Partijos

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 6 d. 16:15

53     

    

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Pro Patria

Atsiimdamas Leonido Donskio premiją, jos lauretatas L. Vildžiūnas pasakė itin įsidėmėtiną kalbą: Linas Vildžiūnas: murzas ir pankas gali pakeisti Sąjūdžio strategai ir filosofai, o tai kur kas pavojingiau Šią kalbą, paskelbtą LRT.lt portale, „Lietuvos Sąrašo“ partijos Tarybos narys, VDU prof. A. Kulakauskas įvertino šitaip: Puiki, labai reikalinga, Leonido Donskio premijos laureato verta kalba.

Atidžiai perskaičius šią kalbą ir įdėmiai išanalizavus jos turinį aiškėja, kad premijos laureatas atvirai pasako, jog visiškai pritaria:

a) Zurofo-Vanagaitės nuostatoms dėl lietuvių rezistencijos ir konkrečiai – jų skleidžiamai J. Noreikos ir K. Škirpos vaidmens antinacinėje ir antisovietinėje kovoje interpretacijai;

b) Šimašiaus-Linkevičiaus vykdomai istorinės atminties, o tiksliau –  jos klastojimo ir trynimo politikai (piktinamasi tariamai savavališkais jaunimo sambūrio Pro Patria veiksmais atkuriant sudaužytą J. Noreikos atminimo lentą);

c) M. Ivaškevičiaus „žygdarbiams“ sistemingai niekinant ir menkinant Lietuvą iki galo gynusius partizanus;

d) nedviprasmiškai laureato išsakytai užuominai, kad Lietuvoje atgimsta fašizmas, kurį įkūnija už M. Murzą ir J. Panką „pavojingesni“ Sąjūdžio „strategai ir filosofai“ (greičiausiai turimas omenyje A. Juozaitis ir šio įrašo autorius);

e) norams steigti ir atvirai apgailestauja, kad šalyje vis dar nedrįstama kurti Italijos „sardinių“ pavyzdžio antivalstybinio neokomunistinio ardomojo sambūrio, kuris būtų ne kas kita, o kadaise Baltijos šalyse Maskvos inspiruotos „Jedinstvos“ ir Estijoje bei Latvijoje siautėjusių „Interfrontų“ analogas, skirtas slopinti stiprėjantį tautinį atgimimą ir jėga užgniaužti siekius išsivaduoti iš neokolonijinės priklausomybės atkuriant valstybinį suverenitetą.

Bendras kalbos vertinimas lyginamuoju istoriniu-politiniu požiūriu – tipiška atsakingo LKP CK ideologijos ir propagandos skyriaus darbuotojo kalba sovietiniams „darbo žmonėms“, kurioje „Tiesos“ vedamojo stilumi triuškinamos vis dar nepribaigto ir vėl keliančio galvą „buržuazinio nacionalizmo“ apraiškos.

Bendras vertinimas geopolitiniu ir lyginamuoju istorijos politikos požiūriu – pažodžiui kartojamas stalinistinės SSRS ir putininės Rusijos istorinis pasakojimas apie Antrąjį pasaulinį karą, Birželio sukilimą, pokario pasipriešinimą ir Sąjūdį. Pagrindinis kalbos leitmotyvas – visa Tautos laisvės kova yra amžina Lietuvos gėda, tamsaus, agresyvaus ir nusikaltėliško nacionalistinio-profašistinio gaivalo siautėjimas. Laureatas taip pat karštai pritaria vienam svarbiausių V. Putino režimo vykdomos antilietuviškos propagandinės kampanijos teiginių, kad šių dienų Lietuva – iki galo po Baltijos šalių „išlaisvinimo“ taip ir likusio nepribaigto, todėl vis įžūliau keliančio galvas fašizmo rojus.

Tad prof. A. Kulakausko išsakytas nuoširdus susižavėjimas šia į gūdžiausius sovietmečio laikus atbloškiančia kalba ir šioms joje išsakytoms nuostatoms verčia klausti: ar tai yra oficiali visos „Lietuvos sąrašo“ Tarybos ir jos pirmininko, taigi – ir partijos pozicija?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O kanalizacijos       2020-02-12 18:28

vamzdis Vilniuje ir kanalizatoriai čia, kas tokie, a? Koks Vilniaus mero meno supratimas, nežinot?

Stasiuk, o iš       2020-02-12 18:25

kitos pusės tokių pareiškimų nenori įkelt, tingi? Stalino sąjungininkų pareiškimų irgi nenori kelt, kodėl? Gal angliškai nešptėchini?

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais       2020-02-10 20:46

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

,,

stasys        2020-02-10 19:44

Urba cit.“ „Artėjant išsilaisvinimo valandai iš sovietinio ir žydijos išnaudojimo […] reikia Lietuvoje sukelti tokią tvankią prieš žydus atmosferą, kad nei vienas žydas nedrįstų net minties prileisti, kad nepriklausomoje Lietuvoje jie turėtų bent minimalių teisių bei bendrai gyvenimo galimybių.“ Parašas – Lietuvos aktyvistų frontas, Berlynas. 1941 metų kovo mėnesio 24 diena (Dokumentas LVIII)“ ... Tokiomis nuotaikomis puse Europos buvo apkrėsta , bet tai nesuteikia teisės kalbėti apie tu žmonių dalyvavimą fiziniame susidorojime su žydais . Su sovietais Smetona irgi kovojo ne demokratinėmis priemonėmis , vienok nepamenu kad Lietuvoje butu keliamas klausimas moralinės žalos už tuos įvykius ?.  Va A.Kulakauskas argumentuoja jog Lietuva bando nusimesti holokausto įvykiu naštą ne visai pagirtinomis priemonėmis.  Profesorius pamiršta jog argumentuoja stovėdamas sovietinio propagandos simbolio šešėlyje ir būtent iš tokio taško vertina tai kas moralu Lietuvos istorijai o kas ne . Diskutuojant iš šių dienu perspektyvu ano laikotarpio komunizmo pasekėjai Lietuvoje rašė kur kas radikalesnius tekstus .. nei koks K.Škirpa Lietuvos patriotas .Negalima vieno fakto pagrindu kurti istorija neatsižvelgiant ar ignoruojant kitus paraleliai gyvavusius tuo metu . Nėra fiziniu įrodymu kad K.Škirpa dalyvavo fiziškai persekiojant žydus .

Tvankstas       2020-02-10 19:14

„Wenn ich das Wort “Moderne Kunst” höre, hole ich meinen Revolver heraus“, Marschal H. Göring, prieš 1937 m. parodą “Entartete Kunst” (Išsigimęs menas).

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-10 12:16

Nacionalinis susivienijimas – sąjūdis 2 (sukilimas)
susivienijimas.lt
Svetainės respublika.lt tomkiniai trina (blokuoja) šį tekstą. Žinokim Tautos bei Lietuvos priešus.
________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 10

Ir kur tai jau mačiau       2020-02-9 21:16

Ogi prie sovietų. Tada būdavo tokie mėgėjai donosų į spaudą rašytojai. Klausdavo, kur žiūri komunistų partija ir CK, kai toks ir toks pasakė tą ir tą.

O kas toliau       2020-02-9 14:55

ar prieš tai buvo, prieš „Wenn ich das Wort “Kultur” höre, hole ich meinen Revolver heraus“? O Vanaigaitės kokia kultūra? Prašom pasakyti, kas turėta omenyje? Kokie kultūrininkai? Vilniaus kanalizacijos vamzdžio ar to Klaipėdos uabo?

Institucijos dirba tuščiai...       2020-02-9 13:35

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lr-zvalgyba-informuoja-kaip-viesai-vertintinos-lietuvos-respublikos-naciona
Tekstas- puikus pavyzdys, kaip VSD tratina pinigus mūsų mulkinimui ir yra viena iš aibės mūsų  piningus vėjais leidžiančių valdiškų institucijų...
Išorinės grėsmės visada egzisavo,bet bogiausias veiksnys ir  
didžiausia grėsmė LR saugumui yra nusikalstamas ONS režimas,nuo kurios milijonas pabėgo. Likę bijo visko ir tampa egoistiškais,veršlenančiais,lvisuotinos liberastiškos propagandos mulkinamais lietuviakalbiais, kuriems jau neberūpi nei nykstantis valstybingumas bei lieuvybė, nei teisingumas tik ėdalo kaina ir algos dydis…
ONS oponenai nesolidarūs,nepalaiko kits kito ir taip NEJUČIOM padeda ONS smaugti šalį savo riebiai egzistencijai pratęsti..Nesolidarumo eilinis pavyzdys- CP Seimui drąsiai kelia klausimus dėl kolaboranės Gryb. sąsajų su KGB, o Radžvilo forumai, ir kiti ONS oponentai, apsimeta,kad tai ne jų reikalas ir vėpso iš po medžių....Ta oponentų kompanija nusipelno tik piličių rimbo ir amžinos išsigimėliškos, keistaprotiškos opoz. gardo…Užuot bent pirštą dekagebizacijos linkme šiuo esminiu klausimu pridėję tie oponentai gvildena amžinas temas…
A.K.LS veteranas

>>> 2020-02-8 9:03       2020-02-9 10:51

O tau koks skirtumas juliau Milaiti, kremliaus dvaro jokeri!

to Pauliui       2020-02-8 9:03

O Raudonojo maro sąjungininkai, kas jau tokie, nežinai, ane?

Nesolidu        2020-02-8 0:40

Nesolidu gerbiamam Profesoriui Vytautui Radžvilui banaliai klausinėti. Su kvislingais reikia elgtis principingai, o ne uždavinėti tuščius klausimus.

Tikėsime blėnimis ar blaiviu protu?       2020-02-7 23:22

Pagarba gerb. Budnikui (jis ne VF narys, jei neklystu..) nes jis naudojasi savo galva Gryb. ir , tikiuosi, rink. kartelės tema…Šop. ar Sinica ,kaip visuomet, matyt, laukia (amžinai nepraktiško, įtaraus ir visada ,deja, pralaiminčio politiniame gyvenime..) prof. Radžvilo sutikimų-palaiminimų...Jei Sinica nepradės galvoti pats, bent pasitardamas su Rusteika, tai jis kliurkins iš paskos profesoriui ir vaikiškai džiaugsis tomis kliurkomis. Manau, kad kad Sinicos mažvaikiškas pasipūtėliškas pasididžiavimas Panevėžyje , kad mes ,,nelaikėme 3 pr. kartelės fundamentaliu klausimu’’ įeis į demokratų neeilinių nusišnekėjimų (kliurkų) Gineso rekordų knygą...smilesmile...Jei naras- giliavandenininkas , prieš pasinerdamas pasakytų, jog ,,,aš nelaikiau deguonies pripildymo balionan patikros fundamentaliu klausimu” ir nertų pasakęs ,jog labiau tikiu sėkme ir laimės žvaigžde”, tai tokio ,,profo” greitai lauktų galas arba bedarbystė...
VF kompanijos kita, bet superkliurka, kuria tuoj viešai, matomai, džiaugsis Sinica ekskursijose po šalį, tai šūkis : ,,Mažiukų koalicija rinkimams reikalinga partijoms be vaizduotės.Tikime šventai- mūsų NS naujagimis peršoks ir 6 ,, metrus” ir įveiks visus ONS legionus rinkimuose…”
Jūs tikite tuo , adekvatus proto visuomenininkai? Po panašiu klausimu komentare tiesos.lt buvo 18 netikinčių laikų ir tik keli tikinčių laikai…

https://www.pozicija.org/seime-inicijuojamas-prezidentes-d-grybauskaites-ir-kgb-rysiu-tyrimas-nuotraukos-video/

Pauliui       2020-02-7 22:38

Juk suprantate, kad problema ne „revolveris“ vs „pusautomatis pistoletas“,
bet aiškus suvokimas ir pripažinimas,
kad „maras yra maras - rudasis, raudonasis ar vaivorykštinis“.
Bet kuris jų yra antivakarietiškos ideologijos raugas
ir antikristinis riaugėjimas.
Tai, kad jie kovoja vienas prieš kitą, nė vieno jų nepadaro geresniu už kitą.
Kiekviena šių ideologijų yra satanizmo grimasa politikoje.

kol nebus       2020-02-7 22:27

pradėta kalbėti apie žydų nusikaltimus, jų bendrą veikimą su kremlium, tol turėsim teisintis ir atsiprašinėti

Paulius       2020-02-7 21:49

neturite kuo užsiimti. Citata įtartina vien dėl to „revolverio“. Europoje ir Vokietijoje populiaresni buvo ne revolveriai, o pusautomačiai pistoletai O Vokietijoje ypač Borchard Luger 08 kariškipų tarpe arba Walther pp/ppk. Arba Mauser HSC bet nuo 1940. Taigi tikimybė kad Goebbelsas gali kalbėti apie revolverį minimali. taigi: The statement “When I hear the word culture, I reach for my gun”, variously misattributed to Himmler, Goebbels and Göring, was in fact a corrupted version of a line in his play Schlageter. Radote problemą ant Lietuvos….

to>to >Ką ir reikėjo įrodyti       2020-02-7 20:48

„Wenn ich das Wort “Kultur” höre, hole ich meinen Revolver heraus.“
https://quotesss.com/quote/678039/de - Joseph Goebbels.
„When I hear the word ‘culture’ I get out my revolver.“ - Joseph Goebbels.
https://quotesss.com/quote/678039
Maras yra maras - rudasis, raudonasis ar vaivorykštinis.

Liepa       2020-02-7 20:48

Ilgus dešimtmečius komunistai su kagėbistais diktavo lietuviams ką galvoti, kaip gyventi, išrūšiuodavo į savus ar “priešus”. Įpratimas - antrasis prigimimas. // Kol nebus atlikta liustracija, tol giedos savo žiaurias ideologines tiesas visokie šimašiai,gailiai, ivaškevičiai, kulakauskai, vildžiūnai.. Kabinsis medalius, apsidalins premijom, drąsins viens kitą, kad ir toliau spjaudytų, niekintų “netinkamai” galvojantį, “netinkamai” kalbantį, nenorintį suglobalėti, nutautėti Lietuvį.//Ar pamenat,  2009 -aisiais viena tokia kandidatė į prezidento postą žadėjo užrunkelintiems tautiečiams įvykdyti dekagėbizaciją..// Deja, lapė negali tapti vegetare. O komunizmo statytojai irgi negali nustoti kankinti žmonių.//

VF šulų ir portalų nesolidarumas akis bado.....       2020-02-7 19:56

http://alkas.lt/2020/02/06/seime-inicijuojamas-prezidentes-d-grybauskaites-ir-kgb-rysiu-tyrimas-nuotraukos-video/?comments#comment-308933

Keistas tiek tiesos.lt boso ir VF nario L. Šopausko , tiek propatria.lt veikėjo V. Sinicos neadekvatus abejingumas šiai temai…Jie žino apie CP žmonių heroiškas pastangas iš ONS ,,betono’’ iškirsti Gryb. luitą ir atverti žmonėms tiesą apie LR politinių viršūnių pašvinkimą.. Jie žino, bet pokyčiai ir solidarumas, šiems Olimpo kalno pievose rymantiems inteligentams ,,dzin’‘?
Kuo jie skiriasi šia tema nuo delfi.lrt,. lryto, 15 min ir t.t. ?Matyt, kad niekuo? Ta pati infoblokada gyvybišku mažiukams ir SUVERENUI k;lausimu…
Alkas.lt rodo solidarumą ir norą antisisteminiams pokyčiams… Net prokremliškas ekspertai.eu portalas kometuoja CP lyderių pastangas iškelti teisėtus klausimus Gry- ei Seime…O neva patriotiški tiesos ir propatria tyli…Laukia kada ONS šulai ar leis? Kaip Sąjūdžio laikais dauguma lkonformistų laukė ar valdžia leis kurti LPS grupes ir naudoti trispalvę?
Deja, ponams Šopauskui ir Sinicai ONS atraminių stulpų kapojimas nerūpi…Nerūpėjo tiems žemiškiems reikalams alergiškiems inteligentams- patricijams 3 proc. kartelės klausimas…Nerūpi ir profesoriui V. Radžvilui, nes jis tekstus žymiai svarbesne tema- prof. Kulakausko liberalizmo tema pliekia ir bando L Sąrašui ta proga įspirti…Tai tikras aukštų materijų dėstytuvas- jis kelia amžinus klausimus arba klausimus peštynėms su Kulakausku ar Juozaičiu tuo metu ,kai reikia paremti REALIUS POLITINIUS KLAUSIMUS KELTI SEIMUI DĖL KOLABORANTŲ VALDŽIOS.,...
Tie keistuoliai VF šulai tik tauškia , kad jų buriama partija NS bus už esmines pertvarkas, bet patys prie jokių pokyčių net piršto neprideda…Gryb. ir KGB tema jiems nepageidautina, nes jie tokie LR patriotai, kurie tik už a.a. mūsų herojų atmintį grumiasi…??? Už dabarties pokyčius ,prieš nomenklatūros kilpą ,mano jie, tegu CP ar kiti kvailiai raunasi…
Norisi plaukus nuo galvos rautis matant ,kokie paiki, nesolidarūs ir neadekvatūs VF šulai ir jų įtakojami amžinosiomis temomis užsiėmę portalai….
Jiems mintis apie tautos (tarkim ir demokratų) jėgą vienybėje yra, matyt., ne šio pasaulio dimensija?
Parašai Šopauskui ir redkolegijai apie aiškius kompiuterinius klastojimus tiesos.lt portale-jjiems dzin….Verda grumtynės dėl 3 procentų- deguonies mažiukams - Sinicai, Šop., Radžv. ir Ko - dzin….Mato Šopauskas ir Sinica demokratų kovą kolaborantėas D.G,. klausimu- vėl dzin…Ar tokie gyvybiškai demokratams svarbių, superrealių klausimų ,,dzindistai’‘’ iš VF rato yra įgalūs realiai suburti partiją ?
A.K. LPS veteranas

Paulius urbai       2020-02-7 19:38

tokios pažiūros (žydų sąsajos su komunistinniu judėjimu ir jų keliamą pavojų) tuo metu buvo visuotinai išplitusios visoje Europoje, ir, kiek žinau, nesvetimos daugumai amerikiečių. Reikia vertinti reiškinius istoriniame kontekste.

to >Ką ir reikėjo įrodyti       2020-02-7 18:53

Prašom nurodyti pirminį šaltinį, kitaip tebūsi eilinis runkelių medžiotojas čia arba VU ar VDU docentas? “..., kad Goebbelsas šaukė norįs griebtis pistoleto, išgirdęs žodį „kultūra“, - arba pats nemoki Vokiečių kalbos?

urba       2020-02-7 18:48

Bravo, bet dėl Škirpos, Vytautai, reiktų kalbėti atsargiau - Vokietijoje Kazimiero Škirpos spausdinti teiginiai, kuriuos jis jau po karo savo atsiminimuose kupiūravo: „Antai tas pats Škirpa, savo knygoje cituodamas „Lietuvai išlaisvinti nurodymus“, sakinius apie planuojamą žydų likimą išbraukė. Praleisti visi nurodymai, ištisi sakiniai, raginantys imtis antižydiškų veiksmų karo atveju. Žinoma, kad dokumentai kupiūruoti, autorius nepažymėjo. Neatsitiktinai iš „Lietuvai išlaisvinti nurodymų“ „dingo“ tokios vietos kaip: „Artėjant išsilaisvinimo valandai iš sovietinio ir žydijos išnaudojimo […] reikia Lietuvoje sukelti tokią tvankią prieš žydus atmosferą, kad nei vienas žydas nedrįstų net minties prileisti, kad nepriklausomoje Lietuvoje jie turėtų bent minimalių teisių bei bendrai gyvenimo galimybių.“ Parašas – Lietuvos aktyvistų frontas, Berlynas. 1941 metų kovo mėnesio 24 diena (Dokumentas LVIII)

>>> su są(o)rašu       2020-02-7 17:20

Prie ko pritapsi tuo ir tapsi.
Dėdė Sorošas mielai priims papildymą.

Tikiu       2020-02-7 15:07

kad zanuda Radžvilas prikels tautą naujam gyvenimui .

Su Lietuvos Sąrašu        2020-02-7 13:27

tikrai galima rasti bendrų taškų.Idealių draugų nėra.Reikalingos diskusijos.

Dvaro svita       2020-02-7 13:07

Carai visada savo dvaruose laikydavo prabangias šunides ir mėgdavo po ranka turėti juokdarį. Nėra didelės garbės ir orumo tame, kai žmonės, pataikaudami svetimiems carams, imasi tokių vaidmenų. Nesvarbu, kokie bebūtų jų motyvai ir priežastys,jie spjaudo ant savo tautos ir valstybės, ant savo šaknų, ant sausio 13-osios aukų ir dalyvių, ant pačios kovo 11-osios ir vasario 16-osios, ant vėliavos Gedimino bokšte, ir daugybės kitų daugeliui čia gyvenančių svarbių ir brangių dalykų. Galima sakyti, spjaudo kiekvienam į širdį. Už tai, kas jie yra. Tačiau kiekvieną kartą tyčiojasi ir iš savęs. Jie dirba tą patį darbą, dėl kurio svetimi carai galėjo vos ne sėdėdami prie puotos stalo pasidalinti Abiejų Tautų Respubliką. Juokdarių neįkvepia Tautinė Giesmė ar Žalgirio mūšis. Juos įkvepia tik noras tarnauti svetimiems carams ir caro koks retkarčiais numetamas kaulas. Dvaro šunų ir juokdarių rolės tapo jų natūraliu būviu, suteikė jų gyvenimams prasmę ir tikslą. Argi juodarys galėtų nesityčioti, o šuo neloti? Kaip kitaip jie tada savo carui įsiteiktų?

Raudonojo kampelio (krasnogo ūgolka) premija       2020-02-7 12:08

Linas Vildžiūnas 1972 m. Vilniaus universitete įgijo istoriko diplomą.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Linas_Vildžiūnas
Čia komentare 2020-02-6 20:51 paminėta (ar tiesa?), kad dėstė Tarybų Sąjungos Komunistų Partijos (TSKP) istoriją, vadinasi, buvo pasirinkęs TSKP istoriko specialybę (komunistinės ideologijos propagandisto karjerą).
Jei taip, tai ir Leningrade kultmasoviku rengto Leonido Donskio VDU premija
jam puikiai tiko „į mostį“.

Pasigendam V.Rubavičiaus       2020-02-7 11:07

įžvalgų.

stasys       2020-02-7 9:16

Stasys G ..jokios .

Vargselis       2020-02-7 8:43

Kulakauskas, surades savo vieta tarp Lietuvos atplaisu ir galutinai nuklydes i lankas.Pavojingai.O auksaburnio prakalbininko Linuko minciu ir burnojimo esme nusako net jo vardas Linas.Kas turi galva, tegul galvoja.Jus, Kulakauskai ir Vildziunai, esat Lietuvos kuno nelaimes.Ukiskai ir nediplomatiskai pasakius.

StasysG       2020-02-7 8:41

Įdomu, kokias pareigas “Lietuvos sąraše” užima šiame portale internautus moderuojantis p. “stasys     2020-02-6 23:50 “?

surprise to 3:01       2020-02-7 7:22

Jau kiek panašiau, šilta, bet tai dar labai paviršiukai.
Kapstykite gerokai giliau. Ir plačiau.
Kita nuoroda;
Yra toks turtingas Kauno koncervas, koncervų rėmėjas. Ir didelis rusyno bičiulis. Jis turtus susikrovė stumdamas (per koncervus) ruskių energetinius projektus Kaune. Pavadinkime tą poną “Garba’notu”. Didelis kulakauskų draugelis ir tylus “Vieninгая Летuva” draugas.
“Garba’notas” yra labai naudingas kadras ir ne idiotas.
(Ten kur dirba “kadrai” , idiotų nelaiko.)

 

>Žodžio laisvė... 2020-02-6 17:27        2020-02-7 3:01

keldamas klausimą ar ne šito Vildžiūno gimdytojas buvo nemenkas komunistinis veikėjas, turėtumėte būti preciziškesnis. Tasai gi vildžiūnas buvo aukštas šulas ne LKP(b), o LTSR KGB. Skirtumas ryškokas.
Visai nesnutebčiau, kad šis nūdienos Vildžiūnas, - obuolys ar bent slyvukas, netoli nuriedėjęs…

Nesuprantu donskistų egzaltacijos       2020-02-7 1:18

Citatos, kurias čia jo mylėtojai kaišioja kaip vertingas, man panašios į holokausto biznio rašliavistų ir kitų visokių praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio paistalų apie holokaustą, kai ta tema buvo labai apogėjuje, kavalkus, iš kurių, jau biškį primirštų, o tai labai patogu, – niekas nepastebės, ponas filosofas ir nusirašė. Taip manau

ssssurprise       2020-02-7 0:53

Pooonai- ir ko gi jūs minusiukus spaudote?
Jeigu turėtumėte bent kažkiek smegenų suvoktumėte ir prisoekiu, skiltis užluštų nuo jūsų pliusukų. smile
Gerai, duosiu jums maaaažą papildomą nuorodą. Yra tokia organizacija.
Pavadinkime ją žargonu : “Vieninгая Литва”. Labai naudingų pusgalvių šutvė.
Kam naudingų? Ooooo, o tai jau būtų kalba apie antrą Projektą.
Dašuto ar dar ne?

 

>Ką ir reikėjo įrodyti (tęsinys)       2020-02-7 0:52

Žodis - ne žvirblis, išskrido - nesugausi:
Leonidas Donskis viename iš savo veidaknygės komentarų žmones http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-14-viesi-klausimai-akademikams-del-1941-m-lietuvos-ivykiu-vertinimo/83951
pasipiktinusius J. Ambrazevičiaus-Brazaičio vyriausybės niekintojais,
yra apibūdinęs taip (kaip taikinius jo pistoleto taikiklyje):
„Michailas Romas savo dokumentiniu filmu į tai jau atsakė: paprastas FAŠIZMAS. <…> LUNATIKAI, ir tiek. <…> Neturiu ką kalbėti apie žmones, savo tautos šviesuomenę (savęs neįtraukiu į ją, beje,) vadinantys kvislingais.
Betrūko tik pridurti, kad IŠGIRDUS JŲ PAVARDES, NORISI GRIEBTIS PISTOLETO.“
Kas tai, gebelsinės stilistikos plagiatas? Skirtumas tik tas,
kad Goebbelsas šaukė norįs griebtis pistoleto, išgirdęs žodį „kultūra“.

surprise       2020-02-7 0:23

Pooonai, jūs labai sekliai kapstotės. Tiesiog šūdeliaujate.
Net nenutuokiate apie ką išties kalba yra.
O kalba būtų apie tris skirtingus, bet tuo pačiu glaudžiai persipynusius projektus. Tai tikras nuodingų gyvačių kamuolys.
Na gerai, duosiu nedidelę užuominą- vienas iš projektų yra užvaldyti milijardinį turtą. Tūlas “istorikas” yra tik samdyta šestiorkė. Naudingas pusgalvis.

Al.        2020-02-6 23:54

Du vertingi sąrašai.

stasys        2020-02-6 23:50

Teigiamai žiūrių  į prof. A.Kulakausko str. LRT-ė tinklaraštije. Patriotinė visuomenė savo užmojuose, idėjose gali būti sėkminga tik tada kai turės atvirą diskusijų stalą su sau oponuojančiais , priešingu atveju tektų kelti klausimą o kokia prasmė V.Radžvilai čia plėšytis tekstuose ..jei juos skaitantis bus tie patys , kurie geba tik pritarti visoms jo išsakytoms mintims ir idėjoms .? Va prof. A.Kulakauskui užteko akademinės drąsos perlipti senas savo įsitykinimu drapanas ir žengi į priekį į šviesą ..paliekant P.Cvirkos monumento metama šešėlį ..Dabar kaip ir aišku kas atstovauja „tikru istoriku luomą“  belieka suprasti kam priešinasi nemani gerbiami ponai ir ar jie paveikus toms pačioms fobijoms ..kuriomis apipila patriotine visuomene ?  . Tai visai kitas lygis diskusijų , reikia tik išmokti atidėti rėksminga gatvės populizmą su trispalvėmis vėliavomis į stalčių ir negąsdinti norinčiu su mumis kalbėtis .Visuomenė kenčia tik vienu atveju kai problemoje matomos tik dvi priešingos nuomonės. Kuo daugiau diskusijų tuo daugiau pjūvių ir matymo kampų tos pačios problemos už kuriu galima kabintis ir toliau ieškoti istorinio teisingumo kuria galima butu visiems laikyti už bendra istorine Tiesa . Sename str. A.Vinokuro radau mintį F.Kukliansky kuri sako kad tuo pačiu lietuviu kaltės holokausto klausimu nėra vienos nuomonės ir anoje pusėje. cit.  „Didžiausia projekto blogybė ta, kad jis surašytas tokiu būdu, jog mes turime aiškintis, kad mes niekada nesakėme, jog visi lietuviai žudė žydus. Mes niekada nekalbėjome apie kolektyvinę atsakomybę, todėl toks projektas, mūsų supratimu, yra perteklinis – jis neturi pagrindo. Neturėtume net pradėti diskusijų tuo klausimu – jis paprasčiausiai yra perteklinis“, – vertino F. Kukliansky.

Deivis       2020-02-6 23:46

Įdomu kodėl žydą Donskį palaidojo Petrašiunų kapinėse, kai Radvilėnų plente pilna vietos žydų kapinėse? Kaip jis ten tarp “fasistų” jaučiasi? smile Ne į temą, bet vistiek…

rinkėja iš Kauno       2020-02-6 21:40

Kulakauskas yra pilkas žmogelis, nevykėlis, plūduriuojantis paviršiuje ir nešamas ten, kur juda mainstreamas. Abu su Aleksandravičiumi yra tipiški pragmatiški prisitaikėliai, mėgstantys pamokyti tautiškai nusiteikusius žmones iš savo liberalleftistinių  ( o iš esmės - neobolševikinių) aukštybių.

Jeigu prisiminsime Donskį, visa jo tolerancija dingdavo, jei tik kas pakritikuodavo Izraelio politiką. Pamenu, kaip jis aršiai gynė žydų komandosus, tarptautiniuose vandenyse atakavusius turkų laivą, plaukusį su humanitarine misija. O kur dar jo susižavėjimas savo tautiečiu Europarlamentaru Kohn-Benditu, atvirai savo tekstuose garbsčiusiu pedofiliją... Brrr…

Ką ir reikėjo įrodyti (tęsinys)       2020-02-6 21:29

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-14-viesi-klausimai-akademikams-del-1941-m-lietuvos-ivykiu-vertinimo/83951
Laiško autorių (Algirdo Patacko įvardytus kaip kvislingus) klausiame:
Ar lietuvių tauta neturėjo teisės ginti savo laisvės ir priešintis sovietinei okupacijai ir aneksijai?

Ar po ištisus metus trukusio sovietinio teroro ir 1941 m. birželio trėmimų buvo jėga, galėjusi sutrukdyti karo pradžioje prasidėjusiam spontaniškam tautos sukilimui?

Kaip turėjo elgtis Lietuvos piliečiai tomis aplinkybėmis: su gėlėmis išlydėti okupantų armiją, vietos komunistinius kolaborantus ir Pravieniškių, Panevėžio medikų bei Rainių budelius? Su ginklu rankose stabdyti Vermachtą tuo atveriant galimybę ir toliau vežti Lietuvos gyventojus į Sibiro mirtį, o besitraukiantiems okupantams – palikti Lietuvoje dar daugiau nužudytų nekaltų aukų?

Ar istoriniu požiūriu teisinga, o moraliniu – sąžininga po daugiau nei pusės šimtmečio iš teisuolių pozicijos vertinti praeities įvykius žinant, jog tuometiniai jų dalyviai veikė ypatingomis istorinėmis aplinkybėmis ir, kaip dažnai nutinka istorijoje, iš principo negalėjo numatyti daugelio savo sprendimų ir veiksmų tolesnių padarinių?

Sąžiningas atsakymas į šiuos klausimus padėtų atsikratyti ideologizuoto ir konjunktūrinio požiūrio į mūsų istoriją. Tik sąžiningas ir atviras sudėtingų praeities įvykių apmąstymas bei vertinimas gali iš tiesų sutaikyti per juos nukentėjusius žmones ir tautas bei apmalšinti patirtų tragiškų netekčių sukeltą skausmą.
Parašai:
Arūnas Bingelis
Mindaugas Bloznelis
Alionidas Budrius
Antanas Buračas
Edvardas Čiuldė
Karolina Dapkutė
Valdas Daraškevičius
Vytautas Daujotis
Algirdas Degutis
Algirdas Endriukaitis
Bronislovas Genzelis
Lukas Grinius
Jonas Jasaitis
Jurgis Jonaitis
Justina Juodišiūtė
Santa Kančytė
Laurynas Kasčiūnas
Vytautas Keršanskas
Linas Kojala
Juozapas Labokas
Bronius Leonavičius
Sigitas Marčiukaitis
Domantas Markevičius
Marius Markuckas
Linas Virginijus Medelis
Kęstutis Milkeraitis
Jolanta Miškinytė
Romualdas Ozolas
Vytautas Paulaitis
Mindaugas Peleckis
Vilius Petkauskas
Martynas Pilkis
Jūratė Punienė
Jonas Punys
Vytautas Radžvilas
Arimantas Raškinis
Gailius Raškinis
Vytautas Rubavičius
Angonita Rupšytė
Nijolė Sadūnaitė
Arnas Simutis
Vytautas Sinica
Eugenijus Skrupskelis
Viktorija Skrupskelytė
Reda Sopranaitė
Linas Stankevičius
Nerijus Stasiulis
Paulius Stonis
Alfonsas Svarinskas
Petras Dovydas Šidagis
Arvydas Šliogeris
Jolanta Šrapnickienė
Stanislovas Švedarauskas
Daiva Tamošaitytė
Tomas Taškauskas
Laimutis Telksnys
Živilė Marija Vaicekauskaitė
Vaidotas Vaičaitis
Zigmas Vaišvila
Gediminas Zelvaras
Vaiva Žukienė
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-14-viesi-klausimai-akademikams-del-1941-m-lietuvos-ivykiu-vertinimo/83951

Ką ir reikėjo įrodyti        2020-02-6 21:14

Algirdas Patackas: Kvislingai. Įsidėmėkite jų pavardes.
Neseniai (2012-06-11) buvo paviešintas „Atviras laiškas dėl J.Ambrazevičiaus-Brazaičio iškilmingo perlaidojimo“ (http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-11-atviras-laiskas-del-j-ambrazeviciaus-brazaicio-iskilmingo-perlaidojimo/83729), kuriuo smerkiama Lietuvos valdžia, kažkiek prisidėjusi prie perlaidojimo, ir moralizuojama šia tema: „Ši ceremonija ir ją lydėjęs šio žmogaus gyvenimo ir veiklos iškilmingas minėjimas buvo didelė moralinė klaida“.
Įsidėmėkime šias pavardes - šie žmonės gyvena tarp mūsų, beveik visi jie tituluoti, jie moko mūsų vaikus, jie yra kvislingai*. Kvislingai ta prasme, kad dėl bestuburiškumo, fariziejiškumo, konjunktūros ar nesusigaudymo pasirašė visiems laikams „aš esu prieš savo tautą“.
Jie paniekino tuos 6000 vyrų, iš kurių daugiau nei 2000 žuvo, jų auką, kurios vienintelis tikslas buvo nuplauti gėdą dėl nesipriešinimo prievartautojui.
Jie paniekino tuos neatpažintus žuvusius, kuriuos teko laidoti bendrame kape. Jie visi juk galėjo ramiai laukti, kol ateis vokiečiai, nesikišdami į dviejų drakonų ardynes. Bet jie, menkai ginkluoti, stojo į mūšį dėl tautos garbės.
Jie, tie iš sąrašo, padarė dar daugiau - jie juos išdavė.
Tikiu, kad ne visi, kurie pasirašė, padarė tai laisva valia. Galbūt jiems pritrūko atsparumo atsispirti virtuoziškam virtualiam šantažui;
niekaip negaliu patikėti savo akimis, matydamas ten kai kurias pavardes:
prof.dr.Egidijus Aleksandravičius,
doc.dr.Milda Ališauskienė,
prof.dr.Auksė Balčytienė,
dr.Eglė Bendikaitė,
prof.dr.Andrius Bielskis,
prof.dr.Alfredas Bumblauskas,
Leonidas Donskis,
mokyt.Dainora Eigminienė,
dr.Linas Eriksonas,
dr.Margarita Jankauskaitė,
doc.dr.Jurga Jonutytė,
Ervinas Koršunovas,
dr.Marija Krupoves,
Faina Kuklianskaja,
prof.dr.Antanas Kulakauskas,
prof.dr.Šarūnas Liekis,
prof.dr.Raimundas Lopata,
prof.dr.Gintautas Mažeikis,
Henrikas Mickevičius,
Rimas Mikalauskas,
prof.dr.Alvydas Nikžentaitis,
Svetlana Novopolskaja,
Rūta Puišytė,
doc.dr. Andžėjus Pukšto,
doc.dr. Eligijus Raila,
Birutė Sabatauskaitė,
dr.Vilana Pilinkaitė-Sotirovič,
Dalia Sruogaitė,
dr.Darius Staliūnas,
doc.dr.Gintaras Stauskis,
prof.dr.Saulius Sužiedėlis,
Tomas Šernas,
Violeta Rakauskaitė-Štromas,
dr.Mindaugas Tamošaitis,
mokyt.Vytautas Toleikis,
dr.Darius Udrys,
prof.dr.Irena Veisaitė,
dr.Linas Venclauskas,
Tomas Venclova,
Linas Vildžiūnas.

Ant A. Kulakausko fb sienos į vienus vartus:       2020-02-6 20:51

Antanas Kulakauskas apie L. Vildžiūno kalbą: Puiki, labai reikalinga, Leonido Donskio premijos laureato verta kalba.
Nijolė Taluntytė:
Nieko asmeniška - bet prieštaravimai - irgi diskusijos objektas.
Rašoma, kad Noreikos lenta neteisėtai atkurta. O suskaldyta - teisėtai? Regis antrą kartą nuimta - irgi kažkaip keistomis aplinkybėmis.
Ir terminas nacionalizmas autoriaus vartojamas nacizmo prasme. Kodėl?
Ir dar - o Lenkijos prezidento kalba minint holokausto metines
- irgi skirtina prie netinkamų, ar kaip?
Rasa Čepaitienė (A. Kulakauskui):
Jūs rimtai - puiki? Kad ponas laureatas pūčia į Kremliaus propagandos dūdą, tai čia tik jo sąžinės ir garbės reikalas, matyt, pinigai nekvepia,
bet iš Jūsų šito nesitikėjau…
Vygintas Gontis:
Tikrai, labai “gilios” TSKP istoriko įžvalgos.
Nematau didelio skirtumo tarp jo paskaitų ir šios kalbos:
pasikeitė tik ideologija, kuria vadovaujantis žeminama tauta.
Peter Morbach:
Kažkada Donskiui persiunčiau lenkų medžiagą apie Baumaną - intelektualų Dušanskį lenkuose, tai labai užsiputojo.
Antanas Kulakauskas:
Galiu užtikrinti, kad Lino Vildžiūno kalbą, pristatantis sakinys niekaip nėra derintas su “LS” partijos vadovybę ir išreiškia mano asmeninę nuomonę. Tikriausiai ne visi mano partiečiai jai pritars, bet, manau, ji neprieštarauja partijos strateginei linijai, grindžiamas kitokia nei “NS” patriotizmo samprata ir kitokia tautiškumo versija.
Rasa Čepaitienė:
Na, ir kokia ta “kitokia” patriotizmo ir tautiškumo samprata,
jei karštai pritariate neonomenklatūrinėms nuostatoms,
stebėtinai sutampančioms su Putino interesais?
Antanas Kulakauskas:
Asmeniniame lygyje tęsti polemiką Jūsų ir Vytauto Radžvilo pastangomis perkeltą į tarppartinių santykių lygį nematau reikalo.
Rasa Čepaitienė:
Antanas Kulakauskas hm… pirma, aš to nedariau, man šiuo atveju rūpi Jūsų asmeninė, o ne partinė (jei tokia yra) pozicija. Antra, stebėtinas išsisukinėjimas nuo polemikos, kai ji natūraliai kyla, ką pastebiu jau ne pirmą kartą. Neseniai nuoširdžiai bandžiau diskutuoti su vienu kairiuoju intelektualu, bet, užuot pateikęs argumentus, sugebėjo tik vaikiškai prasivardžiuoti ir klijuoti niekuo neparemtas ideologines klišes…

nepolitkorekt       2020-02-6 20:16

Lietuvos Sorošo partija į provokacynius klausimus neacakinės. Dėdė Džordžas į debatus su fošystais neleis.

StasysG       2020-02-6 20:00

Šį kartą V. Radžvilas konkretus. Pritariu.

Kis       2020-02-6 19:52

buvusiu nulinciuota,bet jau toks mano charakteris.Kas man ir manau daugumai lietuviu Donskis?Tai eiliniu gebejimu filosofas-zydelis,kuris turejo savo sampratas ir jas nuolankiai tik vykde.Lietuvai nuo nei silta,neis salta.Net ir premijas skirsto ne lietuviai ,o velniai zino kas ir kieno pinigais.Galiu patikinti,kad kaip besuktumete savo pasturgalius Kulausku epopejai atejo saulelydis.Nusiraminkite ir giliau kvepuokite,jus misijos pabaiga.

Čia Lietuvos kgbistų sąrašo partija?        2020-02-6 18:50

Štai ir turim- kgb sąrašas

Kgbistai       2020-02-6 18:46

Patys sau ant kaktos pasirašo “aš kgbistas”, nu ir gerai daro, žmonėms bus lengviau susigaudyti už ką balsuoti.

Simca       2020-02-6 17:54

Kalba išties aktuali ir puiki.
Pasako daug nepatogių dalykų.
Nemalonių nacionalistams, bet reikalingų patriotams.
Pagarba jos Autoriui ir Tau Antanai.

Žodžio laisvė...       2020-02-6 17:27

Nuo to momento,kai atsitiktinai per internetą pamačiau ir išgirdau Antano Kulakausko
kalbą, prieš keletą metų, atidengiant broliams Pilsudskiams Zalave prie Pabradės Šven-
čionių rajone paminklą,man šis istorikas daugiau ne istorikas.Neliustruoti KGB-istai,jų šuniukai-agentai,komunistai ir nuo valdiškų darbų nenušalintos jų atžalos,
daro Lietuvai juodus darbus.Jau atvirai reiškia savo nepakitusias nuo okupantų laikų
tezes. Ar ne šio Vildžiūno gimdytojas buvo nemenkas komunistinis veikėjas?O L.Donskis
užsislaptinęs Kremliaus mylėtojas.Tokių veikėjų pilnas Vilnius.Jų gretas papildo ,
dabar masiškai supirkinėjantys butus Vilniuje ir kitur,atvykėliai iš Rusijos.Vakar
per internetą išgirdau, kad Maskvos propagandistas Solovjovas nusipirko Estijoje
butą ar namą.Kaip tai Estija galėjo leistis iki to???Lietuva kovojo ir pasiekė
prieš 30 metų ,kad Rusija išvestų savo kariuomenę su visomis kariškių šeimomis.
Iš Šiaulių ,atrodo,buvo priversti išvažiuoti apie 3000 šeimų.Ar tik dabar nevyksta šliaužianti okupacija?Reikia uždrausti pirkti nekilnojamąjį turtą žmonėms iš Rus-
sijos.Latvijoje visa Jurmala jau supirkta rusų.Ten ir Pugačiova įlindusi,o jos
brolis ,jau miręs, buvo KGB majoras.Visi jie ten gebistai.Rusija KGB rankose.

Geležinė taisyklė       2020-02-6 17:02

Jei LRT kokio nor snukio paprašo nuomonės ar komentaro, tai tas snukis yra savas. Kulakauskas kažkada irgi buvo kalbinamas. Tai jis savas.

Antanas kaip fontanas...       2020-02-6 16:46

Antanas matot *nemato reikalo*,nes jis kaip Kernagio dainos Kancaras viską žino geriau,nes jis *čia karalius*.


Rekomenduojame

Leon Weinstein. Kas laikytina didžiausiu Donaldo Trumpo pasiekimu ir kokie sprendimai neleido jam laimėti, galų gale – kas darytina kitaip

Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas. DIEVO ŽODIS vs. ŽMOGAUS ŽODIS

Nida Vasiliauskaitė. Iš atmintinės „komunikacijos ekspertams“

Liudvikas Jakimavičius. Už ką balsuotų Dočys

Tomas Baranauskas. Santrumpą TS-LKD supraskime teisingai

Agnė Širinskienė. Stambulo konvencija. Diktatūros gimimas

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.