Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Lietuvą išgelbės tik politiškai pabudusi tauta

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 29 d. 16:53

48     

    

Vytautas Radžvilas. Lietuvą išgelbės tik politiškai pabudusi tauta

Itin taiklios teksto autoriaus įžvalgos (Mindaugo Šernos straipsnį „Ar belliks ką gelbėti?“ skaitykite ČIAred.). Užčiuoptas svarbiausias bundančiai visuomenei kylantis ir kuo skubiausiai spręstinas klausimas: ar Lietuvoje liks ką gelbėti? Į jį galima atsakyti tik šitaip: jeigu pažadintos piliečių energijos ir iniciatyvos nepratęs politinis sąmonėjimas – tikrai neliks. Mat sistemos sargai ir gynėjai moka meistriškai prisitaikyti prie kintančių aplinkybių sumaniai pasinaudodami jiems dovanojamu atokvėpiu. O šį gauna todėl, kad kol kas nepajėgiama laiku ir tiksliai formuluoti jiems keliamų reikalavimų.

Jų nebūta per mitingą prieš vaikų atiminėjimą – aiškiai ir griežtai nepareikalauta atšaukti arba suspenduoti neregėtai savivalei atvėrusį vartus iš principo ydingą įstatymą. Todėl atokvėpiu bus pasinaudota jam „tobulinti“ ir „humanizuoti“, o pataisos bus pateiktos prieš rinkimus kaip valdžios „geranoriškumo“ įrodymas. Tačiau esminis ir lemiamas punktas – smurto apibrėžimas – nebus keičiamas, nes sugriūtų visas ant jo rymantis vaikgrobystės verslo rūmas.

Kaip rodo istorija, „humanizuoti“ galima viską – net ČK, NKVD, KGB praktikas. Visiškai savavališkus slaptus naktinius areštus pakeitė suėmimai su juos formaliai įteisinančiais orderiais. Žaibiškus „troikų“ teismus – teismo procesai su išoriškais civilizuotumo požymiais: oficialiais kaltinimais, įrodymais, bent jau efemeriškos gynybos regimybe. Pradėta vengti ir tokiems kankiniams kaip A. Ramanauskas-Vanagas taikytų atvirai sadistinių „fizinio ir psichologinio poveikio“ metodų – tardymo būdai ir įkalinimo sąlygos švelnėjo, pernelyg iškilius režimo priešus ne sodino, bet grūdo „gydyti“ psichiatrinėse ligoninėse, visiškai nesutaikomi „atsitiktinai“ paskęsdavo upėse ar atsidurdavo po automobilių ratais.

Būtent tokia prasme bus „humanizuotas“ – jeigu nebus spėta susizgribti – ir vaikgrobystės įstatymas. Sušvelninus detales jo totalitarinė ir grobuoniška esmė nepasikeis.

Prieštaringas mintis kelia ir mokytojų protesto akcija.
Etatinio apmokėjimo klausimai, be abejo, svarbūs, tačiau apsiriboti tik jais ir nekelti politinių reikalavimų – tiesiausias kelias į aklavietę. Ją priartėjus iškalbingai liudija žiniasklaidoje paskelbtos nuotraukos: pedagogai laiko plakatą su teisingu užrašu, kad mokytojas nėra paprastas „paslaugos“ teikėjas. O šalia jų ramiausiai stovi Seimo narys M. Adomėnas, prie ŠMM pastato tarp akcijos dalyvių įžūliai įsiterpęs G. Steponavičius – uoliais „protestuotojais“ virtę „reformatoriai“, kurių pastangomis jų „ginami“ mokytojai buvo pažeminti ir tapo tik „paslaugų“ teikėjais.

Panašiai nutiko ir miškų gynėjams: politiškai neišskleistas ir neįprasmintas, todėl iš esmės grynai „techninis“ reikalavimas uždrausti plynuosius kirtimus saugomose teritorijose tuo ir yra ydingas, kad vėlgi dovanojo miškų siaubėjams atokvėpį, ir šiuo atveju palikdamas galimybę taip „patobulinti“ esamus teisės aktus, kad juose būtų pramuštos naujos landos gynėjų reikalavimams apeiti.

Iš pirmo žvilgsnio – trys atskiros istorijos. Bet jų pamoka turėtų būti ta pati: arba BUNDANTYS ŽMONĖS LIAUSIS BUVĘ APOLITIŠKI IR TAPS SĄMONINGA POLITINE TAUTA, arba LIETUVOJE NELIKS KĄ GELBĖTI. Nebus politinės tautos – neliks ir pačios Lietuvos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Radžvilas ir jo VF - tuščiakalbiai...       2019-01-1 15:44

Jiems nereikia konkrečių reformų, lyderiavimo visuomenės akcijose, suteikiant jiems politinę brandą...Tik nepaliaujamo , nors ir pavėluoto pliurpimo nuo ,,aukšto” tiesos.lt kalnuko…VF net Radžvilo paskelbtam geriečių Juozaičiui dem, visuomenės paramos- talkos netelkia… Už tą išdavikišką VF poziciją prez. rinkimuose Nausėda ir nomenklatūra , neabejoju, vėliau Radžvilui trisdešimt sidabrinių kokiu nors pavidalu iš bendro šalies biudžeto paskirs…:):)

Sąjūdis (iki pergalės)       2019-01-1 10:32

Vytautui Radžvilui Lietuvos televizijos bei radijo eterį.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-1 3:23

Istorinės ateities Tautos veiksmų seka:
1. Tauta atgauna užvaldytą Lietuvos televiziją bei radiją;
2. Tauta išsirenka Tautos prezidentą;
3. Tautos prezidentas paleižia nelegalų suėjimą (seimą)._

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-1 3:12

(apie tą patį draskymąsi, stenogramoje)
Partinės gaujos draskosi tarpusavyje dėl Tautos Ltr
Stenogramoje
13.01 val.
Lie­tu­vos ban­ko įsta­ty­mo Nr. I-678 42 ir 43 straips­nių pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIIP-2809(2) (pri­ėmi­mas)
va čia
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAK/e933b42104f111e98a758703636ea610

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-1 2:45

Be Lietuvos televizijos bei radijo (Ltr), Sąjūdis - netikras.
Verta žinoti, kaip partinės gaujos draskosi tarpusavyje dėl Tautos Ltr
va čia (nuo 3:01:50)
https://www.youtube.com/watch?v=QCqt3CfwuJM
_________________________________________________
Ltr taryba - be partinių gaujų 4 narių
Ltr taryba - be prezidentūros 4 narių.
Ltr - laisva ir nepriklausoma nuo partinių gaujų.
Ltr - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Ltr - Tautos priemonė valstybės tarnautojų (politikų) priežiūrai.

Tarabilda StasiuiG       2018-12-31 0:42

Taip ir parašyta. Man kyla įtarimas, kad tuos tyrimus buv o pavesta atlikti Gaidžiui, todėl tokie ir optimistiniai rezultatai. O kas pavedė, nesunku susigaudyti. Tas kas labai nori į Briuselį.

StasysG       2018-12-30 21:41

Tarabildai 2018-12-30 17:44
———————
Ten parašyta, pvz, apie pasitikėjimą ES:—-“Trust in the EU was highest in Lithuania (65 per cent), Denmark (60 per cent) and Sweden (59 per cent). “

Ar nežinot       2018-12-30 20:51

kad Dievas viską iš anksto žino, tik neveikia prieš mūsų valią. Jei mes esame atviri Jam, t.y. jei sakome “tebūnie Tavo Valia”, tad neabejokime, Dievas tikrai yra ir bus su mumis.

Ar nežinot       2018-12-30 20:47

ką Dievas sako? Jis sako:

Man reikia tavo rankų, kad galėčiau toliau laiminti,

Man reikia tavo lūpų, kad toliau kalbėčiau,

Man reikia tavo kūno, kad galėčiau toliau kentėti,

Man reikia tavo širdies, kad toliau mylėčiau,

Man reikia tavęs, kad galėčiau toliau gelbėti,

Lik su manimi, mano sūnau/dukra.

to To Teisingai       2018-12-30 17:11

Pasuko Gorbis su Bušu ir Miterandu, nežinot?

tiek       2018-12-30 17:04

teisingas ,logiškas kryptis į įšeitį iš minėtų bėdų rodo filosofas. Ir aš pritariu,kad tolesni politikų žaidimai su vaikgrobystės įteisinimu yra nepateisinamas nusikaltimas prieš visuomenę.Ir dėl miškų teisingai . Tačiau klausimas/nuojauta - kur buvo autorius ,kai realiai visuomenė protestavo - labai prastai nuteikia:(

nesutinku       2018-12-30 16:52

Neisgelbes.

Tarabilda       2018-12-30 16:44

Turime reikalų su lietuvišku planktonu, kuriam dešimtį metų smegenų užuomazgas skalbė Sarafano ir konservų šutvė, talkinant parsidavusiai delfinariumui ir kitoms medijoms. Rezultatas akivaizdus - pirmaujame EU kaip eurokratijos idiotai. Didesnės gėdos save gerbianti tauta ir valstybė kažin ar galėtų užsitraukti. Paskaitykite, jei netikite: https://www.express.co.uk/news/politics/1064892/EU-news-Brexit-latest-brussels-European-Union

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-30 15:49

Citata: “Vytautas Radžvilas. Lietuvą išgelbės tik politiškai pabudusi tauta”.
*
Jau įvairiais pavidalais tenka stebėti tą prof. V.Radžvilo “TIK” ir jau darosi graudo dėl tokio skurdo. Tai pirmiausiai ir turėtų prabusti V.Radžvilas ir pabudinti tautą. O jis mat kaltę suverčia tautai, kad dar nepabudo.

Citata: “O šį (atokvėpį) gauna todėl, kad kol kas nepajėgiama laiku ir tiksliai formuluoti jiems keliamų reikalavimų.”
*
Niekas netrukdo pagelbėti tautai “laiku ir tiksliai formuluoti jiems keliamų reikalavimų”. Į mūšį ponas Radžvilai, užteks plepėti, juk visą laiką kalbi apie PAREIGAS, tai kodėl jų nevykdai kaip pilietis??? Kas trukdo? A, susirūinęs esi, kad būtų galima ATMTI iš LR piliečių Konstitucijoje garantuojamą teisę LR pilietybę įgyjama gimstant. Bolševikas esi.

O kur tamstų FORUMAS, kai kuriasi Lietuvos visuomenės tarybą? Ar tai tokiu būdu vienijatės???

Belieka daryti išvadą.... PLEPYS ir dar konstitucinis NUSIKALTĖLIS, nes skleidžia antikonstitucinę propagandą dviejų pilietybių klausimu. Tai jau panašu į kgbistinį veikimą. NUSTOK.

Dzeiki, tikriausiai žinai,       2018-12-30 15:42

kad „Niekas negali ištarti: „Jėzus yra Viešpats“, jei Šventoji Dvasia nepaskatina.” Tad kelkim akis į dangų, darykime gerus darbus ir nieko nekeikime.

Dzeikas       2018-12-30 14:50

to To Teisingai:
Taip, Dievas geli isgelbeti prarajon lekencia valstybe ir tauta(cia 2 skirtingi dalykai , beje. Gali tekti rinktis kazka viena is ju). Stebuklai buna. Maciau ju tiek Lietuvos gyvenyme(jau vien tai kad pavyko su mazu krauju istrukti is Rusijos gniauztu galima registruot kaip stebukla), tiek savo asmeniniame.
Taciau atkreipsiu demesi, visi mes liudininkai stebuklo, bet ne antgamtinio reiskinio. Telpancio i biblini stebuklo apibrezima: Dievas padeda tiems, kas DARYDAMI savo darbo dali preso Dievo pagalbos tam, ko padaryt negali. Ir kai patys dareme is visu jegu tai ka galejome padaryt - Dievas padare likusia dali, to ko mes padaryt SAVO jegomis niekad nebutume istenge.

To Teisingai.       2018-12-30 14:29

Bet turime labai gražų pvz., kai tapome “Dainuojančios revoliucijos” dalyviais. Ar tai ne Dievo pagalba išvažiavusius iš “Šiaurės miestelio” sovietikus tankus pasukti atgal? Dievas padeda mažumai laimėti, o daugumai įvaryti tokią baimę, kad pabrukę uodegą ir susikrovę savo tankus, ešelonais, gėdingai nešdintis lauk iš Lietuvos.

to To gytis       2018-12-30 13:05

O kas Stalino draugai ir sugerovai buvo, pabijojai išvardinti, drąsuoli? Su kuo Stalinas realiai dalijosi pasaulį bijai viešai ir amtelėti, tiesa? Kinkos kaip mokytojoms dreba ir negali pasakyti vaikams tiesos - “Tell the Truth and shame the Devil”.

Komentatorius       2018-12-30 13:04

Nereikia “mokytojų streiką” lyginti su kitais visuomenės protestais.
“Mokytojų streikas” buvo reikalinagas tik opozicijos destruktyviai veiklai stiprinti.
Juk būtų užtekę vienos smulkmenos - kad į Švietimo ministeriją būtų atėję du uniformuoti policininkai - pasakyti, kad “mokytojai” pažeidė įstatymą.
Už tokį “antidemokratinį veiksmą” S.Skvernelis būtų iškviestas į prezidentūrą, ir jam būtų nurodyta rašyti atsistatydinimo pareiškimą.
O tada “vienintelis ir nepakartojamas ministeris Rokas” būtų skiriamas “ministru pirmininku”, o Seimo valdančiajai daugumai neliktų nieko kito, kaip tik patvirtinti “ministrą pirmininką - konservatorių iki kaulų smegenų”.
Deja, “kažkas užstrigo”...

Jules       2018-12-30 12:59

Dauguma apsišaukėlių tautininkų buvo už kolchoznikus, už kolchozų milijonierius, o vok. spaudoje jie net milijardieriais ir raudonaisiais baronais buvo pavadinti, pvz., “Die Welt’e”. Tik VU docentai šito apsimeta nežiną su visais kitais neosovietukais, kaip ir nesuprantą, kur ir kada, ir kaip buvo įtvirtinta dvigubų standartų sistema Europoje bei mitomanija univerkėse? Bet užtad storas išgalvotos, nebūtos, istorijos knygas pyškina docentai kaip patrakę su vis spalvingesniais, įmantresniais ir apgaulingesniais viršeliais, kaip saldainiukus dimokratai kadais kad dalino indėnams.

Teisingai       2018-12-30 12:39

Teisingi mato teisingai labai gerai tik blogai kad jų mažuma, o dauguma neteisingų, todėl viltis atsikelti labai menka, kažkas sako Dievas išgelbės, bet nepasako kad yra ir velnias, o kova tarp jų amžina, kaip ir tarp teisiųjų ir neteisiųjų.

Roma Suskiui       2018-12-30 12:37

Susirask, ponuli, Tiesos.lt skelbtą Radžvilo kalbos įrašą prieš pat seimo rinkimus. Ten jis aiškina, kad vienintelis politikas, kuriam rūpi tauta, yra Karbauskis.

Anaiptol,       2018-12-30 11:47

Pasaulį valdys Dievo tauta, nes pats Dievas jiems vadovaus. O visokie Radžvilos yra tik netoli newage tikėjimo. Tad ir per silpnas ką nors pasiūlyti. Neturi jis nei startegijos, o tik ambicijas, o su jomis ar toli mato?

Al.       2018-12-30 3:09

Radvilas galėtų būti kokio laikraščio kapžvalgininku. Bet politikui neužtenka vien pakomentuoti kai šaukštai po pietų. Kur strategija? Kur veiksmas? Kandidatai?    Parypuoti ir mes mėgstam, bet kiek gi galima?

Romai       2018-12-30 0:52

Gal galėtumėte, suski, pateikti nuorodą, kur, kokiame tekste ” neseniai čia V. Radžvilas agitavo už Karbauskį ir valstiečius kaipo vienintelę išeitį Lietuvai”?

Roma       2018-12-29 23:23

Taigi neseniai čia V. Radžvilas agitavo už Karbauskį ir valstiečius kaipo vienintelę išeitį Lietuvai. Ir tauta tada buvo jau politiškai subrendusi, paklausė V. Radžvilo, išsirinko valstiečius. Kas nutiko, kad ji vėl nebrandi?

Politinė tauta: kas ir už ką joje atsakingi?       2018-12-29 22:35

Platono genijus tik apibendrino ilgametę Antikos pasaulio patirtį
- žmonės natūraliai skiriasi savo talentais: valstybę turi valdyti geriausieji
(ne tik turintys geriausią išsilavinimą,
bet ir atlaikę ne vienerių metų išbandymus valdžia, turtais, kūniškais malonumais).
Politinį organizmą sudaro visa tauta, todėl kiekvienas vienodai didis savo vietoje,
tačiau aukščiausioji valdžia turi priklausyti doroviškai geriausiems
(išmėgintiems aristokratams minėta prasme). Tuomet valstybė pajėgi vadovautis teisingumo gėriu, yra stipri ekonomiškai ir politiškai, klesti.
Kas iš to plaukia Šiaurės Atėnams? - Pagrindinė atsakomybė organiškai tenka ne politinio sąmoningumo stokojančiai tautos absoliučiai daugumai (dėl objektyvių priežasčių liaudis jo stokojo, stokoja ir stokos visuomet), bet kiekybiškai nedidelėms tautos “smegenims”. Tinkamai profesionaliai ir doroviškai pasirengti, susitelkti ir patraukti tautą paskui savę, aukotis dėl jos laisvės ir gerovės - visuotinio teisingumo dėsniu besivadovaujančios politinės aristokratijos paskirtis ir buvimo prasmė. Palaimintųjų Salos kaip atlygis laukia tų, kas to sieks. NK

To Propatrionas,       2018-12-29 22:26

o kas iš to? Drąsių tai nerasta. Profesorius irgi ne iš drąsiųjų. o Juozaitis išdavikas. Ne kokia kompanija ta jūsų pro patrija. Manot, pasisavinote pavadinimą ir tapote tokie drąsūs, kaip kun. Alfonsas Svarinskas? Toli jums iki jo, tik pliaukšt liežuviu, t.y. filosofuoti.

Propatrijonas       2018-12-29 22:03

Dabar, kai Profesorius surašė genialią Diagnozę Nr-1872, pats metas Lietuvos intelektualiniam elitui susibūrus parengti Deklaraciją ir kviesti Tautą rinkti parašus Peticijai.

To gytis.       2018-12-29 22:01

Reikia drąsių? O iš kur ta drąsa atsiranda? hitleris buvo drąsus, o gal stalinas? Tai buvo bailiai, kurie net savo šešėlio bijojo. Drąsa yra tik iš Dievo. Tai patvirtina mūsų partizanai, kankiniai, tik tikėjimas Dievu, t.y. atsisukimas į Dievą gali kardinaliai keisti situaciją. Juk ES taip pat vėliava buvo su Marijos žvaigždėmis, bet, kai iš ten, iš ES konstitucijos buvo pašalintas Dievas, tai viskas ėmė sparčiai keistis. O dabar turim ką turim. Nekaltinkime vieni kitų, bet atsisukime į Dievą.

Teisingai       2018-12-29 21:45

rašo, kad tik Dievas gali padėti. Nėra kitos jėgos, kuri pajėgtų nugalėti gobšumą, savanaudiškumą ir t.t. Visos partijos su visais politikais tarnauja mamonai, net į šeimą pasikėsino ir ten bizniuką pamatė. Mokitojų lozungas buvo “babkės”, tad anokie čia kovotojai, nereikalavo nei tiesos, nei teisingumo Lietuvoje, o tik pinigų. Gėda ir tiek. Šviesa turi rastis širdyje, kuri rodytų ką reikia daryti, bet jei ten mazgotė, tai anokie čia šviesuoliai, kur tokie gali nuvesti?

gytis       2018-12-29 21:38

viskas teisinga, bet tam reika 1) drąsių vadų 2)kritinės masės mąstančių piliečių 3)palankios geopolitinės situacijos( tokios kaip pvz. buvo1988-1990 sojūzui byrant)...dabar viso to nėr, bet istorija kaip zinom kartojasi,prancūzai geltonas liemenes dedasi…

Iš Lenkijos       2018-12-29 21:33

Lietuviai ir piliečiai pilnavertiškai politiškai atgims tuomet,kuomet švietimo,  mokslo ir kultūros sistemos išbris iš pseudovertybinės balos,atsikratys nūdienos euroliberalios mąstysenos.Tikėkimes,kad tai įvyks.

Kurti Tėvų partiją       2018-12-29 21:13

Rašyti programą.
Viešinti viską ,kas paslėpta.
Kitaip neišgysime.

Gandragalviai su skvernu       2018-12-29 21:11

nežino kur Deimantėlė.
Vadinasi, eis ir patys nežinion pagal Karmos dėsnį.

Tarabilda,       2018-12-29 20:45

o ką pats be kovos prieš fašistus Lietuvoje dar gero nuveikei?

Po truputį judame       2018-12-29 20:26

Mitingai prie LRT, prieš vaikagrobius, prieš miškų siaubikus. Bet mokytojų “streikas” iškrenta iš konteksto – neaiškiai dėstomi tikslai, išsisukinėjimas, vengimas tartis, chamiškas sulindimas į ministeriją. Politikierių ir “žiniasklaidos” šėnavojamas, kurstomas, išpūtinėjamas kaip “ĮVYKIS”, baigęsis visišku šnipštu, bet pateikiamas kaip didžiulis laimėjimas. Manau, kad tai tebuvo eilinė konservų organizuota valdžios nuvertimo akcija, priešiškos opozicijos įpinta į bendrus nepasitenkinimo reiškinius. Tokie sąmokslų organizavimai tikrai kremliui tarnauja

Tarabilda       2018-12-29 20:12

Radžvilas savo metamus kaltinimus politiniu nebrandumu sujudusiems dėl vaikgrobystės, miškų kirtimo ir padėties švietimo sistemoje, bei dėl suteikto sistemai atokvėpio, politikas galėtų prisiimti ir pats sau. Kur rezultatai po LRT mitingo, ir ką daugiau be deklaracijos, kuri atsidūrė Garbačiauskaitės šiukšlių kibire, Forumas nuveikė. Ogi dar didesnį šnipštą negu žmonės sukilę dėl miškų ir vaikgrobystės.
Tas kabinetinis pamokslavimas jau darosi kokčiai nebepakenčiamas.

Perkunui ir Piziui       2018-12-29 19:56

Vel nesim gintareli ant delno…

Labai liūdna       2018-12-29 19:52

Labai liūdna, bet atrodo, kad nėra Lietuvoje politikų, kuriems iš tikrųjų rūpėtų Lietuva ir jos ateitis? Ir visiškai teisus prof. Vytautas Radžvilas: “Nebus politinės tautos – neliks ir pačios Lietuvos.”

Kol perkūnas       2018-12-29 19:50

netrenks,tol lietuvis nepersižegnos.Vakaruose kaupiasi juodi debesys.

Prie ko čia       2018-12-29 19:19

Napoléon’as? Gal apsiraminsite? Napoleonas Jums suteikė šansą atsikurti ir jei ne strateginė partnerė taip ir būtų nutikę - Liepos pirmąją jis paskelbė atstatantis Lietuvos valstybę, o jūs, dezistai ir kvaili VU absolventai, jį dergiate, begėdžiai. Eikit gal geriau aktyviau kovot už AMBalo gelbėtoją, o ne apie Napoleoną svaičiokite niekus.

Dzeikas       2018-12-29 18:45

Kas ten ka gelbes, politiskai pabus tauta ar ne, jei pabus , tai kada - nezinau. Todel pranasu neapsimetinesiu. Pasakysiu, tik tiek, kad jeigu tai ivyks tai patariu buti toleliau nuo vyksmo vietos.Nes 1789m prancuzu revoliucija jums siemkemis pasirodys (komisaru Carrier Lietuvoje kaip parode banditu siautejimas 1990-2000 nestokojame).
Rezultate galbut turesime “politine tauta”. Bet rezultatas ir procesas nera tas pats. Lygiai kaip ir kepsnio gamybos technologija nera apetita skatinanti procedura.

Dzeikas       2018-12-29 18:32

Gerbiamasui Radzvilasui:
Pratesiant alegorija apie Napoleona saudanti is patranku i Katedros aikste. Kas tada bus sveicaru gvardija gynusi karaliaus Tuileries rumus? Nejaugi, nepabijokime sito zodzio OMON’as(dabar vadinasi Spetsnazu), ginsias Daukantine?

Gerbiamas Radžvilas       2018-12-29 18:20

kaip visada tiesus ir teisus. Iš tikrųjų, sakysim, mokytojų streikas buvo keistas, jei nepasakyti daugiau. Kokie šiandien Lietuvoje gali būti keliami ekonominiai reikalavimai, jei nekeliami politiniai? Negi kas nors galvoja, kad šalyje pinigų maišai pelija, tik, va, kai kas atsisėdo ant jų ir neduoda. Netgi aišku kas - vyriausybė su Skverneliu, neprognozuojamas Karbauskis, nemokanti kalbėtis “Su žmonėmis” ministrė”, paralyžiuotas kažkokio poliomielito seimas. Visi ir niekas konkrečiai. Tad pabandyta veikti leniniškai - užimti ministerijos patalpas, kol dar “neatėjo laikas paštui, telegrafui, geležinkeliui, aerouostui ir taip toliau”. Juk vyriausybės pastato savavališkas užėmimas - pati politiškiausia, pati drastiškiausia akcija. Tai kodėl politinių reikalavimų nėra? Be jokių tokių reikalavimų pasiryžę prisijungti gydytojai, grasina kitų sričių darbuotojai, bet visi jungiasi prie mokytojų, kurie net skelbiami metų didvyriais? O kuo jie didvyriai” Kad per keletą savaičių užsmardino ministerijos patalpas? Taip ir supranti: čia kažkas ne taip. Farsas, fantasmagorija, fejerija, misterija, o visa sujungus į viena - gerai apgalvota politinė niekšybė, kuriai įvykdyti iki galo kol kas pritrūko jėgų. Be manevrai vyksta, kada nors į gatves bus išsiųsta ir sunkioji artilerija, atsiras ir koks Nors lietuviškas Napoleonas, kuris galbūt įsakys šaudyti iš patrankų nuo seimo į Katedros aikštės pusę, kur susirinks pulkai paklausti valdžios: “Quo vadis”? Būdami avinėliais. žaidžiame su ugnimi. Nekalbėkime dar apie armagedoną, nieko labai baisaus neįvyko, bet tik netapkime politikos subjektas, Tauta, Konstitucijos suverenu - užmirškime apie ateitį, jos nebus.

neveltui buvo sakoma       2018-12-29 17:45

Durnius ir Bažnyčiose muša

Manyčiau, kad tikrai taip.       2018-12-29 17:33

Visi trys judėjimai pristigo strateginės perspektyvos ir idėjinio vientisumo pagrindo. Ar miškų, žvėrių ir paukščių apsaugos, ar vaikų apsaugos, ar mokytojų profesijos nuvertinimo - visur ta pati - visuomenės nesaugumo ir apleistumo - problema, sprendžiama keistais, pačius saugojamus subjektus naikinančiais, būdais.

tik melstis beliko...       2018-12-29 17:18

kai valdžia žudo vaikus (kur DEIMANTĖ?),
kai stribai ir kgbistai - mūsų elitas (valstiečiai ir teisėsauga)
kai energingiausi, gabiausi, darbščiausi (gal sąžiningiausi) - emigracijoje
kai į prezidentus stumiamas tautos ir sąjūdžio išdavikas juozaitis…
——-
tik melstis belieka…


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.