Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 20 d. 20:49

38     

    

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Autorius yra politikos, filosofas, VU profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Lietuvoje vis dar esama žmonių, kurie mąsto ir klausia: Kada atsitiesime? Ar tai įmanoma, o jeigu taip – nuo ko pradėti?

Antano Maceinos straipsnis iš esmės yra atsakymas į šį klausimą: kai sugrįžime į savo istoriją. Iškiliojo filosofo apmąstymai iš pirmo žvilgsnio skirti išeivijai. Tačiau taip nėra – jie surašyti tarsi dabar, o ne prieš daugelį dešimtmečių, ir skirti visiems mums. Jo atsakymą galima sukonkretinti šiandienai: atgausime viltį atsitiesti tada, kai vėl pradėsime eiti į ne valdžios režisuojamus valstybinių švenčių ir svarbiausių istorinių datų minėjimus.

Kai pamėginsime vėl sugrįžti į savo istoriją. Nacionalinis susivienijimas visada ypač daug dėmesio skiria iš pažiūros būtent nepraktiškiems kalbos, kultūros, istorinės atminties gynimo klausimams. Tokia veiklos strategija daug kam kelia nuostabą, kuri neretai virsta klausimu: kodėl vadovaujatės naiviu idealizmu ir švaistote laiką ir jėgas tokiems niekniekiams, užuot visą energiją sutelkę į žmonėms svarbius ekonominius ir socialinius klausimus?

Į šią pagrįstą abejonę geriausia atsakyti klausimu: kodėl XIX a. tautinio atgimimo šaukliai pirmiausia ėmėsi gaivinti nykusią kalbą ir kūrė pasakojimą apie mūsų protėvių didvyriškas kovas, o Sąjūdis reikalavo atkurti istorinę tiesą, užuot savo didžiuosiuose mitinguose iš karto pradėjęs kalbėti apie tuščias parduotuvių lentynas ir kasdienius nepriteklius bei nuolatines ,,deficito“ paieškas?

Principinis atsakymas, kurį aiškiai žinojo arba bent intuityviai atrado tautinių atgimimo ir laisvės kovų sąjūdžių pradininkai ir vedliai, yra toks: kad ir kokie svarbūs medžiaginiai žmonių poreikiai, jie neturi galios sutelkti nors kiek ilgesnei ir atkakliai kovai. Todėl, kad vartojimas savo giliausia esme yra grynai privatus veiksmas. Badas ir nepakeliamas alkis gali trumpam suburti nevilties apimtų žmonių minią, kuri pakels maištą reikalaudama duonos. Bet kas nutinka, kai duonos gabalėlis atsiduria peralkusio žmogaus burnoje ir galiausiai šis pasijunta sotus? Ar įmanoma, kad numalšinus alkio jausmą, subūrusį jį kenčiančius žmones į minią, nenutrūktų tuos žmones siejęs ryšys ir jie neišsiskirstytų kas sau?

Įsivaizduokime nepatenkintų sunkia ekonomine ir socialine padėtimi menkai apmokamų darbuotojų, skurdžias išmokas gaunančių pensininkų ir neįgaliųjų, bedarbių ir studentų, kitų grupių didžiulį protesto mitingą, kuriame būtų reikalaujama pagerinti gyvenimo sąlygas. Ką tokio mitingo akivaizdoje turi daryti ir paprastai daro valdžia? Ogi skaičiuoja, kuri akcijoje dalyvaujanti grupė ar grupės kainuos pigiausiai. Ir visiškai arba iš dalies patenkina tų grupių reikalavimus. Kai į kitą mitingą rinksis ankstesniajame mitinge nieko nepešusios grupės, ar jau pamalonintieji ateis jų paremti? Greičiausiai ne.

Kad ir kokie būtini ir naudingi tokie proginiai susitelkimai tam tikromis sąlygomis, jie turi vieną nepanaikinamą trūkumą. Asmeninius poreikius siekiančių patenkinti žmonių sambūris būtent dėl juos saistančio ryšio paviršutiniškumo ir trumpalaikiškumo iš principo negali įgyti to, kas vadinama kolektyvine politine valia. Be jos neįmanoma išspręsti jokių iš tiesų fundamentalių visuomenės ir valstybės gyvenimo klausimų. Tikrai bendrystei sukurti neužtenka net kalbos. Ta pačia kalba šnekantys gali neturėti nors kiek tvirtesnio ir gilesnio artumo ir solidarumo jausmo, kuris juos tarpusavyje sietų labiau, negu su jų kalbą mokančiu kitos tautos žmogumi ar tiesiog svetimšaliu. Panašiai kaip mokėdami anglų, lenkų ar kitą kokią kalbą netampame anglais, lenkais ar dar kuo nors, lygiai taip mokėdami savąją lietuvių kalbą savaime dar nesame tikrais lietuvių tautos nariais.

Tauta mus paverčia tik kolektyvinė istorinė atmintis, susiejanti gelminiu ir tvariu ryšiu, kurio šerdis yra supratimas, jog esame per amžius bendro likimo saistoma žmonių bendrija. Ateidami į šį pasaulį gimstame kaip šios iš šimtmečių glūdumos ateinančios bendrijos nariai. Kodėl būtent tos, o ne kitos – paslaptis. Atėjimas į tą, o ne kitą bendriją neturėjus galimybės pasirinkti – neatšaukiamas. Ir todėl paliekantis vienintelį pasirinkimą: likti ištikimam tai bendrijai arba mėginti apsimesti kuo nors kitu. Tai – beviltiškas ir gėdingas bandymas pasprukti iš savo istorijos, į kurią esi įmestas pačiu savo gimimo faktu. Tokia pagrindinė A. Maceinos įžvalga.

Kodėl ji tokia svarbi politiškai šiandien? Ogi todėl, kad santykis su istorija yra lakmuso popierėlis, leidžiantis valdžiai be vargo atskirti ir atpažinti, su kuo ji turi reikalą. Tik žvelgiant per šio santykio prizmę tampa įmanoma tiksliai atskirti, kas slypi už tarsi visiškai panašių vertybinių nuostatų. Nuoširdžiai ginti krikščionybę, prigimtinę šeimą, kalbą, tautą gali net Lietuvos valstybei abejingi ir net pasiruošę neliūdėti jai žlugus žmonės. Tiesą sakant, nėra sunku ir deklaruoti lojalumą tai valstybei. Bet yla išlenda iš maišo ir takoskyros išryškėja kai tik stojama akistaton su savo pačių istorija. Požiūris į 1940 m. aneksiją ir trėmimus, Birželio sukilimą ir pokario rezistenciją, LSSR vertinimas griežtai ir tiksliai viską sudėlioja į vietas ir išsklaido įsivaizduojamo pažiūrų bendrumo ir tariamos vienybės iliuzijas.

Valdantieji supranta: kol piliečiams nerūpi istorija, jie gali miegoti ramiai ir be baimės daryti, kas tik šauna į galvą. Mat santykis su istorija todėl ir yra tas lakmuso popierėlis, kad jis leidžia įžvelgti per kiekvieno sielą ir širdį praeinančią takoskyrą tarp laisvo piliečio ir vergo. Minėjimai yra tik akimirkos, kai ta takoskyra tampa fiziškai regima. Pradėsime ir įprasime į juos vaikščioti – atsitiesime. Ne – vadinasi, ne. O laisva valia duota tam, kad galėtume apsispręsti, norime ar nenorime sugrįžti į savo istoriją.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Palijus       2022-06-26 0:59

РАЗОБЛАЧЕНИЕ ЛЖИ О СЛАВЯНСТВЕ РОССИИ: СВИДЕТЕЛЬСТВА РОССИЙСКИХ ИСТОРИКОВ. Лекция историка А. Палия
https://www.youtube.com/watch?v=oMvk1SQTjuI&ab;_channel=ОлександрПАЛІЙ

T0mas J. -> 2022-06-21 12:04       2022-06-23 18:26

“jei nebuvo LTSR, nebuvo ir prijungimo”
-
- buvo vogto daikto grąžinimas.

"atsitiesime"       2022-06-23 9:17

Kai išsirinksim normalius visuomenės lyderius ,o ne tuščiai barškančius (ale nuo valdžios ,jos privilegijų -niekaip…).

Nežiniukas       2022-06-22 17:42

Pone filosofe, kurion pusėn reikia gręžtis bandant įžvelgti 75 metams įslaptintą istoriją.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-22 6:36

(papildyta)
Kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime, tai šeimų sąjūdžio programoje nors ir atsikalbinėjant, bet vistik jau yra užrašyta nuostata:
24. Proporcinė rinkimų pagal partijų sąrašus sistema panaikinama.
Va čia
https://seimusajudis.lt/lietuvos-seimu-sajudzio-programa/
NS Vytautas Radžvilas nereaguoja į tokią pastabą. Jau vien todėl, Vytautas Radžvilas turi atsistatydinti iš vadovo posto.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-22 6:34

Kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime, tai šeimų sąjūdžio programoje nors ir atsikalbinėjant, bet vistik jau yra užrašyta nuostata:
24. Proporcinė rinkimų pagal partijų sąrašus sistema panaikinama.
NS Vytautas Radžvilas nereaguoja į tokią pastabą. Jau vien todėl, Vytautas Radžvilas turi atsistatydinti iš vadovo posto.

Al. Stiklo valytuvui       2022-06-21 19:50

Pirma pateik įrodymus, kad tu tikrai REIKALAUJI.

Žvelkim giliau        2022-06-21 16:07

tuoj tuoj bus LR valstybinė šventė gegužės 3 konstitucija . Kiek pamenu , tai buvo tų laikų Lenkijos konstitucija , tokios kaip Lietuva ten gi nėra net paminėta.

Stiklo valytuvas       2022-06-21 15:39

> Al.
„Žlugus Sovietijai…“
.
Reikalauju, girdi Al, REIKALAUJU ĮRODYMŲ !!!

kai suprasime       2022-06-21 14:30

kad Maceina daug svarbiau už landsbergius

Al. Aljoooojui       2022-06-21 13:57

Komunistai atima žmogui sodybą, žemę, gyvulius, inventorių, vaikus išveža į Sibiro tremtį ir Vorkutos lagerius, o patį su kūdikiu įrašo į kolūkį. Žlugus Sovietijai, žmonės bando atkurti savo nuosavybę. Bet bolševikų aktyvistai reikalauja, kad žmonės dėkotų už kolchoze gautas algas. O jūs, mielieji, nenorėtumėt mums grąžinti atimtų gyvulių, nužudytų vaikų ir pavoktų jaunystės metų? Kokia teise įsigijot mūsų žemes - Vilnių, Klaipėdą? Pagrobėt iš kitų plėšikų? Kokia teise? Stipresniojo? Stipresniojo teisei nereikia nei teisinių, nei loginių išvedžiojimų. Tiesiog sakykit, kad galit, pajėgiat iš mūsų pavogti ką tik norit ir nemeluokit, kad ,,Lietuva grobikų nebebijo”. Turit užsigrobę dešimtadalį pasaulio , bet vis tiek reikia DAR? Rusija nesibaigia niekur ?

Akivaizdu       2022-06-21 13:30

jei ne tie ruskiai okupantai, tai mes gyventumėm geriau nei kokie švedai .

Šiandien       2022-06-21 12:45

Pagoglinkit straipsnį  - “ Патрушев пообещал скорый ответ России на блокаду Калининграда Литвой”.

Nuomonistui       2022-06-21 12:16

a tik nebusi vakarykstis mantas,netekes regejimo…Sprendziant is reiskiamu durnysciu..

> Al jooojui        2022-06-21 12:04

5 : 12 “Trys pabaltijo respublikos pareiškė  formalia juridine forma, kad jos niekada nebovo TSRS sudėtyje, tipo okupuotos. DĖMESIO : Jie nepripažįsta jokių teisių ir pareigų išplaukiančių iš dalyvavimo Tarybų Sąjungoje, pavyzdys : tuo pagrindu jie atsisakė išmokėti skolą Tarybų Sąjungos, apie ką susitarė visos respublikos TSRS. Štai tos trys atsisakė, tipo mes į  TSRS niekada neįėjom. Nuostabu. Ką  gavo Lietuva sudėtyje TSRS kaip LTSR priklauso grąžinti…”, НИКОЛАЙ ПЛАТОШКИН ПРО СИТУАЦИЮ С ЛИТВОЙ
https://youtu.be/aClhbWSHg3k
Memelis, Vilnius ir Vilkaviskis buvo prijungti į LTSR, o jei nebuvo LTSR, nebuvo ir prijungimo, gaunasi logiškai mąstant.

nuomonė        2022-06-21 11:59

tas NS-Radžvilas ko gero nori nors kiek tai nugalėt rinkimuose TSKD - Landsbergį klausime -  kas gi labiau iš jų myli Lietuvėlę ? Atsakymas , manau, akivaizdus - TSKD- Lansbergis .

Mariupolio meras:)       2022-06-21 11:32

Įdomu, kas beliks prisiminti, kai Lietuvą valdantys šuleriai žaidimo pradžioje išmetė paskutinį turėtą kozirį (Kaliningradą).

jo jo > Julei       2022-06-21 11:22

mergelėms nesusitepusioms su moterimis, pagal bibliją.

šitie       2022-06-21 11:11

kvarksėjimai apie grįžimus į savo istoriją veda į  istoriją be vilniaus ir klaipedos ir panašu į kedų keitimą ore putino laukiant elito kuriamoje karo aikštelėje

nuksiorui       2022-06-21 11:04

..Taiti taiti..,nas i tut xoroso kormiat..

nuuu       2022-06-21 10:14

pastrigo smetono arkių laikmetyje, pastrigo. Užsikoncervavo arklių amžiuje.
Mums šiandieną reikia naftos, dujų, anglių o ne pezalų apie istoriją, o nafta, dujos, anglys rf-e ir tik geri santykiai su rf-u užtikrintų geras visa to gavimo sąlygas, o ne kliedesiai ir abejotinos istorijos.

Kad       2022-06-21 10:01

tos “pajėgos” labai jau primena Stiklo valytuvą.

Vatnikas       2022-06-21 9:24

tingiu ir skaityt ir minusuot tas lietuviškas jungtines pajėgas .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-21 9:18

(teksto autorei, -iui su nr 2022-06-21 9:01)
Atidžiau skaityk tekstą ir nepanikuok: LDK be lenkų (kurie su plėšikišku Romos imperijos ereliu).

to LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2022-06-21 9:01

Nori vėl tirpti ir ištirpti Žečpospolitoje? Ar buvo bent viena lietuviška mokykla joje, a? Rytų Prūsijoje, Prūsijos karalystėje, buvo, o Lietuvoje?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-21 8:52

2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu
(citata iš laiško)
***
“Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai.”
____________________________________________________
Minusuokit vatnikai, drąsiau.

to jooo        2022-06-21 8:51

Nebemedžiok čia runkeliokus ir mokslo pirmūnes, tiksliau, zubrilkas. Nebedezuok, gerai? Užingridus gali, bet ne mus, ar supratai?

Jules       2022-06-21 8:48

Gali būti, kad niekada, nes Pasaulio Kunigaikštis žada to jokiu būdu neleisti - mes privalome išgaruoti kaip dūmas ir atlaisvinti teritoriją pasaulio kunigaikščio tautai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-21 8:47

(štai citata iš laiško, kurį gavo Tautos tarnai)
***
“Apie katastrofą

Lietuva – sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos metu. Bemaž, pusė darbininkų išvyko svetur gyventi bei dirbti ir bijo sugrįžti todėl, kad Lietuvoje yra naudojamos mokesčių taisyklės – plėšikiškos. Tai yra akivaizdžiai matoma, paskaičiavus surinkto biudžeto dalį, tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų). Lyginant su Jungtine Karalyste (JK), plėšikiškai surinktas biudžetas Lietuvoje yra perteklinis, bemaž, dviem milijardais eurų. Todėl, Lietuvoje yra galimybė bei gyvybiškai svarbi būtinybė:
1) panaikinti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD);
2) panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausioms maisto prekėms, vaikiškiems drabužiams bei avalynei;
3) panaikinti “sodros įmokų grindis”, taikomas nuo 2018 sausio 1;
4) atsisakyti visokiausių naujų mokesčių prisigalvojimo.

Įspėjimas valstybinių įstaigų tarnautojams

Mokesčių pertvarkymui, finansų ministerija pakvietė susiburti į darbo grupę iš prezidento kanceliarijos, vyriausybės kanceliarijos bei ministerijų ir kitokių įstaigų. Jei ši darbo grupė nepaisys aukščiau išvardintų visų keturių patarimų, prezidente Gitanai Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte, finansų ministre Gintare Skaiste, valdančiųjų partijų vadovai ir kiti bendradarbiavusieji būsite apkaltinti įžūliu bei nusikalstamu plėšikavimu ir gyventojų (iš)varymu iš Lietuvos.

Priedai, kad suvokti plėšikišką biudžeto surinkimą Lietuvoje

Numeris 1. Jungtinėje Karalystėje darbininkui:
– tenka į rankas 1432.97€ (iš mažiausios algos dydžio);
– reikia sumokėti 182.45€ mokesčių (nuo mažiausios algos dydžio).
Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkui:
– tenka į rankas 447.23€ iš MMA dydžio;
– tenka sumokėti 159.77€ mokesčių nuo MMA dydžio.
Jei kitaip, Lietuvoje surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje. (…)
(2020 kovo skaičiai)
Numeris 2. Jungtinėje Karalystėje:
– PVM yra 20%;
– PVM = 0 būtiniausioms maisto prekėms (nedarant biznio iš maisto prekybos);
– PVM = 0 vaikiškiems drabužiams, avalynei (nedarant biznio iš tėvų, auginančių vaikus).
Numeris 3 (apibendrinimas). Tai ko nėra JK, Lietuvoje nežmogišku būdu surenkami tokie pertekliniai mokesčiai bei įmokos:
1) 2018 metais, buvo plėšikiškai surinktas PSD iš dirbančių ir net iš nedirbančiųjų – 1264013917€ (duomenų šaltinis – lietuvosfinansai.lt);
2) plėšikiškai surenkamas PVM kai gyventojai perka maistą, kai perka vaikams drabužius bei avalynę;
3) nuo 2018 sausio 1, iš mažesnio nei MMA dydžio plėšikiškai surenkamos padidintos įmokos – taip vadinamosios „sodros įmokų grindys” (lukašenkiškas dykaduonių mokestis), kai reikia mokėti įmokas nuo MMA dydžio net ir tada kai alga mažesnė nei MMA.
Kodėl daromi palyginimai su JK? Todėl, kad daugiausia Lietuvos skurstančiųjų gyventojų pasirinko išgyvenimą toje buvusioje ES karalystėje, palygindami bei svarstydami gyvenimo ir veiklos sąlygas. JK ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios.

2021 vasaris”
________________________________________________________________________
- Visi jie vienodai pavojingi Tautai bei Lietuvai, visi 30 metų siautėję apsišaukėliai.
- Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (n_e_l_i_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-21 8:39

Vertinga Vytauto mintis, bet šito maža. Tai yra būtina, bet nepakankama sąlyga Tautai gyvuoti. Mes žinom savo istorines vertybes, bet vistiek esame pavergti savo namuose Lietuvoje ir paversti į klajoklius (pasaulio lietuvius).

I. Štai kokią turim istorinę atmintį:
- daug šimtmečių plėšikavo krikščionybė (iš vakarų kryžiuočiai, iš rytų carai) mūsų žemėse;
- daug dešimtmečių plėšikavo marksistai bolševikai komunistai, kai kolūkių darymo laikmečiu mus maitino kinu;
- bemaž 3 dešimtmečius neišjungtieji komunistai plėšikavo ir apiplėšinėjo mus panaudoję kelias plėšikiškas pinigų reformas bei nuolat naudoja vis labiau baisėjančių plėšikiškų mokesčių taikymą.

II. Tokia istorinė atmintis duoda išmintingą galimybę mums veikti - pagaliau tapti šeimininkais savo žemėse (pasak Justino Marcinkevičiaus), po kelių šimtmečių vergijos. Stoję šeiminikais, privalom atsikratyti plėšikiškos (mokesčių) sistemos, kad p_a_l_e_n_g_v_i_n_t_i mūsų gyvenimo veiklą.

III. Paprotinimas Vytautui: mums nereikia, kad politikai gerintų gyvenimo sąlygas, mums reikia kelis kartus p_a_l_e_n_g_v_i_n_t_ų veiklos (neplėšikiškų) sąlygų ir tada m_e_s patys pasigerinsime savo gyvenimo sąlygas. Mums reikia a_t_s_i_k_r_a_t_y_t_i neišjungtųjų komunistų konclagerinės plėšikiškos sistemos, turint pasiruoštą ir tobulą savąją šeimininkavimo (ekonominę) sistemą jau dabar.
Vytautai Radžvilai, kolektyvinė politine valia - tapti šeimininkais.
_______________________________________________
Lietuva - Tvirtovė

niekada, nes Maceiną mini       2022-06-21 6:19

komunistai, kgbistai, konservatoriai NIEKADA neatleis Maceinai.
kodėl?
nes A.Maceina neparsidavė - kaip Landsbergio tėvas - už 3 kapeikas komunistams.
nepardavė savo sielos velniams - nors daug siūlė.
Landsbergį nupirko.

Viska pavertus griuvesiais       2022-06-21 3:42

mums nebera kur eiti.Nei pirmyn i ES svabizma,nei atgal,prisiminimu atmintin,kuria patys mankurtiskai istrynem.Idiotiskoj dabarty,kuri niekur neveda ,galim spoksot i savo yranti kuna,kuriam atejo laikas transformuotis i KAZKA,dar nematyto ir neregeto.

Michailas Velleris       2022-06-21 1:00

КАК СТАТЬ РАБОМ: СВОЙ СВОЕМУ СКОТ - #Веллер 19 06 2022
https://www.youtube.com/watch?v=Qt_gw580XsU&ab;_channel=МихаилВеллер

Al jooojui       2022-06-21 0:04

Tarybų sąjungos nebėra, todėl ir ,,atiduot” nebėra kam. O jei Rusijai atrodo, kad ji yra Tarybų sąjungos teisių perėmėja, tai tada ji yra ir pareigų perėmėja. O jos išdėstytos TSRS konstitucijoje ir tarptautinėse sutartyse, kurių nei TSRS, nei Rusija nesilaikė. Ir jei Rusija laiko, kad ji viena yra TSRS teisių perėmėja, tai tuo pačiu pripažįsta, kad TSRS iš tiesų buvo ne lygiateisių šalių sąjunga, o Rusijos imperija. Todėl dabartinė Rusija mums skolinga žemes, kurias Rusijos imperija neteisėtai užgrobė iš Lietuvos ir Lenkijos-Lietuvos. Nes iš neteisės teisė neatsiranda.

Istorija moko       2022-06-20 22:39

Kad tuoj visi sugrįšime ir atsitiesime ant gultų NWO lageryje prisimindami savo istoriją ir laikus kada buvo gera ir patogu nieko nedaryti.

https://youtu.be/6xhKqZenHTY

https://youtu.be/UP0tQboE4tE

jooo       2022-06-20 21:55

atiduok žemes TSRS gautas iš TSRS ir sugrįši į “savo” istoriją. Atidavei Klaipedą/ Memelį Hitleriui?  Atidavei wilno lenkams?  Nepripažįsti LTSR? - gražink kas buvo duota LTSR, ir bus ” istorija” tavoji, be wilno, melelio ir vilkaviskio.
O gal ir nori Švabo korporacizmo? LDK feodalizmo?

ah.ą       2022-06-20 21:22

pastrigo smetonmetyje.

Rasa       2022-06-20 21:11

“Mažai tautai jos istorija atitinka kariuomenę”. Petras Klimas, Vasario 16 signataras.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.