Ugdymo politika

Vytautas Radžvilas. Lietuvos duobkasiams: valstybės nesunaikinsite

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 20 d. 15:41

36     

    

Vytautas Radžvilas. Lietuvos duobkasiams: valstybės nesunaikinsite

Beveik penkiasdešimt metų tautos sąmonę nuodiję ir ideologiškai naikinę Lietuvą vedliai į šviesų komunizmo rytojų – visi tie „mokslinio komunizmo“, „mokslinio ateizmo“, KPSS istorijos „tiesų“  skelbėjai ilgai įsivaizdavo ir pūtėsi esą didžiausi mokslininkai. Sukvailėję nuo savo pačių skleidžiamo ideologinio melo, tie į „klasikų šaltinius gilinęsi“ (to nepaliaujamo gilinimosi esmę puikia perteikdavo frazė rusų kalba „dolbit istočniki“) ir todėl dažniausiai likdavę akademiniais ir inelektualiniais mažaraščiais propagandininkai naiviai įtikėjo, kad nesama išsilavinusių ir įžvalgių žmonių, kiaurai permačiusių jų skleidžiamą bjaurastį.

Išmušė diena, kai jiems buvo garsiai ir aiškiai pasakyta, kas jie yra iš tiesų. Moraliniai pašlemėkai ir intelektualiniai menkystos. Tautos išdavikai ir valstybės duobkasiai. Deja, neilgam.

Jiems pavyko chameleoniškai pakeisti spalvas ir prisitaikyti prie naujų sąlygų. Neįvyko ne tik liustracija, bet ir mokslinių laipsnių nostrifikacija. Panašiai kaip išvertę kailius kompartijos funkcionieriai tapo simuliakriniais „socialdemokratais“, „liberalais“ ar „konservatoriais“, taip sovietmečio ideologiniai šarlatanai ir pusmoksliai per naktį virto „europietiško politikos mokslo“ žyniais.

Taip, tiek M. Markucko, tiek V. Sinicos straipsniuose parašyta tiesa: pirmaisiais Lietuvoje įkurto „vakarietiško“ politikos mokslų instituto vadovais kažkokiu stebuklingu sutapimu buvo Maskvos kadrai. Ir dar visai neseniai, praėjus beveik trisdešimčiai metų po valstybės atkūrimo, TSPMI Tarybos pirmininku buvo asmuo, savo oficialioje biografijoje rašantis, kad studijavo Maskvos Lomonosovo universiteto Filosofijos fakultete. Ir droviai nutylintis, kad ten krimto mokslinio komunizmo išmintį.

Lietuvos valstybės ir jos politikos mokslo tragedija ta, kad jie ištisus dešimtmečius netrukdomai ruošė savęs vertą pamainą arba, kalbant senu žodynu, antitautiškai ir antivalstybiškai užgrūdintus. M. Laurinavičius – tipiškas jų triūso produktas. Bet šį kartą jis peržengė visas raudonas linijas. Veidmainiškai vaidindamas didžiausią kovotoją su Kremliaus kėslais, jis sugeba arba išsigudrina Kremliui pasitarnauti taip, kad šiuo atžvilgiu su juo nelengvai susilygintų ir aršiausi okupacijos laikų kolaborantai.

Kokio reikia cinizmo toliau sukti to paties Kremliaus nuo II pasaulinio karo pabaigos sukamą propagandinę plokštelę, neva visi, ginantys Lietuvos tautinę savastį ir valstybės nepriklausomybę, yra apgailėtini nacionalistai, fašistai ir net naciai! Įsijautęs į savo vaidmenį Lietuvai sunaikinti skirto „Vilniaus politikos analizės centro“ parankinis suįžūlėjo tiek, kad Maskvos tarnais išdrįso skelbti net jaunimo sambūrio „Pro Patria“ ir partijos „Nacionalinis susivienijimas“ narius, įtraukdamas pirmųjų internetinį portalą į Kremliui palankių ir jo mėgstamų informacijos šaltinių sąrašą. Be abejo, dėl TSPMI gauto menko išsilavinimo ir įžvalgumo stokos naiviai manydamas, kad niekas nesupranta, kas iš tiesų vyksta ir ko siekiama.

Ogi iš anksto, sąmoningai ar ne – tai turi išsiaiškinti kompetetingos valstybės struktūros – stengiamasi pasitarnauti tai vis plūstamai Maskvai. Iš tikrųjų yra bandoma moraliai diskredituoti ir ideologiškai bei politiškai sunaikinti sąmoningiausią ir patriotiškiausią Lietuvos visuomenės sluoksnį, kuris prireikus gins valstybę net beviltiškiausiomis aplinkybėmis ir bet kuria kaina.

Pramanytos ,,Pro Patria“ ir ,,Nacionalinio susivienijimo“ meilės Putinui priežastis aiškinama ne kuo kitu, bet – ir tai didžiausias paradoksas – to paties Kremliaus mėgstama ideologine schema. Esą Lietuvos ir kitų Baltijos tautinės ir valstybinės jėgos yra nacionalistų, fašistų ir net neonacių sambūriai. Būtent šia schema buvo grindžiamas atvirai šmeižikiškas portale 15 min.lt paskelbtas straipsnis, kuriame minimos tariamos „Nacionalinio susivienijimo“ narių sąsajos su Europoje veikiančiomis neonacių organizacijomis.

Ši schema yra „Vilniaus politikos analizės centro“ atramos taškas: kas gali simpatizuoti nedemokratiniam Kremliaus režimui, jeigu ne aršūs antivakarietiški ir antieuropietiški antidemokratai?! Tik perpratus šios ideologinės schemos paslėptą logiką galima suprasti, kad už tiesiai įvardyto kaltinimo „Pro Patria“ portalui esant Kremliaus ruporu slypi ir atvirai neišsakomas, bet užtat dar rafinuotesnis ir klastingesnis kaltinimas su juo susijusiam jaunimo sambūriui ir „Nacionalinio susivienijimo“ partijai antidemokratinėmis, arba – sąmoningai paliekant erdvę „laisvoms“ interpretacijoms – nacionalistinėms, profašistinėmis, neonacistinėmis ar dar kokioms kitoms nuostatomis. Pasirinkite, kas esate! – štai šitaip yra sukonstruotas ir veikia Lietuvos protautinėms ir provalsybinėms jėgoms naikinti skirtas ideologinio ir politinio triuškinimo bei antivalstybinės proagandos mechanizmas.

Lietuvos tikrai negins antilietuviškų „politikos analizės centrų“, „laisvosios rinkos institutų“, visokiausio plauko iš „pažangių idėjų sklaidos“ ir neaiškių „žmogaus teisių gynimo“ veiklos sočiai parazituojantys ir tunkantys veikėjai.

Kaip buvęs šioks toks sąjūdininkas sakau: stengėmės ir net šiek tiek rizikavome savo kailiu dėl Lietuvos valstybės ne tam, kad ją pardavinėtų, išdavinėtų ir galiausiai sunaikintų naujų išdavikų ir kolaborantų padermė. Šios valstybės nesunaikinsite. Neleisime. Būsite sustabdyti. Nes mes suprantame, ką norite padaryti su Lietuva ir Lietuvai, tarnaudami saviesiems šeimininkams. Įrodymas, kad tikrai suprantame – dviejų tikrų filosofų ir savo šalies patriotų straipsniai.

Autorius yra Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ne visi čia       2020-04-22 19:27

tokie išminčiai, kad susitvarkytų su teksto suvokimu, kai galima retkarčiais ir paaiškinti plačiau ir aiškiau. Ne visi čia susigaudo, kas tie Stalino Rusijos sąjungininkai be jokio onanizmo, deja. Beje, daug yra ir vienišų vyrų, kuriems onanizmas vien dėl sveikatos reikalingas, nes plaštakės per brangios, o dabar dar ir Koronė 2020 prisidėjo.

Tvankstas       2020-04-22 18:54

Bendrasis planas 2020-04-22 14:00——- BP yra kažkas panašaus su valinskiniais proto mūšiais / proto krušiais arba kažkokia xujnia / kuisnia.
Esu rašęs apie dvigubą PVM, kaip visuomenės skurdinimo priemonę, o kas tai suvokia ar dar kažkada suvoks iš politinių partijų ar ekonomistų Lietuvoje ?
Galiu dar 20 ar 50 įvairių nuostatų parašyti, bet kas tai suvoks Lietuvoje ? Pasklis tūkstančiais užstalės anekdotų.
BP vertinu kaip proto onanizmą lyg valinskinėse laidose.

Tvankstas       2020-04-22 18:44

17:41 - Jūs pajėgiate suprasti tai, ką aš parašiau 13:12 ?
Supratau tiek iš 17:41, kad beviltiška kažką pačiam paaiškinti dėl užsikirtusio teksto suvokimo, tuo labiau, kas visiškai nauja ir negirdėta.

Pone Tvankstai,       2020-04-22 17:41

būk solidus visada ir nepamiršk Stalino sąjungininkų ir bendrininkų. Stalinas buvo ne vienas ir ne viena buvo jo Antroji Rusijos imperija, dėl žioplių pavadinta Sovietija. Kai mini Staliną, reikia minėti ir jo sąjungininkus, kaip minimi Hitlerio Vokietijos sąjungininkai. Kam tie šališkumai po šitiek metų nuo karo pabaigos?

Bendrasis planas       2020-04-22 14:00

LR Bendrojo plano VIII-asis nuotolinis forumas „Lietuva 2030: naujas strateginis požiūris“. balandžio 30
Lietuvos strateginio planavimo struktūroje yra trys aukščiausi lygiaverčiai šalies strateginio planavimo dokumentai, kuriuos tvirtina LR Seimas: Nacionalinė saugumo strategija, Nacionalinė pažangos strategija 2030 ir Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas (LRBP) (koncepciją tvirtina LR Seimas, o sprendinius – LR Vyriausybė). Nacionalinė pažangos strategija ir LRBP turi tą patį siekį – darnus visų šalies sektorių vystymas. Nacionalinė pažangos strategija šių tikslų įgyvendinimui turi finansines priemones, o LRBP – privalomąsias teritorijos (naudojimo ir apsaugos) nuostatas.
Analizuodami šių trijų svarbiausių dokumentų įgyvendinimą, pastebime, kad:
Nacionalinės pažangos strategijos įgyvendinimas kito ne kartą ir galimai išsikreipė dėl nuolat besikeičiančių Vyriausybės programų, ES keliamų naujų reikalavimų ar atskirų strategijų ir ministerijų kuriamų plėtros programų;
• Skirtingai nei Nacionalinė pažangos strategija,  galiojantis LRBP (parengtas 2002 m.) ir jame patvirtintos nuostatos nuosekliai įgyvendinamos iki šiol, nes vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymu, LRBP yra privalomasis dokumentas. Tikėtina, kad LRBP yra vienas efektyviausių įrankių koordinuoti visas veiklas (suteikiant joms teritorinę išraišką),  užtikrinant darnų šalies teritorijos panaudojimą.
šio forumo tikslas pristatyti AM, Finansų ministerijos, LRVK nuveiktus bendrus darbus šioje srityje - papasakoti kokių rezultatų būtų galima tikėtis valstybės valdymo efektyvumui ir vystymosi darnos užtikrinimui, jei trys svarbiausi šalies dokumentai ateityje būtų įgyvendinami sanglaudoje su visomis valstybės institucijomis.
Pridedame preliminarią forumo programą.
LRBP - tai ne tik teritorinę sprendinių išraišką turintis dokumentas, bet ir kompleksinis dokumentas, t.y. sudarantis prielaidas visų sričių darniam vystymuisi.  Suderinamumo paieška – ilgas ir sudėtingas procesas, reikalaujantis gilių žinių ir lankstumo įvairiose srityse.
LRBP turi tris pagrindinius rengimo etapus: I esamos būklės analizė, II – konceptualieji sprendiniai (vizija) iki 2050 m. ir III- konkretizuoti sprendiniai iki 2030 m.
Pirmas LRBP etapas (analizė), yra baigtas. LRBP analizės etapas truko pusantrų metų, kurių metu buvo atlikta visų sektorių ir tarpsektorinė analizės, suderinant visų ministerijų pozicijas.
Antras LRBP etapas - LRBP koncepcija (2050) - parengta ir pateikta LR Seimui.
Šiame etape suformuota bendra ir integrali šalies teritorijos erdvinio, aplinkosauginio, socialinio ir ekonominio vystymo vizija, suformuoti naudojimo ir apsaugos prioritetai ir kryptys (koncepcija). Seimui pateiktos pasirinkti dvi koncepcijos alternatyvos, kurios rengiamos tuo pačiu vertybinių pagrindu ir laikomasi tos pačios vizijos, skiriasi tik įgyvendinimo priemonės ir pasirenkami įgyvendinimo keliai.
LRBP koncepcijai atliktas strateginių pasekmių aplinkai vertinimas.
Dabar esame trečiajame etape - LRBP (2030) sprendinių konkretizavimo stadijoje ir rengiame metodiką, kuri nustatys kaip detalizuoti LRBP koncepcijos etape suformuotus sprendinius,  siekiant neapsirikti, pakartotinai analizuojamos tinkamiausios šio dokumento įgyvendinimo galimybės.
Visų šių etapų rezultatų visuma bus LRBP.

LRBP rengimo procese organizuojame susitikimus ir diskusijas su visų ministerijų atstovais visuomene ir suinteresuotomis organizacijomis. Nuolat gauname pasiūlymų bei naudingų įžvalgų, kuriuos analizuojame kartu su LRBP rengėju ir deriname su visomis ministerijomis. Prie šio projekto dirbo ir dirba apie 50 įvairių sričių specialistų/mokslininkų/profesorių. Vyksta konsultacijos su verslo ir įvairių bendruomenių atstovais.
Svarbu pabrėžti, kad tiek mes - LRBP organizatoriai (AM), tiek LRBP rengėjai, tikime šiuo projektu ir turime viziją kaip siekti geresnės gyvenimo kokybės ir darnios aplinkos Lietuvoje.
Norime ja dalintis, išgirsti pasiūlymus ir tobulėti.
Visą informaciją apie LRBP galite rasti http://www.bendrasisplanas.lt

Tvankstas       2020-04-22 13:12

Nemanau, kad kitaip būtų, tada buvo nuspręsta Pasaulio Architekto dar 1938 m., su šeškių J.Stalino ir A. Hitlerio marionetiniais vaidmenimis, kuriuos, gali būti, suprasti galėjo A. Smetona, Skučas, Povilaitis, dar kažkas Lietuvoje.
Labai didelis apmaudas dabar, kad jau mintimis pasiduoda svetimos jėgos įtakai šiandieniniai valdžionys, susitaikę su Lietuvos ištirpimu ES ir tą tirpdymą atkakliai įgyvendinantys su žmogėdriška beprotybe pagal Open Society instrukcijas, atminkime, 14-metis G.Soros kaip esesininkas tvarkė išguitų žydų turtą Budapešte su žmogėdrišku pasitenkimu ir savęs guodimu - gyventi reikia.
Todėl dab. valdžionims yra nusispjauti ant Lietuvos ir lietuvių - prasigyvenus, su gražiais pinigais galima gražiai gyventi ir Londone, ir Niujorke, ir Sidnėjuje,...

Taip, tai taip, pone Tvankstai,       2020-04-22 12:38

bet visgi visa tai baigėsi nekaip - pasiduota be šūvio. Negi manai, kad dabar kitaip būtų, jei taip nuspręstų Troikė?

Dzeikas       2020-04-22 7:07

Kur as girdejau si skambintoja kiausais…:
https://youtu.be/OOt-3cRsoB8?t=39

Tvankstas       2020-04-21 22:00

16:58 - nereikia priimti vienpusiškai P. Stolypino, juk ir prel. M. Krupavičius vykdė žemės reformą, ir J. Tūbelis tvarkė Lietuvą tęsdami pagal imperialisto darbus ir planus Rusijos ekonomikai.

>11:48       2020-04-21 21:02

Bus tų koalicijų. Štai Dagys kviečia atskirus Žemaitaičio tvarkiečius, Butkevičiaus bebrus, Pranskietį. Juozaitis fotografuojasi su Puteikio-Guogos partija, irgi Žemaitaičiu, paties Navaičio tautininkais. Puidokas su Uspaskiu. Taip kad veiksmo daug…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-04-21 18:20

21 diena registruotas NS.

Sakot Stolypinas,       2020-04-21 16:58

šitas rusifikatorius mums kuo tai galėtų pagelbėti? Šitą imperialistą mano senelis matė akis į akį Muravjove (Mažeikiai), deja. Ir neatimti, o grąžinti tas, kas pavogta, ką pavogė bolševikai. Proletariato ganytojai, tapę kapitalistais, klykauja, kad iš jų dabar kai kas norėtų turtą atimti, save pamiršę, kad būtent jie ir atėmė arba, kaip čia pasakius, - pavogė.

Al.       2020-04-21 16:07

Radžvilas yra geras politologas ir gal būt tiktų būti kokio ideologinio NS padalinio vadovu. Bet NS susivienijimui kaip partijai vadovavimo nematau. Nes nematau jokios tos partijos veiklos. Gerai, kad susikūrė. Varnelę užsidėjo. Tai negi tik toks planas ir buvo? Tuo tarpu, pandemijai dar labiau atskleidus trūkumus, tokiems naujokams būtent dabar atsivėrė proga. Jei jos neišnaudos, pelnys tik panieką.

Tvankstas       2020-04-21 15:38

Algirdas 11:48 - iš Alkas - Jūs puikiai suprantate, kad burtai gali įvykti ir pavykti su viena sąlyga : Juozaitis turi būti pirmas, jei taip nebus, tada viskas bus jaukiama išsidraskant.
Tarp kitko, retas politikas neturi psichikos sutrikimų, tai matome kasdien iš jų akių ir kūno kalbos, tai liečia beveik visus 100 nuošimčių, kalbėti kvailystes tegali tik proto ir dvasios ligoniai, nesuprasdami, ką kalba.
Pranašai pasižymėjo protiniais sutrikimais, pasižymi dabar jais prisistatantys su savo neišmanymu, bet siekiantys VALDYTI.——-
Pritrenkiantis melas apie taip save vadinančius dešiniuosius – tikrovėje jie yra tautiniai socialistai su jų visų be išimties ekonomine programa ‘atimsim ir pa(si)dalinsim’.
Niekuo nesiskiriančia nuo Žmonių partijos ar latifundinių žaliųjų.
Jie net nežino, kad žmogaus atlyginimas yra dukart apdedamas PVM, kad 2 mlrd. eurų nesumoka kasmet PVM per lengvatas verslo didžiuliai.
Toliau plėstis būtų beviltiška.
Kuris iš šių partijų narių yra išsistudijavęs P. Stolypino, J. Tūbelio, V. Orban ar dab. Lenkijos PiS ekonomines programas – įgyvendintas, turėtas omeny ar tebeįgyvendinamas ?
Išsistudijuoti yra viena, o surišti su dabartimi ir ateitimi yra visiškai kita kategorija, iš mąstymo kiekybės turinti peraugti į mąstymo kokybę.
Pagal dab. asmenybes ir jų protines galias ekonomikoje tai yra NEĮMANOMA.

s.m. Tomui       2020-04-21 14:32

jei negaila savo laiko, turite galimybę atsakymus komitetiniam sąsiui maksimaliai sutrumpinti a la Juzos Erlicko “eik nato”.

stasys        2020-04-21 14:20

Tomui J ..  labai menkas argumentas . Na jei kitokiu nėra tai kaip ir viskas su tamsta aišku . Patriotizmas ne užuolaida už jo nepasislėpsi kai nėra kuo argumentuoti . Ne mažiau patriotiškais save laiko ir tie pro-kremliniai ekspertai su A.Naku ir visa jo „razbainiku šaika“  , taip kad kas tie tikrieji nuspręs rinkimai yba čia ta klausima sprendžia , ne savi reklama,  o tas paprastas rinkėjas prie urnų, kuris tikrai ne mažiau žino apie ta patriotizmą  savo šaliai . Radikalizmas paprastai būna aklas .. ir jo sąsajos su patriotizmu yra tik paviršutiniškos .

T0mas J. -> stasys 7:28       2020-04-21 12:51

Gaila laiko atsakinėt į tavo klausimą išsamiai. Tad atsakysiu trumpai: straipsnyje Radžvilas parašė, kuo jam nepatinka Laurinavičius. Štai ir man jis nepatinka tuo pačiu, - kad patriotines jėgas niekina.

Prof.Navaitis už dešniųjų vienybę...       2020-04-21 11:48

https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/desinioji_galimybe
Komentarai, manau, labai pageidaujami po šiuo opiu ir racionaliu tekstu.
Geros kloties visiems geros valios žmonėms, siekianties darnos ir telkimosi vardan demokratinių permainų daugumos labui.
Ant kortos ne tik patriotų sėkmės ar pralaimėjimo klausimas. Lietuva bus pasmerkta ,susiskaldžiusiems pralaimėjus, nes žmogiškųjų išteklių tautos ir valstybės prikėlimui jau dabar beveik nėra…
Algirdas

Ignas       2020-04-21 11:20

Puikus gerb. V. Radžvilo straipsnis. Ačiū!

Ramiros       2020-04-21 10:19

<<<< Arvydui D., - ne klaida, paminėtas senųjų komuniagų produktas Marius.  M. , o ne Č. ... . Č jau atgyvena, o M. ant bangos, jo visur pilna ir dirba intensyviai   .... ,tiktai kam ? Vytautas R. yra pagrindinai teisus ir įžvalgus. Pagarba Jam !

tiek       2020-04-21 9:07

Radžvilai, geriau konkrečiai parašytum,kaip ,kokiais būdais kelsi iš  ES dugno Lietuvos pragyvenimo lygį . Na,kad piliečiui konkrečiai apsimokėtų remti paties iniciatyvą ,sukurtą partijos embrijoną prieš eilinius “demokratinius”...Siūlau nesivaržyt : klok tiesiai šviesiai ,o Lietuva duos pačiam garantijas,kad nenunyks paties pagarsintu būdu:))). Kam reikalingi tie priešrinkiminiai tušti oro virpinimai be jokios naudos Tėvynei ,Tautiečiams? Labai jau ir taviškė kryptis atsiduoda eiliniu siekiu prasibraut ....(pirštais,škia, nerodysim kur…) ir vykdyt…stiprint ,kelt ,gint ,etc. buvusią asocialią asocialių grupuočių veiklą. Politika to vadint tikrai negaliu.Pažiūrėk ,į ką virto žmonių akyse “patriarchas” su savo fondais ,anūkais….

stasys        2020-04-21 7:28

Tomui J ..žmogus turi konkrečia veiklos krypti , gal dėl to tamstai Jis nepatinka ? Tai tas pats kas Lietuvai apkaltinti savo sovietinius pensininkus gaunančius iš Rusijos ambasados tam tikrus priedus , išdavyste , o jų šimtai ir tūkstančiai . Pabandykite argumentuoti kame tas priešiškumas A.Laurinavičiui grindžiamas pas Jus ?

stasys        2020-04-21 7:21

Anksti daryti kokias tai išvadas . Naujai sukurtą partiją populiarina jos nariai kurie gana skirtingai supranta tos nacionalinės valstybės interesu gaires . Pats partijos pirmininkas dažnai rašo apie tai kas sunkiai derinama su vakarietiškomis demokratinėmis gairėmis pav. perverčiant ta patį liberalizmą neoliberalizmu ar dar kokiu liberal-komunizmo naujadaru kuriame tėra tik užkonservuota emocija ir daugiau nieko . Praeitame šimtmetyje „nacionalinis susivienijimas“ pilnai galėjo pretenduoti į kokius nors rusiškus menševikus poroje su kita darbo liaudimi , o tos krikščioniškos vertybės tik glajus torto po kuriuo slepiasi tikrosios jo sudėtys . Be abejo V.Radžvilas teisus dėl to kad pro-kremliškos jėgos visaip bando rėžti sparną, apie partija,  sukurdami tam tikra bendradarbiavimo iliuzija , todėl tokiu nesusipratimu manau bus ir daugiau ..Radikalizmas turi ne tik dešinę bet ir kaire .. ir tik per ji yra tiesiami tiltai su pro-kremliškomis jėgomis V.Radžvilo partijai . Trūksta tu konkrečiu gairių kurios nubrėžtu aiškia ribą tarp to ka laiko partija vertybėmis visuomenei ir to kas tik emocija lojant , su lojančiais, ant D.Grybauskaitės .

to:T0mas J. 2020-04-20 18:15       2020-04-21 7:05

TEIGI, KAD ,,Marius Laurinavičius dirba ne Lietuvai, jo darbdavys – Amerikoje ir algą jam moka JAV.” Klysti!!! Kai jis buvo JAV, tai, kartu su ambasadoriumi Pavilioniu vare ir vare ant Trump’o juokdarys, kad ji rinks. Vos isrinkus M.Laurinvicius isnese muila is JAV ir pradejo rusai puola, o Pavilionis su Kirkilu ir naivuoliu Puidoku patrauke i JAV nusilenkti prez. Trump. Visur veidmainyste. Kas moka atlyginima Laurinaviciui—ko gero KGB…

>20:08       2020-04-20 21:08

Lietuvos putinaičių ir bumblauskų nepranoksite - tie sako, jog ir 1918-ais įsteigta Lietuva buvo beviltiška. Ir šiaip sako, kad visi litovcai žydšaudžiai beigi fošystai… Dar sako, kad Radžvilas neturi plano telegrafui ir elertė užimti…

> 2020-04-20 20:08       2020-04-20 20:42

tai tu čia vatnikas Didysis, juliau Milaiti. Ne liūdna, o vemnt norisi nuo tavo kasdienės trydos. Pagarba Juozapu.

>18:36       2020-04-20 20:08

Vatnykų padavė... Beveik tą patį suokia TSPMI profesorkos su docentais… Liūdna čia matyti delfio komentarų blogesnį variantą...

defibriliacijos taikymas padvėsusiai kumelei       2020-04-20 18:36

gana sudėtinga sunaikinti tai ko nėra
gana keblu reanimuoti 1992-aisiais mirusį nabašnyką

 

 

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-04-20 18:33

NS siekių sąrašas (programa)
42.8. (...)turi būti aiškiai įtvirtintas ir principingai bei nuosekliai taikomas lygus nacių ir sovietų režimų nusikaltimų vertinimas.
Jei kitaip, tai:
įgyvendinti liustraciją, pasmerkiant komunistų partiją, nušalinant (buvusius) komunistus (Grybauskaitę, Kirkilą ir visus iki vieno kitus) iš tarnybos valstybinėse įstaigose bei nuo verslo vadybos. (Tautos tribunole), teismo nuosprendis buvusiems komunistams už labai sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai.
____________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 balandžio 20

T0mas J. -> adminui       2020-04-20 18:18

Pataisyk portalo laikrodį.
Ar esi neįgalus tai padaryti??

T0mas J.       2020-04-20 18:15

Marius Laurinavičius dirba ne Lietuvai, jo darbdavys – Amerikoje ir algą jam moka JAV. Visi lietuviai turi tai žinoti, kai mato TV ekrane kalbantį Laurinavičių. Su nepasitikėjimu žiūrėkite į žmones, dirbančius ne Lietuvai.
Marius Laurinavičius nuo 2015 m. yra „Europos politikos analizės centro“ (CEPA) darbuotojas.
CEPA įkurtas Amerikoje 2005-aisiais metais. Tai – analitikų centras, vienijantis įvairių sričių specialistus, tiriančius Centrinės ir Rytų Europos saugumo politiką, konsultuojančius JAV politikos formuotojus Rytų Europos ir Rusijos politikos klausimais.
Centro veikloje dalyvauja tokie žmonės kaip vyresnysis „The Economist“ redaktorius Edvardas Lucasas, buvęs JAV nacionalinio saugumo patarėjas Zbigniewas Brzezinskis, buvęs Estijos prezidentas Toomas H. Ilvesas ir kiti.

Vilniaus politikos analizės institutas, VŠĮ (institutas, ne centras) – įregistruotas 2017.05.22 – Didžioji g. 5, Vilnius.  Direktorius – buvusi prezidentės TSKPistės patarėja Virginija Būdienė.  Dar šiame institute dirba
Viktorija Rusinaitė, Šarūnas Liekis, vyriausias analitikas Marius Laurinavičius, Indrė Joffytė, Gintaras Šumskas, Donatas Puslys, Algis Davidavičius.
Jūs turite įsiminti šias pavardes.

Varde,       2020-04-20 17:38

o pats norėtum į Rusijos Sąjungą, į Slavų Sąjunga, ane? Norėtum dar greičiau nunykinėti, tiesa?

Jules       2020-04-20 17:34

Taigi akivaizdu, kad Putino stabdytojai tik dėl naivių ir dezinfosklaidos apgautų, suklaidintų tautiečių akelių ir makaulių, nežinančių istorijos, o tik “načalnyko” sukurptas istorijos versijas, skirtas Kapsukės docentams, kurie, pasirėmę jomis, hipnotizuoja mūsų jaunimą, tiksliau, zombina mūsų tautos ateitį. Nieko naujo ir jokio progreso, išskyrus nunykimą, jei ta univerkė nebus desovietizuota, derusifikuota ir depolonizuota. Kitaip ji niekad netaps europietišku Lietuvių universitetu, be kurio mes neturime ateities. Vienas a la docentas labai guodėsi runkeliokams, kad neteisingai pasielgė Lietuvos kareivukai anuomet, anuos lenkų prapiesorius pro langą išfutbolinę, kai Lietuva grįžo į Vilnių - į savąjį universitetą. Negali nabagai prastuomenei paaiškinti ir kad tai dirbtinis, laboratorinis virusas, dirbtinis triukas pasaulio visuomenei, kad žlugtų ekonomikos ir paspartėtų ubagyno plėtra Lietuvoje ir pasaulyje, kad nebeliktų neskaitlingų Europos tautų, kad jos kuo greičiau pasitrauktų iš kelio pasaulio didžiūnams. Žinoma, tai buvo neišsilavinusio, mažaraščio nuomonė, ne daugiau, Jūsų žiniai.

Vardas       2020-04-20 17:21

Greiciausiai dabar vyksta Merkel ir Macrono Europos Socialistiniu Respubliku Sajungos (ESRS) Perestroika kaip Gorbaciovo Tarybu Sajungoje, tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Butu gerai Lietuvai nusikratyti internacionaliniu ESRS Burokeviciaus partiju KonserVatniku, Liberastu ir panasiai, kol tas Europos Socialistiniu Respubliku Sajungos lavonas nepribaige Lietuvos ir laidojimo paslaugu verslo Lietuvoje. Paciu laiku Jungtine Karalyste paliko Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga po 3 metu didvyrisko musio del Nepriklausomybes.

Pagarba Autoriui       2020-04-20 16:55

nieko naujo - visur sovietiniai viską diktuoja ir viską turi. Ar neaišku, pasižiūrėjus į prezidentės apsuptį ir praėjusius 10 metų?

Teisingai       2020-04-20 16:03

ir taikliai.Aciu.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.