Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vytautas Petruitis. Raudonasis retro

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 7 d. 22:02

11     

    

Vytautas Petruitis. Raudonasis retro

Portale 15 min. tūlas Tomas Venclova paskelbė, kad didžiausias partizano vado Voverio-Žaibo žygdarbis buvo susprogdinti kultūros namai.

Galvotume šiaip dimensinis bolševikas nežino lietuvių partizanininio karo istorijos, kad vieną geriausių Lietuvos kovotojų prilygina bolševiko lygmens kultūriniam talibanui.

Fotografijoje Tomo tėvas Antanas Venclova kartu su MGB agentu smogiku slapyvardžiu „Varnas“ – jis gi Kostas Kubilinskas, 1949 metais išdavęs vado Žaibo bunkerį, kuriame žuvo keturi partizanai, tarp jų – ir Vaclovas Voveris-Žaibas.

Žaibas apdovanotas visų laipsnių Laisvės Kovos Kryžiais, jam suteiktas Laisvės kovos karžygio garbės vardas. 1997 m. lapkričio 20 d. dekretu suteiktas Vyčio Kryžiaus 1-ojo laipsnio ordinas (šiuo metu – Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius), o Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 1998 m. gegužės 13 d. įsakymu – kapitono laipsnis (po mirties).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pamąstymai susimąsčius apie neatmezgamus mazgus       2020-08-13 19:13

Muziejus išlaiko valstybė.
Jei aš norėčiau, tai ar galėčiau apsigyventi kokiame nors muziejuje? O jei įsileistų, ar turėčiau mokėti nuompinigius ir už komunalines paslaugas susimokėti? Gal ne? Juk tai ne nuominis namas, o muziejus juk už visą sunaudotą elektrą ir kitką susimoka? Tai kodėl dar ir aš turėčiau mokėti? Keista…
O kaip tada, jei tai keistai supainiotą nuosavybės istoriją turintis namas? Jei prieš karą jis priklausė savininkui, tačiau išvaduotojai jį išvadavo nuo savininko ir už nuopelnus išvaduotojų valdžiai atidavė kolaborantui, ir tas kolaborantas tapo naujuoju jo savininku? Praėjo nemažai laiko, ir nei išvaduotojų valdžios, nei kolaboranto neliko, bet tame name ne prieškarinio jo savininko palikuoniai apsigyveno - ten kitkas įrengta, kas gal miestui, gal valstybei, gal organizacijai priklauso. Tačiau girdėjau, kad ten dar ir toks keistas kalbas kalbantis žmogus apsigyveno, tartum savame… Tai va, ir nežinau, kas čia per mazgas, kas ten per namas, kiek čia tiesos, bet žmonės kažkada net labai piktai apie tai, kas ten sugalvota, kalbėjo ir rašė....

štaziui       2020-08-10 20:53

stasele, vėl ir gulaginio gaidyno “parašos” dugno pragydai -  valdykis, smarvę čia nedera skleisti.

stasys        2020-08-9 8:51

Ne Editos istorija rašo ačiu dievui , nors svetimus pinigus irgi nori skaičiuoti .

prasalieciui       2020-08-8 13:46

vis delto as buvau teisus. tamstai tryda, pats prisipazinote. betgi nieko cia baisaus ko gero nera, tik nueikite pas gydytoja ir paprasykite vaistu. dar Veryga neuzdraude:):) gal tada ir isterijos komentaruose bus maziau

Kis       2020-08-8 12:30

Jokios propogandos,tai tik istorija.Kas domisi praeitimi,kam idomus musu 50 metu okupacijos ir kad sudaryti nors menka vaizdeli,kur mes gyvenome,siulau 2val.28 min.59 sek vaizdo irasa.Manau bus idomu,gal kitaip paziuresite ir i ivykius Lietuvoje,kurie atrodo tokie nekalti;cia bus nuoroda-https://www.youtube.com/watch?v=oFcm7w57TU,kas moka rusiskai ir naudojasi youtubeje paprasciausiai paieskoje parasykite;офицер КГБ Попов.Агенты Михалков,Листьев,Доренко,Кирилл,Гусинский,разработка Трампа,Путин.
  Domekites,gal nepasirodis Landzbergio uzslaptinimas 102 metams tokia nekaltybe?

Prašalietis       2020-08-8 11:39

Edita     2020-08-8 10:36
Vargšei “Editai”, kaip ir tūlui V.Petruičiui, viskas apie KGB-istus kaip ir pokario kovotojų kovas pasidaro “aiškiau nei aišku"iš tokių “patriotinių” kūrinių paskaitymo kaip “tautos patriarcho, TSRS griovėjo, žymių kovų už laisve ir nepriklausomybę dalyvio”, buvusio neeilinio komjaunuolio, vėliau mokslinio komunizmo dėstytojo, Tarybų Lietuvos Nusipelniusio kultūros veikėjo ir t.t. ir t.t. V.Lansbergio “tautinio kovų už laisvę ir nepriklausomybę patriotinio šedevro” “Santykis yra viskas”,kaip ar “didesnius ir mažesnius karus kovojusios” D.Grybauskaitės mokslinio darbo apie “kolūkių kurimo sunkumus pokario metais” ir t.t. Tik gaila, kad su tokiomis “žiniomis” pseudopatriotiniai “žinovai” ką nors konkretaus ir tikro išstenėti šia tema “patriotinių jėgų” nepakanka…. Kur ten 1977 metais išvytam iš TSRS disidentui,rašytojui, poetui, 30 metų dėstytoju dirbusiam Jelio Universitete Tomui Venslovai patriotizmu lygintis su šiandienine profesionalių komunistų kaip Grybauskaitė .... ir neužsislapstinusių ir 75 metams užsislapstinusių KGB-istinių sąjūdiečių kaip V.Lansbergis, V.Čepaitis….. pseudopatriotine publika, kuo toliau tuo primityviau pasakojanti apie “buvusias didingas ir pergalingas” pokario kovas prieš rusiškus komunistinius okupantus, kuriose iš okupantų pusės žuvusių 25000 žmonių, lietuvių buvo daugiau kaip 23000..

Edita       2020-08-8 10:36

kgbistas visada lieka kgbistu, o dabar tai akivaizdu. Džiaugiuosi, kad viskas atsidengia ir sustos į savo vietas. O visokiems sasiams ir prasliečiams - aišku ir kas jums moka, kad atidirbtumėt savo darbą.

Prašalietis       2020-08-8 10:03

Ima juokas iki apsikakoji…, kai matai, kad iš kanapių tik šiandien išlindęs tūlų tūlas Vytautas Petruitis, kuris nei ką rimto sovietiniais laikais antisovietinio padarė ar pasakė už ką būtų išgrūstas į emigraciją, pasidaro didesnis “patriotas” nei profesorius, rašytojas, poetas, 1977 metais išvytas iš Sovietų Sąjungos T. Venslova, kuris išdrįso paminėti “nelabai didvyriškus pokario patriotinių kovų” faktus. Vietoje to, kad tūlas Petruitis paminėtų kokį tikrai buvusį pokario kovose padarytą miškinio žygdarbį,  bunkeriu prakvipę ir bunkeriškai beviltiškai apksretęs pseudopatriotas V. Petruitis tesugebėjo “atrasti nepatriotinę dėmę” lietuvių literatūros klasikų, rašytojo Antano Venslovos ir poeto Kosto Kubilinsko gyvenime. Petruitinio sukirpimo, lansberginės KGB-istinės, 75 metams užsislapstinusios sąjūdinės mokyklos paruošti bunkeriniai pseudopatriotai, slėpdami tikrą pokario kovų dramatiškumą ir buvusį tikrą tų laikų vaizdą, “gudriai” nusiduoda, kad nieko “nežino” kiek MGB susėmė miškinių pakliuvusio į nelaisvę Ramanausko-Vanago dėka. Kuris savo ruožtu vieno iš šiandieninių “patriotų” atvežtų iš užjūrio užmokesčiui dolerių, kurių porcija buvo duota kovos už laisvę tęsimui Ramanauskui - Vanagui, įkliuvo pats Ramanauskas-vanagas su visa šeima pogrindinėje valiutos keitykloje Kaune . Šis bunkerinis pseudopatriotas taip pat nieko “negirdėjo”, kaip į partizanų vado Žemaičio bunkerį, kuriame vakarėjant buvo Žemaitis su dviem bunkerinei naktinei “kovai oasiruošusiom damom”. Visi laukė į kompaniją sugrįžtančio “trūkstamo” šios kompanijos kovotojo, kurį grįžtantį lydėjo MGB…. ir t.t.

Kyla       2020-08-8 9:42

klausimas.Kokiu tikslu ir su kokia uzdotimi atvyko a.venclova i Lietuva.Tikslaiu, sugrizo.Juk lepinosi Vkaruose.Jam tiek problemu iskilo Lietuvoje.Apginti visokius"kranklius”, juodinti Zaibus.

Sigitas       2020-08-8 8:56

Obuolys nuo obels netoli rieda, man tik įdomu ar kartais draugas Tomas Venclova negauna kokios nors valstybinės pensijos…jeigu gauna , tai tada viskas aišku…už ypatingus nuopelnus…tik neaišku kam?
P.S. Manau kad būtų teisingiausia jeigu pensiją jam mokėtų Lenkija arba Rusija…

stasys        2020-08-8 7:03

Štai kur gyvenimo parodyja .. kur benubėgsi visa lieka tave sekančios uodegos .


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.