Seimo rinkimai 2020, Propagandos ir ideologijos analizė

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugsėjo 13 d. 6:10

27     

    

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Pro Patria

Jau teko rašyti,  kaip LRT vadovybė organizavo „savo iniciatyva“ rinkimų debatus ir, pasitelkusi niekam nežinomos „sociologinių tyrimų“ kompanijos „Norstat“ tariamai atliktą visuomenės „reprezentatyvią apklausą“, suskirstė į grupes Seimo rinkimuose dalyvaujančias partijas. Šios „apklausos“ rezultatai reiškia, kad turėtume diskutuoti su Drąsos kelio, Kartų solidarumo-santalkos Lietuvai, Liaudies, „Lietuva visų“ partijomis. Gerbiame savo varžovus ir mielai su jais diskutuotume, tačiau tuojau pat prapliupo tikras antgamtinių stebuklų lietus. Teisę rengti debatų laidas taip pat gavusi LNK paskelbė jų dalyvius parinksianti vieninteliu nepaliekančiu galimybės sukčiauti būdu – burtais. Tačiau diskriminavimas tęsiasi.

Mat ir čia įvyko stebuklas: tik pamanykite, burtai Nacionalinį susivienijimą suvedė su tomis pačiomis partijomis, su kuriomis turėtume diskutuoti ir LRT pagal sociologinės apklausos rezultatus! Drąsos kelias, partija „Lietuva – visų“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Krikščionių sąjunga. Vienintelė iš iš didžiųjų partijų, su kuria tektų diskutuoti – LVŽS. Ir galiausiai turi įvykti VRK užsakyti debatai per LRT radiją ir portalą. Čia jau nesismulkinama ir nesiterliojama su jokiais burtais, aiškiai įvardijamas susikūręs rinkiminis kartelis: siekiantys apsidrausti nuo nemalonių netikėtumų Liberalų sąjūdis, LSDP, LVŽS ir TS-LK susitarė diskutuoti tarpusavyje. Negavę teisės tapti šio kartelio nariai kiti diskusių dalyviai buvo sudėlioti į laidas burtais. O šie lyg tyčia mus suvedė su ta pačia Kartų solidarumo-Santalka Lietuvai, Žaliųjų (nevalstiečių) sąjunga, Krikščionių sąjunga, seniai didžiosios partijos statusą praradusia Darbo partija.

O dabar žvilgtelėkime į visumą ir akimirksniu paaiškės stebuklo mastas: per tris diskusijų dalyvių skirstymus mūsų Nacionaliniam susivienijimui piktas Likimas ar „laisvos rinkimų rinkos“ Nematoma ranka taip ir neleido susidurti tiesioginėje diskusijų akistatoje nė su viena (!) nuo 1990 m. pakaitomis ar drauge Lietuvą valdžiusių ir iki išnykimo ribos nuvaldžiusių partijų: LSDP ir LSDDP, TS-LKD, Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

Štai ir suprask, žmogau… Suku galvą: o gal to stebulingo sutapimo priežastis vis dėlto ne aukštesnės šias partijas nuo nemalonių klausimų saugančios jėgos, o visai žemiškų galių veikimas? Tiesiog baigiančios savo kadenciją D. Grybauskaitės tipišku KPSS stiliumi atlikti „kadrų pertvarkymai“, dėl kurių Delfi portalo vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė pačiu laiku užėmė strategiškai svarbų LRT generalinės direktorės postą?

Ir, kaip rodo dar vienos „eterio demokratės“ N. Pumprickaitės įrašas, jie net nebenori arba nebesugeba slapstytis. Šis įrašas byloja, kad vis bręstanti demokratija Lietuvoje perėjo į kokybiškai aukštesnę pakopą – prasideda „sociologinės demokratijos“ laikai. Kai nebereikia jokių atgyvenusių partijų susitarimų ir juo labiau tokios beviltiškos senienos kaip kažkokie nereikalingą sumaišti – aklą atsitiktinumą ir neprognozuojamumą – galintys sukurti burtai.

Susipažinkite su „Norstat“ kompanijos atlikto „tyrimo“ rezultatais. Jie tokie, kokių nesiryžta skelbti net šališkiausios, bet šiek tiek savigarbos dar turinčios apklausų bendrovės. Vis dėlto reikia būti neįtikėtinai įžūliems arba būti gavus griežtas užsakovų direktyvas, kad ryžtumeisi pranešti fenomenalią žinią, jog TS-LKD populiarumu dvigubai lenkia LVŽS, o toli nuo 5% kartelės nuolatos buvojanti Laisvės partija staiga ją prašoktų ir įgytų galimybę diskutuoti su „rimtomis“ partijomis. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad šiai kompanijai skelbti apie save be šiurkščių rašybos klaidų – titaniška ir neįveikiama užduotis.

Reikia pripažinti, kad anais laikais KPSS tam tikra prasme elgėsi sąžiningiau. Ji aiškiai pasakė, kad yra savo epochos „protas, garbė ir sąžinė“ ir „vadovaujanti sovietinės visuomenės jėga“, kuri todėl nežais jokios demokratijos ir nesidalins valdžia su jokiomis buržuazinėmis partijėlėmis. Na, o tokių šiurkščių apgavysčių, kaip LRT užsakymu atliktas „reprezentatyvus sociologinis tyrimas“ stengėsi vengti net dėl priemonių niekada nesivaržę KGB klastočių meistrai.

Nesame naivūs: visas šis į tamsiausią sovietmetį atbloškiantis priemonių arsenalas pirmiausia skirtas sustabdyti mūsų Nacionaliniam susivienijimui. Nieko naujo ir nestebina. Lygiai taip pat buvo stabdomas Sąjūdis. Tai darė LKP. Dabar jos vaidmenį perėmė TS-LKD – juk plika akimi matyti, kad visas šis triūsas su „apklausomis“ yra skirtas tik šios partijos ir jos satelitų labui. Bet mes – sąjūdinė partija. Išgyvensime. Žinoma, tik su Jūsų pagalba. Prašau skirti šiek tiek laiko ir kuo plačiau skleisti šį įrašą.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jonas       2020-09-23 20:23

Tai, kad TS-LKD partijoje rado užuovėk\ją absurdo spektaklio artistai p. SLU bei p. ŠED, rodo, kad ši partija pradeda išsigimti. Žmonės man sako, kad viską nulėmė dideli pinigai (gauti iš pe).  O kaip mano daugiau susigaudantys?

Susvyravau ir susipendavau kaip NS rinkėjas       2020-09-15 13:20

Kadangi kažkokiame portale perskaičiau super grubų melą, paskleistą NS sąrašo dalyvio apie LVŽS. Tai buvo, autoriaus pavardės neatmenu, bet kažkokios tėvų organizacijos pirmininko paskvilis. Jau gana paskviliantų konservuotų prisiklausiau

Vardas       2020-09-14 18:31

Patiko, kad “Nacionalinis susivienijimas” jei ir kritikuoja LVZS tai bent maziau nei nuo 1990 iki 2016 m Lietuva nuvaldziusias partijas. Gal pagaliau “Nacionalinis susivienijimas” pradeda suprasti, kad ir jiems reikes kitu partiju atsidurus LRSeime, kad pakviestu “Nacionalini susivienijima” i koalicija jei sekmingai susiklostys 2020 LRSeimo rinkimai.

Nusivyliau       2020-09-14 16:41

Internetas knibžda nuo busimo čipavimo ir su tuom siejamo G5 ryšio. Tik nereikia čia kaišioti “plokščiažemininkų”, ar kitokių “aysilupėlių”. Tema labai rimta (!), o radžviliniai demonstruoja visišką neįgalumą. Po rinkimų jūs Seime… formuojate Vyriausybę... ir neturite jokio aiškumo kaip elgtis tautai, kaip tvarkysis Lietuva…
.
Ar jūs glušų kompanija, kad nieko negebate aiškaus pasakyti svarbiomis gyvenimiškomis temomis, tik filosofuoti… ir nieko, NIČNIEKO praktiško.
.
Panašu, kad su jumis pagreitintas amen.

Cirkas       2020-09-14 12:12

O kur jūsų pačių protas garbė ir sąžinė kad į rinkimus einate ATBULI ?!!
Tik programa - lozungai (!), ir keli geri straipsniai, ir… DAUGIAU nieko!!! Labai aiškus reikalas: “kad tik neišrinktų”. Kad ta programa, tos mintys - įdėjos liktų popieriūje.
Jūs esate APSIŠAUKĖLIAI, kokiais apsišaukėliais 30 m. buvo tautininkai.
Ir nustokite vapėti apie tautos švietimą ateinančius 5 ar 10 metų. Paprasčiausiai, tokiai prabangai nėra laiko!!!
Arba veikiate, arba LAUK!!!
Atsiranda tokie nieko neveikiantys, o nišą laiko užimtą, tai yra pati blogiausia situacija!!!

Dabartinio padaulio grimasaos       2020-09-14 12:09

Paklausk lietuvių ...

Tai jie nemato čia nieko “tokio”.

“Karo menas”: kai muša būgną rytuose - puls vakaruose.

Landsberginiai rėkia…

O išvados:

VDR   DEMOKRATINĖ - kairuoliška.

JAV DEMOKRATAI - kairuoliški.

ES DEMOKRATINĖ - kairuoliška.

Pasaulinė  DEMOKRATIJA - kairuoliška.

Pasaulinis globalizmas - kairuoliškas.

Leftizmas - DEMOKRATIŠKAS kairuoliškas.

Iškreiptos žmogaus teisės (LGBT, antirasizmas, BLM, Stambulo konvencija…) - kairuoliškos.

Dabartinis Romos popiežius .. - kairuoliškas.

———-

Puolimas prieš viską kas nekairuoliška, su DEMOKRATIŠKAIS lozungais.

———————-

Pasaulis už liberalią demokratiją, be laisvės:

Be pagarbios meilės artimui,

Be žmogiškų santykių,

Be oraus gyvenimo,

Ir be paties gyvenimo (be gyvybės).

——-

Welcome to NWO !!!

Svei atvykę į Naują Pasaulį ...

Realijos       2020-09-14 0:07

Sekiau jūsų debatus pas nekalčiausiąją LRT mergelę. Oponentus ir jų vedėją lengvai guldėte ant menčių. Bet dauguma tuo metu visgi klausėsi Pūko radijo… Rezultatas kaip ir aiškus -  ilga kelioė per kopas…

Al.       2020-09-13 23:03

Kažin ar vien dėl NS. Bet vien šaipytis iš uzurpatorių neužtenka. Manau, būtina vienytis - pvz, naudojant ,,protingą balsavimą”, kaip Rusijoj siūlė Navalnas. Ir gerai, kad nomenklatūra suformavo Didįjį ketvertą - būtent už juos reikia nebalsuoti. Bet balsų neišbarstyti tarp mažių, o rinkti tą, kuris turi daugiau galimybių. Tik kaip tokį nustatyti ? Ir dar kitiems mažiams tai įrodyti ? Manau, reikia tiems keturiems mažiams skubiai sukurti bendrą apklausų grupę ir vykdyti apklausas. Jomis ir remtis. Ir dar būtų gerai sukurti bendrą laikraštį, kuriame būtų paprastas dalykas - žinios, faktai, skaičiai, pavardės. Būtent taip aš suprantu Sąjūdį ir nacionalinį susivienijimą. Kai gudai išeina į gatves, kad būtų primušti už norą būti laisviems, ar jie klausinėja viens kito - kokios tavo partinė priklausomybė, vertybės, tikėjimas, biografija ? Jie net omonininkus bando atversti į žmones. Taip buvo ir mūsų Sąjūdžio laikais. Ir partizaninio karo metu, ir aštuonioliktais. Kaip kiekvienam kare dėl išlikimo. O dabar toks ir yra.

homo       2020-09-13 21:06

pagaliau VR suprato g a l, kad buvo būtina vienytis su kitom gerbtinom antisisteminėm partijėlėm, kad nekaišioti viena kitai kojų... sistemos nenugalėsi vienas ir iš idėjos, kai panašių idėjų turi ir kiti…

stasys       2020-09-13 21:05

Be reikalo V.Radžvilas čia kelia vėją. Pusmetis kai partija įregistruota ir jau pilnas noro kam nors kabintis į atlapus , be abejo o kodėl nepabandžius apžioti ‘dramblį’?  Vytautai be dideliu įžangų sumalkite į miltus tas ‘garliavos vergetas’ žiūrėk ir tapsite ta partija pretenduojančia peršokti į aukščiausią lygą..Vienok grįšiu prie savo seno siūlymo debatų temos privalo būti iš anksto žinomos ir paviešintos, taip sudarant galimybe visoms debatuose dalyvaujančioms partijoms tinkamai pasiruošti . Pagal seną metodiką tas karštos bulvės salėje vartimas burnoje tikrai atrodo apgailėtinai .

> 2020-09-13 14:27       2020-09-13 19:45

Nu va, prašalieti, ir atsiskleiddi, esi eilinis Julius Milaitis,  kagbe provokatorius, besistengiantis už Kis, - truputi daugiau!

Dėsmis       2020-09-13 19:34

Kovoje dėl valdžios kitaip ir nebūna, tai turi būt žinoma ypač filosofui,demokratija yra tik taikesnis valdžios paemimas, daugiausia be kraujo bet įvairovė išsilaikyti kuo ilgiau valdžioje yra begaliniai variantai.

kas ko bijo?       2020-09-13 19:26

Pažiūrėkit kas ko bijo, koncervai bijo NS ir visokiais būdais stengiasi išvengti viešos diskusijos per LRT. Tai kas zuikis, o kas liūtas? grin

Prašaliečiui       2020-09-13 18:04

arba tas ,,liūto” ilgai ignoruotas ,,zuikis” taip sustiprėjo, kad senstelėjęs ,,liūtas” jau bijo sau gėdą pasidaryti…

sistemine chunta       2020-09-13 16:28

visai suizulejo. Niekam ne paslaptis, kad vyriausioji rinkimine komisija yra kisenine vienos partijos komisija. Todel sakau: konservatoriams grieztas NE!

ah1       2020-09-13 16:01

Hitlerį, skaitykit Hitlerį apie socialdemokratiją , Platoną ir Aristotelį apie demokratiją.

Prašalietis       2020-09-13 14:27

Nieko nepadarysi, toks yra gamtos dėsnis, kad liūtas “diskutuoja” su kitais liūtais ar lygiaverčiais varžovais, rimtomis temomis mokslininkas nesuras apie ką “diskutuoti” su mažarašte kaimo bobele, kuri savo gyvenime gerai pažysta savo namų ūkį ir yra buvusi tik savo kaimo bažnyčioje ir t.t.

to Nuomone       2020-09-13 13:22

O pats seniu niekada nebūsi?

Tikrai       2020-09-13 12:45

gerai organizuoti KGBistai tik laukia koks straipsnis pasiroddys ir jeigu bus objektyvus, tai šoks su visa niekšybės amunicija dergti normalius žmones ir aukštinti išsigimusius konservus, liberastus. Tie padugnės ne tik užgrobė LTV , nors ji išlaikoma iš mokes čių mokėtojų pinigų, tačiau tarnauja tik tai šlykščiai konservinei gaujai bei jų satelitams, o mūsų taip vadinamas prezidentas nieko nemato. Pasakykite, prašau, kam mums iš viso reikalingas toks prezidentas, kuris nesiteikia priimti net signatarų, mokslininkų, o bendrauja tik su šlykštynėm - roku masiuliu (myli be galo), kuris padarė milžiniškus nuostolius Lietuvai ir už tai turėtų būti teisiamas, žinoma su savo kanc,vedėjos Budrytės giminaite šlykščia monika. O į Lietuvos problemas jam nusipjaut, pareiškė, jog tik jis spręs apie būsimą vyriausybę. Ar jau Lietuva tapo prezidentine respublika? Matyt bus šlykščiau, negu buvo prie Grybauskaitės.

Ką sugebam...       2020-09-13 12:24

Perskaitai puikų ir aktualia tema straipsnį,ir geriau neskaityti komentarų.Nes čia jau paplavų kibiras,jokios argumentacijos,jokios minties apie straipsnį,tik bjaurus spjaudymasis ir savo bjauraus ego demonstravimas.

to Niekaip       2020-09-13 11:00

Paskleidei čia Juozaičio dūmus, ane?

to Ne i tema        2020-09-13 10:59

Sakai, kad savo butą, pilį ar rūmus man užleistum už dyką? Esi geradariu gimęs? Dykai dalini savo turtą ubagams? Ką man galėtum padovanoti už ačiū?

Ne i tema       2020-09-13 10:26

Kai paziuriu i Simonyte, tai manau, jog ta tvartelio tarnaite gali bet kokia mergina isdulki**ti. As jos bijociau

ELEKTOROLOGAS       2020-09-13 10:26

Pagal sociologine demokratija koncervai rinks 33%, Armonaitininkai 5,9%.Cha cha cha smile)

Nuomone       2020-09-13 10:22

Senis Landsbergis nupurte istrauke Radzvila is uzpeckio, nupurte dulkes ir liepe eiti i rinkimus, Kad is valstieciu balsu atimtu.

Vytas       2020-09-13 10:19

Radzvilas visiskai be jokiest charizmos, Negali is vesti partijos. Pralaimejimas yea uzprogramuotas.

Niekaip       2020-09-13 9:46

negalima pasitikėti šituo filosofu. Nuo jo kvepia senu Lansbergizmu.


Rekomenduojame

Neringa Venckienė. Kas padaryta Deimantei?!

Viešas kreipimasis į LRT tarybą dėl žurnalisto E. Jakilaičio verslo interesų, ryšių su lobistais ir eterio naudojimo privatiems interesams

In memoriam. Romas Pakalnis: Vykdytojų visuomenė vėl turi tapti Valstybe

Algimantas Rusteika. Demokratijos negalima įjungti ir išjungti kaip virdulio

Gediminas Merkys. „Tečerizmo“ ir neoliberalizmo grimasos Lietuvoje

Kun. Virgilijus Poškus: keturi pedagoginiai maldos žingsniai

Geroji Naujiena: Sugrąžinti į Jo vynuogyną: ar pirmi, ar paskutiniai

Andrius Švarplys. Būtina padėti šeimai, bet ne diktuojant sistemai patogias sąlygas

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Liudvikas Jakimavičius. Tema, kuria turėtų diskutuoti visos sisteminės ir nesisteminės partijos

Liudvikas Jakimavičius. Fokusas marokusas

Nida Vasiliauskaitė. Apie reklamą. Rimtai

Joana Noreikaitė. Tylioji tiesos akcija

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.