Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė

Vytautas Radžvilas apie Virgio Valentinavičiaus „įžvalgas“: Pavyzdinio tarybinio piliečio baimė, arba Kaip veikia šeštoji V. Putino kolona

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 18 d. 23:50

20     

    

Vytautas Radžvilas apie Virgio Valentinavičiaus „įžvalgas“: Pavyzdinio tarybinio piliečio baimė, arba Kaip veikia šeštoji V. Putino kolona

Pro Patria

Šiandien Žinių radijo eteryje vykusioje laidoje „Įvykiai ir komentarai“ buvęs Andriaus Kubiliaus patarėjas ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Virgis Valentinavičius pareiškė, kad po Naujojoje Zelandijoje įvykusių žudynių ir Lietuvoje derėtų susimąstyti apie kraštutinio nacionalizmo ir ksenofobijos grėsmes, o konkrečiai, pradėti bijoti Vytauto Radžvilo, esą judančio link to, kas įvyko Naujojoje Zelandijoje.

Neabejoju, kad Virgio Valentinavičiaus išpuolį tinkamai įvertino radijo laidos klausytojai ir visi apie jį žinantys sveikos nuovokos nepraradę žmonės. Vis dėlto nepakanka pasakyti, kad tai yra tik ideologinės neapykantos apakinto ir trokštančio rinkimuose TS-LKD partijai pasitarnauti jos pagalbininko apgailėtinas poelgis. Iš pažiūros grynai asmeninis akibrokštas mano atžvilgiu yra kur kas platesnio ir pavojingesnio reiškinio dar vienas ir labai tipiškas pavydys.

V. Valentinavičius priklauso tam gausiam sovietmečio filosofų, humanitarinių ir socialinių mokslininkų sluoksniui, kurie jau buvo visiškai persiėmę okupanto brukta pasaulėžiūra ir buvo pasiruošę atiduoti visas jėgas šviesios komunistinės ateities statybai. Religija, tauta, valstybė – šie dalykai jų sąmonėje ir vaizduotėje jau egzistavo nebent kaip beprasmiškos ir turinčios išnykti atgyvenos. Kaip ir dera pavyzdingiems tarybiniams piliečiams ir „pažangiems mokslininkams“, jie buvo pasiruošę kovoti su jomis iki pergalingos pabaigos. Pasaulėžiūriniu ir vertybiniu požiūriu jie niekuo nesiskyrė ir nesiskiria nuo M. Burokevičiaus gvardijos. Ir, kaip matome, kovoja iki šiol. Jie yra savo tautos ir valstybės duobkasiai, tęsiantys savo pirmtakų ir mokytojų pradėtą Lietuvos naikinimo darbą. 

Kadangi ideologinio pamišimo ribą pasiekusi jų kova su bent jau Lietuvoje išsigalvotu vėjo malūnu – pamėklišku „radikalios dešinės nacionalizmu“ ir tik liguistoje vaizduotėje galinčia rastis „dešiniojo terorizmo“ grėsme – pirmiausia naudinga ir tarnauja vienintelei valstybei, dera pasakyti be užuolankų – šie žmonės veikia kaip V. Putino šeštoji kolona. Dėl savo gausumo ir uolumo jie yra būtent politinis reiškinys – ideologines iškabas pakeitusių komunistinių išverstakūrių armija, griaunanti valstybę nuožmiau ir efektyviau negu V. Putino penktają koloną sudarantys atviri Lietuvos priešai ir nekentėjai. V. Valentinavičius yra tik šios armijos kareivis.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

paaiškėjo:        2019-03-19 23:26

Valentinvičius   aistringas burokevičininkas ,
tuo ir liko ,kuo buvo:  aršus tautos niekintojas ,prisidengęs eu leftistais ir Makronu..

tik pažiūrėkite!       2019-03-19 19:58

Pastaba    2019-03-19 12:39

deja, bet Lietuvoje išties daugėja grėsmingai nusiteikusio kraštutinio dešiniojo radikalizmo apraiškų: nepakantos, homofobijos, isterijos, drabstymosi. Iš esmės patologiškai vertinami sovietmetis ir dabartinė Rusija, jos politika. Racionalumas ir sveikas protas pasitraukė ir susitraukė iki aguonos grūdo. Ir p. Valentinavičius, nežiūrint jo istorinės praeities, kuri ne kažin kiek skiriasi ir nuo paties Radžvilo, šiuo atveju teisus kalbėdamas apie augančias vidines grėsmes. Ir neduokdie, jei kas panašaus įvyktų, moralinė atsakomybė tektų ir kai kuriems viešiems antiliberalizmo pastoriams.


Balsas iš anapus tikrovės čia pat komentaruose apačioje. smile

verčia susimąstyti       2019-03-19 19:01

Ar tik V.Valentinavičius netyčia neanonsavo konjaunuoliškų chunveibinų ruošiamų teroro aktų Lietuvoje? Prisiminus jų nebaudžiamus pasisakymus apie kitaminčių naikinimą...

Dzeikas       2019-03-19 17:47

Ne, desniuju nacionalistu nera. Nepastebejau.
O stai kairiuju, na tokiu Ernsto Roehmo raugo - kibirais semk ir neisemsi. Ju ir sovietmeciu virs galvos buvo. T.y. geriausiu atveju ju socialine politika yra niekine, jie abejingi jai.Taciau siaip jie laiduoja uz totalitarines valstybes metoda ir buda + nezabota litvomanija.Tokia maniakaline.
Ar noriu pasakyti, kad Radzvilas vedais paskui save tokius? Ne.Samoningai jis to nedaro. Taciau tokie eina is paskos jam ir dar pyksta, kad sis su Juozaiciu nesitaria.
Kas butu jei tokie virsu paimtu? Jeigu nebutu isores gresmes, labai greitai AJ ir Radz. pezejimai apie teise, civilizuotuma butu papalauti nesvarios bangos ir juos pacius kanalizuotu, kaip bolsheviku sharikovai paplove kazkokiu civilizuotumo remu bandziusiu laikytis eSeRu(socialistu revoliucionieriu) ir socialdemokratu (mensheviku). Siaip, patys savaime AJ yra “kremliaus fantastas” Lietuvos mastu, Radzvilas siaip snargliu kramtytojas.

Nieko keisto...       2019-03-19 16:41

Kieno vežime patogiai sėdi,to ir giesmę giedi,sveiko proto ir loginio mąstymo tokiu atveju geriau neieškoti.Neapykantą lydi kerštas ir revanšo siekimas.Tai nepaneigiami vienos partijos bruožai.*Rusai puola*šiek tiek aprimo,dabar reikia sustiprinti puolimus *ne tiems išrinktiems*,jokių kitų probleminių ir spręstinų dalykų Lietuvoje nebus iki pat vasarėlės.O Virgis yra vargelis Virgutis - ar išsilavinimo stoka ar proto trūkumas?

Tiesa       2019-03-19 14:24

Puikiai!

KERTAM LAŽYBŲ- R. PATS NEI 50 PARAŠŲ NESURINKTŲ...       2019-03-19 14:01

R. peza teisingai, o elgiasi klaidingai…Tikrovėje, lyg stribas , daro taip,kad nacionalinės jėgos rinkimuose nesusivienytų ir laimėtų nomenklatūra ir šeštosios kolonos valentinavičiai.Laimėtų  be konkurencijos…
Ar jis šizofrenikas,kad neremia LYČ  ir nedirba išvien? Jis greičiau psich. ligonis, nei nomenklatūros samdinys…
Juk keistaprotis profesorius, vien su aleliujas jam giedančiais, nesurinks10 t. parašų kandidatavimui.Lažinuosi su bet kuo, kad teisingai rašantis, bet trenktai besielgiantis R.pats nesurinktų nei 50 parašų už savo sąrašą į EP…

Įspūdis       2019-03-19 13:34

Įspūdis kad Putino koloną KGBistus dangsto Putino kolona- KGBistai įslaptinti 75 metams, tokį įstatymą galėjo priimti tik KGBistai kad toliau KGBistai galėtų valdyti Lietuvą. Neišviešinus KGBistų  įspūdis kad valdžion lenda vėl KGBistai

Yra toks egoistinis psichopatinis sluoksnis        2019-03-19 13:24

žmonių,kurie savo gerbūvį gina ieškodami arba kurdami priešus.Net ir rojuje jie jų rastų.Tai neauklėti žmonės.Aplamai bent Lietuvoje tai tikrai buvo ir yra didelė  problema,kad tėvai tik rūpinasi vaikais,o jų neauklėja.Ir ypač iš pokario kartos kartoje išaugo daug egoistų,kurie įsiveržė į politiką,siekdami tik vadovauti,o ne dirbti.Konservatoriai ypač aršūs.

$+$       2019-03-19 13:03

Nieko naujo čia nėra, ta kolona senai žinoma, kai B. Genzelis paskelbė apie 6337 kagėbistus, paliktus Lietuvoje ir infiltruotus į įvairias institucijas po nepriklausomybės atkūrimo.

V. Valentinavičius patarėjo pareigas gavo po to, kai padejo šeštakolonistams stumti M. Burokevičiaus bendražygę į prezidentus. Tuo metu viename iš labiausiai skaitomų Alfos portale surengė dvi vaizdo konferencijas su pretendente.  Dabar situacija kartojasi,  – bandoma bet kokia kaina prastumti įpėdinę į Daukantūrą.

Jei A.J. atsiribotų nuo V.R., šeštakolonistams būtų didelė paspirtis. Visos diktatūros vadovaujasi tuo pačiu – „Skaldyk ir valdyk“ principu. Nėra tai taip sunku suprasti.

> Tiek Valentinavičius       2019-03-19 12:59

Norėtum smile

ŽR (Perednis) net laidos anonsui iškirpo       2019-03-19 12:57

fragmentą, kur V. Valentinavičius, kaip išsigimusių neokonų politrukas, karščiuojančia, trūkinėjančia kalba, sąmoningai preparuodamas nacionalizmo sąvoką ir neleistinai, demagogiškai sudėdamas į ją šovinizmo, nacizmo, rasizmo sąvokų turinius,
užsipuola savo daugiametį akademinį kolegą Vytautą Radžvilą.
Būtent taip šiandien elgiasi Kremliaus propagandistai kalbėdami apie Lietuvą, Latviją, Estiją, Ukrainą ir Lenkiją, jų patriotinius tautinius judėjimus.
Taip elgiasi ir Sorošo fondų remiami ‘intelektualai’ - antikrikščioniški globalistai.
Nacionalinis atgimimas ir jo pagrindu vykstantis krikščioniškų tautų vienijimasis yra   Europos ir Vakarų civilizacijos grožis ir stiprybė, o ne grėsmė jos išlikimui.
Prigimtinių žmogaus, tautos dovanų ideologizavimas, grubus ideologinis melas yra ir liks pagrindinė grėsmė nacionaliniam saugumui - ne ryžtas, pastanga sakyti tiesą,
kad ir kokia nepatogi, net dramatiška, toji tiesa apie tikrąją mūsų padėtį būtų.

Tiek Valentinavičius,       2019-03-19 12:48

tiek Juozaitis - abu Homo Sovieticus pagal ukazą transformuoti į Homo Neo-Sovieticus.

Kubiliaus dezinformacinis       2019-03-19 12:44

smogikas tas Vlnt.

Pastaba       2019-03-19 12:39

deja, bet Lietuvoje išties daugėja grėsmingai nusiteikusio kraštutinio dešiniojo radikalizmo apraiškų: nepakantos, homofobijos, isterijos, drabstymosi. Iš esmės patologiškai vertinami sovietmetis ir dabartinė Rusija, jos politika. Racionalumas ir sveikas protas pasitraukė ir susitraukė iki aguonos grūdo. Ir p. Valentinavičius, nežiūrint jo istorinės praeities, kuri ne kažin kiek skiriasi ir nuo paties Radžvilo, šiuo atveju teisus kalbėdamas apie augančias vidines grėsmes. Ir neduokdie, jei kas panašaus įvyktų, moralinė atsakomybė tektų ir kai kuriems viešiems antiliberalizmo pastoriams.

mylinti Tėvynę       2019-03-19 12:38

O ar Lietuvoje beliko ne priešų?  Lietuvą patriotiškai myli - priešas, apie blogybes joje kalbi-priešas, sex mažumų nemyli - priešas, konservatorių nemėgsti - priešas, skaitai ne tuos portalus-priešas, rusiškus filmus žiūri -priešas… Ar dar vardinti?

Yra        2019-03-19 12:36

toks žodis - savimana. Lietuvių kalbos žodynas paaiškina jo reikšmę taip, kad skatina savikontrolei ir reiškinio atmetimui.

Sunku tikėti Radžvilu,       2019-03-19 12:22

nes jis visur mato kolonas, bet savojo rasto niekaip nepastebi.

nuomonė       2019-03-19 12:19

Matyt, Juozaitis Radžvilui yra didesnis priešas nei Valentinavičius.

Su visa pagarba       2019-03-19 12:06

Bet Radžvilas į Valentinavičių reagavo greičiau, nei į Juozaičio kvietimą, į kurį iš vis nereagavo:)


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.