Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 21 d. 9:00

19     

    

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Kreipiamės į Jus su keliais klausimais:

Ar gali Tauta būti valstybė, jeigu jos valdantysis sluoksnis gėdijasi ir išsižada savo kalbos, istorijos, kultūros?

Jis trokšta kuo greičiau nebebūtume lietuviais ir ragina tai daryti kitus. O tie kurie nori, kad Tauta išliktų amžiams, jie vadina atsilikėliais ir laukia, kad tik jie greičiau išmirtų.

Ar galime būti tikra valstybė, jeigu mūsų vaikai suklupdomi ant grindinio prieš už tūkstančių kilometrų esantį narkotikų pardavėją ir kriminalinį nusikaltėlį, o ne mokomi nusilenkti savo Tautos kankiniams ir didvyriams?

Ar įmanoma įsivaizduoti, kad šeima,kuri šimtmečius buvo leistuvų gimimo ir auklėjimo vieta, būtų pavadinta repersijos ir smurto židiniu, reikalaujama ją panaikinti?

Ar įmanoma tikroje valstybėje, kad vaikas dėl menkiausios dingsties būtų atimamas iš savo šeimos?

Ar įmanoma įsivaizduoti, kad tikroje valstybėje pilkos vidutinybės, nenuveikusios nieko savo šalies labui, per mėnesį gautų atlyginimą, kurį  uoliai ir sunkiai dirbantis žmogus vargais ne galais uždirba per metus?

Ar įmanoma įsivaizduoti tikroje valstybėje, kad jos sunkiai dirbančiųjų per gyvenimą sukaupti pinigai būtų skirti ne jų pensijoms, bet atitektų maitinti užsienio bankus.

Ar įmanoma tikroje valstybėje, kad svarbiausias jos rūpestis būtų stambieji dvarininkai ir juos aptarnaujantys kumečiai?

Ar įsivaizduojama valstybė, kurioje galioti plėšikų teisingumas, kai per tris dešimtmečius šimtus milijonų ar milijardų išgrobstę veikėjai nesėda į teisiamųjų suolą, tuo tarpu varguolis baudžiamas negailestingai net už menkiausią nusižengimą?

Atėjome į lemiamą tašką, kai turime apsispręsti. Ar ne laikas pagaliau pakelti galvas, išsitiesti ir išvysti visai kitokią Lietuvą?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kur dingo       2020-07-22 22:12

Kodėl nudanginot komentarą? LAI šimšius tą bardaką pašalina su visais sėzlongais-nupušėlus…

Išvaryt       2020-07-22 22:10

Iš miesto išvaryt šimašių, armalytę su visa smėlio dėže ir šezlongais. Tik po to bardako lai atkūria trinkeles, kad vaikučiai laisvai riedėtų iki plazdančių vėliavų kaip anksčiau. Lai tie du nupušeliai paskuba, nes kiek gali matyt tą bardaką centre!

G.P.       2020-07-22 12:54

Viskas puiku. Bet ištaisykite tekste esančias gramatikos klaidas. Jų daug.

sasysui       2020-07-21 23:04

tai neklausk. nusikirsk.

"Jesus        2020-07-21 19:24

Matters”

A todėl,       2020-07-21 16:57

kad jis varguolis ir nebuvęs Bolševikų partijos nariu, todėl ir turi būti nubaustas pagal visus Raudonosios oligarchijos kanonus ir liberoidų mantras. Liberoidija iuberales, vot, nežinojot, ane? Trolikų zuikiai didžiausi Laisvos Lietuvos nusikaltėliai. Na, bet jau taip mislija Vilniaus Kapsukės teisės prapiesoriai.

hau       2020-07-21 16:51

Kad prof. V.Radžvilo žodžiai taptų kūnu, žmonės, susivienykim ir paremkim NS.

stasys        2020-07-21 16:03

raudonasis maras kelia galvas ir klausia ka su jomis veikti . Aš tai pasiūlyčiau paprasta būdą .. ka senovėje labai mėgo tautiečiai tokiems (smutjanams) daryti .. vienok ir laikas ir metodai jau ne tie , su žmonėmis reikia švelnesnės praktikos bizūnas jau ne sprendimas .

Ne taip paprasta       2020-07-21 15:49

Teisingos mintys. Tik dėl ano meto inteligentijos naivumo ir pasyvumo vos ne trim dešimtmečiais pavėluotos. Po šitiek vienaip ar kitaip besitęsiančio buvusios nomenklatūros valdymo ar bent vienam aišku, kiek ir kaip tas galvas pakelti ir ką toliau su jau pakeltom daryti? Štai kur neišbrendamos politinės pelkės, štai kur tikrasis tragizmas. 

stasys        2020-07-21 15:30

Su tokia Garliavos nuotrauka tik rinkėjus atbaidyti galima . Koks sveiko proto pilietis tokia reklama palaikis patrauklia rinkiminei pradžiai ? . V.Radžvilas social.demokratiškai visiems išdėstė kaip naujos ‘Lietuviškos buozės pamstą’ to vargšo mokesčius mokančio piliečio, rimta veido išraiška visiems paaiškino kieno čia kaltė ir sudėjo akcentus į ka reikėtu atkreipti dėmesį ir ka įsidėmėti .. Būtu juoko jei iš tikro NS sumestu ‘šmutkęs’ su tais Garliavos sukčiais .. pampančius valstybės lėšas tik kitais būdais .

Tikrai,       2020-07-21 15:05

jei nepasinaudosime dabar (nors dabar)  šia proga - rinkimais ir Nacionalinio susivienijomo partijos dalyvavimu, tai jau tikrai būsime visiškai beviltiški ir proga išsikapstyti gali pasitaikyti labai negreitai. Štai kaip aktyviai dalyvavome prezidento rinkimuose ir tikėjomės, kad išrinksime žmogų. O ką išrinkome - vagių, pedofilų, tarybinių teisėjų užtarėją ir globėją, su panieka žiūrintį į ieškančius tiesos. Gal jau gana klysti. Rinkime ne okupantus uspaskykus, ne nusenusius bolševikus ,stribų palikuonis ar KGBistus. Vieną kartą rinkime nevogusius, nekolaboravusius , o dirbančius Lietuvai inteligentus, išsilavinusius. Domėkitės ir kitiems aiškinkite, nes jei vėl liks tie patys, tai doriems žmonėms teks urmu emigruoti, taiktai kur?

Ramiros       2020-07-21 14:39

Viską teisingai Vytautas išdėstė. Jeigu tai įgyvendinti, tai Lietuva taptų oria, garbinga valstybe, o ir žmonių gyvenimas bei teigiami jausmai valstybei žymiai pagerėtų. Betgi .... Kas yra užvaldęs Lietuvą, turbūt, žinome arba jaučiame. Jie juk to nedaleis, nes, matyt, jų tikslas yra žlugdyti valstybę, naikinti jos istoriją, kultūrą, kalbą ...., kad galų gale valstybė, kaip tokia, išnyktų. O kas ją pasiglemž ? Manau tie, kam jie ir tarnauja, juk sakoma, kad buvusių nebūna, o stribynas dabar žydi, jie galingi bei įtakingi ir, matomai, beveik viską yra užvaldę?. Kad tą sustabdyti, reikia visiems vienytis, nesiskaldyti, nugalėti subjektyvias ambicijas, veikti ir nesėdėti krūmuose, laukiant, kad kas nors kitas padarys mūsų šalį laimingesne. Reikia tai daryti vieningai, tvirtai ir drąsiai. Juk Šv.Tėvas kadaise ragino nebijoti. Nebijojome ir padarėme, tik deja, kaip akli kačiukai vėl valdžią atidavėm tiems patiems, kurie užsislaptino net 75 metams… O juk “buvusių” tai nebūna, pasakė Vladimir Vladimirovič, o jisai tai žino ...

Letargas.       2020-07-21 12:51

      Rusijos rytai - Chabarovskas - jau bunda.  Lietuvos rytai - Vilnius - dar saldžiai tebemiega, besiklausydamas faktinių Lietuvos valdytojų - rafinuotų banditų ir iškrypėlių traukiamos lopšinės…

Cha >>> Ar neprieštarauja NS programai?       2020-07-21 12:33

Kas jau čia gali paprieštarauti? Tik, ir šis pasisakymas vyksta ant stogo, kur jau ten jį pasieksi….. Labai jau pasikėlęs….

Nuomonė dėl reklamos       2020-07-21 11:50

Manau, kad dalykų hiperbolizacija, ne visuomet kalbančiam gali išeiti į naudą.

-> Klausimas V. Radžvilui        2020-07-21 11:34

Argi V. Radžvilas draudžia „Drąsos keliui“ prisijungti prie NS, jeigu „Drąsos kelias“ neprieštarauja NS programai?

Rūta       2020-07-21 11:18

Puikus NS pirmininko kreipimasis. Reikia, kad kuo plačiau žmonės išgirstų. Lietuva dar turi šansą. Reikia, kad tokie žmonės turėtų galimybę ne tik formuluoti tikslus ir siekius, bet ir turėtų realią galimybę juos įgyvendinti.

Pagarba       2020-07-21 10:50

V. Radžvilui. Nacionalinis susivienijimas - tai partija, kariai tikrai rūpi Lietuvos ateitis, jos piliečių, šeimų, senolių ir vaikų ateitis. Lenkija sugebėjo pasakyti savo leftistamskgbistams aiškų NE. O Lietuva ar sugebės?

Klausimas V. Radžvilui       2020-07-21 10:32

Ar pakviesite jungtis “Drąsos kelio” partiją? Ar tik pamojavimas klykiančios Deimantės nuotrauka, kad skaitytojai paklausytų tamstos kalbą?


Rekomenduojame

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.