Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Apie Kovo 11-osios signatarus

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 27 d. 9:21

17     

    

Vytautas Radžvilas. Apie Kovo 11-osios signatarus

Galima tik apgailestauti, kad dauguma Kovo 11-osios Akto signatarų pasirodė esą visiškai abejingi juos išrinkusios Tautos likimui. Jeigu jie būtų panaudoję tą dieną įgytą statusą ir autoritetą šalies labui, principingai ir drąsiai kalbėję apie jų pačių balsais atkurtos valstybės klystkelius ir skaudulius, Lietuvos likimas galėjo susiklostyti kiek kitaip. Vieni – visiškai pararadę sąžinę ir padorumą – puikuojasi išsivaikščiojančią ir nykstančią Lietuvą „pastatę ant gerų bėgių”, kiti tiesiog prisitaikėliškai tyli. Tik keli ar keliolika – iš tikrųjų menkutė saujelė – atvirai ir drąsiai kalba.

V. Povilionis – vienas iš jų. Paskaičius jo mintis tampa akivaizdu, kuo skyrėsi dėl Lietuvos laisvės ir išlikimo grūmęsi sąjūdininkai nuo prisiplakėlių, kurie – jeigu nebūtų paskeitusi politinė konjunktūra – šiandien būtų pirmose „šviesaus komunistinio rytojaus” statytojų gretose. O šiam dar iki Sąjūdžio kovojusiam už Lietuvą signatarui ir šiandien rūpi, kokia bus Lietuvos ateitis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stalino Rusija,       2020-01-30 21:16

daktaro Ramanausko žiniai, buvo pagrindine Wall Street’o sąjungininke, pasaulinio gėrio iškilimu ar įsikūnijimu ir kaip neišsenkamas gyvosios jėgos aruodas. Nereiktų eiliniam rekrutui klijuoti KGB generolo etiketę, o reiktų elgtis garbingai ir garbingai bartis, nes nei aš, nei Radžvilas ar dar kas nors kitas įkibti į avenių banksterius negalime, o ant durniaus aukotis ir aukoti šalį irgi neverta. Kas iš to, kad Jūs čia daug tiesos pasakote, kai mes neturime tam jėgų. Geriau patartum, ką mums daryt su Juozaičio pensininkais, kurie į valdžią dar vieną ambalistų kadrą atvesti gali, kaip Vilniaus žirmūniečiai “Lenino materializmo ir empiriokriticizmo”(Lenins “Materialismus und Enpiriokritizismus”) specialistę, kad atvedė į Seimą ir nuvedė Briuselin.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-01-29 19:57

to “Ramanauskai,    2020-01-27 17:38
sėsk į traktorių ir užimk Wall Street’ą....”
***
Matau, kad duodi nurodymus ką turiu daryti, ar nebūsi įsitaisęs kgb generolu? Negali savo įpročių atsisakyti.
Tamstos komentaras parodo, kad tau pavyzdžiu yra “sąjungininkė - Stalino Rusija”, kuri irgi susitarimų nesilaiko. Tai ir Lietuvos valdžia, seimūnai ir signatarai NIEKINA pagrindinį Lietuvos piliečių susitarimą - Konstituciją.
Tai todėl ir matau kaip pasamdytus daug teigiamų atsiliepimų į tamstos komentarą. BANKROTAS.

Jo,       2020-01-29 4:35

pensininkai dalykas rimtas - jie Juozaitį su jo dūmais(Juozaitis smoke) gali nuvesti į Seimą, be jokios abejonės, kaip Maldeikovą Briuselin su tuo trockistų traukiniu, kuris žirmūniečių pagalba pralaužė visas sienas, nors laikinai Tauragėje ir buvo sustabdytas, sulaikytas, ir dar nepavertė mus į dulkes, į pelenus. Dar ne dabar: “Zu Asche, zu Staub dem Licht geraubt, doch noch nicht jetzt. Wunder warten bis zuletzt”. Šis stebuklas dar tebelaukia Vilniaus žirmūniškių ir Lietuvos. Pagarbiai, - kiemsargio padėjėjas.

stasys        2020-01-28 13:21

Sąjūdžio veteranas A.K.  >  tai Jus tuos visus trisdešimt metu taip ir bandote prasimušti iki valdiškos   grietinėlės ? V.R. naujai steigiama partija gali nutarti ir nedalyvauti šiais metais Seimo rinkimuose,  o Jus tiek dėmesio tam skiriate ? Apsivilkti bet kokį ‚mundurą‘ tik tam kad pulti į lenktynes su A.Juozaičio „pencininku pariją“ ? Labai silpnas motyvas ,.. imti valdžia pasinaudojant socialiniu negatyvu tinka ir R.Kaubauskiui ..bet ilgalaikėje perspektyvoje tai nieko negali siūlyti partijos naujam branduoliui susikurti .. A.J.klaidos pasimatė kai žmogus neatsargiai ėmė bendrauti su Alternatyva Vokietijai. Ta partija irgi ant socialinio nepasitenkinimo bangos iškilo o juk nieko reikšmingo tai vidaus politikai taip ir nepasiūlė ..

V.R. šalininkams -išsigrynintojams...:):)       2020-01-28 11:48

Propatria anonimas:,,Trupučiuką persistengėte su trumpiniais, todėl tekstas nesuprantamas iki galo. Bet kiek supratau, jums yra svetimas išsigryninimas. Jums reikia darbo pagrįsto principu “saidiot’‘

Ne anonimiškas atsakymas V.R. taktikos simpatikui:
,,Jei Sąjūdis būtų keistaprotiškai -radžviliškai ,,išsigryninęs’’ (nuo komunistų ir kitokių ,,nevertųjų’‘), Nepriklausomybę būtume matę kaip savo ausis….Dabar V. R. gerbėjai,deja,bet beveik nieko nepasimokę iš Sąjūdžio sėkmės istorijos, vėl prieš ONS (oligarchinės - nomenklatūrinės santvarkos ) legionus rudenį eis išsigryninusių, ,,tikratikių’’ partizanų būriu…VF ,su ,,išsigryninimo’’ specialistu V.R. priekyje,jau siauraprotiškai ir principingai išsigrynino - nepadėjo 3 proc. kartelės įvedimui ir spalį gaus savo 3,3 procentus…Sėkmės strategijos besilaikantiems, ją turintiems, reikia eiti Prometėjo sunkiu, ONS oponentų telkimo rinkimams, keliu..Tai demokratiškų, reformatoriškų partinių grupių sutelkimo į bendrą legioną (kol kas tik spaliui….)kelias…’‘
Sąjūdžio veteranas A.K.

Deivis       2020-01-28 4:08

Nepriklausomybė gauta iš komunistų ir kgbistų. Rezultatus matom. Realiai tai Lietuva sunaikinta.

ah1       2020-01-28 2:03

kas yra tikrasis užsakytojas mūsų įstatymų?

-------       2020-01-27 22:41

ProPatria vėl leidžia komentuoti - šaunu.
Aišku, ,,stasys’’ irgi perskaitys šitą komentarą ir skubiai praneš glorijai, nemo bei kitiems penktakolonininkams.

Dėl Vaišvilos....       2020-01-27 21:33


ekspertai.eu Nachas perspjovė save su tuo “paminklu” S. Benderai . Kadangi jis rašo visokias nesamones, o žmonės komentuoja taip pat visaip, panašu, kad jis gauna Judo grašius ne tik už turinį, bet ir už komentarų ir skaitančių skaičių.  Zigmo nukrypimas akivaizdus, lieka viltis, kad jis anksčiau buvo protingersnis ir padoresnis. Sic transit gloria mundi.

ah1       2020-01-27 18:43

kai bus paskelbti KGBistai tai ir pamatysim k kiek sąjūdyje buvo KGBistų - juk ne šiaip KGBistai įslaptinti? Man toks įspūdis kad sąjūdyje buvo baveik visi KGBistai ir vykdė Garbočiovo perestroką - socializmo pertvrakymą į kapitalizmą ir KGBIstų virsmą į oligarhatą.

Ką garbina veiklusis sign. Z. Vaišvila ?       2020-01-27 18:23

Keista, bet signatarui Z.Vaišvilai brangus LTSR ,,signataras” Cvirka?
Gal Z.V. kaip nors viešiau, nei tik Sąjūdžio veteranams,  galėtų paaiškinti, kuo jam taip mielas superkolaboranto P. Cvirkos paminklas ir pagerbimas…Nes dėl kito prookupacinio ,,signataro’’ - A. Venclovos muziejaus Vilniuje signataras Z. V. ašarų ir prakaito nelieja…Gal tik todėl, kad Šimašiaus pastangomis už miesto lėšas išlaikomas kolaboranto A. V. muziejui negręsia iškeldinimas…?
Manyčiau, kad ponas Zigmas nebūtų niekur, Sąjūdžiui pakėlus Lietuvą Nepriklausomybės žygiui, išrinktas, jei Sąjūdžio aktyvas ir rinkėjai tada būtų žinoję apie Z. V. simpatijas šimtaprocentiniams kolaborantams…
Dabar tas Z.  V. ir jo vadovaujamų  organizacijų simpatijas ištrimituoja tik Kremliaus gandų perpasakotojas ( ir Z. V. bendražygis… ) A. Nakas ekspertai.eu portale, o Sąjūdžio metais jo tokią išpažintį būtų mielai paskelbę visi LPS leidiniai….Ir tuo viskas Zigmui būtų ir pasibaigę....
LS veteranas A. K.
P.S.
Sako, pasakyk kas tavo draugas, pasakysiu, koks tu…A. Nakas portale ką tik pateikė medžiagą, dergiančią kovotoją už  Ukrainos valstybingumą S. Banderą, nužudytą KGB , ir ją pailiustravo šlykštaus ir natūralistinio turinio ,,paminklo’’ Banderai’’ atvaizdu…A. Nako lygio metodais stribai bandydavo išniekinti mūsų partizanų kūnus, tad Nako sėbrai iš  ekspertai.eu pasisėmė iš ,,puikių’’ pokario nkv-distų-mgbistų pavyzdžių...

http://www.ekspertai.eu/paminklas-stepanui-banderai-vilniuje-galetu-stoveti-vietoj-petro-cvirkospaviesinti-czv-dokumentai/
Zigmai, gali ,,didžiuotis’‘, nes ši ,,ekspertininkų’’ Nako-Puidoko ir Ko kontoros NEEILINĖ šlykštybė, skirta S.B. pažeminimui ir   pailiustruota įv., organais, atsirado ir dėka to, kad Nakas sumaniai naudojasi paties,kaip signataro priedanga ir bendryste…

Ramanauskai,       2020-01-27 17:38

sėsk į traktorių ir užimk Wall Street’ą. Pažiūrėsim ar pavyks, o pats to pačio reikalauji iš V.Radžvilo. Žinoma, tai tik kiemsargio padėjėjo nuomonė, bet dr. Ramanauskas irgi teisus dėl tų bėgių ir Konstitucijos, bet, o kas laikosi tų konstitucijų, įstatymų ar konvencijų, a? Kas laikėsi karo metu 1929 metų Ženevos konvencijos, a, Ramanauskai? Juk jos nesilaikė liberal-dimokratai ir jų pagrindinė sąjungininkė - Stalino Rusija, kuri net nepasirašė jos, tiesa?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-01-27 16:49

Eilinė prof. V.Radžvilo tarškalynė.
Neužmirštuolės tiems, kas pamiršo Lietuvos trispalvę, tai sklerozininkams.
O dėl V.Radžvilo, tai signatarus kritikuoja kaip koks komunist kgbistas, žodžiais be turinio ” Lietuvą „pastatę ant gerų bėgių””.
Tai reikia pasakyti tų bėgių turinį, o kitaip tai kaip sakau… EZOPINĖ tarškalynė.
Duosiu konkretų pavyzdį.
Signatarai 1990-03-11 pasirašė Nepriklausomybės aktą, tačiau iš visų LR piliečių 1992-07-09 ATĖMĖ visiškai konstitucinę teisę rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. O be šios teisės LR piliečiai yra VERGAI. Kitaip tariant signatarai įvykdė antivalstybinį, antikonstitucinį aktą, kaip paskutiniai išsigimiliškiausi kgbist komunist šunys ir 28 metus neatidaro savo srėbtuvių, kad tokią padėtį atitaisyti. Tai parodo, kad jie sąmoningi Lietuvos valstybės priešai, ryja biudžeto pinigus ir prisideda prie Lietuvos naikinimo.
*
http://www.ekspertai.eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/
*
Tai V.Radžvilas yra toks pats ANTIKONSTITUCININKAS, plepys, tarškalynė. Teisinę Lietuva kuria be Konstitucijos. Smarvės. Tai hibrdiniai stribai, kurie persirengę civiliais rūbais, naikina Lietuvą.

pritariam       2020-01-27 16:21

Tiesa.aciu Autoriui.

Iš Sąjūdžio laikų       2020-01-27 15:37

atviros visuomenės pavirtom į niūrių intravertų visuomenę.Ne taip turi būti.

Neteko girdėti,       2020-01-27 11:40

kad nors viena valdžia būtų sau kėlusi tikslą- orus minimalus pragyvenimo paketas kiekvienam žmogui.Ne vien minimali alga,bet į jį turėtų įeiti medicinos paslaugos laiku,prieinamas švietimas visiems vaikams netoli namų,socialinės paslaugos į namus,kaip Vokietijoje ir t.t…O kas nori prabangos,neuždrausta,tegul to siekia,ne sovietmetis.Nes sovietmečiu žmonės minimalų saugumą  tai turėjo ir to neteko.

Regbgd       2020-01-27 10:22

Atrodo grįžom į socializmą su propaganda žiniasklaidoje. Brukama tai, žmogui mąstančiam suprantama, kad tai melas. Net ženklas, mėlyna gėlelė tapo auka šitų Žmonių partijos dėka
Kažko nebejauku tampa.


Rekomenduojame

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia

Liudvikas Jakimavičius. Galimi paaiškinimai

Algimantas Rusteika. Šitie neramumuose ir riaušėse būtų pirmieji

Vytautas Sinica: Ką daryti su Lietuvos ekonomika? Įgalinti lietuvius pačius kurti darbo vietas

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Pandemija nėra Šėtono pergalė

Geroji Naujiena: Jėzau, Tu mūsų viltis

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Nijolė Bulotaitė. Kunigas Alfonsas Lipniūnas: lietuviško žodžio ir katalikiškos meilės galia

Kaip karantinas pakeitė lietuvių gyvenimą?

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Povilas Gylys. Nerimas dėl ekonominės krizės suvaldymo

Susipažinkime: Dievo Tarnas kun. Alfonsas Lipniūnas

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Cacą ir Kaką

Laimonas Kairiūkštis. Ar visiems verslininkams reikia padėti?

Liudvikas Jakimavičius. Kova su korona iš mano balkono

Jurga Karčiauskaitė-Lago. Ispanija – pavyzdys kaip nedaryti!

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.