Vytautas Landsbergis. Didysis blefas

Tiesos.lt siūlo   2014 m. rugsėjo 9 d. 18:02

28     

    

Vytautas Landsbergis. Didysis blefas

„Lietuvos žinios“

Lošiant pokerį, o ypač iš didelių sumų, taikoma ypatingas psichologinės ir aktorinės valingos kovos būdas: lošėjas, kurio kortos dar neatskleistos – nežinomos, tad gali būti galingos, kelia ir vis aukština savo piniginį statymą, kad oponentas pabūgtų ir kapituliuotų.

Nebeišdrįsęs rizikuoti gal viso gyvenimo turtu ir atsakyti tolygiu didžiuoju statymu, jis verčiau traukiasi iš kovos, ir gąsdintojas-blefuotojas pasiima visą ligi tol sukrautą banką taip ir neatskleidęs tikrųjų kortų. Supasavai – viskas. Laimėtojas gal turėjo jas labai stiprias ir pergalingas – jei abi pusės privalėtų atskleisti, – o gal tik sugebėjo priblokšti ir palaužti vargšą „partnerį“ savo pergalinga vaidyba, nebeatlaikomai šiurpinančia burbulo provokacija, į kurią nebedrįstama atsakyti tuo pačiu.

Didžiajame pokeryje dėl dominavimo pasaulyje tik atrodo, kad ant smuklės stalo padėta Ukraina. Kas privers kitą, neva globalų „partnerį“ trauktis neatskleidus kortų, tas pasiims Ukrainą. Bet iš tikrųjų pasiims daugiau – ak, tokį svaiginantį ypač vienam lošėjui – valdovo skeptrą. „Slabakai“ atsitraukė!

Tai reikštų: toliau statom, dedam į pokerio banką Kazachstaną, Kaukazą, Vidurio Europą su visokiais ten „pribaltais“, Arktiką... Prieisim ir iki Aliaskos, ponia Palin. Gerų santykių labui – grąžinkit, ką pigiai pirkot.

Patarėjai (kuriems pamokam) patars jums elgtis konstruktyviai, neprovokuoti logika ir atvirumu, o mandagiai svarstyti bet kurias nesąmones ir kapituliuoti „derybų“ forma. (Samdinius jau įbruko kaip „konflikto“ šalį.) Taip dar kurį laiką pagyvensite, o nugalėtojas gal net pagirs nuolankias smegenėles!

Jose, kai kuriose, užpuolikas nevadinamas užpuoliku, kaip ir karas – karu. Veikiau užpultasis bus užpuolęs save pats, skaudžiai įsispyręs į koją, kurią nūnai teksią humanitariškai amputuoti, ir kančios baigsis. Štai kelias į taiką. ,,Agresija vardan taikos.“ Su šia putininės Rusijos ideologija negali būti taikstomasi. Rusija užpuolė Ukrainą, ne atvirkščiai. Tai aiškiai pasakė Barackas Obama, bet ne CNN.

O tau, išprievartautoji moterie, politoblogiškai patariame nesiskųsti, šiukštu nepriekaištauti, nes didelis prievartautojas (gal serijinis?) dėl to pyksta; pasekmės gali būti dar blogesnės, ir tu liksi dėl visko kalta. Tokia Eurazijos tradicija, „slabakai“. Neįsijauskit į aukų statusą. Kadangi gintis negerai, konfliktas užsitęsia, tad nepadėkim besiginantiems. Yra tokių balsų.

Ir vis dėlto, broliai, kodėl negalima pokerio azarto užgesinti anksčiau, kol dar neužstatyta viskas?

Tam reikėtų atskleisti kortas anksčiau, atvirai pažvelgti į jas ir vienas kitam į akis, kuriose nebūtinai angelų giesmės. Blefas baigsis galbūt skaidriais žodžiais apie nepropagandiškai tikras ir pražūtingas peržengti raudonąsias linijas. Ir būtinai pakėlus į orą, Johno F. Kennedy pavyzdžiu, strateginę aviaciją.

Jei kortos rodo karą, tai kuris išsigando? Įteikime jam Miuncheno medalį už taiką. O nepabūgusiam laimėtojui – nors ir Europą. Gal ji pati slapčiomis geidžia šiurkštaus prievartavimo, pasaldinto dovanėlėmis.

Jei blefuotojas didina dozę ir kalba apie branduolinį karą, nėra kito atsakymo kaip šis: nagi pamėgink, ir kabėsi Raudonojoje aikštėje tarp Maskvos griuvėsių. Baltijos šalys – prioritetiniai taikiniai? Valio, ir Kremlius prioritetinis. Visų jūsų mauzoliejus. Gal tai bent pritildytų draugų žirinovskių, duginų, rogozinų ir glazjevų kurstytojišką įkarštį ar paskatintų p. Vladimirą Putiną atsiriboti nuo jų „įkvepiančių“ kliedesių. Rusofašistinių, yra toks apibūdinimas. O juk ir šie – Kremliaus blefo dalis.

Dar iki didžiojo blefo tame žaidime, kaip ir kituose kortininkų pasimėtymuose, esama sukčių būdų išsitraukti iš rankovės slaptą ir klaidinančią kortą. Antai žalieji marsiečiai, nusileidžiančios iš mėnulio tankų kolonos (mes nekariaujame!), kontraktininkai kaip karo šunys, humanitarinė pagalba Malaizijos aviatoriams – šis meniu tikrai dar ne visas.

Kartą žurnalistai paklausė Ronaldo Reagano: prezidente, oponentai vadina jus pokerio lošėju, kuris ant stalo laiko didelį koltą...

Prezidentas atsakė: man patinka šis palyginimas. Like.

Matyt, jis galvojo, kad sukčiams ir supermelagiams tai vienintelis efektyvus perspėjimas liautis. Ir laimėjo ano meto partiją.

O Europa, būdama užpulta per Ukrainą, leidžia ją užspardyti Sąjungos tarpuvartėj.

lzinios.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skt       2014-09-12 22:52

Geriau tylėtų ir nenervintų.

"karaliau", esi nuogas       2014-09-12 7:46

Jaučiasi, kad Vytautas niekada nebuvo geras lošėjas. Tik patalogiškas cirkininkas taip primityviai gali fantazuoti. O ir fantazijų dėstymo stilius smulkių kišenvagių žargonu dvelkia.

Tadas       2014-09-11 8:05

Ne tiek putino ginklų reikia gąsdintis ,kiek girtų mentų,kurie traiško žmones ,didėjančia tvarka,o mūsų valdžios grietinėlė veblena apie reformas,kol už šitas niekšybes nelėks grybauskaičių,butkevičių,kubilių galvos,o tik rajoninių viršininkėlių,tol šita policinė niekšų sistema tik bujos.Gruzinai prie Saakašvilio ,sutvarkė policiją per kelis mėnesius,o mums dvidešimt metų maža,bet peršasi išvada,kad šita niekšų sistema reikalinga,kas gi žmones tampys Garliavoj ir valdžios nusikaltimus dangstys.

o kodel jus, pone Landsbergi,       2014-09-11 5:15

leidziate uzspardyti Lietuva - grudate prievarta eura, reikalaujate kuo skubiau isparduoti Lietuvos zemes?! nusiriskite tautini kaklarysi, nes tai tik iskaba patriotizmui, bet ne patriotizmas!Ir kodel Jus taip nekenciate lietuviu Tautos ir jos pazangiu zmoniu, o garbinate komuniste, galimai ,,miegancia KGBiste”?! Gal but ir tamstele zaidziate pokeri is Lietuvos zemiu?! Iejote i istorija su Sajudziu, prisiminsime istorijoje, kaip didziausia Lietuvos naikintoja. Kazkada meldemes u zJus, dabar - keikiame -esate reto falsyvumo zmogus.

Rusijoje       2014-09-11 1:27

nera BUVUSIUJU kagebistu ir rezervistu, o kaip Lietuvoje?

KODEL        2014-09-11 1:26

karo atveju “elitas” nenori buti ir zuti kartu su tauta, o ruosia sau bunkerius? Tautai - jau stovintys rusiai ir ... stadionai - branduolinio karo atveju?

Vai,        2014-09-11 1:22

kad ir propiesorius marksismo…

Po Garliavos       2014-09-10 19:54

liko be balso ir be proto, tiksliau - profesoriaus nebeliko.

Didysis blefas       2014-09-10 19:40

yra tame, kad profesoriai irgi suvaikeja.

to> nebetikim Landsbergiu 2014-09-9 20:10       2014-09-10 16:05

kur kas daugiau blogo pridarė Landsbergis - su liustracijos nebuvimu

Argi Landsbergis galėjo sutikti su liustracija? Tai kas jis būtų dabar šis “Dėdulė”?  Sėdėtų ir ne cipsėtų, o dabar jis patriarxas, diodis rašytojas, Tfu…

pensininkas       2014-09-10 15:42

Sutinku, Europa, būdama užpulta per Ukrainą, leidžia ją užspardyti Sąjungos tarpuvartėj. Ar ne perdaug laižom tą Europą jau 11-ti metai. Reikia būti savimi.

Štai       2014-09-10 15:09

rimtas analitinis tekstas: A.Martinkus “Anapus propagandos ir geopolitikos”
http://www.satenai.lt/2014/09/09/anapus-propagandos-ir-geopolitikos/

Vilniete       2014-09-10 13:36

Gal galit kas paaiskinti,kodel vel pradeta eskaluoti pedofilijos tema?Man tai sukelia neapykanta esamai valdziai.Neiciau ginti seimo,sedeciau uzsidariusi namie.Kas siuo metu specialiai nori skaldyti tauta?

all that jazz       2014-09-10 13:28

Laiandzbirbis blefavo, kad yra gaidys-o pasirodė kaip ožys wink

Garliavos liudytojai       2014-09-10 13:08

toliau prievartaujami.Šiandien žinios delfyje.Rusija trina rankas.

Vytautas Ju.       2014-09-10 11:10

Tik beprotis gali siūlyti peržengti raudoną liniją. Peržengus — kelio atgal nėra. J. F. Kenedis ir N. S. Chruščiovas tuo ir nusipelno bent jau elementarios pagarbos, kad tos linijos neperžengė. Ir strateginės aviacijos Džonas Fidžeraldas į orą nepakėlė, tik ultimatume apie tai rašė (grasino). Ir Nikitai Sergejevičiui pakako proto suvokti, jog tai ne „pokeris“, nors buvo nusiuntęs 183 laivus prie Kubos. Jis buvo vienas iš ne daugelio, kuris žinojo apie JAV aviacijos antskrydį 1950 spalio mėn. virš Suchoriečkos, netoli Vladivostoko, kurio metu buvo sunaikinti 103 tarybiniai lėktuvai.
O tas „pokeris“ žaidžiamas ne vieną šimtą metų, nuo pat anglosaksų noro užvaldyti ir valdyti pasaulį. Tik neaišku, kas ir kada tame „pokeryje“ blefuoja.  Tarp kitko, kad J. Kenedis gavo kulką į kaktą, žino visi, kad S. Chruščiovas yra vienintelis tarybinis lyderis į kurį nebuvo pasikėsinta, žino nedaugelis.

Jo geri darbai atsveria       2014-09-10 8:18

neaiškumų ir nutylėjimų svarstyklių pusę.tačiau,tai yra tas deguto šaukštas.O derėtų atsiprašyti,duoti toną saugumiečiams.

VaidasVDS       2014-09-10 7:37

Žodžiai gražūs, nors prie žaizdos dėk.
O darbai?
Čia juk darbo vaisiai pasirodė...
Kažkaip su tais konservatoriais visada taip: šneka (pavėluotai) ir rėkia (pirma laiko) ne tada, kada reikia iš tikrųjų...

> 2014-09-10 7:08        2014-09-10 6:49

Nepergyvenk, save ir savo artimus jis jau sutvarkė smileanūkėlis briuselyne, tvartelis “atkovotas”...o šalyje šunauja, veršiai ir ar pan.

neišmintingas tas Landsbergis       2014-09-10 6:08

išmintingas žmogus stengiasi save susitvarkyti, savo artimus, savo namus ir savo šalį.
O neišmintingas visą laiką šaukia: kaimynas blogas, bijokite kaimyno !!
negi nuo to klyksmo tampam geresni?

>Na, nepatinka 2014-09-10 0:07        2014-09-10 3:49

Kai kalba apie Rusiją Landsbergis visada teisus. Bet ar visada teisus, kai kalba apie Lietuvą? Daug kam ta “teisybė” saviems per brangiai kainuoja ir jau lenda per gerklę.

Na, nepatinka       2014-09-9 23:07

jums profesorius,o juk iš jūsų jokio oponavimo kokrečiam klausimui,  tik koloradiškas besdesys ir bejėgiškas rusoliūbiškas šnypštimas, nes Lansbergis ir šįsyk teisus…

oho       2014-09-9 22:42

Kosmopolitas rusofobas Landsbergis tapo tiesos.lt mielu rašytoju. Šiame tinkapyje jau nebus tiesos.

DIDŽIOSIOS        2014-09-9 20:27

konvulsijos stengiantis įtikinti..Tik ar ne veltui?

V.Landsbergis jau       2014-09-9 20:27

supranta,kad ES ne ta,kokią buvo įsimylėjęs.Ne iš blogos valios.Rožiniai akiniai nusiimti.geriau vėliau,nei niekada.Gražinkit Garliavos mergaitę.Ši korta lemiama.Ginklai čia ne svarbiausi,ne armija.Ant sugriauto tikėjimo jie ne kažkas.

nebetikim Landsbergiu       2014-09-9 19:10

kur kas daugiau blogo pridarė Landsbergis - su liustracijos nebuvimu, su komunistų protegavimu, su nomenklatūros (polikarpovna ir pedofilai) įsigalėjimu ir t.t. ir t.t.

Kritikas Pikčiurna       2014-09-9 19:01

VL puikus tarptautinio pokerio lošėjas. Tik gaila, kad po puikios partijos lošiant už Nepriklausomybę nuo sovietų, prieš dešimt metų blefuodamas, iš rankovės ištraukęs papildomą balsavimo dieną, skalbimo miltelius ir alų bei A.Čekuolio gražbylystę, ant kortos pastatė Lietuvos suverenitetą.
O derybose dėl stojimo į ES sutarties prieš pasuodamas galėjo dar ir palošti…
Bet nenorėjo ir labai skubėjo. O dabar matome kokie godūs bei silpni lošėjai ir blefuotojai yra partneriai iš ES. Jis puikiai suprato, kad ne pats parašus dėjo…
Tai ką norėjo profesorius aplošti? Ar tik ne Tautą, užstatęs jos suverenitetą?

ruta       2014-09-9 18:33

Ponas Landsbergi , niekas is ES neskaitys jusu rasliavos , jus per menkas ir per gyliai ilindes tai paciai ES i viena vieta , todel dabar geriau uzsiciaupkite , gal atsiras protingu ir padoriu politiku , kurie isdrys bendrauti su ES ant lygiu ir gins viesa Lietuvos interesa .Visada sakiau , kur komunistines liekanos prisiplaks , ten lauk nelaimes , isdavystes ...


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.