Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Partijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Vytautas Radžvilas. Išeiti iš virtuvių, arba „Kas, jei ne aš?“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 26 d. 21:10

46     

    

Vytautas Radžvilas. Išeiti iš virtuvių, arba „Kas, jei ne aš?“

Sunkiausia – išeiti iš virtuvių. Prieš tris dešimtmečius kuriantis Sąjūdžiui teko koordinuoti jo rėmimo grupių steigimąsi visuose Lietuvos kampeliuose. Savo akimis mačiau, kai sunkiai ir lėtai tirpo atsargumo, nepasitikėjimo ir baimės įšalas žmonių sielose ir širdyse. Bet jis tirpo – išdrįsusių ir apsisprendusių ištrūkti iš bejėgiško aimanavimo ir beviltiško valdžios keiksnojimo virtuviniuose užstalės pokalbiuose rato atsitiesiančių bendražygių gretos gausėjo po kiekvieno susitikimo.

Tai reikia pakartoti, nors šiandien galbūt yra dar sunkiau. Anos virtuvės buvo mažyčiai ir ankšti privatūs pasaulėliai – tai suprato visi ir neturėjo jokių iliuzijų dėl jų. Dabar jos iš pažiūros be galo išsiplėtė, nusidriekdamos į veidaknygių ir internetinių portalų komentarų skiltis.

Ten galima „laisvai“ išsikrauti – „patiktukinant“ arba iškoneveikiant žinią arba straipsnio mintis. Sukuriama regimybė, kad išeinama į viešumą ir „drąsiai išsakoma“ pilietinė pozicija. Bet tai – tik dar viena iliuzija. Jokie „patiktukai“ ir komentarai nieko nekeičia, nes yra tokie pat bejėgiški kaip ir anų laikų „mažosiose virtuvėse“ bejėgiškai išsakomos nuoskaudos ir viltys.

Būdamos tik iliuziniai virtuvių plėtiniai, veidaknygių ir portalų komentarų skiltys niekada netaps viešojo politinio gyvenimo erdve ir tikrosios kovos už savo ir Lietuvos ateitį lauku.

Iš virtuvės išeinama, kai žmogus negudraudamas ir neapgaudinėdamas savęs ir kitų sugeba paklausti savęs: „Kas, jei ne aš?“ ir stoja į gretas tų, kurie pasiruošę rimtam politiniam mūšiui, kad pagaliau šioje šalyje kas nors iš tiesų pradėtų keistis.

Malonu, kai straipsnis ar kalba sulaukia „patiktukų“ ar net „širdelių“. Bet pagrindinė šios kalbos mintis yra tokia: šito jau nepakanka. Kviečiu tapti SĄJŪDINIO TIPO sambūrio steigėjais ir bendražygiais. Ryžtingai apsispręsite ir parašysite – mūsų bendražygių būrys praturtės ir sustiprės dar vienu iš virtuvės išėjusiu, o tai reiškia IŠ TIESŲ LAISVU Lietuvos žmogumi ir oriu bei drąsiu jos piliečiu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 18:39       2020-01-1 18:55

Supratau - iš pradžių siekti sumažinti nuo 5% iki 3%, o tada staiga padidinti iki 50%. Nuosekli ir nelėkšta įžvalga:)

DDD stilaus dogmatikams...       2020-01-1 17:39

Izvalgiems aisku,kad iki ONS ir iki sarasiniu rinkimu panaikinimo ilgas kelias. Jei seime deka 3 procentu atsiras daugiau ONS oponentu, tai artes ir santvarkos ir jos atributu galas greiciau..Lekstiems DDD stiliaus galvociams ,aisku, toks nuoseklumas,zingsnis po zingsnio veikimas yra nesuprantami, bet tai ju nesigaudymo problema..

Nauseda linki vienybes ONS kilpoje? :)       2020-01-1 17:30

Demokratinis ir sąžiningas lyderis būtų palinkėjęs su Dievo pagalba tautos sveikajai daliai bent pabandyti atsikratyti Lietuvą mirtinoje kilpoje smaugiančios oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS)...Jos nelikvidavus Suverenas virsta bailiu baudžiauninku ir bėga iš pamote virtusios Tėvynės…Visi N. žodžiai gražūs sapnai ir tušti pezėjimai, nes su ONS kilpa ant kaklo, nebus jokios vienybės,tik nykimas ir kelias į tautos ir valstybės mirtį... Reakcijos 11

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/nauseda-naujuju-metu-proga-linki-vienybes-ir-pagarbos.d?id=83162691&com=1

stasys        2020-01-1 11:58

DDD ..taikliai pažymėta . “Antanėlio teisingumas” .

DDD       2020-01-1 11:03

Daugelis remiančių 3 procentų kartelę tuo pat metu agituoja už vienmandatę sistemą Seimo rinkimuose, t.y. už 50 procentų kartelę. Tai kieno čia dualizmas, jei išvis ne šizofrenija?

R. pražūtingas dualizmas -demokratų prakeiksmas...       2020-01-1 10:45

Protinkime V.R. ...  Jo pražūtingas dvilypumas ir realybėje vykdoma Sąjūdžio vienybės principo išdavystė yra kraupūs…
Kodėl R.žodžiai ir darbai skiriasi? Jo ,,paklodėse’’ teisingai ir argumentuotai piktinamasi ONS pražūtingu poveikiu tautai ir valstybei, nomenklatūros ir oligarchijos kilpa…Realybėje jis arba veidmainis arba visiškas mėmė, nes pvz. neišdrįso net pirstelėti už gyvybiškai būtiną demokratams -ONS oponentams-žemesnę rinkiminę kartelę.Visi,išskyrus V. R. ir jo fanatiškus nekritiškus savo dievukui,,apaštalus’’ iš VF,  suprato, kad 3 proc. kartelė pavojinga ONS tvirtovei…:):)Tad, VF profesūros ir patrijonų tyla padeda ONS be abejo… Kas drąsiai ir samoningai stos į NS, turės su šakėmis versti R. ir jo profesūrą rengti politinių esminių reformų paketą (žiūr.KF Reformų metmenis..) ir realiai veikti ardant ONS pamatus…Antraip jis toliau paklodėmis ,,kovos’’ su ONS, kuriai nuo to nei šilta, nei šalta…
Tapę partijos kolegomis turėsite dar ir jėga priversti V.R. -šį nenuilstantį Olimpo kalno pamokslininką - susivienyti su kitais demokratais ir nacionalistais į bendrą rinkiminę koaliciją,kad visi 10 procentų dar nesuzombintų ir nesuliberastintų LR rinkėjų balsų subyrėtų į vieną ONS oponentų pintinę...Kol kas R.išduoda esminį LPS principą ir visur ieško ne sąjungininkų, bet pavojingų nebendražygių.Jis yra demokratų vienijimo pagrindinis oponentas dėl patologinių ar kitokių savo asmeninių savybių, o jo aplinka jo antivienybinėmis paranojoms ploja, ONS džiūgaujant

Radžvilai, pats išeik iš viruvės.       2020-01-1 10:03

Ne žodžiais, o praktiškais veiksmais padėk Lietuvai paskendusiai “senelio ir anūko klano sukurtoje gerovėje”. Kiek dar ilgai Lietuva bus skandinama Ašarų jūroje? https://www.skrastas.lt/aktualijos/siauliai/mamos-tikslas-susigrazinti-vaikus
Mums nereikia pažadų, mums reikia realių veiksmų, tokių, kurie padėjo susigrąžinti vaikus Kručinskams. Mums reikia sugrįžti į status Quo. Ar girdite? mes sotūs pažadais, nes, kai kandidatai patenka prie “lovio”, tampa akli, kurti, bejausmiai monstrai.

Raigerdai,       2020-01-1 9:20

tikriausiai ir paciam aisku, kodel niekinamos pozityvios ir reiksmingos idejos, siulymai.Sis portalas buvo, ir , aciu Dievui, yra vienas is nedaugeliu, kuriame galime paskaityti pozityviu, realybe atspindinciu straipsniu.Ar visiems tai patinka?Atsakymas komentaruose.Tam tikras kontingentas neriasi is kailio niekingamas ir zemindamas ta pozityva.Ir, kaip negaila, tokiu cia tik daugeja.Lieka viena iseitis.Nekreipti i juos demesio.

Labai       2020-01-1 9:05

taikliai Radzvylo pastebeta.Piliecius apsedes masinis zaidimas demokratija ir gyvenimo vingiu vertinimas patiktukais.Jie taip jauciasi dalyvaujantys valstybes kurime ir valdyme.Ir pusiau saugu ir patogu.Dabartine liaudis gyvena per daug gerai ir nerupestingai, kad islystu is savo virtuviu.Pridekim dar sklaidos nuodus ir rezultatas bus nerezultatyvus.Duok Dieve suklysti.

harakiri       2019-12-31 21:00

Po to kai ProPatria dar labiau sugriežtino komentarų taisykles savo tinklalapyje, ten šiuo metu komentarų skiltyse po straipsniais totalūs nuliukai. Nulis komentarų jau dvi savaitės.
Toli eis, “daug” pasieks smile
Kaip sakoma- protingos galvos, gaila tik, kad durniems atiteko.

Klausimėlis       2019-12-31 1:15

O išeiti iš virtuvės kur nors kitur, bet ne į Profesoriaus vedamas gretas, galima?

Svarbiausia mintis,kad       2019-12-30 21:51

skurdas yra negerų tarpusavio santykių rezultatas.

čiombė.       2019-12-30 21:24

kažin kur tūlas Radžvilas su Juozaičiu buvot žemės referendumo metu? per prezidento rinkimus gavot į vieną ausį,tad ruoškit ir antrą.tv ,radijas,spauda yra demoralizatorių rankose.valstiečiai niekam neatiduos pencininkų balsų.ir bus finita la comedia. turiu svajonę kad ateinantys rinkimai būtų sužlugdyti.

stasys        2019-12-30 16:16

Vaidui Vds .. pažanga darote .. malonu pastebėti jog apsiėjote be stasio paminėjimo .smile

stasys        2019-12-30 16:12

Ir vėl pliurpalai Reigardo apie nieką,.. va žmogus rašo cit.“ Ponas V. Radžvilas nori suburti žmones į naują Sambūrį. Jūs gi matote, kad šita socialinė atskirtis nesibaigs geruoju, nes tie “valstybės” kūrėjai visa tai sukūrė būdami nemokšomis ekonominiuose ir socialiniuose klausimuose.“ Visos raudos nukreiptos į socialine atskirtį tvyrančia visuomenėje , bet jei koks dėdė smalsus paklaustu jo o kas yra ta socialinė atskirtis ponulį ?ar sugebėtumei bent penkis punktus pavardinti ka turėtume skubiai keisti norint pajusti rezultatus . Viena kai pliurpiama aukštomis materijomis pasikausčius kita kai kojų pirštais atsiremi į sušalusia žemę .

Manu,       2019-12-30 15:00

kad reikia, visų pirma, keisti rinkimų įstatymą ir riboti kandidatuoti antrą kartą išbuvus dvi kadencijas. NEPAKEIČIAMŲ NĖRA, o yra tik prie lovio prasmirdę senbuviai.

-------       2019-12-30 13:42

—->Raigerdui 12.45
Bent kiek mąstantis žmogus niekada nepritars tam, ko negali gerai suprasti.
O tokiais, kurie skuba pritarti,ne visada galima pasitikėti - jų paklausus, kodėl jie pritaria, tie greitai pritariantys dažniausia nemoka paaiškinti.
Konstruktyvų pagrindą ar bent rimtą poleminį atspalvį turinčius komentarus tegul skaičiuoja tinklalapio administratoriai - tam jie ir yra tnklalapio administratoriais.
Ir tegul palieka yik racionalų pagrondą turinčius komentarus. O įsibėgėjusius debatus stabdyti netikslinga - šiuo metu ProPatriai reikkngas tiek diskusijos pagreitis, tiek ir nuomonių įvairovė

Raigerdas        2019-12-30 11:45

Paprasčiausiai paimkite ir paskaičiuokite, kiek komentarų turi konstruktyvų pagrindą? Jų yra vienetai. Štai gerbiamas Vytautas Radžvilas kviečia būti bendražygiais. Ir susidaro įspūdis, kad pasiūlymas buvo pasiųstas į Durnių namus. Vietoje to, kad atsakyti, kad pritariu tokiam pasiūlymui, prasideda kalbos apie Dievą. Štai vienas Anoniminis pamišėlis rašo:“Tai ko negali žmogus, viską gali Dievas. Atėjus laikui atsirado sąjūdis, t.y. atsirado sąlygos atsirasti sąjūdžiui. Viskam savas laikas: Koheleto knyga.
Mok 1
1 Mokytojo, Dovydo sūnaus, Jeruzalės karaliaus, žodžiai:
” Viena karta nueina, kita ateina, bet žemė amžinai lieka ta pati” - čia MELAS, nes bet kuris materialus objektas gyvena laike, ir jis miršta arba išnyksta, tame tarpe ir ŽEMĖ.
“5 Saulė teka ir leidžiasi, skubėdama į vietą, iš kurios pateka” - čia vėl MELAS, nes ne tik Saulė, bet ir visa Saulės sistema skrenda kosmose milžinišku greičiu, todėl niekaip ji nebus toje pačioje vietoje, kur patekėjo.
“8 Visi dalykai labiau varginantys, negu žmogus gali pasakyti. Akis žiūrėdama nepasisotina, ausis klausydama neprisipildo” - visiškai kvailas palyginimas, nes akis žiūri ne tam, kad pasisotintų, o tam, kad praneštų žmogui, kur jis gali pasisotinti, jeigu išalko. Klausykite, mielieji, bet juk nebėra pas mus tokio išsilavinimo. kaip 4 klasės, ir tikriausiai baigė vidurinę, bet žmogelis neturi jokių iš fizikos, bet MOKO KITUS. Čia ir yra tas destruktyvus mąstymas.
Ponas V. Radžvilas nori suburti žmones į naują Sambūrį. Jūs gi matote, kad šita socialinė atskirtis nesibaigs geruoju, nes tie “valstybės” kūrėjai visa tai sukūrė būdami nemokšomis ekonominiuose ir socialiniuose klausimuose. Tokiais jie išlieka iki pat šiandien. V. Radžvilo idėjos nėra tuščiažodžiavimas. Manau, jis pats gavo pakankamai gerų pamokų ir suvokė, kas buvo padaryta neteisingai, ir kaip daugelį esminių dalykų galima būtų ištiesinti. Todėl atsakykite jam tiesiai šviesiai, ar jūs pritariate tai tautos jungimosi bendram reikalui idėjai, ar ne. Jeigu nepritariate, tai atsakykite logiškai paaiškindami, kas trukdo jums pritarti šitam pasiūlymui. Štai ir viskas. Konstruktyvus mąstymas skiriasi nuo destruktyvaus mąstymo tik tuo, kad konstruktyvus mąstymas ne užsiima tik oponento “sutriuškinimu”, o pasakęs, kas yra negerai, arba su kuo jis nesutinka, pasiūlo geresnį variantą, nei buvo pasiūlyta. Nesutinkate? Prašau, tada pasiūlykite geresnį variantą, nei tai padarė V. Radžvilas. Štai ir viskas, daugiau nieko nereikia.   

Žemaičiui       2019-12-30 10:52

Jei Radžvilas būtų užkibęs ant “vienijimo kabliuko”, būtų gražiai Juozaičio įmūrytas su Gyliu į paksistų-guogininkų gretas.

To to Kodėl? 2019-12-29 19:31        2019-12-30 8:30

Bedievis yra bedievis, toks, kaip tamsta. Ar jums ką nors suprasti? Tik tamstos dievas ir yra gorbiai, radžvilos ar pasaulio malonumai.

-------       2019-12-29 23:59

ProPatria, uždarydami kometnarus, jūs padarėte klaidą, ir nemažą.
Reikėjo palikti galimybę rašyti komentarus, tik šalinti spamą ir nusišnekėjimus.
Žmonės skaitė ne tik straipsnius, bet ir komentarus- ir šitaip būtų gausėjęs jūsų skaitytojų ratas.
O dabar žmonės nusivylė.
Jau rimtai ketinau stoti į jūsų organizaciją, bet matau, kad nelabai žiūrite į priekį.

Taip, p. Radžvilai,       2019-12-29 23:16

laimėkite, vienykitės su panašiais, puoselėkite ir ginkite krikščionišką moralę, įgyvendinkite krikščionišką ekonominę doktriną, tik apsaugokite mus nuo šio portalo klierikiukų, gaminančių kilometrus citatų (kai užtektų dviejų eilučių), bet nesugebančių nuo savęs pasakyti nė vieno sakinio. Nuo tuščiažodžiavimo tauta jau seniai pavargo, laukia ryžto ir konkretumo, nori matyti, kad tikrai tvirtai stovite ant žemės.

Lietuvybė ir krikščionybė-       2019-12-29 21:50

tik tai gali sustabdyti Lietuvos nykimą.Be lietuvybės dvasios,šeimos idilės ir moralės nykimas nesustabdomas.Artėja lietuvio savimonės prabudimo laikas.Ne be reikalo smetoniškos Lietuvos žmonės taip ilgėjosi tų laikų.Jie žinojo tą paslaptį,jie spėjo pajusti lietuvišką dvasią,puoselėjamą tikėjimo Dievu pagalba.

Žemaitis        2019-12-29 20:28

Žmonės iš virtuvių tai išeis bet kur jiems toliau… nes jūs taip vadinami “vadukai” pasiklydote tarp dviejų... pušų...Nesusikalbate.. Kol visų jėgų ne suvienysite vėl laimės senelis ir anūkas… Be Tautos Sąjūdžio kovoje prieš senelio ir anūko partijos

to Kodėl?       2019-12-29 18:31

Vadinasi, Dievu tada buvo Gorbis, tiesa?

Tikrai,       2019-12-29 18:26

remkite Juozaičio dūmus ir verskite tautinių patriotų balsus per rinkimus beverčiais - niekiniais.

Žodžio laisvė...       2019-12-29 18:11

Perskaičiau komentarus ir supratau , kad dvasioje daugelis pritaria,bet laukia kol kiti
gatavai atneš ant bliūdelio kitokią Lietuvą.Nebūkite aptingę,burkitės,remkite V.R.,
Juozaitį ir kitus patriotiškai nusiteikusius už Lietuvos valstybingumo išsaugojimą
šiandien nes rytoj gali būti per vėlu.Į Rytus nuo Lietuvos priešas žvangina ginklais.
Negirdite?Informacijos rasite YouTube (labai daug).

stasys        2019-12-29 16:37

cit.” Malonu, kai straipsnis ar kalba sulaukia „patiktukų“ ar net „širdelių“. Bet pagrindinė šios kalbos mintis yra tokia: šito jau nepakanka.” ..Kokia gi autoriau tau nauda iš tu ruteliu ir maryčiu su jų širdelėmis ?  Pasakykite aiškiai visiems jog reikia kritinės masės begalviu partiečių kuriant naują partiją ir tiek idėjų . Jūsų vietoje to str. apačioje įdėčiau nuoroda su detaliu aprašu kaip tapti partijos steigėju nepakėlus užpakalio nuo sofkutės .. Juk tos vykdomosios demokratijos esmė ir yra pataikavimas emocijoms o ne darbas su idėjomis . Kartais pradžioje būna labai sunku apsispręsti tai nuo ko gi reikia pradėti , kuri ta idėja kaip pirmas atliktas darbas -pažadas galėtu tapti vizitine kortele naujai partijai ..  ? Nešvaistyti resursų fiktyvioms idėjoms politinės brandos požymis .

To Taigi       2019-12-29 16:32

Tai ko negali žmogus, viską gali Dievas. Atėjus laikui atsirado sąjūdis, t.y. atsirado sąlygos atsirasti sąjūdžiui. Viskam savas laikas: Koheleto knyga.
Mok 1

1 Mokytojo, Dovydo sūnaus, Jeruzalės karaliaus, žodžiai.

Žmogaus triūsas beprasmis

2 Miglų migla! ­ sako Mokytojas.

Miglų migla! Viskas migla!

3 Kokia nauda žmogui iš viso jo sunkaus triūso,

kuriuo jis triūsia po saule?

4 Viena karta nueina, kita ateina,

bet žemė amžinai lieka ta pati.

5 Saulė teka ir leidžiasi,

skubėdama į vietą, iš kurios pateka.

6 Vėjas pučia į pietus,

paskui sukasi šiaurės link.

Vis sukasi ir sukasi vėjas,

grįždamas į tą patį sukinį.

7 Visos upės nuolat teka į jūrą,

tačiau jūra niekada nebūna pilna.

Į vietą, iš kurios išteka,

upės vėl suteka.

8 Visi dalykai labiau varginantys,

negu žmogus gali pasakyti.

Akis žiūrėdama nepasisotina,

ausis klausydama neprisipildo.

9 Kas buvo, tas vėl bus;

kas įvyko, tai vėl įvyks.

Po saule nieko nėra nauja!

10 Kartais apie kokį nors dalyką sakoma:

„Žiūrėk, tai šis tas nauja!“

Betgi tas dalykas jau buvo

šimtmečiais prieš mus.

11 Kaip dabar neatmenama buvusių dalykų,

taip ateities dienomis būsiančių dalykų

neatmins vėliau gyvensiantys žmonės.

Taigi       2019-12-29 14:43

antrą kartą , kaip nori p.Radžvilas , į tą pačią upę-sąjūdį jau neįbrisi . Dabar , kad kažką tai nuveikt rinkimuos , reikia turėti daug pinigų, daug galimybių MIPuose, daug reklamos, daug Šou,  vien tik demaskavimų ir pamąstymų apie gražią galimą ateitį žmonėm nebeužtenka .

Vaidai Vds,       2019-12-29 14:18

eik kur tik nori, bet tik ne į psichiatrinę. Į psichiatrinę nei pats eik, nei kitus vesk. Kristus prieš 2000 metų iš psichikos ligonių išvarinėdavo demonus sakydamas ,,eik, tavo nuodėmės atleistos” arba ,,eik ir daugiau nebenusidėk”. Ir jie pasveikdavo. Bet apaštalais rinkosi tik sveikus žmones. Ir tu eik iš tos savo virtuvės kad ir į kokį pušyniuką pasivaikščioti - prablaivės galva, nuskaidrės siela. Žiūrėk, gal ir ryšį su Dievu atkursi - nereikės vien savo jėgomis užsiimti ta savo ,,sielovada”. Tavo siela žino kur kas daugiau negu tavo protas, bet tu jos nesiklausai, tai ir atrodo, kad niekas nesikeičia. Nesikeičia tik tau.

DDD       2019-12-29 11:23

Prašalietis yra akivaizdus trolis - į ką jis gali atsakyti

To 2019-12-29 12:13       2019-12-29 11:18

Manau, kad gerb. Prašalietis atsakė į tamstos pagraudenimus.

DDD       2019-12-29 11:13

Įdomu stebėt, kaip šio portalo komentatoriai pavertė portalą Delfio straipsnelių kopija. Atrodo, kad be konservų, paksistų-guogininkų-juozaitininkų bei Juozapo čia niekas ir nekomentuoja. Suprantu, kodėl Propatria suvaržė komentavimą...

To 11:47, netrimituoja,       2019-12-29 11:01

nes savi, savų negaudo.

Atida.       2019-12-29 10:47

    Kodėl VSDešnikai dar netrimituoja, kad Radžvilas kviečia organizuoti valstybėje p e r v e r s m ą ? Reikia kuo greičiau suimti ir uždaryti į cypę šį ekstremistą. Mat, po Venckienės organizuotos perversmininkų gaujos, kuri buvo laiku likviduota, kyla nauji gaivalai. VSD neturi prarasti budrumo, nes bemat vadžias perims nauji šeimininkai…

Prašalietis       2019-12-29 10:19

Radžvilas- “Prieš tris dešimtmečius kuriantis Sąjūdžiui teko koordinuoti jo rėmimo grupių steigimąsi visuose Lietuvos kampeliuose. Savo akimis mačiau, kai sunkiai ir lėtai tirpo atsargumo, nepasitikėjimo ir baimės įšalas žmonių sielose ir širdyse. “.... Radžvilui turiu pasakyti, kad aš ir daugelis eilinių žmonių savo akimis matė, kaip nesunkiai ir be jokių KGB ar milicijos struktūrų persekiojimų, o greičiau su dalies didelių šių struktūrų veikėjų pagalba, visose sąjunginėse respublikose, įskaitant net ir vidurinės Azijos respublikų babajus, buvo kuriami įvairiais pavadinimais visuomeniniai judėjimai Perestroijkai ir Gorbačiovui remti. Lietuvoje Sąjūdžio Perestroijkai ir Gorbačiovui remti aktyvistai įmonių skelbimų lentose be problemų lipdydavo savo kvietimus į organizuojamus sambrūzdžius.Įmonių skelbimų lentose pamatęs šiuos skelbimus,įmonės vadovas keikdamasis nuplėšdavo.. Na o sąjūdžio KGB-istiniai ir ne kGB-istiniai aktyvistai juos vėl skelbimų lentoje patalpindavo. Eiliniai žmonės į tai žiūrėdavo kaip į eilinį Gorbačiovinį cirką. Tokie iš tiesų buvo Radžvilo minimi sąjūdžio organizaciniai “sunkumai išvesti visus iš virtuvių”. Neteko nei karto matyti, kad sąmbrūzdžio Perestroijkai ir Gorbačiovui remti gatvėse ar prie pastatų suorganizuotos sueigos būtų išvaikomos milicijos, ar kitų jėgos struktūrų, kaip ir niekas neišvesdinėjo surakintomis rankomis šių sambrūzdžių aktyvistų ir oratorių. Šiandieninis “politinės"vietos sau ieškantis Radžvilas net ir savo išrinkimui skirtą“patriotinį” šūkį„Kas, jei ne aš?” tesugebėjo pasiskolinti iš Rusijos dar nuo Tarybinių laikų turimų desantininkų devizų:”Никто, кроме нас!” arba “Кто, если не мы?”. Nejaugi iš tiesų šis eilinis “neeilinis Tautos ir valstybės gelbėtojas”, “filosofijos pr.” mano, kad ir po 30 metų V.Lansbergio"parneštos laisvės ir nepriklausomybės” dar liko išsivaikščiojančiame lansberginiame durnių laive socialinio šiltnamio sąlygomis gyvenusių tarybinių laikų naivumo ar idiotizmo lygio žmonių. Nors,ieškantys pakeisti “politines"chebras ar pretenduojantys pasidaryti “politiniais profesionalais” visokio plauko"tautiniai” idiotai gali susigundyti dar jiems negirdėtu “tautiškai patriotiniu"rinkiminiu Radžvilo šūkiu „Kas, jei ne aš?“( “Кто, если не мы?”;”Никто, кроме нас!”)... Ir Radžvilo “politinės"chebros organizavimo šūkis „Kas, jei ne aš?“bent jau turi veiksmui skatinančią prasmę. Ankstesnis “Tautos gelbėtojas” A.Juozaitis taip pat “didelis filosofas, visuomenės veikėjas, rašytojas…”, kaip ir Radžvilas Gorbačiovinės eros pabaigoje “organizavęs žmones išeiti iš virtuvių”, norėjo, kad jį išrinktų Prezidentu už visų“gimimo, gyvenimo ir mirimo prasmę nusakančius” jo “politinius” šūkius:“Lietuva yra čia”; “Lietuvoje medis auga”; sukursime supervalstybinį Lietuvos-Latvijos valstybinį darinį”... Gal Radžvilui “naujos politinės jėgos” formavimui vertėtų kokį“politinį lozungą“pasiskolinti ir iš buvusio bendražygio A.Juozaičio….

R. tekstai geri, o veiksmai keisti....:)       2019-12-29 1:51

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/landsbergis-nebus-lengva-valdantiesiems-atmesti-prezidento-veto.d?id=83132235

http://alkas.lt/2019/12/27/degaiciu-seniunas-atsisake-apdovanojimo-kuriuo-yra-apdovanotas-ir-a-bumblauskas/

Viltimi pagaliau visavertiškai grįžti prie Seimo ,,lovio’‘, savo nomenklatūros iš TS viršūnių ir ONS naudai,  begyvas TS anūkas ir Ko realiai tikisi, kad vald. koalicija prezdento ,,kartelinio’’ veto nesugebės atmesti…
Bet įdomesnis   man ir ,manau daugeliui realistiškų visuomeniškų žmonių, yra ši unikali ilgaliakė mįslė .... Kodėl prof. Radžvilo, Sinicos . LSąrašo, seimūno J. Dagio ir Ko bendražygiai talkina TS ,LSDP, Liberalų ir Ko norui išsaugoti ONS palankią esamą padėtį su rink. kartele? Juozaičio kompaniją kiek galima pateisinti už pozicijos nerodymą, už tylėjimą.Jie juk kapstosi ,,pelkėje’’ ,negalėdami laiku surengti steigiamojo suvažiavimo…
Ar Jums ,visuomeniški žmonės nekeista, kad ,lyg ir opozicinė ONS,  smile smile  profesūra -radžvilai, kuoliai ir ko per kelis lemtingus rinkimų kartelei mėnesius viešoje erdvėje   nei žodžio už žemesnę kartelę  nepasakė...O ONS šunauja skalambino prieš 3 procentus 24 valandas per parą ir menesių mėnesiais…
Kukliai,pagal esamas menkas galimybes ONS užsmaugtoje viešoje erdvėje,  už žemesnę kartelę pasisakė tik KF, STS iniciatyvos žmonės bei keletas inteligentiškų nekonformistiškų asmenybių ( prof. Merkys,Krupavičius, Rusteika ir Ko).
Kas žino, kodėl prof. V.,R., įtakoje esantys forumai, Kuolio partija, Dagio šalininkai bei tautininkai ir Ko tylėjo, taip kaip ONS reikėjo, ir matyt, tylės, nes taip toliau režimui reikės?
Ar jiems Apvaizda protą atėmė ar priežastys dar rimtesnės, garbieji visuomenininkai? O gal tiesiog tai, neva opozicinei kompanijai,  pokyčiai demokratijos, Suvereno ir daugumos samoningų  piliečių naudai visiškai neįdomūs…??? Gal jiems įdomus tik dalyvavimas procese, imituojančiame Manifestus dauginančios antisisteminės popozicijos buvimą Lietuvoje?
Palyginkim opozicinės profesūros skraidymą amžinųjų vertybių padebesyse su visuomeniško ūkiško žemaičio Kontrimo   protingu ir garbingu kontruktyvių elgesiu sistemininkų ir sistemos atžvilgiu..(Tekstas viršuje)

коммунист-рэтро       2019-12-28 23:29

Кто, если не я!?

-------       2019-12-28 23:16

Zyliau, jau geriau iš akademinio bokšto nei iš partruko, agitpropo ar komsorgo kabineto - akademinis lygmuo bent jau yra žinios ir mokslinis pagrindas.
O kalbant bendrai - jau išeita iš virtuvių, ir dar kaip.
Pirmiausia todėl, kad žmonės dabar turi galimybę PALYGINTI, kas, kur ir kaip.
Taiču geb. V. Radžvilas turi suprasti, kad yra žmonių, kurie dėl savo amžiaus arba dėl sveikatos būklės gali kovoti tik būdami savo namuose.
Būsimai partijai reikia išmokti rasti ir įvertinti ir tokius žmones - jie gali būti ne mažiau vertingi už tuos kovotojus, kurie jau išėjo iš savo virtuvių.
Du dalykai, kuriuos matau pats ir dar vienas, kurį girdėjau apie ProPatria iš pažįstamų:
1. Būkite operatyvesni ir tegul kalba daugiau žmonių - tai automatiškai asocijuojasi su demokratijos sąvoka.
2. Žiūrėkite į žmones, o ne į popierius.
3. Teko girdėti, kad tarp Propatria jau yra ir tokių, kurie pradėjo pūstis ir puikuotis - o štai šito jokiu būdu negalima daryti.

ah1       2019-12-28 22:14

prieš tris dešimtmečius buvome kone tokie pat, kaip žydai Mozės su JAHVe uždaryti dykumoje 40 metų, su išplautomis smegenimis izoliavimo michanizmu ir apsvaiginti daugumai nematyto neregėto “rojaus” iliuzija… Apsvaigimas išsiskalidė per trisdešimt metų galutinai

zylius       2019-12-28 21:43

Jūs išeikite iš virtuvių, o mes iš savo akademinio bokšto jus reguliuosim-
rodysim kur eiti, ką daryti, padalinsim teorijos brošiūrėlių.

habilitās       2019-12-28 21:21

Citata: „... stoja į gretas tų, kurie pasiruošę rimtam politiniam mūšiui, kad pagaliau šioje šalyje kas nors iš tiesų pradėtų keistis.“
Su kuo mušitės? Su tais, kurie raunasi į valdžią ir sieksite užimti jų vietą ar su piliečiais, kurie tradiciškai „ne už tuos balsuoja“?
O bandymas apeliuoti į Sąjūdžio laikų motyvus, rodo politinį diletantizmą, nes tada šalį valdė okupantas, šalia kojos tupėjo kolaborantas-komunistas, garnizonuose buvo dislokuoti raudonarmiečiai. Dabar – prezidento reitingai palubėje, seimas nekenčiamas, bet renkamas piliečių, teisės aktuose nustatyta tvarka, vyriausybė nekompetentinga, bet suformuota iš tų pačių partijų veikėjų, už kurias balsavo piliečiai.
Taigi, kas, kur ir prieš ką stos į mūšį, o svarbiausia – kokia politinė „ginkluotė“ bus pasitelkta?

Kodėl?       2019-12-28 19:13

Kodėl aš turiu tapti tamstos sąjūdžio kareiviu? Pamiršote, Vytautai, kad ne jūs ar kitas Vytautas vedė iš virtuvių žmones, bet Dievas. Mes turėjome Dievą širdyje, mes viskuo tikėjome, nes turėjome tikėjimą. Ką jūs dabar siūlote? Kažkokių idėjų kratinį. Aš su juo nesugrąžinsiu savo vaikų iš Londono ir net to nesiūlau, nes čia nieko švento nebeliko. Ar jūs esate ten, kur mums skauda, kur mūsų niekas negina? Man reikia praktiškų veiksmų, tokių, kur siūlo http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-03-15-antanas-maceina-kas-yra-krikscionybe-zodis-ar-gyvenimas/59468  Antanas Maceina,“Kas yra krikščionybė žodis ar gyvenimas”, man reikia tokių konkrečių darbų, tada aš eisiu iš paskos kiekvieno, kuris darbais, o ne žodžiais bus krikščionis.

Būtų indomu       2019-12-28 18:05

jei V.R. sukonkretintų: kaip jis ,koordinavo’ LPS rėmimo grupių steigimąsį Vilniuje ar kitur ir kur konkrečiai, kaip, kokioms grupėms padėjo/koordinavo jų įsisteigimą?

Amelija       2019-12-28 17:30

Einu iš virtuvės į miegamąjį ir meldžiu Dievą, kad nesusapnuočiau radžviliados pergalės jokiame formate.


Rekomenduojame

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.