Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Liustracija ir desovietizacija

Vytautas Radžvilas. KGB valdomoje valstybėje – nieko naujo

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 3 d. 8:07

23     

    

Vytautas Radžvilas. KGB valdomoje valstybėje – nieko naujo

KGB agentūra jos užvaldytoje Lietuvos valstybėje toliau skina pergalę po pergalės. Seimas tik ką įpareigojo Vyriausiąją rinkimų komisiją patikrinti, ar būsimieji kandidatai į Seimą rudenį vyksiančiuose rinkimuose nebendradarbiavo su KGB. Pats savaime toks įpareigojimas teisingas. Nieko blogo ar juo labiau baisaus neįvyks, jeigu bus pasidomėta kandidatų praeitimi.

Bėda slypi kitur. Šis įpareigojimas tėra dūmų širma, turinti nukreipti dėmesį nuo Lietuvai iš tiesų pavojingos Seimo tik ką priimtos įstatymo pataisos (žr. ČIA).

Ji leidžia nuslėpusiems savo KGB’istinę praeitį aukštiems pareigūnams, net tam paaiškėjus, toliau netrukdomai plušėti brangiosios Tėvynės labui. Net diplomatams. KGB’istas Seime – nieko gero ir net koktu. Bet blaiviai mąstant, kiek gali pakenkti keli tokie padarai 141 nario Seime palyginti su šiltai aukštuose URM postuose įsitaisiusiais diplomatais, kurie, norėdami geriau užsimaskuoti, garsiausiai skelbsis didžiausiais kovotojais su agresyviais V. Putino kėslais? O tuo metu dėl savo tamsios praeities, kurią nuslėpti jiems taip uoliai padėjo ką tik Seimas, iš tiesų dirbs tam, kam reikia.

Dar vienas niekur nepranykusios KGB’istų meistriškumo įrodymas. Įspūdinga pamoka, kaip visa gerkle klykiant apie iš tiesų realią Rusijos grėsmę tuo pat metu galima tvarkyti reikalus „kaip reikia“ ir, pasitelkus Seimą kaip aklą ir klusnų įrankį, Lietuvos užsienio reikalų ministeriją netrukdomai versti saugia tos pačios Rusijos agentų irštva ir tos šalies URM Vilniaus skyriumi.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-06-5 8:36

Ar valdo KGB Lietuvoje, nuo kada valdo, kieno konkreciai rankomis, kas jo itakos agentai - viso sito as nezinau, ir nesiruosiu daryt vaizda ,kad zinau. O tie kas cia sapalioja apie tai - burejai is kavos tirsciu ir suokalbiu teorijos meisterzingeriai,  savo pautu muzikantai.
Taciau as zinau KGB braiza, mentaliteta ir eisena. Galima varle ismokint galopu lakstyt? Galima, bet net budama panasi i arkli matysis ,kad tai varle - kojos isduos. Taip ir su KGB: kas nors kiek su jais reikalu turejo - iskart susidure jaucia nesvarbu kuom kgbistas apsimetinetu. + emiau tuos pojucius geriau suprast, kai patys buve kgbistai JAV seminarus pravedinejo, kaip jie dirbdavo, ko mokinami buvo(Kodel jie tai dare? Nes valgyt norejo. CIA ir FBI ne visus gi konsultantais itaise).
———————————————————————-
Kam visa ta ilga preambule? O tam,kad palyginus pagal darbus tai KGB braizas sajudistu(landzberginiu gaujos t.y.) zymiai ryskiau jauciamas negu brazauskiniu veiksmuose.
Juk elementarus dalykas.Banditu siautejimas Lietuvoje zlugus Sovietijai. Gal kas girdejote kaip KAD (Krasto Apsaugos Departamentas 1990-92mm) veteranai gyresi , kaip jie banditus tvarke turguose? Mol, atvykome , automatus irememe , nosimis i dulkes - musu valdzia!
Banditus marmuzemis i dulkes aisku gerai. Taciau KODEL JUS NELEIDOTE patiems zmonems ginkluotis ir duot atkirti???
Juk vos Lietuvos respublika laimejo priestovi su TSRS tai kone ISKART PO TO imta riboti zmogaus laisves , tame tarpe teise i savygina ir ginkla?
Jeigu kas issiziojote “brazauskiniai valde…”, as patikslinsiu: ZMOGAUS TEISES imtos riboti LANDSBERGISTU dar iki brazauskiniu revanso 1992 Spalio 25 d.
Sitos dvi abrieduku gaujos vienodai vertos kartuviu ir etiketes “KGB”, nes jos vienodai ibaudziavino tauta ir leido keroti KGB itakojamoms strukturoms.
Kokia iskaba ir po kokiu padazu tas buvo daroma - tai visiskai nereiksminga. Buvo bolsevikai - ir zmoniu sviesios ateities vardan padare visus beteisiais vergais. Atejo p-dukai pasidabine balta kumele - ta pati eme kalbet ir daryt.O tauta pasilaikydama smunkancias kelnes klusniai is paskos nuseke.Mat savi - lietuviai.
Na tai jeigu labai svarbu kas jus romins, savi ar nesavi - tai ir turite ka norejote: lietuvis romina lietuvi net geriau negu svetimas ta dare. Svetima apgaut galejai, savo - ne.

Aas       2020-06-4 21:19

KGBistai valdo Lietuvą. Už savo žodžius atsakau!

>9:18       2020-06-4 21:16

Kiek pamenu, tai būtent KGB ir burokevičininkė paskelbė, kad CŽV kalėjimai buvo Lietuvoje.

Pasirodo       2020-06-4 12:45

Radžvilas arba debilas arba demagogas . Koks dar tas pats KGB CIA pilnai kontroliuojamoj teritorijoj ?

Kaip KGB,       2020-06-4 9:18

jei CŽV kalėjimai buvo? Gal reikia keisti paradigmą ir sakyti, kad FTB/CŽV/NSA ir pan.?

stasys        2020-06-4 8:52

Reikia bijoti ne tu kurie klykią V.Radžvilai o tu kurie tylį . Va socialdemokratu G.Paluckas atvirai klausia kodėl Lietuva neturėtu nusileisti Lukašenkai Astravo klausimu ? Pas soc.demus viskas perkama ir parduodama jei tik reikia.. ir yra norinčiu . Štai kur bėda slypį .. valstybės interesais galima prekiauti kaip kiaušiniais .

Dėsnis       2020-06-4 7:20

Bangos kyla tik laisvoje jūroje,nei baloje nei pelkėje, ar liūne bangų nesukelsi.

Progresas       2020-06-4 6:07

Pagaliau šimtui metų į priekį įsislaptinę KGB’istai lengviau atsikvėpė: neosovietikai LR Seime atmetė Z. Jedinskio projektą išslaptinti užsislaptinusius kagebistus. Ypač įdomus konservatorių elgesys ir jiems pritariančių politkalinių ir tremtinių. Trumpas irgi tariasi su Putinu, ką daryt, kokią ateitį drauge kurt. Visgi įdomu, o kaip balsavo Konservatorių partijos LDDP karalienė, gal yra žinančių?

Naujumų ieškotojui 2020-06-3 20:53       2020-06-3 22:08

Paskalijai (nors kitus tuo vis kaltini) ir marš į būdą.
Dar įdėk nuorodą apie paties nuveiktus darbus,
nes esi ‘nenulinių gebėjimų’.

propatrijonų patronui p. V. R.       2020-06-3 20:53

Taip, gebistais knibždančiose režimo struktūrose tikrai nieko naujo.
Klęsti, veši ir keroja.
O kas naujo simuliakrinėje op-pozicjoje?
Kuo gali pradžiuginti nacionalinio mąsto Tautos gelbėtojai pasiskelbę atkurti valstybę?
A gi irgi nieko naujo- tos pačios naftalininės diagnozės, niekam neįdomios deklaracijos, nuolankiai mandagūs “reikalavimai” ir nulis gebėjimų ką nors apčiuopiamo nuveikti.

kad linelis       2020-06-3 19:42

buvo idealus ministras magnolijai, nieko nuostabaus, žymiai liūdniau, kad jis tiko ir gitanui

Iš tiesų       2020-06-3 19:23

Likome vienintele valstybe iš kaimynių, neskaitant Baltarusijos, kgb agentūros ir jos atžalybo rojumi

štaziui       2020-06-3 19:19

stasele, tau vaginalinis kolapsas. Finita la comedia. Trisdešimt norveginių, du bidonai vazelino, marš pas šeimininkus.

StasysG       2020-06-3 18:55

Tema - savalaikė. Gerai būtų, jei Autorius nesustotų.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-3 18:34

Citata: “.....norėdami geriau užsimaskuoti, garsiausiai skelbsis didžiausiais kovotojais ....”. Ką ir daro antikonstitucininkas prof. Vytautas Radžvilas. Neapgausi, pagal darbus sprendžiu, antikonstitucininke.

tai bent opozicija       2020-06-3 18:30

Pasirodo,ir šitą proto bokštą dieną naktį “puola rusai”...

Aha       2020-06-3 16:21

jei ne tas KGB, tai dabar gyventumėm jau kaip švedai minimum.

trumpai drūtai       2020-06-3 14:23

Absoliučiai pritariu. Gaila tik, jog vieninteliam Radžvilui tai įkandama.

balsuojantis pilvu       2020-06-3 14:14

pagarba, pagarba, stiprybės, stiprybės mylimiems valstiečems

V.R.teksai puikūs.O politinis veikimas?       2020-06-3 13:54

Į 35 piliečių pasirašytą Raginimą, ONS oponuojančioms CP, KS ir NS partijoms burtis Seimo rinkimams vardan politinės tautos ir valstybingumo likučių išsaugojimo, teigiamai atsiliepė tik CP ir KS partijų vadovai. Panašų būrio iškilių Lietuvos šviesuolių raginimą, irgi atliepiantį Sąjūdžio vienybės ir nesiskaldymo principui, taipogi palaikė tik šių partijų lyderiai. Trijuose, prof. G. Merkio kilniai ir kantriai moderuotuose pokalbiuose šia tema irgi dalyvavo tik CP, KS bei dar kitų nesisteminių partijų atstovai.
Žodžiais palaikymą Sąjūdžio dvasiai deklaruojantys NS vadovai neparodė politinės valios dalyvauti ONS oponentų telkimosi procese. Jie pasirinko šių pokalbių stebėjimo poziciją ir net nepasivargino padėkoti nei piliečių, nei šviesuolių Raginimų signatarams ar siuntėjams už konstruktyvias ir kilnias pastangas telkti patriotines- demokratines jėgas. NS aktyvo abejingą požiūrį į kilnias visuomeniškų ir patriotiškų piliečių iniciatyvas papildė ir faktas, kad NS linijai artimas tiesos.lt portalas net atsisakė paskelbti portale paminėtą piliečių Raginimą net diskusinio klausimo pagrindu. Du kartus kaunietis visuomenininkas A. Burlingis, vienas šio Raginimo signatarų, kreipėsi į portalą su prašymu paskelbti Raginimą ir viskas perniek.
Faktas ir tai, kad NS vadovai nepasivargino nei Pareiškimu, nei privataus pobūdžio laiškais abiejų Raginimų siuntėjams kaip nors paaiškinti savo požiūrį į piliečių siekį vienyti rinkimams ONS oponentus.
Manau, kad piliečių Raginimo signatarai dar turės galimybę pareikšti savo nuomonę dėl to, kam teks atsakomybė už tai, kad Seimo rinkimuose nesuzombintų rinkėjų balsai pražūtingai tolygiai išsibarstys tarp eilės susiskaldžiusių nesisteminių partijų sarašų.
A.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-06-3 12:18

Vytautai,
Tautos budeliai - komunistai (kgb’istai, stribvaikiai, ...).
Kada Lietuvos r bei tv (Lrt) apgultis iki susigrąžinimo pergalės?
________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 birželio 3

Kis       2020-06-3 11:22

seimas patvirtino kam tarnauja ir kas jie buvo,o tuos uz skaudzios vietos laiko pats rezidentas su Burauskaite pirmuose gretuose,Juk apkaltinti dora zmogu kaip trys musu tikros pazibos,net si angeliuka Sladkevisiu,o tai tolygu pagrasinimui pirstu-tik pameginkite nepaklusti ir jus prie konteineriu.Reikia pradzioje priimti “liberalius"istatymus,kas neprasikalto po Nepriklausomybes,tas i TV gali eiti kaip pulkini nkas (beje KGB) Cekuolis ir ramia dusia gales atsigulti ,o ki kas dar vos pavelka ragus,o dirba issijuoses.Juk ne visi rezidentai buvo Lietuvoje,kiek tokiu,kurie paprasciausia bijo ir yra tampomi uz virveliu.Nesitikejau,kad “meno” zmogus buna ivilktas i setono apvalkala?

stasys        2020-06-3 9:33

apie kokius savo tvarkomus reikalus V.Radžvilas rašo ? balai ka čia suprasi ..vėl kokios pasiskolintos ‘gražulio piarinės akcijos’ .


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.