Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Vytautas Radžvilas. Ar gali Kremliaus kolaborantas būti nepriklausomos Lietuvos ministru?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 3 d. 9:03

33     

    

Vytautas Radžvilas. Ar gali Kremliaus kolaborantas būti nepriklausomos Lietuvos ministru?

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dar kartą pasmerkė Joną Noreiką-Generolą Vėtrą rytinėje „Žinių radijo“ laidoje (klausytis nuo 03:44 min. ČIA), kategoriškai pareikšdamas, kad šio dalyvavimas nusavinant žydų turtą įrodytas, ir jokių kalbų apie jo heroizavimą būti negali.

Ministro atkaklumas ginti šį požiūrį net po audringos visuomenės reakcijos į Vilniaus miesto tarybos ir mero sprendimus pakeisti K. Škirpos alėjos pavadinimą ir pašalinti J. Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą beveik nepalieka abejonių, kad šie sprendimai buvo priimti tik gavus aukštesnių valdžių nurodymus ir jaučiant jų tvirtą paramą. L. Linkevičiui turėtų būti puikiai žinoma, kad šių sprendimų geopolitiniai padariniai Lietuvai gali būti pragaištingi. Ne veltui dėl jų šitaip džiūgauja Rusijos valdžia.

Todėl kyla du klausimai. Moralinis – kokią teisę turi uolus SSRS kolaborantas vertinti ir smerkti su sovietiniu okupaciniu režimu kovojusius žmones? Politinis – ar atkūrus Nepriklausomybę „pakeitęs plokštelę“ ir tapęs karštu buvusios SSRS ir dabartinės Rusijos kritiku, taip pat dėl ministro posto du kartus išsižadėjęs savo partinės priklausomybės, veikėjas nuoširdžiai tarnauja Lietuvai, o ne ruošia sau politinį placdarmą artėjančių didelių geopolitinių ir saugumo pokyčių išvakarėse?

Ar esama nors kiek tvirtesnių garantijų, jos sugebėjęs pasmerkti tariamus nacių kolaborantus jis, „pasikeitus laikams“, nepasmerks Lietuvos valstybę atkūrusio Sąjūdžio kaip „fašistinio separatistinio judėjimo“, pačios atkurtosios valstybės nepavadins „politine klaida“ ir nepasakys, kad būdamas jos užsienio reikalų ministru ir trindamas Birželio sukilimo bei partizaninmio pasipriešinimo atmintį, slapčia „kariavo savo mažuosius karus“ siekdamas, jog Lietuva sugrįžtų į „plačiosios Rytų tėvynės“ glėbį?

Ministro pasisakymų sąskambiai su Rusijos istorijos politika pernelyg garsūs, kad neskatintų iškelti principinio klausimo: ar normalu, kad trisdešimtaisiais nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metais vienai iš svarbiausių nacionalinio saugumo požiūriu ministerijų vadovauja buvęs ištikimas ir anaiptol ne menkiausio rango Kremliaus kolaborantas, kurio nuostatos bei sprendimai svarbiausiais tautos ir jos laisvės kovų istorijos klausimais ir po trijų dešimtmečių vis dar atitinka – gal dėl keisto atsitiktinumo? – lyg ir buvusiųjų šeimininkų pažiūras ir jų interesus bei lūkesčius?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Juozas       2019-08-15 21:33

faktas, kad Linkevičius jau senokai savo pažiūromis glumina Lietuvos piliečius, matyt, komjaunuoliška praeitis daro savo. Senoliai sakydavo : - kuprotą tik grabas ištiesins. Bet kodėl jo nepakeičia, kam tai naudinga ?

stasys        2019-08-4 19:42

Bukit mieli duokit kas nors J.Ramanauskui Šimašiaus trispalve vėliava ..  Žmogui trūksta idėjų kaip dar ta Lietuva išlaisvinti nuo jos pačios piliečiu .

Deivis       2019-08-4 19:27

Komunistinė bestija Brazauskas irgi buvo tapęs prezidentu. Šiaip byrant Tsrs, Lietuvos išsigimę komunistėliai puikiai pasinaudojo proga tapti “demokratais”. Ir manau, kad visi komuniagos ir komsomolo aktyvas turi būt teisiami karo lauko teismu.

Dėsnis       2019-08-4 17:23

Galioja daugiausiai kaip tik patriotams, juos matyt lengviausiai skaldyti ir išduoti, jie pro savo karštį pametą protą, nors turi jo nemažai, paleidi rėksnį ir jis jau patriotas, todėl infiltravimas išdaviko, labai paprastas, čia ir slypi visa nesusikalbėjimo esmė, dešimt durnių lengviau sutaria nei trys patriotai.

Deivi, sakai, ištrynė tavo komentarą?       2019-08-4 14:19

Ar tą, kur dūsavai, kad nebuvo žudoma?
Teisingai padarė - pritariu.
Dar reikėjp tave ir blokuoti - verčiau jau grįžk į savo delfį ir ten užsiimk savo provokacijomis

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-08-4 14:10

Pakartosiu citatą: “Vytautas Radžvilas. Ar gali Kremliaus kolaborantas būti nepriklausomos Lietuvos ministru?”
*
Atsakymas filosofui: GALI, nes tai realus FAKTAS. Jei Lietuva būtų nepriklausoma, tai NEGALĖTŲ.

vilija       2019-08-4 9:24

Kad mūsų LR URMinisterija ir jos vadovas kolaborantų rinkinys atvirai

vadinamas “KOMJAUNUOLIŠKŲ PIKTŽOLIŲ DARŽELIŲ” -visiems aišku.
Tik nežinia, kada paaiškės LR vyriausybei.

Ne daktaras, bet kiemsargio padėjėjas       2019-08-4 8:45

Jūs, žinoma, pone daktare Ramanauskai, teisus, bet kas iš to? Juk ir pats neįveikiate Bankų avenių ten pas save, Amerike, tiesa? Kažkada Jus sumaišiau su vienu naglu konservatorių švonderiu tokia pat pavarde, dovanokit, bet aš tik paprastas žmogelis, žmogėnas, anot elito ir pan. - galiu lengvai suklysti, klysti. To, ko Jūs pageidaujate ar prašote, kur mus gaudote bejėgiškume ar mėginimuose pameluoti, bet be melo pas mus nė krust. O Jūs pats be melo taip jau ir pasiekėte daktaro laipsnį okupuotoje ar dabartinėje, neosovietinėje, Lietuvoje? Mes gyvename pagal Jėgos teisės principus Dezinformacijos amžiuje - to nereiktų pamiršti, remiant mus prie minčių ir objektyvumo sienos.

Dzeikas       2019-08-4 6:54

Paimk tula lietuvi is gatves ir paklausk, ar gali asmuo kolaboraves su okupantais ir kupanto patiketinis dirbt vadovaujama darba?
Grynai teoriskai? Ne, atsakys. Besi pirstu i “musu dalia”. Ir tarsi pamirses ka sakes pries 3 sekundes lietuvis karstai uzgincys: bet kiek ji daug Lietuvai padare (dabar nesigincysime ka ji ten pridare).
Nereik politikos.Ar gali nuteistas laisves atemimo bausme dalyvauti sporto varzybose uz kalejimo ribu? Na ne. O broliai Lavrinoviciai? A, bet jie uz Lietuva zaidzia. Gali.
Ir taip VISUR ir visame kame.
Rusai, ypac kurie pazista mus, vietiniai koloradai ta puikiausiai mato ir laiko lietuvius kostiumuotomis bezdzionemis. Pasakysite ,kad Rusijoje korupcija gerokai didesne nei Lietuvoje? Mentai keliuose lupikauja kysius net nepadarius pazeidimo, ypac jei numeriai nevietiniai. Taip, korupcija didesne. Bet jei Tkacenko sedetu kalejime, tai uz Rusija krepsinio varzybose nedalyvautu. SEDETU!.
Stai kuo skiriasi netobula ZMONIU valstybe, nuo tobulos makaku “valstybes”.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-08-4 3:59

Citata: “Vytautas Radžvilas. Ar gali Kremliaus kolaborantas būti nepriklausomos Lietuvos ministru?”.
*
Iš paviršiaus prof. V.Radžvilo mintis yra protinga. O giliau paanalizavus kvaila ir dar piarinė, propagandinė. Paaiškinu:
Pirmiausiai neturime nepriklausomos Valstybės, nes jos Seimo 7-nios sudėtys yra NELEGITYMIOS, t.y. Lietuva yra OKUPUOTA, Lietuvos laisvė nelaisvėje. Todėl V.Radžvilo mintis, kad turime nepriklausomą Lietuvą yra KVAILA, tiesiog labai neteisinga.
Pats FAKTAS, kad ponas V.Radžvilas apie tai tyli, tai įrodo, kad panašiai, kaip Linkevičius yra KOLABORANTAS.
Dar pridėsiu, kad ponas prof. V.Radžvilas yra ne tik kolaborantas, tačiau ir HIBRIDINIS SRIBAS, nes veikia prieš Lietuvos Konstituciją, tai yra prieš Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus. Dabar detalių neatskleisiu, tačiau jeigu pasiskaitys mano straipsnius apie jį patį, tai gal net supras? O gal net neskaitė???
Taigi ponas Radžvilai…. jau ne kartą kviečiau į viešumą SUSIKAUTI. Kažkodėl esi TYLENIS, kaip ir Lietuvos antikonstitucinė valdžia.
O tai, kad Linkevičius yra kolaborantas, tai ir Grybauskaitė tokia buvo ir visi iki šiol prezidentai ir Seimo nariai. Taigi ponas Radžvilai, nesi vienišas. Jeigu turi garbės tai SUSIKAUKIM viešumoje. Manęs plepalais neįveiksi.

Valdas Vasiliauskas 2018-ųjų rugsėjo 25:        2019-08-3 21:09

“Pirmiausia L.Linkevičius surengė plačiai išreklamuotą vizitą į LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) būstinę pareikšti šiai bendruomenei solidarumo dėl smurto prieš ją ir aptarti susidariusios padėties. Nors policija itin greitai išsiaiškino ir oficialiai paneigė, jog nusikaltėliai veikė prieš LGBT, bet tai ministro nesustabdė: neveikė, bet galėjo veikti. Coming soon.

Kokią žinią pasauliui pasiuntė užsienio reikalų ministras? LGBT atstovams Lietuvoje nesaugu, nes čia gyvena niūrūs ir pikti barbarai, seksualinių mažumų už kiekvieno kampo tyko agresyvūs lietuviai.

Puse karto galima pavadinti L.Linkevičiaus išsišokimą dalinant nurodymus Vilniaus merui ir savivaldybės tarybai. Ką tai byloja apie Lietuvą? Apie nebrandžią jos demokratiją, leisgyvę savivaldą, menką politinę kultūrą, nes kiekvienas ministras gali šokdinti net sostinės merą.

Bet svarbiausia - šio nurodymo Vilniaus miestui turinys: kuo skubiau nukabinti Jono Noreikos - generolo Vėtros atminimo lentą, nes ministro rankose - nenuginčijami įrodymai, jog jis kolaboravęs su naciais, taigi, prisidėjęs ir prie holokausto.

Neabejotina, šią žinią savo vyriausybėms perdavė visi Vilniuje reziduojantys ambasadoriai: Lietuvoje garbinami nacių talkininkai ir holokausto vykdytojai, tai pripažino pats jos užsienio reikalų ministras.

Keista, jog L.Linkevičių, kuris visuomet atokiai laikėsi nuo vidaus politikos reikalų, ūmai principingumo, kaip ir solidarumo su LGBT, priepuolis ištiko prieš pat popiežiaus Pranciškaus vizitą.

Kaip Užsienio reikalų ministerija pristatė Lietuvą, į kurią buvo nukreiptas viso krikščioniškojo pasaulio dėmesys, plūdo maldininkai ir turistai? Kaip tamsų, atsilikusį ir nesvetingą kraštą, kur persekiojamos seksualinės mažumos ir garbinami nacių parankiniai. Kam dirba Lietuvos užsienio reikalų ministras?
[...] Tačiau bala nematė „paties riebiausio Lietuvos komjaunuolio“.
[...] Lietuva visus tuos dešimtmečius po nepriklausomybės atgavimo priversta teisintis ir gintis. Ją prie gėdos stulpo statė tiek svetimi, tiek savi, kaip nūnai L. Linkevičius…” http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/vvasiliauskas_prie_gedos_stulpo_desimtmecius_gal_jau_gana/

Na, taip,       2019-08-3 20:54

Lietuviai nuo seno turi labai jau ne kokią ypatybę, t.y. susiskaldyti. Kada gims tas karalius, kuris vėl suvienys Lietuvą, kuri savo dvasia pranoks bet kokį priešą, t.y. šėtoną.

Deivis       2019-08-3 20:18

Komunistė Grybauskaitė irgi kremliaus koloborantė, o buvo prezidento poste.

Dzeikas       2019-08-3 19:25

Jeigu kompartijos funkcioniere vilko sroka prezidenturoj net 2 kadencijas ir su pompa kaip tarsi Augijaus arklides isvaliusi butu iseina, tai kodel komjaunuolis negali buti viso labo ministru?
Tauta geriau zino, pasak nekuriu patriotu.
Cia jau toks lietuviu kryzelis - vadovais sau tik bruda iskelia. Klausimas kodel - ne komentaro formato diskusija.

Deivis       2019-08-3 19:12

Tiesos.lt jau kaip delfi pasidarė. Trina komentarus nepalankius išgamoms komunistams.

G.P.       2019-08-3 17:27

Jau kelis dešimtmečius kiekviena proga pirštu baksnoju į šito buvusio komsomolo funkcionieriaus personą. O persona nei vandeny skesta, nei ugnyje dega. Ką tai pasako apie mūsų valstybę?

nuomone       2019-08-3 16:55

kaip cia yra.Vis kalba naciu kolaborantai,naciu kolaborantai,o kodel nera kalbos apie komunistu ir okupantu koloborantus.Anie tai jau mire,mieko nepasakys,reiskia galima verst ant ju viska.Bet okupantu kolaborantai tai dar gyvi ir ne tiek mazai dar ju yra,sedi aukstose valdzios pozicijoje,pirmose kedese ir niekas nekelia klausimo apie juos.Kodel?Tautos sviesuoliai,’‘elitas’’ ko tylite?Kas ,kas linkevicius kalba apie kolaboravima,na zinote jau net ir nejuokinga.Bet runkeliams,lochams galima viska aiskint,jie viska priima ir net nesusimaso,apie ka sitas ‘‘veikejas’’ kliedi

to Šiaip,        2019-08-3 15:39

Ko tu čia prisikabinai prie dorą ir tautinį orumą turinčių lietuvių. Pats eik į koloborantų tvartelį pas vyriausius koloborantus, vienykis su visokio plauko koloborantais - niekšeliais ir jų giedoriais. Ir giedok choru su visais stribenomis ir visokiais komunistėlių išperomis.

Šiaip,       2019-08-3 15:24

nesakiau ir nesiūliau “susikišti galvas į smėlį”, o atvirkščiai, pabandyti taikiai ir be pasispjaudymų surasti sąlyčio taškų, pabandyti susikalbėti ir nepasmerkti save susiskaldymui. Tai ką jūs čia burnojate yra šėtono-skaldytojo darbai, tai tik kaltų ieškojimas. Netikiu nei vienu rėksniu.

to Šiaip        2019-08-3 15:20

Siūlai vienytis su komunistėliu - koloborantu likevičium, šimašiumi ir su visa jų šutvele, su gailiumi ir kitais koloborantais - giedoriais. Siūlai vienytis su niekšais?

tam Šiaip,       2019-08-3 15:14

Kitaip tariant, siūlote susikišti galvas į smėlį? O savo didvyrius kada nors gal ir pagerbsime, bet tik po to, kai pastatysime paminklus Dzeržinskiui, Ježovui ir Pilsudskiui? smile

pasigrožėkite!       2019-08-3 14:39

Vieną kalba, kitą daro. Pasigrožėkite Linkevičiaus URM “makaronais” eksportui:
https://twitter.com/LT_MFA_Stratcom/status/1157269431447371778

Šiaip,       2019-08-3 14:23

matau metant labai dideles jėgas suskaldyti Lietuvą.  Atminkit, suskaldyta šalis yra silpna ir nasrus šiepiančiam okupantui lengvas ir gardus kąsnelis. Amnt ir praris. Bandykime vienytis, o ne skaldytis. Raskime sąlyčio taškų, matykime tai kas mus vienija. Nuėmė  tas atminimo lentas ir tegu, išlaukime, kada vėl galėsime atstatyti TIESĄ savo didvyriams, bet nesiduokime supjudomi. Patylėkite visi politikai, istorikai ir kiti veikėjai, pagalvokite vardan ko ir dėl ko taip nebematote kur link ridename Lietuvos nepriklausomybę.

įdomu       2019-08-3 13:16

O ką odiozinis Valteris Baliukonis apie tai manytų? Būtų įdomu paklausti homjaunuolio Linkevičiaus. Ir ar ne per brangiai visiems atsiėjo jų tokia užsienio politika?

Tvankstas       2019-08-3 12:20

Kodėl negali būti LLKJS I skretorius daugybę metų LR užsienio reikalų ministru ?
Juzef Grigulevič, KGB žmogus, buvo Kosta Rikos ambasadoriumi prie Šventojo Sosto ir labai baisėjosi KPSS/SSSR veikla, kalbėdamas Vatikane.

Istorikas       2019-08-3 12:18

Sąjūdžio pirmeiviu buvo S.S. Kompartijos Generalinis Sekretorius drg.M.Gorbačiovas, o ne Juozaitis.

stasys        2019-08-3 12:01

Kai Linkevičius naktį važiuos nukabinti sekančios atminimo lentos Lietuvos rezistencijos dalyviams ..pilnai palaikysiu V.Radžvilą .  Juk ir Šimašius kritikuojamas ne dėl jo nuomonės tiems žmonėms , o bandymui imtis tokio veiksmo nesuderinus jo su visuomene .  Vėlesni Šimašiaus vieši pasiteisinimai ji tik įklampino ir padarė politiniu „lavonu“ . Reikia vengti skaldyti galvas tik dėl to kad jos mėgsta garsiai ir viešai reikštis . .. o ta istorinė atmintis ?  kuris čia šventas tegul meta akmenį į stasiu drąsiai .  Problema ta kad žmoniu kartos keičiasi o va įpročiai pasilieka seni .

Rūta       2019-08-3 11:44

Sveikas protas sako, kad to neturėtų būti. Bet yra. Jei jau vyriausybę, seimą tenkina tokia situacija, tai gal naujasis Prezidentas tars savo žodį. Kaip tik dabar jis kviečiasi ministrus.

Žodžio laisvė...       2019-08-3 11:19

Nuolankumas ir tolerancija Lietuvą šiandien privedė prie to,kad Nepriklausomos Lietuvos valstybingumą ginusieji ir ginantieji atsidūrė vėl barikadose(kol kas
ne smurtinėse).
Liustracijos tai nebuvo,tai ko dabar galime tikėtis.Vakarykščiai Lietuvos duob-
kasiai ,išsivertę kailius ,neblogai pagyveno tris dešimtis metų.Jų purvinose na-
guose atsidūrė ko ne visas Lietuvos turtas.Užtūpę visos reikšmingose pareigose.
Todėl net Signarai ,apsilankę pas Prezidentą,prašė jo įtakoti dėl leidimo “Baltijos
kelio”.Koks anachronizmas - “Baltijos keliui"iškilęs pavojus ! ! ! Pasirodo,gali ir neleisti pakartoti grandiozinei Tautos akcijai.Veikėjai pamiršo,kad Tauta yra Suve-
renas ir tik ji turi teisę nurodyti biurokratams ką galima ar ko negalima.O ne
priešingai.

ah1       2019-08-3 11:11

nu tai viešinkt KGBistus ir varykit lauk KGBistus iš valstybinių įstaigų ir tuos kur įslaptino KGBistus taip pat - nes įspūdis kad būtent KGBistai ir KGBIstus šslaptinusieji ir vykdo planą Lietuva be lietuvių ir Lietuvos kaip valstybės sunaikinimą.

Vienas jau        2019-08-3 10:52

pavadino “Istorine klaida” - pseudo patriotų dar laikomas Sąjūdžio pirmeiviu.

Stasys       2019-08-3 9:35

Čia juk Lietuva. Čia daug lietaus.  Nuplauna viską ....  Taigi, tokie gali būti oligarchais, akademikais, profesoriais ....., seimo nariais, ministrais, ir, gal, net prezidentais ..... O liustracijos tai nebuvo, kaip kad kitose šalyse.

Jules       2019-08-3 9:07

Gali, nes Lietuva stebuklų šalelė. Jeigu gero deziuko paduos LRT uodegon - pas mus viskas įmanoma.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.