Visuomenės pokyčių analizė, Liustracija ir desovietizacija

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto V. Putinas buvo teisus

Tiesos.lt siūlo   2019 m. sausio 2 d. 8:07

33     

    

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto V. Putinas buvo teisus

Kartais ypač svarbu įsiklausyti į tai, kas pasakoma, atsiribojant nuo kalbėjusiojo asmens. Susitikime su KGB veteranais V. Putinas manė esant būtina reaguoti į vieno iš jų ištartus žodžius, kad bendrauja su buvusiais čekistais. Prezidentas pamokė išsišokusį nesusipratėlį: „buvusių čekistų nebūna“.

Šie jo žodžiai savaime atgijo atmintyje klausantis D. Grybauskaitės sakytos naujametinės sveikinimo kalbos.

Paskutinė tokia nueinančios šalies vadovės kalba pažymėta jau neslepiamo grūmojimo ir bauginimo ženklais. Žodžiai „neleisime įsigalėti karingam neraštingumui ir agresyviam populizmui“ visam laikui įstrigs supratusių jų tikrąją reikšmę piliečių atmintyje.

Jie tokie ciniški ir užgaulūs, kad duoda teisę šitaip perfrazuoti V. Putino frazę: buvusių TSKP platformininkų nebūna. Viskas pernelyg gerai pažįstama ir kartojasi. Juk visiškai panašiai LKP/TSKP platformininkai grūmojo tokiems „neraštingiems, karingiems ir agresyviems nacionalistams“, kurių branduolį sudarė B. Genzelis, S. Geda, J. Marcinkevičius, M. Martinaitis ir kiti iškilūs Tautos šviesuoliai – arba visa plejada Sąjūdžio „agresyvių beraščių“, jeigu jiems apibūdinti vartotume prezidentės žodyną.

Ypač nejauku buvo girdėti žodžius apie „karingą neraštingumą“ iš asmens, parašiusio ir Visuomenės mokslų akademijoje prie TSKP CK apgynusio disertaciją „Visuomeninės ir asmeninės nuosavybės tarpusavio ryšys asmeninio pasodybinio ūkio funkcionavime“ („Взаимосвязь общественной и личной собственности в функционировании личного подсобного хозяйства : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата экономических наук“).

Tokia disertacija atkūrus valstybę neturėjo būti nostrifikuota, tai yra pripažinta iš tiesų moksliniu darbu.

Desperatiškos burokevičinių platformininkų pastangos gąsdinti Lietuvos visuomenę Sąjūdžio „reakcingų, atsilikusių ir agresyvių radikalų“ baubu nesustabdė Tautos laisvės žygio. Beviltiškos eurokomunistinių globalistų, kuriems atstovauja ir Lietuvos prezidentė, pastangos sustabdyti bundančias ir stojančias į kovą už savo išlikimą naikinamas Europos tautas baigsis tokiu pat politiniu ir istoriniu pralaimėjimu. Būtent šio artėjančio visiškai neišvengiamo pralaimėjimo nuojautos pažadinta baimė bei pyktis prasiveržė vakarykščiame naujametiniame sveikinime.

* * *

 


Dalios Grybauskaitės sveikinimas šalies žmonėms Naujųjų metų proga


Mieli Lietuvos žmonės,

baigiasi nepaprasti – istoriniai metai!

Ryškūs ir spalvingi.

Mes pamatėme, kiek daug pasaulyje turime draugų, kurie mus lankė, sveikino ir kartu su mumis garsino Lietuvos vardą.

Kitais metais laukia daugybė iššūkių. Ir tarptautinėje arenoje, ir šalies viduje.

Viską įveiksime, jeigu neleisime įsigalėti karingam neraštingumui ir agresyviam populizmui.

Saugokime laisvą Lietuvą bei mūsų žmonių teises ir laisves. Ginkime jas ir nieko nebijokime – pasitikėkime savimi!

Visiems linkiu drąsos ir išminties!

Sveikinu Jus su Naujaisiais metais!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

propatria.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Sergiejus       2019-01-5 15:57

Koks jis ten visagalis? Pakratysim kojas vienodai…

Dzeikai su nr. 2019-01-3 9:49        2019-01-3 11:39

pisi protą erode. Taip kaip tu, iš Tautos tyčiojasi komunistuojančių seimo gaujų budeliai jau 3 dešimtmečius. Panašu, kad esi iš tokios išsigimėlių gaujos.
Tavo žiniai, Lietuvoje yra paralyžiuota bet kokia veikla ir Tautos klestėjimas paverstas merdėjimu.
Įsidėmėk, yra bausmė už patyčias. Dievas - visagalis.
***

Brazausko       2019-01-3 9:04

Centro Komiteto patikėtinis tikrai taps prezidentu, tad būkime ramūs - Juozaitis bus Mūsų Prezidentu.

Dzeikas       2019-01-3 8:54

Pamaldziajam:
Zodziai “Dievas”, “Sventoji Dvasia” ir kiti nesantys sakraline verte viename sakinyj su keiksmazodziais netalpinami. Kaip kad neatliekami maisto priemimo ir atmatu salinimo veiksmai toje pacioje patalpoje.

Dzeikas       2019-01-3 8:49

ah1, o galima paprasciau suformuluoti jusu teiginius?
Ne teisiu ir laisviu mums reikia, o kad pasertu. Pageidautina laiku ir kokybiskai.
Nes kaip sake tulas tautos atstovas kai Lietuva buvo nujunkyta nuo Maskvos spenio: Na…man ta laisve.As est noriu!”
Na tasai tautos atstovas buvo netipiskai lietuviui emocionalus. Dauguma ta isreiskia avineliu tylejimu.

Skirmantė       2019-01-3 1:38

kas žiūri tuos jos sveikinimus??? aš nežiūriu, nežiūrėjau ir nežiūrėsiu.

Bestija       2019-01-2 23:44

nueina, bet abi savo kadencijas, visus tuos 10 metų tik tą ir tedarė, kad betonavo savo kgb-istinę valdžios piramidę. Ir kas dabar po jos beateitų, turės prie tos piramidės taikytis, šokti pagal bestijos sustatytų kadrų užsakytą muziką. O jei kas bandytų tą piramidę ardyti, tai manau 10 metų tam nebeužteks…

ah1       2019-01-2 22:02

ne teisių, ne laisvių mums reikia o galimybių - galimybės gyventi Lietuvoje, galimybės gauti bent tokią minimalią algą  kokią gauna mokytojai, galimybę vaikus auginti namuose iki 7 metų ir už tai gauti algą, galimybę dirbti 6 val. kaip Latvijoje,  galimybę  naudotis nemokamu miesto transportu ir t.t.  Duokit valžiazmogiai galimybes sukurdami istatymus.

Nulis neturi alternatyvos!       2019-01-2 20:20

Įdomiai čia vienas ponas prašinėja alternatyvos kitam liūdnojo vaizdo ponui. Nusiramink, gerbiamasai, tavo siūlomajam alternatyvos tikrai nėra ir būti negali.

ka ruosia mums        2019-01-2 19:41

paslapciu ikalintieji, suzinosime greitai

Žinot, draugai,       2019-01-2 17:42

Brazausko chebrai lygių nėr! Juozaitis bus prezidentu.

taip nutiks       2019-01-2 17:42

Vilniaus Forumas prisidės prie Nausėdos, Šimonytės, gal net Skvernelio atėjimo į prezidentūrą. O po to rašys graudžius straipsnius.

>Lietuviškos Jungrinės pajėgos       2019-01-2 17:40

Tamsta, neatsakei į mano klausimą - už ką pats balsuosi prezidento rimnkimuose? Kokia yra alternatyva A. Juozaičiui? Tau Šimonytė atsvara, ar gal bankinis berniukas? Apgailėtina

deja       2019-01-2 17:35

straipsnyje teisybe…

Quo vadis       2019-01-2 17:21

Labai vertinu V.Radžvilo įžvalgas ir mintis. Jis pirmasis nusakė grybauskaitės iškilimo pavojingumą. Jei jis būtų kėlęs kandidatūrą į prezidentus, be abejo tai būtų buvęs geriausias varijantas. Tačiau dabar, kai įsibėgėja kova dėl prez. kėdės ir v. Radžvilas nepalaiko A. Juozaičio, apima nykuma. Nykuma, nes susiskaldymas mūsų gretose yra pralaimėjimas. Negi Radžvilas mato alternatyvą Juozaičiui? O gal po pralaimėjimo akademinėje srityje apvertė plokštelę?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-2 16:56

Teksto autorei, -iui su nr. 2019-01-2 16:26.
Kai Vytautas Radžvilas spalio 22 kovojo už žodžio laisvę pagrindiniame ir svarbiausiame mitinge prie Lietuvos televizijos bei radijo (Ltr), Arvydas Juozaitis puikavosi Raudondvario pilyje. Jonas Vaiškūnas, kuris megsta komunist_kgb’istinę cenzūrą savo svetainėje (alkas.lt), dalyvavo toje pačioje pilyje. Šitiems dviems veikėjams žodžio laisvė nereikalinga.
_______________________________________________________________
Tautos Sąjūdis netikras, kol Ltr yra užgrobtas komunistuojančių landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. Artėjantys prezidento rinkimai - dar vienas spektaklis mulkinamai Tautai. Tarp kandidatų nėra Tautos vado, nes prezidentas - pre_zyden_tas.

Kas pakeis burokevičininkę....       2019-01-2 15:26

Juozaitis, norintiems kiek pratęsti ARTĖJANIĄ tautos ir valstybės agoniją,yra mažiausias blogis…Jo rink. 4 tezės apie tautos, valstybingumo, šeimos, teisingumo gynimą iš esmės kontrastųoja su likusių sisteminių kandidatų liberaliomis globalistinėmisnuostatomis…Matau, kad tie komentuotojai, kurie pagrįstai arba piktavališkai kabinėjasi prie jo asmens ar poelgių, baimingai slepia savo simpatijas….Baimę ir pasimetimą dangsto kilniais žodžiais: ,,Tiesa” ir panašiai…Tie bailiukai yra dvasiniai Radžvilo giminaičiai..
Nugalabins šalį oligarchinė-nomenklatūrinė santvarka, prieš kurią telktis žmonės nebeturi nei jėgų, nei valios, nei solidarumo nei drąsos… DRĄSIOS, VEIKIANČIOS inteligentijos nebeturime ir jau ,matyt, nebeužaugs, nes sistema univeruose ir mokyklose nokina tik proto kumečius, be naudos ir malonumų  neturinčių jokių vertybių .V.R. kompanija - neryžtingi,  baugštūs ,nors ir vertybiški, plepiai..Jie padeda sistemai palaidoti valstybingumą, nes netelkia judėjimo už dem. reformas ir bijo net Juozaičiui padėti…
DOSNIŲ metų drąsiems ir ne bailiams…

Iš Lenkijos       2019-01-2 14:54

Nesuvokiama ir tai,kad J.E.Prezidentė D.Grybauskaitė viešuose pasisakymuose nuolat įkyriai vartoja beprasmį ir bedvasį kreipinį ,,Mieli /arba Brangūs/ Lietuvos žmonės”. Juk valstybę įkuria,atstato, stiprina ir vysto ne ,,žmonės”,ne ,,liaudis” o tauta ir piliečiai.Lietuvos valstybę atkūrė lietuvių tauta ir sudarė politines-kultūrines sąlygas vystytis bei dalyvauti valstybės valdyme ir tautinėms bendrijoms.Antra,-išties J.E.Prezidentė vis labiau krypsta ir dažniau žvelgia į neoliberalistinį Briuselį,deja.

Viskas        2019-01-2 14:05

seniai ir smulkiai surašyta protokoluose. Atsisiųskit (Internetu), skaitykit ir skaitydami permanykit.

Pats tu Trintukas,       2019-01-2 13:39

o ne Radžvilas. Vien Birmontienės disertacija, kaip įkaltis, ko verta? Visi jie laukia , kada Rusija vėl mus susigrąžins ir įkalčiai pavirs į ordinus - nuopelnais Matuškai. Skaitykite KGB rezervisto instrukciją - ten viskas surašyta, kas, kaip, kada ir dėl ko?

Vacys       2019-01-2 13:28

Senas komunistinis raugas. Sitai kgb lesbietei vieta Briuselyje tarp tokiu paciu issigimusiu ir savo tautas pardavusiu mankurtu.

>LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-2 13:19

Seniai stebiu jūsų rašinėjamus absurdus, kurie parodo jūsų visišką nukvakimą, arba gaunamus neblogus pinigėlius už šias nesąmones.
Klausimėlis - už ką, ponuli, balsuosi Prezidento rinkimuose? Bene už Šimonytę, o gal už Maldeikienę?
Sėkmingo balsavimo.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-2 11:16

Teksto autorei, -iui su nr. 2019-01-2 11:41
dar
Tauta turės vadą tada ir tik tada, kai atsiims Lietuvos televiziją bei radiją, užgrobtą landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-2 11:11

Teksto autorei, -iui su nr. 2019-01-2 11:41
Arvydas Juzaitis pas Putiną dalyvautų gegužės 9 kariniame parade Maskvoje, kad tik leistų pastatyti (lietuvišką) namą Karaliaučiaus (Tvankstės) centre.
Gėda Juozaičiui turėtų būti, žinant, kad lietuviškas Karaliaučiaus visas kraštas yra Putino okupantų gaujos užgrobtas. Juozaitis - menkysta nebus Tautos prezidentu, niekada.

StasysG       2019-01-2 11:07

Nesitikėjau tokio drąsaus opozicijos elito lyderio V.Radžvilo straipsnelio. Gaila, kad jis pavėluotas.

E951       2019-01-2 10:44

greičiau baigtusi jos kadencija ir išsinešdintų į tą taip trokštamą briuselį su visa savo svita: žiobienėm, šakalienėm, pūrais ir t.t

RADŽVILAS- TRINTUKAS...       2019-01-2 10:41

Radžvilas ir jo VF - tuščiakalbiai…   
Jiems nereikia konkrečių reformų, lyderiavimo visuomenės akcijose, suteikiant jiems politinę brandą...Tik nepaliaujamo , nors ir pavėluoto pliurpimo nuo ,,aukšto” tiesos.lt kalnuko…VF net Radžvilo paskelbtam geriečių Juozaičiui dem, visuomenės paramos- talkos netelkia… Už tą išdavikišką VF poziciją prez. rinkimuose Nausėda ir nomenklatūra , neabejoju, vėliau Radžvilui trisdešimt sidabrinių kokiu nors pavidalu iš bendro šalies biudžeto paskirs…:):)

Primena        2019-01-2 10:03

Andropovą ir Suslovą.Visus tuos prieš pabaigą.Vykdė Landsbergio valią?

Jules       2019-01-2 9:59

Tos disertacijos yra akivaizdus įkaltis ir nusikaltimo įrodymas - neginčijamas faktas ir argumentas. Taigi, kur draugų Maldeikių disertacijos, a? Pamestos traukiny “Mосква-Вильнюс”, ane?

Monolitas       2019-01-2 9:55

Jį išardyti pajėgia tik laikas, todėl kantriai trupinant gal ir pavyks apardyti, bet tai sunkus atvejis, labai daug jo yra, o rišamoji medžiaga, dabar tapo dar ir pinigai.

Tarbilda       2019-01-2 9:38

Stribmergė nuo vaikystės kovoja su buržuaziniais nacionalistais.

žinia       2019-01-2 9:32

Vienas Lietuvos pilietis yra atleistas iš darbo už dalyvavimą mitinge prie Lietuvos televizijos bei radijo, spalio 22.
Išvada:
uoliai dirba iki šiol komunistus dangstančios landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. komunistuojančios gaujos.
***
Partizanų tikslas buvo išjungti komunistus. Dabar, mūsų tikslas yra toks pat, juk nepavyko mums to padaryti iki šiol.
__________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2019 sausio 2

kaip pasipriešinti?       2019-01-2 9:11

malda.
Geriausia malda:
Dieve pasigailėk:
komunistų ir kgbistų
žydų ir rusų
teisėjų ir prokurorų
pederastų ir pedofilų
Šventoji Dvasia - nuskaidrink jų sielas !


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.