Dienos aktualija, Istorija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Radžvilas ir Vytautas Rubavičius. Nepriklausomybė paskelbta, bet nesukurta

Tiesos.lt siūlo   2020 m. kovo 14 d. 15:32

31     

    

Vytautas Radžvilas ir Vytautas Rubavičius. Nepriklausomybė paskelbta, bet nesukurta

Irena Babkauskienė | „Respublika“

„Privalome pagaliau įgyvendinti tą Lietuvos valstybę, kuri iš tiesų prieš 30 metų kovo 11-ąją buvo paskelbta, bet taip ir nesukurta, o pati jos idėja išduota“, – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimo proga sakė filosofas prof. Vytautas Radžvilas, stovėjęs prie Sąjūdžio kūrimo ištakų, bet taip ir netapęs Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru. Pamąstymais apie nueitą kelią dalijosi ir filosofas, publicistas Vytautas Rubavičius, taip pat buvęs aktyvus Atgimimo laikų dalyvis, taip ir netapęs signataru.

Kokios mintys, nuotaikos aplanko šiandien? – „Vakaro žinios“ paklausė „Nacionalinio susivienijimo“ pirmininko Vytauto RADŽVILO.

Nuotaikos labai prieštaringos. Viena vertus, neįmanoma ir niekada nebus įmanoma užmiršti tos dienos, kai išsipildė didžioji svajonė ir lietuviai vėl tapo valstybine tauta. Tapti tokia tauta, reiškia patekti į išrinktųjų klubą, mat taip jau yra, kad daugybė tautų, kartais net labai didelių, kaip kurdai, arba ekonominiu kultūriniu atžvilgiu labai klestinčių, kaip katalonai, taip ir netapo valstybėmis. Šitos aplinkybės mes dažnai net nesugebame deramai įvertinti. Kai šiandien kalbame apie tai, kad atkūrėme valstybę, išsivadavome iš sovietinės okupacijos, visa tai iš principo yra teisinga. Tačiau tokie vertinimai – labai paviršutiniški.

Ką tą kovo 11 dieną mes iš tikrųjų pasakėme pasauliui? Mes paneigėme vieną ne Lietuvoje gimusią tiesą, pagal kurią buvome priversti gyventi. Ta tiesa buvo dar XIX amžiuje atsiradusios komunistinės ideologijos dogma, kad tautos ir valstybės neturi ateities. Kad jos neišvengiamai privalės išnykti. Mes gyvenome tuos penkis dešimtmečius iš esmės vadovaudamiesi išnykimo ar susinaikinimo filosofija. Kovo 11-ąją mes pasakėme, kad norime būti ir gyventi. Mes metėme iššūkį tai dogmai ir atrodė – visam laikui. Pasirodo, buvome be galo naivūs.

2012 m. Seimas priėmė unikalų dokumentą „Lietuvos pažangos strategija 2030“. Šis dokumentas reiškia, kad mes faktiškai, tik šiek tiek kitu pavidalu arba kitaip formuluodami, grįžome prie sovietinės filosofijos, kad lietuvių tautos ir mūsų valstybės galutinis tikslas pasaulyje yra išnykti.

Kodėl apie tai šiandien, šventiškos dienos išvakarėse, reikia kalbėti? Ogi todėl kad mes iš tikrųjų gyvename beveik šizofreniškai suskilusioje tikrovėje.

Jeigu valstybė mano, kad ji neturi egzistuoti, tai natūralu, kad valstybės prioritetai, pats jos tikslų suvokimas atitinkamai keičiasi. Jei susitaikai su perspektyva, kad mūsų tautos nebus, kodėl tada ta valstybė ar jos valdžia turi pergyventi ar kvaršinti galvas, kad Lietuvoje masiškai nyksta gyventojų? Būtent šiuo požiūriu, be abejo, šventės nuotaika tikrai nėra pati šviesiausia. Kita vertus, tokia šventė galų gale yra galimybė, ir netgi įpareigoja prisiminti, kad jeigu jau mėginame tą valstybę atkurti, jeigu siekiame tikslo vis dėlto amžiams išlikti kaip tauta, galbūt atsikvošėsime ir mums tie tikslai taps svarbūs.

Buvote vienas iš Sąjūdžio kūrėjų. Bet su sąjūdininkais nedalyvavote rinkimuose į Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą. Kodėl?

Sprendimą neiti į Aukščiausiąją Tarybą, nors turėjau geras galimybes ten patekti, priėmiau jau 1989 metų vasarą, supratęs, kad nors ir laimingai susiklosčius aplinkybėms mes valstybę atkursime, tačiau Sąjūdžio vizija liks neįgyvendinta. Tada tiesiog reikėjo apsispręsti, ar vieną kartą pakelti ranką už Nepriklausomybės aktą, ar vis dėlto galvoti apie ateitį, o tai reiškia grįžti prie darbo, kurį, maniau, šiek tiek mokantis ir galintis daryti, tai yra galvoti, kas laukia Lietuvos toliau, ugdyti studentus.

Dabar su partija „Nacionalinis susivienijimas“ sukate į politiką. Atėjo laikas veikti?

Tiesiog nebėra kito pasirinkimo. Daiktus reikia vadinti tikrais vardais. Ir padėtį vertinti tiksliai – po paskutinių dešimties prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymo metų mes gyvename tokioje situacijoje, kuri nepaprastai primena 1985–1987 metų sąstingį Sąjūdžio išvakarėse.

Kuo pasireiškia tas sąstingis?

Su didžiule pompa organizuojamas nacionalinės idėjos konkursas ir sužinome, kad strategine idėja turi tapti siekis iki 2025 metų padaryti mokytojo profesiją prestižine. Turbūt joks sveiko proto žmogus neabejoja, kad mokytojo prestižas normalioje visuomenėje yra savaime suprantamas dalykas, bet mums tokia banalybė, pasirodo, jau virsta strategine idėja. Tai yra intelektualinis nuosmukis, kurio kitaip kaip dugnu pavadinti neįmanoma.

Lygiai tą patį matome ir kitose gyvenimo srityse. Propagandos mašina sukasi, aiškiname, kad Lietuva niekada taip gerai negyveno ir niekad nebuvo saugi kaip dabar, bet lyg tyčia Jungtinės Tautos pripažįsta, kad esame sparčiausiai nykstanti valstybė. Kas tai yra, jeigu ne visiškas praktiškai jau negrįžtamas atotrūkis tarp propagandos ir tikrovės? Moralinis supuvimas.

Iš tiesų galima rimtais veidais kalbėti netgi apie demokratišką laisvą teisingą visuomenę, jeigu jau kiekvienam šalies piliečiui aišku, kad šitoje šalyje gyvena net kelios, mažų mažiausiai, dvi žmonių kategorijos. Vieni, kurie sėda keleriems metams į kalėjimą už gramą „žolytės“, nors jokiu būdu nesu šitų dalykų rėmėjas ar tam pritariu. O žmogus, kuris sadistiškai sudaužo ir sužaloja paauglę, išvengia bet kokios atsakomybės. Lygiai tas pat – socialinė degradacija. Auganti ekonomika (iš tiesų taip yra) ir tuo pat metu nemažėjanti, bet didėjanti turtinė nelygybė bei socialinė atskirtis. Turime pagaliau suvokti, kad šitokiais pagrindais gyvuoti valstybė paprasčiausiai negali ir tokia krizė vyksta tada, kai byra įprastinė geopolitinio pasaulio tvarka, braška ES, neaiški transatlantinių ryšių ateitis. Užuot maksimaliai telkus visuomenę, mes visais parametrais esame ta pati vėlyvojo sovietmečio demoralizuota visuomenė. Kuri neturi idėjos, neturi savo misijos suvokiančio ir atsakomybę valdančio sluoksnio, pirmiausia politikų, kuri gyvena tik šia diena ir kurios vienintelis rūpestis, kiek dar bus spėta įsisavinti europinių pinigų, o tos visuomenės filosofija: po mūsų nors ir tvanas.

* * *

Viename savo pasisakyme publicistas, filosofas Vytautas Rubavičius buvo iškėlęs itin taiklų klausimą: jeigu nepriklausomos Lietuvos valstybė prasidėjo masiniu sovietmečiu sukurto visuomeninio turto prichvatizacija, kaip tokioje valstybėje galėjo rastis demokratija? „Ar jau turite atsakymą“? – „Vakaro žinios“ paklausė Vytauto RUBAVIČIAUS.

Atsakymą, manau, dalinį (nes niekada tiksliai nežinome, kas susikurs) duoda dabarties kasdienybės įvykiai – politiniai, kultūriniai, švietimo srityje. Visur pastebime nuosmukį – įvairiose srityse įsisavinamų pinigų vis daugėja, bet rezultatai menkėja. Tiesa, nelabai norima skaičiuoti, kiek pinigų buvo įsisavinta įvairiems projektams ir kiek iš jų teko mokykloms, mokytojams, bet sumos tikrai įspūdingos. Vadinasi, mes tęsiame tuos pačius įgūdžius ir įpročius – vogti.

Kaip pradėjome, taip ir tęsiame. Liko toks mentalitetas?

Taip, tik dabar mes tai vadiname lėšų įsisavinimu. O įsisavina tie, kas prieina prie tų lėšų. Taip yra ir daugelyje kultūros sričių, pasižiūrėkime, kaip nusigyveno kultūrinė spauda, niekaip nesugebama humanitarinių mokslų pagrindų paremti, sunaikinome pedagogų ruošimo aukštąją mokyklą aiškindami, kad mums nereikia pedagogų. Bet šiuo metu jau skelbiama, kad po penkerių metų mus apskritai ištiks pedagoginis krachas. Tad klausimas, kokią valstybę mes čia kuriame?

O kalbant apie demokratiją, pažiūrėkime, ką matome mūsų politinėje scenoje – dar vieną skandalą su specialiosiomis tarnybomis ir, jų supratimu, apie žmogaus teises. Galima kalbėti ir apie Seimo atsisakymą švęsti Kovo 11-osios trisdešimtmetį. Tiksliau, apie tai, kokiu būdu tai padaryta: Seimo pirmininkas ir aukščiausia valstybės institucija meluoja surengusi posėdį, verčia meluoti darbuotojus, kurie tarsi turėjo rengti posėdį. Darbuotojai parašo nebuvusio posėdžio protokolą. Koks tada yra valdžios atstovų mentalitetas ir požiūris į valstybę? Kaip valdoma valstybė? Ir kaip mes per 30 metų tokiu išsilaisvinusiu mentalitetu nučiuožėme taip ryškiai žemyn?

Į Seimo sprendimą atsisakyti šventinių renginių dėl koronaviruso galima pažiūrėti simboliškai – virusas seniai palietė Sąjūdžio keltus idealus, o valdžia jau seniai pastačiusi sieną tarp savęs ir tautos.

Į Seimo sprendimą atsisakyti šventinių renginių dėl koronaviruso galima pažiūrėti simboliškai – virusas seniai palietė Sąjūdžio keltus idealus, o valdžia jau seniai pastačiusi sieną tarp savęs ir tautos.

Išties, atsakingumo jauseną, mūsų istorinę savimonę naikinantis virusas jau senokai siaučia. Ir to viruso niekas nesiruošia naikinti.

Kalbant apie Kovo 11-osios trisdešimtmetį, įvairios mintys apninka. Galime džiaugtis, kad turėjome jėgų išsivaduoti, turėjome socialinės, tautinės bendrystės susikaupti, atlaikyti grasinimus ir bauginimus. Bet vėliau paaiškėjo, kad negebame kurti tų dalykų, kuriuos privalėjome sukurti. Nesugebėjome dėti laisvos demokratinės valstybės pamatų. Visų valstybės, o ne vien valdančiųjų. Nes pirmiausia mums rūpėjo asmeninė gerovė, o turėję galios bei galimybių tą gerovę greitai padidinti užsiėmė ne valstybės pamatų stiprinimu, bet savo ir artimųjų gerovės kūrimu. Todėl ir turime tokį rezultatą – socialinį nuosmukį, socialinių santykių irimą visose srityse. Turime Lietuvą, kuri jau atvirai vadinama Vilniaus ir kita Lietuva. Turime ištuštėjusius regionus, sumenkusį žemės ūkį. Kaip tai vadinti? Didele sėkme vadinti niekaip neišeina.

Po Nepriklausomybės paskelbimo netrukus paleidus Atkuriamąjį Seimą, po naujų rinkimų daugumą turėjo LDDP – Seime pamatėme tuos pačius buvusių komunistų veidus. Ar nemanote, jog neiti į rinkimus buvo Sąjūdžio pirmeivių klaida?

Sunku pasakyti, nes nieko neatsuksi atgal, nepakeisi. Manau, tuo metu net mūsų iškilieji žmonės nesuvokė įgyvendinamo kapitalizmo esmės. Tą suvokė nedidelis senosios nomenklatūros žmonių sluoksnis, o naujoji, su Sąjūdžiu atėjusi, nomenklatūra greitai suvokė asmeninę naudą. Ir perėmė tą mentalitetą: mes valdome, o jūs kuo mažiau mums maišykitės. Staigiai buvo atsiribota ir nuo Sąjūdžio pirmeivių, ir nuo tų sąjūdiečių, kurių vizija buvo nacionalinė valstybė, kurie galvojo apie idealus ir pagal juos stengėsi gyventi. Tas naujasis senasis politinis elitas labai greitai atsiribojo nuo šitų žmonių, nes ekonomika – „first“, o tai, ką galima paimti, turi paimti nepaisydamas nuostolių valstybei. Šitaip ir buvo daroma – išparceliuota daugybė dalykų.

Dėl to, kad reiškėte „ne tokią nuomonę“, prieš trejetą metų buvote persekiojamas – įsilaužta į jūsų kompiuterį, namus, grasinta susidorojimu. Ar politinis persekiojimas – ir šių dienų tikrovė?

Šiuo metu jau kuris laikas tokių išpuolių nesu patyręs. Bet ir iš asmeninės patirties, ir iš to, kas dabar mirga žiniasklaidoje, galiu pasakyti, kad yra žmonių ne tik spectarnybose, kurie mano ar net yra suteikę sau teisę suskirstyti žmones į patriotus ir tarsi ne patriotus. Pastaraisiais laikomi išsakantys ir pagrindžiantys savo nuomonę įvairiais valstybės valdymo, santykių su kitomis valstybėmis klausimais, tad juos kai kada stengiamasi vienaip ar kitaip presinguoti. Toks dabarties gyvenimo bruožas. Ir tie sistemai neparankūs žmonės, ne tik aš, yra patyrę nemenką spaudimą įvairiomis priemonėmis.

respublika.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

No, I can't do       2020-03-17 21:09

that - Kubilius su Armonaite ir Šimašiumi kartu daug demokratiškesni. Jaunimas tai žino, o tie, kuriems virš 60 metų - ne. Todėl bus nubausti.

StasysG       2020-03-17 12:05

Matosi, kad dr J Ramanauskas dar neperskaitė, ką amerikiečių ekonomistai galvoja apie KONSTITUCIJAS: “The Constitution Won’t Save American Democracy
Sep 24, 2019 Daron Acemoglu , James A. Robinson

The US Constitution will not save American democracy from the depredations of President Donald Trump. Only American society, which has always been more democratic than the country’s founders, can do that.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-03-17 5:58

Nesuvokiamo neteisingumo Vlado Vilimo sakinys: “Konstitucija, jau buvo skirtas teisinės sistemos degradacijai ir prichvatizacijai.Juk visi minėti nukrypimai buvo ir yra daromi teisėtai, nepažeidžiant Konstitucijos.”
***
Yra lygiai atvirkščiai….. Lietuva neturi teisėtos valdžios,todėl neveikia pagal Konstituciją. Visi valdžios sprendimai yra NETEISĖTI, nes iš neteisės teisė neatsiranda.

Raigerdas        2020-03-16 19:05

Kas atsitiko su Lietuva po Sąjūdžio numarinimo? Lietuva prarado galimybę, kad į politiką ateis tikri lyderiai, kurie ištikimai tarnaus mūsų visuomenei. Koks atėjo pakaitalas vietoje to, kas turėjo būti? Atėjo priplaukę politikieriai, kurie su idėja “nusipelnėme gyventi geriau” pradėjo kurti sau tą gerovės gyvenimą. Ir štai mes turime dabar valstybę su tais priplaukusiais politikais, kurie nelabai net įsivaizduoja, kokioje duobėje sėdi didžioji dalis visuomenės , išskyrus ” nusipelnusius gyventi geriau. Šiek tiek sunerimęs tik premjeras S. Skvernelis, nes jo buvusi profesija įpareigodavo nuspėti įvykių eigą į priekį. Padėtis yra itin pavojinga,  bet priplaukusiems politikams yra dzin. Ar žinote, kada jie sunerims? Yra tik vienas atvejas - kada koks nors seimūnas užsikrės koronovirusu arba kas nors iš jo šeimos. Tada prasidės bildėjimas visais varpais ir šūksniai oj, oj, oj… kaip baisu, nes susirgo vienas mūsų seimūnas. Ir tada priplaukę politikai dės į kojas kur nors “pailsėti” į kaimus, o posėdžiai vyks internetu. O kaip reikalai klostosi Jungtinėje Karalystėje, kur politikai vis gi rūpinasi visuomenės reikalais daugiau, nei mūsų priplaukę politikai? Štai pranešimas:“Koronaviruso epidemija Jungtinėje Karalystėje truks iki kito pavasario ir gali į ligonines paguldyti net 7,9 mln. žmonių, skelbiama slaptoje Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros ataskaitoje, skirtoje Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnybai. Su dokumentu susipažinę „The Guardian“ žurnalistai skelbia, kad tai yra pirmas atvejis istorijoje, kuomet sveikatos sistemos vadovai tikisi, ar prognozuoja, net 12 mėnesių trukmės viruso epidemijos.  Sprendžiant iš ataskaitos, medikai prognozuoja, kad net iki 80 procentų britų užsikrės koronavirusu per šį laikotarpį. Leidinyje cituojamas pagrindinis vyriausybės patarėjas medicinos klausimas, profesorius Chrisas Whitty, kurio teigimu tai yra „blogiausias įmanomas scenarijus“ ir patikino, kad tikrieji skaičiai turėtų būti mažesni. Nepaisant to, ataskaitoje aiškiai teigiama, kad 4 iš 5 britų „gali susidurti su virusu“.  „Iki 80 proc. populiacijos gali būti užkrėsta Covid-19 per artimiausius 12 mėnesių, o iki 15 proc. (7,9 mln. žmonių) gali atsidurti ligoninėje“, – rašoma atskaitoje”(tv3.lt)
O ką svarstys mūsų priplaukę politikai? Svarstys 5-eilius, 6-eilius ir dar mažesnės reikšmės klausimus ir niekada nedarys to, kas yra svarbiausia dabar. Ar žiote kodėl? Todėl, kad jie neskiria, kas yra svarbu, o kas ne, todėl šalutinius dalykus jie įvardins kaip svarbius, o svarbius dalykus jie įvardins kaip šalutinius. Štai taip jau yra su tuo sąmoningumu, nes kuo žemesnio lygio sąmoningumas, tuo labiau politikas nesugeba atskirti svarbaus dalyko nuo šalutinio. Tai ir yra bausmė tai visuomenės daliai, kuri renka į valdžią tuos priplaukusius politikus, kurie įpratę tiems runkeliams kabinti makaronus ant ausų, ir jie net negalvoja apie tą visuomenės gyvenimo gerinimą. 

Teisingai Stasys sako, kad pats        2020-03-16 15:14

laikas mesti į šiukšlyną “Juozaičio dūmus” ir pradėti skaityti “Tamsybes” - Leigh Nichols’o “The Eyes of Darkness”(Tamsybių akis), kurių pas mūsų liberoidus ir kolchozų plėtros specialistus per akis.

stasys        2020-03-16 9:35

Filosofuoti galima įvairiomis temomis , be abejo niekas nedraudžia to daryti siekiu įsitikinti ar tai kas vadinama valstybe iš tikro atitinka šiandienius poreikius . Aišku čia dar galima butu pašnekovams užduoti kelis KONTROLINIUS klausimus ..o tai kaip atrodo ju pačiu valstybės gyvavimo metines pažyminčios šventės ?,.. neįmanoma butu apeiti ir kito klausimo kaip jiems pavyksta savo filosofijoje , kas yra valstybė,  išvinguriuoti su ta „truputi nėščias“ teorija ?.. prieš sau pačiam užduodant tokį svarbų sau temos klausimą ..pabandžiau pafilosofuoti o kada < žemės kirminas > kombainas nustoja būti tikras ir jau verta ji pavadinti metalo laužu !..ar užtektu tik to kad nuo jo nusukus ratus pastatytume į kiemo kampą ? Nieko panašaus . Nuosavas daiktas netgi praradęs savo paskirties technine dalį  nenustoja būti ta derliaus nuėmimo mašina , tik su trukumais . Tikra valstybė ,  prie bet kokiu jos variacijų liks tuo kas sudėta į jos pamatus , kalba, kultūra , tautinė savimonė , laisvė kaip priemonė realizuoti savo suverenios valstybės paskirti , galu gale tautos įrankis ..labiau tikresnio vargiai be įmanomą sukurti . Valstybė  įrankis tautai kilstelėti save ant aukštesnio laiptelio pavadinant save nacija .  O kaip su laikinai okupuotos valstybės statusu ? ar Ji tikra ir turi teise būti taip vadinamą ? .. Tūri ! .Kol gyvas nors vienas lietuvis, jokios jos raidos formos, nepakeis to fakto kad ji tapo TIKRA ir tau jau niekaip neištrinti to savo spekuliacijomis .  Todėl autoriams siūlau padaryti išimti ir savo svarstymuose įtraukti nauja būsenos apibūdinimą  ..“ o truputi nėščia“. ..tai yra kelyje į nauja pradžia ..

Taip       2020-03-16 9:31

Kad tiek tai tik tiek, bet perspektyva, ir tiek viskas kažkada baigiasi, ir aukso amžius taip pat, prasideda kitas amžius ir tiek, niekas niekada nesustoja ir niekada negrįžta, į tą patį laiką, tai tiek.

tiek       2020-03-16 0:33

du kvailiai , vaidina filosofus:)))). Kiekvienas,bent kiek prasilavinęs lietuvis , puikiai žino,kad tarybiniai metai buvo Lietuvos kultūros aukso amžius : suklestėjo visų rūšių menai , visuomenė pasiekė  neregėto išsilavinimo viršūnę.Nė kiek neabejotina ,kad ir pasirinktas liberalizmo kelias - didžiulė klaida .Juk ir arkliui aišku,kad po ilgo Nepriklausomybės trisdešimtmečio turim tai ,ko net juodžiausiam sapne nesapnavom : bedarbystę, skurdą ,sugrįžusią realybėn baisią skurdo ligą - tuberkuliozę, galiausiai - pararastas MILIJONAS darbingiausio amžiaus aktyviausių tautiečių ištremtų ekonominėn emigracijon , nes tiesiog nebeliko galimybių susirast darbą pragyvenimui Tėvynėje.Na ir santvarka , kaip dabar jau suprantam - tikra XXIa. atgyvena , kurios dėka šalis mažiausiai šimtmečiu degradavo į laukinio kapitalizmo stadiją. Apgailėtinas gavos “biznis”. (neskaitau tų kelių procentų prasisiekėlių ,kurių gerbūvis jokiu būdu negali būti priimamas kaip valstybės gerbūvio matas).

panaudojimas       2020-03-15 23:51

Anomalijus sukišti į autocisterną su nitroglicerinu, įduoti į rankas polaktukus ir užrakinti priparkavus ten kur parkuotis gali tik privilegijuotieji.
Tuk tuk,  bum ir ... Gėris.
Švaru, jokio brudo. Tik krateris.

Al.       2020-03-15 23:30

Dauguma opozicinių laikraštėlių autorių - lietuviai, žinoma išskyrus POGON. O dauguma komentatorių - bent jau aktyviausi - rusai. Čia, tur būt, Jota, Džeikas, Reigerdas, Stasys… Ir, beje, jie atstovauja visoms pagrindinėms pažiūroms. Kaip šitą anomaliją būtų galima panaudoti bendrajam gėriui ?

StasysG       2020-03-15 22:45

prof V Vilimo mintis įdomi dėl Konstitucijos. Bet kaip įrodyti, kad Laikinasis Pagrindinis įstatymas buvo geresnis nei 1992 m Konstitucija? Kurie straipsniai iš L. Pagrindinio įstatymo buvo pašalinti?

Raigerdas>Džeikui       2020-03-15 16:41

Pats esi “pinigai first” šalininkas. Imu už pavyzdį Rusija. Komunistinė TSRS turėjo sukaupusi, tiksliau prisivogusi aukso atsargų virš 1000 T. Ten buvo ir iš Lietuvos banko pasivogtas auksas. Ir kas atsitiko su tuo vogtu auksu? Per Čečeniją , lėktuvais visas tas tūkstantis tonų aukso iškeliavo nežinoma kryptimi. Liko vos tik du šimtai tonų ar ten kiek daugiau ar mažiau. Tūkstantis tonų aukso buvo pavogta. Kokia padėtis yra dabar? Dabar Rusija turi 2.200 tonų aukso atsargų ir yra, gal būt, penketuke tų, kurie turi tokias gana dideles aukso atsargas. Taigi, Rusijos ekonomika šlubuoja, bet ten yra protingų žmonių, kurie padarė Rusijai gerą pagalvę su auksu. Aukso kainos kils ir Rusijai tai yra naudinga, nes vien turėdama tokias aukso atsargas, ji nesunkiai galės uždirbti virš 50 milijardų dolerių  gal net per kokius penkis metus.
Tuo tarpu tavo tie nuvertėjimo popieriukai eis nuvertėjimo keliu. Čia ir yra ta matrica, pagal kurią šokinėja visas pasaulis, tame tarpe ir Lietuva. Popieriukai vertės turi tiek, kiek jie priklauso net nuo Trumpo įsižiojimo apie Kinijos ekonomiką. Lietuva ekonomistų neturi, nes jie daugiau yra apskaitininkai. Kažkoks tai kvailys pasakė, kad BVP yra pagrindinis valstybės gerovės rodiklis ir premjerai pradėjo stengtis, kad jis augtų ir Briuselis mums to augimo pavydėtų. O kadangi tas noras pasirodyti Maskvai išliko, tik buvo pakeistas adresas į Briuselį, tai tie ir neriasi iš kailio, kad tas BVP būtų labiausiai augantis. Už mūsų “ekonomistų” kvailumą Lietuva praras mažiausiai apie 2 milijardus eurų. Pasižiūrėkite, kaip “štazis” džiūgauja dėl BVP augimo. Dabar duosiu kitą pavyzdį. Štai II Pasaulinio karo pražia. Sovietai, turėdami nei kiek ne blogesnę ginkluotę nei vokiečiai, gauna į kaulus per pirmas dienas. Per dvi dienas yra sunaikinama 2700 lėktuvų, šimtai tūkstančių karių patenka į nelaisvę ir t.t. Tai, kas čia šituose keliuose pavyzdžiuose vaidina pagrindinį vaidmenį?

Teisingai       2020-03-15 16:31

Kad ir stiprūs filosofai, bet kalba taip pat utopijom, kas tiesa, nepriklausomybė paskelbta, tai esminis rodiklis, okupantai kaip maro bijo žodžio nepriklausomybė, o čia jis jau yra, užrašas pakabintas, tai reiškia okupacijos nebėra, o sukurt nepriklausomybę yra visiška utopija, matyt nori kažkam patikt, nes kaip ir komentatoriai rašo absoliutaus nepriklausomumo negali būt, vistiek būsi nuo ko nors priklausomas, vienintelis skirtumas neokupuotas, gimdamas iš karto esi priklausomas, nuo oro nuo maisto, nuo ligų, ir dar nuo begalės įvairiausių  faktorių, kaip kažkoks iš genijų yra pasakęs;,,negimei esi nepriklausomas’‘

Dzeikas       2020-03-15 15:14

Raigerdui:
Jeigu pratesti tamstos alegorija ir kalbeti tos alegorijos terminais, tai Radzvilas, Rubavicius ir kiti tautines idejos ant sakiu kilnotojai yra toli grazu neaisku kas, guliveriai ar nykstukai. Man kolkas tai - tamsu.
OK, jie cia skeryciojasi neigdami Valatkos(jis ne autorius, jam dave tik veliava uz koto palaikyti) “pinigai - first!”. O kas vietoj to? “Tauta - first!”?
Tai , atsip., tai vadinasi “ta pati panele, tik kita suknele”. Jeigu tai nykstukai jie vel DALINI geri iskels auksciau BENDROJO gerio, ir tai bus dar blogiau negu buvo iki tol.

Raigerdas       2020-03-15 14:16

Tai geriausias ah1 parašytų jo komentarų:“ah1   2020-03-15 13:34
nepriklausomybė tai mistika, nes visi esame priklausomi nuo to ar ano - esame priklausomi nuo vandens, nuo oro, nuo maisto, nuo naftos, nuo elektros,vaikai nuo tėvų, nuo darbdavių, nuo pinigų, nuo gamtinių išteklių...o šiandieną ir nuo carono viruso - jo didenybė corono virusas uždarė valstybių sienas, nutraukė skrydžius, uždarė mokyklas - vienu žodžiu padarė šnipštą iš nepriklausomybės ir laisvės”.
Tai ar supratote, kodėl šito paprasto dalyko nesupranta LRT Taryba, Prokuratūra ir kitos ” nei nuo ko Nepriklausomos valstybinės institucijos”? Todėl, kad šitiems kūrėjams rūpėjo, kad pinigai būtų “first”. “Nepriklausomomos valstybinės institucijos” yra hipnotinis elementas, kad sukurti tokią iliuziją, kad mes esame “laisvi”, sprendžiant mūsų valstybei svarbius klausimus. Tokius makaronus galima kabinti ant ausų tik vergams. Ir pažiūrėkite, kaip tai gudriai buvo padaryta. Apie tai savo komentare rašo gerbiamas Vladas Vilimas:“Autoriai teisūs,bet nenurodo priežąsties kodėl nepriklausomybė nesukurta? Atsakymas turėtų būti toks-šiam reikalui buvo skirtas tik laikotarpis pakol galiojo nepriklausomybės atstatymui skirtas dokumentas - Laikinasis Pagrindinis įstatymas. Kitas dokumentas pakeitęs pirmąjį - Konstitucija, jau buvo skirtas teisinės sistemos degradacijai ir prichvatizacijai.Juk visi minėti nukrypimai buvo ir yra daromi teisėtai, nepažeidžiant Konstitucijos”. Jeigu kam nors šaus į galvą mintis, kad sukurti sistemą, kas nuo ko priklauso, tada bus atsiras viltis, kad valstybė atsigaus. Faktiškai šita sistema jau yra sukurta, bet mūsiškiai ims išradinėti dviratį, kadangi politikoje vos iš jų ne kiekvienas užsiima dviračių išradinėjimu. Ir sukurti “mokytojo prestižinę profesiją” yra vienas iš tokių dviračių išradinėjimo atvejų.

ah1       2020-03-15 13:34

nepriklausomybė tai mistika, nes visi esame priklausomi nuo to ar ano - esame priklausomi nuo vandens, nuo oro, nuo maisto, nuo naftos, nuo elektros,vaikai nuo tėvų, nuo darbdavių, nuo pinigų, nuo gamtinių išteklių...o šiandieną ir nuo carono viruso - jo didenybė corono virusas uždarė valstybių sienas, nutraukė skrydžius, uždarė mokyklas - vienu žodžiu padarė šnipštą iš nepriklausomybės ir laisvės.

Raigerdas>Džeikui        2020-03-15 13:26

Kadangi per daug nesitikiu, kad daugelis žmonių supras tą mano žemiau parašytą komentarą, tai pabandysiu dar truputėlį paaiškinti. Štai gerbiamas Vytautas Rubavičius rašo gana teisingus dalykus kitame straipsnyje įspėjimą apie “karūnuotąjį”. Taip, tai taip, bet visa tai yra pasekmės. Pasekmės ko? Pasekmės tos kovos tarp dviejų tipų žmonių. Žemiau esančiame komentare aš palyginau Gulivero kovą su nykštukais. Vydūnas panašiai lygino, bet aš paėmiau konkrečius personažus, kad būtų lengviau suprasti. Ir gerbiami ponai Vytautai abu puikiai žino, kad egzistuoja realiame gyvenime tie nykštukai, kuriems pinigai yra “first”. Skurdas Lietuvoje jų skaičių padidino ir jie klauso, ausis ištempę, per TV Rimvydo Valatkos paistalus. Kuo nepasidomėjo šitie gerbiami ponai Vytautai? Jie nepasidomėjo šitų nykštukų veikimo metodais ir svarbiausia jų KETINIMAIS. Lietuvoje nugalėjo nykštukai ir jie dabar sėdi Seime ir valdo valstybę. Ar ten nėra Guliverų? Yra vienas kitas, bet yra sukurta sistema, kaip iš Gilivero padaryti nykštuką? Ir pasirrodo, kad mūsų Guliverai momentaliai pavirsta nykštukais, išgirdę apie privilegijas. “Karūnuotasis”, kaip teigia mokslininkai, yra biologinis ginklas. Ir su juo eksperimentuojant, galimai, išskrido bandomasis šikšnosparnis. Šis virusas yra sukurtas iš 50 kitų virusų savybių, t.y. jis turi ir kitų virusų savybių, gal būt, dėl šios priežasties jis ir buvo “karūnuotas”. Dar pratęsiu apie gerbiamaus ponus Vytautus. Visame pasaulyje Guliverai žiūri į nykštukus su gailesčiu, nes jiems atrodo, kad jis irgi buvo kažkada nykštuku. Deja, taip nėra. Ir nors NASA teigia, kad 98% žmonių gimsta genijais, tik juos sužlugdo mokykla ir tėvai, tačiau Guliverais tapti gali ne kiekvienas. Dvasinis pasaulis labai labai labai skiriasi nuo šito “pinigai first” pasaulio. Koks yra tarp jų skirtumas? Dvasiškai stiprus Guliveras gali tapti dar stiprenis, nes jis to gali išmokti. Nykštukas “pinigai first” nepriima to Gulivero pasaulio ir jį supančioja, o kartais net paverčia jį “darbiniu jaučiu”, o kartais net “priklausomu nuo narkotikų”, kaip tai padaryta muzikantų pasaulyje, kad jam pademonstruoti koks jis yra kvailas ir naivus, kad net nesugeba suprasti, kad “pinigai yra first” ir būtent jie valdo visą pasaulį, ir jam nusispjauti, kad minios jam ploja ir šaukia “Valio”, nes Guliveras ateis pas jį prašyti pinigų. Ir jeigu gerbiami ponai Vytautai nedarys jokių pastangų, kad išsiaiškinti apie nykštukų žabangas Lietuvoje, tai jie nesugebės jų atpažinti ir priims tuos nykštukus už Guliverus, o Guliverus už nykštukus, kokia yra visa mūsų istorija, tada niekas nepasikeis ir Lietuvos gardas tik dar padidės, nes BVM tai auga, o nuo šito kaifuoja čia budintis “štazis”. Jeigu gerbiami ponai Vytautai supras, kad tarp nykštukų ir Guliverų vyksta žūtbūtinė kova, ir nuo to, kas nugalės priklauso visa gyvybė šioje Planetoje, ir nesupainios su kuo jiems būti, tada jais galima bus pasitikėti. Palyginkite su tuo, ką daro “štazis” ir ką daro Guliveras ir jūs pamatysite, kad genetiškai tai yra tas pats žmogus, bet dvasine prasme tarp jų yra milžiniškas skirtumas. Štai jums Gulivero pavyzdys:“Turino „Juventus“ ir Portugalijos žvaigždė jam Portugalijoje priklausantį viešbučių tinklą pavers ligoninėmis, kuriose būtų galima gydyti užsikrėtusius koronavirusu. Skelbiama, kad šiose gydymo įstaigose medicinos paslaugos ir gydymas bus nemokamas, o 35-erių C. Ronaldo pasiryžęs padengti visas išlaidas susijusias su šiuo projektu, įskaitant ir medicinos personalo atlyginimus”(delfi.lt). Štai ant tokių ATLANTŲ PEČIŲ laikosi visas pasaulis, bet yra ir kitas, piktavalis žmogus, kuris sukuria koronovirusą. Paskaičiuokite, kiek visam pasauliui kainuoja šito piktavalio žmogaus idėja sukurti biologinį ginklą. II-as Pasaulinis karas mažai ko išmokė žmones. Komunizmas taip pat, nes tie nukentėję žmonės verkia, aimanuoja ir nieko nedaro, kad toks dalykas nepasikartotų. Jeigu šitą, gal ir nelengvą dalyką, supras gerbiami ponai Vytautai, ir supras didesnė tautos dalis, tai mes išliksime. Jeigu ne, tai iš Lietuvos liks tik Kryžių kalnas, ir tai reikš, kad nykštukai Lietuvoje nugalėjo galutinai, o jiems ta Lietuva buvusi nebuvusi, nes “pinigai first”. Nykštukų ketinimai yra visai kitokie, nei Guliverų, todėl nugalėjus Guliverams, nauda bus ir nykštukams, ko, deja, jie neuspranta, o nugalėjus nykštukams Guliverai bus paversti vergais ir galimai bus sunaikinta visa šita GRAŽUOLĖ ŽEMĖ. Taigi, atėjo laikas apsispręsti, kurių pusėje bus mūsų didvyrių tauta ir su kuo kuo kiekvienas iš mūsų.   

Raigerdas>Džeikui       2020-03-15 11:45

Pats keli globalaus maštabo klausimus. Tai gerai, bet reikia į juos ir atsakyti. Kodėl nepasitelki į pagalbą Jotą? Ji gi viską žino. Ji tau ir paporins apie viską. Manau, kad ji žino atsakymą dėl “karūnuotojo” atsiradimo. Dar yra viena Jotos lygio ekonomistė, tai Aušra Maldeikienė. Ir taip, vėl tas daugeliui įkyrėjęs klausimas:“kas pirmiau - višta ar kiaušinis?” Atsakymo nesakysiu, Džeikai, klausk Jotos,jei pats nežinai. O dabar apie tuos mūsų politikus. V. Radžvilas turi tokią savybę, kad jis mato, kas kur blogai padėta. Tai čia apie “prestižinius mokytojus” labai pataikė. Čia iš tos serijos, kai Leonidas Brežnevas, kuriam ditirambus rašė toks pletkininkas, Rimvydas Valatka, išdrožė:“Ekonomika turi būti ekonomiška”. Jis tapo signataru, o Vytautas Radžvilas - ne. Štai tu cituoji:“Brangusis, o galima ryte kedes - pinigai diena?” Ir štai koks atsakymas:” Galima. Bet pinigai pirma”. Taip, jau šitas žmogus pardavė Mefistofeliui savo dvasią-sielą, todėl jam pinigai “first”. Ir yra budistai, kurie neigia tą materialinį gėrį, ir dvasią iškelia aukščiau visko. Ir yra žydai, kurie gana aiškiai esminius gyvenimo dėsnius išdėstė Biblijoje. Yra dar toks genijus A.Enšteinas (tai jums ne L.Brežnevas ir ne gudrusis “pinigai first” R.Valatka),kuris pasakė:“Religija be mokslo yra akla, mokslas be religijos yra šlubas”. Taigi, kiek pasaulio politikų išgirdo tai, ką pasakė A.Enšteinas, kuris pasiūlė politikams sukurti atominę bombą? Dauguma žmonių jo neišgirdo. Štai ir Lietuvoje R.Valatka rašė ditirambus L.Brežnevui, į kino teatrus Lietuvoje stovėjo eilės, kad pažiūrėti “Malaja Zemlia” (tarp kitko, Rusijoje šito nebuvo, įsivaizduojate kokio masto subinlaižystė buvo įgyvendinta Lietuvoje). Ir yra toks akademikas Jurgis Brėdikis, kuris išsakė idėją, kad atėjo laikas mokslui pripažinti , kad toks dalykas, kaip dvasia egzistuoja. Bet daugybė lietuvių, deja, klauso R. Valatkos tarškimo, o tai, ką sako A. Enšteinas ar J. Brėdikis yra nesvarbu. Kodėl? Šita tauta sunaikino savo elitą, praktiškai visus karališkosios giminės palikuonis. Rusijoje yra “gediminaičių klubas”, Lietuvoje nėra. Sunaikinus Lietuvoje ELITĄ, išnyko ir meilė išminčiai. Vietoje to atsirado visokios surogatinės, hibridinės, mutavusios būtybės, kurioms pinigai yra “first”, ir jokių alternatyvų tam nėra. Pinigai, Džeikai, pirmiausia, yra prekė, o ekomomika yra visai kas kita, bet dabartiniu metu, pinigai vaidina labai svarbų vaidmenį,  bet ne svarbiausią, bent jau todėl, kad jie yra tik popieriukas. Čia, žemiau esančiame mano komentare, pacitavau irgi genialią mintį, bet jos daugybė žmonių nesuprato:“kūnas žmogui yra labai svarbus dalykas, bet niekada kūno problemų, nestatytkite aukščiau dvasinių problemų”. Taigi, kalba eina apie tai, kad kova šiame pasaulyje vyksta tarp dviejų žmogaus tipų:vienas stato kūno problemas aukščiau dvasios problemų, ir antrasis stato dvasines problemas aukščiau kūno problemų. Komunistai, fašistai, pakeitę kaukes į destruktyvių liberalų kaukes, visada statys kūno problemas aukščiau dvasinių problemų. Štai jums pavyzdys “Laisvosios rinkos” ideologija. Lietuviams, ištroškusiems laisvės, labai patiko pats terminas, o tautą, pamiršusią savo prabočių išmintį, buvo nesunku įvylioti į šituos “Laisvos rinkos” spąstus. Ir štai, dauguma tautos atsidūrė garde. Jie norėjo laisvės, bet atsidūrė garde. Bet ne tik lietuviai atsidūrė garde, bet ir kitos tautos. Mokslas nepaklausė A. Enšteino įspėjimo, kad jis be religijos yra ribotas, t.y. šlubas, ir štai šitas šlubas pagamina “Koronuotąjį”, kaip jį teisingai įvardino V. Rubavičius. Jis sukurtas iš 50 kitų virusų, t.y. jis turi jų savybes. XX amžius genetikų amžius ir jie priartėjo prie žmogaus, kaip gyvosios būtybės programų. Ir jeigu tai atitenka į šito žmogaus rankas, kuriam pinigai “first”, tai jis ims naikinti dalį žmonių. Kas gali išgelbėti tą žmoniją nuo susinaikinimo? Tas, antrojo tipo žmogus, kuris, deja, pralaimi pirmajam visais kompnentais, gal tik išskyrus meną ir religijas. Antrojo tipo žmogus, faktiškai yra Guliveras, bet jis yra supančiotas nykštukų, kurie niekada netaps Guliverais. Guliveras ne fizine prasme, o dvasine. Nejaugi nėra išeities? Yra. Padėti nykštukų šeimoms išauginti Guliverus. Bet čia toks pat uždavinys Lietuvoje, kaip ir padaryti “mokytojo profesiją prestižiskesne, nei politiko”.

juliau Milaiti       2020-03-15 9:22

tu tikrai nieko neparašai, kad ir kokiu nick’u besidangstytum, tik apšiki kiekvieną straipsnį arba provokuoji Raigerdą, kaip kadrinis kgb provokatorius.

Dzeikas       2020-03-15 8:07

Raigerdui:
Tai pats ir ivardyjai problema - kadrai.
Apginkluok bruda kuris iskilo sh. kunkuliavimo metu 1988-91mmkokiom nori idejomis, jie visvien is jos spaus vaska sau i kisene.
Gerai, ne “economics first”, bet “nation first” - taciau pinigai pirma.
Kaip “12 kedziu” epizode kur Benderis derasi pirkt kedes is teatro rekvizitu:
- Pinigai ryte - kedes diena.
- Brangusis, o galima ryte kedes - pinigai diena?
- Galima. Bet pinigai pirma.
Lietuvoje reikia 3 D politika pravest, kaip pokario Vokietijoje amerkieciu okupacijos zonoje.
Klizma valdanciajame elite padaryt, paprastais zodziais kalbant.

StasysG       2020-03-14 22:34

Tai kodėl dar 75 metams buvusius KGB darbuotojus įslaptino? Kad mes dabar pagyvenusieji bei menantys Sąjūdį galutinai išmirtume ir nesužinotume, kuo jie buvo tada ir kuo jie yra dabar?

Raigerdas       2020-03-14 22:01

Taip yra gerų idėjų išsakyta. Bet tos kalbos daugiau panašos į teisigas indėnų vadų kalbas. Štai viena iš jų:“Turbūt joks sveiko proto žmogus neabejoja, kad mokytojo prestižas normalioje visuomenėje yra savaime suprantamas dalykas, bet mums tokia banalybė, pasirodo, jau virsta strategine idėja. Tai yra intelektualinis nuosmukis, kurio kitaip kaip dugnu pavadinti neįmanoma”. Taip,čia ponas V. Radžvilas teisus, nes tie, kurie surentė stenėdami apie “prestižinę mokytojo profesiją”, faktišai vadovavosi sovietine planų kurpimo metodika. Ir filosofas Vytautas Rubavičius nupiešė gana tiksliai buvusią padėtį, nors ir jis klaidų neišvengė. Štai šis momentas:” Staigiai buvo atsiribota ir nuo Sąjūdžio pirmeivių, ir nuo tų sąjūdiečių, kurių vizija buvo nacionalinė valstybė, kurie galvojo apie idealus ir pagal juos stengėsi gyventi. Tas naujasis senasis politinis elitas labai greitai atsiribojo nuo šitų žmonių, nes ekonomika – „first“, o tai, ką galima paimti, turi paimti nepaisydamas nuostolių valstybei. Šitaip ir buvo daroma – išparceliuota daugybė dalykų”. Taip tai, kad ekonomika “first” tai taip ir turi būti, bet galimai gerbiamas filosofas neteisingai suformulovo. Problema tame ir buvo, kad tai buvo ne ekonomika “first”, o savi interesai “first”, prisidengiant ekonomikos interesais. Bet tie jau “nepriklausomi politikai” tuo metu tiek ekonomikoje, tiek politikoje buvo mužikai. Kokia taisyklė jiems būtų padėjusi spręsti ano meto klausimus? Štai ji: “kūnas žmogui yra labai svarbus dalykas, bet niekada kūno problemų, nestatytkite aukščiau dvasinių problemų”. Tą praieitį galima kritikuoti dieną naktį, bet “what is first” dabar? Taigi, ar supranta šitie gerbiami ponai, kas nuo ko priklauso? Ar vis dar randasi toje euforinėje “nepriklausomybių nei nuo ko” būsenoje? Kol kas yra teisingos kalbos, teisinga kritika, bet diagnozės tai teisingos dar nėra. Tai nuo ko gydysite, ponai daktarai, tą negaluojančią Lietuvą? Ir kodėl ji vis dar nepasveiksta nuo to sovietizmo? Ir kodėl jau yra naujas užkratas, - tai “Laisvoji rinka” su propagandistais iš liberalių arba destruktyvių partijų? Ir kaip jūs paaiškinsite vaikams apie tą 3-iąją lytį? Juk nepasakysi vaikui: “supranti čia yra rimta problemėlė, nes tai yra polinkis į šizofreniją”? Kaip tie ponai planuoja susitvarkyti su tuo dirbtinai sukeltu cunami, kad ta dalisžmonių, kuri anksčiau buvo laikoma psichiškai iškrypusiais žmonėmis, dabar yra laikomi tokiais pat, kaip ir normalūs žmonės? Jiems gi viskas galima, nes jie gali būti tėčiai nr.1, tėčiai nr.2 ir nr.3 ir jiems tai “nieko čia tokio”? Taigi, kaip jie ruošiasi spręsti tą beprotystės problemą, kuri didėja, o su ja didėja ir nusikalstamumo problema?

Teisingai       2020-03-14 21:47

Paskelbti galima, o sukurti ką paskelbei dalykas kitas, kas būtų jei ką paskelbei ir įgyvendintum, tai panašu į stebuklą, priklausomai nuo jėgų ir laiko įgyvendinimas kažkoks visada vyksta, bet iki galo padaryti niekam nepavyks, kadangi galo tai nėra.

Akivaizdu       2020-03-14 21:38

Nepriklausomybė - tai nepriklausyti nuo rusų ir priklausyti nuo ne rusų .

Pabėdavojimas       2020-03-14 20:51

teorinėse abstrakcijose nesunkiai pavyksta. Reali bėda - aukštesniųjų žmonių stygius; tatai - ne tik pas mum. Šis stygius dėmesį rėžia - prezidento rinkimuose jau ne pirmą kartą. Ir Seimo rinkimuose - jau kelintą kartą. Dar tikra bėda - vieno luomo nelygu jau nebeįveikiamas įsigalėjimas.Ir dar abu pagyvenę respondentai nedaro įspūdžio asmenybių - tvirtuolių reformatorių ar lyderių nei išvaizda, nei mintijimu, nei summa summarum. Pridaryti bėdų šis sindikatas spalio mėn. gali ir lengva suvokti kokių - nuskeldamas ir paversdamas nuliu trupinį lochtorato.

Jules       2020-03-14 20:39

Bevardi, aš čia dar nieko neparašiau, nes palaikau p.V.Radžvilą ir už jį balsuosiu, mano draugai, ar supratai? Grįžk atgalios į Sovietską ir ten felčeriauk, gerai? Aš neturiu čia ko nei pridurti, nei oponuoti ar ką tai kritikuoti. Akivaizdu, kad byra Karo nugalėtojų(Troikės) geopolitinio pasaulio tvarka ir braška dabartinė ES, nes Amerika vieną dieną tikrai pasitrauks iš Europos - paliks Antverpeno uostą paskutinis US kareivis. Langų majorai(mėtytojai pro langą) Lietuvoje nesupranta, kad tai neišvengiama, o Rusija ir Žečpospolita čia pat, kuri niekur nesitrauks ir turi slaptų planų ir gautų pažadų mūsų sąskaita iš besitraukiančiųjų iš Europos. Europos vasalitetas bus pakeistas, nesvarbu, kad dabar jis ir griebiasi šiaudo, ir nori išsilaikyti valdžioje, likdamas be šeimininko, be viršininko. Primenu nežinantiems, kad Europa buvo okupuota dviejų neeuropinės kilmės super galybių, taigi. Tai ne tik mano nuomonė, bet kur kas autoritetingesnių pasaulio geopolitikos žinovų ir sąžiningesnių pasaulio istorikų, o ne XX amžiaus mitomaniakų, dvigubų standartų apsėstų ir užhipnotizuotų pamišėlių su moksliniais laipsniais. Dirbtinė Koronė 2020 uždarys Europos sienas nuo inveiderių, galit neabejoti, vadinasi, Europa apsigins ir nebus jokio Jūsų išvajoto “Finis Europa”, kad ir kiek beplaktumėte liežuviais per dezi TV ir radiją. Dezi propaganda vieną dieną bus sustabdyta ir pasakyta Tiesa, sugėdinti Blogio imperijos sąjungininkų samdiniai ir felčeriai - Langų majorai.

> 2020-03-14 18:11       2020-03-14 19:59

Tu, juliau Milaiti, kaip mažaraštis prasčiokas ir runkeliokas, tiesiog, negali ką nors suprasti. Skaityk, skaityk ir dar kartą skaityk… vis vien liksi nieko nesuprantančiu kagėbistu.

Šiandien Kasčiūnas       2020-03-14 18:47

15 min.straipsnyje kad ir nenoriai,bet pripažino,kad nacionalinės valstybės vis dar reikalingos.Nes korono viruso fone,tik nacionalinės valstybės rūpinasi savo piliečiais,o Briuselis tyli.Jis daugiau užsiėmęs migrantais.Ir šios pandemijos eigoje žmonės nusivilia ES,ypač italai,nes nesulaukia pagalbos.Pasirodo,tai tik ekonominė sąjunga su tikslu išnaudoti rinkas,t.y. mus.O Vokietija pasakė,kad medicinos įrangos neparduos.Vokietija rūpinasi savo piliečiais.

>18.11       2020-03-14 18:18

Kamuoja permanentinė pilnatis?

Dzeikas       2020-03-14 18:11

As nesupratau, tai ponai NEsignatarai raukosi del etninio veiksnio tariama nykimo?
T.y. jeigu isliks ir nebus kvestionuojamas W raides nebuvimas lietuviskoje abeceleje tada viskas gerai su tuo “valstybes sukurimu”?
Ar jeigu toje 200% (arba tebunie 2000% kad niekam nekiltu net noro abejoti) lietuviskoje valstybeje bus iteisinta pedofilija, istatymai bus vartomi lengviau negu moteriska silkine pirstine - tada viskas su “valstybes sukurimu” irgi viskas gerai?
Ar pakaks ponus Radzvila ir Rubaviciu prileisti prie lovio?
Skaiciau , skaiciau sita rasliavele taip ir nesupratau kodel sitie ponai skaito ,kad “nepriklausomybe paskelbta, bet nesukurta”. Supratau,kad ponams niezti del W raides ir kad europieciai nezino kas ta Lietuva.

Deivis       2020-03-14 17:26

Viskas puikiai parašyta. Tik nepaminėta, kad buvo būtina sunaikinti komunistus. Komunistinį gaivalą buvo BŪTINA likviduoti!

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.