Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Radžvilas. Georgijaus juostelės Neužmirštuolės pakuotėse

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 12 d. 0:17

26     

    

Vytautas Radžvilas. Georgijaus juostelės Neužmirštuolės pakuotėse

Vėl minime Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Ir vėl temdomą tokiai dienai netinkančių ginčų, už kokią laisvę kovota ir net mirta. Tačiau palengva artėjame prie Tiesos. Prasideda ilgai lauktas praregėjimas. Vis daugiau piliečių supranta, kad laisvė – daugiareikšmis ir miglotas žodis. Apie tai buvo nedaug galvojama tomis dienomis, kai beveik visi norėjo ir ragino veržtis iš komunistinės SSRS imperijos gniaužtų ir reikalavo laisvės. Tada tik įžvalgiausieji suvokė ar bent nujautė, kad toli gražu ne visiems reikia ir ne visi siekia Lietuvos – jos tautos ir valstybės laisvės.

Kaip netrukus pradėjo aiškėti, o dabar tampa galutinai akivaizdu, daugelis tą laisvę suprato tik kaip galimybę pakeisti šeimininką. Laisvos tautos ir nepriklausomos valstybės idėja tiesiog pranoko net ir daugelio sąjūdininkų vaizduotę ir pasirodė esanti per sunki. Todėl toji sąjūdinė tautos laisvės ir valstybės vizija, kurią simboliškai galima pavadinti R. Ozolo linija, turėjo mažiau šalininkų ir pralaimėjo. Ilgai atrodė, kad negrįžtamai.

Tačiau vis labiau įsiplieskiantis ginčas dėl Neužmirštuolės tampa principiniu ir laikytinas bundančios Laisvės sąmonės ženklu. Vis aiškiau suvokiama, kad kova su tuometiniais ir dabartiniais Kremliaus valdovais savaime nėra joks ištikimybės tautai ir įsipareigojimo Lietuvos valstybei įrodymas. Tai gali būti, o dažniausiai ir būna, tik būdas nuolankiai pasitarnauti kitam šeimininkui ir parodyti jam šunišką ištikimybę.

Neužmirštuolės segimasis kaip tik yra tautos ir valstybės Laisvės, kuri gyvybės auka ginta tą Sausio 13-ąją, išsižadėjimo ir noro pamiršti ją simbolinis aktas. Šitokią dieną segama absoliučiai bereikšmė gėlelė liudija nebent nesugebančių ir nebenorinčių būti tauta ir valstybę baudžiauninkų laisvę – troškimą nusimesti atsakomybės už Lietuvą ir jos ateitį naštą. Tačiau tokia jau ta baudžiauninko dalia, kad šeimininkas bet kada gali jį parduoti, išmainyti, net iškeisti į šunį. Šito nereikėtų pamiršti – ypač dabar, kai pasaulyje taip sparčiai, ir itin nepalankiai Lietuvai, keičiasi geopolitinė padėtis.

Pavyzdžiui, bent jau vienas iš dabartinių šeimininkų gali imti ir sumąstyti, kaip, neprarandant veido, dėl santykių pagerinimo ir verslo intereso grąžinti Lietuvą – jau labai primenančią išsunktą ir nebe itin naudingą citriną – ankstesniajam šeimininkui atvirai jos neparduodant, bet subtiliai išstumiant į „niekieno žemę“, arba vadinamąją pilkąją geopolitinę zoną.

Kas jau kas, o Lietuva tikrai yra patyrusi, kaip lengvai įvyksta ir ką reiškia tokie mainai. Jeigu jie įvyks – o šitokia galimybė pamažu darosi vis realesnė – netruksime išvysti, kas vis dėlto yra ir kokią laisvę simbolizuoja tos Neužmirštuolės ant niekaip neprisimenančių ir nepajėgiančių rišliai paaiškinti, ko jie siekia nepamiršti, „moderniųjų patriotų” krūtinių. Lyg mostelėjus Hario Poterio burtų lazdele, kviečiamos nepamiršti tos niekaip aiškiau neapibūdinamos ir neįvardijamos, todėl iliuzinės laisvės kerai akimirksniu išsisklaidys bei pranyks. O pačios Neužmirštuolės atsivers į savo tikrąjį pavidalą. Atsiskleis visu savo tikruoju grožiu – virs bekrašte Georgijaus juostelių jūra.

Todėl A. Rusteika visiškai teisus rašydamas, kad Neužmiršuolė yra atpažinimo ženklas, leidžiantis jau dabar atskirti JUOS ir MUS. Kaip teisus ir Sausio 13- ąją rodęs drąsos ir tvirtumo pavyzdį kun. R. Grigas, primenantis, kad ištikimybės savo valstybei ženklai keistis ir „šiuolaikiškėti” negali. Jais gali būti tik Vytis, trispalvė ir Gedimino stulpai. Su jais gyveno, dirbo, kovojo, o kai prireikdavo – ir mirdavo už Laisvę lietuviai. Tikrąją ir vienintelę – asmens, tautos ir Tėvynės Lietuvos laisvę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Romualdas       2018-01-14 23:43

Tos landsberginės gėlytės ir segamos toje vietoje, kur anksčiau, Sąjūdžio laikais prisisegdavome Vyčio ar Gedimino stulpų ženklelį arba Lietuvos trispalvę. Tuos ženkliukus dar iki šiol išlaikiau, prisisegu eidamas į teatrą, koncertą, arba į kitas iškilmes, o vienas yra prisegtas ant švarko atlapo mano kostiumo, su kuriuo būsiu palydėtas į paskutinę kelionę. Tikiuosi, kad neužmirštuolių man niekas neatneš...

Jooo       2018-01-13 19:46

EUROKOMJAUNUOLIAI pasipuošė ŽYDROMIS PENKIAKAMPĖMIS.
Galėtų dar ir paradą surengt prie Kremliaus plikais 3,14mpalais kaip Lenino draugai po Spalio revoliucijos.

manau       2018-01-13 11:10

Neužmirštuoles tegul segasi tie,kurie neverti,kurie bijo trispalvės.

rename       2018-01-12 19:32

žydrūnas-mišrūnas
.
žydruoklės-pakaruoklės
.
žydromasonai
.
“vardan tos Globalios, orweliai te žydri”

Tarabilda       2018-01-12 16:23
Tarabilda       2018-01-12 16:22

Jau pražydo ant konservatorių ir Pranckiečio skvernų žydrai, su kuo ir sveikiname avinų bandą.

Tomas       2018-01-12 13:34

Zydroji neuzmirstuole- masonu, globalistu-eurokomjaunuoliu ir Tevynes isdaviku zenklas!

- 13:01       2018-01-12 12:27

Hipnoze zodziais. Dar rašykite pribaltika, ir tapsime fašistais.

>Apie matrioškyno vertybes        2018-01-12 12:05

Siūlymas kaip patekti, jei turite mažų vaikų. Pabandykite per “didžiąsias žiemos” šventes pasiprašyti papuošti eglutę arba “pavasario” šventę pamarginti kiaušinių.

Tritaškiam demagogui ... (11:25)       2018-01-12 12:01

Kai KGB’istus vadiname “KGB’istais” ar sovietus - “sovietais” ir pan.,
tai “bosai kreipia ne į vakarus, bet į rytus, ar bent likti pilkojoje zonoje”?

...       2018-01-12 10:25

žodžius “nezabudka” , “eurosajuzas” tyčia pina tie komentatoriai, kurių bosai kreipia ne į vakarus, bet į rytus, ar bent likti pilkojoje zonoje, atseit tas pats. Į tuščias galvas greit pripučiama miglos. Nuo 1991 pakako tik metų.

$+$       2018-01-12 9:53

A. Rusteikai būtų galima pritarti, tegu kelią savo simbolius ir rodo ką švenčia - Valstybės sukaktį ar Kremliaus gegužinę. Tik nereikia tyčiotis iš pačios gėlės ir vadinti ją nelietuviškai.

O problema, mano manymu, rimtesnė. Ne karas ir vėliavos virš priešo tvirtovių svarbu, o vertybės, kurias formuoja kultūra. Mūsų kultūra. Vertybės savaime neatsiranda, jei nėra kultūros, nėra ir vertybių.

Gal skambės banaliai, bet be tinkamo žmogaus švietimo kultūra neatsiras. Ne lavinimo, kaip rašo vienas komentatorius, nes lavinti galima ir keturkojį, o švietimo. Gaila, kad su tuo švietimu kuo toliau, tuo sunkiau.

Ar teisingai supratau,       2018-01-12 0:28

kad Landsbergis iš tikrųjų nešioja georgijaus juostelę, užmaskuotą kaip nezabudka? Nes dar neatėjo laikas prisipažinti ir nešioti georgijaus juostelę be jokios maskuotės?

veidmainystės anonsas       2018-01-12 0:26

Rytoj Sarafanas prisisegs prie atlapo masonų žydruolę ir iš tribūnos pasakys čiulbinaitės parašytą pamokslą brangiemslietuvosžmonėms apie kovą už Laisvę.
Bet Ji tikrai nepapasakos kur buvo ir ką asmeniškai veikė 1991 Sausio 13-ją.
Taip pat ji neprisipažins koks Jos slapyvardis kgb tarnyboje ir kelintas numeris agentūros registro žurnale.

Apie matrioškyno vertybes       2018-01-12 0:17

Arnoldas BARYSAS, Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos pirmininkas:
.
“Pas visus iki vieno ankstesnius šalies vadovus patekdavome tiesiogiai, kaip ir pas Algirdą Brazauską ar Valdą Adamkų į prezidentūrą.
Su Dalia Grybauskaite susitikti per jos kadencijas deja, nepavyko…
Atėjo metas, kai esame visiškai ignoruojami, valdžiai mūsų tiesiog nėra. Šitoks atsiribojimas nuo žmonių!
Valdžia pati turi mums lįsti į akis, klausti, domėtis. Bet ji atsitveria, o paskui ją - ir visas didžiulis jos aparatas. Žmogus paliktas su visomis savo problemomis, ir kuo toliau, tuo labiau tas juntama.
Esame įskaudinti kaip piliečiai. Mūsų vis klausia, ypač per Sausio 13-osios minėjimus, ar vėl eitume prieš tankus. Eitume, eitų visi. Bet jie negali susitaikyti, kad tai, dėl ko jie ėjo 1991-aisiais, šiandien visiškai nevertinama, paminta. Atsirado visai kitos “vertybės”.

Algimants       2018-01-11 23:33

Savai valstybei tarnauti ne visi išrinktieji pasiryžę, todėl savus simbolius reikia paminti, pelningesnius rasti.

Kuriam ponui tarnauti priklausys nuo meduolio dydžio ir skonio. O tarnauti neatprato, tarnauti visuomet pasiryžę. Pasirodo, tokiai tarnystei ne tik nemaža dalis liaudies, bet ir dabartiniai vadukai panūdo.

Įsižiūrėkite, juk siūloma net ne neužmirštuolė; gamtinės neužmirštuolės žiedo lapeliai apvalūs, net per vidurį įlinkę, TS-LKD pasiūlytosios lapeliai smaili, tarsi iš kremlinės ar ES žvaigždės traukti, todėl neužmirštuolė įsižeidusi, kad jos vardą kažkokia smailialapė savinasi. 

Kuriam ponui tarnauti priklausys nuo meduolio dydžio ir skonio. O tarnauti neatprato, tarnauti visuomet pasiryžę. Pasirodo, ne tik nemaža dalis liaudies, bet ir dabartiniai vadukai panūdo.

padarys       2018-01-11 23:13

iš Lietuvos UAB’ą

Taip       2018-01-11 22:54

tik už Matijošaitį

Va, va, tautiečiams       2018-01-11 21:51

ilgai svarsčius, Jūs jau tiesiai šviesiai siūlot OBCHSS. Jums neatrodo, kad gindami KGB degraduojate kartu su OBCHSS? Ką manai, Tarabilda? Laukiam Jūsų objektyvios nuomonės ne iš studentiškų vadovėlių, o iš gyvenimo, iš tikrovės, taip sakant, anot Ške.

Todėl ilgai svarsčius       2018-01-11 21:32

visas kandidatūras,nutarėm balsuoti už Matijošaitį į Prezidentus.Komandą pasirinks gerą.Jis turi nuojautą ir neša gerą aurą,kuri yra pagrindas klestėjimui.

Manęs "NIEZABUDKOS" neapgavo       2018-01-11 20:42

Aš dar 1988 m. žinojau ,kad taip bus.
RAUDONA penkiakampė mutavo į ŽYDRĄ...
Leninas būtų patenkintas.

Žinai, Tarabilda,       2018-01-11 19:36

gal pats jau nebepoteriauk, o pradėk sakyti Tiesą ir gėdinti Velnią - Blogio imperijos sąjungininkus. Va tada mes ir rasime bendrą kalbą vardan bendro reikalo - Mūsų Lietuvos išlikimo.

NorKūnas       2018-01-11 19:07

Vytautas Radžvilas: “Tada tik įžvalgiausieji suvokė ar bent nujautė,
kad toli gražu ne visiems REIKIA ir ne visi SIEKIA LIETUVOS
– jos tautos ir valstybės laisvės.”
Kam ko reikia iš tikrųjų ir kas ko siekia iš tikrųjų,
suvokia (netobulai) pats asmuo ir Dievas (tobulai).
Žmogus turi prigimtinius poreikius ir pašaukimą, dar - socialinius poreikius (daugiausiai ne paveldimus, bet formuojamus, įskiepijamus).
Tačiau visais atvejais būtinas žmogaus ugdymas - kieno jis rankose, toks ir žmogus, tokia ir valstybė.
Vadinasi, jei nesusigrąžinsime švietimo (mokyklų, jokiu būdu neišskiriant aukštųjų), žiniasklaidos ir pan.) iš žmogų nušaknydinančio ir amžinojo gyvenimo viltį naikinančio, globalistų kryptingai diegiamo reliatyvizmo, lietuvis nepamils to, kas geriausia - Dievo, artimo ir Lietuvos.
Be deramo švietimo, perduodančio tradiciją ir drauge atveriančio transcendentinę dvasinės būtybės perspektyvą, dorovinių pradmenų (teisingumo) ugdymo, XXI a. valstybės, kurioje gyventų laisvę
ir Tėvynę branginantis labiau už išliekamosios vertės neturinčią naudą Lietuvos pilietis, tikrai nesusigrąžinsime.
Vietoj apibendrinimo:
Kodėl ne visi NORI IR SIEKIA to, kas objektyviai gera visiems,
kas turi išliekamąją vertę (laisvės, prasmės, amžinybės, Dievo),
bet tampa savęs pačių didžiausi priešai? - Nes būdami tinkamai nelavinti to gėrio tinkamai ir nepažįsta, todėl negali jo ir pamilti.
Jei žydrus popierėlius segintys suvoktų, kokie svetimi jie tapę patys sau, o, svarbiausiai, Trispalvės, Vyčio ir Gedimino stulpų Lietuvai,
to niekad nedarytų. Vis dėlto mes jau bundame,
todėl ir Sausio 13-ąją neišsižadėsime to, kas tikrai mūsų.

pulkas , dalinys       2018-01-11 17:46

Parašė iškiai ir suprantamai. Kaip pavyzdys : Armijos pulkas savo vėliavos nekeičia- praranda vėliavą -savo simbolį , išformuojamas ir visas pulkas. Išlieka vėliava , net ir žuvus visiems kariams, pulkas atkuriamas

Tarabilda       2018-01-11 17:46

Kreipiuosi į Lietuvos krikščionis.
Mes išpažįstame: Tikiu Tėvą, Sūnų ir Šventąją Dvasią.
Lietuvių tauta turi tris pagrindinius simbolius: Vytį, Trispalvę ir Gedimino stulpus.
Tai va, mieli Lietuvos krikščionys, įsivaizduokite, kad jums naujoji valdžia ima ir pasiūlo modernėri, plėsti regratį ir keisi, papildyti senus poterius nauja tikrove ir melstis taip: Tikiu Tėvą, SŪnų, Marksą ir Šventąją Dvasią, o kad esate ir lietuviai, tai perrikiuokit ir savo simbolius taip: Eurosojūzo žydražvaigždė, Neužmirštuolė, trispalvė ir taip toliau…
Tai ką manot, Lietuvos krikščionys? Keisim poterius?..

Padeka       2018-01-11 17:45

Dėkoju autoriui už TIESĄ


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.