Įžvalgos

Vytautas Radžvilas: Katastrofa jau įvyko

Tiesos.lt siūlo   2017 m. balandžio 18 d. 20:46

37     

    

Vytautas Radžvilas: Katastrofa jau įvyko

Pro Patria

„Kodėl politikams staiga prireikė įteisinti dvigubą pilietybę? Todėl, kad pagaliau pamatė, jog Lietuvą ištiko demografinė katastrofa. Kita vertus, jie siekia, kaip sovietmečiu, pagražinti gyventojų statistiką“, – LRT.lt teigė filosofas ir politologas Vytautas Radžvilas, komentuodamas konservatorių inicijuotas Pilietybės įstatymo pataisas.

Didžioji dauguma Seimo narių pasirašė konservatorių inicijuotas Pilietybės įstatymo pataisas, kurios leistų išsaugoti Lietuvos pilietybę po 1990 m. kovo 11 d. emigravusiems tautiečiams, įgijusiems užsienio šalies pilietybę. Tiesa, tik tokiu atveju, jei ta šalis yra Europos Sąjungos arba NATO narė. Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad tokios įstatymo pataisos prieštarauja Konstitucijai, todėl, norint įteisinti dvigubą pilietybę, būtinas referendumas.

„Lietuvos Konstitucija nepasikeitė. Paskutinis Konstitucinio Teismo išaiškinimas šituo klausimu buvo, rodos, 2013 m., kai buvo labai aiškiai pasakyta, kad platesnis dvigubos pilietybės instituto plėtimas gali vykti tik referendumu, o ne įstatymais“, – praėjusią savaitę kalbėjo D. Grybauskaitė.

Konservatorių parengtą Pilietybės įstatymo pataisą jau parėmė visų Seimo frakcijų seniūnai, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis. Iš viso iniciatyvai įteisinti dvigubą pilietybę savo parašais pritarė 114 parlamentarų.

„Šiuo metu, kai dėl geresnių socialinių sąlygų užsienio šalyse Lietuvą palieka daugybė gyventojų, mums per didelė prabanga švaistytis savo piliečiais. Todėl ir siūlome išvykstantiems, jų vaikams arba anūkams palikti galimybę turėti teisę į dvigubą pilietybę. Nemanau, kad dėl dvigubos pilietybės emigravę lietuviai [dabar] plūstelės atgal į Tėvynę, tačiau manyčiau, kad, išsaugoję Lietuvos pilietybę, jie vieną dieną plūstelės atgal“, – teigė vienas iš Pilietybės įstatymo pataisų iniciatorių, konservatorių lyderis G. Landsbergis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas socialdemokratas Julius Sabatauskas nepasirašė po iniciatyva taisyti Pilietybės įstatymą, kad jis suteiktų galimybę įteisinti dvigubą pilietybę.

Paklaustas, kodėl to nepadarė, atsakė, kad konservatorių iniciatyva įteisinti dvigubą pilietybę, taisant Pilietybės įstatymą, – opiumas liaudžiai: „Tai – žmonių apgaudinėjimas, nes dabar galiojantis Pilietybės įstatymas numato devynis atvejus, kada užsienio šalies pilietybę turintys asmenys gali būti ir Lietuvos piliečiais. Daugiau šiuo įstatymu nieko padaryti nebeįmanoma. Reikėtų keisti Konstituciją. O joje dėl dvigubos pilietybės numatytas referendumas.“

Lietuvoje jau įvyko demografinė katastrofa

Filosofas, politologas ir vienas Sąjūdžio kūrėjų V. Radžvilas LRT.lt tvirtino manąs, kad Seimas užsimojo įtvirtinti dvigubą pilietybę dėl kelių Lietuvos vidinių ir išorinių priežasčių.

Vidines priežastis, pasak jo, lemia tai, kad šiandien jau neįmanoma nuslėpti įvykusios demografinės katastrofos. Ją lėmė ištisus tris dešimtmečius šalies valdžios vykdyta neatsakinga ekonominė ir socialinė politika.

„Apie tai būdavo nutylima, o tie, kurie bandydavo šią problemą kelti, būdavo menkinami, jiems buvo klijuojamos šalies juodintojų ir apokaliptikų etiketės. Bet įvyko tai, ką ir numatė juodieji pranašai, – toks tautos išsivaikščiojimo mastas ne tik nenormalus, jis – visiškai pavojingas“, – įsitikinęs V. Radžvilas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad emigracija iš Lietuvos pastaraisiais metais – kur kas didesnė nei iš tų šalių, kurių išsivystymo lygis toks pats arba panašus: „Lietuvos ekonomika – viena iš sparčiausiai augančių ES. Tačiau kodėl žmonių atlyginimai mažesni nei Estijoje ar Lenkijoje? Ši aplinkybė buvo slepiama, kol Lietuvoje pradėjo taip stigti darbo jėgos, kad norom nenorom teko griebtis pigių atvežtinių vergų. Todėl ir pradėta vis garsiau ir rimčiau kalbėti apie įstatymų pataisas bei dvigubos pilietybės įteisinimą.“

V. Radžvilas teigė įžvelgiąs, kad dėl verslininkų godumo ir trumparegiškumo Lietuvą palieka net ir mokūs piliečiai. Jis atkreipė dėmesį, kad dėl to provincijoje net parduotuvės užsidaro: „O kraštas virsta negyvenama dykra, kas kelia grėsmę visaverčiam ekonomikos funkcionavimui.“

Filosofo manymu, įvardinti, kas dėl to kaltas, šiuo metu būtu pakankamai sunku. Esantys valdžioje politikai greičiausiai kaltų ir neieškos, todėl jie ir griebėsi tam tikrų veiksmų: „Vienas iš jų – sovietiniams laikams būdinga manipuliacija statistika. Su tuo susijęs ir premjero S. Skvernelio teiginys, esą, jei nebus įteisinta dviguba pilietybė, Lietuvoje drastiškai sumažės piliečių. Bet juk kiekviena valstybė gyvuoja tol, kol ją savo kasdieniu darbu išlaiko joje, o ne emigracijoje gyvenantys piliečiai.“

V. Radžvilas taip pat pabrėžė manąs, kad neįmanoma lyginti žmonių, išvykusių iš Lietuvos po 1990 m., su tais emigrantais, kurie buvo priversti trauktis iš Tėvynės prieš ir po Antrojo pasaulinio karo.

Anot filosofo, kažkodėl politikai nutyli, kad po 1990 m. emigruoti nusprendę Lietuvos piliečiai turėjo galimybę tokį sprendimą priimti kaip laisvi žmonės, o 1940 m. mūsų šalies piliečiai buvo atsidūrę agresijos ir okupacijos akivaizdoje.

Korporacijoms parankūs „išvietinti“ žmonės

Kalbėdamas apie emigracijos priežastis, V. Radžvilas atkreipė dėmesį ir į pasaulines šių dienų tendencijas, kai daugeliui stambių verslo korporacijų labai parankūs vadinamieji išvietinti, dėl daugiau eurų ar dolerių pasiryžę nors ir į pasaulio kraštą kraustytis žmonės.

„Nieko nepadarysi, tokie visuotinės globalizacijos dėsniai.  Bet vis dėlto visiems žmonėms reikalinga pasaulio vieta, kurioje jie jaustųsi saugūs, kur būtų patenkinami jų poreikiai. Todėl dar ir šios aplinkybės lemia, kad skatinamas daugialypės pilietybės institutas. Todėl, jei bus įteisinta dviguba pilietybė, tai Lietuvos pilietybė reikš ne daugiau nei sovietmečiu reiškė sovietinių socialistinių respublikų pilietybė. Kitaip tariant, bus išplaunama pilietybės instituto reikšmė ir supratimas“, – įsitikinęs V. Radžvilas.

Jis svarstė, kad, įteisinus dvigubą pilietybę, jos siekti galės bet kokius motyvus turintys ir – nebūtinai naudingus Lietuvai – asmenys.

Filosofas neatmetė galimybės, kad gali ateiti diena X, kai, pavyzdžiui, Rusijai parūps ginti Lietuvoje savo piliečius nuo diskriminacijos ar hipotetinio persekiojimo, kas jau ne kartą yra buvę buvusios SSRS teritorijoje.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2017-04-19 23:25

Moralė tokia kad žmonės turi rūpintis savo ir savo vaikų ateitimi geriausiai kaip jie gali. O konstitucijos raidė idant seimas sprendžia kas tie atskiri atvėjai ir niekas daugiau. KT pasisakyti kas tie atskiri atvėjai kaip ir nubrėžti jų ribas neturėjo kompetencijos. Tokios valdžios KT nesuteikia konstitucija.

Kas dėl lietuvių tautos tai mes turime vieną kartą suprasti kad riejimasis, melai, spekuliacijos žodžiais tai nėra darna. Tai nėra lietuvių tauta jungentys dalykai. Priešingai tai dalykai kurie veda į lietuvių tautos išnykimą.

Gal čia tas atvejis,       2017-04-19 20:38

kai Konstitucijos raidė ir aukščiausios moralinės vertybės sutampa?Kas aukščiau,-tarnauti Mamonai ar Dievui?Atiduodami pirmenybę ciesoriui,lietuviai turi nepamiršti ir Dievo įsakymų?

Purui ir kitiems globalistams       2017-04-19 19:55

Antivalstybinis globalizmas yra utopinė idėja, kuri anksčiau ar vėliau neišvengiamai sužlugs. Todėl užsiiminėti tokiu eksperimentu gali tik didelių tautų valstybės, bet ne mažos valstybėlės, kurios ištirps dar nepasibaigus šiam nevykusiam eksperimentui. Kaip parodo gyvenimas, Lietuva su savo tauta bus viena iš pirmųjų iš ištirpusių valstybėlių globalioje ES “valstybėje”.

Amžinas klausimas       2017-04-19 18:18

“Iš kur tas susipriešinimas, nepagarba ir ne meilė vienas kitam?”
- Iš meilės svetimui.

Gal verta pasimokyti iš Lenkijos?       2017-04-19 17:22

Jeigu valdžiažmogiai labai myli tuos, kurie paliko Lietuvą ir pasirinko kitą valstybę bei pilietybę, tai vis tiek manau, jog nereikėtų “pabėgėliams” leisti pasilikti Lietuvos pilietybę, kadangi dviguba pilietybė nesiderina su pačia pilietybės prasme. Todėl kyla klausimas, kodėl šią “problemą” nebūtų galima išspręsti, suteikiant “pabėgėliams” ne Lietuvos pilietybę, bet LIETUVIO KORTĄ, suteikiančią tam tikras privilegijas atžvilgiu tų “pabėgėlių”, kurie tokios kortos nenorėtų? Aišku, kad tokiu atveju šiek tiek sulėtėtų “Globali Lietuva-2030” plano vykdymas…

Ar mes       2017-04-19 15:31

beprotnamyje, ar beprotnamis mumyse???
Ar protingas žmogus pats save naikina, ar naikina savo namus, savo žemę? Juk už tai visais laikais žmonės buvo pasiruošę net mirti. O mes dabar patys, savo rankomis viską griauname.
Nėra jokio liberalizmo ir būti negali, nes jie neturi jokios ideologijos ir jokio moralės kodekso. Tai tik kiaušinio lukštas be jokio turinio viduje, o dar ir gerokai pašvinkęs.

albina       2017-04-19 15:29

Kam rašomos taisyklės? Kad jų laikytųsi visi,ir kam patinka,ir kam ne.Jeigu jos pasensta,jos keičiamos.Jei Konstitucija yra pagrindinis įstatymas:ant jo dedama ranka prisiekiant,tai apie ką diskusija? Paseno šis įstatymas,tai keiskime taip,kaip JAU nustatyta:referendumu.Sumažinkim parašų,reikalingų referendumui skelbti skaičių,kas yra logiška,pasitikėkim savo piliečiais,juk emigravusių yra kiekvienoje giminėje.Rodos,taip elementaru,o kiek aistrų,kiek priešpriešos ir pykčio.

Dzeikas       2017-04-19 14:32

Tarabilda, as ne tau atsakiau.
As i TAVO KLAUSIMA atsakiau.

Tarabilda Džeikui       2017-04-19 13:39

Prašyčiau neutriruoti mano minties. Užsiimat pigia demagogija, pats ginčidamasis su tuo, ko nesakiau, o su savo paties iškraipytomis tezėmis. Darykit ką norit toje Amerikėje. Visai nejaučiu jokio pavydo.

Tarabilda       2017-04-19 13:32

Radžvilo išsigandę neolibai atkurdinėja ALF. Soršiniūai dabar jau nebekalba apie misiją šviesti tamsią Lietuvą. Jie apie valstybę išvis nebešneka, o kalba apie iškilusias grėsmes neolibų ideologijai. Matyt globalistai atsuko pinigų kranelį lietuviškoms padugnėms.

stasys        2017-04-19 13:00

Jei jau Tiesa nustato diskusijos ribas ..reikėtu apibrėžti ir tos diskusijos tikslus , bent tam kad nereikėtu per dažnai debete pedalą mintį .. kaip suprantu kas ant seilės puolė ..tikslas netinkamas, o drožti sena įsivaizduojama ožį tai jau matyt gerai ???  smile

vai me       2017-04-19 12:37

Radzvilas neteisus.Katastrofa dar neįvyko. Vyksta paruošiamieji darbai.Kada Vilniaus kraštas, referendumu ,pasiprašys į Lenkijos sudėtį, štai tada ir bus katastrofa.Manau, kad tai įvyks,po to, kai nustos plaukti Europinė parama, plius pora metų, t. y. apie dvidesimt antrus metus.Įslaptinta Burokeviciaus perversmininkų gauja savo darbą bus atlikusi, Lietuvos valstybė nustos egzistuoti, o lenkai ir lietuviai supjudyti.Dėdulė, fermeris ir magnolija vaziuos, pas Putiną, ordinų atsiimti.Vienguba ar dviguba pilietybė, tam neturės jokios reikšmės.Kai kas bandys oponuoti, kad mes su lenkais esame EU ir NATO, ir Lenkijai, dabar nesvarbu imperinės “ot moza, do moza”,ambicijos , tai tas yra paskutinis mulkis.Toks pat likimas paruoštas Ukrainai ir Lvovo kraštui.Istorija eina ratu.Asitverti nuo ruskių, lenkiška patrankų mėsa .tai atitinka ir Vokietijos ir Rusijos interesus.Jeigu Lietuvoje neįvyks ekonominis proverzis , ji pasmerkta zlugti. Laiko tam turime , ne daugiau, kaip penkis metus.Galėciau ,patarti seimūnams, pakelti pensijas tris kartus, nacionalizuoti energetiką, įvesti progresinius mokešcius.Toliau , uzdaryti seimą ir susirinkti visiems , prieš sekancius rinkimus.

Dzeikas       2017-04-19 11:43

Tarabilda, paprastai pasakei - paprastai ir as atsakysiu.Manau daugelio, ne pigios desros pabegusiu i Laisvaji pasauli, vardu:
Sakai “Jei stebuklingu būdu prasidėtų Maidanas, ir būtų kreiptasi į išeivius sugrįžti ir jungtis prie bendro reikalo”. T.y. jus sukeliate kipeza, pagaunate kelis “masiulius”, istrauke juos is Porsche uzdauzote pagaliais ir plytom, pastatote “viercha” is savu ir kvieciate pabegelius grizti?
Savaime aisku, kad ne. Kaip klausi - taip atsakiau.
————————————————————————————————————
O stai KODEL - cia jau trumpo atsakymo nera.Bet pabandysiu.
Daznas nevykelis-patriotas, kuris net pelenines vaidmeniui Laisvajame pasaulyj nereikalingas, megsta kaltinti emigrantus: “jus pabegote i gerove kuria sukure kiti zmones ir naudojates ja!”. Tai netiesa.
Alegorija kalbant atvykeliui pasiuloma, te kastuva ir sita kudra su srutomis isvalyk iki dugno. Cia ivyksta pirmas rusiavimas. Dalis pasukineja pirstu prie smilkinio ir grize i Lietuva tampa patriotais ir viesiems pasakoja kokie tos salies ciabuviai kvaili, savanaudziai ir jo, aukso grynuolio ir talento, neivertino. Dazniausiai tai “desrine” emigracija, tureje(n) Lietuvoje duonai su sviestu , tai dar ikru uzsimane(n), ar tureje ka prarasti zmones.
Kita dalis imasi pasiulyto darbo.Toliau antras rusiavimas: ta kudra PASIULYTOMIS salygomis tu kasi iki grabo lentos, arba, jei esi sveikasir stiprus kaip Heraklas, iki pensijos. Dalis neatsisake sovietiskai lietuvisko mentaliteto t.y. gyventi Laisvoje salyj pagal zonos “poniatkes”(tai nebutinai kriminalines asmenybes) ta ir daro. Maciau 10 metu pragyvenusius JAV tautiecius tebedirbancius kokiems lenkams ar rusams, slebyzavojancius angliskai ir gerai temokancius tos kalbos(ir lenkiskus-rusiskus) keiksmus. Ju karjeros virsune vyresnysis darbininkas kokiu gastarbaiteriu brigadoje. Tokie gyvena uzsienyj, taciau nekencia ciabuviu ir ju paprociu ir tradiciju. Kita dalis pamojave kastuvu pradeda suvokt, kad kazka reikia keist. Tai gal reiktu kibira isigyt? Aha, jau greiciau. Tada galvoji, o jeigu ekskavatoriumi? O jeigu ne bukai srutas kastuvu srebt, o kanaliuka iskast - srutos nubegs pacios? Vienzo vieniems is 1 , kitiems is keliu bandymu pavyksta rast greitesni kelia.Ir DIDZIOJI DAUGUMA ta srutu duobe nusausina per 1(labai protingi, drasus, atkaklus), per 2-3(vidutiniokai), per 5-10 metu(maziau gabus). Arba,- be alegoriju kalbant,- ismoksta kalba, suvokia rasytus-nerasytus istatymus, tampa amato profesionalai zina(n) savo darbo kaina ir papigiai savo darbo neparduoda. Apie tokius ciabuviai sako “jis jau suvalge savo sh. kibira” ir su tokiais elgiamasi kaip lygus su lygiu. Visi keliai naujoje salyje NUO TADA ir TIK nuo tada tau atviri kaip ir ciabuviams.
Va tokiems , Tarabilda, tu “padarei Maidana” ir siulai grizti???
Ne-ee, Maidanas tik pirmas ir PATS LENGVIAUSIAS zingsnis. Maidanas lietuviams tai tas pats, kaip emigrantui patekimas i Laisvaji pasauli. Maidanas lygiai taip pat, kaip emigracija, suteikia GALIMYBE gyventi laisveje, bet dar nerealizuoja jos. Dar reikia, - griztu prie alegorijos, - “iskast kudra su srutomis”. Tad laukia sie zingsniai:
1) Pradeti kasti.
2) Suvokt , kad rankomis neiskasi.
3) Pradet ieskoti sprendimo budu.
4) Surast sprendimo buda(gali buti keli nesekmingi bandymai).
5) Nusausinti kudra su srutomis.
O stai tada sakyti:
- Grizkite, kurkime Lietuva kartu, nes mes - broliai kalbantys ta pacia kalba.
Ir tada griz emigratai.Griz tegul ir palike verslus ir padeti visuomeneje.Griz ne tusciomis rankomis, o su pinigais ir patirtimi.Ir jie nebus kaip marsieciai, o ju mintys ir polekiai bus suprantami Lietuvoje “savo sh kibira suvalgiusiems” sukurusiems Lietuva ne vagystemis, o darbu ir pramanymu.

Vladas Maželis       2017-04-19 7:57

Man beprotis profesorius Radžvilas atrodo tarsi išprotėjęs chirurgas, kuris sako: “Užuot išpjovę ligoniui gangrenuojantį apendicitą, verčiau nupjaukime jam sveiką koją”.

Seimas keliasi       2017-04-19 7:48

į puikybę.

Vladas Maželis Stasiui       2017-04-19 7:39

Visai ne. Bent jau aš tai Lietuvos ateitį matau kaip radioaktyvią, tuščią Kaliningrado srities dalį. Visokių radžvilų, stasių ir panašių idiotų dėka.

Stalker >        2017-04-19 7:36

Gaunasi kad čekistai su komunistais ne kalti ir nieko nevaldo sitoj valstybei. Del visko kalta globalizacija.
Bet tuo paciu metu čekistai sventai mano kad gali kazkaip itakoti emigracija.
———————————————-
O gal tie vemalai apie emigracijos stabdima tai tik propagandiniai kliedesiai?

stasys        2017-04-19 7:33

iš JAV ..Jus ta Lietuva įsivaizduojate kaip didelį pensionatą senjorams iš Užsienio ?  na žinot ..iš JAV . Lietuva pajėgi konkuruoti su likusiu pasauliu, bet šiuo klausimu aš susilaikysiu nuo komentarų . Senatvės pinigais nenusipirksi .. ja reikia bent užsitarnauti .

is JAV       2017-04-19 2:36

Įdomu, iš kokių lėšų gyvena J.Sabatauskas, V.Radžvilas ir panašūs į juos filosofuotojai? - Iš mokesčių mokėtojų. Tad bepigu papilstyti žibalo į problemą, kai kąsnis nestringa burnoje. Juk jis uždirbtas neretai iš papilstymo iš tuščio į kiaurą. Dviguba pilietybė tikrai sugrąžins dalį tautiečių namolio. Su uždirbtomis pensijomis, gal ir su vaikais ar vaikaičiais. J.Sabatausko zinios is ,,giminaites, gyvenancios JAV” - grynas melas, iki absurdo kvailos - zmogus, turintis ,,zalia korta”, mokantis mokescius ir uzsidirbes SS (Social security = Sodrai) pensija, isvykes is JAV pora metu gaus 80 proc. tos pensijos, o po to - nei pensijos, nei zalios kortos. Neimi pilietybes- gyvenk kur nori, pensijos nebegausi.  Be to,kai 9 kartus istatymas keistas ar pildytas, tereikia ir 10 karto, kaip liaudis sako -9 kartus matuok, o 10 - pjauk. Tai viena, o antra, referendumas kainuoja gal milijona eura, kai Pilietybes istatymo papildymas - dviguba pilietybe suteikiama ir po Kovo 11-osios isvykusiems, jei jie patys ar ju tevai, seneliai buvo Nepriklausomos Lietuvos pilieciais iki rusu okupacijos -  1940 m. birzelio 15 d., - tik sveikai protaujanciu smegenu darbeli. Idomu, kodel niekas nepriestarauja, kad Stirlicams ir panasiems i juos, isvykusiems is Lietuvos 1990 m. kovo 10 d., dviguba pilietybe suteikiama be jokiu sielos virpesiu?! Kovokite uz 1992 m. LRKonstitucijos Rinkimu istatyma - kandidatai bolotiruojasi tik vienmandatese. JOKIU SARASU!!! Tada tokie sabatauskai liktu lauke uz Seimo duru!!!

Tarabilda       2017-04-19 1:58

Paklausiu labai paprastai. Jei stebuklingu būdu prasidėtų Maidanas, ir būtų kreiptasi į išeivius sugrįžti ir jungtis prie bendro reikalo. kaip manot, kiek sėstų į lėktuvus ir grįžtų?
Šnipšas.

daliai       2017-04-19 0:18

O kas sukūrė problemą? Emigracija. O kas sukėlė emigraciją? Visos valdžios iki šiol buvusios in corpore, kurios nuskurdino Lietuvą ir sukūrė kleptokratinį autoritarinį režimą. Baisu, kad jau šaukštai po pietų kažką taisyti.
labai įdomu, kokias kalbas kitąmet jie kalbės iš valdžios tribūnų, sunaikinę valstybę.

dalia        2017-04-19 0:03

  Jeigu lietuviams, kurie gime Lietuvoje, ju tevai lietuviai, per visa sovietmeti dirbe ir nieko neuzdirbe, po 1990 ir veliau isvyko I uzsieni ,ar del darbo , ar del pasizvalgymo po pasauli - reikia ziureti I juos ,kaip I priesus ir atimineti jiems jau turimas Lietuvos pilietybes , jeigu isigijo kitos valstybes pilietybe, kuri yra butina, gyvenant ir dirbant kitoje salyje,  yra didziausi L ietuvos priesai, valdzios zmones patys sugalvoja tuos istatymus ,kad tik Lietuvai ir lietuviams butu blogiau . Dziaukites, kad dar lietuviai nori tos pilietybes, nori atvykti I LIETUVA ,savo tevyne, ar ilgam ,ar trumpam duosis matyti.  kodel tokia nemeile vieni kitems, kazkoks pavydas?  Okodel svetimsaliams nereikia referendum del dvigubos pilietybes, kuo jie daugiau nusipelne Lietuvai ?  Geda, didziule geda turi buti tiems valdzios zmonems, kurie nusiteike pries lietuviams suteikiamas galimybes tureti dviguba pilietybe

Сталкер > Staska        2017-04-18 21:50

Na taip bičiuli, pilnai sutinku su tavim. Kai tema uzeina ne apie propagandiskai tautiskas filosofijas, o apie labai konkrecius skaiciukus ir totaliai analfabetini valdzios mokesciu politika. Tai pasakiti cia nelabai yra ka.

stasys        2017-04-18 21:38

Per anksti Radžvilas tautine lambada šoka .smile oij per anksti ..Gal jam reikėjo prieš tai dar ir pamedituoti ?? . Sunku iš teksto suprasti kur čia temos vinys ?..ar tai kad ta pataisą rengė konservatoriai ar tai kad ja palaikė visi ..Kiek suprantu jam jokio skirtumo kurias Seimas atidarys duris..bel paburnoti ot ne taip tas gieda gaidys ..na ne taip. smile Skaitydamas knyga matai špyga vietoj minties ..taip reikėtu pavadinti tas naujas Konstitucijos teksto radybas .smile

Tautinis NKVD Dzeikui       2017-04-18 20:28

Ačiū už puikų patarimą. Jau įsigijom kelis maišus druskos ir važiuojam gaudyti tų išdavikų pirkėjų.

Dzeikas       2017-04-18 20:24

Tada turiu kontrpasiulyma.
Pasiuskime tautini NKVD i Suvalkus, Augustava ir Seinus.Tegul gaudo automobilius su lietuviskais registracijos numeriais ties prekybos centrais, ir su tokiais elgtis kaip su sovietiniais kolaborantais: istarkuoti sedmenis ir barstyt druska. Uz nepatriotiskuma, Lietuvos valstybes diskreditacija ir lietuvisko verslo sabotaza.
O jeigu lenku policajai bandys kistis pasielgsime su jais kaip sovietinis OMONas su tautiskais pasenieciais ir muitininkais. Nes tautinis NKVD tai ne Lenkijos vaivadija.
Jums tas turetu patikti.

Tarabilda       2017-04-18 20:23

Jau kartą rašiau, kol valdžia nepripažins, kad Lietuvos turtas priklauso Lietuvos piliečiams, piliečių tik mažės. Valdžiai atrodo, kad Lietuva priklauso jiems. Tai gryno plauko pokomunistinės sąmonės žiedai. O ko norėt, kai šalį dešimtmečiais valdo komunistai ir NKVD liekanos.

Džeikui apie valstybės prasmę       2017-04-18 19:56

Svarbiausia, kad nesielgtume lyg būtume Lenkijos vaivadija.

Stalker        2017-04-18 19:42

Pas runkelius labai idomus poziuris. Jeigu man nereikia dvigubos pilietibes, tai tegul niekas jos netures.

Dzeikas       2017-04-18 18:44

Svarbiausia neleidome lenkams ipirsti Lietuvai raide W.
Mirt galime ramus, su tvirtu savo moralinio pranasumo isitikinimu.

Jei katastrofa jau įvyko       2017-04-18 18:28

tai viskas, nėra ko čia ir dejuoti. Reikia apsigaubti balta paklode ir pamažu judėti kapinių link.

Saulius       2017-04-18 17:39

Argi gali būti kitaip? Juk vykdome užsibrėžtą “Globali Lietuva-2030” planą.

to Gaunasi kad       2017-04-18 17:24

apie ankstesnį Seimą jūs liūzeriai lygiai taip pat kalbėjot. Apie sekantį irgi garantuotai taip pat kalbėsit.

jei       2017-04-18 17:23

jei seimo nariai veikia antikonstituciškai ar neturėtų būti paleistas seimas ir įvestas prezidentinis valdymas arba pradėtas generalinio prokuroro ikiteisminis tyrimas dėl antikonstitucinio susivienijimo seime?

Gaunasi, kad       2017-04-18 16:57

šis seimas Lietuvos išdavikai.

Moralinė       2017-04-18 16:54

katastrofa.

Vladas Maželis       2017-04-18 16:31

Radžvilas, kaip visada, nusišneka. JAV pilietis turi teisę neribotą laiką gyventi už JAV ribų ir gauti JAV užtarnautą valstybinę (“Social Security”) pensiją. Tačiau JAV su “žalia korta” gyvenęs nepilietis, išvykęs iš JAV, po dviejų metų praranda ir teisę į svetimšalio gyventojo (Resident Alien) statusą, ir JAV pensiją. Man siaubą kelia paviršutiniškai mąstantys, anglų kalbos nemokantys Lietuvos “intelektualai”, apie pasaulį “žinias” traukiantys “iš kepurės”. Skaldo, priešina jie tautą patys to nesuprasdami.


Rekomenduojame

Romualdas Ozolas. Išsivadavimas: jėgų struktūra ir sąveika (II)

JAV kartu su sąjungininkais smogė taikiniams Sirijoje: kitos išeities nebuvo. Rusija perspėjo: bus pasekmių

Darbo inspektoriai nutarė įsitikinti patys? Ilonos Tiknienės liudijimas apie Meškuičių gimnazijos profsąjungos narių persekiojimą

Dainius Paukštė. Pirmasis žvilgsnis į Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 m. strategiją

Kauno forumo DEKLARACIJA: kauniečiai už gyvąją Lietuvą

Andrius Švarplys. Apie Gorį – Platono olą Gruzijoje

Algimantas Rusteika. Steigiamas Kauno forumas: dabar ir vėl yra Pradžia

Apskritojo stalo diskusija „Partizaninio karo problematika istoriografijoje“. Vidmanto Valiušaičio komentaras

Vytautas Radžvilas: „Lietuvos naikintojai turi suprasti – žaidimas baigtas“

Advokatas Šarūnas Vilčinskas. Galimi sunkumai Čikagoje

Dr. Vaidotas Vaičaitis: teisingumo jausmą reikia ne tik turėti, bet ir mokytis jį atpažinti

Algimantas Zolubas. Žirgelis Lietuvoje

Vytautas Radžvilas. Išdavusieji laisvę (III)

Vytautas Leščinskas. Medžiai, pasmerkti sušaudyti, arba pasivaikščiojimas su žurnalistu ir rašytoju Romu Sadausku po slaunų Vilniaus miestą

Rumunijos piliečių iniciatyva surengti referendumą dėl santuokos apibrėžimo (video)

Valdas Vasiliauskas. Autobusas be keleivių. Kas?

Verta prisiminti. Antanas Maceina. Dabartiniai mūsų rūpesčiai

Nuo bačkos. Premjeras Saulius Skvernelis raportuoja: „Pasiekėme istorinių rezultatų“

Dalia Staponkutė. O medžiai buvo dideli…

Romualdas Ozolas. Išsivadavimas: jėgų struktūra ir sąveika (I)

Siūlome prisiminti. Viktoras Orbanas Lietuvoje: 2012-ųjų kalbos ir tyla 2018-aisiais

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: „Lietuva pamažu atsikrato nelaimių šleifo ir patenka tarp ketvirtadalio laimingiausių valstybių pasaulyje“

Kam partijos ištaškė beveik 7 milijonus

Vytautas Radžvilas. Išdavusieji laisvę (II)

Justas Mundeikis. Sąžiningo atlyginimo skaičiuoklė

Viktoro Orbano partija rinkimuose užsitikrino konstitucinę daugumą

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

Vytautas Sinica. Apie genderizmą (ilgas)

Vytautas Rubavičius. Lukiškių aikštės ateitis jau seniai buvo nulemta?

Algimantas Rusteika. Durniasklaida

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.