Dienos aktualija

Vytautas Radžvilas. Ar tikrai šių dienų chunveibinai neatsakys už Mokytojo pjudymą?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 3 d. 7:06

25     

    

Vytautas Radžvilas. Ar tikrai šių dienų chunveibinai neatsakys už Mokytojo pjudymą?

Taip jau būna, kad kartais gyvenimas taip ir nesuveda su žmonėmis, kuriuos būtum norėjęs sutikti ir išsamiai pasikalbėti. Iškeliavęs Anapilin Bronislovas Burgis buvo vienas iš jų. Tokios netektys neturėtų kelti vien skaudaus ir bejėgiško praradimo jausmo. Iškilaus Mokytojo ir savo orumo neišsižadėjusio Žmogaus mirtis pagaliau turėtų paskatinti atvirai ir griežtai iškelti principinį klausimą: kada Lietuva liausis buvusi nors kiek iškilesnių – išmintingesnių, sąžiningesnių, savarankiškesnių, save ir kitus gerbiančių žmonių – tylaus žudymo lauku?

To žudymo tradicija – tamsios minios vykdomas moralinis ujimas ir psichologinis terorizavimas – ateina iš sovietmečio raudonųjų chunveibinų laikų. Chunveibinizmas – kiniškas tik savo vardu reiškinys. Iš tikrųjų chunveibinai – tai net nesuvokiantys savo nemokšiškumo bedugnės beraščiai ir mažaraščiai, dėl savo begalinio tamsumo įsijautę į pažangos avangardo vaidmenį. Įtikėję, kad jie turi teisę ir jiems turi būti leista trypti kultūros paveldą ir tradicijas, niekinti ir naikinti tūkstantmečiais žmonijos kauptus žinijos ir gyvenimiškos patirties lobius, galiausiai tyčiotis iš visa tai sukūrusių ir norinčių perduoti ateičiai žmonių, kuriems nėra verti paduoti net pieštuko.

Tokie pokario universitetuose ideologiškai pjudė, terorizavo nuolatinėmis smerkimo kampanijomis, atvirai ir slapčia skundė, o galiausiai vijo iš katedrų, siuntė į kalėjimus ir į tremčių bei tikros mirties lagerius iškiliausius Lietuvos šviesuolius.

Laikas atsitokėti – net ir atkūrus valstybę šie chunveibinai niekur nedingo. Tik kuriam laikui išsislaptė pakampėse ir pritilo laukdami savo valandos. O atėjus „reformuoti“ Lietuvos švetimo ir mokslo steponavičiams, putinaitėms ir panašiems – visiškai okupantų spėtai sumankurtinti vėlyvojo sovietmečio komsomolo kartai – jie vėl išlindo į dienos šviesą ir prabilo visu balsu. Gyvuliška baimė ir akla neapykanta moraliniu ir intelektualiniu pranašumu pagrįstam autoritetui buvo ir tebėra pagrindinis jų vykdytų „reformų“ motyvas ir varomoji jėga.

Mokytojas nuo šiol nėra joks mokytojas, savo žmogiškuoju ir moraliniu pavyzdžiu bei perteikiamomis žiniomis ugdantis savęs vertą pamainą – išsilavinusius, kultūringus, orius ir gerbiančius kitų orumą laisvus žmones ir patriotiškus savo Tėvynės piliečius. Jie nutarė, kad nuo šiol Mokytojas bus paslaugų teikėjas. Jam buvo įsakyta nuolankiai vykdyti kiekvieną tų paslaugų „pirkėjo“ užgaidą ir tapti Mokyklą pakeitusio „darbo jėgos“ ruošimo Fabriko klusniu sraigteliu. Ne mąstančių ir laisvų žmonių ugdytoju, bet tik „darbo rinkos poreikiams“ pritaikytų žinių perteikėju ir neprotaujančių, nemąstančių apie gyvenimo tikslą ir prasmę būsimųjų vergų masės formuotoju.

B. Burgis pamėgino išlikti Mokytoju ir nepakluso. Už tai buvo negailestingai naikinamas. Nepamirškime šito. Ne už kalnų diena, kai tokios istorijos bus vėl iškeltos į dienos šviesą. Visa, kas gyva, naikinę ir tokius žmones „švelniai“ žudę chunveibinai atpildo neišvengs.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2020-05-6 8:24

Petras Baršauskas - KTU rektorius, plagiatorius, už kilnią mokslui plagiavimo veiklą privestas iki atsistatydinimo iš rektoriaus pareigų, štai koks mokslo švietalas prieš Mokytoją.

viltė       2020-05-5 17:58

V. Burgio švietimo sistema stojo skersai kelio Austejos Landsbergienės planams, užtat Mokytojas ir buvo sunaikintas.

T0mas J.       2020-05-5 17:58

Direktorius Burgis nukentėjo per savo durną galvą, visišką psichologijos neišmanymą ir mokinių terorizavimą.
Auklėti nepilnamečius reikia kantrybės, talento, gero psichologijos išmanymo, bet viso to frazėje “Aš SUGRIAUSIU tavo gyvenimą, padarysiu tave nepakaltinamą“ – nėra nė truputėlio. Atvirkščiai – šitaip nepilnametei pasakyti gali tik žmogus, kuris neturi jokio pedagoginio talento, niekinantis psichologiją ir nesivaldantis žmogus. Mokyklos vadovo požiūrį į vaikų auklėjimą labai gerai atskleidžia tas faktas, jog JO mokykloje TAISYKLĖSE AUKLĖJIMAS NEBUVO NUMATYTAS, taisyklėse buvo nuostata PAŽEIDEI VIENĄ TAISYKLĘ – EINI LAUK. Ką reiškia tokia nuostata? Ši mokykla auklėjimo atsisako, į ją ateiti gali tik auklėjimo procesą užbaigę vaikai.
Tokių vaikų nebūna.
Pedagogas, kuris nenori užsiimti vaikų auklėjimu – ne pedagogas.
“Aš SUGRIAUSIU tavo gyvenimą” - tai ne pedagogo žodžiai, tai labai žemai puolusio žmogaus žodžiai.

V. Ladui       2020-05-5 16:31

Dar sykį įdėmiai perskaitykite, ką parašėte. Pasitikslinu: jūs esate sveiko proto ir pakaltinamas?

Prašalaitis       2020-05-4 22:37
herojams daug priklauso       2020-05-4 17:38

- ordinai
- personalinės pensijos
- dideli postai ir t.t.
————
(kaip Garliavos herojams buvo atsilyginta)

Tvankstas       2020-05-4 17:03

Niekas niekada neatsakys už Mokytojo pjudymą, tai tik laiptelis karjerose su puikiomis charakteristikomis : ‘ar žinote, aš padėjau į vietą Burgį’.

Tvankstas       2020-05-4 16:58

iš burgis lt
Jūs jau pamiršote tą istoriją? Pamiršote jos veikėjus? Primenu:
Jolanta Adžgauskienė, Virginijus Adžgauskas, Paulina Adžgauskaitė, Daiva Sutkevičienė, Leonas Narkevičius, Petras Baršauskas, Dainius Pavalkis, Audronė Pitrėnienė, Roberta Balžekaitė, Osvaldas Stadalius, Birutė Drozdienė,…
Buvo dar daug pakalikų, buvo dar daug „objektyvių“ žiniasklaidos atstovų, bet tie, kuriuos paminėjau, – svarbiausi trimis aspektais:
1. Kiekvienas iš jų – vienas, vienui vienas! – galėjo nutraukti niekšingą antpuolį.
2. Kiekvienas iš jų nė kiek neabejojo, kad aš nepadariau jokio nusikaltimo.
3. Visi jie (išskyrus Pauliną ir gal dar keletą…) tebedirba Lietuvos Respublikos (valstybės) tarnybose.
Net tie, kurie mane apkaltino Lietuvos Respublikos vardu. Kaip tu tai pateisini, Lietuvos Respublika?

Tvankstas       2020-05-4 16:54

uvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis, kaltintas KTU gimnazijos moksleivės bauginimu ir grasinimu susidoroti, nuteistas ir išteisintas, ketvirtadienį išgirdo galutinį ir lemiamą Aukščiausiojo Teismo sprendimą. Galutinis ir neskundžiamas verdiktas – B. Burgis lieka išteisintas dėl buvusios KTU gimnazijos moksleivės Paulinos Adžgauskaitės bauginimo. Tačiau buvęs KTU gimnazijos direktorius, net ir išgirdęs jam palankų nuosprendį, neslėpė kartėlio. „Viena šeima iš Pravieniškių parklupdė visą švietimo sistemą“, – apgailestavo B. Burgis. Iš Alfa lt.
Didvyriai sužlugdę Mokytoją turi užimti deramą vietą visuomenėje ir būti žinomi savo kilniu poelgiu.

rinkėja iš Kauno       2020-05-4 12:57

ko norėti iš Pravieniškių kalėjimo prižiūrėtojų šeimynėlės. O jų pavardė, neabejotinai kilusi iš LDK valdovų kažkada atvežto į Lietuvą musulmono, vardu Hadži aga. Dabar ta pavardė sulietuvinta, bet vis vien skamba keistai. O fanatiškas kerštingumas, klastingumas, aistra sutrypti, sudoroti žmogų, užkabinusį jų dukrą dėl blogo elgesio, matyt slypi tų hadži agų  genuose. Be to, ir prokuroras, vedęs bylą Burgiui, yra tos šeimynėlės kurso draugas. O jų dukra, pamokyta tėvų, juk ėjo kalbėtis su Burgiu ir jį provokuoti, paslėpusi drabužiuose diktofoną. Tiesiog “kriminalinės žvalgybos operacija”.

Ką gi       2020-05-4 9:49

Už bolševikinio ujimo tradicijų prisikėlimą nepriklausomoje tėvynėje turime dėkoti “Dėdulei”, LTSR nusipelniusiam kultūros proletarui ir jo įslaptintųjų patikėtinių desiatinoms. Jos taip įkvėptai naikino Sąjūdžio tautą vienijančio veikimo vaisius, kaip kad aktyviai iki jo slūžyjo sovietų sojuzui

Al.       2020-05-4 0:34

Kaip ten buvo su ta Burgio byla, yra atskiras klausimas. Gal jis ar mokyklos taisyklės buvo per griežtos? Gal mokinė buvo įžūli? Iš šitų rašinėlių sunku suprasti. Atrodo, kad Radžvilas parašė vien todėl, kad pats buvo pjudomas. O iš Nacionalinio susivienijimo ir jo vado tikiuosi konkretaus ir išsamaus švietimo sistemos sutvarkymo plano. Ką būtent iš Burgio ar Vilniaus Licėjaus patirties reiktų panaudoti kitiems? Gal ką nors pagerinti galima ir ten? Net jei iš tikro be užsienio poveikio mes jau nebepajėgsim išsivaduoti iš dabartinio nuopuolio, tai bent jau programą turėkim. Ir gal kaip tik ši koronė ir yra tas godotina pagalba iš svetur ?

V. Ladas       2020-05-3 20:53

Neiškenčiau…Žadėjau, nei skaityti, nei rašyti į šį portalą. Jau ir neprisimenu konkrečiai, dėl ko. Atrodo, kad dėl holokausto vykdytojų ir įkvėpėjų teisinimo ir heroizavimo. Na, su tuo beveik apsipratau. Iš kur jų paimti, tų didvyrių be priekaišto. Užkliuvo profesoriaus žodžiai “ateina iš sovietmečio raudonųjų chunveibinų laikų”. Kaip ir profesorius, mokiausi tarybinėje vidurinėje mokykloje, ir žinau, kas laukė tuo metu, sugauto rūkančio moksleivio. O moksleivės, tuo labiau. Ir nereikia čia postrigauti apie universitetuose ką nors pjudomą. Man Universitete dėstę du smetoniniai dėstytojai abu kaip susitarę pasidomėjo, ar tikrai tarnauju vidaus reikalų ministerijoje, ir bent per vieną jų - lotynistą- sunkiai “pralindau”, nors tarnavau tik techniniu darbuotoju. Gerbiamas Mokytojas nukentėjo dėl dabartinio “europinio” požiūrio į moksleivių ir jų tėvų - naujųjų lietuvių moralę. Tarybiniai mokytojai, kurių nemaža dalis buvo irgi iš Smetonos laikų drausmę mokyklose laikė aukštai, už ką aš jiems dėkingas.

tipiška, kgbistiška       2020-05-3 19:15

provokuoti, provokuoti, provokuoti
———
o paskui apkaltinti ir apšmeižti ir bausti
———
mūsų teisininkų (kgb auklėtinių) tai tipinė schema.
——-
komentatorių visa brigada gina pizdukus-teisininkus (kurie sudorojo šviesų, labai naudingą Lietuvai žmogų).

problema       2020-05-3 17:54

tame , jog savo gimnazijoj jis jautėsi ir caru ir dievu . Jei nebūtų leidęs sau visokių  įžeidinėjimų ir pagrasinimų ( kurie buvo įrašyti ) , tai nebūtų ir pakliuvęs į teismą ir nebūtų reikėję atsipirkinėti .

-> Taip 2020-05-3 10:47       2020-05-3 17:18

Ačiū Tamstai už puikų pasisakymą. Parašėte šventą tiesą.

Žemyna       2020-05-3 17:05

Lenkiuosi Autoriui už Tiesos žodį!

> 14:12       2020-05-3 15:10

Kai išmoksi rašyti, tai ir skaitydamas suprasi.

Heiders       2020-05-3 14:12

Radzvilai , rasyk suprantamiau.  Kam kisi tuos chunveibinus , kurie buvo Azijoje kazin kada.  Rasyk lietuviskai. Lietuviskai butu proletaras ar proletas. Tie buvo Lietuvoje dar visai neseniai. Alchogolikas , vagis , smulkus sukcius ir siaip bet koks nevykelis , nenorintis prakaitu uzsidirbti , buvo pats tinkamiausiais proletaras. Jis tiesiausiu keliu nuruko i komuniagu partija ir eme vadovauti.  Komuniagos nieko nesukure , tik viska griove .  Kasdien giedodavo internacionala , o ten sakoma , kad sena pasauli isardys iki pamatu , ir kas buvo niekas (parazitas ) , taps viskuo.

tikrai neišvengs       2020-05-3 11:55

reikia tik melstis už tuos nabagėlius
turi jie valdžią, turi daug pinigų ir turtų.
——-
neturi tik sąžinės, moralės
——-
smalos katilo tikrai neišvengs.

"neišvengs"       2020-05-3 11:36

Geras straipsnis, teisingi vertinimai, išskyrus optimistinę pabaigą.
Nes nėra jokių prielaidų svaigti, kad niekšams ateina jų baliaus pabaiga.
Režimas veikia, kažkiek svirduliuoja, bet režimo veikimu suinteresuotieji labai solidarūs ir tikrai neleis savo gerovės pagrindui žlugti. Na, o visuomenė perdėm liurbiška, buka ir apkiautusi, tad jokių pasipriešinimo iniciatyvų iš vidaus sukurti neįgali. Išmintingesnių vedlių, efektyvių lyderių taip pat nesimato net horizonte.
Taigi, kalbos apie kažkokius “atpildus” yra visiški prisvaigimai.
Chunveibinai klesti ir klestės netrukdomai. Tai karti, bet objektyvi realybė.

Taip       2020-05-3 10:47

Teisingi ir prasmingi vertinimai pateikti šitame straipsnyje.Lietuviai turi vieną keistą bruožą,būtent: tautinės ir valstybinės savigarbos žemą lygį. O tai sąlygoją perteklinį žavėjimąsi svetimybėmis, savosios istorinės atminties vertinimą iš didžiųjų Lietuvos kaimynų atspirties taško, platų globalizmo -kosmopolitizmo ,,vertybių“plitimą nūdienos politiniame,kultūriniame,visuomeniniame gyvenime ,lietuviškos kultūros,kalbos silpninimą ir pan.Tad,pvz.:Lietuvos viešajame gyvenime,moksle,muzikos srityse,intelektualų gretose klesti anglomanija, Gegužės 3-sios Konstitucijos reikšmė Lietuvoje viešai vertinama pagal Lenkijos primestą požiūrį / LRT laida ,,Lietuva mūsų lūpose” 2020/05/03//, mokyklose jaunąją kartą vengiama auklėti pilietiškumo grįsto tautinėmis-patriotinėmis vertybėmis,moksle ir aukštosiose mokyklose vis mažiau vietos paliekama lietuvių kalbai…

Prašalietis       2020-05-3 10:15

Palyginimui
- kaip mato problemas ir apie jas išdėsto Mokytojas Bronislovas BURGIS- klausiamas apie klampias švietimo problemas, sako, jog tik visiškas kvailys pjauna vištą, kuri deda aukso kiaušinius. Tačiau neabejoja, kad skaidri pedagogų atestacija, galinti atsijoti tinkamus specialistus, keltų pavojų ne tik jiems, bet ir tūkstančiams valdininkų. Todėl sistema ir murkdosi baloje, žlugdydama geriausius ir pataikaudama tinginiams.
  Ir kaip problemas “mato ir apie jas patriotiškai” pavaro bet kokia proga stengiantys prisigretinti prie iškilesnių žmonių pseudo patriotiniai primityvūs propagandistai
– tamsios minios vykdomas moralinis ujimas ir psichologinis terorizavimas – ateina iš sovietmečio raudonųjų chunveibinų laikų. Chunveibinizmas – kiniškas tik savo vardu reiškinys. Iš tikrųjų chunveibinai – tai net nesuvokiantys savo nemokšiškumo bedugnės beraščiai ir mažaraščiai, dėl savo begalinio tamsumo įsijautę į pažangos avangardo vaidmenį...Laikas atsitokėti – net ir atkūrus valstybę šie chunveibinai niekur nedingo. Tik kuriam laikui išsislaptė pakampėse ir pritilo laukdami savo valandos….
  Prie ko čia yra prieš 30 metų pasibaigęs rusiškas sovietmetis, dar daug ankstesnis kinietiškas Mao laikų kultūrinės revoliucijos chunveibinizmas, nieko bendro neturėjęs su komunistiniu rusišku sovietizmu ir šiandieninės Lietuvos švietimo problemos, apie kurias kalbėjo a.a.Bronislovas BURGIS, “žino” tik tokius “patriotiškai filosofinius” kratinius gimdantys “patriotiniai” propagandistai…

Vytautai       2020-05-3 9:00

Bet ar apginsi tu, iš kurio tyčiojosi VU vadovybė ir samdyti studenčiokai?

teisininkai baudžia kitus       2020-05-3 7:47

dėl mūsų šauniųjų teisininkų (su politikų palaiminimu):
- atskirtis
- emigracija
- savižudybės
- masinės onkologinės ligos
- beprasmybė ir beviltiškumas
- sekso, alkoholio, paniekos kultūra.
————
Tegyvuoja stribų, komunistų, kgbistų vaikai - mūsų šaunieji teisininkai !!


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.