Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas: Jei neturime valstybiškai mąstančios politinės klasės, tada tautą ir valstybę gali išgelbėti tik patys jos piliečiai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 28 d. 17:15

19     

    

Vytautas Radžvilas: Jei neturime valstybiškai mąstančios politinės klasės, tada tautą ir valstybę gali išgelbėti tik patys jos piliečiai

Siūlome pasižiūrėti prof. Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta“ pristatymo Alytuje vaizdo įrašą.

 

Filmavo Antanas Monkeliūnas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 9:45
Tautai       2018-06-30 11:33

trūksta menko nieko. Žinojimo. Tuo trūkumu pasirūpino “valstybė” vairuojama “politikų”. “Politikai” nėra žmonės. Tai nusikaltėlių šutvės save vadinančios “partijomis”. Kas tas šutves sutelkia, valdo, dresuoja ir maitina matome tokių istorijų kaip EBSW, “Verslumo dvasia”, “Laisvos rinkos institutas”, MG Baltik ir pan. Visas tas grupuotes vienija Vienas tikslas, kuris stebėtinu būdu atitinka seną, visiems žinomą, todėl labai slaptą doktriną.

Marginalas Diskusijai       2018-06-29 13:54

Įdomu, kodėl piliečių pastangos susikoncentravo ties seniu Radžvilu, negi per tiek metų be zylės neatsirado nė dešimtuko jaunų žmonių, sugebančių įvertinti realią situaciją ir pateikti bent kiek modernesnių minčių? Juozaičio fenomenas liudija, kad beviltiškai įstrigta Brazausko - Landsbergio, praeityje. Matyt, Brazausko - Landsbergio rungtynių fenomenas atspindi tragišką situaciją tarp burliokijos ir orvelinių Vakarų.
Kas kaltas? D-vas ar D-vo pavertimas ideologine priemone politikai?

Diskusijai       2018-06-29 13:24

tamsta neteisus - piliečiai daro. Net pavargsta tai darydami.
Ogi ragina Radžvilą daryti, be to, jie stebės, kaip jis daro, dar - pastebės kiekvieną klaidą, išsamiai aprašys, ką jie darytų kitaip, o galiausiai vožtelės: šitas jau nusibodo, duokite šviežienos.

Diskusija       2018-06-29 12:09

Profesorius V. Radžvilas: “be valstybiškai mąstančių piliečių Lietuva pasmerkta”.

Piliečiai: “nagi. Radžvilai, gana kalbėti, laikas daryti”.

Manau, abi pusės teisios, tik abi po medžiu norėtų pastovėti. Tik V. Radžvilas bent jau budina tautiečius, o tautiečiai nedaro išvis nieko.

Taikli pastaba        2018-06-29 11:35

“... radžvilai ir jų zylės visiškai nekritiški (savo atžvilgiu) “filosofijos daktarai” neturintys jokių šviežių idėjų. Vietoje receptų, ar terapijos jie išrašinėja vien tik mirties išvadas”.
Bet negi tai filosofų mintys? Aišku, kad ne. Jie tik uždarbiauja “tam tikros pakraipos” portaluose. Juose “filosofai” skelbia tai, ko reikia užsakovui ir cenzoriui. Išmanantys istoriją žino, kad jų doktrinoje Lietuvos nėra ir kodėl nėra.

Lietuva yra       2018-06-29 8:09

išduota.Pradedant valdžiusiomis partijomis,baigiant…

Intensyviai       2018-06-29 8:02

ilgą laiką naikinamos mokyklos ir ligoninės,apsunkinat galimybes gauti vidurinį išsilavinimą ir gydymą,-tai sąmoningo ar nesąmoningo lietuvių tautos naikinimo dalis.Už tai kažkada bus baudžiamoji atsakomybė.Tokį kultūrinį ,fizinį genocidą vykdantys bus įvardinti ir teisiami.Lošiama iš žmonių gyvybės vardan mistinės šviesios valstybės ateities.

pagalbasui       2018-06-28 21:23

Ačiū jums už sugaištą laiką išsakant savo poziciją. Dabar supratau, kad esate ne kažkoks paviršutinis šnekorius , o konstruktyvus ir giliai suprantantis dalykus apie kuriuos aš greičiausiai neturiu žalio supratimo. Pasinaudosiu jūsų metafora apie pelkę, ir pasakysiu, kad džiaugiuosi bet kuo, kas nors ir šiaudus kloja, nors ką nors, nes tai mano silpnam proteliui suteikia bent viltį....  Žmonės, kurie gal ir tiltą galėtų nutiesti - dėl savo racionalumo nedaro bergždžio darbo ir tada tie kurie užveisė tą pelkę ramiai stebi kaipvisi klimpstame gilyn…  taip rašiau jums, nes nenoriu, kad niekas nieko net nebandytų, nes nėra sekmės garantijų.
Dar kartą dėkoju jums, kad atsakėte, tuo labai mane nudžiugindamas, nes dabar žinosiu, kad yra Lituvoje dar vienas labai išmintingas ir stiprus žmogus, kuriam nenusišvilpt kas vyksta su mūsų gyvenimais… Su pagarba ir ačiū už “spyrį subinėn ar smagų antausį”...  grin

oponentui       2018-06-28 21:01

Suprantu tamstos nuoskaudą. Tačiau nelabai galiu priimti mesteltą priekaištą dėl atseit “nedarymo”. Čia jau tamstos fantazijos ir emocijos. Nes tamsta grata manęs su žvake nestovėjot.
Dėl “cinizmo”. Matot, tamsta, jūs tikriausiai dar nesuvokiate tikrosios padėties mąstų ir vis svajojate pakartotinai įbristi į 88-jų upę.
Tačiau jeigu kažkada susivoksite ir sugebėsite nusiimti rožinius akinius, tuomet gal pavatysite jog ir be antikos išminties, akivaizdu jog į tą pačią  upę negalite įbristi pakartotinai. Nes tiesiog šiandien vietoje upės turime pelkę. Ir kad ietoje vandens srovės tvyro klampaus liūno akivaras. Kai pagaliau ir jums tas dumbļas pasieks smakrą, tuomet taps aišku, jog viena yra ką nors gelbėti iš vandens, o visai kita traukti iš liūno.
Metodai ir galimybių padirinkimas skiriasi. Iš vandens galimą skęstantį išvesti, išplukdyti, numesti gelbėjimosi ratą ir pan.
Kai nelaimėlis lindi įsiurbtas iki smakro ir gali pajudinti nebent ausis, kartais tenka imtis nelabai estetiškų ir visai neromantiškų veiksmų.
Pvz. griebti už plaukų ir traukti nepaisant mandagumo taisyklių bei skenduolio riksmų.
Gi ponai radžvilai stovi ant kranto ir mojuoja bukletėliais apie ramunėlių kompresų naudą numirėliams.
Nematau tame jokios sveikos nuovokos, nematau vertės, naudos ir perspektyvos.
Plepalai yra tiesiog plepalai.
Jeigu būčiau filisofas ar politologas, mane graužtų sąžinė jog darau per mažai, kad nesugebu “pakelti masių”. Bet aš labai papradtas žmogus kuris turi profesiją ir darbą kuriuo pelnosi kasdienę duoną. Todėl radžvilų darbo nedarysiu. Tačiau jeigu anie išsigydytų impotenciją ir imtūsi ne imituoti veiklas o veikti, prisidėčiau, padėčiau.
Ir dabar padedu- spyris subinėn ar smagus antausis, kartais irgi padeda atsipeikėti nualpėliams.

pagalbasui       2018-06-28 20:24

Labai jau emocingai jūs čia…..  nenorite nereikia niekam jūsų optimizmo….. bet ar jūs tikrai norite dar labiau padidinti š.. krūvą Lietuvoje su savo nuosprendžiais kitaip manantiems…  gal jūsų patirtis ir daug didesnė nei manoji…..  bet ” trisdešimt metų diagnozių skelbimas” nelabai supratau ar tai yra jūsų asmeninės nuoskaudos dėl Radžvilo straipsnių?... Dėl to koks š... Lietuvoje vyksta tuos 30metų mato visi ir taip pat kaip jūs jau seniai.. bet reikalas tas, kad taip kaip jūs iki šiol visi tyli… arba pasišiaušia kaip ežiukai, jei kažkas bando bent komentarais paklibint status quo. Aš nežinau, ar tai kas vyksta ir apie ką kalba ne tik Radžvilas yra neklystamai teisinga ir pasvertai išmintinga ir ar tai veiksminga..  bet man tikrai lengviau gyventi, kai matau, kad yra žmonės, kuriems taip kaip ir man - nepatinka visas tas oficialus melas…. ir todėl aš gerbiu tokius žmones…  o jūs su savo skepticizmu, kaip buvote niekas taip ir liksite niekam nežinomas ir kaip ir dauguma tik apie bliūdą...  galite padėkoti Radžvilui, kad jo kalba suteikė jums progą taip aršiai pasisakyti…. sekmėsjums nepažįstamasis

Vienas teisingiausių ėjimų-       2018-06-28 20:06

važiuoti į provinciją.

>>> >>> 2018-06-28 20:30       2018-06-28 20:02

O kodėl turėčiau raudoti, dėl kažkieno apsilapošinimo?
Skirtingai nuo radžvilų, man faktinė Lietuvos būklė nei naujiena nei atradimas. Tikrai ne sensacija. Tam pamatyti ir suvokti neprireikė nei diplomų rėmeliuose nei teleskopo optikos. Kaip ir trisdešimties metų laiko.
Žlunganti kvazivalstybė ir tokia pat iki tokios padėties privedusi aplepausių  “tauta”.
Cha, sėju skepticizmą, nepatinka mat… O kokiu proga turiu skleisti niekuo nepagrįstą optimizmą? Meluoti sau ir kitiems, kad tamsta ir būrelis optimistiškai nusiteikusių pilstytojų iš tuščio į kiaurą, pasijustumėt komfortiškiau? Niekuo negaliu padėti- savo komfortu padirūpinkite patys.
Aš jums ne liokajus, ne žmona ir ne meilužė.
Jokio bandymo auginti politiškai aktyvių ir išprususių piliečių kritinę masę neįžiūriu. Matau mėgėjišką strapaliojimą ir ėjimą vietoje deklaruojant žygius.
Tamstos numylėtiniai yra atitrūkę nuobrealybės teoretikai, neturintys žalio supratimo apie konkrečių politinio veikimo metodų ir veiksmų taikymą konkrečiose situacijose. Bet ne tame tamstų tragedija- radžvilai ir jų zylės nenori pasižiūrėti į save veidrodyje. Nekritiški savo atžvilgiu žmonės ir dar neturintys jokių šviežių idėjų, negali pretenduoti į nacijos gydovų piziciją, nes pirmiausia turėtų patys pasveikti nuo savo neįgalumo.
Patalogoanatomas yra medikas, nenuginčysi. Bet jeigu visi daktarai vietoje receptų vaistams, vietoje chirurgijos ar terapijos išrašinėtų tik mirties išvadas- tuomet mūsų šiame pasaulyje būtų dar trimis milijonais mažiau.
Be abejo, paciento gerovės labui tiksli diagnozė būtina, tačiau vien diagnozes rašant, galima ligoniui nutiesti takelį tik grabo link.
Ir jeigu trisdešimt metų diagnozių skelbimas visuomenės nepažadino, nepakeitė, reiškia tokia “veikla” yra šūds ant pagaliuko ir kvit.
Ir negraudenkite jog supeikus kažkokius impotentiškus veikėjus mes kažką prarasime.
Kai prarandi nulį prarandi nebent tuščias iliuzijas.

Dzeikas       2018-06-28 19:36

Pilosopas painioja lauko grumsta su bulkute.O jeigu nepainioja, tadamala tuos grumstus.Nes painipjapriezasti su pasekme.
Politine klase formuoja pilieciai,ir ji yra antrine.Pirmine yra pilieciai.
Nera pilieciu- nera ir politinio klases su mastymu.
Todel iskabink ant zibintu ta “politine klase” tauta rytoj suformuos dar didesni sh negu dabar.Ka beje liudyja blogejanti tos klases kokybe nuo pat 1991m.Slamstas buvo ir 90-aisiais,bet tada jie buvo nepatyre ir bijojo.Nebuvo tikri del reakcijos ita ar ana veiksma.

pagalbasui       2018-06-28 19:30

Ar tikrai jums bus smagu? Gal ir neturime kažko, gal ir neaišku, bet kaip jūs , pavyzdžiui, žinote, kad nėra kritinės masės? Jūs skanuojate žmonių protus ar širdies virpesius per atstumą? Greičiausiai- ne. Tai kodėl sėjate savo skepticizmą apdergdamas kitų žmonių bent jau pabandymą tą kritinę masę užsiauginti ar pasižadinti. Manau, kad jums rūpi Lietuvos ateitis, nes kitu atveju Tiesos neskaitytumėte, tai pagalvokite ar tikrai norite, kad šie žmonės ( ne tik Radžvilas )visai nieko nedarytų?

Valstybė       2018-06-28 19:26

toks įprastas žodis, kad retas pagalvoja: o ką gi tas žodis reiškia?
Tik nemanykit, kad atsakymą rasit lengvai. Istorijos (daugmaž patikimos) niekas nežino. Tokios nėra. Jos niekas naparašė. Cenzūra įvedė ne komunistai. Ji “atsirado” gerokai anksčiau.

pagalba       2018-06-28 17:32

Čia dar nieko. Daug smagiau bus, kai net Radžvilui taps aišku, kad neturime valstybiškai mąstančių ir politiškai raštingos visuomenės piliečių. Kad yra pavienių individų, tas nieko nekeičia. Būtinos politinės valiai ir veiksmui kritinės masės nėra, o teritorijos gyventojai su pasais toli gražu net nepanašūs į piliečius.
O tokioje situacoioje padėti gali jau tik Dievas.
Tik kodėl Jis tuo turėtų užsiimti?

Marginalas       2018-06-28 17:30

sk. juozaičių, dgs.

Marginalas       2018-06-28 17:28

“Piliečiai” tai tam tikra grupuotė, kuri atsidūrusi valdžioje su juozaičiu pagalba pirmiausiai pasirūpins savo “akademinėmis pozicijomis”, bet visą elektroninį sekimą paliks kaip buvus (totalinės bankinės bei kitos spectarnybų kontrolės klausimo laisvės išdavikai net nekelia).


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.