Vytautas Matulevičius. Kam nesiryždavo net tarybinė nomenklatūra, šiandien nesidrovėdami daro buvę Sąjūdžio lyderiai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 17 d. 10:00

34     

    

Vytautas Matulevičius. Kam nesiryždavo net tarybinė nomenklatūra, šiandien nesidrovėdami daro buvę Sąjūdžio lyderiai

Nedažnai sutinku su S. Skvernelio kalbom, bet šį sykį, ko gero, būtent tas atvejis, kai jis pasakė teisybę. Girdamas „valstiečių“ kandidatu į Vilniaus merus tapusį ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių, jis pavadino jo karjerą „lietuviško jaunimo svajonės išsipildymo pavyzdžiu“ ir ta proga įgėlė konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui, kurio tapimas partijos pirmininku esąs nepotizmo pavyzdys.

Perskaitęs šį sugretinimą, staiga prisiminiau, kad kažkada ir aš apie tai rašiau – dar tuomet, kai G. Landsbergis tapo partijos pirmininku. Tačiau nutiko bjaurus ir netikėtas dalykas: populiarus žurnalas „Savaitė“, pats paprašęs mane apie tai parašyti kelis sakinius, staiga išsigando ir mano nuomonės neišspausdino.

Todėl su malonumu skelbiu tai, ką parašiau dar 2015 metų birželį.

Štai tas tekstas:

„Konservatorių lyderio dilema būtų jų pačių reikalas, jei ne vienas „mažmožis“. Demokratinėse šalyse, kokia yra Lietuva, parlamento rinkimuose nugalėjusios partijos vadovas įprastai tampa premjeru. Seimo rinkimai – jau kitais metais, taigi, bent teoriškai neatmestina galimybė, kad Gabrielius Landsbergis, išrinktas TS/LKD pirmininku, jau kitų metų rudenį taptų ir Vyriausybės vadovu – su atitinkama patirtimi krašto valdyme.

Tačiau vadovavimas Vyriausybei ir šaliai – ne pats tinkamiausias būdas įgyti įgūdžiams, juo labiau kad dabar – ne revoliucijos metas. Tie įgūdžiai įgyjami ilgai ir kruopščiai dirbant ir tuo užsitarnaujant žmonių pasitikėjimą bei pagarbą – net jei tavo pavardė ir garsi.

Nesiimu spręsti, kodėl Gabrielius Landsbergis pasirinko kitą kelią, galiu pasakyti tik tiek, kad man jo pasirinkimas neimponuoja. Tai primena lipimą per galvas ir nesavikritišką naudojimąsi senelio įdirbiu. Daug ką pasako ir tai, kad jis, vos atėjęs į partiją, savo politinę karjerą pradėjo nuo šiltų ir itin gerai apmokamų pareigų Europos Parlamente. Manau, kad jau tada buvo į šalį nustumtas ne vienas partijai atsidavusiai dirbęs bendražygis. Kaip šios savybės atsilieps Lietuvai, jei jis ateityje taps vienu iš valstybės vadovų, palieku spręsti skaitytojams“.

POST SCRIPTUM. Šiandien prie to galėčiau pridurti, kad net L. Brežnevas savo sūnų įtaisė ne į partijos generalinius sekretorius, o „tik“ į užsienio prekybos ministro pavaduotojus. Panašiai pasielgė ir P. Griškevičius, savo sūnų pasodinęs į sveikatos apsaugos viceministro postą. Tačiau tai, kam nesiryždavo net tarybinė nomenklatūra, šiandien nesidrovėdami daro buvę Sąjūdžio lyderiai. O po to stebimės, kad žmonės iš čia bėga kaip nuo maro.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

zose       2018-12-29 19:26

o kaip nemegsta tiesos!Negaliu nei +,nei- padeti.Apie ka mes cia kalbame.?

kis       2018-12-29 19:24

man patinka,kai zmogus viska zino,o nepatinka,kad nepasako ,kaip tai padaroma.Juk 27 metai nedaug kiek ir skiriasi nuo 50 metu.Kas butu,jeigu nebut Eurpos Sajungos.Nesivardinkite su atsakymais,nes ir tai zinau,bet pratylesiu,kol algiai ,kazlauskai ir kita publika apleis sia zeme.

SKIRMANTĖ       2018-12-23 0:36

MANAU, KAD Vytautas Landsbergis nuoširdžiai mano, kad tik jo anūkas yra talentingas politikoj, o likę lietuviai apolitiški, tad… tačiau pati didžiausia klaida taip manyti apie žmones.

Tai kodėl?       2018-12-20 23:36

Tai kodėl jis “Misteris”, jei gimė su kaži kokiu kvapu? Ir iš kur Jūs visa tai žinote?

Misteris       2018-12-19 21:50

Kodėl?
O todėl ,kad jis gimė su OŽIO kvapu.

Tam "Džeikui"       2018-12-19 18:01

Taip, “Džeikai” - “nepotizmas” tikrai aptemdė tamstos protą, ne kitaip!

Dzeikas       2018-12-19 10:46

PS.Dar apie Broilerio virtima sajudiniu “vierchu”. Dedule paprasytas pakomentuoti anuko isrinkima tik peciais guztelejo ir sumurmejo kazka, “na isrinko, tai isrinko.Jiems geriau zinot”,nudave “as cia ne prie ko”.
Sakykim , isivaizduokim stebukla, Dedule istikro nekiso cia nagu. Tada jo vietoje is visu jegu atkalbineciau Broileri nuo sio lemtingo zingsnio apeliuodamas i jo savigarba ir perspektyvos jausma. Atsiimk,Gabriuk, kandidatura, o dar geriau neik i politika - ka tu bedarytum , zmones vertins tave ne uz darbus, o kaip Vytauto Landsbergio anuka ir tu busi sio vertinimo nelaisveje, ir si nelaisve ribos ir itakos tavo sprendimus.
Taciau cia gludi ir atsakymas:
1) Anukas yra protege NES kitaip siuolaikineje Lietuvoje N E B U N A! Ir ne tik politikoje, o visame kame. Tavo asmenines savybes mazai lemia( skirtingai nuo JAV, kur jos lemia beveik viska, del ko zmones ir sako “telaimina Dievas Amerika”, nes atvykes su lopytom kelnem ir vyzomis apsiaves tu realiai gali tapt bet kuo isskyrus salies vadova, nes tas turi but gimes JAV)
2) Jeigu Anukas nera protege, o iskilo isimtinai deka savo nuopelnu ir savybiu - tada jis pavojingas Lietuvai. Nes sveiko proto zmogus taip nesielgs, ir toks elgesys rodo ne bendrojo gerio sieki, o priklausomybe nuo savo ambiciju. Beje , Nicolas Cage izymus Holywoodo aktorius pakeites pavarde, nes buvo izymybes sunus. Nenorejo parazituoti ant svetimo talento ir sloves. Bet Nicolas Cage amerikietis, o Anukas - na jus patys zinote jo tautybe.
Ir mano poziuriu nepotizmas yra viena slyksciausiu Lietuvos ydu stabdanti ir zudanti valstybe. Si yda kaip smegenu vezio lasteles turbut jau pazeide tautos prota, nes reakcija as matau nacionalizmo stiprejime (tai jeigu Anukas isivyniotu i 3-spalve , suprask tada nieko tokio, kad jis protege?) o ne siekyj isgyvendinti vergijos apraiskas. Arba sustiprintame 3-spalviu veliavyciu mosikavimu kaip atsaka i vaiku grobima, kai reikia paprasciausiai atbegt su spragilu ir duot kupron bandantiems atimt is seimos vaika be teismo sprendimo.

Dzeikas       2018-12-19 10:12

Al., butumete teisus , jeigu Matulevicius kandidatuotu i koki tai politini posta. Tada reiktu pasidometi kas buvo jis, ir kas buvo jo gimine. Nes brolis komjaunimo vadovas skamba labai itariai. Komjaunimas nezinantiems buvo nusodrinimo organizacija.Savotiskas gyvatynas, ar ziurkiu bidone socialinis eksperimentas. Ten padariusiems karjera, rotacija kitur ir tolesnis augimas buvo uzkardomas pacios komunistines nomenklaturos(M.Gorbaciovas isimtis).Kalbu ne apie eilinius komjaunuolius, o apie aparata, komjaunimo komiteta. Na Pravda irgi svogeriu nesamdydavo. T.y. kvailiu ten nelaikydavo, taciau moralinis zmogaus ivaizdis po dideliu klaustuku.
Bet visa tai dera imt domen kai zmogus taikoi politikus.Zodzius gi galime vertinti objektyviai, atsiriboje nuo sakanciojo.

Al'ui       2018-12-19 2:18

mes visi kuo nors buvome, skirtumas - ten būdami kuo tapome?

Al.       2018-12-19 0:17

Kad ir kokia teisinga tiesa būtų sakoma, verta atsiminti ir ištakas: vienas brolis - Pravdos korespondentas, kitas - komsomolo vadas. Tiek daug buvusiųjų, atėjusių į protą, ir nė vienos išpažinties kaip tas stebuklingas virsmas atsitiko. Anūkui, visgi, pagrindinis priekaištas ne jo kilmė. Ji jį tik papuoštų, jei jis dirbtų Lietuvai, o ne jos naikinimui.Kad ir kaip jums atrodytų įkyrus Ramanauskas, suraskit jėgų perskaityti čia jo nurodytą rašinį.

beretinis Žiulis       2018-12-18 21:25

Aš liankams jaučiu zoologinę neapykantą. Geras liaņkas būna tik vienu atveju- tik negyvas.

> rinkėjai        2018-12-18 14:29

panašu, kad apie Lenkiją sprendžiate, kaip apie knygą - pagal viršelį ir pavadinimą. Apie valstybę sprendžiama pagal dabartį ir praeitį. Visa tai galima šiek tiek suprasti perskaičius ne knygą, o ištisas bibliotekas. Skaitant nereikėtų pamiršti vienos “smulkmenos”: Lenkijos,  Rusijos ir mūsų valstybėlės istorijos sukurtos. Jos parašytos, o po to išcenzūruotos taip, kaip reikėjo užsakovams.

rinkėja iš Kauno>mutabor       2018-12-18 11:01

Valdančiosios Lenkijos partijos PIS vadovas Kačynskis irgi nepanoro tapti premjeru, jo partijai triuškinančiai laimėjus rinkimus. Ir kas iš to? Nuo to blogiau Lenkijai ar partijai? Tiek premjerė Šydlo, tiek premjeras Moravieckis tvrkėsi ir tvarkosi puikiai. Ir nemanau, kad jie veikia be Kačynskio žinios. Nes pas lenkus, ačiū Dievui, ne “profesionalų Vyriausybė”, į kurią Prezidentūra prikaišiojo liberalmarksistinių žungrybių.

rinkėja iš Kauno > nemėgstu Landsbergių       2018-12-18 10:51

jeigu turite galvoje jaunąjį ūkio ministrą V. Sinkevičių, tai jis ne giminė socdemui eksministrui Rimantui Sinkevičiui, kuris savo sūnelį sugebėjo Jonavos meru padaryti, o paskui labai trumpam - ministru. Dabar socdemo sūnus Sinkevičius grįžęs į Jonavą vadovauti “Jonavos vandenims”. O esamasis ūkio ministras yra kilęs iš gana skurdžios aplinkos, užaugęs be tėvo, remiamas tik motinos sugebėjo baigti mokslus užsienyje. Žinoma, gaila, kad ten jis prisigraibė globalistinių idėjų ir dabar viešai svaigsta apie darbo imigraciją į Lietuvą “nepaisant odos spalvos ir religijos”.

Nemėgstu Landsbergių       2018-12-17 22:43

Bet ponas ir ponaitis Sinkevičiai ar ne giminės ir ar tai irgi ne nepotizmas?

Ei, Matulevičiau!       2018-12-17 20:37

O kaip ten su tamsta ir tamstos broliuku buvo? Jus irgi kas nors (galima įtarti, kas?) į tą Seimą pasodino? Bet čia Jūs jokio nepotizmo, tikriausiai, nei su žiburiu nepamatysite? O va, Gabrielius, pagal jus, be jokių rinkimų, reitingavimų, tik šast - ir Europos parlamente atsidūrė, tik šast - ir partijos pirmininku tapo? Patys prisigalvojate visokių nesąmonių ir rašinėjate, galvodami, kad kas nors patikės? Arba kartojate kitų pasakytas nesąmones? Gal ir suklaidinsite keletą žmonių, bet daugumos tai jau tikrai ne. Net nesistenkite. Juk buvote Seime, tai ko tylėjote, ko nešaukėte, kad Lietuvoje nesilaikoma įstatymų, kad nesilaikoma demokratijos principų? Jei blogi įstatymai, kodėl nekūrėte geresnių? Papliurpt - tai kiekvienas sugeba, o va, padaryti ką nors gera valstybei, atrodo, ne kiekvienam duota?

Taip       2018-12-17 18:23

Atspėkite,kas dažniausiai/ kasdien ir kartais keliskartus per dieną / šmėžuoja liberalmarksistinio ir sudelfinto LRT ekranuose ?

mutabor.       2018-12-17 18:20

Parlamento rinkimuose nugalėjusios partijos vadovas įprastai tampa premjeru.tai kodėl juo nepanoro tapti pijus? išsigando? ar smegenų valstybės valdymui mažoka.

žiūrim ką turim       2018-12-17 17:25

Ir ką mes turim? Kas atsivedė prie lovio savo sūnus ir anūką?Konservatoriai:Saudargas ir sūnus,patriarchas ir anūkas,liberalas Gentvilas tėvas ir Gentvilas sūnus.Kitos partijos kažkaip nedrįsta?Ir kiek būtų nestabdomo š malimo,jei Gražulio dukra būtų seimo narė.Čia tik pavyzdys.

Aha       2018-12-17 16:31

Jei atvirai, tai koncervatoriai turi keisti pavadinima i koki nors liberastini. Lydedis - liberastas, kandidatas i prezidentus nuo partijos - liberastas, tai kokie po galais jie koncervatoriai, tuo labiau krikscionys demokratai…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt       2018-12-17 15:33

Citata: “Demokratinėse šalyse, kokia yra Lietuva,.....”.
Tik tiek perskaičiau…. gal vėliau paskaitysiu ir daugiau. Ponas dr. Vytautai Matulevičiau….. kokias nesąmones parašei…. Lietuva yra demokratinė.... ar sveiko proto dar turi? Kokią čia propagandą varinėji “Pravdos” korespondente.
Geriau paskaityk apie savo pačio liudijimą JAV Helsinkio komisijoje….

2018-11-18 straipsnis “JAV Helsinkio komisijoje dr. Vytauto Matulevičiaus liudijimo pliusai ir minusai (I)”
(https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7643:jav-helsinkio-komisijoje-dr-vytauto-matuleviciaus-liudijimo-pliusai-ir-minusai-i&catid=31&Itemid=101), (http://www.ekspertai.eu/jav-helsinkio-komisijoje-drvytauto-matuleviciaus-liudijimo-pliusai-ir-minusaii97006/).

2018-11-20 straipsnis “JAV Helsinkio komisijoje dr. Vytauto Matulevičiaus liudijimo pliusai ir minusai (II)”  (http://www.ekspertai.eu/jav-helsinkio-komisijoje-drvytauto-matuleviciaus-liudijimo-pliusai-ir-minusaiii97016/).

smirda KGB       2018-12-17 14:46

Vytautas Matulevičius labai jis jau smirda KGB.
bet tiesos.lt personalui ir etatiniams komentatoriams jis savas

Kodėl       2018-12-17 13:44

konservai tokie? Todėl, kad jų vardu darbuojasi “dievo išrinktieji”. Į šią partiją jie patenka be rinkimų, per sąrašus ir per žmonas. “Išrinktųjų” pavardės tik menkutė dalis.

Dzeikas       2018-12-17 12:26

baba, ploju atsistojes:-))

baba       2018-12-17 12:17

Senojo Landsbergio nebegerbiu ir už konservatorius nebebalsuoju nuo anūko pasodinimo į partijos pirmininko postą. Neturintis nei dalykinių, nei asmeninių savybių būti lyderiu ar vadovu, neturintis nei tinkamo išsilavinimo, nei patirties, nesugebantis adekvačiai vertinti net savo galimybių, per gvoltą veržiasi į premjerus. Intrigų ir sąmokslų meistras. Apsaugok, Viešpatie, nuo tokio premjero ar net prezidento…

Anarchistas       2018-12-17 12:16

Sori.

Anarchistas       2018-12-17 12:13

Apie konservatorius net ,,tiesos” portale nieko kritiško nevalia patašyt - trina.

Anarchistas       2018-12-17 12:10

Konservatoriai jaučiasi vienintėliai Dievo pasiuntėliai ant Lietuvos žemelės, o visi kiti tik runkeliai ir kitokios daržovės, maistas vegeteronams. Todėl ir ėda visus be druskos. O kad ne visi tai supranta, tai lai ir duodasi ėdami. Skanaus.

Dzeikas       2018-12-17 10:46

stasy, tai vadinasi mes kalti, kad landsberginiai tapopasiutusiu sunu gauja? Musu nekonstruktyvi kritika juos prie to privede? Sunervinome vargselius?

Dzeikas       2018-12-17 10:44

Matuleviciau’jui:
Apie 1930m viename is TSKP plenumu J.Stalinas buvo perrenkamas generaliniu sekretoriumi. Apie 1/3 balsavo pries. Kitame plenume jis buvo isrinktas vienbalsiai. Visi balsave pries iki tol buvusiame plenume kazkokiu stebuklingu budu isejo is gyvenymo arba is politikos(is politikos iseidavo tais laikais i lageri).
Vadinti Anuko isrinkima sajudistu “vierchu” konservatoriu valios israiska tolygu vadinti stoties prostitute “skaistuole” - pasityciojimas is sveiko proto.

komentatoriui 2018-12-17 11:30       2018-12-17 10:41

Tame ir esmė, kad “išrinko”. Paliko šiltą kėdę Briuselyje ir matavosi Lietuvoje. Neišdegė, todėl ir vyksta bjaurus kiršinimas

stasys        2018-12-17 10:40

Štai jei autorius susimastęs butu paklausęs ar Jis pats neprisidėjo prie to reiškinio ? tada gal ir galima jam būtu paploti . Nekonstruktyvi valdžios kritika nusausino susidomėjusių politika gretas .smile Dočys ta proga matyt pasakytu ..Vytautai po sočios vakarienės (populizmu) šaukštais nebarškinama ir apie deserta neklausiama . Nesveika nakčiai persivalgyti .

Dzeikas       2018-12-17 10:35

Na tarybine nomenklatura visdelto turejo sioki toki valstybingumo pavelda, taip pat Josifas Stalinas NKVD kirviu aukledavo praradusius saika ir kurdamas nomenklaturos etika daug kuo panasia i vagiu etika. Tam tikri apribojimai jai kaip raudonos veliaveles vilkui - kazkodel vilkai bijo jas pereiti.
Vilkai bijo - sunys ne.O kas yra lietuviska nomenklatura, ypac sajudistu(sajudininkai buvo pamazi isstumti ir nusalinti nuo visu reikalu, atlike yra Landsbergiu gauja vadintini “sajudiniais” ar “sajudistais”) kimes, jeigu ne sulaukeje sunys? Naturaliai tokie sunys kelia didesni pasislykstejima negu vilkai.
Del to ir Brazauskas , nesiimu sprest jo kaip politiko reiksmes, kelia daugiau pagarbos.

Matulevičiau       2018-12-17 10:30

Gabrielių Landsbbergį išrinko atviru balsavimo būdu visi Konservatorių partijos nariai, taigi jis nebuvo pastatytas senelio, kaip kad MELAGINGAI teigiate jūs, taigi Matulevičiau neklaidink nesąmonėmis visuomenės - labai jau negražu.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.