Propagandos ir ideologijos analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vytautas Radžvilas. „Lietuvos pažangos strategija“ iš filosofinės perspektyvos

Tiesos.lt redakcija   2022 m. vasario 22 d. 11:19

22     

    

Vytautas Radžvilas. „Lietuvos pažangos strategija“ iš filosofinės perspektyvos

Kaip jau skelbėme, pradėti pirmieji darbai rengiant valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“.

Nėra pagrindo manyti, kad strategija „Lietuva 2050“ kuo nors iš principo skirsis nuo liūdnai pagarsėjusios strategijos „Lietuva 2030“.

Kviečiame susipažinti su prof. Vytauto Radžvilo filosofine pastarojo dokumento analize.

***

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pažangos strategija -       2022-03-1 14:51

Lietuva be lietuvių nusimato mums tokia ateitis.

pažangos strategija vaizdžiai       2022-02-28 21:10

liaudiesmenas.livejournal.com

P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

 

Gal dar        2022-02-28 1:52

nuotraukų iš Kijevo, būtų įspūdingiau, juk šiaip toks tekstas truputį pašvinko per dvi savaites…

nuomonė       2022-02-27 10:44

autoriui reiktų pagaliau išmokti trumpai ,aiškiai dėstyti mintis.

stasys        2022-02-25 7:59

Taip iš tikro , karo Ukrainoje akivaizdoje V.Radžvilo įžvalgos jau kaip ir pasenusios . Po to karo gali tekti iš naujo perbraižyti ne tik sienas bet ir taip vadinama valstybės busimą pažangą . Realybė koreguoja o dažnai ir juokasi dievo balsu iš tu filosofų kurie niekaip nenori vaikščioti basomis po žeme ..

Palmyros horoskopas       2022-02-24 9:29

  Kol įpusėjau skaityti paklodės dydžio straipsnį,pasirodo ,ir karas Ukrainoje jau prasidėjo.  O jei rimtai,ar ne laikas mums visiems susitelkti- pavojus ne taip toli nuo mūsų.  Pamirškim ,ar bent atidėkim savo vidinius nesutarimus, etikečių klijavimą ,netoleranciją kitai nuomonei ar asmenybei.  Esame maža Tauta- susivienykim-visi , nežiūrint,  kieno kiek išlavintas protas ar gebėjimas analizuoti. Tai tik instrumetai, bet virš visko yra MEILĖ savo artimui ,tėvynei ,Dievui .Jei mes krikščionys ,tai mes turime to nepamiršti.

Varlinas       2022-02-24 3:43

Varlinas tiesiogiai - 2022 02 22 - Devoliucija 9 dalis ir klausimai - atsakymai

https://www.youtube.com/watch?v=ehIBB7c_gJk&ab_channel=Varlinaskūdroje

Stebisi       2022-02-23 20:55

Jeigu kam nepatinka “paklodžių” skaitymas, tegul skaito Palmyros horoskopus; ir dūmai galvoje, ir trumpai parašyta. O patys parašytumėte tokią analizę? Tikrai ne, juk matome iš sakinių struktūros, kad protas neišlavintas. Kodėl taip begėdiškai apie save pareiškiate, kad esate silpnai mąstantis? Kita vertus, juk, pamatęs ilgą tekstą, galite nuspręsti jo neskaityti. Iš kur toks didelis noras visus kritikuoti, pašiepti, įkąsti? Ar tik tai ne vidutinybės bruožas?

Mylinčiam Briuselį       2022-02-23 19:43

Tamsta, jeigu pats ir šventei per Vasario 16 nepriklausomybę, tai šventei nepriklausomybę TIK nuo Maskvos valdžios, bet ne nuo Briuselio valdžios. Kodėl tik nuo Maskvos, bet ne nuo Briuselio valdžios? Manau, kad tai lemia ne Lietuvos Nepriklausomybės, bet tik piniginis ir palaido gyvenimo klausimas.

to----grėsmė tautai       2022-02-23 15:39

Putinas tikrai ne avinas-jis,, skriaudžiamų tautų ,nepatenkintų savo valdžia ,, gelbėtojas,, . Bet avinai tie,kurie galvoja ,kad juos vis kažkur veda - į,, savižudišką  ateitį,,,į žydų  globalistų nagus ir t.t.. Supratau ,jau ir su nepriklausomybe kažkas ne taip,o tai ką mes čia šventėme neseniai- neaišku.    O paklodžių skaitymas- tai tikra nirvana ,ačiū profesoriui.

Argi tai dabar svarbiausia?       2022-02-23 12:55

Daugiau tokių paklodžių! Kai mūsų amžinas Rytų draugužis taip smagiai nusiteikęs, jos ne vienam tikriausiai padės greičiau užmigti.

-> to--grėsmė tautai        2022-02-23 12:53

Nelaikyk Putiną už aviną. Jis ir be kitų vertinimų puikiai supranta, kad ne tik Lietuva, bet visos ES valstybės, ypatingai mažosios valstybės, pasirinko savižudišką ateitį. Reikia būti visikai kvailiui, kad nesuprasti į kur veda megavalstybę į kurią priimami visi nelegalūs migrantai iš viso pasaulio, kurioje šlovinamas homoseksualizmas, griaunama tradicinė šeima, o apie valstybių nepriklausomybę, vedant savo vidaus politiką neverta net kalbėti.

to--grėsmė tautai       2022-02-23 11:41

Tai jūs mums norit pasakyti,kad mes kalbėdami viena lietuvių kalba, turėdami savo teritoriją ,demokratinius rinkimus lyg tai neturim valstybės—nuolat mėgiama Radžvilo tezė. Putinui tokios žinios nepaprastai patiktų,kad be Ukrainos,kurios valstybingumu jis taip pat netiki— čia   pat jo pašonėje, gyvena tokie vargšai,, nusmurgėliai,, lietuviai neturintys valstybės ir dar patys tai graudžiai išpažįstantys.Jis tikrai mielai mus priglaustų.  Grėsmė Tautai -tai pirmiausia šitoks mūsų  mąstymas, savęs ir savo Valstybės menkinimas ,nepasitikėjimas ja.

BUNA       2022-02-23 10:34

Puiku, kad yra kas išsamiai dėsto mintis ir padeda suvokti situaciją.

Al. Dzeikui       2022-02-23 5:03

Na, tai Laisvės partija tas galias ir išlaisvina. Tereikia tik nemaišyt su visokiom analizėm.

Dzeikas       2022-02-22 22:53

Eilinis snargliu pakramtymas prisidengiant tusciazodziavima tokiu lietuvi paralyzuojanciu zo “filosofija”.
Strategija turi buti viena:
Visokeriopas individo kurybiniu galiu islaisvinimas.
Tam turi buti kuriami tokie istatymai ,tvarka ir zmoniu nusistatymas, kad individo dorovines ,intelektualios ir sielos stiprybe rastu poreiki visose visuomenei reikalingose srityse.
Vienas amerikinio gyvenimo budo bruozas, kai jis atsiras Lietuvoje - tai reiks, kad pasukta ir judama teisinga linkme.
Koks tai bruozas?
List i subine amerikieciu verslininkui tikslu gauti kokias tai preferencijas yra visiskai beviltiska, tuscias laiko eikvojimas. Susidures su tokiu reiskiniu(cia lenkai,lietuviai,rusai,ukrainieciai reiskiasi) amerikonas nesupranta jo prigimties.Laiko tokiu zmogaus charakterio bruozu.Kai suprant - ima slykstetis. Konkurencija smulkiam ir vidutiniam verslui neleidzia papildomai moketi uz padlaiziavima.
Nuo to reiktu Lietuvoje pradeti.
Tuo tarpu judama ,kaip rodo kastu ir paveldimumo valstybineje tarnyboje radimasis ,priesinga kryptimi.
Tautos degradacija nepriklausomybes metais liudyja taip pat priezasciu nac.politikoje ieskojimas.
Sudo raugimo procesas prasidejes 1991m toliau tesesi.

ah1       2022-02-22 18:01

Nesąmonė. Lietuva buvo, yra ir bus vakaruose, niekur iš vakarų nebuvo išėjus ir nėra apie ką tokia tema diskutuot.

Prašalietis       2022-02-22 17:27

Labai linksma ir juokinga yra skaityti Lietuvos teritorijoje gyvenančių čiabuvių pasakojimus apie jų mistinius “ėjimus ar sugrįžimus” į vakarus,jų kuriamas “progresyvias” šių kelionių “strategijas, matant, kad per visą istoriją realus “ėjimas į vakarus” nuo Krėvos sutarties tebuvo vainikuotas Liublino Unija. Čiabuvių civilizacinis “žygiavimas” į vakarus iki katalikiškos europietiškos Lenkijos Lietuvos čiabuviams pavyko dėka JOgailos. Rusijos rusiškų čiabuvių “ėjimui” į vakarus Petras pirmas “prakirto langą” ir liepė, prieš “einant į vakarus atrodyti europietiškai”. Tam bojarinams buvo įsakyta nusiskusti bajoro simbolius- ilgas barzdas. Nuo vienuolio Brunono nužudymo laikų, Lietuvos teritorijoje iš esmės civilizaciškai nesikeičiantis homo čiabuvis, taip ir “eina”, ar laikas nuo laiko “sugrįžinėja į vakarus”, kaip ir į rytus nuo Lietuvos esančiose teritorijose gyvenantys kiti čiabuviai-klajokliai. Per vią istoriją, tai neginčijamai demonstruoja ir šiandiena, “provakarietiškus” čiabuvius į vakarus “eiti ar sugrįžti” tevedė vienintelis tikslas -paplėšikauti, ar gauti subsidijų savo primityviam gyvenimui pagerinti. Už tai provakarietiški čiabuviai visais laikais tegalėjo ir tebegali šiandiena civilizuotiems vakarams pasiūlyti savo gentainių karines paslaugas, tai yra jei duos ginklų, pakovoti už vakarų šeimininką su kitomis rytų necivilizuotų ir nenorinčių vakarietiškai civilizuotis čiabuvių gentimis. Štai trumpai ir visos buvusios, esamos ir būsimos tokiose teritorijose gyvenančių karo vadų, pranašų, krivių, žynių, genčių vadų susirinkimų, vyriausybės, Radžvilo…“progesyvios analizės ir 30-50 metams skirtos strategijos”...

Taip       2022-02-22 13:46

Lietuvių bjaurus bruožas tai perteklinis žavėjimasis viskuo kas užsienietiška,ypač kultūra,kalba.Tai ypač akivaizdu jau nuo LDK laikų,kuomet aukštuomenė atsisakė savosios lietuviškos kultūros,kalbos-tiesiog sulenkėjo.Visa tai pasekmės: lietuvių tautos spartus mažėjimas,etninių žemių didžiuliai praradimai.Nūdien lietuvių ištautėjimo reiškiniai,lietuvių kultūros silpnas vystymasis,istorinės atminties ignoravimas taip pat vyksta: pvz.eurovizinių dainų ypatingas globojimas ir sklaida,aukštosiose mokyklose ir moksle didžiulis dėmesys ,,tarptautiškumui”, Nacionalinėse kultūros įstaigose,kaip Nacionalinė filharmonija, Valdovų rūmai ir pan.,LRT,  labai mažas dėmesys skiriamas lietuviškos kultūros reikalams,lietuviškos kūrybos sklaidai. Globalizmo -kosmopolitizmo ,,vertybes”įkyriai ir nuolat skleidžia dičkė nomenklatūrinė liberalmarksistinė žiniasklaida.Tad, Lietuvos ,,konservatorių” ir kraštutinių liberalių jėgų sukurta strategija ,,Lietuva 2030"sparčiai įgyvendinama.Deja.O naujai kuriama vizija ,,Lietuva 2050"tik pagretins lietuviškumo ir valstybingumo nykimą,-visoms išgalėms priešinkimes tam.

Grėsmė Tautai       2022-02-22 13:05

Pasaulyje yra daug tautelių, kurios kalba viena kalba, bet neturi valstybės. Mums reikalingas teritorijos apibrėžtumas ir jos pavadinimas, kokia tauta joje gyvena ir jos pavadinimas, kokia kalba ji kalba ir jos pavadinimas. Kodėl estai ir latviai tai įvardijo? Šiandien jie į Lietuvą žiūri kaip į nusmurgėlius, kurie savo šalį išparceliavo ir susikvietė atvykti visą pasaulį nuolatiniam gyvenimui. Kaip niekinga iš Kubiliaus ir Grybauskaitės pusės!!! Savą tautą pasmerkia ištrynimui iš pasaulio istorinės atminties, o atsigabena svetimus. Todėl šios dvi personos Tautai ir nesavos.
Ačiū “Tiesoms”, kad išspausdino nepaprastai svarbią gerbiamo V. Radžvilo analizę. Ačiū Profesoriui.

nuomonei       2022-02-22 12:57

Kaip bebūtų apmaudu, Seimas savo antikonstituciniu sprendimu 2022.01.18. suniekino lietuvių kalbos Valstybinį kalbos statusą, priimdamas asmenvardžių nelietuvišką rašybą lietuviškuose dokumentuose. Seimas taip pasielgdamas, tuo pačiu, davė puikų pavyzdį pietryčių Lietuvos teisėtvarkos ir savivaldybių įstaigoms ir toliau laužyti Lietuvos Konstituciją, valstybinės kalbos vartojimo srityje. Gaunasi panašiai taip kaip pamokymas toje dainelėje: „o jūs vaikai taip darykit, kaip tėvelis daro“.

nuomonė       2022-02-22 11:46

Mano nuomone, Lietuvos strategijos pagrindas yra valstybinė lietuvių kalba,kuri turi vienyti visus Lietuvo piliečius,kokios kilmės jie bebūtų.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.