Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas. Antras kartas nemeluos?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 29 d. 20:32

23     

    

Vytautas Radžvilas. Antras kartas nemeluos?

Švenčiame mus per anksti palikusio R. Ozolo 80-ečio jubiliejų. Straipsnis nuorodoje – puiki Jo gyvenimo ir Lietuvai nuveiktų darbų apžvalga.

Jis taip ir išėjo būdamas daugelio nesuprastas ir neįvertintas. Laimė, pamažu pradedame suvokti, ką praradome. Bet reikės žengti dar vieną žingsnį – suprasti ir įsisąmoninti šito neįvertinimo kainą Lietuvai, tai yra mums patiems. Ji iš tiesų milžiniška. Sąjūdis siekė Lietuvos nepriklausomybės. Tačiau jos prasmė buvo suvokiama skirtingai. Todėl išsiskyrė dvi pagrindinės sąjūdininkų stovyklos. Pirmoji norėjo ištrūkti iš TSRS tik tam, kad galėtų ieškoti naujo šeimininko. Antroji svajojo, kad Lietuva išsilaisvintų visam laikui – taptų iš tiesų nepriklausoma ir savarankiška valstybe. Ne kieno nors provincija ir ekonominiu priedėliu. R. Ozolas buvo šios stovyklos idėjinis vadovas ir vėliavnešys.

Deja, prieš tris dešimtmečius Jis pralaimėjo. Todėl Lietuva šiandien nėra ta Kovo 11-osios Respublika, apie kurią svajota ir dėl kurios kovota. Tačiau R. Ozolo susikurta ir iki galo ginta Lietuvos vizija ne tik nemirė, bet išlaikė istorijos išbandymą. Jo idėjos atgyja, sklinda, o jų žadinama Tauta bunda. Tai duoda pagrindo viltingai klausti: o gal antras kartas nemeluos? Gal Lietuva pagaliau išgirs R. Ozolą: atsikvošės, sugrįš į save ir taps savimi – kokia ji gali ir turi būti?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasirodo,       2019-01-31 9:02

kad poniai ar draugei Liepai tiesa nereikalinga. O kas reikalinga? Valdžia, asmeninė gerovė, gėrybių lovys ar kas? Gal demagogija, už kurią konspiratoriai moka babkes, ką?

Liepa       2019-01-30 19:15

Deja, ne Ozolas pralaimėjo prieš tris dešimtmečius, o mes.// Baikim tas savižudybėn vedančias saviniekas ir kaltų paieškas. Darykim, ką reikia. // Visur tas pats jovalas: ir vokietijose, ir anglijose, ir prancūzijose tautas atakuoja liberalmarksistinis-globalistinis maras. Niekur nevertinami tautiniai patriotai; jų nepapirksi nei privilegijom, nei ordinais, nei koncernų “brendžiukais”. Jie visad pavojingi valdžios zombiams.//

stasys        2019-01-30 15:04

s.m. tamsta savotiškas vilmorus aki primerkus , bac ir apklausu rezultatas nuo s.m. smile)

s.m.       2019-01-30 12:23

komitetiniai “stasiai” ir “jokubai amerikonai” - ne rodiklis. Jie tik dirba savo juodą darbą. Betgi įdomumo dėlei atsiverčiau šitą patį straipsnį delpyje.
Likau maloniai nustebintas.
Kritiškai įvertinant/atmetant tatos pėstininkus, dėl suprantamų priežasčių kosinčius prieš Ozolą, atmetus stasinius komiteto darbštuolius, kurie budi ir ten, atmetus vieną kitą tautietį bukutį, kuriam “reikia vertėjo iš filosofo kalbų”, - išgirdusių ar bent bandančių girdėti Ozolo žodžius gaunasi nors ir nežymi, bet dauguma.
Ir tai teikia vilties.

dėl praeities       2019-01-30 11:42

Gal dėl amžiaus tada nesupratau R.Ozolo:kalbėjo *per moksliškai*,atrodė,net nuobodžiai.Bet niekinti šiandien jo įžvalgas,kurios buvo tikslios mūsų laikams,tai jau apgailėtina.Kodėl mes nemokam gerbti savo talentingų žmonių net po jų mirties?Istorija jau įrodė,kad filosofas buvo padorus politikas,kas šiandienoj taip reta.Mojuoti piktais liežuviais prieš mirusius -tai jau žema.

>janinai       2019-01-30 10:54

Aišku visada išgirs, tik girdinčiųjų yra nykstamas kiekis, o kiti neišgirs, nes jie girdi tik pinigų žvangėjimą, o tas garsas nustelbia viską.

janina       2019-01-30 10:31

Taigi, kad tame ir visos pozityviosios Lietuvos dalies(išskyrus buv. komunistus ir komsomolus) viltis :
“Gal Lietuva pagaliau išgirs R. Ozolą: atsikvošės, sugrįš į save ir taps savimi – kokia ji gali ir turi būti?”

Atsakymas       2019-01-30 9:44

Niekada neaišku kiek kartu bus meluota.

Dzeikui       2019-01-30 9:02

dar kartą paliudijai, kad esi pakaltinamas:
rašinėdamas paklodes laikykis tų principų, kuriuos paminėjai, ir viskas bus OK.
Sunerimote, kontoriniai, įtakos agentai ir panašūs samdiniai,
kad Romualdo Ozolo 80-ųjų gimimo metinių minėjimas organizuotas valstybiniu lygmeniu ir dar Lietuvos Respublikos Seime?
Šitiek skirtingos priedermės ir skirtingais nikais čia jūsų susibėgo. Jau nepadės.

Antrą kartą kuriant,       2019-01-30 8:31

reikia mokytis iš žydų.Iš krikščionybės ir pradėti nuo saiko jausmo ugdymo.Išminties Lietuva.

stasys        2019-01-30 7:39

Kam tas verkšlenimas į delną ? niekas netrukdo perimti valdžia Lietuvoje, Konstituciniais būdais, ir šiandiena , vėliau atkurti ta tikra Lietuviška dvasia , gal ne iš karto ! gal po truputi žingsnis po žingsnio ..bet ką gi Jus V.Radžvilai galite pasiūlyti tai pilkai daugumai ? darbo vietų ? galimybe gyventi Lietuvoje oriai o ne trankytis po užsienius , geresni mokslą, kokybiškesnį gyvenimą jaunimui . Kiek suprantu rietenos dar nei viena Lietuvoje nepadarė laimingu . Sakote a.a. Ozolas paplotu per petį pamatęs ta visuomenės dvilypi skilimą ?  Neiškepsi kiaušinienės nesumušęs kiaušinio ? tik kokia kaina mokame . Nėra ko didžiuotis kai du stumia o vienas atgal traukia . Valdžios keičiasi o kalbos liko tos pačios . Jei netikite pasimatuokite šiandiena su vakar ,  ..norėti norisi o va kitaip neišeina .

Dzeikas       2019-01-30 7:32

anonimui:
Na va tokius pincetu paemus ir pakisus Ozolui:
“Stai, ziurek. Matai blake “made in Lithuania”.Kodel Lietuvoje? Todel, kad labai tipiskas lietuvio mentalitetas.Skirtingai nuo armeno, kurie ir gudrus, ir ismintingi, sios rusies egzemplioriai gudrus, bet durni.”
Filosofas, - isivaizduoju, - kilst antakius, paskui nusiima akinius ir ima juos nosine valyti. “O, durni todel, kad smeizdami ir apkalbinedami nepagalvoja ka patys kalba ir nepasirupina kaip lape pasivalyt uodega savo pedsakus. Stai neturedami proto uzgincyti oponento argumentus ima ji (cia ne ju kalte.Ismokinti taip - vergai gi) niekinti ir smeizti bet del trumpo proto nepagalvoje kad kuo tepa , tuo patys dvokia. Ypac tas yra kvaila daryti, kai faktai po ranka ir lengva sulyginti.
T.y. kaltina oponenta smeiztu ir kaltina ji esant svetimos valstybes itakos agentu. Kai nori taip smeizti turi buti sios aplinkybes:
1) Pagauk oponenta ant 1 (nors vienos) netikslios arba neatatinkancios tiesos teiginio, o tuo pagrindu apkaltink ir likusius jo teiginius melagingais.
2) Oponento teiginiai isreiksti nerisliai ir juos sunku surasti tekste.
Matot kokia durna si blake? O jus kalbate , kad pagrindine ju problema tai “savarankiskos ir nepriklausomos valstybes neturejimas”.”
“Todel,” - tesiu savo neakivaizdzia polemika su Ozolu, - “tas blakes pirmiausia reikia ismokinti kad negadintu gyvenymo kitiems DAUGIAU negu reikia jos blakiskiems poreikiams, kad nedarytu to is noro “kad jam blogiau butu”. Kai tos blakes taps nors tokios , kandzios tik todel , kad kitaip negali, ir tik tiek kiek butina - va tada jau galima kalbet apie kazkokia valstybe. Gudrus ir ismintingi irgi ne saldainis kaimynams, bet zinant , kad ta blake proto turi galima kazkaip prognozuot ju elgesi ir reakcija.”

$+$       2019-01-30 5:11

„Jo idėjos atgyja, sklinda, o jų žadinama Tauta bunda”.
⤴⤴⤴
Jooo… Taip ir matau šimtatūkstantinę tautos minią prie Seimo rūmų, skanduojančią: Lietexit, Lietexit, Lietexit… O R. Ozolo antrininkai, įkandin iš tribūnos: Duonos, Druskos ir Žaidimų!

kol kas emigrantas       2019-01-30 3:19

taip ir gyvenam nes neisgirdome ka sake Ozolas.

kol kas emigrantas       2019-01-30 3:12

pabudome ir kelkimes.

vai me       2019-01-30 1:29

Nebuvo, jokio, pirmo karto.Taigi, maziau pafoso, susireikšminęs, “tautos gelbėtojau”.Perestroika, Sąjūdis- tai Stalino zydų ir jų palikuonių, organizuotas, valstybės perversmas.Chazarams ir aškenaziams, po, daugel metų, priešpriešos, pavyko susitarti.Dar, nebuvo ,jokio Sąjūdzio, o zydelis Andropovas, per kgb liniją, jau siuntė ,chazarų palikuonis mokytis minios manipuliavimo meno, į Dzordztauno universitetą.Perversmui pavykus, vietiniai Stalino chazarai, pasidalino LTSR gamyklas, fabrikus ir sugriovė ekonomiką.Po to, Volstryto aškenaziai, sugriautai valstybei, priskolino, pjaustyto, zaliai dazyto popieriaus, paversdami mus vergais.Aišku, labai nemalonu, kai supranti, kad ,tavimi pasinaudojo ir išmetė, į patvorį, kaip kokį prezervatyvą, bet kaip sako, rytų patarlė:” Gali, visą dieną rėkti zodį “Chalva”, tik nuo to, burnoje nebus saldu”.

Suktas suktas tu, dzeikai,       2019-01-29 23:29

bet neišmintingas, be savigarbos, apsimelavęs…
Galėtume elgtis, rinktis, vertinti priešingai, nei sakai,
ir labai menka tikimybė, kad prašautume.
Atmink, kad Viešpats turi humoro jausmą.
Ozolas - ne šventasis, tačiau - garbės žmogus.
Tikras ir Lietuvos, ir Europos patriotas.
Skirtingai, nei tu, dzeikai.

Dzeikas       2019-01-29 22:54

Dzeikajui:
Todel, kad pirma dera batus suklypusius susitaisyt, po to juos nusivalyt. Po to kelnes susilopyt. Ir visa ta sutvarkius tik tada galvoti kokia plunksa kepure papuost.
O tai durniu ir nevykeli (dabartines tautines valdziukes slapi sapnai)parodo filosofiniai svaiciojimai ir 30-50 metu planai, “salies strateginio vystimosi kryptis, ir kaip mes tada atrodysim”. Tuo tarpu nezino ka darys po 3-5 metu ir kokia situacija gali buti.Krize 2008m pasirodo netiketa buvo.
Buratinai…

Tam 21.59       2019-01-29 22:45

Ar bent įsivaizduoji, ką veikia leidyklos redaktorius, proto bokšte?

mes už komunistą ozolą, Vot !!       2019-01-29 21:59

tikras komunistas buvo ozolas.
ir pareigos kgbistinės: leidyklos redaktorius.
tarybiniai žmonės supranta, ką tai reiškė.
ir rašliava bei kalba buvo labai suvelta, nieko nabagėliai litovcai nesuprato ką jis nori pasakyti.
———
Visi tikrai tarybiniai žmonės už komunistą Ozolą !!
Vot !!

Dzeikai,       2019-01-29 21:47

nuo Antano Smetonos peršokai prie Romualdo Ozolo.
Jei jau imiesi čia rašinėti blėnius, tai tau pirmiausiai derėtų rašinėti apie neproporcingai aukštą apsigimimų procentą tavo tautoje ir galimas jo priežastis,
o ne lieti neapykantą lietuvių tautai. Žema, liguista.

akademiniams optimistams       2019-01-29 21:32

Lietuva išgirs Ozolą? Juokaujate?
Na gerai- pusšimtis gal išgirs. O kiek supras? Koks išgirdusiųjų procentas persikeis mentaliai?
Realiai- tiems trims limonams dzin ir Ozolas ir jo vertybės.
Kada publika buka, naivi ir lengvai manipuliuojama, kada visi didieji propagandos ruporai publikai be trukdžių plauna ir taip jau kiaurai perskalbtas smegenėles- keletas “ozolininkų” neturi jokios įtakos.
Galite ir toliau rašinėti rezoliucijas. Režimui tai nė motais. Publikai juo labiau. Nėra tautos ir nėra valstybės. Viskas tik ant snarglių kabanti fikcija. Iki pirmo rimtesnio geopolitinio supurtymo gal ir pakabės dar LR iškaba, o jeigu net ir neįvyks joks armagedonas, vis tiek bus kapiec. Supus.

Dzeikas       2019-01-29 20:52

Lietuva jau bande susiklijuoti soviniu fabrika.Nusipirko irengimus, surinkimo linija.Paleido konvejeri.
A jobsikmatj - soviniu savikaina auksine gavosi. Kaip 5 amerikoniski.Bepig, ant 1 darbininko prie konvejerio prisikabino 5 stolonacalnikai,kontrolieriai, sekretores, raktu nesiotojai, duru atidarynetojai ir panasi publika.Ir visi kazkieno svogeriai, draugai, meiluzes.
Gal tu, Ozolai, ismokink lietuvi nevogti pirma. Tegul nors is savu pirmaj pradziai. Paskui kliedek apie Lietuva be seimininko.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.