Dienos aktualija

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 20 d. 11:22

38     

    

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skaityti šį profesorės Rasos Čepaitienės straipsnį be galo sunku. Kiekvieno dvasiškai dar nemirusio ar bent jau visiškai dar nemirusio lietuvio sielą turėtų persmelkti skausmingas maudulys. O jautresnę – ir beveik nepakeliamas skausmas. Pasakyta šiurpi tiesa apie lietuviškąjį čiukčio sindromą. Turbūt autorė būtų laiminga, jeigu nereikėtų dalintis tokiomis mintimis ir įžvalgomis. Tačiau kas nors juk turi rasti drąsos ir moralinės jėgos pasakyti tai, ką visi širdies gilumoje žino esant tiesa, nuo kurios taip norisi pabėgti.

Nelaimingų čiukčių istorija – tiesa. Visos grobikiškos imperijos žinojo pavergtų tautų valdymo paslaptį. Jos suprato, kad nepakanka mūšyje įveikti tas tautas, užgrobti jų žemes, naikinti ir bauginimais parklupdyti nepaklusnius gyventojus, tremti ir atvirai arba slapčia toliau žudyti nugalėtos tautos karius ir vadus. Buvo suprasta, kad kol yra savo praeitį atsimenantys ir žinantys, kas jie yra, tų tautų žmonės, užkariautame krašte niekada iki galo neišblės pasipriešinimo dvasia ir rusens galimo sukilimo liepsna. Pasiekti, kad pavergta tauta nebesuvoktų esanti vergų tauta, kad ji užmirštų savo praeitį ir išmoktų niekinti save ir nekęsti savo gynėjų ir diddvyrių, o galiausiai ir pačios laisvės dvasios – tokia visais laikais buvo tobulo pavergimo ir visiško valdymo formulė, kuria vadovavosi imperijos.

Autorė teisi – mums, Baltijos čiukčiams, ši formulė taikoma visa jėga. Keršijama už 1941 m. Birželio sukilimą ir pokario pasipriešinimą. Tai daroma nuosekliai ir kryptingai – valstybinės premijos už partizanų juodinimą ir jaunimo vertimą XXI a. pradžios „euročiukčiais“ skiriamos ne veltui.

Tai daroma puikiai suprantant, kad kol bus tautinės savigarbos ir žmogiškojo orumo nepraradusių lietuvių, tie lietuviai vieną gražią dieną gali pakelti galvas. Seniai pastebėta, kad beveik nebūta alkanų, tik apie didesnį duons kąsnį svajojusių vergų sukilimų. Taip yra, nes už duonos kąsnį paprastai nemirštama. Tiesa, kad bado slenkstį peržengęs alkis kartais sukeldavo stichiškus, visiškos nevilties įkvėptus bejėgiškus alkanųjų maištus, kurie būdavo lengvai užgniaužiami pirmiausia dėl išsikelto tikslo beprasmiškumo ir menkumo. O štai už laisvę ir savąjį orumą pasiryžusių mirti visada atsirasdavo. Jų sukilimai būdavo kitokie – keitė tautų likimus ir pasaulio istoriją.

Pakelk galvą, lietuvi! – įveik tau įskiepytą Baltijos čiukčio sindromą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O vienas senas čiukčia,        2020-05-22 19:05

prieš mirtį susikvietė savo plačią giminę, ir griežtai prisakė visomis priemonėmis saugoti ir ginti lietuvius, kad jie, neduokdie neišmirtų. Giminei nesupratus tokio jo bajerio, karšinčius paaiškino, kad lietuvių išmirimo atveju, kvailiausia tauta pasaulyje taptų jie - čiukčios. Taip, kad jie nėra tokie jau beviltiški, kol gyvuojame mes..

Al.       2020-05-22 12:55

Vieną kitą gal ir paskatins atsibusti tokios prakalbos, bet geriau tam padės jos šviesuomenės darbas (savo tautos ir pasaulio labui). NS seniai turėjo imtis konkrečių praktinių šalies atnaujinimo darbų. Pradžiai, susikurkit bent laikraštį. Tas ,,Pakelk galvą, lietuvi” formaliai žiūrint logiškas, bet kažkaip primena Gražulio ,,Už Lietuvą, vyrai”. 30 metų buvo užvilkinti būtini darbai, sąjūdiečiai visa tai pasyviai stebėjo, o dabar, kai jau sulaukę brandaus amžiaus, pagaliau ėmėsi, mėnesių mėnesiais tenkinasi pamokslavimais. Jau tiek visi keikia Verygą, bet atrodo, kad net ir jis veikia bent kiek veiksmingiau. ,,Neminėk Dievo vardo be reikalo” turi būti taikomas plačiau - ir tėvynei.

stasys        2020-05-22 9:16

lietuvio kodas 2020-05-21 19:56 > atkaklumas.

>9:02       2020-05-21 21:19

Sakote, Lietuvai Seime būtina Puteikio-Guogos-Krivicko-Juozaičio-Kamblevičiaus-Dagio-Vareikio-Pranckiečio-Kuolio-Venckienės koalicija?

:>18:33       2020-05-21 21:14

Apie ką čia daktarėlis tiek prirašė?

lietuvio kodas        2020-05-21 19:56

3x:
nuolankumas, prisitaikymas ir pavydas

stasys        2020-05-21 19:22

Algis Keburis > puikus siūlymas . Tai kokia svarbiausia savybe lietuviai apdovanoti ? kuri mus skiria iš to viso tautų pulko ?

sprite       2020-05-21 19:09

troškulys yra niekas, įmyžas yra viskas

Algis Keburis       2020-05-21 18:47

O gal pamėginkime ir sudarykime ilgą ir gražų sąrašą tų puikių savybių, kuriomis lietuviai apdovanoti nuo prigimties ir paveldėjo iš tėvų, senelių ir kurias išsaugojo ir puoselėja..
Pasidžiaukime savo geriausiomis savybėmis, pakelkime galvas. Gal tada nereikės grąžyti rankų, šlovinti čiukčių ir armėnų, formuoti (už pinigus) įvaizdį ar savivaizdį?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-05-21 18:34

Lysk kurmi iš po žemių, pasidairyk po pasaulį.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-05-21 18:33

Antikonstitucininkas Vytautas Radžvilas yra ČIUKČIA, nes nežino, kad reikia laikytis Tautos priimtos Konstitucijos, kurioje yra įtvirtinta lygi ir tiesioginė rinkimų teisė, todėl laikosi antikonstitucinio Seimo rinkimų įstatymo, kuriame įtvirtinta nelygi ir netiesioginė rinkimų teisė. Čiukčia Radžvilas nemoka skaityti ir suprasti lietuviškai parašytos Konstitucijos, kurioje yra įtvirtina: Įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis galibūti KARTU ir kitos valstybės piliečiu. O čiukčia Radžvilas, kaip paskutinis ASILAS, teigia atvirkščiai. Apie tai esu parašęs straipsnį ir tikrai ne vieną, iki šiol šis čiukčias tyli ir tylės, nes yra ČIUKČIA.
LR Signatarai po priimto švento Nepriklausomybės akto skubiai SUSIĖDĖ ir nedelsdami išdavė Lietuvą priimdami 1992-07-09 antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, padarė Lietuvą okupuotą nkavėdistų, kgbistų, mafijozų ir iškrypėlių. Kur tie “signatarai’, kurie 30 metų tyli?

štaziui       2020-05-21 17:43

stasele, gana plerpti čia išklerusia savo vagina. Jukš iš čia, kartu ir savo gonorėją neškis lauk.

Prašalieti,       2020-05-21 17:09

pats nešpėchini po angielsku, tad Talmudo skaityt negali, ypač XII tomo. Kam kvailini mūsų “babuškas”, kaip ta dezi LRT?

Prašalietis       2020-05-21 14:57

to Prašalietis     2020-05-20 21:13
  Tamstos žiniai, 33 citata iš lietuviškų čiukčių prieš pasaulio sutvėrimą parašyto talmudo 12 tomo: chalva, chalva, chalva… telefon, telefon čiukčia kūšat chočiet…

stasys        2020-05-21 9:41

StasyG > ko čia ašaroti ? Siunti laišką tiesiai ir tiek problemos . Jei nededa Tiesose matyt tam yra kitu sumanimu . Kokio velnio naujai partijai jungtis su autsaideriais kurie jau išnaudoję savo potencialą ? Nematau jokios svarios priežasties taip elgtis .

stasys        2020-05-21 9:26

Pritariu , pasak autoriaus taip išeina jog visi džeik-uliai, kis ,s.m-sai , Prašalietis o ir tas pats J.Ramanauskas yra tik kremliaus samdiniai kurie padedami Garliavos skandalo bando Lietuvai užmauti senąsias čiukčių nagines ? Be abejo aš čia dar daug ko ir nepaminėjau ..na bet problemos bruožai aiškiai ir konkrečiai apibrėžti . smile

StasysG       2020-05-21 9:02

NS partijos pirmininkui: ar ne laikas atkreipti dėmesį į nežinomo internauto KODĖL pasisakymą prie AR straipsnio:————————-

“Kodėl?    2020-05-19 10:18

Sinica, V.R. , Rusteika ir Ko kuria pasišventusiai galybę opusų (ar grupinių pareiškimų ,tarkim,dėl Taivanio…) , viens kitą keičiančių  patrijoje ir tiesoje.Jų ,,amžinosios’‘tekstų  temos rodo, kad NS viršūnėms spalio rinkimai visai neopūs.Matyt, tai jiems absoliutus tabu???Ypač gaila puikaus publicisto ir gero organizatoriaus A.R. ,nes šis adekvatus visuomenininkas ,matomai aiškiai suprato- ta tema eikvoti vaizduotę ir energiją neverta, nes NS ,,derlius’’ aiškus jau dabar….NS virūnės ,matomai, jau susitaikė su 2,5 procentų MAKSIMALIU būsimu ,,kraičiu’’ (t. y. su visiška individualia NS nesėkme ) spalio rinkimuose…
NS šviesulys L. Šopauskas, valdantis tiesos.lt. , ypač stengiasi, kad partijos aktyvas bei visuomenininkai neatsibustų, negalvotų ir nesvarstytų apie rinkimus…Jis samoningai netalpino net 30 piliečių teksto, kuris perspėja mažasias partijas, kad jos visai nesuinteresuotos sėkme bei pasiruošimu rinkimams…...
CP bei KS neturi jokių svetainių, todėl nekalbu apie jas.Jos bent derina tarpusavyje vizijas ir planus, sprendžiant pagal įvairius požymius..
Na, o NS, didingai pareiškusi apie būtinybę iš esmės pertvarkyti šalį, pareiškimu Taivanio tema panašu, kad jau užbaigė tą pertvarką...
Suprantu tradicines ,,lovio’’ partijas. Jos žino ,kad x vietų jos, net miegodamos, iš suzombintos rinkėjų daugumos spalį vistiek gaus…
Bet naujokų ,imituojančių siekimą daryti įtaką politinei Seimo darbotvarkei, totalaus žiemos miego paskatų suprasti negaliu.. .
NS turėjo pasivadinti Siurealistų ar Pareiškimų partija, tada geriečiai rinkėjai net neturėtų iliuzijų, dėl šios partijos nesuinteresuotumo turėti politinę  įtaką...
Tai mano šypsenos pro ašaras…:).Nes skaudu matyti , kad NS ,net savo svetainėse, b visiškai nerodo JOKIO NORO politinei SĖKMEI, NEI DISKUSIJOMS APIE REFORMAS AR KELIUS Į MINIMALIĄ mažiukų SĖKMĘ  rudenį...”

Artūras       2020-05-21 5:56

Iš komentarų sprendžiant straipsnis pataikė į temą, kad šunauja tieg neigiamų komentarų prirašė.

tiesa3       2020-05-20 22:37
tiesa2       2020-05-20 22:37
tiesa1       2020-05-20 22:36
to Prašalietis        2020-05-20 21:13

O iš Talmudo pats nieko nenori pacituot, ypač iš XII tomo, a?

Kisa,       2020-05-20 21:11

kokius budulius čia pats budulini, apsimetęs, kad nežinai, kiek Landsbergis asmeniškai būtent prisidėjo prie mokyklų gynybos ir gerovės Pietryčių Lietuvoje? Priekaištauk lenkomanui Kubiliui dėl noro nutempti mus Žečpospoliton, o ne Landsbergį, “berazumi”. Ieškai kvailesnių už save? Ar daug tokių čia randi?

Kis       2020-05-20 20:20

netoli ziuri pone Radzvilai,ziurek i ateiti,juk sarlatanas ismokes graziai juoktis steponaviciaus laikais buvo atiduotos Vilniaus ir Salcininku vid mokyklas globai siam sarlatanuiLandzbergis tare tabu?Reikia aiskintis kas leido ,kieno buvo isakyta ,juk greitai pardavines vaiku globotines tipo Sakalaites vaikus i vergove,o gal ir organams>Ta bardaka laikas pabaigti ,nieko nelaukiant.

Šunauja,        2020-05-20 20:00

gražuoli, tai trys Tomkaus nukvakę žurnaliūgos, pasivadinę tauta. Na, o konservatoriai seniai ne valdžioje, nežinojai? Runkelius medžioji čia, ane? Ir kiek sugavai šiandien? Ir dar primenu pačiam, kad kaimiečius runkeliais pavadino garsieji lddp-istai.

naujas himnas       2020-05-20 19:48

Šunauja,vergai jūs mūsų,
nustekenta žeme,
kur konservų banditėliai
milijonus semia.

Tegul tavo vaikai eina
vien takais niekšybės.
Arkit visi mūsų naudai
ir vagių gėrybei.

Tegul tavo vaikai eina
mums toliau vergauti
nes nukriošusiems senukams
lemta špygą gauti.

Tegul seimas Lietuvoj
kišenes ištuština,
Alkanus ir be skatiko
į kapus palydi.

Tegul tata žydaujos
dega amžiams pragare,
vardan tos šunaujos
oligarchai žydi.

naujieji europiečiai 666       2020-05-20 17:09

ne, ne mes ne čiukčiai, mes europiečiai ir kai implantuos būsime su aktyviaisiais medicininiais implantais-  Europos taryboje priimta tvarka dėl aktyviųjų implantuojamų medicininių prietaisų 2020/666, o čiukčiai ne europiečiai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-20 16:46

NS registruotas mėnesį ir 20 dienų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-20 16:43

Taip Deivi,
krikščionybė yra atsakinga už Prūsijos sunaikinimą už LDK sunaikinimą. Klestint krikščionybei:
- neišjungti (buvę) komunistai (grybauskiniai, kirkiliniai bei visi kiti);
- milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur;
- visi piliečiai nušalinti nuo žemės, pakeičiant konstitucijos 47 straipsnį.
L blogai

Dzeikas       2020-05-20 16:37

Autorius paleido patriotine tryda.
Kodel tai vadinu tryda? Todel,kad nukreipia kalbas i tokia abstrakcia ir isvazineta vaga:
“Dar karta prakeikime sovietine okupcija ir rusu imperializma - visu musu bedu saltini!”
Ir po graziu zodziu, apie vadu ir kariu zudyma numeta viena uzuomina, girdi partizanus padlos juodina.
Negincyju. Zmones kariave miskuose , ziemoje pozeminiuose bunkeriuose ir zuve bet nepasidave kovoje su komunizmo dvasios apsestais zombiais , verti visuotinos pagarbos. Keista kad iki siol neiamzinamas ju atminimas matomiausiose vietose, miestuose——
(leisiu sau nukrypti nuo temos: Kaune 1945 ar 1946m vasara sovietai surenge parodomaji teisma kazkokiam partizanui. Tas tik pasisaipe ir pasake i tema jog degs zeme po teiseju kojomis. Ta pati vakara, po teismo prokuroro automobilis buvo partizanu susaudytas. Kodel nera paminklo siam ivykiui???)———-
Bet visdelto tai ne ta grandis uz kurios reikia traukti visa grandine. Lietuviu savinieka prasideda ne nuo kaltinimu zydu zudymuose, ar rusu imperialistu paniekos. Ji prasideda nuo tausiskos valdzios paniekos tautai.
Va 96 kartus kiekvieno menesio 17d stovi piketas su klausimu “Kur Deimante” - prezikai “nemato”. Prokuratura, teismai kalba psichiniu ligoniu is 6 palatos kalbas - visi apsimeta kad tai “atsakymas” , kad ne spjuvis kiekvieno musu veidan.
O galiausiai islenda pilipukas vienas, islenda pilypukas Nr2 ir abu vienas kita girdami atrsanda didzia [paslapti - cia Rusijos klastingi keslai pries lietuviu tauta.
Man atrodo abu sitie kadrai patys yra arba Rusijos keslai, arba labai gudrus nuokrusos ardami nepavojinga sau vaga kovoja uz priejima prie biudzeto papo.

Deivis        2020-05-20 15:15

Blogio šaknys komunizme ir krikščionybėje(žydaujoje) , ypač katalikybėje. Krikščionybė Lietuvai nedavė nieko gero. Kai tik Lietuva apsikrikštijo tai ir prasidėjo jos nuopuolis.

Rivka       2020-05-20 14:53

šitas sambrūzdis primena tarpukario vėlyvuosius voldemarininkus….
kurių šalinosi net pats Voldemaras.
Ir ne tik dėl pasirinkto šūkio,
bet ir dėl milžiniškų vidinių psichologinių traumų ir kompleksų
Belieka tikėtis, kad lietuviai jais neužsikrės,
kaip kartą jau buvo užsikėrtę keturiasdešimt pirmųjų vasarą

Prašalietis       2020-05-20 14:46

Juokingiausia yra skaityti, kada šiandieniniai čiukčiai rašo apie čiukčius. Pagal lietuviškus čiukčius rusiški čiukčiai yra nepatenkinti, nes jie nuo amžių gyvena civilizacijos nemačiusioje Rusijos šiaurėje. Šiandieniniams “intelektualiniams"Baltijos čiukčiams atrodo, kad jiems visais laikais kas nors ir už ką nors keršija. “Keršija”, kad jie yra “intelektualiniai” čiukčiai šventai tikintys, kad nuo Baltijos čiukčių “prasidėjo” Europos civilizacija. Tik Baltijos čiukčiai rengė sukilimus, “kūrė ir griovė“imperijas. Kai dar nebuvo Europos ir Ukrainos cholopai “kasė su kauptukais” Juodąją jūrą, lietuviški čiukčiai su savo tautine įranga tuo pat metu “kasė” Baltijos jūrą... Su tokio negirdėto nematyto didingumo čiukčių praeitimi, šiandieninės “tautinės savigarbos ir žmogiško orumo, pakeltos galvos aukščiau už 1933 metais Noreikos -Vėtros pakeltą galvą”, joks pasaulio gyvis nepajėgs nei"orumo sumenkinti”, “apsitries iki ausų ir bandydamas nors kiek galvą kelti”....

>ahh       2020-05-20 13:47

kvailiams visada neaišku.

čiukčia ahh nie panimajiet        2020-05-20 13:26

Būdavo toks populiarus komjaunimo aktyvistų klausimas, jei tik pasakydavai ką nors neigiamo apie TSRS: Ar tu prieš tautų draugystę? Atviečaj!

ahh       2020-05-20 12:29

nesupratau, ko autoriai nori? Nori sugriauti ES?

Barenco jūroje       2020-05-20 12:01

plaukioja Amerikos ir Anglijos laivai.Arkties jie Rusijai neatiduos.Štai kaip atrodo pasipriešinimas.Reikia iš anksto ir reikia veiksmo.

Pasisekė       2020-05-20 11:48

tai R. Čepaitienei, jei nebūtų tokio įžvalgaus jos straipsnių apibendrintojo, vargu ar kas suprastų ką ji rašo.


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.