Dienos aktualija, Teismai

Vytautas Matulevičius. Ir Neringa Venckienė turi teisę į skaidrų ir teisingą teismą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 17 d. 14:21

37     

    

Vytautas Matulevičius. Ir Neringa Venckienė turi teisę į skaidrų ir teisingą teismą

Už šių Vilniaus apygardos teismo durų svarstoma ne kokia šnipų byla, o elementarus skundas dėl kardomosios priemonės pakeitimo, bet nei žurnalistai, nei N. Venckienės rėmėjai į posėdžių salę taip ir nebuvo įleisti.

Per trumpą laiką nuo N. Venckienės grąžinimo tai jau antras kartas (pirmas buvo Kaune), kai teisėjai pasistengia išvengti viešumo. Įdomu kodėl, jei viską ruošiamasi daryti sąžiningai ir pagal įstatymą?

Ir kas paaiškintų dar tokį neįtikėtiną fenomeną. Kaip žinome, siekiant užtikrinti bylų paskirstymo skaidrumą, konkretiems teisėjams jos skiriamos, naudojantis kompiuterine programa, t.y. automatizuotu būdu. Bent jau taip savo svetainėse skelbia visi save gerbiantys teismai.

Tačiau ką mes matome N. Venckienės byloje? Nagrinėti jos skundo dėl kardomosios priemonės pakeitimo iš trijų atrinktų teisėjų net du (A. Bielskė ir A. Cininas) jau priiminėjo sprendimą A. Ūso byloje ir jį po mirties išteisino.

Gyvenime kartais nutinka visokiausių stebuklų – net būna, kad iš trijų įsigytų loterijos bilietų išlošia du, bet šiuo atveju stebuklais nelabai tikisi. Juo labiau, kad abu „automatizuoti“ teisėjai net ir prašomi nesutiko nusišalinti nuo bylos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

...       2019-11-18 15:53

Matulevičiau, jūs šaunus!

baisu gyventi        2019-11-18 9:34

koks silpnas turi pasijusti žmogus,kai prieš jį visa sistema,suėmė,uždarė ir niekam nepasiskųsi,nes niekas nenori girdėti,nesvarbu,ar tu žudikas,ar stengeisi apginti silpną vaiką,jėgos mašina kartais sulygina ir traiško vienodai

Toto to 1:09       2019-11-18 7:54

‘AMB ir Tėtė ne žydri.’...
Deja, bet dėl tatos stipriai abejočiau. Vistik yra gana rimtų gandų, kad priešingai

feizbukiniui troliui       2019-11-18 0:50

pone pasivadinęs “damijonaičiu”, leisk paklausti-  kokia logika vadovaujantis Komitetas parenka jums, agentams-mozgajobams “vardus ir pavardes”?
nes tas maskaradas visiškai beprasmis.
vos praveriat žabtus ir jau aišku kokio lizdo paukštukai esat.
štai ką pasakysiu pydarėli- vanok iš čia.
čiuožk.
jo, jo- nešdinkis.

 

Tvankstui       2019-11-18 0:09

Nieko naujo.
“Juos vienija arba žydrumas arba KGB”.
AMB ir Tėtė ne žydri.
Vansi- variantas Nr 2.

Tvankstas       2019-11-18 0:04

Suprasti apie valdžiažmogių susiliejimą į vieną valdantį elitą————“tyrinėtojų Gedimino Ilgūno ir Jono Laurinavičiaus į istorinę literatūrą įvestą faktą apie Prezidento tėvo Kazimiero Brazausko pusbrolio Antano Brazausko žmoną Mečislovą Landsbergytę-Brazauskienę (g. 1884 m.), kuri 1932 metais Rokiškyje tapo Algirdo Brazausko krikšto mama. „Mes to nežinome, bet XIX amžiuje Brazauskai ir Landsbergiai netgi buvo giminės…”

vėtrungės straipsnis       2019-11-17 23:11
Tvankstas       2019-11-17 22:45

Is respublika lt, O.Strikulienė

N.Venckienei likę įtarimai ir BK numatytos maksimalios bausmės, teisme įrodžius kaltę:

BK 245 str. (teismo sprendimo nevykdymas) - areštas.

BK 231 str. 1 d. (trukdymas pareigūno veiklai) - laisvės atėmimas iki 2 metų.

BK 286 str. (pasipriešinimas valstybės tarnautojui) - laisvės atėmimas iki 3 metų.

BK 140 str. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas) - laisvės atėmimas iki 2 metų.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-11-17 22:29

” Ir Neringa Venckienė turi teisę į skaidrų ir teisingą teismą”*
*
Lietuvių tauta, suverenas pagal Konstituciją turi teisę rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, tačiau realiai renka pagal NELYGIĄ ir NETEISIOGINĘ rinkimų teisę, kurią Signatarai su V.Landsbergiu priekyje įtvirtino 1992-07-09.
*
Turi įvykti STEBŪKLAS, kad N.VEnckienė turėtų teisę į teisingą teismą, kai jo NETURI VISI LR piliečiai. Išimčių nebūna, visi prieš “įstatymą” lygūs.

Pasaka       2019-11-17 22:18

Buvo tokia byla, kurios nelabai
kas norėjo imti, jei kas paima, tai negali dirbti nuo jos vemia, todėl imta ieškoti kas hali dirbti su ja, atrado purviną, kuris ėda purvą ir nevemia, ir ciniką, kuris skelbia bet ką.

patariu       2019-11-17 22:07

“Respublikoje” yra neblogas Stružkės-Janutienės straipsnis. Kol ir vėl vėjas nepasikeis, ta veikėja kol kas pučia mums pavėjui. Straipsnyje daug vietos skiriama apsivogusiam eks-diplomatui Aidui Puklevičiui. Neva jis nemažai straipsnių kitiems parašė iš Katkaus Jaunesniojo irštvos. Matytm, žino ką rašo.

Deivis       2019-11-17 21:40

Skaidraus ir teisingo teismo Lietuvoje nebus. Šita kvazi valstybė yra užvaldyta įvairiausių klanų ir tikėtis skaidrumo yra naivu. Klanai supranta tik grubią jėgą. O partizaninio judėjimo tai nėra…..

to "to Rimiui"       2019-11-17 21:35

Žmogau, negaišk laiko įtikinėjant kontoros atsiųstą bobiką-mozgajobą.
Tuščias reikalas įtikinėti tarnybų agentus. 
Tokie ne diskutuoti čia ateina, o krušti protus pagal zadanijas.
Tokius reikia siųsti nafig be jokių ceremonijų.
Į snukį, spyris šiknon ir atią.

To Rimis       2019-11-17 21:16

Reikėtų tamstai labiau pasidomėti faktai ir pamąstyti apie tiesioginius pedofilijos įrodymus, apie KEdzio 250 prašymu, apie raudona dėmė, kurią patvirtino mokslų daktarė, apie Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo nustatyta, jog pedocfilija buvo ir turi būti pareikšti įtarimai stankunaitrei,,,,,

Raimis       2019-11-17 21:00

Jei teismas pripažino ,kad nebuvo jokios pedofilijos,kad Kedys,padedant seseriai Venckienei,apšmeižė niekuom dėtus žmones ir negana to juos nužudė,tai apie ką mes kalbame…kokių mums dar reikia skaidrių nuomonių ir teisingo teismo….dar galima suprasti,kai sugyventiniai nesugyveno ir to pasekoje kariavo Kedžių ir Stankūnų giminės,be matomai tame kare buvo įvelta teisėsauga ir toliau dar sudalyvavo kriminalinio pasaulio atstovai…pati Venckienė padėjo broliui,bet ta pagalba buvo ne visiškai sąžininga plius pasitelkiant šmeižtą

Ausra       2019-11-17 20:53

Manau, kad teisėtvarka privalo atsižvelgti, jog Venckiene pasidavė pati JAV teisėsaugai ir kvaila daryti išvadą, kad ji gali begti

Viena maištinga        2019-11-17 20:28

teisėja pareiškė, kad teismų pirmininkai pasiėmę sau daug galių, savivaldžiauja. Šalies prezidento galioje yra paklausti šio teismo pirmininko, ar teisėjai ir teisėjų kolegijos byloms skiriamos kompiuteriu, ar kitaip, ir tai, mano manymu, nebūtų kišimasis į konkrečią bylą. Bet, kai atsistojai po medžiu, ir besąlygiškai pasitiki teisėtvarka, nors teisėjai grupėmis pagaunami darant nusikaltimus, tai ir vyksta tokie pažeidimai…

Viena maištinga teisėja       2019-11-17 20:23

pareiškė, kad teismų pirmininkai pasiėmę sau daug galių, savivaldžiauja. Šalies prezidento galioje yra paklausti šio teismo pirmininko, ar teisėjai ir teisėjų kolegijos byloms skiriamos kompiuteriu, ar kitaip, ir tai, mano manymu, nebūtų kišimasis į konkrečią bylą. Bet, kai atsistojai po medžiu, ir besąlygiškai pasitiki teisėtvarka, nors teisėjai grupėmis pagaunami darant nusikaltimus, tai ir vyksta tokie pažeidimai…

tiaisynės valstybybės vilkolakis       2019-11-17 20:17

Jūs reikalaujat tiesos, o mias trokštam Mėsos.
Su krauju!

Reikalaujantis tiesos       2019-11-17 20:10

Ačiū Vytautui Matulevičiui už pagalbą Neringai. Labai gaila, kad nėra gerų, sąžiningų ir dorų teisininkų Lietuvoje. Reikalinga tarptautinė teisinė pagalba Neringai. Kitaip ją suvalgys korumpuoti “teisininkai-maitvanagiai”.

Na,        2019-11-17 19:33

bent jau aišku, kurie teisėjai patys vieną dieną turėtų sėsti.

žmogėdra       2019-11-17 19:29

Papa, pala- kas če per šnekos apie kaškokios Venckienės kaškokes tejses?
O kur mūsų, žmogėdrų tejsės ėsti žmogieną, a?
Jūs, žolėdžiai veršiai maitinatės pabal savo skonį. Nu?
A mias majtinamės pagal savo skonį.
Diamokratije!

Juozas       2019-11-17 19:24

Įdomu, kokius pagrindus teisingasis prokuroras randa daryti neviešą posėdį? Jei teisėjų dalyvavimas Ūso byloje niekaip nesiejamas su Venckienės byla, tai akivaizdu, kad nebus minimi nepilnamečiai. Apie intymius ir šeiminius santykius kaltinimuose taip pat nekalbama. Tai kuo remiatės, “garbieji” prokurorai ir teisėjai? Bijote parodyti savo ...?

Lavastienos salyje       2019-11-17 19:22

Nieko naujo. To ir buvo galima tiketis-susidorojimo, o ne teisingo VIESO teismo uz myzernus 4 punktus. Veliau stebisi visuomenes bruzdejimu,neramumais, atseit,galimai rusijos darbas..Jfn.

Dzeikas       2019-11-17 18:49

Del JAV ambasados gera minti kazkas pasufleravo.
Nepakenktu amerikiecius nosimi i ju shudo kruvele baksteleti.

stasys        2019-11-17 18:11

Taip ir niežtėsi paklausti , o jei taip paprašius iš Amerikos atsiusti teisingus teisėjus ? Juk iš to , beveik šimto, šimto kaltinimu N.Venskienei paliko tik kelis ? ..labai tikėtina kad jie geriau išmano teisės reikalus ..smile)

beje       2019-11-17 18:04

O kas nors bandė kreiptis į JAV ambasadą dėl komentaro? Juk iškart pasipylė pažeidimai.

V. Ladas       2019-11-17 17:53

Bjauriausia yra tai, kad į šiuos geležinius V. M. argumentus nėra kam atsižvelgti, juos apmąstyti, ir padaryti išvadas. Prezikas ir valdančiosios koalicijos lyderis, abu iš karto viešai atsistojo po medžiu, kiti po to tiesiog priversti palaikyti jiems kompaniją. Dar kiti, arba planavo, arba dalyvavo “nenešime”. Taigi, turime, ką turime. O EŽTT irgi atrinkti “dvasingi” kadrai, akylai stebintys, kas atsistoja po medžiu…Reikia kaip nors sudominti USA teisėsaugą, kad užriktų “Ką darote…”, nes ir ji moraliai atsakinga bus, jei ką...

neįtikėtina       2019-11-17 17:48

Ir vėl kampjūterius Ciniką parinko, kaip ir sakiau anksčiau. smile Gerai, kad bent ne žmogžudį Kondratjevą.

ah1>stasys       2019-11-17 17:41

“skrepliai” tamstos veda mintis į KGB…

stasys        2019-11-17 17:13

Vytautai M.. gal tai vieninteliai like du teisėjai , kaip kokie teismu Lietuvoje mohikanai, užgrūdinti patvoriniu aimanų ir skrepliu vis dar bando suteikti bent tokia teisine pagalba tai bėglei išsivaduoti iš savo išsikasto urvo ? . Ar ne paradoksas , jog Lietuvoje spjovus teismu puse nenorom pataikysi į kokį nors jau paženklinta buvusį .. ? Nedidelė ta Lietuva kai darai blogus darbus ir esi visur matomas , taip nenutinka kai elgesys priešingas ..smile)))  Taip prieš įstatymą mes visi lygus , bet kur dėti žmogiškumo dalį pamačius ta kuri šaipėsi iš to .. prieš kuri laiką ? ..Visi mes pirmiau tik žmonės.. su savo jausmais kurie prastai padeda kai reikia sąžiningai nuteisti pati didžiausia nusidėjėlį -ę..

ah1       2019-11-17 17:11

pagrindas į EŽTT, ir dar jei paprašys iškviesti liudyti tą kur nenešė ir tą kurį nešė ir bus atsakyta t.p. bus pagrindas į  EŽTT, o po to ir toliau

>Cickinui       2019-11-17 16:54

jūsų komentare įsivėlė klaida: ne departamentas, o komitetas.
Departamentas kažkada dar tik bus laisvoje Lietuvoje.

dėl Ciniko       2019-11-17 16:22

Jis seniai “pakabintas”. Dar nuo tada, kai susiveikė leidimą statytis namą Trakų regioniniame parke ir buvo pagautas, bet nesulaukė jokių pasekmių.

Skvernelis bus valstiečių       2019-11-17 16:19

nelaimingas bilietas.

Nuomonė       2019-11-17 16:13

Nuoširdžiai dėkoju gerb.V.Matulevičiui už tiesos gynimą.

Cickinas & capucino espresso       2019-11-17 16:01

Po to kai Departamentas pagirdė mane spec.kava, nuo to laiko pasidariau labai ryžtingu ir priiminėtju nutartis tik tokias, kokių reika.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.