lietuvos imuninė sistema dar veikia.

Išvada...       2018-05-10 8:48

Šiandien gyvenantys Lietuvoje supranta,kad:Lietuvą suskaldė V.Landsbergis(nusišluostė purvinus batus į Sąjūdį),Komunistai-kagebistai su Algirdu Brazausku priešaky,Išvogė Lietuvą tie patys ,kurie buvo prie valstybės vairo,kurie įstatymus palankius kūrėsi patys sau.Prezidentai Lietuvai nereikalingi,nes nuo jų veiklos Lietuvai jokios naudos ,o tik finansiniai nuostoliai(milijoniniai).Užsienio politiką gali sėkmingai vykdyti
Seimas ir jo Užsienio reikalų komitetas, derindamas Lietuvos reikalus su valstybės piliečiais.Teisės ir teisėtvarkos struktūros vykdo ne teisės ir teisingumo,o baudžamosios represinės veiklos funkcijas,kaip prie okupacinės valdžios.Nematau
pokyčių į gerąją pusę nuo sovietinės okupacinės diktatūrinės valdžios valdymo meto.
Tauta net mitinguoti be leidimo negali,piketuoti bet kur ir bet kada negali be poli-
cijos priežiūros.Šlykštu buvo stebėti,kaip buvo tyčiojamasi iš garbaus amžiaus badautojų Daukanto aikštėje.Lietuvos valdžiai net ir senyvi žmonės yra nulio vietoj.
Radžvilai,gana plepėti,atėjo laikas veikti.Kurkite gi Sąjūdį - du,kol dar turite sveikas kojas ir galite paeiti.Medalinskai,Vaišvila ir kiti,aūūūūūūū.Kokiuose
urvuose sulindę esate???

Amžinas klausimas       2018-05-10 7:15

“Ką daryti”?Arba nedaryti.Laukti dugno.Nors galima stebėti delfyje ir kitur desperatiškas valdžios,propagandos pastangas stabdyti emigraciją dirbtinėmis priemonėmis ir neaiškiais pažadais apie gerėjančius atlyginimus.Ne turtai sustabdo emigraciją.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-05-9 23:13

“Skurdinami ir beteisiai žmonės teturi vieną išeitį (protestą) – bėgti iš šalies. “

Prof. Vytautas Radžvilas deda didžiulias pastangas savo LIEŽUVIU, plaka be perstojo, kad iš pabėgusių dar būtų atimta ir LR gimimu įgyta pilietybė. Gerai tarnauja OKUPANTUI. O gal yra absoliučiai durnas? Jam matai, kaip antikonstitucininkui, demokratija rūpi be teisės.

Pranasingi zodziai       2018-05-9 21:52

Viskas pildosi su kaupu. Deja.

$+$       2018-05-9 21:33

Pasikeitė. Dabar rašantys apie valdančiuosius žodį “elitas” rašo be kabinančių,  t. y. atiduoda pagarbą valdantiems, nors intelekto nepadaugėjo, moralė nepakilo.

O demokratija tėra iliuzija, jos niekada nebuvo ir nebus, tai propagandos produktas labai parankus tiems patiems valdantiesiems piliečius mulkinti. Ką sėkmingai rodo kiekvieni Seimo rinkimai.

Tegyvuoja permainos!       2018-05-9 20:53

2009-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2010-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2011-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2012-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2013-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2014-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2015-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2016-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
2017-ais parašiau Diagnozę.
Kas pasikeitė?
Šiemet parašiau dar vieną, Naują diagnozę.
Kas pasikeis?


Rekomenduojame

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Povilas Gylys: „Šeimininkai mums parinko ir paskyrė savo kandidatus į prezidentus“

Stasys Jakeliūnas. Ar tai, ką jie daro, yra žurnalistika?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.