Socialinė politika, Ekonominė politika

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 20 d. 22:30

11     

    

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Vakar surengto piketo prie prezidentūros tikslas buvo konceptualiai atkreipti visuomenės dėmesį į tariamo elektros tiekimo rinkos „liberalizavimo“ padarinius. Mūsų piliečių abejingumas ir pasyvumas artėjančio itin žiauraus apiplėšimo akivaizdoje verčia manyti, kad tie padariniai nėra aiškiai suvokiami arba mažai ką domina. O be reikalo. Jie bus tokie žiaurūs, kad pavėluotas gailus inkštimas „kokios baisios elektros kainos, nelieka net maistui!“ nepadės. Bus per vėlu.

Lyg tyčia kaip tik šiandien paskelbtos „nepriklausomų“ elektros tiekėjų siūlomos kainos leidžia suprasti, ko bus verta jų „konkurencija“ ir kas jau netolimoje ateityje laukia vartotojų. Tad norisi šia proga pateikti du paklausimus.

Pirmasis būtų adresuotas LR vyriausybei ir Seimo nariams: kokią naudą vartotojams ir valstybei duos parazituojantys tarpininkai, kurie be jokios konkurencijos ir nepajudinę nei piršto, tik siųsdami vartotojams apmokėti jų nuožiūra išrašomas sąskaitas už elektrą, paprasčiausiai susižers viršpelnius valstybės dotacijų pavidalu, kurie susidarys iš jų užsiprašytų kainų atskaičiavus vartotojams iš biudžeto kompensuojamus 23 ct?

https://www.lrytas.lt/.../palygino-nepriklausomu-elektros…

Antrasis skirtas valdžios gailestingumo stebuklo seniai įpratusiai ir pamėgusiai nuolankiai laukti visuomenei: ką darysite, kai po pusmečio Vyriausybė pasakys, kad pinigų kompensacijoms nebėra ir vietoje tų 23 ct. turėsite mokėti tiek, kiek teiksis pareikalauti „nepriklausomi“ tiekėjai?

Matydami karštai besipiktinantį savo klientą, kuris nenori būti apiplėštas, bet dar labiau trokšta, kad jo interesus apgintų kas nors kitas, tik ne jis pats, šie tiekėjai tikrai nesivaržys ir plėš iš peties.

Antrasis paklausimas gali daug kam nepatikti. Bet klausti verta. Atšaukti „reformą“ dar nevėlu. Ko siekti ir reikalauti, šiandien buvo pasakyta tiksliai ir aiškiai. Bet negalime vieni atnešti ant lėkštelės mažesnių ir sąžiningesnių elektros kainų. Išgelbėti skęstančiųjų, kurie patys nenori ir nemėgina plaukti. Bus norinčių gelbėtis – neliksime nuošalyje ir būsime pasiruošę padėti. Paskutinis ir galutinis žodis – Jūsų.

***

Plačiau apie surengtą akciją ir reikalavimus: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/nepriklausomi-elektros-tiekejai-dar-vieni-spastai-visuomenei

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kas čia per machinacijos       2022-05-22 19:03

Tam, kad pasirinkt elektros tiekėją turi būti elektra konkurencinga kažkuo tai skirtis. Jeigu aš pasirinksiu vieną tiekėją, o kaimynas kitą  tai niekas neišvedžios skirtingais laidais tos elektros man ir kaimynui tik mes mokėsim skirtingas kainas, priklausomai nuo tiekėjo- spekulianto godumo. Kokiu būdu ta elektra pagaminama vis tiek ją neša tokie pat elektronai ir vartotojui vis vien, kokiu būdu ji pagaminta. Mielieji elektros gamintojai susitarkit tarpusavy ,juk mokat, kaip paskaičiuoti sąnaudas 1kwh pagaminti, nevelkit vartotojų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-21 20:13

- Tautą kankina n_e_l_i_g_i_t_i_m_a_u_s (antikonstitucinio) suėjimo (seimo) seimagyvių kirmėlynas be pasipriešinimo, jau 8 kadensijas ir kvailai ignoruoji tai, Vytautai Radžvilai.
- Vytautai Radžvilai, naivu tikėtis savisaugos veiksmų iš norinčiųjų gelbėtis piliečių dar ir nuo elektrinių plėšikų, kai jau 30 metų gelbėjasi piliečiai lenviausiu būdų ir net milijonas (pusė visų mūsų darbininkų) dingo svetur - kuo toliau nuo kirmėlyno. Elektrinių plėšikų daromos problemos panaikinimui, NS privalo surasti veiksmų planą ir be norinčiųjų gelbėtis piliečių likučių. NS išmintingieji privalo surasti veiksmų planą ir veikti Tautos naudai vienui vieni, nes atraip NS pasirodys kaip neįgaliųjų apgailėtinas 2000-tukas.
*********************************************************************
Turim daugiau nei milijoną tvarkytinų problemų.
Štai tik keletas skaičių Tautos dusinimo laikmetyje.
(2020 kovo skaičiai)
Karališkoje valstybėje darbininkas:
– parsineša namo 1432.97e (iš MMA dydžio);
– sumoka 182.45e mokesčių (nuo MMA dydžio).
Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkas:
– parsineša namo 447.23e (iš MMA dydžio);
– sumoka 159.77e mokesčių (nuo MMA dydžio).
Jei kitaip: Lietuvoje, surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje.
Štai kaip siautėja, antikonstitucinio apsišaukėlių seimo plėšikų vyriausybė.
P s: karalystėje ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios.
________________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neligitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 gegužės 21

habilitâs        2022-05-21 14:45

Vieni protą naudoja, kad nieko nedarytų, kiti — kad išnaudotų tuos, kurie nieko nedaro. Visada yra galimybė rinktis. 2009-12-04 Energetikos ministras pasirašė sutartį su privačia bendrove „NDX energija“ dėl nacionalinės elektros energetikos bendrovės LEO LT naikinimo. „NDX energijai“ iš mokesčių mokėtojų kišenės buvo išmokėta 680 mln. litų kompensacija. 

Kokių tik epitetų nebuvo sukurta, kritikuojant LEO LT projektą (amžiaus afera, trigalvis slibinas…) rašė ir kritikavo kas tik netingėjo, o rezultatas — nulinis. Praėjo 12 metų ir viskas kartojasi iš naujo ir dalyviai, ko gero, tie patys, tik gal ratas truputį didesnis nei anuokart, juk 165 mln. € „kompensacija“, kurią gaus nepriklausomi elektros energijos „tiekėjai“ nuo liepos 1 d., tenkins didžiųjų partijų poreikius,  už kurių ir stovi tie „nepriklausomi“ „tiekėjai“. Ar ne dėl to visos seimo partijos tylį ir ramiai laukia energetinės „nepriklausomybės“?! Ir kas galėtų paneigti, kad pasibaigus „kompensaciniams“ pinigams, elektros energijos tiekimo rinkos „liberalizavimo“ projektas nebus suviniotas atgal, kaip tai atsitiko su LEO LT?!

Antro pasaulinio karo metu gydytojo psichologo Otto R. Ranke pasiūlymu Vermachto kareiviams duodavo narkotiko-stimulianto Pervitin, kurį gamino Temmler farmacijos kompanija, pagal japonų sukurtą formulę liūdnai pagarsėjusioje „731 būrio“ labaratorijoje Mandžūrijoje. Sakau, gal ir mums stūmė pfaizerius su kokiais nors „paskaninimais“, tik šį kart, kad slopintų mąstymą ir energiją, nes kuo tolių, tuo labiau daromės apatiškesni. Karantino metu Pišdulkiai ciniškai melavo, su Konstitucija ir joje esančiomis žmogaus teisėmis šluostėsi užpakalį, išsijuose stumia iškrypėlių geidžiamą ir tik jiems reikalingą įstatymą ir trimituoja per visas informavimo priemones, kad tai visuotinis gėris. 

Iš kur ta beribe virstanti vidinė tuštuma, kai net karas Ukrainoje išnaudojamas išangės įstatymo projekto stūmimui?

hmmmm       2022-05-21 13:53

trūksta info. Kiek ir iš kur Lietuva gauna elektros energijos?

Kaip vertinti?       2022-05-21 13:04
Tomui J.       2022-05-21 8:43

sprendziant is tavo komentu,esi normalus zmogus,bet si karta dejai kazkokia banalia,neprotinga,bereiksme abstrakcija.Negadink,zmogau,savo ivaizdzio,nerasyk banalybiu.As cia neizeidineju.

Sakiau,kad i mitinga       2022-05-21 7:59

ateis koks simtas.Atejo dar maziau.Galit nerasinet,neaimanuot,nesipiktint.Taip jums ir man taip ir reikia.Nejau ir as,tingejau.Esam idiotu tauta,verta sikmonkyciu,armonautu ir kitu pederastu.Valio,tovarisciai,paslovinkim prezidenta lenzburgeri ir dekim pragare.Bobauziu minia.

ne viskas auksas,kas pelenuos žiba       2022-05-21 0:50

Su Lietuvą valdžią uzurpatoriai elgiasi pagal principą : “apie viską pagalvota” . Oi,plati tai savoka : tai ir teismai ,tai ir policijos prievarta , tai ir didžiulės baudos , tai,galiausiai - tiesiog kalėjimas.(Kondrotas). Todėl visuomenę kaltinti , draugas Sinica yra nekorektiška (nieks nėra pasiryžęs aukoti savo , savo šeimos ...) Juk ,kaip minėjau , uzurpatoriai š.atv. nesismulkina : visuomenės atveju ,jei ką , tuojau pat naudoja išdegintos žolės principą . Išvada: apsidairyk , Sinica.Išlįsk iš susikurto saugaus burbulo pas žmones ,pats pabandyk mest supuvusį kiaušinį kad ir kokiai Seimo pirmininkei . (manau,kad net prisiartint neleis:(,o tu čia ,visumoj kalbėdamas logiškai , bandai atsakomybę nukelt eiliniam 1000 eur/mėn . per vargus gaunančiajam…

T0mas J.       2022-05-20 23:10

Puiku. Be Rusijos elektros Lietuva pagaliau imsis spręsti apsirūpinimo elektra klausimą, ką jau seniai turėjo daryti, bet dėl korupcijos nedarė.

Konkretus atsakymas       2022-05-20 22:56

Lietuva liks arba be elektros, arba dar blogiau: elektros tiekimas bus nestabilus. Jungtis su Švedija yra nepatikima, gi nesykį neveikė. Baltarusiška elektra gi yra “nedemokratinė”. Lietuvos valdžiažmogiai yra idiotai.

Klausimas konkretus       2022-05-20 22:39

Rusija oficialiai pranešė, jog nuo gegužės 22 d. nutraukia elektros energijos tiekimą į Lietuvą. Tai kaip dabar bus, ponai tvartelio mylėtojai???

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.