Visuomenės pokyčių analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Vytautas Radžvilas: Metas busti

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gegužės 27 d. 0:01

63     

    

Vytautas Radžvilas: Metas busti

Sidas Aksomaitis | vakarozinios.lt

Šiauliuose su Lietuvos išlikimui neabejingais žmonėmis susitikęs Vilniaus universiteto profesorius, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, filosofas Vytautas Radžvilas atkreipė dėmesį, kad nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų vykdoma ekonominė ir socialinė politika sistemingai stumia mūsų šalį į demografinę ir geopolitinę aklavietę.

Lietuvos valdžia giriasi augančiu BVP, atsigaunančia ekonomika. Gal nėra toje mūsų Lietuvoje taip blogai? – „Vakaro žinios“ pasiteiravo prof. Vytauto Radžvilo.

Taip, Vilniaus centras iš tiesų yra gražiai išpuoštas, sutvarkytas. Bet pavažiuokite nuo centro keletą kilometrų link oro uosto ir pasižvalgykite, kas ten vyksta. Vilniaus oro uostas šiandien yra masinės Tautos evakuacijos vieta. Susiduriame su protu nesuvokiamu išnaudojimo mastu – Lietuva, ko gero, yra vienintelė ES šalis, kurioje, po ekonominės krizės atsigavus ir augant ūkiui, atlyginimai ir toliau mažėjo. Kiekviena šalis pirmiausiai yra joje gyvenantys žmonės. Jeigu jų nelieka, vadinasi, nelieka ir šitos šalies. Šiandien pagaliau suprasta, kad Lietuva miršta tuo požiūriu, jog net nebeišgali reprodukuoti ir išlaikyti savęs. Paprasčiausiai mes nebeturime žmonių, kad galėtume išlaikyti net patį primityviausią lygmenį, išlaikyti savo ekonomiką. Nereikia akivaizdesnio įrodymo, kad tokia šalis yra negyvybinga. Jeigu man reikėtų tiksliai pasakyti, kuriais laikais mes gyvename, atsakymas gal nustebintų: mes gyvename XIX a. antros pusės Lietuvoje, ikibasanavičiniais laikais.

Ką tai reiškia?

Kaip ir tada, taip ir šiandien mes nebesame tauta. Mes esame iš įpročio vis dar lietuviškai kalbantys, savo dainas dainuojantys ir šokius šokantys žmonės. Bet šitokią masę tai iš įpročio vis dar darančius žmones turi kažkas jungti, kad jie iš tiesų būtų tikra bendruomenė arba tikra Tauta. Kol šito nėra, tai yra padrikas, tik savo asmeniniais interesais besivadovaujančių žmonelių spiečius. Baisiausia yra tai, kad tie žmoneliai yra absoliučiai bejėgiai. Vienas pamatinių dalykų, kuris padriką žmonių spiečių padaro bendruomene, yra katalikiškas tikėjimas, kuris sako, kad esame ne izoliuoti ir atomizuoti individai, o asmenų bendrija, kurios kiekvienas narys privalo jaustis nors truputėlį atsakingas už kitus.

Kuo tikėjimas artimesnis žmogui už kitas ideologijas?

Visos kitos ideologijos – ar tai būtų modernusis marksizmas, ar modernusis liberalizmas – žmogaus nelaiko savaiminę vertę turinčiu asmeniu. Šitoms ideologijoms žmogus yra tik išteklius arba darbo jėga. Jis yra vertingas lygiai tiek, kiek įmanoma iš jo išspausti. Antras esminis dalykas, kuris milžinišku mastu buvo prarastas jau sovietmečiu, yra supratimas, kad mes esame Tauta. Šito supratimo iliuziją labai nesunku sukurti ir palaikyti, kai kalbame apie vienybę. O kokia Lietuvoje šiandien yra aukščiausia tautinio vieningumo forma? Didelio masto krepšinio varžybos, kuriose dalyvauja Lietuvos rinktinė. Man šita vienybė, nors jokiu būdu nesu abejingas mūsų krepšininkų pergalėms ar nesėkmėms, kelia pasibjaurėjimą. Kodėl? Todėl, kad tai yra tuščia, paviršinė, parodomoji vienybė. Ji būtų nuostabiausias pasaulyje dalykas, jei nežinotum, kad toje pačioje tribūnoje už mūsų krepšininkus serga aistruolis, kuris palaikyti mūsiškius į kokią nors šalį nuskrido už paskutinius pinigus ir galbūt apsistojo palapinėje, o greta trispalve mosuoja pilietis, kuris iš Lietuvos išvarė tūkstančius žmonių, nes, turėdamas visas galimybes, nesiteikė mokėti daugiau negu minimumą. Šiandien mes gyvename vadinamosios tolerancijos diktatūros sąlygomis. Lietuvos baubu šiandien įvardijamas vadinamasis nacionalizmas. O vadinamasis nacionalizmas yra paprasčiausia idėja, kad Tauta turi būti politiškai organizuota ir turėti savo valstybę, kuri būtų jos skydas.

Kodėl šita idėja jos priešininkams tokia pavojinga?

Jai atgimus, mes nebebūtume tik žmogiškieji ištekliai. Šiandien Lietuvoje veikia užsienio bankai. Kaip žinote, įmokos už visokias tų bankų paslaugas didėja jų pačių nuožiūra. O kodėl taip yra? Todėl, kad mes neturime savo valstybės. Jei turėtume savo valstybę, Vyriausybės atstovai pasakytų: mes nieko prieš, kad jūs Lietuvoje darote verslą, bet labai maloniai prašytume suvokti, kad čia nėra kokia nors trečiojo pasaulio šalis. Todėl su Lietuvos piliečiais, savo klientais, elkitės taip pat, kaip elgiatės su savo klientais Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje ar kur nors kitur. Bet Lietuvoje nėra jėgos, kuri išdrįstų ištarti tokius žodžius. Lygiai taip pat galima suprasti, kas vyksta visame pasaulyje: Europoje, Anglijoje, JAV. Vyksta paprastas dalykas: tautų atbudimas. Kodėl amerikiečiai išsirinko Trampą ir kodėl šitas žmogus yra taip juodinamas? Priežastis yra labai paprasta – tiek Trampas, tiek „Brexit“ kūrėjai priešpriešina vadinamajai globalistinei linijai tautinių interesų gynimo liniją. Kai kam tai be galo nenaudinga.

Ar į svarbiausius rūpesčius šiandien dėmesį koncentruoja mūsų valdžia?

Visoje Europoje vykstanti tautinių judėjimų revoliucija reiškia, kad net jei ir dabartinė ES išliks, tai ji bus apskritai nepažįstama. Mums, turint omenyje labai „malonią“ mūsų geopolitinę vietą, tai reiškia rūsčius išmėginimus. Atrodytų, kad tokių išmėginimų akivaizdoje mes turėtume nekartoti 1939–1940 metų klaidų ir telktis kaip Tauta. O ką mes darome? Mes priiminėjame naujus darbo kodeksus, kurie, išvertus jų esmę į paprastą kalbą, yra tam tikras vergijos pagilinimas. Mes nepajėgiame priimti normalios mokesčių sistemos, kuri padarytų bent tiek, kad Lietuva nebūtų ta ES šalis, kurioje daugiausiai mokesčių į biudžetą sumoka vargšai. Vilniaus forumas vadovaujasi nuostata, kad prieitas taškas, kai vienintelė įmanoma filosofija yra tokia - skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. Štai kodėl mes paskelbėme peticiją dėl būtinybės keisti Lietuvos ekonominę-socialinę politiką. Mūsų kaip žmonių sužaliavinimas, suišteklinimas gali tęstis neribotai. Mes galiausiai galime prarasti net savo kaip žmonių pavidalą ir statusą. Jis yra griaunamas keičiant kiekvieno asmens vertę ir orumą tūkstantmečiais saugojusias moralines ir socialines normas. Jų keitimo tikslo, masto ir ilgalaikių padarinių nesuvokianti visuomenės dalis, pavyzdžiui, klausia: kas čia baisaus vienalytės santuokos ar lyties keitimas?

O kiek yra suprantančių, kodėl tai vyksta? Kodėl tokie dalykai niekam nerūpėjo prieš 30–40 metų? Labai paprasta – nebuvo įmanoma iš jų išspausti pinigo. Vadinamoji dirbtinės reprodukcijos industrija šiandien yra milžiniškas verslas, kuriame sukasi pasakiški pinigai. Kuo šio verslo požiūriu bloga tradicinė šeima? Ogi tuo, kad, vaizdžiai ir šiek tiek žaismingai nusakant reikalo esmę, vaikai joje atsiranda neleistinai pigiai. Visas dirbtines procedūras reikia finansuoti. Iš kur? Iš valstybės biudžeto. Galima neabejoti – jeigu nemasintų šios industrijos žadami pelnai, LGBT bendruomenei save priskiriančių asmenų teisės mažai kam rūpėtų ir juo labiau nebūtų skiriama tiek pastangų ir lėšų joms skleisti bei įtvirtinti. Tačiau tokio verslo interesų įtvirtinimas ir tenkinimas kitiems piliečiams reiškia tai, kad kiek lėšų „įsisavins“ ši industrija, tiek jų liks mažiau kitoms socialinėms reikmėms: pensijoms, neįgaliesiems, vaikų darželiams ir kt.

Ko reikia griebtis, kad neliktume tik istorijos vadovėliuose kaip išsivaikščiojusi Tauta?

Reikia aiškiai suprasti, ką iš tiesų reiškia Lietuvos įtakingiausių verslininkų neseniai padarytas pareiškimas, kad į Lietuvą bus masiškai vežama pigi darbo jėga. O tai reiškia, kad priimtas strateginis sprendimas, užuot modernizavus Lietuvos ekonomiką, toliau mėginti tęsti jos vegetavimą pigių vergų sąskaita. Tokia politika lemia, kad apie kokį nors gyvenimo pagerėjimą ar didesnes algas galime nė nesvajoti. Šitokiai politikai pasipriešinti įmanoma tik sutelktomis pastangomis. Mūsų šalyje yra tokių damų ir džentelmenų, kurių sąskaitos yra labai toli nuo čia. Jiems tikrai mažiausiai rūpi, kas po to čia bus, kaip mes gyvensime. Todėl mūsų idėja labai aiški – viliamės, kad Vilniaus forumo pavyzdžiu analogiški forumai atsiras ir kitur. Didžiausias pavojus yra ne idėjų stoka, o apatija ir netikėjimas. Daug žmonių aukščiau už valstybinius interesus kelia asmeninius ir sako: ai, geriau niekur nesikišiu, o važiuosiu į sodą agurkų sodinti. Bet kaip atrodys ta jų asmeninė nauda, palyginti su laukiančiomis išlaidomis, kai neliks lengvatų šildymui? Žmonės turėtų žinoti, kad Seimas, kaip aukščiausia Lietuvos politinė institucija, priima įvairius įstatymus, pavyzdžiui, įstatymą dėl PVM dydžio. Gali absoliučiai nesidomėti politika, bet ji tave palies. Nes PVM grafa yra kiekviename parduotuvių čekyje. Jeigu joje bus įrašyta, tarkime, 5 proc., iš piniginės trauksime vieną kiekį centų ar eurų, jei bus įrašyta 21 proc. – trauksime keturiskart daugiau.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-05-29 14:34

to “kgb’istas Ramanauskui     2017-05-28 22:57
Sėkmės gramdant.”

Ačiū. Stengsimės. Lėtas procesas, bet ką padarysi? Matomai netiki tuo ką sakai, nes nesiruoši prisidėti? Tegu kiti daro, o aš kamputyje pastovėsiu? Ar ne taip galvojate?

kgb'istas Ramanauskui       2017-05-28 22:57

Sėkmės gramdant.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-05-28 15:03

to “kgb’istas Ramanauskui     2017-05-27 22:58”
Fantastika. LR Seimui paklusti Konstitucijai, kuriai jie priesiekia, yra UTOPIJA. Tai aršių kgbistinių išperų nuostata. Jie save sau prisipažinę užsislaptino dar 75 metams. Tai objektyvi Seimo charakteristika. Būdas, kaip juos pašalinti, tai rinkimų metų IŠGRAMDYTI iš Seimo. Čia vienos procedūros gali neužtekti, bet kokių 5 procedūrų gali ir užtekti, bet pavojus, per tą laiką ir Lietuva gali išnykti. Teisės žinovų? O kur Jūs tokių matėte? Ar Jūs žinovais laikote…..? Geriau duosiu Jums interneto nuorodas:

http://www.ekspertai.eu/konstitucijos-korifejo-bankrotas92150/

http://www.ekspertai.eu/konstitucijos-korifejaus-bankrotasii-dalis92282/?comm=1

http://www.ekspertai.eu/sizofrenija-lietuvos-teiseje92401/

Gal pradžiai užteks? Okupantui valdant Lietuvą, “teisės žinovai” tarnauja OKUPANTUI, tai kaip jie gali palaiktyti teisę? Kaip? Kaip okupanto ŽIURKĖS gali palaikyti teisę?

http://www.ekspertai.eu/okupanto-ziurkes/?comm=1

Kaip Valstybės nusikaltėlė gali palaikyti teisę?

http://www.ekspertai.eu/je-metinis-pranesimas-yra-nusikaltimas-pries-valstybe/

 

kgb'istas Ramanauskui       2017-05-27 22:58

Pirma.Ultimatumas Seimui ir kt.-utopijos.Jos pagrįstai nesukėlė nė menkiausio teisės žinovų palaikymo.
Antra.Tarkim-aš klystu.Kokiu būdu tai siūlytumėte įgyvendinti?

VaidasVDS       2017-05-27 22:28

Pakeliujui
buvo gana šmaikštu. Bet tyčiotis iš nelaimingų yra ir negražu, ir nedvasinga.
Visų pakeisti iš tiesų negalima.
Ir visų išgelbėti negalima.
Bet štai Juozapą dar išgelbėti galima…
Aš dar pats dėl savęs nesu 100 % užtikrintas, o dėl Juozapo tuo labiau.
Bet jei manote, kad labai esate viskuo užtikrintas, sėkmės jums…
Bet pabaigai vienas rimtas įspėjimas iš Apreiškimo:
“Išgelbėjimas yra Dievo nemokama dovana, bet tie, kurie yra gimę iš dvasios, nedelsiant pradės duoti šios dvasios vaisius su meile tarnaudami savo bičiuliams tvariniams. O šios dieviškosios dvasios vaisiai, kuriuos duoda iš dvasios gimusiųjų ir Dievą pažįstančiųjų gyvenimas, yra tokie: kupina meilės tarnystė, nesavanaudiškas pasišventimas, drąsi ištikimybė, nuoširdus dorumas, apšviestas sąžiningumas, nemirštanti viltis, pasikliaujantis pasitikėjimas kitu, gailestingas tarnavimas, nepaliaujamas gerumas, atleidžiantis pakantumas, ir nuolatinė ramybė. Jeigu išpažįstantys tikintieji savo gyvenime neveda tokių dieviškosios dvasios vaisių, tai jie yra negyvi; Tiesos Dvasios juose nėra; jie yra gyvo vynuogmedžio nenaudingos šakos ir greitai jos bus nugenėtos.”
——
Pasitikrinkite save. Tą padaryti niekada ne vėlu…

negaliu nepasidalinti, radau internete       2017-05-27 19:23

.
KAIP LABAI MES NE LIETUVĄ ŠILDĖM…
.

Kiek ilgai mes kentėjom-kentėjom…
Kiek ilgai netrepsėjom : “užtenka.!”...
Kaip labai mes save nugulėjom..,
Kad nejaučiam nutirpusių rankų...
...
Kaip ilgai mes savigarbą tildėm…
Kaip arti mes sau JUOS prisileidom…
Kaip labai mes NE Lietuvą šildėm..,
Kad nejaučiam apspjaudyto veido…
...
Ligi kur mums dar teks įsibristi…
Kurgi ji - ta riba, kur jau - “taškas”...
Ar žemiau dar įmanoma kristi..,
Kad neverktų žvakidėse vaškas…
...
Ligi kol mes nuodažoles tręšim…
Kur briauna mūs kantrybės bedugnėj…
Ir… - nuo kiek dar vaikų nusigręšim…,
Kiek SAVĘS dar sušluosim į ugnį...
...
Kad žinotum - pakanka galvelės.
Kad pajaustum - širdelės užtenka.
Įsiūbuok mums Teisybę, vėjeli,
Ir atpūsk į nutirpusią ranką.
.
Neris Ka…AK…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-05-27 15:14

to “kgb’istas     2017-05-26 23:26”. Meluoji kgbiste. Pasiskaityk mano komentarą, pamatysi ką reikia konkrečiai daryti. Tai pirmiausiai paskaityk 2017-03-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė” (http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/?comm=1e), toliau paskaityk 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” (http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825). Tada pamatysi, kad pirmiausias, pirmučiausias uždavinys Valstybei ją pastatyti ant teisės ir demokratijos pagrindų, konkrečiai turi pirmą kartą įvykti Seimo rinkimai pagal Konstituciją. Kol kas Lietuva yra OKUPUOTA antikonstitucininkų. Visi reikiami Seimo rinkimų įstatymai parašyti tik reikia juos priimti ir ĮVYKDYTI. Taigi planas jau senai yra, gerokai prieš anuos rinkimus. Tačiau partinės nusikaltėlių gaujos vėl užgrobė valdžią. Valtybė be teisės, tai plėšikų gauja.

pakeliui į rojų       2017-05-27 10:41

“-Aš pažvelgiau putinui į akis ir išvydau tyrą sielą”, sakė bushas.
Nuoširdžiai linkime mielam Vaidui sėkmės ieškant brolystės paklydusiose sielose: Našša Daša, kubyyylius, Anūkas, šikalienė, žopienė, plikis, laucius, kirkilas, šovlienė, wckauskienė, smaukūnaitė, švarkelis, dvasių šamanas, simonkey, ausrinamarina, maximavyčius ir dar keletas tūkstančių panašių kandidatų broliavimuisi.
Vaidai, pranešk apie rezultatus kai susibroliausi.

VaidasVDS       2017-05-27 10:18

Juozapai,
pacituosiu, ką apie Jėzų pasisakė apreiškėjai:
“Jis nebuvo moralus skeptikas; jis žvelgė į žmogų iš teigiamos, o ne iš neigiamos pusės. Jis matė, jog didžioji dauguma žmonių yra silpni, o ne blogi, daugiau intelektualiai susipainioję, o ne moraliai smukę.”
“Jėzus nesiūlė jokių taisyklių visuomeniniam vystymuisi; jo misija buvo religinė, o religija yra išimtinai individualus patyrimas. Labiausiai išsivysčiusios visuomenės tobuliausias tikslas niekada negali tikėtis, kad pranoks Jėzaus žmonių brolystę, grindžiamą Dievo tėvystės pripažinimu. Jokio visuomeninio išsivystymo idealo negalima įgyvendinti neatėjus šitai dieviškajai karalystei.”
—-
Štai ko taip trūksta bet kokiam visuomeniniam judėjimui.
Nereikia ieškoti priešų. Reikia ieškoti draugų tarp taip vadinamų priešų, o iš tiesų tarp susipainiojusių sielos brolių. Reikia turėti paprastus ir aiškius moralinius bei, būtinai, dvasinius idealus.
Konstatuoti, kad tas ar anas kažką blogai padarė daug proto nereikia. Bet padėti tokiam žmogui yra daug sunkiau. Daug kas nepriima nei konstruktyvios, nei nekonstruktyvios kritikos (kuri irgi kartais būna teisinga). Bet kokio protingo žmogaus sunkiausias darbas yra ne pateikti kokią nors labai išmanią idėją, bet paprastą ir gerą idėją padaryti suprantamą daugumai paprastesnių žmonių. Tai ir yra didžioji filosofų ir intelektualų problema…

aiškumo dėlei       2017-05-27 10:13

Vertimas iš režimo pakalikų matrioškinių “stasių” kalbos į žmonių:
- Darykite tik tai kas nekeltų pavojaus režimo stabilumui ir klikos valdymui.
Nenaikinkite skurdo priežasčių, geriau tegul vieni ubagai renka labdaros skatikus kitiems ubagams. Svarbu, kad nebūtų trukdoma Nusipelnusiems toliau lobti ir mėgautis valdžia.

stasys        2017-05-27 9:56

Baisumas tos temos slypį tame., kad apie darymą (veiksmą) kalba tie kurie ir šeip gyvenime nelabai kuo užsiima ..ir va jei viską sudėti krūvon tai gautume tokia pilka minia (mase) , kuri šeip iš savęs nesugebėtu netgi susirinkti eilinei „darom“ akcijai, surinkime šiukšles po savęs .. Simboliška mielieji kalbėti apie neteisybe ir skurdą,  kai patys ir esate to kritinio reiškinio masę . Tai vizgi gal reikėtu susimastyti ir pasverti kas negerai tavyje ? kokios priežastys lemia tuos trukumus, kurie neleidžia pasimėgauti kažko prasmingo darymu ..? . Retai kada tos priežastys slypi kituose žmonėse ..ir tie kas tuo linkę piktnaudžiauti, dar rečiau mato savo nesėkmes savyje, ..o be to nėra tiesos sau ir akistatos savo trukumams .Taip, visame tame šūsnyje komentaru yra kelios išsakytos savikritiškos mintys kurias galima butu palaikyti , bet tik kelios visoms likusioms..todėl vėl iš naujo kartoju „valdžia tik visuomenės atspindys“ noryte pokyčiu pradėkite nuo savęs ..DARYMU.  Jei praeitu amžių revoliucijas sukeldavo žmonės kuriu niekaip nepriskirsi prie pastarųjų nuskriaustuju tai šis amžius visiškai priešingas .Tam kad daryti nebereikia masių , užtenka iniciatyvos ...o priemonės tam visada po ranka . - Tai vizgi kas trukdo Radžvilui ..paimti ta neramia duše Liepa už rankos .. ir surinkti tuos kelis skatikus vargšams Vilniuje ?? ..viešai nesusigūžus nuo slegiančios atsakomybės prieš save patį ..sakoma namu sienos ne tik padeda , bet ir glosto ..smile

pilietis       2017-05-27 7:46

Gaila, bet veršiais ir liksime.

Juozapas       2017-05-27 7:06

Liepai-
Sveika miela. Na taip, akcijos dalykas geras. Tam tikromis sąlygomis- kai jas palaiko ir jose dalyvauja visuomenė ir kai režimas į tokias akcijas reaguoja.
Deja, visuomenė yra abuoji. “Raskladuškės” akcija buvo tikrai šmaikšti, potekstė intelektuali, bet…Pati žinai kaip buvo. Nebuvo rezultato.
Visuomenė stebėjo iš šono, o niekšai ignoravo. Ir viskas.
Poveikį daro tik tai ko neįmanoma ignoruoti.
Todėl reikia nesibarstyti, o koncentruotis rimtai kūrybai.
Nebegaišti laiko diagnozėms ir poveikio nedarantiems piketams.
Reikia ieškoti nestandartinių ėjimų. Bet prieš kur nors einant, elementaru žinoti vis dėlto KUR. Kažką papeckioti, siūlyti galiu aš, Tu, kiti kolegos.
Bet niekas nestato namo pagal eskizą. Reikalingi brėžiniai. Va, 1990 pastatėme pagal eskizus valstybę. Dabar matome jog gavosi karikatūra.
Bus normalus Projektas, tuomet bus aišku ką daryti. Žinosime ko ieškoti, kokius sprendimus ir būdus pritaikyti.
Be visuomenės įsitraukimo niekas nieko nepadarys. O visuomenė įsitrauks kai matys jog tikrai verta ir kai negalės neįsitraukti.
Reikia sukurti naujos valstyběs brėžinį, naujos visuomenės modelį. Gerą, efektyvų. Tuomet atsiras kas imsis praktikoje taikyti tam tikrus elementus.
Veikiantis praktikoje modelis kurs mini pergalių precedentus. Nes tik pergalės užveda mases. Akcijos pergalių nesukūrė, tad masės ir neišjudėjo.
Vaidui-
Sveiks. Ačiū už kritiką.
Tobuli danguje, o aš tik eilinis žmogelis.
Darau kaip su suprantu ir ką sugebu.
Tu savaip, aš savaip.
Kas teisus parodys laikas, o dangaus buhalterija išrašys sąskaitas.
Asmenines.
Kažkam (23:46)-
Tamstos priekaištą vienareikšmiškai atmetu.
Per niolika metų esu parašęs daugybę konkrečių ir originalių pasiūlymų.
Jeigu neskaitėte, tai ne mano problema. Neturiu įpročio copypastenti ir visur šikioti savo rašinių. Jeigu publiką sudomina- diskutuoju toliau, įrodinėju, sumanymą ginu argumentais. Jeigu publika snaudžia ir nesidomi- nespirgu.
Ne tai ne.
Laikau tikslingu ir prasmingu, kad visuomenė dalyvautų bendroje kūryboje.
Riboti žmonės suvokia ribotai, primityviai.
Kritikuodamas Radžvilą, priekaištauju jam ne tik dėl nusišalinimo nuo Lietuvos Brėžinių kūrimo. Nelaukiu kad jis man duotų nachaliavai. Esu sąmoningas pilietis ir mielai dalyvaučiau prasmingame darbe.
Radžvilų běda yra ne tik tame jog daro ko nereikia ir nedaro ko reikia.
Intelektualai atsiriboję nuo visuomenės, vengia diskusijos.
Diskusijų stoka, šviežių idėjų badas ir sąlygoja jog situacija yra stagnacinė.
Mūsų běda yra tame, jog intelektualai kritikuojantys režimą, elgiasi panaßiai ir patys- atsiriboję nuo visuomenės, ignoruodami visuomenę.
Nueikite į propatrios portalą- niekada joks autorius intelektualas nėra ten diskutavęs gyvai su publika. “Ne fasonas”, tipo.
“Fasonas” bus grabe.
Jeigu tik kupra leis užvožti grabo dangtį.
Nes arogancijos kupros pas mūsų intelektualus dažnai didesnės nei smegenų tūris.
Dėja…

 

Al.       2017-05-26 23:51

Dzeikai ir Juozai, pritariu, kad smurto mums nereikia. Bet profsąjungų tipo judėjimas, toks kaip lenkų Solidarumas, buvo nesmurtinis. Jo jėga buvo aiškus, daugumai svarbus tikslas - išsivadavimas iš komunistinės priespaudos - ir iš to išplaukiantis masiškumas. Panašiai gal veikė ir mūsų Sąjūdis. Išvyko daug gyvybingų žmonių. Įsitvirtino nauja mutavusių komunočekistų karta. Išeina smetoninę Lietuvą atsimenanti karta. Bet žmonių poreikis gyventi laisvai ir garbingai, tikiuosi, amžinas. Asmeninę gerovę gal ir galima susikurti emigruojant arba pasitenkinant asmeniniu tobulėjimu. Vistik pilnai laimei, manau, reikia visos ekosistemos - gamtinės ir kultūrinės aplinkos. Jei plėšikai valdžioje mus vys iš šalies tokiu pat greitumu, o vietoj išvytųjų įsivež svetimšalių, tai tapsim įnamiais savo šalyje. O kryptingai išsiurbiant gyvybingiausius svetur, tiesiog degraduosim. Todėl privalom gintis. tiesiog kurti masines profsąjungas, ekologines draugijas, kultūros paveldo draugijas. Reikalavimai valdžiai minimalūs - tiesiog laikytis savo pačių įstatymų, Konstitucijos, gerbti savo tautą ir jos valią.

Juozapai       2017-05-26 23:46

kaip čia išeina: kaltinate kitą tuo, kuo ... ir pats nusidedate?
ir dar daug kartų per dieną?
juk ir jūs rašote jau daug metų tik diagnozes?
juk ir jūs galite suformuluoti tą tikslą, kuris tautą ar saujelę protingų taip sujudintų, kad šalia stotųsi šimtai, o vėliau ir tūkstančiai?
o vėliau - ir sugalvoti planą?
manote, nesate toks protingas?
abejoju.
o gal manote reikia dr., prof. ir pan. puošmenų?
abejoju.

Liepai       2017-05-26 23:33

nors rašėte Juozapui, maga įsiterpti.
Išradingi akcijų pavyzdžiai, bet kad labai jau tendencingi.
Lyg kokio Tapino pasekėja būtumėte į vieną gretą statote ir ponią G. ir nematytumėte esminio skirtumo: kailinius ir džipą ne iš valstybės biudžeto jai pirko, tad tai ne mūsų reikalas. Ir pasitraukti iš Seimo ryžosi, tai ne koks Steponavičius, o kur dar auksiniai šaukštai ar auksinės kruopos, pasirašytos Stambulo deklaracijos, jau nekalbu apie krikščionių demokratų avinėlių tylą, kai lyderis juos savo “išmintimi” ištepliojęs dar ir plunksnose išvolioja. Ar kovotojų su korupcija verkšlenimai, kad negali nuomotis to paties džipo už parlamentaro veiklai skirtus pinigus, ar ardomoji vieno antisisteminio narcizo veikla - prie visko, ką kiti padaro, klijuoja savo vardą, nors pats jis gali tik sms-us siuntinėti ir pinigų prašyti, ai dar makaronus kabinti, kad skolinosi iš greitųjų. O jau nekalbu apie visų ponų ponią - kodėl ją nutylite?

kgb'istas       2017-05-26 23:26

Įdėmiai perskaičiau komentarus ir su palengvėjimu atsidusau:niekas nežino,nei ką DARYTI,nei kaip DARYTI.
Karavanas gali ramiai keliauti savo keliu.

visi nudtatinėja       2017-05-26 23:10

diagnozes, o kas pradės gydymą? Lauksit kol ligonis numirs ir problemos neliks???
Ponas Radžvilai, užtenka kalbų, gal pradėkit nuo savęs ir pasiraitojęs rankoves imkitės darbo. Laukiam, nesulaukiam, kol mūsų proto šviesuliai pabus iš letargo miego ir prasikrapštys akis. Drasiau dramblį, drasiau…

VaidasVDS       2017-05-26 22:54

Juozapai,
sakai greitai arba greitai.
Na taip tikrai nebus.
Aš žinau, kas bus už tūkstančio metų. Bet nežinau, kas bus po šimto metų.
Po tūkstančio metų bus tikrai geriau, daug geriau. Bet po šimto metų dar nebus gerai.
Žinau, ir dėl to nepergyvenu, kad dar prie manęs gerai nebus.
Geriausias to įrodymas - tu, Liepa, kiti komentatoriai, mūsų filosofai ir šviesuomenė. Bet štai Raigerdas mane šiek tiek nustebino. Klaidų, ir grubių jis vis dar daro, bet jau kai ką pradėjo matyti. O štai tu vis dar beveik visiškai aklas lieki (t.y. nepatobulėjai).
Tai nereiškia, kad nereikia nieko daryti.
Daryti reikia. Ir kai ką darau.
Beveik niekas nesupranta, beveik niekas netiki ar nepasitiki.
Ne bėda. Tikra tiesa laimi, anksčiau ar vėliau.
Ką aš galėčiau pažadėti, remdamasis savo patyrimais.
Visų pirma, savosios sielos ramybę, užtikrintumą ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo draugų, bet tik tikrų draugų sieloje. Bet tą jausmą galima gauti tik per patyrimus. Kuo ilgesnis patyrimas, tuo tikresnis rezultatas.
Bet, kas svarbiausia, nei pats, nei pats geriausias draugas, nei pats didžiausias autoritetas niekada negali išvengti klaidų. Svarbiausia nebijoti tiek daryti klaidas, tiek jas taisyti, tiek savo, tiek kitų, net ir autoritetų.
Keisk save, jei nori kitus pakeisti…

pensininkas       2017-05-26 22:20

gal ponas V.Radžvilai uztenka konstatuoti “Visoje Europoje vykstanti tautinių judėjimų revoliucija reiškia, kad net jei ir dabartinė ES išliks, tai ji bus apskritai nepažįstama. Mums, turint omenyje labai „malonią“ mūsų geopolitinę vietą, tai reiškia rūsčius išmėginimus. Atrodytų, kad tokių išmėginimų akivaizdoje mes turėtume nekartoti 1939–1940 metų klaidų ir telktis kaip Tauta. O ką mes darome? Mes priiminėjame naujus darbo kodeksus, kurie, išvertus jų esmę į paprastą kalbą, yra tam tikras vergijos pagilinimas. Mes nepajėgiame priimti normalios mokesčių sistemos…...”  Reikia konkreciu sprendimu, ka reikia daryti siendien, ryt, Eiti i gatves,ar su sakem prie seimo? Turi buti kreipimosi i jaunima. Matosi kad labai jau skysta tamstos duse, sovietikus.

Juozapui-Liepa       2017-05-26 21:37

Sveikas, bičiuli. Tiesa dažnokai būna nepatogi, skaudi ir visiškai negraži. Tiesą sakantis irgi tampa nemalonia persona.// Manau, prie tamstos “nemalonių” šviečiamųjų komentarų taip priprato, kad jei imtumei ir parašytumei atvirkščiai, tai tiek kolegos komentatoriai, tiek kontorinės stasienos su purienom gautų parpalį...// Juokauju, žinoma, bet negi verksi.// Būtų per gerai, jei atsirastų tas gelbėtojų gelbėtojas. Kas gi vertina lengvai ir už dyką gautą dalyką? Taigi. Valčiai įsiūbuot nereikia uragano. Padaryk porą akcijų, kai antai sumeskim vargšam seimūnam ant sąvaržėlių, ministram ant šešėlių, nutautėliams ant raidžių, “valstiečiams” ant džipų, o jų ponioms ant kailinių -nors šiokį tokį malonumą apturėtume.// Liaudis noriai pasidalintų tuo, kuo pastaraisiais dešimtmečiais yra praturtinta: ES brolių padėvėtais skudurais, buitine technika ir surūdyjusiais drundulietais, barankų skylėm ir krūvom lozungų “nusipelnėm gyventi geriau”, “mums rūpi žmogus” ir tt..// Pameni, kaip smagiai ir prasmingais atrodė menininkų dovanota raskladuškė teisėsaugininkams?.. smile//

Vladas Maželis       2017-05-26 19:57

Jau seniai pastebiu kad šis profesorius iškelia gausias siaubingas ar “siaubingas” problemas, bet kažkodėl atkakliai laiko paslaptyje savo idėjas kokiais konkrečiais veiksmais tas problemas reikia spręsti. Jis mini dar vieną peticiją, tarsi nežinotų kad į tas peticijas niekas nekreipia jokio dėmesio. Ar galite paminėti nors vieną peticiją, kuri pasiekė savo tikslą?


Vis bandoma išradinėti dviratį be jokio supratimo kaip tai reikia daryti. O mokytis iš kitų - ne honoras, be to ir angliškai niekas gerai nemoka. Taigi ir toliau verdama savo sultyse, jaudinamasi, pykstamasi, bet vežimas nė iš vietos. O žmonės kitose demokratinėse šalyse džiaugiasi gyvenimu - dirba, kuria, bendrauja su savo išrinktaisiais politikais, susėdę prie bendro stalo, ar Town Hall Meetings susirinkimuose (kaip JAV), svarsto, ginčyjasi, reikalauja ir išreikalauja, ir gyvenimas juda į priekį, ir jokios apokalipsės nesimato.


“Susigrąžinkime valstybę” bene prieš gerą dešimtmetį paskelbė Tiesos portalo vadovai. Ar ne laikas suvesti ir paskelbti savo veiklos rezultatus? Kas atsiekta. Kokia valstybės dalis susigrąžinta ir jau yra jūsų rankose? Ir ką su ta valstybės dalimi savo rankose veikiate?

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz....       2017-05-26 19:44

Parašysiu didingą Diagnozę apie tai jog dar nepabudom ir ... ant šonelio.
Ša! Netriukšmaukite- leiskit ramiai pamiegoti.

Na tai atsibudau       2017-05-26 19:36

..ir kas toliau?

Juozapas       2017-05-26 19:05

Sveiki.
Diskusija vyksta stichiškai, tad manau būtų naudinga įnešti kažkiek konstruktyvumo.
Komentaruose išryškėjo trys nuomonių kryptys:
Ar yra nauda iš diagnozių be receptų;
Ką privalėtų/ neprivalėtų daryti p. Radžvilas;
Ar reikia/nereikia “revoliucijos”.
Išdėstysiu savo požiūrį:
:
Manau jog revoliucijos-maišto mums tikrai nereikia. Šalis ir be to skęsta chaose. Betrūksta tik kruvinų riaušių ir lavonų. Ruskis už kampo tik ir tyko tokio scenarijaus.
Krašto atsinaujinimą reikia vykdyti taikiu būdu, visada galvojant ir sergėjantis tų kurie mėgsta žvejybas drumstame vandenyje.
Politinė-socialinės valstybės santvarkos pasikeitimas mūsų sąlygomis būtų efektyviausias, jeigu įvyktų greitai.
Yra du būdai tokiam virsmui:
a) greitai stichiškai, t.y. galvojant ” po to”
ir
b) greitai, bet prieš tai kruopščiai suplanavus tiek patį virsmo veiksmą, tiek darbus po to, kai dabartinio kriminalinio režimo nebeliks.

.
Dėl diagnozių ir receptų.
Jeigu diagnozėse vis būtų kažkas esminiai naujo, tuomet taip, diagnozė reikalinga. Deja, p. Radžvilas ir jo sinicos, praktiškai jau niolika metų kalba tą patį. Diagnozės tikslios, bet kiek galima kartoti?
Negi neaišku, jog tie kas kurti, negirdės, tie kam nedašunta, tiems ir toliau nedašus.  Kalbėjimas tokiems yra kalbėjimas su savimi.
Bet yra sluoksnis žmonių kuriems situacija aiški, todėl besaikis to paties per tą patį kartojimas, jau erzina.
Manęs nereikia įtikinėti, kad yra blogai, man nereikia kaip pirmokui aiškinti abc, kodėl blogai. Pats suprantu.
Nei kurti, nei dundukai pertvarkos nepadarys. Jeigu padarys, padarys suvokiantys. Su mąstançiais ir reikia dirbti. Liumpenai ir avinai, sėkmės atveju, atbėgs iš paskos neraginami.
Taigi, elementari logika sako, jog pirmiausia reikalingas Tikslo suformulavimas ir labai konkretus apibrėžimas. Nes jeigu tikslas abstraktus, tai ir rezultatas geriausiu atveju bus tik abstrakcija. O sekantis darbas nustačius Tikslą - kurti taktikos pasiūlymus, veiksmų planą pagal prioritetus.
Tai ir yra tai, ko tauta, piliečiai tikisi iš intelektualų.
Tiesa, debilai, liumpenai ir nachaliavščikai burliokai nori visko viename- kad tas kas sugalvos tas ir padarytų.
Idiotų svaičiojimai!
Nerealu!
Ir nebūtina.
Tie kas dirba galva, lai mąsto, kas moka kalbėti- lai kalba.
O kas sugeba organizuoti- tie tegul organizuoja.
Viskas ko tikimės iš radžvilų - galvoti ir suformuluoti. Neprašome kurti nei organizacijų, nei struktūrų, nei naktimis atsišaukimus klijuoti.
Išmintis išminčių, veikla veikliųjų užsiėmimai.
Tik durni suburliokėję buratinai svaigsta apie mistinį stebukladarį Viską Padarantį polit-mesiją. Bet ko norėt iš homosovietikų? Tokius tik grabai ištiesins.
Visais laikais visų kraštų tikrasis elitas, t.y. nacijos šviesuomenė save valstybėje, Tautoje suvokdavo kaip Pareigos pavyzdį.
P. Radžvilas yra vienas iš Sąjūdžio bei Kovo 11-sios kūrėjų.
Tai yra atsakomybė kuri suponuoja pareigą.
Būtų idiotas beraštis liumpenas, niekas nieko iš Radžvilo nereikalautų.
Bet kadangi p. Radžvilas yra vienas iš labiausiai išsilavinusių ir turintis talentą analizuoti, ta intelektualinė lyderystė užkrauna pareigą Tautai ir Tėvynei. Nes tarp padorių žmonių taip priimta.
Tik- V. R. neprivalo vienas visko daryti. Lai padaro ką moka ir gali. Būtų labai daug.
Bet dabar p. Radžvilad daro tai ko jo neprašome ir mums nebereikia.
Vytautai- darykite tai ką reikia daryti!
Bus teisingi tikslai bei planai- atsiras kam ir įgyvendinti.
Jeigu nebus daroma kas reikia ir kaip reikia- neliks Lietuvos.
Tai ir be diagnozių aišku.
Tad, būkit žmogus, p. Vytautai- arba užsiimkit Reikalu, arba nebegaiškit nei savo nei mūsų laiko.

 

 

Jules       2017-05-26 18:37

Akivaizdu, kad šiandien mes nebesame tauta, o tik draugų suslovininkų suplanuotas produktas - atlaisvinama teritorija imperialistams.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-05-26 17:44

Nesinori čia pono V.Radžvilo kritikuoti, tačiau kaip be to apsieiti, jeigu pats neprabudęs ragina kitus “Metas busti”. Tai pačiam reikia pirmiausiai prabusti ir tikrai, labai tikrai senai jau laikas. Ir ne vien V.Radžvilui, bet ir visiems….
Lietuvos Respublika yra pastatyta ant NETEISĖS pagrindų, o tai reiškia ir ne ant demokratijos pagrindų. O esant tokiai situacijai kalbėti apie kažkokius antraeilius dalykus… kalbėti galima, tačiau iš to gausis tik ŠNIPŠTAS.
Konkretizuoju. Niekas iš inteligentų, seimūnų, valdžios, prezidentūros….na niekas nereaguoja į FAKTĄ, kad Lietuvos valstybė yra okupuota antikonstitucinių jėgų.
Apie tai jau yra daugybė straipsnių, o va V.Radžvilas vis nepagauna esmės nors tu ką. Ko galima tikėtis iš OKUPANTO? To ką ir turime.
Gal pradžioje tegu susipažįsta su 2017-03-11 straipsniu : “Okupuota nepriklausomybė” ir toliau į gylį su kitais straipsniais. Kai ką nors supras, galės toliau rašyti.

komentatoriams apie revoliuciją       2017-05-26 17:35

Gerbiami komentatoriai, kodėl nenaudojate lietuviško žodžio “apreiškimas” vietoj žodžio “revoliucija”?
Pagal Google vertėją :
Apreiškimas -revelation anglų k.
Apreiškimas – откровение r. k.
Apreiškimas – revelation anglų k.
Apreiškimas – αποκάλυψη/apokalipsė  graikų k.
>2017-05-26 15:26, klausiate “Tad su kuo daryti Revoliuciją?” - atsakymas būtų - apreiškimas daromas žodžiu - pvz. Biblijinis Jono apreiškimas Biblijoje, dar žinomas kaip apokalipsė/αποκάλυψη graikų k.
Kalbėkime lietuviškai, pradėkime nuo to

Kokią valdžią beišrinksite       2017-05-26 16:37

garantuotai tuojau ją ir vėl keiksite. Padarysit revoliuciją, įvesit “gerą, išmintingą” diktatūrą, ir ją vėl tuoj baisiai keiksit. Tik tada jau patyliukais, nes bijosite garsiai keikti.

Apie kokią revoliuciją kalbatę?       2017-05-26 16:29

(Spalio) socialistinę? Fašistinę? Prisijungimo prie Rusijos? Kokius super kilnius išminčius statysite valdžion? Šio portalo komentatorius? Istorija mus moko kad visos revoliucijos pasižymi dviem reiškiniais - begaliniu smurtu ir šalies nuskurdinimu.

evoliucija       2017-05-26 15:39

Pats didžiausias liaudies priešas - inteligencija, išauginta kolonizatorių. Revoliucijos nedarys. Bus puolamosios pratybos rudenį- sakė Prezidentė

kas darys revoliuciją?       2017-05-26 15:26

Kai kurie komentatoriai mano, kad profesorius V. Radžvilas turi pradėti daryti revoliucijas, bet juk vienas žmogus, kad ir kokio didelio proto būtų, revoliucijų nepadarys, tam reikalinga žmonių masė, kaip politologai įvardina - POLITINĖ TAUTA. Tokios POLITINĖS TAUTOS šiuo metu Lietuvoje nėra, tai ir revoliucijos nėra su kuo daryti. Yra pakrikusi, labai įvairialypė žmonių masė, sakau masė - masė, tai ne Tauta.
Vieni bėga iš Lietuvos, kaip iš skęstančio laivo, kiti sotūs, laimingi - “nusipelnę gyventi gerai” ir visi likusieji bėdžiai, tai ir prasigėrę ir negirtuokliai, bet prapuolę savo skurde. Tad su kuo daryti Revoliuciją?

Klausimų klausimas       2017-05-26 15:20

Visai neseniai per TV laidoje “Nuoga tiesa” buvo užduotas klausimas: -Ar reikia teisti politikus, pirmiausia A. Kubilių, už Lietuvos žmonių nuskurdinimą?”, kad reikia bausti balsavo pusantro tųkstančio TV žiūrovų, kad “ne” tik 50. Ir tyla. Čia ne žaidimas TAIP ir NE, čia pusantro tūkstančio Lietuvos žmonių reikalavimas bausti Kubilių. Tai gal prokurorai, teisėjai neturi ar nežino Kubiliaus nusikaltimo įrodymų? Tų įrodymų prirašyta ir priskaičiuota šimtai. Bet vistiek tyla. Tai gal laukia, kad šį bespredelą išspręs žmonės su šakėmis prie prokuratūrų ir teismų visų pakopų?

Dėl       2017-05-26 15:12

Nuomonė : dėl naujai paaiškėjusios aplinkybės - EŽTT sprendimo kad Lietuva pažeidinėja žmonių, kurie nuteisti iki gyvos galvos teisę, valstybė pati turėtų paskirti valstybės apmokamus advokatus dėl žmogaus teisų pažeidinėjimo Lietuvoje pašalinimo asmenims nuteistiems iki gyvos galvos, o Daktaro byla iš viso turėtų būti peržiūrėta nes Ddaktaras nuteistas iki gyvos galvos nesant objektyvių kaltės įrodymų : lavonų ir ekspertų išvadų nuo ko mirė lavonai, nusikaltimo sudėtis objektas, objektyvūs požymiai, subjektas, subjektyvūs požymiai - nesant nors vieno nėra nusikaltimo sudėties, pažeidžiant LR BPK 1 str. 1d., BPK 3str. 1d., 212 str.2str., LR Konstitucijos nekaltumo prezumpcijos 31 str. - “Asmuo laikomas nekaltu kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka…”

Liepa       2017-05-26 14:30

V.Radžvilo mintims gali nepritarti tik godūs valdžagyviai ir dar godesni viarslinykai, na, ir durniai, kas be ko.// Tie, kas reikalaujat ne diagnozių , o veiksmingų receptų- prašom drąsiai į priekį: darykit , veikit, nesustokit. Nes qubiliai su gegutienėm, patriarxai su anūkais spaliukais, atvėsaitės su linksevičiais,kirkilai su shimashiais ir kitokie grybai neužsikirsdami kudakuoja, kad Lietuva sparčiai “modernėja” išganingosios ES pauodegy ir VISKAS PAS MUS GERAI: ir bankai puikiai darbuojasi, ir viarslinykai išmintingi, ir polytikai protingi, o dėl sudėtingo gyvenimo lietuviams yra kalti beauriai lenkai, bolševikų neišrautas nacionalizmas,  maža rinka ir mistinis ponas Šešėlis.//

Dzeikas       2017-05-26 13:03

Klausimui: irgi akmuo ant kurio klumpama. jeigu Daktara galima be irdoymu nuteisti, - gi visi ir taip zino, kad banditas, - tai ir Deimante islupti nepaisant normu, ir N.V. is pirsto lauztus kaltinimus pateikti, ir liudininkus po teismus uztampyt paverciant kaltininkais.
Tai reikia rinktis galu gale:
- Arba paleidziam H.Daktara nesant irodymu(o Daktariene i Strasburo teisma ieskini paduos kompensacijai, neabejokite), tada ir nekaltuosius sunku niurkyti bus, nes PRECEDENTO nebus
- Arba Daktara parodai nuteisiam be irodymu, o tada logiska ir komedinis show su Kedyte, Venckiene ir liudininkais po kojomis besimaisiusiu “dusinimas” bus logiska “kovos su pedofilija” isdava.

Klausimas       2017-05-26 12:45

Laisvę Daktarui - yra EŽTT sprendimas kad Lietuva pažeidinėja žmonių,  nuteistų iki gyvos galvos, teisę...pagal žiniasklaidos info. Skverneli, Karbauskai, Grybauskaite kada bus LR BK pataisa ir peržiūrėtas Daktaro nuteisimas iki gyvos galvos?  Daktaras nuteistas be objektyvių įrodymų...Kodėl Daktarui nebuvo taikyta LR BPK 3str. 1d., 212 str.2str. - dėl žmogžudysčių be lavonų, be ekspertų išvadų ?

biudžetininkai       2017-05-26 12:39

suformavę praktiką, įlysti valdžiai kuo giliau į šikną. Patikėkit, tie, kurie dar liko provincijose ir dirba biudžetinėse įstaigose, keliaklupščiauja vadukams, nes vadovai dievukai, liksi be darbo ir tau amen. Tai realybė, tau tiesiai pasakoma, arba daryk kaip noriu aš, arba varyk iš čia. Tai ir varo, kas turi dar savigarbos ir galimybę.

Realybė       2017-05-26 12:12

realybė tokia kad sunaikino apie milijoną darbo vietų, pensijinį amžių prailgino iki 65 metų, apie milijonas žmonių gelbėdamiesi nuo bado,skurdo išbarstė po ES, bet to dar buvo maža - socdemai su prieteliais sunaikino litą ekonomikos reguliavimo mechanizmą  ir priėmė DK su nulinėmis darbo sutartimis, dar reformavo sveikatos sistemą kad sergantis skubiai tiesiogiai negalėtų gauti pagalbos pas daktarą specialistą LOR, chirurgą, neurologą.Prieš kelias dienas spaudoje pasirodė info apie EŽTT sprendimą kad Lietuva pažeidinėja žmonių teises nubausdama iki gyvos galvos - iš Lietuvos politikų tyla, tyla gali reikšti tik viena - LR BK nebus taisomas, Lietuva toliau ateityje pažeidinės žmonių teisę turėti viltį, Pakso reikalai lieka įšaldyti,  žiniasklaida suformavus praktiką skelbti žmogų kaltu be teismo nuosprendžio, biudžetininkia suformavę praktiką naudoti antikonstitucinius veiksmus

Autorius       2017-05-26 11:40

dedasi mokslininku, tačiau dideliu lanku apeina istoriją. Kaip tai įmanoma?  Priežastis elementari. To reiklauja autoriaus mecenato, Romos katalikų Bažnyčios cenzūra.

atsibudom ir matom:       2017-05-26 11:22

rusų KGB kontroliuoja:
- teismus ir prokuratūrą,
- VRM ir TM,
- STT ir VSD,
- KAM’ą ir VMI
- uostą ir energetiką
- nekilnojamo turto firmas ir t.t.
———
ir ką daryti?
——-
(pasikarti arba emigruoti - ką ir daro lietuviai)

Daina       2017-05-26 10:59

Noriu truputį patikslinti autorių. Ne “išsivaikščiojusi Tauta”, o išvaikyta Tauta. Ne nuo gero gyvenimo mūsų tautiečiai išvažiuoja svetur…

Dzeikas       2017-05-26 10:40

Al. dabar isivaizduok Garliava 2012 geguzes 17d atbega koks simtas vyru spragilais ir susikimba su policajais, nes visi puikiausiai mate ir zinojo kas is tiesu vyksta.
Operacija su Mergaites “nukenksminimu” teku nutraukti, nes reikalas issilietu i riauses.
Taciau. Daleiskim kad tadien is Klonio g. pedofilu gynejus pavyktu isvaikyti.
Toliau imti valdzios rumu nieko nerastum. Tai butu spontaniska akcija kuriai paremt ir toliau palaikyt nera jegu virsutiniuose sociumo sloksniuose. Nes mojuojanciu stanketais atrast galima lengvai. O stai finasuojanciu ir organizuojanciu - nera. Valdzios gudrumas tame, kad tuo pasirupinta. Ir saugikliu pasirupinta: isvaziuok ir normaliai gyvenk. Rizikuoji, kaip ir paemes ginkla rankon, taciau ne gyvybe.
Tavasis variantas rasis kai centrine valdzia ims zlugti ir nebegales kontroliuoti situacijos vietose.O ir tada ivairiose vietose reikalai klostysis ivairiai: vienur valdzia paims kriminalines gaujos, kitur kokio verslinyko samdoma privati kariuomene(Jonavos “Achemoj” pvz.) , kai kur vietines valdzios kur pasitaikys nor s kiek padoresni ir gabesni. Arba tu jegu koalicijos tuo arkitu santykiu.
Kondicija kai tokie dalykai vyks pasieksim kazkur gal po 5, gal po 10 metu…

Al.       2017-05-26 10:05

,,mūsų idėja labai aiški – viliamės, kad Vilniaus forumo pavyzdžiu analogiški forumai atsiras ir kitur”. Taigi, ta ,,aiški idėja” yra viltis (kad bus geriau).Bet ką mes turime padaryti, kad taip įvyktų ? Bijau, kad Radžvilas to nepasakys. Aš pats manau, kad ką nors pakeisti galėtume tik Solidarumo pavyzdžio judėjimu, masinėmis demonstracijomis. O jei valdžios atsakymas į tai bus toks, kaip Asado Sirijoje, aišku, sukilti. Kaip tai atrodytų neįmanoma, kitiems būdams, manau, nebeturim laiko.

Created Equal       2017-05-26 9:49

Copycat Legislation Seeks to Criminalize Defending Babies
Columbus, OH – May 25, 2017 – How frantic are abortion advocates? So frantic they are once again launching an effort to criminalize the actions of groups like Created Equal. This news comes on the heels of another baby rescued from abortion in Columbus, OH!
This week, Created Equal staff members were again offering counsel and assistance to women and men entering Planned Parenthood. One mother, after seeing our team and the signs of aborted babies, turned her car around. On the way out, she lowered her window and confirmed her decision not to kill her baby.
But if abortion advocates get their way, life-saving efforts like this will be illegal.
The day after that baby’s mother skipped her appointment, abortion advocates introduced House Bill 234, which would make behavior which might annoy someone who works, owns, or seeks care at a “reproductive services” clinic illegal. Repeat offenses, according to this bill, would amount to a fourth degree felony—carrying a sentence of up to 18 months in prison and a fine of $5,000.
If you’ll recall, last summer we faced a very similar measure—an ordinance from the Columbus City Council. Because that ordinance was clearly unconstitutional, even the ACLU of Ohio had no choice but to denounce it.
• Read the proposed bill to criminalize free speech outside abortion facilities.
• Watch video demonstrating where last year’s similar ordinance would put pro-lifers: in the street.
You can give online HERE or send your check to: Created Equal, PO Box 360502, Columbus, OH 43236. Your gift is tax deductible to the fullest extent of the law.
Last year, Created Equal staff, interns, and volunteers testified and mobilized to oppose the ordinance. The result? City council members effectively neutered the bill, stripping it of its teeth so that it essentially became a redundant piece of legislation with no impact on our work.
We’re ready to fight again.
Not backing down,
Mark Harrington, National Director, Created Equal

Pensininke       2017-05-26 9:03

Apie ekonomines - sistemines padeti valstybeje keitima jau pries kelis metus deste Algimantas Matulevicius, bet per prezidento ir seimo rinkimus liaudis neturi pasirinkimo, kai kandidatai - korumpuotos politines partijos isrenkamos rotacijos principu. Politikoje nera ASMENYBIU, kurios galetu suvienyti liaudi ir gaivinti ekonomika. Dabar itemptai liaudis skaldoma ir valdoma.

receptas NR.2       2017-05-26 8:54

pabandyti paauklėti raudonuosius bebriukus (valdžiažmogius ir teisės organus), kad vogti, meluoti, ištvirkauti ir būti korumpuotam yra negražu ir kenkia lietuvių tautai ir Lietuvai.

VaidasVDS       2017-05-26 8:51

Straipsnyje yra esminė klaida.
Ne katalikiškas tikėjimas svarbiausias, o dalis krikščioniškų tikrųjų vertybių, esančių ir katalikiškame tikėjime, ir kai kuriuose kituose tikėjimuose.
Religinis dogmatizmas visais laikais buvo pats didžiausias bet kokio tikėjimo nuodas.
Būtent viduramžiškas religinis dogmatizmas ir nuėjimas tikėjimo šunkeliais išprovokavo revoliucijas, kurios atsisuko prieš tikėjimus ir tas procesas tęsiasi iki šiol. Ir tik tos revoliucijos padėjo krikščioniškos pakraipos tikėjimams pamatyti savąsias klaidas ir jas kažkiek taisyti.
Bet tikrasis tikėjimas liko vis tiek “pusiau nėščias”, jame liko visos tos pačios viduramžiškos žmogiškos nuostatos, kurios tikrai nėra Dievo žodis, bet tikėjimo dogmatikai tiesiog priversti tas nuostatas laikyti Dievo žodžiu. Kai kurios mokslinės nuostatos ar grynai žmogiškos nuostatos tapo geresnės už tas netikras neva dvasines vertybes (pvz. vaikų mušimas ir kai kurie evoliuciniai atradimai) ir būtent tos išlikusios netikros nuostatos verčia gana protingus žmones abejoti ir pačiu tikėjimu arba kurti savąsias teorijas apie laisvę griauti tikras šeimas ar griauti žmonių ir šeimų gyvenimus, svaiginantis įvairiais nuodais.
Apreiškimas Urantijos Knyga paaiškina, kodėl taip atsitinka:
“Formalizuotos religijos pavojai yra: tikėjimų fiksavimas ir jausmų sustabarėjimas; bendradarbiaujančių ar besivaržančių savanaudiškų grupių susibūrimas su vis labiau augančiu pasaulietiškumu; polinkis sustandartinti ir užkonservuoti tiesą; religijos nukrypimas nuo tarnavimo Dievui į tarnavimą bažnyčiai; vadovų polinkis būti administratoriais, o ne tarnais; tendencija formuoti sektas ir konkuruojančius skyrius; bažnyčios priespaudinės valdžios sukūrimas; aristokratinio “išrinktosios tautos” požiūrio sukūrimas; netikrų ir perdėtų idėjų apie šventumą puoselėjimas; religijos pavertimas rutina ir garbinimo sustabarėjimas; polinkis garbinti praeitį tuo pačiu metu ignoruojant dabarties reikmes; nesugebėjimas pateikti šiuolaikinių religijos aiškinimų; įsipainiojimas į pasaulietinių institucijų veiklą; ji sukuria ydingą skirstymą į religines kastas; ji tampa nepakančiu ortodoksaliu teisėju; jai nepavyksta patenkinti nuotykius mėgstančio jaunimo interesų, ir palaipsniui ji praranda amžinojo išgelbėjimo evangelijos gelbstinčią žinią.”
Na o pačiam autoriui galima skirti šią ištrauką:
“Mokslas užbaigia priežastingumo ieškojimą hipoteze apie Pirmąją Priežastį. Religija savo įtikėjimo skrydžio nesustabdo tol, kol nebūna tikra dėl išgelbėjimo Dievo. Niuansus pastebinčio mokslo studijos logiškai daro prielaidą apie kažkokio Absoliuto realybę ir egzistavimą. Religija be išlygų tiki, kad egzistuoja ir yra realus toks Dievas, kuris puoselėja asmenybės išlikimą. Ko metafizikai padaryti nepavyksta iš viso ir ko iš dalies nepavyksta padaryti net filosofijai, tą padaro apreiškimas; tai yra, patvirtina, kad šita mokslo Pirmoji Priežastis ir religijos išgelbėjimo Dievas yra viena ir ta pati Dievybė.
    Argumentai yra mokslo įrodymas, įtikėjimas yra religijos įrodymas, logika yra filosofijos įrodymas, bet apreiškimą patvirtina tiktai žmogiškasis patyrimas. Mokslas suteikia žinių; religija suteikia laimę; filosofija suteikia vienybę; apreiškimas patvirtina šito trivienio požiūrio į visuotinę tikrovę patirtinę harmoniją.”

$+$       2017-05-26 8:40

2005-12-05 “Bernardinuose” buvo V. R. straipsnis “Revoliucija ar evoliucija?”. Per 11,5 metų nieko naujo, tas pats per tą patį. Žodžiai, žodžiai, žodžiai…

Kiekvienam reikia       2017-05-26 7:38

pradėti nuo savęs,nuo smulkmenų,kai atrodo,kad niekas nemato…

Dzeikas       2017-05-26 7:16

Budamas liberalas tureciau ivardinti autoriaus straipsni , kaip “brieda”.Taciau noredamas likti konstruktyviu atkreipsiu demesi i naudingas jo keliamas idejas:
nustumus 3/4 straipsnio turinio kaip shlaka, - ne tautiskumas ir nuokrushos is VKK (ju nera ten kur jie turi is tiesu reikstis, tipiniai lietuviski ‘darmojedai’), - lieka tai kuom turime istiesu susirupinti.
- nustoti tvirkinti verslininkus.
Valdzios klerkai turetu reziumuoti problemas ir glaustai pateikti aplankuose.Ziurim ka turim: zmones beg is salies ir tai tampoa problema.Kas problema?
1) Atlyginimai.
2) bendroji teisingumo stoka.
Kazkada sakiau, kad Lietuvos valstybe kaip pacientas kuris pries menesi apsinuodijo ir nuodu neisveme, organizmas apnuodytas kompleksiskai VISOS sistemos ir lasteliniame lygyje didziaja dalimi.Vilties isgydyti yra tol, kol apnuodytos NE VISOS lasteles. Kai tas atsitiks - valstybe zlugs galutinai.Net prezidento nurodymai nebus vykdomi, jie netgi iki vykdytoju neateis, o jei ateis bus sabotuojami, nevykdomi.
Punkta 2 greitai istaisyti esamu problemu lygyje neimanoma. Taciau jeigu sociumas patikes, kad kazkas rimtai daroma ir neleis apnuodytoms sistemoms sabotuoti ir nevykdyti nurodymu - gali pavykt pasveikt.
Todel punktas 1 turi buti vykdomas cia ir dabar.
O butent, valstybes lygiu pasakyt stambiajam ir vidutiniam verslui: jokiu ukrainieciu ir gudu(kirgyzu ar kas ten dar) Lietuvos darbo rinkoje nebus. Truksta darbo jegos - samdykites Lenkijoje.Paliesies (Podalskie) vaivadijoje vienas auksciausiu nedarbo lygiu - tik pasiulykite, atbegs. Ai, nenori dirbt uz 300e ir neribota darbo diena? tada iskelkite verslus i Vokietija, JK. niekas gi nelaiko.neiseina? Tada duskite. Nes Lietuvos problema ne begantis verslas, o begantys zmones. O , kad versla modernizuoti reikia ne valstybes reikalas aiskinti (valstybes reikalas duoti mokestines lengvatas modernizuojantiems gamyba).
Va toks turetu buti neatideliotinu priemoniu planas,sitoje vietoje. Tuo tarpu Karbauskis uzsiemes ir smegenis krusha neesminemis ir ne tomis problemomis kurias reikia spresti DABAR. Tiketasi buvo daug is jo, taciau sabotazas juk reiskiasi ne tik nieko nedarymu, taciau ir audringos veiklos imitavimu NE TEN kur to labiausiai reikia.

Skaičiau šį straipsnį "Vakaro žiniose"       2017-05-26 7:10

Viskas pasakyta teisingai ir tai yra žinoma daugumai, bet, kaip vinil     2017-05-25 21:31 čia vien tokių pasakymų neužtenka. Tikrai reikalingas variantas, planas sustabdyti šiam bezpredelui. Čia reikalingas tikslus nurodymas kam imti šakes, o kam ir kalašnikovus ir vesti į kovą. Be revoliucijos nieko nebus, o jei nieko nebus, nebus ir Lietuvos. Radžvilai imkitės vedlio pareigų ir būkite šaukliu vienijimuisi prieš aferistus, vagis ir visokius kitokius niekadėjus.

straipsnyjujui       2017-05-26 7:06

receptas yra ne pasakyti “kaip turi būti”, o “kaip tai padaryti”

Straipsnyje       2017-05-26 6:55

pateiktas pagrindinis receptas.Pamatinis dalykas,kuris turi jungti būtų ” katalikiškas tikėjimas,kuris sako,kad esame ne izoliuoti ir atomizuoti individai,o asmenų bendrija,kurios kiekvienas narys privalo jaustis nors truputėlį atsakingas už kitus”.Tai esminiai žodžiai,pasakyti V.Radžvilo.

to O Viešpate       2017-05-26 6:55

Neminėk Viešpats vardo savo purvinu snukiu.

O Viešpatie       2017-05-26 6:44

pakrikusios psichikos ligonio veidas, akys….Įsižiūrėkite į nuotrauką.

receptas tik vienas       2017-05-26 6:25

būti krikščioniu
apsivilkti Kristumi.
kaip Teofilius Matulionis
kaip Adelė Dirsytė
kaip Alfonsas Svarinskas
——-
ir žinoti, kad esi auka - tarybų valdžia su savo “teisėsauga” nepakęs

Skirtumas       2017-05-26 6:00

dr. J. Basanavičius buvo daktaras kuris gydė, o forumo daktarai specializuojasi tik skrodimų analizėse. Radžvilas yra patalogoanatomas.
Receptų nepasiūlys.

Citramon       2017-05-26 5:53

-Daktarěli, mirštu!
-Nesijaudinkite, išrašysiu Jums pažymą jog sergate.

Perskaiciau       2017-05-26 0:38

Idomus straipsnis-inerviu

Prašalaitis       2017-05-25 23:51

Jis negali,. nes paprasčiausiai nežino

vinil       2017-05-25 21:31

Šitie protingi rypavimai jau pradeda užknisti. Normalių žmonių nebereikia įtikinėti jog šūdina padėtis. Jau net ir durni mato, jog blogai.
Pone Radžvilai, neberašykite tų nesibaigiančių diagnozių. Siūlykite receptus, įgyvendinimo variantus, planus. Antraip nebepateisinsite intelektualo vardo.
Tautai, visuomenei, piliečiams reikalingas aiškiai suformuluotas tikslas, perspektyvi strategija ir pasiūlymai taktinių veiksmų planui.
Arba kalbėkite ir siūlykite ko tikrai reikia, arba negaiškite nei savo nei kitų laiko.

Ir šiuolaikinė       2017-05-25 20:26

konservatorių ideologija nelaiko žmogaus besąlygiška verte.Gal tik krikščionys demokratai ,tikrieji krikščionys demokratai, tai suvokia.Gaila,jie už tai nekovoja.

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.