Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Tiesos.lt siūlo   2019 m. rugpjūčio 13 d. 15:00

19     

    

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Posakis „nėra blogo, kas neišeitų į gera“ tikrai ne visada teisingas. Bet tiesos grūdo jame esama: būna, kad iš karto atrodantys blogi dalykai vidutiniu arba ilguoju laikotarpiu pasirodė esą gana naudingi. Išpuoliai prieš K. Škirpą ir J. Noreiką kaip tik ir yra toks atvejis. Kad ir kokie jie yra nemalonūs, vargu ar be jų į dienos šviesą būtų iškilę ir tapę akivaizdu platiems visuomenės sluoksniams tai, ką iki tol įžvelgė ir apie ką beviltiškai mėgino prabilti bei įspėti valstybei lojalūs vidaus ir užsienio politikos analitikai bei komentatoriai. Vyksta plati prieš Lietuvą nukreipta antivalstybinė propagandinė kampanija. Savita ir itin pavojinga tuo, kad ją vykdo ne tik lengvai atpažįstama ir demaskuojama 5-jo V. Putino kolona, bet ir pastarąją triukšmingai krtikuojanti, antirusiškas nuostatas kiekviename žingsnyje demonstruojanti, o iš tikrųjų su 5-ąja kolona ranka rankon dirbanti partnerė – tos pačios Rusijos 6-oji kolona. Kaip niekada aktyviai įsitraukusi į puikiai ne Lietuvoje parengtą ir iš svetur kordinuojamą Birželio sukilimo ir partizaninio judėjimo puolimo ir šmeižto akciją, ji pirmą kartą šitaip atvirai išsidavė veikianti kaip tyliųjų Lietuvos valstybingumo žlugdytojų kohorta.

Visuomenės pasipiktinimas privertė įsijautusius į tautos istorinės atminties šeimininkų vaidmenis šios kolonos atstovus spręsti jiems iki šiol neįprastą uždavinį gintis ir teisinti savo antivalstybinę veiklą. Ypač daug rūpesčių ir nerimo šiems veikėjams kelia pagaliau akivaizdžiai išryškėjęs jų antilietuviškų ir antivalstybinių nuostatų bei veiksmų panašumas su jų pačių smerkiamų 5-osios V. Putino kolonos atstovų pažiūromis ir tamsiais prieš Lietuvą nukreiptais bei jai smarkiai kenkiančiais darbais. Idėjinę giminystę ir sąsajas desperatiškai mėginama sumenkinti arba neigti įvairiais atsiribojimais ir atsainiais pasišaipymais iš tariamai nepagrįstų įžvalgų ir priekaištų.

Tačiau nepavyks, nes abiejų kolonų idėjiniai ryšiai ir praktinės veiklos sąsajos pernelyg stiprūs, kad būtų galima juos lengvai nutraukti. Konkrečių įrodymų, kad jie egzistuoja, toli ieškoti nereikia – jie po ranka. Rusijoje veikia galinga informacinė agentūra Eurasia Daily (EADaily), sukurta 2015 m., tikslu, kaip teigiama jos vizitinėje kortelėje, „objektyviai nušviesti politinius ir socialinius-ekonominius procesus Eurazijos žemyne“. Vykdydama šią misiją, ji paskelbia „objektyvią“ žinią iškalbingu pavadinimu „Lietuvoje startavo barbariška antisemitinė kampanija“. Pranešama, kad „Socialistinis liaudies frontas“, „Teisių gynimo judėjimas „Vytis“ ir „Motinų klubas“ kreipėsi į LR Seimą ir valdžią ragindamas „imtis iniciatyvų atkurti istorinę atmintį ir nutraukti barbarišką antisemitizmo kampaniją“.

Galingos agentūros pranešta žinia nuvilnijo ir pasklido po visus neparėpiamų Eurazijos platybių kampelius. Atrodytų, viskas aišku: įžūli propagandinė diversija prieš valstybę. Ką tų platybių gyventojai nutuokia apie kreipimąsi pasirašiusias tris „solidžias ir įtakingas“ organizacijas, apie kurias yra girdėjęs net retas Lietuvos pilietis? Tačiau toli nuo Lietuvos netrūks patikėjusių šia žinia. Kad tokios žinios gali būti ir būna nepaprastai paveikios, primena ir Sąjūdžio laikų patirtis. Juk būta visiškai tikrų istorijų, kai prisižiūrėję Maskvos televizijos naujienų laidos „Vremia“ informacinių laidų, į Lietuvą susiruošę arba ketinantys keliauti kitų „broliškų respublikų“ gyventojai baukščiai teiraudavosi čia esančių pažįstamų, ar Vilniaus geležinkelio stotyje arba aerouoste jų netyko, pasiruošę čia pat nugalabyti, sužvėrėję „nacionalistinio-fašistinio“ Sąjūdžio smogikai.

Trijų „antifašistinių“ organizacijų paskelbtas ir EADaily paslaugiai paskleistas kreipimasis – tipiškas 5-osios V. Putino kolonos išpuolis. Todėl buvo natūralu laukti, kad apie šią provokaciją praneš visos didžiausios Lietuvos žiniasklaidos priemonės. Tačiau niekur apie tai net neužsiminta. Visur tvyrojo olimpinė ramybė ir kapų tyla. Ir tik atidžiau įsigilinus netrunka paaiškėti tokio, švelniai sakant, keisto santūrumo priežastis. Pasirodo, kad Eurazijos erdvėje paskleidusi melagingus teiginius Rusijos informacinė agentūra gali jaustis kuo ramiausiai. Juk jos žinią apie Lietuvoje prasidėjusią barbarišką antisemitinę kampaniją autoritetingai patvirtino nacionalinio transliuotojo portale lrt.lt angliškai paskelbta, taigi pirmiausia ir daugiausia Vakarų šalių piliečiams skirta žinia, gaivinanti jų atmintyje tamsiausius nacionalsocializmo siautulio laikus.

Nuostabi, tiesiog paslaugiai ant lėkštelės padėta dovana EADaily ideologinio fronto kariams. Juk nei Rytų, nei Vakarų gyventojai nesužinos, kad vos po dienos uždaryta Vilniaus sinagoga ir LŽB būstinė, lyg burtų lazdele mostelėjus, vėl atsidarė. Jiems bus anaiptol nelengva suprasti, kad Lietuva yra civilizuota teisinė valstybė, kurioje galioja aiškus principas: pateikus konkrečius grasinimų įrodymus, čia darbo imasi teisėsaugos institucijos, kurių pareiga yra išsiaiškinti ir pagal įstatymą nubausti kitus piliečius bauginančius ir terorizuojančius asmenis.

Kaip tik šie šiurkščios dezinformacijos atvejai buvo puikiausia proga pasireikšti žurnalistui E. Jakilaičiui, vykdančiam atsakingą ir kilnų projektą „Dekonstrukcijos“.

Šio svarbaus ir turbūt nepigiai mokesčių mokėtojams kainuojančio projekto paskirtis, kurią jo vadovas laiko net patriotine-žurnalistine misija, yra tokia: „Rusija siekia daugybės tikslų – parodyti Lietuvą kaip nepatikimą NATO ir Europos Sąjungos valstybę, valstybę, kurioje nėra demokratijos, teisės viršenybės, valstybę, kurioje garbinami nusikaltėliai, valstybę, kurios kariuomenė korumpuota ir nemotyvuota, valstybę, kurios neverta ginti ar dėl jos aukotis. Rusijos propagandistai siekia parodyti Lietuvą kaip iš esmės žlungančią valstybę. Apie visa tai mes kalbėsime „Dekonstrukcijose“, – pasakoja E. Jakilaitis.“ Tad atrodytų, kad dvi hibridinio karo dvasia ir stiliumi paskleistos EADaily informacinės agentūros ir Lietuvos nacionalinio transliuotojo portale paskleistos žinios nedelsiant turėjo tapti dalykiškos ir griežtos dekonstrukcijos taikiniu, atskleidžiant jų pavojingumą valstybei ir toli gražu ne kiekvienam šalies piliečiui akivaizdžias jų prasmines politines sąsajas. Tai juo labiau reikėjo padaryti turint omenyje, kad „Dekonstrukcijų“ pirmosios laidos tema buvo simboliškai ir prasmingai pavadinta „neteisėta Lietuvos valstybė“. Šia laida kaip tik mėginta „dekonstruoti“ rusišką propagandą, siekiančią visais įmanomais būdais „įrodyti“, kad nepriklausoma Lietuvos valstybė esanti istorinė klaida ir geopolitinis nesusipratimas.

Todėl galima tik stebėtis, kodėl su kovotojais su Rusijos propaganda besiskelbiantys „Dekonstrukcijų“ laidų rengėjai niekaip neįstengia suprasti, kad Birželio sukilimo ir partizaninio judėjimo diskreditavimas, pasitelkus ketveriopą – nacionalizmo, fašizmo, nacionalsocializmo ir antisemitizmo – kortą, yra vienas veiksmingiausių būdų skleisti pasauliui žinią, jog Lietuvos valstybė yra neteisėta ir neturi teisės egzistuoti. Šios žinios sklaida yra vienas svarbiausių Rusijos vykdomo hibridinio karo prieš Lietuvą ginklų ir gal net kertinis jo elementas. Žinią sutartinai skleidžia abi – 5-oji ir 6-oji V. Putino agitpropo kolonos. Tačiau kažkodėl „dekonstrukcijos“ yra selektyvios – narpliojamos ir demaskuojamos tik Kremliui atvirai tarnaujančios 5-osios kolonos parankinių ardomosios antivalstybinės veiklos apraiškos. Jau vien tai yra blogai, nes šitoks vienpusiškumas kenkia nacionaliniam saugumui. Tačiau dabar aiškėja kur kas didesnė ir pavojingesnė „dekonstrukcijų“ yda. Lietuvos žiniasklaidoje slepiamos ir nutylimos net 5-osios kolonos vykdomos propagandinės diversijos prieš valstybę, jeigu tik iškyla grėsmė, kad jas paviešinus ir giliau išanalizavus jų turinį ir paskirtį bus „apšviesti“ ir 6-ajai kolonai priklausantys idėjiniai pačių „dekonstruktorių“ bendraminčiai, kurie neretai būna ir asmeniniai jų draugai ar bičiuliai.

Išryškėjusios „dekonstrukcijų“ baltosios dėmės yra nepaneigiamas įrodymas, kad vyksta pavojingi žaidimai Lietuvos valstybės saugumu ir likimu. Todėl šias pastabas apie EADaily ir lrt.lt sąveiką sutartinai darbuojantis antilietuviškos propagandos baruose derėtu laikyti kukliu pirmuoju mėginimu užpildyti potencialiai pragaištingas, bet neatsakingai ir neleistinai nutylimas iki šiol vykdytų „dekonstrukcijų“ paliktas spragas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tarp kitkui       2019-08-15 1:42

Pradžiai tiks ir Lebedevas. Jūsų publikoje jis lygtai net vadinamas Putino kritiku ir tikrai iš dalies valdo tikrai gerą laikraštį Rusijoje “Novaja gazeta”. smile

stasys        2019-08-14 19:25

- ‚ Tam kuriam labai rūpi kas burnoje kramtoma ‘  tai tik detalės ir tai ne svarbiausios . Skaitykite pradžia str. ir nesunkiai surasite jo pranašiška reikšme visa kita antros eilės argumentai. ..tai yra kova su propaganda .

|[]|       2019-08-14 18:07

Tarpkitkai 17.12, būtinai pavardinkite.

sąsiui       2019-08-14 16:27

Visa tamstos burna pilna lengvų kąsnių. Kaip ir dera laikotarpių ir šeimininkų kaitos užgrūdintam propagandonešiui. Kadangi tokie niekada nepaspringsta, net kai ima kosėti bei vemti iki ašarų, ir toliau, lyg niekur nieko, tęsia “kramtymą”. Tai štai pasakysiu, ko nepastebėjai: Radžvilas norėjo pasakyti, kad ne “EA Daily” lankomumas ir pasiekiamumas čia svarbiausia, o tai, kad “akcijinė” LRT po 1,19 Eur. elgiasi lygiai taip pat, kaip kokia “EA Daily”. smile

tarp kitkui       2019-08-14 16:12

Nes tos įtakingos ir liberalios Vakarų medijos pačios nevengia imti Putino pinigus. Kiek iš jų priklauso artimiems Kremliui oligarchams? Pavardyti? smile

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-08-14 13:39

“Didžioji pranašystė” legvai pildosi, prof. V.Radžvilas kaip tylėjo taip ir čekistiškai tylės, savų neišduoda:

*
http://www.ekspertai.eu/vilniaus-forumo-antikonstitucininkai99393/

http://www.ekspertai.eu/cekistiniai-rinkimai-lietuvoje99404/

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-08-14 9:44

Lrt taryboje komunistuojantys:
grybauskinių propagandos 4 atstovai - iki 2024 gegužės 11;
nelegalių seimų partinių gaujų (Tautos budelių) propagandos 4 atstovai - iki 2022 m. rugsėjo 1.
Va čia
https://apie.lrt.lt/apie-lrt/lrt-taryba
Labai geras sąlygas turi progagandai skleisti.
Labai blogai

stasys        2019-08-14 9:42

kad nebūtu tuščios burnos ..politico.eu/article/wwii-lithuania-history-soviet-occupation-confrontation-wartime-past/

Tarp kitko       2019-08-14 9:35

Vakarų liberalios ir įtakingiausios medijos teigia, jog būtent Putinas inspiruoja visokius nacionalistus ne tik visoj ES , bet ir visam pasaulyje( matyt ir Lietuvoj Radžvilą su jo neprietelium Juozaičiu) .

stasys        2019-08-14 5:36

Pardom… už “krankliai mėsėdžiai”,.. kažkaip išsprūdo .smile

sąsiui       2019-08-14 1:28

Kai reikia tokio pobūdžio informaciją išplatinti, tai Eurasia Daily - dar ne pats kukliausias cituojamas šaltinis. O apie istorijos “ginčytinus” laikotarpius patys pirmi pradėsite rėkti, kad neišgirstama “kituokia nomonia”.

blūdas       2019-08-13 23:47

blūdas yra blūdas

○•○       2019-08-13 22:14

>>>stasiui22.09
,,...o jei pasiekia, tai visai kitais kanalais..zu tais projektais kurie turi kur kas didesnį mastą...” - nemažai žinai, Stasiuk, papasakok apue tai daugiau.

stasys        2019-08-13 21:09

Propaganda ne V.Radžvilo tema , todėl jos jam geriau neliesti . Minimas EADaily .. smulkus tinklinės propagandos vienetas Rusijos kuris nesurenka ir 100 tkt. peržiūriu savo populiariuose str. Tai rodo menka verte ..kuria paprastai kelia va būtent tokiais pareiškimais ..kai žvirblis tampa ereliu dėka to kad ji kas pamatė . Tokiu ar panašiu minimu žinučių per putino tinklą eina dešimtimis .. ir tai skirta vidaus vartotojui rusui .Užsienio jos nepasiekia o jei pasiekia tai visai kitais kanalais ..  su tais projektais kurie turi kur kas didesni mastą nukreipta į v. Europa ,ES .. Jakilaičio laida turi progos augti ir tobulėti , jei kam ji nepatinka kurkite savo ir kvieskite daug įdomesnius asmenis pasisakyti . Lietuva turi ir privalo ginti savo piliečio žinių bagažą ginčytinais klausimais ..bet jei ta darysime puldami ‚savas‘ gerkles tos pastangos taps mažiau efektyvios .Prisiminkime kad Lietuvoje turime to nenorėdami ‘putino kranklius ekspertus’ su visa ju šutve . Tie mėsėdžiai daug išrankesni maitintis vidaus problemomis .Pagal mane tai ginčytis reikia faktais ir idėjomis .. apie Lietuva , tai kad to trūksta rodo kokia didelė skylė žiovį Lietuvos visuomenėje apie jos istorija ..ir tuos ginčytinus laikotarpius . Kur be pakapstai vis randi po faktą apie kuri nėra linke kalbėti “tikri istorikai”.

Taigi,       2019-08-13 19:33

istorija kartojasi. Viduramžiais pasileidusios romietės vylingai žvilgčiojo į žaliūkus vokiečių landsknechtus ir su nekantravimu laukė, kada prasidės prievartavimai. Taip sako istorikai. Dabar mūsų belyčiai ištvirkę “dekonstruktoriai”, matyt, godžiais žvilgsniais ryja gerai treniruotus rusų desantininkus ir tikisi to paties, visus kitus pravardžiuodami kremlinais, vatnikais ir kitais panašiais “terminais”.

Įdomu       2019-08-13 17:58

ar Radžvilas buvo komjaunuoliu kažkada ?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-08-13 15:43

Citata: ” Jiems bus anaiptol nelengva suprasti, kad Lietuva yra civilizuota teisinė valstybė, ....”.
Ponas profesorius Vytautas Radžvilas gerai kai demaskuoja EADayly.
Tačiau ir pats profesorius v.Radžvilas yra taip pat demaskuotas:

http://www.ekspertai.eu/vilniaus-forumo-antikonstitucininkai99393/

http://www.ekspertai.eu/cekistiniai-rinkimai-lietuvoje99404/

Manau, kad prof. Vytautas Radžvilas yra nepajėgus atsakyti į jam mestus kaltinimus, tiesiog žmogelis NUTYLĖS… taip jau tylėti yra labai MADINGA.

viskas paprasta       2019-08-13 15:37

Tiesiog 5 ir 6 kolona konkuruoja tarpusavyje. smile

Įdomu       2019-08-13 15:31

kiek dar panašių dėstytuvų su tokia ideologija dirba VU TSPMI XXI amžiuje?
Turint galvoje, kad tūlas ten darbavosi labai ilgaiiiiii…


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie Lietuvos politines partijas ir jų perspektyvas

Kodėl reikalinga Nacionalinio susivienijimo partija? Kodėl negalima tiesiog susivienyti su „patriotinėmis jėgomis“? Vytauto Radžvilo atsakymas

Ledas LRT pajudėjo?

Nida Vasiliauskaitė. Apie demokratinį geną

Audrius Bačiulis. Kas vienija Gabrielių Landsbergį ir Ramūną Karbauskį?

Algimantas Rusteika. Galima išeiti iš konservatorių, bet konservatoriai iš tavęs neišeis niekada…

Nuo europarlamentarų darbo stalų pašalintos nacionalinės vėliavos – ką tai reiškia?

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.