Demokratija ir valdymas, Socialinė politika, Ekonominė politika

Vytautas Radžvilas. Kova tik prasideda

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 12 d. 20:32

9     

    

Vytautas Radžvilas. Kova tik prasideda

Verta nepagailėti laiko ir atidžiai peržiūrėti įvykusio protesto mitingo vaizdo įrašą.

Gausėja ženklų, kad ne tik valdantieji, bet ir vadinamosios opozicinės partijos mėgins dar kartą apgauti Lietuvos žmones. Nepasitenkinimą dėl milžiniškų elektros kainų bus stengiamasi nuslopinti pačių apiplėštų žmonių sąskaita. Jie bus mokamos kompensacijos iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Tačiau nepanašu, kad bus šalinama tikroji užklupusios bėdos priežastis – elektros tiekimo pertvarkos sukurta piliečių apiplėšinėjimo sistema. Tikimasi, kad gavęs kompensaciją elektros vartotojas aprims ir bus dėkingas valdžiai suteiktą „geradarystę“ ir net užmirš, kad už gautą kompensaciją sumokės iš savo paties kišenės, o dėl to išaugusią valstybės skolą mokės jo vaikai ir anūkai.

Kompensacijos tokiais atvejais reikalingos ir neišvengiamos.

Tačiau mitinge buvo reikalaujama, o ir reikia padaryti viską, kad Lietuvoje pagaliau pradėtų mokėti tie, kurie iš tokių grobuoniškų reformų susižeria milžiniškus pelnus.

Kova už tai tik prasideda. Tad prašau skleisti šį įrašą:


***

 

Protesto mitingo „Dėl valstybinio energetikos sektoriaus žlugdymo“

Rezoliucija 

Vilnius, 2022 m. rugsėjo 8 d.

Mes, protesto mitingo dalyviai, pritariame politinės partijos Nacionalinis susivienijimas 2022 m. rugsėjo 6 d. pareiškimui „Dėl valstybinio energetikos sektoriaus žlugdymo“, mitinge kalbėjusiųjų siūlymams ir reikalaujame dabartinės Vyriausybės politinės atsakomybės ir šių esminių permainų elektros tiekimo rinkoje:

  1. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininką R. Pocių, Ekonomikos ministrą D. Kreivį ir Ministrę Pirmininkę I. Šimonytę,  prisiimti asmeninę politinę ir teisinę atsakomybę už avantiūristinės ir nusikalstamos reformos padarinius ir nedelsiant atsistatydinti. Respublikos Prezidentas privalo panaudoti jam suteiktas konstitucines galias, kad šie asmenys būtų atstatydinti iš užimamų pareigų.

  2. Pertvarkyti Vyriausybę, skiriant į ministro pirmininko ir energetikos ministro pareigas kvalifikuotus bei tinkamus jas užimti asmenis, kurie nesivadovautų ,,globalios Lietuvos“ vizija bei neoliberalizmo ideologijos dogmomis, bet savo veiklos prioritetu laikytų lietuvių tautos išlikimą ir Lietuvos valstybės išsaugojimą.

  3. Lietuvos teisėsaugos institucijas atlikti išsamų tyrimą dėl suinteresuotų elektros tiekimo rinkos „prichvatizavimu“ asmenų ir grupių ryšių su buvusiu Ministru Pirmininku S. Skverneliu bei dabartine Ministre Pirmininke I. Šimonyte ir galimai jų darytos neteisėtos įtakos, verčiant įgyvendinti racionaliai nepagrindžiamą ir Lietuvai žalingą elektros tiekimo reformą.

  4. Lietuvos Respublikos Seimą sudaryti parlamentinę tyrimo komisiją, įtraukiant į ją visuomenės atstovus, kuri išsiaiškintų ir paviešintų Lietuvoje veikusius ir tebeveikiančius su KGB / FSB struktūromis susijusius asmenis, nepagrįstai pralobusius ir toliau lobstančius iš nacionalinio saugumo požiūriu gyvybiškai svarbių infrastruktūrinių Lietuvos ūkio dalių. Komisija taip pat nustatytų, ar jų veikla iš esmės nėra derinama su Rusijos valdžia, galimai bendradarbiaujant su šios šalies specialiosiomis tarnybomis.

  5. Nustačius tokius asmenis, jie turi būti laikomi V. Putino režimo rėmėjais, į juos turi būti žiūrima, kaip Vakarų šalyse žiūrima į režimą remiančius Rusijos oligarchus – jų turtas turi būti areštuotas. Išsiaiškinus bei įvertinus jų padarytos ir daromos žalos Lietuvos nacionaliniam saugumui bei pagalbos Rusijos režimui pobūdį bei mastą, jis turi būti nusavintas, o gautos lėšos skirtos smarkiai išaugusiai elektros kainai Lietuvos vartotojams atlyginti.

  6. Nedelsiant pradėti derybas su ES valstybėmis ir Europos Komisija dėl esminių prekybos elektra taisyklių pakeitimo, kad būtų užtikrinta, jog vartotojai už elektrą mokėtų pagrįstą kainą, nekraunant nepagrįstai didelių pelnų elektros gamintojams. Apie derybų eigą nuolat informuoti visuomenę.

  7. Visuomeniniam ir garantiniams tiekėjams, panaikinus bet kokius antkainius, suteikti galimybę nustatyti vartotojams patrauklias kainas, naudojant finansinius ir tiesioginių sandorių su pigiais elektros gamintojais instrumentus ir taip padidinti konkurencinį spaudimą nepriklausomų elektros tiekėjų kainoms.

  8. Vartotojams leisti laisvai migruoti tarp visuomeninio ir nepriklausomų elektros tiekėjų. Užtikrinti vartotojams galimybę laisvai rinktis tiekėją ir taip dar labiau padidinti konkurencinį spaudimą nepriklausomiems elektros tiekėjams.

  9. Nustatyti fiksuotas elektros supirkimo kainas iš pramoninių saulės ir vėjo jėgainių,  pasitelkiant CfD (Cost for Difference – kaštai už skirtumą) principą, skirtumą tarp nustatytų ir biržos kainų grąžinti vartotojams.

  10. Papildomai apmokestinti elektros gamintojus, gaunančius nepagrįstai didelius pelnus, o gautas papildomas pajamas grąžinti pažeidžiamiausiems elektros vartotojams.

  11. Dėl vyraujančios padėties Lietuvos elektros rinkoje, galimybės paveikti elektros kainą biržoje ir interesų konflikto, nacionalizuoti „Ignitis“ grupės elektros gamybos veiklą Lietuvoje, taip pat visuomeninio elektros tiekimo ir Elektros skirstymo operatoriaus (ESO) veiklas. Užtikrinti, kad šios įmonės dalies veiklos tikslas būtų ne didžiausias ir nuolat didėjantis pelnas, bet kuo mažesnės elektros kainos Lietuvos vartotojams.

  12. Reikalauti ES atšaukti Apyvartinių taršos leidimų (klimato mokesčių) sistemą. Šie mokesčiai buvo skirti žaliosios energetikos plėtrai skatinti. Šiuo metu paskatų tam yra pakankamai. Kai kuriose ES šalyse žaliosios energetikos plėtrą jau stabdo elektros tinklų techniniai duomenys, kuriems pakeisti reikia laiko.

Priimta protesto mitingo dalyvių Kudirkos aikštėje Vilniuje, 2022 m. rugsėjo 8 d.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Katie Spence (The Epoch Time)       2022-09-13 22:22

Pasak tokių politikų kaip Newsomas ir prezidentas Joe Bidenas, elektrinės transporto priemonės (EV) yra „nulinės emisijos“, nes vietoj dujų jose naudojamos ličio jonų baterijos, sudarytos iš ličio, kobalto, grafito ir kitų medžiagų.

Taigi nuo 2035 m. Kalifornijoje bus uždrausta prekiauti dujomis varomomis transporto priemonėmis, o kelios kitos valstijos planuoja sekti pavyzdžiu, nurodydamos tai kaip tikslą ir „kritinį mūsų kovos su klimato kaita etapą“ socialiniame tinkle „Twitter“.

Be to, remiantis Bideno pareiškimu, dujomis varomų transporto priemonių uždraudimas „sutaupys vartotojų pinigus, sumažins taršą, sustiprins visuomenės sveikatą, pagerins aplinkosaugos teisingumą ir įveiks klimato krizę“.

Johnas Hadderis, „Great Basin Resource Watch“ direktorius, nesutinka, nurodydamas „The Epoch Times“, kad „pramoninėms“ valstybėms gali būti naudinga pereiti prie elektromobilių, tačiau tai daroma kitų sąskaita.
„Šis [ličio] gavybos išplėtimas turės tiesioginių pasekmių priekinės linijos bendruomenėms, kurios patiria „smūgį“.

Pavyzdžiui, Copiapó, Čilės Atakamos regiono sostinė, yra viena didžiausių pasaulyje žinomų ličio atsargų.

„Anksčiau turėjome upę, dabar jos nebėra. Nėra nė lašo vandens“, – Nacionalinei išteklių gynybos tarybai (NRDC) sakė Kopijapo komunos vietinės Colla bendruomenės prezidentė Elena Rivera Cardoso.

Ji pridūrė, kad visas Čilės vanduo nyksta dėl vietinės ličio kasyklos.
2021 m. gruodžio mėn. Šiaurės vakarų universiteto mokslininkai atliko aplinkosaugos gyvavimo ciklo vertinimą, skirtą elektromobiliams reikalingų žaliavų gavybai, ir paskelbė savo straipsnį žurnale „One Earth’s Journal“.

Jie nustatė, kad kobalto kasyba buvo susijusi su padidėjusiu smurtu, fizinės ir psichinės sveikatos iššūkiais, piktnaudžiavimu narkotinėmis medžiagomis ir maisto bei vandens saugumu, be kitų problemų. Jie taip pat pažymėjo, kad bendruomenės nariai prarado bendruomeninę žemę, dirbamą žemę ir namus, kuriuos kalnakasiai iškasė kobaltui išgauti.

„Galite galvoti, kad kasyba yra tiesiog kažko iškasimas“, - sakė Youngas. „Bet jie kasa ne laisvoje žemėje. Tėvynės iškastos. Žmonės tiesiogine prasme kasa skyles savo svetainės grindyse. Kasybos pasekmės gali paliesti beveik kiekvieną gyvenimo aspektą.

Tas „kiekvienas gyvenimo aspektas“ apima vaikus. Apskaičiuota, kad KDR kasyklose vergų darbo sąlygomis dirba apie 40 000 vaikų – kai kuriems net 6 metų. Iš pradžių tikėtasi, kad KDR prezidentas Felixas Tschisekedi pažabos piktnaudžiavimą, tačiau dabar tos viltys senka.
https://www.theepochtimes.com/states-to-ban-gas-powered-cars-despite-human-and-environmental-cost-of-electric-vehicles_4726635.html?utm_source=newsnoe&utm_campaign=breaking-2022-09-13-one&utm_medium=email&est=vf2e7CLWnwXYO02+NWunVXQp6+vjgdMofxePvrpiBpXuKOrOFPHRh08oCT5CMA==

Nu matai,jieti       2022-09-13 16:39

kartais ir tau protelis nusvinta,matyt,kartais nustoji vartot haliuciogenines musmires,nustoji karsciuot ir si ta isprotauji vargais negalais.

Prašalietis       2022-09-13 16:00

Paskaičius V. Radžvilo “Kova tik prasideda”.., eiliniam lansberginio durnių laivo keleiviui belieka su “nacionalistišku patriotizmu” konstatuoti, kad tarybiniais laikais išmokta marksistinė-lenininė teorija pseudo valstybiniuose lansberginiuose durnių laivuose galioja. “Išnaudotojų ir išnaudojamųjų klasių antagonizmas” yra tebegyvas, išnaudojamos liaudies “gynėjų”, kvietėjų į revoliucijas, kovas už “teisingas kainas, geresnį gyvenimą...” šaukliai kaip visada pasireiškia prieš kiekvienus Seimo ar valdžių rinkimus. Šie į valdžią nepatenkantys “kovotojai už liaudies gerovę” skelbia pareiškimus, organizuoja “grandiozinius”(šimtas žmonių...?) mitingus, kad liaudis juos pagaliau pamatytų,  ir eiliniuose rinkimuose rinktų “ką reikia, kas tikrais jiems duos geras kainas, sotų gyvenimą, gerovės valstybę...” atskirai paimtame, eurokolchoze plūduriuojančiame lansberginiame durnių laive…

Pasakykit,jei suprantat       2022-09-13 9:53

kokia nauda is amzinu NS verkslenimu,jei jie neturi jegos.Taigi tai sikmonkytei visiska laime..Pavaidinta demokratija,skausmo jokio,Radzviliokas uzsideda pliusa,esa,labai kaunasi za praudu..o mums kas…Ka,gal kainos sumazes,gal sleivys ar pisas atsistatydins..Mes vel durniu vietoj.Seime NS elgtusi taip pat,mums be naudos.Todel jie yra lanzburgeriu projektas.

stasys        2022-09-13 7:26

Kova yra kova , bet jei kariausime su vėjo malūnais ir progresu bijau nieko iš to neišeis . Žmonių nuotaikos perduodamos vis labiau perkant tas antrines energijos gavybos priemones , kurios negali pilnai užtikrinti elektros energijos poreikio visai visuomenei . Taip atsiranda dar vienas socialinis sluoksnis skiriantis visuomene į turtingus ir pasiturinčius nuo tu kurie nenori ir negali sau to leisti .

JOHN CODY( ReMix)       2022-09-13 0:05

Griežta Danijos vyriausybės pozicija migracijos klausimu gali atspindėti rimtas migrantų bendruomenės integracijos problemas, dėl kurių atsiranda lygiagrečios visuomenės ir rimta įtampa šalies biudžetui dėl gerovės, švietimo ir integracijos programų. Šalies vidaus reikalų ministras Mattias Tesfaye net gyrė Vengrijos griežtą migracijos politiką, pažymėdamas, kad šalis išvengė nusikalstamumo ir integracijos problemų, kurios matomos kitose Vakarų Europos šalyse.

„Buvo klaida kritikuoti Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną už spygliuotos vielos sieną 2015 metais pasienyje“, – praėjusiais metais po ES vidaus reikalų ministrų susitikimo Briuselyje spaudai sakė Tesfaye.

Palyginimui, Danija per metus registruoja tik nuo 1 000 iki 2 000 prieglobsčio prašymų, o Tesfaye teigė, kad tai buvo jo „svajonė“, kad Danijoje nebūtų pateikta nulio prieglobsčio prašymų.

Tačiau Danija nėra išimtis Europoje. Jungtinė Karalystė išbandė tą patį prieglobsčio prašymų perkėlimo į trečiąją šalį procesą. Nepaisant panašaus susitarimo, pasirašyto su Ruanda, kurį patvirtino Didžiosios Britanijos Teisingumo Teismas po asociacijų apeliacijos, deportacijos taip ir neįvyko. Pirmajam pernai birželį numatytam skrydžiui ekstremaliai sutrukdė Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas. Danija, kuri taip pat yra EŽTK narė, gali patirti tuos pačius iššūkius nuo prieštaringai vertinamos teisminės institucijos, todėl demokratiškai išrinktos vyriausybės migracijos politika taps niekine ir negaliojančia. EŽTT jau seniai kaltinamas tuo, kad joje dirba kairiuosius palaikantys teisėjai, kurių daugelis dirbo su milijardieriumi oligarchu George’u Sorosu susijusiose organizacijose.

Kopenhaga pareiškė, kad diskutuoja su 5–10 Afrikos šalių, tačiau atsisakė jas įvardinti. Šalies spauda atkreipė dėmesį į Egiptą ir Etiopiją, tačiau Ruanda iki šiol buvo rimčiausia kandidatė, o migracijos ministras Mattiasas Tesfaye balandžio mėnesį lankėsi Afrikos šalyje, norėdamas išsiaiškinti susitarimo detales.

https://rmx.news/denmark/denmarks-left-wing-government-will-begin-sending-asylum-seekers-to-rwanda-after-groundbreaking-agreement/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=production_crisis_in_germany_denmark_to_send_asylum_seekers_to_rwanda_and_watch_swedens_anti_immigration_party_celebrate_election_results&utm_term=2022-09-12

habilitâs       2022-09-12 22:44

turėjau omenyje Vytauto Sinicos pasisakymą mitinge.

habilitâs       2022-09-12 22:36

Viskas gerai, pone Vytautai, gal kiek per daug dėmesio Juknevičienės asmeniui, bet viskas atrodė įtikinamai!

et,        2022-09-12 21:32

JAHVĖ sugalvojo mūsų ateitį, skaitykit Bibliją.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.