Geopolitika

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 12 d. 20:47

21     

    

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Įdomu, ar apie šį Vokietijos vyriausybės poelgį paskelbs Lietuvos žiniasklaida.

Pažadėti vizito į Ukrainą metu pateikti priešlėktuvines sistemas ,,Gepard“, o po to pareikšti, kad Vokietijos vyriausybė tik suteikia teisę Ukrainai užsakyti jas pagaminti – veidmainystės ir cinizmo viršūnė. Ir verčia apie daug ką susimąstyti.

Be abejo, Vokietijos valdžia supranta, kad tokie poelgiai, ypač kitų šalių teikiamos pagalbos Ukrainai fone, atrodo gėdingi ir kenkia šalies įvaizdžiui bei reputacijai. Ir nepaisant šitokios akivaizdžios žalos pagalba Ukrainai blokuojama.

Tai įmanoma tik vienu atveju. Egzistuoja tokie stiprūs saitai ir tokie įpareigojantys susitarimai dėl tarpusavio ,,supratimo“ ir glaudžiausio ,,bendradarbiavimo“, kad jų laikomasi net tokiomis baisiomis aplinkybėmis.

Taigi – vis tik Paktas, net jeigu forma skiriasi nuo kadaise Molotovo-Ribbentropo pasirašytos sutarties su slaptaisiais priedais?

***

Vokietija vilkina ginklų perdavimo Ukrainai procesą

Kijevas tikėjosi, kad priešlėktuvinius savaeigius pabūklus tieks tiesiogiai Vokietijos vyriausybės.

Dėl nesusipratimo tarp šalių vyriausybių Vokietijos žadėtų ginklų perdavimo Ukrainai procesas vilkinamas. Apie tai trečiadienį, gegužės 11 d., praneša „Welt“ .

Leidinyje patikslinama, kad kalba eina apie savaeigius priešlėktuvines sistemas Gepard.

Leidinio teigimu, Vokietijos gynybos ministrė Christina Lambrecht nepaaiškino Ukrainos valdžiai, kad mūsų šalis pati turės savarankiškai užsakyti sistemas „Gepard“ iš ginklų bendrovės „Krauss-Maffei Wegmann“ (KMW).

Ukrainos vyriausybė buvo informuota, kad savaeigius priešlėktuvinius pabūklus tieks tiesiogiai Vokietijos vyriausybė.

Praėjus dienai po šio pranešimo apie sunkiosios ginkluotės perdavimą Ukrainai, ministras pareiškė, jog tai bus „sutartis tarp Ukrainos ir bendrovės“, o federalinė vyriausybė tam tik duoda leidimą.

KMW žurnalistams paaiškino, kad šis procesas net neprasidėjo, nes įmonė laukė Vokietijos vyriausybės patvirtinimo apie ginklų tiekimus.

Primename, kad Vokietija patvirtino ketinimą aprūpinti Ukrainai savaeigėmis priešlėktuvinėmis sistemomis. Anksčiau buvo pranešta, kad Vokietijos vyriausybė yra nusprendusi Ukrainai tiekti septynias haubicas Panzerhaubitzen 2000 iš Bundesvero atsargų.

t.me/korrespondentnet

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

γel“l“ow submarine       2022-05-19 21:41

nžn. ar kada pražiopsojau radžvilo nukvakimo momentą, ar nepastebėjau, kad jis visada buvo visiškai komiška filosofo parodija su rusofobiniais ir nacistiniais akcentais ? smile))) - negana to, tas veikėjas su savo kvailom sinicom dar bando eksploatuoti patį banaliausią populizmą ..., - iš filosofo liko tik “titulas“ - tipo “filosofijos profesorius“ smile) - bet čia visos šizolitchūanijos akademinės bendruomenės liga, rodanti totalinę intelektinę degradaciją ..., - kalbėti apie vokietijos ginkluotės tiekimo ukroreichui problemas/niuansus tokiu siauru ir primityviu rakursu, ir dar taip spekuliatyviai, dera nebent delfidės durnalistui, bet ne profesoriui smile - nebent tai daroma atliekant kieno tai propagand0ninę užduotį...,

realistas       2022-05-13 22:14

Supratau anonime, kad tu į Ukrainos banko sąskaitą pervedė į tūkstančius SAVO eurų, tad turi teisę mokyti. Gi ne! Tad neveidmainiauk.

Darijus       2022-05-13 21:29

Seniai laikas laidoti tą dolerio monopolį. Kiekvienas prekeivis nori, kad už jo parduodamas prekes gauti pinigai būtų saugūs, būtų jų, kurių niekas neatims. Dabar tu parduodi savo prekes, o kažkoks amerikonas atima per atstumą iš tavęs pinigus, o prekių niekas negrąžina. Vagystė - viduryje baltos dienos. Todėl reikia savo prekybą įkainoti kitu matu, o ne doleriu, kurį patys ir valdo. Kurti Azijai pavaldžią valiutą. Žinoma, kad tas, kuris valdo mainų matą,tas gali diktuoti ir politiką. Aš manau, kad Rusija su Kinija sukurs daug teisingesnę sistemą, nei yra JAV. Negali būti tokios monopolijos, iš kurios pelnosi amerikonas. Tu parduodi kaimynui, o tą sandorį valdo ir toliau gautus pinigus valdo 3 šalis. Čia seniai reikėjo ardyti šį monopolį. Pabaigai: Šiaip man kinietiškame restorane skaniau, negu McDonaldse.

Arvydas       2022-05-13 19:21

Valdžios vagys savo privogtiems turtams apsaugoti būtinai pasikviečia NATO.

Vakarų ideologija       2022-05-13 15:02

pasinaudojo Putinas savo karui ir užpuolė Ukrainą dėl nieko.Žinoma,tai bent prisiplėš.Ideologijų karai.

Šiaip       2022-05-13 13:20

Tas “žaidimas” perdavė - [bet] neperdavė turi techninę pusę.
“Gepardai” buvo pagaminti prieš pusšimtį metų ir jie jau buvo “nurašyti”. Nors ir vokiečiai saugojo, bet juk laikas vis vien savo poveikį padarė... Vadinasi, reikalingas remontas kovinei būklei atkurti. Kas tą gali geriausiai padaryti? Žinoma, gamintojas. Ehe! Juk Lend-Lease paskelbtas, pinigais pakvipo! smile
O ten dar esama elektronikos. Kiekvienas žinome - komp. tarnauja apie 10 metų, po to keistinas kitu. O čia metų 50! Kuo pakeisti ją (elektroniką)?
Dar šaudmenų problema: šveicarai atsisakė leisti juos perduoti. Suprantama: zenitiniai Oerlikono šoviniai po 50 m. saugojimo ar kam nors dar tinka? Kas kelintas šovinys iššautų?
Tad “riebią kiaulę” pakišo ta “gražia” iniciatyva… smile

Dronas       2022-05-13 11:06

Baisiausia kalida buvo ta, kad leido rytų vokietijos veikėjams ir kitiems komunistuojantiems elementams, patekt į valdžią. Vokietija, Prnacūzija ir Italija yra tike europos GĖDA.

Al. Dabar jau Rusijoje gimstai       2022-05-13 11:04

Viskam pritarčiau. Tik dėl dėl dėl to, kad Vakarai turėtų pulti Rusiją - ne. Nes tada Vakarams tektų teisintis įrodinėjant, kaip dabar Rusams dėl Ukrainos - jei nebūtum puolę, tai jie užpultų. Antra, kokia Rusija pasauliui reikalinga - nugalėta, okupuota ir paversta kolonija ? Ar sugebėjusi išsivaduot savo jėgomis ? Kaip laisvas žmogus tarp laisvų. O trečia, Vakarai - kokie jie tapo ir ko iš tikro siekia ? Jei jie siekia demokratijos, tai kodėl savo demokratijai pagreitintai keičia Kinijos tipo režimais ? Kur šitam plane yra klimato valdymo pretekstu vykdomas ūkio griovimas ir bado programavimas ? Kovido pretekstu vykdoma žmonijos depopuliacija ir čipizacija ? Naujai išrastų žmogaus teisių gynimo pretekstu vykdomas visuotinis privalomas tvirkinimas. Ar šitie Vakarai privalo Rusiją išgelbėti nuo komunistinio ir imperinio palikimo? Man atrodo, kad pačius Vakarus jau reikia nuo jo gelbėti. Nes globalistinis planas tai tas pats imperializmas. Ir dar subjaurotas sodominiu marksizmu.

stasys        2022-05-13 10:39

karas nesprendžia nesutarimu tarp šaliu , ta gali padaryti tik diplomatija . Vokietija nėra ta šalis kuri tolygiai būtų ginkluota savo turimai sunkiajai pramonei . Senais duomenimis vokiečiu turimu tanku skaičius , ne remonte, nesiekė trijų šimtu ir jei pavarčius su skiriamas lėšas ginkluotei jos vienos mažiausios Europoje . Ar yra pagrindo įtarinėti vokiečius nauju tyliu PAKTU su putinu ? nemanau . Dujų tiekimas į vokietija mažėja iš Rusijos priklausomai nuo to ka ji ginkluote tiekia Ukrainai . Vakarykštis Gazprom atsakomųjų sankciju paketas ta tik įrodo . Persipjauti venas šaliai nuo kurios ekonomikos labai daug priklauso ir Lietuvos eksportas sakyčiau gana pavojinga . Populizmas ne sviestas ar sūris jo neužtepsi ant duonos , bet Ukrainai padėti vis tiek reikia.  Negalima senu šmėklu šauktis kovojant su nudienos problemomis .

Man       2022-05-13 10:34

regis, kad būtų geriau, jog Vokietija ir Prancūzija nieko Ukrainai ir nebetiektų. Amerikiečiai viską patieks, o parsidavę mikštakūniai iš V. Europos neturi moralinės teisės stovėti šalia Ukrainos kaip jos galbėtojai.

Dabar jau Rusijoje gimsta        2022-05-13 8:51

tokios pažangios jėgos,kalba taip atvirai,kad net visas vakarų pasaulis sutrikęs.Patys rusai jau gerai įvardija Rusijos byrėjimo scenarijų,jo eigą,kas ką atsiims,kas bus laisvi ir kas liks iš tos šalies.Ukrainos karas tai ne užgrobimas,tai tik širma paslėpti prasidėjusį Rusijos byrėjimą.Ir Vokietija čia apgailėtina.Svarbiausia,ar šiam galingam procesui pasiruošusi Amerika ir visi kiti pažangūs politikai.Nes Lietuva ir kitos ribojasi su Kionigsbergu.Net rusai žino jo galimą likimą-tai neutrali teritorija ,valdoma sąjungininkų.Kodėl Lietuvoje nėra diskusijų?Uždaryta spauda ,nupirkta valdžios, tyli,kai reikia diskutuoti ir ruoštis.Karu valdžia tik dangsto savo neįgalumą ir nemokėjimą tarnauti tautai.Suomija irgi stoja į NATO,nes reikės atsiimti Kareliją,o Kinija sąmoningai neįsivėlė,nes yra jos Artmieji rytai ir daug šalių.Buriatijoje kaip niekur kitur nekenčia rusų,o totoriai su savo kultūra ir tvarka seniai kelia neapykantą rusams…Tik daug tikimybių,kad kaip britvos bus griebtasi atominio ginklo.Ar vakarai pasiruošę užbėgti tam už akių?Tik ne nuolaidžiavimu ,o laiku surengta ataka?

Apsieis Ukraina       2022-05-13 8:44

ir be Vokietijos.Vokietija degradavo visapusiškai.Yra daug gerų žmonių pasaulyje ,kurie padės.Tik jei 21 a. pasaulis nesugebės išgelbėti Mariupolio didvyrių,tai koverti jo milijardai?Čia reiktų pasitarti tik su geru gudriu dvasininku ir jie būtų išgelbėti.

Prašalietis       2022-05-13 7:21

30 metų eilinį kartą “vakarietiškai civilizuojamo” lansberginio durnių laivo “dideliam šaindieniniam profesoriui” Radžvilui belieka priminti, kad jo minimas “baisus” Molotovo-Ribentropo PAKTAS buvo tik paskutinis “akordas” PAKTŲ su Hitleriu grandinėje, pradėtoje Lenkijos Pilsuckio, tęstoje Miuncheno “ne paktu” tarp Anglijos, Prancūzijos iš vienos pusės ir nacistinės Vokietijos ir fašistinės Italijos iš kitos pusės,kaip visada “gudrios ir vertybinės” Smetoninės valdžios politikos, kuri sugebėjo sudarytį nepuolimo sutartį ir su hitlerine Vokietija, ir bedradarbiavimo ir savitarpio pagalbos sutartį su Stalino sovietija…. Taip kad “dideliam tautiniam nacionalistui” Radžvilui nepritinka nepatriotiškai dejuoti ir verkšlenti dėl šiandieninio kanclerio fon Šolco “nerįžtingumo” tiekti savo priešlėktuvinius “gepardus” 7 haubicas Panzerhaubitzen 2000, trečio reicho Drang nach Osten “Tigrus, leopardus”.... Jo senelis fon Šolcas buvo 3 reicho grupenfiureris ir anūkas žino, kaip jis baigė savo grupenfiureriavimą. Tad Radžvilui su karingąja Grybauskaite, kaip tikram “nacionalistui” derėtų siūlyti nedelsiant į Ukrainą “ridinti” Lietuvos dar nenugalėtos kariuomenės turimas ir be darbo rūdijančias 5 vokiškas haubicas, dalį be darbo stovinčių “Boxerių”, “Vilkų”, “Uloniškų karo arklių”.... Reikia padaryti gėdą Vokietijos kancleriui fon Šolcui su visa vakarų Europai.

vokiečių,       2022-05-13 6:32

prancūzų ir pietų europos parama Ukrainai yra imitacinė, nes jie visi yra rusų augintiniai ir simpatikai

Vokietija       2022-05-13 6:12

nustekeno savo pačios armiją tiek, kad jie realiai nebeturi ką duoti. Ką ten politikai bešnekėtų, vokiečių kariškiai kategoriškai prieštarauja sunkiosios technikos tiekimui, nes patys porai metų liktų pliki basi.

Konspiranews       2022-05-13 1:49

ЕГО БОЯЛИСЬ РОТШИЛЬД И РОКФЕЛЛЕР | ФАКТЫ О ТЕНЕВОМ ПРАВИТЕЛЕ | ОТКУДА У НЕГО ВЛАСТЬ
https://www.youtube.com/watch?v=whaps1q5LpE&ab;_channel=[Conspiranews]

Pagarba       2022-05-12 22:31

Protingiems Vokietijos vadovams.

Stiklo valytuvas       2022-05-12 22:28

Realiai (!) pagalvojus, tik duok ukrainiečiams ilgesnį vamzdį, tai jie iki pat kremliaus nustums…
.
Štai kur tikroji „vinis“.

"realistui"       2022-05-12 22:20

na čia būtų veik tas pat ,kas pasiūlyt skęstančiam vietoj gelbėjimosi rato sudaryt sutartį dėl gyvybės draudimo. Ir tai pavadint realia gelbėjimo paslauga nuo skendimo.

Realistas       2022-05-12 21:53

O kodėl Vokietija turi tiekti SAVO ginkluotę kitai šaliai? Ir dar nemokamai. Jokios veidmanystės ir cinizmo čia nėra.

ah.ą       2022-05-12 21:24

pažadėti nereiškia ženytis.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.