Dienos aktualija, Partijos

Vytautas Radžvilas. Laiškas bendražygiams dėl Nacionalinio Susivienijimo programos

Tiesos.lt siūlo   2020 m. vasario 23 d. 8:04

24     

    

Vytautas Radžvilas. Laiškas bendražygiams dėl Nacionalinio Susivienijimo programos

Pro Patria

Nacionalinio susivienijimo programa – kelio iš intelektualinio ir politinio sąstingio gairės

Jūsų dėmesiui siunčiame steigiamos Nacionalinio susivienijimo partijos programos projektą. Programa parengta atsižvelgiant į tai, kad Lietuva gyvena prasidėjusios ir tolydžio stiprėjančios tarptautinės ir vidaus krizės sąlygomis. Padėtis šalyje vis labiau primena 1986–1988 m. vyravusį sąstingį. Šiuo vėlyvojo sovietmečio laikotarpiu gilėjo sisteminė SSRS krizė, kuriai įveikti buvo paskelbta M. Gorbačiovo „pertvarka“. To meto Lietuvos valdžia elgėsi taip, lyg nieko nevyktų, ir stengėsi gyventi po senovei. Oficialioji propaganda toliau šlovino LSSR laimėjimus kuriant komunizmą. Kartu buvo slopinamas augantis visuomenės nepasitenkinimas visose gyvenimo srityse įsivyravusiu sąstingiu ir valdžios nesugebėjimu spręsti susikaupusių problemų. Ideologinė ir politinė kova su tariamais „atgimstančio buržuazinio nacionalizmo“ baubais tapo svarbiausiu visais atžvilgiais degradavusio represyvaus režimo uždaviniu. Ji buvo grindžiama konkrečia principine ideologine schema. Šį sąstingį nutraukė tik Sąjūdžio atsiradimas.

Šiandien Lietuva gyvena panašaus masto ir pobūdžio – sisteminės ir struktūrinės – krizės išvakarėse. Tai yra dvejopa – išorės ir vidaus – krizė. Išorės krizė pasireiškia tuo, kad irsta globali geopolitinė pasaulio tvarka ir tarptautinio saugumo architektūra. Stiprėjančios įtampos ir augantys nesutarimai tarp euroatlantinės bendrijos šalių, Brexitas, „centristinės“ partinės sistemos byrėjimas įtakingiausiose ES šalyse (Italijoje, Vokietijoje), visoje ES vykstantis tautinis ir valstybinis budimas ir besiplečianti kova prieš globalistinių ES viršūnių vykdomą Europos naikinimą, stiprėjanti ekonominė konkurencinė kova tarp ES šalių ir neišvengiamos aršios grumtynės dėl ES mažėjančio biudžeto perskirstymo – tai tik keli gilėjančios krizės požymiai, stebinančiai primenantys kadaise žlungančios SSRS nueitą kelią.

Tačiau Lietuvos sisteminės partijos, kaip ir anuometinė LSSR valdančioji nomenklatūra, į šiuos pavojaus ženklus ir kylančius iššūkius stengiasi nekreipti dėmesio. Tai atsispindi visų partijų retorikoje ir programose – kartojamos nuvalkiotos ir seniai nuo tikrovės atitrūkusios ideologinės klišės apie neišvengiamą „integracijos į Vakarus“ sėkmę ir neįstengiama pasiūlyti jokių naujų ir konstruktyvių, adekvačių susidariusiai padėčiai, iniciatyvų ir idėjų. Kaip ir jos sovietiniai pirmtakai, šių dienų partinė nomenklatūra rūpinasi tik tuo, kaip bet kuria kaina išsaugoti savo valdžią ir jos teikiamas privilegijas. Šiuo atžvilgiu plačiai nuskambėjusi stumbro sumedžiojimo istorija yra didžiai simbolinis įvykis, itin išraiškingai atskleidžiantis nomenklatūrinės valdymo sistemos degradaciją ir supuvimą. Šių dienų Lietuvos nomenklatūros privilegijos pasirodo esančios net didesnės, negu jos sovietinių pirmtakų: įtakingų politikų, valdininkų ir verslininkų būreliai veikia kaip tikroji šalies valdžia, savo nuožiūra priiminėjanti visuomenei ir valstybei svarbius sprendimus.

Bet kokie mėginimai sudemokratinti šalies valdymą sumažinant, pavyzdžiui, Seimo rinkimų kartelę, yra griežtai slopinami. Tokie siūlymai demagogiškai ir melagingai traktuojami kaip pavojus šalies partinės ir politinės sistemos stabilumui, nors, kaip rodo profesionalus ir dalykiškas jų vertinimas, aukščiausių valstybės pareigūnų ir populiarių „dvaro politologų“ skleistos baimės ir gąsdinimai buvo laužti iš piršto ir neturėjo jokio objektyvaus pagrindo.

Taip pat vis labiau aiškėja, o iš tikrųjų tapo akivaizdu, kad per trisdešimt metų Lietuvoje nepavyko sukurti tikro – kvalifikuoto, tarnaujančio visuomenės ir valstybės interesams – politikos mokslo. Nors esama pavienių kvalifikuotų ir sąžiningų politikos tyrinėtojų, Lietuvos politikos „mokslas“ iš esmės tapo valdančiajai nomenklatūrai palenktu ir jos siaurus ir egoistiškus interesus aptarnaujančios primityvios ir melagingos ideologinės propagandos įrankiu. Vienas svarbiausių šiai propaganda keliamų uždavinių yra iš sovietmečio perimtas reikalavimas slopinti ir griauti bundančią Lietuvos nacionalinę sąmonę. Tuo neleidžia abejoti tipiški beveik pažodžiui sovietinės propagandos klišes kartojantys tokios propagandos pavyzdžiai.

Intelektualinis nuosmukis ir politinis sąstingis privertė parengti ir pasiūlyti visuomenei principinę, visapusiškai pagrįstą ir įtikinamą alternatyvą į geopolitinę ir egzistencinę aklavietę Lietuvą stumiančiai ligšiolinei raidos krypčiai. Tikrosios šalį ištikusios krizės idėjinės ištakos ir pagrindinė jos priežastis yra ideologinė „globalios Lietuvos“ vizija. Parengta Nacionalinio susivienijimo programa buvo kuriama ir pirmiausia turi būti suvokiama bei vertinama kaip esminė intelektualinė ir politinė alternatyva šiai ideologinei vizijai, per paskutiniuosius dešimt metų tapusiai oficialia tautos ir valstybės „savanoriško“ susinaikinimo doktrina.

Perskaičius programos projektą turėtų tapti aiškiau, kodėl sisteminė žiniasklaida, noriai ir plačiai nušvietusi tik ką atsiradusių dviejų naujų partijų – A. Juozaičio „Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai“  ir R. Dagio „Krikščionių sąjungos“  – steigimąsi, pabūgo paskelbti net trumpą informacinį pranešimą apie kovo 7 dieną įvyksiantį NS steigiamąjį suvažiavimą.

Belieka priminti, kad informacinė besikuriančio Sąjūdžio blokada 1988 m. truko net kelis mėnesius. Ją įveikė patys Lietuvos žmonės, savanoriškai skleidę žinią apie Sąjūdžio atsiradimą ir jo keliamus tikslus. Maloniai prašome pagelbėti ir NS kuo plačiau skleidžiant žinias apie artėjantį steigiamąjį suvažiavimą ir mūsų programą.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-02-27 23:58

mordoro urka, staselės vardą pavogusi, nešk savo sifilitinę vaginą atgal į gimtąją maskoliją.

stasys        2020-02-24 19:46

kantrybės 2020-02-24 18:42 > ar man reikia Jums priminti kokioje terpėje jos veisiasi ? va va ponuli,.. visa tai tik Jūsų pačiu dėka .smile)

kantrybės       2020-02-24 18:42

Stasys gyvibingas ,kaip galvinė utėlė uljanovičiaus kraujo prigėrus,striksi,rapinėja per komentarų laukus ir vis ieško kokiam čia patrijotui teksto autoriui ant galvos užlipus pasišyldit.Geriausia priemonė nuo utėlių Made in USSR ,tautinis,patrijotinis diklofosas Made in Lithuania, kuris kaip tik dabar ir išmintingai kuriamas Radžvilo laboratorijoje

stasys        2020-02-24 14:38

Mėšlinam KGBistui ztaziui 2020-02-24 9:52 > Jūsų vietoje nepamirščiau pabarbenti į stalą , na maža kam pasivaidens jog tamsta kaip tik tas kuriam reikia vilko bilieto Tiesose. smile

nepaskelbs ir netrins       2020-02-24 10:24

adminas mano, jog kuo daugiau čia štazio, tuo daugeu diamokratijū

Mėšlinam KGBistui ztaziui       2020-02-24 9:52

V.Radžvilas rašo savo BENDRAŽYGIAMS, o ne padugnėms, tad atsiknisk ir geriau eik pasilakti už judo grašius. Čia ne išsigimėlių puslapis, šlykštyne. Žinai, kad niekas tavęs žmogumi nelaiko, tad jukš. Manau, kad adminas vieną kartą turėtų paskelbti, jog tautos dergėjams šis puslapis būtų neprieinamas.

stasys        2020-02-24 8:02

eilinis VSD projektėlis   2020-02-23 20:11 > eiliniai projektėliai štampuojami Latviu g. o ir ju ausis kišančios tada gerai matomos, kaip tik šiuo atveju sunku pasakyti . Per daug teksto programoje per daug visko kas norima pasakyti visuomenei , o tai požymis idealistu kurie mato valstybe kitokia , nei ji iš tikro yra . Paprastai politikai į Seimą eina pasibalnoję viena dvi idėjas ..kurios gerai matomos visuomenėje , o va paskaičius V.Radžvilo programa atrodo kad ir nuo tvartelio sienų buvo grandomos problemos dešimčiai metu į priekį ..kaip minimum. Nemokate kritiškai mąstyti štai kur bėda ..

vienybė       2020-02-23 22:20

Ugnis turi jungtis vandeniu ir tada bus gerai. T.y. garai, t.y. šššnipššštas.

antiblokada       2020-02-23 22:01

vienintelė pagalba yra proto ribose jungtis su kitomis antisisteminėmis partijomis…

eilinis VSD projektėlis       2020-02-23 20:11

Taip ir maniau,kad šitie provokatoriai-tik tariama „opozicija“,visiškai išlaikoma valdžiagyvių pinigais ir skirta vien durneliams mulkinti.

Jei Lietuva be lietuvių ir jos valstybingumo likvidavimas ES ir NATO okupantų kloakoje yra pagrindinis jų tikslas-tuomet,taip sakant,be komentarų…

stasys        2020-02-23 19:06

stasiui 2020-02-23 16:43 > man aišku nemalonu Jus nuvilti, bet tokios paslaugos teigti negaliu . Kai valstybė ant briaunos balansuoja 1986–1988 m. vyravusiame sąstingyje ...netgi prarasta minutė trinktelėjus iš Tiesos patranku ..gali tapti lemiama šturmuojant buržuazinį Lietuvos Seimą .smile Va ir V.Radžvilas rašo laukti nebegalima , laikas minkštas sofkutęs versti tankais ir stoti į lemiama kovą .. .smile

Prašalietis       2020-02-23 17:00

Vytautas Radžvilas. “Laiškas bendražygiams dėl Nacionalinio Susivienijimo programos.
Jūsų dėmesiui siunčiame steigiamos Nacionalinio susivienijimo partijos programos projektą. Programa parengta atsižvelgiant į tai, kad Lietuva gyvena prasidėjusios ir tolydžio stiprėjančios tarptautinės ir vidaus krizės sąlygomis. Padėtis šalyje vis labiau primena 1986–1988 m. vyravusį sąstingį”....
Palyginimui Dėdulės Lenino - Proletariato uždaviniai mūsų revoliucijoje. Proletarinės partijos platformos projektas.
Įvykusios revoliucijos klasinis pobūdis
Naujosios vyriausybės užsienio politika
Savotiška dvivalda ir klasinė jos reikšmė
Iš aukščiau pasakyto išplaukiąs taktikos savotiškumas
Revoliucinis Tėvynės gynimas ir klasinė jo reikšmė
Kaip galima baigti karą?
Naujas valstybės tipas, išaugąs mūsų revoliucijoje
Agrarinė ir nacionalinė politika ir t.t. ir t.t.

stasiui       2020-02-23 16:43

stasy, uzsiciaupkite, duokite ramybe zmonems, juk sekmadienis siandien, lai pailsi bent siek tiek nuo negatyvo

stasys        2020-02-23 16:00

Prapuolė A. Rusteika su savo figos lapeliais dorovei .Gal jau laikas skelbti paieška KF ? Čia kaip tik būtu laikas skelbti “krikščioniška kryžiaus žygį” į Vilnių ir imti ruošti savo rinkimines bobules palaikant akcija informaciniu triukšmu . Teoriškai nereikalinga netgi ta LRT-ė , viena skurdi žinutė neišgelbės tragiškos viešinimo problemos ..

REIKIA VIEŠUMO!        2020-02-23 14:06

SUTINKU, KAD REIKIA IR PATIEMS ŽMONĖMS SKLEISTI ŽINIĄ APIE NACIONALINĮ SUSIVIENIJIMĄ!!! AKIVAIZDU, KAD PLAČIOJI TULPINIŲ NUPIRKTA ŽINIASKLAIDA BLOKUOS ŽINIĄ APIE N. S. REIKIA ŽMONĖMS DAUGIAU TARPUSAVYJE KONTAKTUOTI IR SKLEISTI ŠIĄ ŽINIĄ!!!!!!!!

Vytautas G.       2020-02-23 13:46

Programa neatsidurs pirmuose medijų puslapiuose. TV laidose, kaip ano sąjūdžio laikais, nebus apie tai kalbama, nes to fasadinės demokratijos valstybėse tiesiog nebūna. Didžioji dalis rinkėjų nebus nuodugniai supažindinta su ja, nes pritrūks ir resursų, ir gebančių ją priimti. Vadinasi, galima tikėtis tik minimalaus rezultato. Bent dalį tų darbų reikėjo nudirbti tuoj po 1992-ųjų, buvusiai nomenklatūrai grįžus į valdžią. Deja, tuomet šviesių protų pritrūkta. Štai kur didysis tragizmas.

> 12:16       2020-02-23 12:28

Antitautinei globalistinei propagandai neteikės nieko ieškoti- propatrijonai patys jau įteikė pakankamai

-> nerimo sapnuotojui       2020-02-23 12:16

„propatrijonai darė ir daro viską, kad režimo propaganda juos galėtų lyginti su murzininkais.“
Nesąmones rašinėji. Ar murzininkai rėmėsi demokratine santvarka ir krikščionybe bei katalikų Bažnyčia?! Na, o režimo antitautinė ir globalistinė propaganda visuomet suras būdų kuo labiau apšmeižti tautiškai patriotinę organizaciją ar partiją, kokia ji bebūtų.

ah1       2020-02-23 12:10

“bendraminčių” pagrindinis tikslas įvesti naujus mokesčius tikslu padidinti algas,  reikalaujančioms grupėms padidinti algas :
“Atskirų profesinių grupių reikalavimai didinti atlygį už darbą yra visiškai pagrįsti, bet jų neįmanoma patenkinti dėl valdžios nuolatinio vengimo padidinti valstybės pajamas.” - pagal programą.
Tai va, nieko naujo, sąstingis stabilus,  bendraminčiai vėl prisigalvos naujų mokesčių ir naujai apmokestinamų šaltinių, o tai reiškia kad proletarams, realiai sumokantiems visus mokesčius skurdas, dar labiau didės, tęsis emigracija, rinkos ekonomika toliau grauš savo uodegą... nu ir tegul graužia kol
pasieks galvą.

aišku, bandys purvinti       2020-02-23 10:05

čia tik vienas iš būdų
kiti būdai:
- sukiršinti aktyviausius ir geriausius
- infiltruoti savus
o kas bus, jei NS pasirodys pakankamai išmintingas ir nei vienas velnio-kgb-komunistų-pederastų būdas nesuveiks?

> folk       2020-02-23 10:00

Manau, kad pats labai abejotiną priemonę siūlai, nes Lietuvoje yra dar daug politinių šizofrenikų.

nerimo sapnuotojui       2020-02-23 9:54

koks dar nerimas?
propatrijonai darė ir daro viską, kad režimo propaganda juos galėtų lyginti su murzininkais.
marginalizuos, išsišaipys ir tiek žinių.
nulis įtakos ir nulis nerimo.

komjaunuoliai ir homjaunuoliai biski sunerimo       2020-02-23 9:47

labai labai baisu - kas bus, jeigu NS įtakoje reikės padoriau elgtis?

folk       2020-02-23 9:10

reikia kas vakarą marširuoti prospektu su deglais rankose ir žinia bus paskleista


Rekomenduojame

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.