Geopolitika, Europa

Vytautas Radžvilas: „Turime reikalauti atsikratyti tautą ir valstybę žeminančio keliaklupsčiavimo“

Tiesos.lt siūlo   2019 m. sausio 26 d. 22:13

11     

    

Vytautas Radžvilas: „Turime reikalauti atsikratyti tautą ir valstybę žeminančio keliaklupsčiavimo“

sirvinta.net

„Didžiosios Britanijos atsiskyrimas yra labai panašus į Sąjūdį, Europos Sąjunga (ES) eina žlugimo keliu, tačiau toks scenarijus geopolitiškai yra pražūtingas Lietuvai, tokias mintis trečiadienio vakarą vykusioje Vilniaus forumo konferencijoje apie ES problemas dėstė Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Radžvilas,“ – savaitgalį teigė portalas DELFI.

V. Radžvilas, kuris visai neseniai Širvintų viešojoje I. Šeiniaus bibliotekoje pristatė savo knygą „Kiek kartų gali atgimti tauta“, tame pranešime teigė, kad dabartiniai procesai, vykstantys Anglijoje dėl išstojimo iš ES, labai primena tuos, kurie Lietuvoje vyko prieš 30 metų. Anot filosofo, šiandien Anglijoje grumiasi trys žmonių grupės: tie, kurie nori, kad anglai vėl taptų suverenia šalimi; kurie nori bet kuria kaina išsilaikyti ES; besiblaškančioji grupė, kuriai atstovauja Anglijos ministrė pirmininkė Theresa May.

„Širvintų kraštas“ paprašė gerb. profesoriaus pasidalyti savo mintimis apie viešnagę Širvintose.

Buvo Tarybų Sąjunga, dabar Europos sąjunga. Šios abi sąjungos greičiausiai vedė ir veda prie lietuvių tautos išnykimo. Yra daug tą procesą liudijančių faktų. Tai jūsų nuomone, ką valstybė turėtų daryti?

Pasitelkus Jungtines Tautas dar kartą mėginama įgyvendinti globalistinę pasaulio be tautų utopiją. Siekiama visoms valstybėms primesti faktiškai nevaržomos masinės migracijos sutartį, kuri išprovokuotų net neįsivaizduojamo masto tautų masinio persikraustymo bangą ir visą pasaulį paverstų pereinamuoju kiemu. Sovietmečiu utopinis tautų perkėlinėjimo ir dirbtinio maišymo bei tirpdymo betautėje „tarybinėje liaudyje“ projektas rėmėsi komunistinio „internacionalizmo“ ideologija. Dabartinis globalistinis tautų maišymas ir jų vertimas beveide „pasaulio piliečių“ ir „naujųjų europiečių“ mase grindžiamas liberalkomunistine „multikultūralizmo“ ideologija. Neatsitiktinai suprasdamos šios sutarties paskirtį ir tikslus virtinė valstybių, tarp jų Estija, atsisakė ją pasirašyti arba, kaip Brazilija, atšaukia parašą.

Tačiau Lietuvos valdžia šiai sutarčiai pritaria ir toliau aklai vadovaujasi „globalios Lietuvos” vizija nepaisydama to, kad ši vizija daro Lietuvą vienintele mums žinoma pasaulio šalimi, oficialiai deklaruojančia, jog galutinis valstybės tikslas yra savanoriškas tautos susinaikinimas ir išnykimas. Tokį uolumą aklai pritarti pragaištingai sutarčiai galima iš dalies paaiškinti jau okupacijos laikotarpiu tvirtai įsišaknijusiais ir niekur neišnykusiais Lietuvos politikų ir valdžios pareigūnų įpročiais tarnauti šio pasaulio galingiesiems. Ori valstybė neturi niekam keliaklupsčiauti – mes, piliečiai, turėtume reikalauti aukščiausių Lietuvos pareigūnų pagaliau atsikratyti šio pavojingo ir tautą bei valstybę žeminančio įpročio.

Ką turėtume daryti mes, paprasti lietuviai, juk artėja rinkimai savivaldybėje… Ką gali nuveikti savivaldybė?

Atkūrus valstybę, siektoji vietos savivalda buvo labai greitai vėl panaikinta. Iš savivaldos įstatymo buvo išbraukta nuostata, kad savivaldos subjektas, tai yra jos šeimininkas, yra bendruomenė. Jos vietą užėmė administracijos. Apskritai savivaldybių galios labai ribotos. Tad viskas priklauso nuo administratorių ir vietos žmonių inciatyvos ir sumanumo. Tiesą sakant, priklauso pernelyg daug – būtina plėsti demokratiją, o su ja ir savivaldos galias. Kol šito nėra, belieka palinkėti širvintiškiams „suktis“ kuo išmaniau ir kuo geriau tvarkytis namuose turint smarkokai surištas rankas ir suvaržytas galimybes laisvai veikti. O mąstant apie ateitį – belieka tikėtis, kad ne tik Širvintose, bet ir visoje Lietuvoje bus subręsta visuotinai pareikalauti, kad pagaliau būtų atkurta ir iš tiesų įgyvendinta posąjūdiniu laikotarpiu trumpai gyvavusi, bet greitai užgniaužta tikra vietos savivalda.

Jūs rūpinatės tautos ir valstybės likimu šiais globalizacijos laikais. Lietuvių labai turtinga istorinė patirtis. Be jos, be mūsų šaknų mes – nulis. LDK, Nepriklausomybės paskelbimas ir jos atkūrimas, partizaninis judėjimas – visa tai mūsų valstybingumo pamatas. Ką jūs galvojate apie rašytojos Rūtos Vanagaitės „surinktus faktus“ apie Lietuvos karininką, partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą? Arba Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimą už romaną „Žali“.

Šie ir kiti faktai rodo, kad istorinės žaizdos gyja lėtai ir sunkiai. Tauta tebėra pasidalijusi ir susipriešinusi, o valstybė – susidvejinusi. Lietuvą gynė ir galiausiai atkūrė sąmoningiausia ir patriotiškiausia tautos dalis. Tačiau ją ir šiandien daugiausia valdo vakarykščiai svetimųjų tarnai arba jų palikuonys. Jie negali visiškai paneigti ir išbraukti iš Atminties laisvės kovų, pasibaigusiu tautiniu atgimimu, Sąjūdžio atsiradimu ir pačios valstybės atkūrimu. Todėl priversti nenoromis, prieš savo valią oficialiai gerbti tas kovas ir minėti jos didvyrius. Tačiau okupacijos laikotarpiu susiformavę vergiški kolaboravimo įpročiai, abejingumas savo tautos likimui ir valstybės ateičiai, o ypač paslėpta neapykanta „klasiniam priešui“ ir „buržuaziniams nacionalistams“ niekur nedingo. Ši neapykanta pernelyg stipri, kad įvairiomis progomis neprasiveržtų tokiomis jos persmelktomis melagingomis ir šmeižikiškomis knygomis kaip „Mūsiškiai“ ar „Žali“. Blogiausia, kad tokių knygų laukia tie, kurie trokšta, kad Lietuvos vėl nebūtų, kad ji išnyktų, kaip nutiko 1940 metais…

Kokį įspūdį paliko provincijos žmonės?

Niekaip neišeitų dalyvavusių knygos pristatyme širvintiškių pavadinti provincijos žmonėmis: protingi, smalsūs, keliantys labai taiklius ir prasmingus klausimus. Provincialumas nepriklauso nuo gyvenamosios vietos, tai – dvasios ir proto būsena. Grįždamas atgal su šypsena galvojau: būtų gerai ir tikrai nepakenktų, jeigu tokių „provincialų“ daugiau gyventų ir sostinėje…

Ar po 28 metų nesijaučia žmonių nusivylimas iškovota laisve?

Tikrai ne. Žmogus niekada negali nusivilti laisve. Nuvilia tik jos nebuvimas. Esu tvirtai įsitikinęs, kad tai, kas vadinama nusivylimu laisve, iš tikrųjų yra blaivus ir pagrįstas nusivylimas tuo, kad Sąjūdžio siekiai liko neįgyvendinti, o Kovo 11-osios valstybė pernelyg atitrūkusi nuo idealo ir su ja sietų lūkesčių. Todėl tai, kas atrodo nusivylimas, laikyčiau tikros laisvės ilgesio ir svajonių apie ją išraiška. Važinėjant po Lietuvą visur lydi tas pats jausmas, kad šis ilgesys vis stiprėja. Tik laiko klausimas, kada jis prasiverš su jau matyta neįveikiama jėga ir atves tautą į kur kas laisvesnę ir šviesesnę Lietuvą…

P. S. Gerb. Vytautui Radžvilui viešai pristačius knygą „Kiek kartų gali atgimti tauta“, vienas iš klausytojų, beje, mūsų žiniomis, kandidatas į rajono tarybą nuo „Valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, jam padovanojo skandalingai išgarsėjusią Rūtos Vanagaitės knygą apie žydų genocidą „Mūsiškiai“. Leidykla „Alma littera“ nutraukė prekybą autorės knygomis, reaguodama į jos skandalingus pasisakymus apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Išimtas iš prekybos knygas leidykla pažadėjo atiduoti į makulatūrą perdirbimui. Pasidomėjome profesoriaus, ši Vyto Šimonėlio bendražygio „dovana“ – tai provokacija ar patarimas jam, ar dar kas nors. Vytautas Radžvilas šio akibrokšto labai nesureikšmino:

- Galiu tik spėlioti, kokie motyvai paskatino klausytoją padovanoti man šią knygą. Galbūt tai yra dar iš pokario laikų išlikusi ir nepraėjusi nuoskauda, sumišusi su negebėjimu įveikti neapykantos ir keršto jausmą. Tikra tiesa, kad Lietuvos žydų žudynės buvo didžiulis ir niekaip nepateisinamas nusikaltimas. Pokario rezistencija nusinešė ir atsitiktinių aukų, tai yra nekaltų žmonių, gyvybes. Visa tai be galo tragiška. Tokius dalykus reikia tirti, žinoti ir atsiminti. Tačiau tyrimai turi būti sąžiningi ir objektyvūs, jie neturi tapti keršto įrankiais ir būdu suvedinėti praeities sąskaitas. Jeigu nepajėgsime valingai nutraukti šio keršto grandinės, ji gali tęsti per kartų kartas. Ape man įteiktą knygą viską pasakė kvalifikuoti istorikai: tai neprofesionaliai ir nemokšiškai parašyta, šiurkščiais faktų iškraipymais ir net atviromis klastotėmis paremta šmeižikiška knyga, kurį iš naujo pravers tarsi norinčias gyti atminties žaizdas ir griaus susitaikymo viltis…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-01-29 23:03

Al., todel, kad uzsienio politika vidaus politikos tesinys. Ir ji apskritai turetu butu tiesos.lt polemikos periferijoje.
Tik istaisius vidaus politika, padarius ja oria ir pagarbia gyventoju atzvilgiu uzsienio politika pati savaime kis. Nes valstybe tures i ka atsiremti. Bergzdzia net diskutuoti apie “keliaklupsciavima uzsienio politikoje” nelaisvoje salyj. Tokias kalbas laikau priemone nukreipt zmoniu demesi nuo ju vergiskos padeties sioj salyj. Ir tokiu temu kelimas man kelia itarima Radzvilo nuosirdumu.

Al. Dzeikui       2019-01-28 23:24

Kokia turėtų būti priežastis,kad išprusęs žmogus skirtų tiek laiko ir jėgų ,,izuliai ir pasiputus” įtikinėdamas nusilpusius lietuvius, kad visi jie yra beviltiški netikšos?

Taip,       2019-01-28 11:59

Laisvė nusižudyt, kad nestiptum iš bado. Laisvę iš mūsų dezinfosklaidos dėka pavogė Raudonoji oligarchija, suorganizavusi čia laukinį mūsų nunykimo kapitalizmą.

Marija       2019-01-27 16:39

Keista, kad toks išmintingas profesorius nepamena, kad būtent tarybiniais laikais suklestėjo Lietuva, gyventojų padaugėjo daugiau nei milijonų. Ir niekas tautiškumo nežlugdė... Atvirkščiai - klestėjo mokyklos, bibliotekos, kultūros namai, liaudies kapelos ir pan…

Šiaip        2019-01-27 14:46

šiaip tai savivaldos turėtų būti panaikintos, o valdymas centralizuotas, nes būtent “savivaldos” privedė prie I ir II Lietuvos, tik tupintys Vilniuje to nemato, o “runkeiai”, pavažinėjantys po Lietuvą, mato.

Ko miegi, profesoriau?       2019-01-27 14:35

Cilinskas sukure pirma posajudini galinga judejima JDJ, nes kiekvienoje vietoje su talkininkais lankydavosi ne tusciai… Paikasis, narciziskasis ir intelektualusis Radzvilas aplanke desimtis vietoviu su paskaitomis, bei niekur nekure TF grupiu…Ar jis visiskai baugstus ka nors suburti, ar tiesiog neigalus organizaciniam darbui nuo prigimimo ??? Toks VF lyderis, negebantis su kolegomis sukurti nei reformu projekto ,nei sukurti TF judejimo, galincio sutelkti piliecius pokyciams is ONS i demokratine nacionaline valstybe daugumos naudai,yra tiesiog Dievo dovana siai supuvusiai oligarchinei santvarkai…Panasu ,kad R. bedrazygius ta imitacine paskaitine, posedziais ir deklaracijomis gyva jo ir VF veikla , tenkina…Jusu neima neviltis , komentatoriai, ziurint kokie netiksos ir tusciazodziautojai susibure i VF..???Net Juozaiciui padeti ,grumiantis su ONS statytiniais , R. ir Ko yra neigalus, nekalbant apie imitacini TF ilgameti ,,kurima”...

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-27 7:34

Džeikai,
Putino (vadovaujama) okupantų gauja verta pasmerkimo. Kai atsiprašys už sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai, kai išves okupantus iš Keraliaučiaus (Tvankstės) krašto, kai tų bepročių gauja nustos puikuotis masinio žmonių naikinimo bombomis, (kai ...), kai pats Putinas taps ž_m_o_g_u_m_i, tada ir bus galimybė su juo žmogiškai kalbėti.
Džeikai, padaryk Lietuvai pirmą gerą paslaugą, parašyk Putinui reikalavimą - išvesti okupantų gaują iš Tvankstės krašto.

Dzeikas       2019-01-27 1:04

Radzvilui budingas visu lietuviu bruozas mautis kelnias per galva.
Nes nes uzsienio politika seka paskui vidaus.Todel jeigu salies viduj baudziava tai ir uzsienio politikoje bus elgiamasi lygiai tokiame paciame santykyje:
palaizuniskai su stipresniu, izuliai ir pasiputus su silpnesniu. Ko nebus laisva visuomene pacioj Lietuvoj, tol nebus oriu ir sajungininkisku santykiu su kaimynais. O su Rusija bus ne pagarbi akistata ir tvirtas reikalavimas gerbti savo interesus , o pudelio lojimas pereina(n)s i cypima kai seimininkas nutolsta ar randasi gresme neiskart sureaguoti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-26 22:40

(citata)
“Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.”
Jei kitaip, seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija.
Vytautai Radžvilai,
laukiamas Vilniaus (ar Kauno, ar Šiaulių, ar Klaipėdos, ...) forumo pareiškimas dėl antikonstitucinių seimo rinkimų.
Jei artimiausiu metu nebus pareiškimo šia tema, Vilniaus (Kauno, ...) forumas bus sutapatintas su komunistus dangstančiųjų landsberginių, kirkilinių, karbauskinių ir pan. gaujų partijomis, antikonstituciniu būdu sugužėjusiomis į seimą.
_________________
Užvaldytoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2019 sausio 26

Žmoniškumo matas-       2019-01-26 22:30

orumas.Jo ilgesys verčia žmones atsitiesti.Dabar žmonės irgi verčiami užgniaužti dideles žaizdas,kurias padarė tie 28 metai vadinamos nepriklausomybės.Tai irgi prasiverš.Labai skaudžiai-irgi išdrąskytos,sunaikintos šeimos,daug jaunų  mirę,nužudytų ir šiuo laikotarpiu.

turime reikalauti!       2019-01-26 22:29

“-Vansi škia, trept trept kojele, tskant”)


Rekomenduojame

Eva Tombak. Kairė – dešinė

Šarūnas Jasiukevičius. Tik pasižiūrėkite – taip atrodė paskutinis „žmonių zoologijos sodas“

Andrius Švarplys. Apmąstant giliamintišką Lietuvos TikToko ministrės ištarmę „pokyčiai-po pokyčių / pokyčiai-po pokyčių ir t.t.“...

Nuo bačkos. Ekonomikos ir inovacijų ministrė: pokyčiai po pokyčių... Šarūno Jasiukevičiaus pastebėjimai

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Pareiškimas dėl iškilmingo Birželio 23 d. sukilimo 80 metų sukakties minėjimo

Tomas Baranauskas. Mokslas prieš 10 dienų ir po 10 dienų...

Nida Vasiliauskaitė. JEI tik… arba Tik tiek reikėtų

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Koronos pasą:

Delegatas. Andrius Švarplys apie naująją Vito Vasiliausko misiją

Ramūno Aušroto pastabos apie Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytus tyrimus

Tomas Viluckas. Kun. James Martin SJ paskaita: mitais apipinta LGBT pastoracija

Priklausomybių prevencijos komisija: ruošiamės galimoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Kastytis Braziulis. Gal valstiečiams reikėtų sukurti savo naujienų portalą ir viešinti savo pozicijas?

Andrius Švarplys.  Laisvės partijai labiau rūpi ES piliečių teisės nei Lietuvos valstybė ir jos piliečiai

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

iš propagandos frontų. Linas Karpavičius. Štai kas sukūrė mūsų istorijos griovimo planą ir davė komandą pulti. Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju

Tomas Baranauskas pastebi: Jei „nėra tobulų vakcinų“, vadinasi, ...

Geroji Gailestingumo sekmadienio Naujiena: „Palaiminti, kurie tiki nematę!“ (Jn 20, 29)

Andrius Švarplys apie progresyvųjį liberalizmą

Europos Parlamente išpuolis prieš žmogaus gyvybę ir krikščionis

Vytautas Sinica. Vata, ne stiklo

Agnė Širinskienė. Koks praregėjimas…

Policijos virtualus patrulis informuoja: „Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje“

Ramūnas Karbauskis. Šis Seimas išrinks ir kitą prezidentą, arba Kokius konservatorių planus pridengia liberalų nesąmonės

Nida Vasiliauskaitė: veikiantys laisvės vardu labiausiai nori ją iš žmogaus atimti

Andrius Švarplys. Tradicionalistai turi teisę ginti savo konstitucines sampratas, tačiau gintis ir pulti yra tiktai pirma ir nebrandi politinė fazė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.