Pilietybė

Vytautas Landsbergis. Aistros dėl pilietybės

Tiesos.lt siūlo   2017 m. balandžio 14 d. 12:08

29     

    

Vytautas Landsbergis. Aistros dėl pilietybės

DELFI.lt

Ginčuose dėl daugybinės pilietybės pirmiausia reikia aiškumo.

Neteisinga kalbėti tik apie „dvigubą“ pilietybę. Jeigu svarstom dvigubą arba dvilinką, tai kodėl ne trigubą ir keturgubą? Jeigu leisime daugiau, negu vieną ir ne kaip išimtį, tai toliau ribos nėra. Pavyzdžiui, žmogui persikėlus iš Anglijos į Airiją. Todėl būkime nuoseklūs ir sąžiningi, kalbėkime apie įteisinamą ir įkonstitucinamą leistiną daugybinę pilietybę. Prie Lietuvos – dar ir visų ES arba NATO šalių. Draugiškų mums ir sąjungininkių pagal didžiąsias sutartis.

Taip pat nekalbėkime tartum apie tuos, kurie kur nors persikėlė arba apsigyveno. Čia problemos nėra, o tokių jausmingų žodžių priveliame. Kalbėkim apie tuos, kurie įsipilietino kitoje valstybėje, kitoje piliečių bendruomenėje. Jie ten tampa visateisiais piliečiais, sveikina savo karalienę, o mes norime, kad galėtų dalyvauti ir Lietuvos atstovų bei prezidentų rinkimuose.

Gal pavyks, tačiau tai nėra gausių išvažiuojančių atvejis. Jeigu išvykusiems į nebe ES narę toji šalis lieps atsisakyti pilietinio ryšio su ES nare, bus nauja padėtis; gal skausminga, o gal ne. Jungtinei Karalystei pykstantis su ES (nors to niekam nelinkiu), gali ir taip atsitikti. Jeigu JK nereikalaus, o daugybinės pilietybės problemų sukels dabartinė Lietuvos Konstitucija, tai galimas jos pakeitimas taikytinas jau NATO ribose. Ko nūnai reikalauja JAV, tartum nežinau, bet būtų geriau patiems netriukšmauti.

Judėjimas nėra vienakryptis. Kitų šalių (kol kas ES ir NATO) piliečiai gali norėti, net gausiai, Lietuvos pilietybės, ir ją gaus vos užėję į kontorą. Aš nespalvinu, bet matau. O jeigu į mūsų kontorą nusidrieks eilės jau turinčių nebe vieną pilietybę, tačiau rodančių tiktai Kipro pasus?

Todėl, broliai, prieš kerpant reiktų dešimt sykių matuoti.

delfi.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-04-22 14:31

Cituoju Vytautą Landsbergį: “Jeigu leisime daugiau, negu vieną ir ne kaip išimtį, tai toliau ribos nėra. “. Ponas V.Landsbergis Valstybę supranta kaip pats save, leisime, neleisime, neduosime, atimsime. Tai BARDAKAS Valstybėje. Ką leisti, ko neleisti, ką daryti yra parašyta LR Konstitucijoje. Ne ponas V.Landsbergis suteikia žmonėms teises ir pareigas, o LR Konstitucija. Tokie pasakymai, kad matai “leisime” parodo, kad žmogus per tiek laiko dar nesuspėjo susigaudyti, kas yra VALSTYBĖ. Nereikia ponas Vytautai Landsbergi Jūsų LEIDIMO. Jei Lietuva yra teisinė demokratinė Valstybė, tai jos piliečiai, o ir Jūs pats PRIVALOTE paklusti Konstitucijai ir jai jau ji nepatinka, tai malonėkite ją pakeisti referendumo būdu, o ne tamtos vienokiu ar kitokiu žodžiu, leidimu. Tai pagal tamstos mąstyseną, tamsta pone Vytautai Landsbergi, Jūs asmeniškai 1992-07-09 pasirašėte IDIOTIŠKĄ, antiteisinį, antidemokratinį, antikonstitucinė Seimo rinkimų įstatymą. Apie tai pasiskaitykite, kad ir 2017-3-11 straipsnį “Okupuota neprklausomybė” (http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/?comm=1e). Manau neskaitysite, nieko neatsakysite, nes mandrume esate paskendęs. Numetėte straipsnį ir tegul sau žmonės žinosi. Jokios pagarbos. Mat laikote save leidimus išdavinėjančiu. Kas juodu ant balto parašyta, jokiu kirviu neiškaposite. LR Konstitucija leidžia turėti tik DVI pilietybes, nes LR piliečiai atskirais atvejais gali turėti Lietuvos ir kitos valstybės (ne kitų valstybių) pilietybes. Kaip matote Jūsų leidimas yra NEREIKALINGAS. Taigi išvadoje turime, ponas Vytautas Landsbergis nepaklūsta LR Konstitucijai, yra nelojalus Lietuvos demokratinei, teisinei valstybei. Turime ne teisinę ir nedemokratinę valstybę, o greičiau BARDAKĄ, kurioje LR Konstitucija negalioja. Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų.

Raimondas       2017-04-18 17:17

Gal ir gerai turet daugiau pylietybiu, pasiimciau dar Rusijos ir Baltarusijos pilietybes ir vazineciau be vizu i Minska ir Kaliningrada pigios vodkes…
Be to, jeigu ka, Putinas mane apgins nuo visokiu isibroveliu…

Stalker        2017-04-16 13:39

Čekistas-ozys Vytautas visos valstybes prakeikimas. Dabar Ozio anukelis tesia senelio darba, toliau naikina lietuviu tauta.

...       2017-04-16 11:50

Arogantiski snukeliai nesiteikia isigilinti , kiek , kokio ir kame yra skurdo Lietuvoj .Kuo daugiau isvyks , tuo jiems ramiau gyventi -  be konkurencijos .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-04-15 14:49

Šio straipsnio analizė yra pateikta 2017-04-15 straipsnyje “Dvigubas idiotas”

http://www.ekspertai.eu/dvigubas-idiotas92029/?comm=1

“Daugybinė pilietybė” yra ne tik nesąmonė, tačiau net daug pilietybių yra antikonstituciška. Pagal LR konstituciją kiekvienas LR pilietis atskirais atvejais gali turėti Lietuvos ir kitos valstybės pilietybes. Tai yra tik dvi pilietybes.

Geriau patylėkit       2017-04-15 13:53

Nepergyvenkite dėl košerinių. Iki jų jums dar labai toli.
Jiems nepakenks nei dviguba, nei penkiaguba, nei 5 kalbos, kuriomis kalba viešai.
Jie žino kuo buvo, yra ir noro būti.
Jūs nutautote jau Lietuvoje ir jūsų (ne)auklėti betaučiai vaikai pabėgėliais blaškosi po pasaulį.
Ko pergyvenate už juos patys neįsipilietinę Lietuvoje?

Dvilinkos ,trilinkos pilietybės nusipelno        2017-04-15 11:16

tik KOŠERINIAI.

Būtų įdomu        2017-04-15 10:40

išklausyti Lietuvos>Švedijos>Izraelio piliečio Arkadijaus Vinokuro kaipo žinovo nuomonės ir Vytauto Radžvilo kaip “Pro Patrijos” žurnalisto požiūrio į problemą.

Kodel       2017-04-15 8:32

zydai , rusai , estai , latviai gali tureti ” dvilinkas ” pilietybes ? Ar ju ” Tatos ”  labiau myli savo tevyne ?

Kche kche kche       2017-04-14 22:12

O tai kam ŽYDAMS reikia DVIGUBŲ pilietybių?
Atimkim visiems jeigu jau “dėdulė” taip nori.

Jau žinom vieną dvigubų rūšį       2017-04-14 21:31

tai lietuvis-komunistas. Dabar bus ES-lietuvis. O esmė ta pati…

Jo jo        2017-04-14 19:44

Juleus programos tesynis: ir kam tos gramatikos ar rasibos mokiti?
tik laika gaisti - jug jai as nesuprantu kodiel riaik rasit ne taip kaip rasosi tai vadynasi tai nelogyska - tokia mano gelezyne lodžika

Juleus programa       2017-04-14 19:39

Rejke vysus lietuviūs ižvakity iž Lietuvoz ir skųrdo niabialyks. Nerą lietųviū, nerą i skųrdo. Kas če neaižkų?

Juliau Purai       2017-04-14 19:25

nujaučiu, kad turite puikią programą skurdui Lietuvoje įveikti - gal pasidalytumėte?

Julius Puras       2017-04-14 19:21

Juozapai kam jums tas gimstamumas jeigu Lietuvoje skurdas? Dar daugiau skurdo norite sukurti?

Juozapas       2017-04-14 17:55

Tiesą sakant negalėčiau sau aiškiai atsakyti šiuo klausimu.
Begalo sunku būtų mane priskirti prie Tėtės gerbėjų, tačiau dėl vieno principinio dalyko sutikčiau su tuo ponu- prieš kerpant, derėtų dešimtkart pamieruoti.
Yra du dalykai į kuriuos besiginčijančios pusěs nekreipia dėmesio. O reikėtų:
Pirma- ginčas vyksta nenormalioje, paradoksalioje, situacijoje. Lietuva de facto nėra tokia šalis kuri yra sava ir brangintina jos t ventojams. Gyventojai ne sijaučia piliečiais nes yra padalinti į dvi kastas- feodalai, ponai ir visi kiti, .y. kumečiai. Akivaizdu jog feodalų ir baudžiauninkų tikslai bei lūkesčiai yra demetrialiai priešingi, tad pilietinės vienybės nėra. O kai nėra bendro “MES”, pilietybė těra fikcija. Formalumas arba romantika.
Antras aspektas yra demografinė katastrofa. Lietuva išmiršta ir išsivaikšto.
Bet ar pilietybės įstatymo pataisos pagerins padėtį? Mano nuomone, niekas nestato vežimo prieš arklį. Pirma sprendžiamos demografinės problemos, didinamas gimstamumas bei sukuriamos sąlygos čia, Lietuvoje gyventi, sąlygos neběgti, sąlygos pasilikti. Aš būčiau už galimybę turėti antrą pilietybę jeigu Lietuva kaip valstybė būtų klęstinti, saugi, o lietuvių čia gyventų kokie 5-7 mln. Gerovės ir Teisingumo valstybėje emigracijos mąstai būtų natúralūs- kažkas ištekėjo, vedė, išvyko studijuoti, daro svetur verslą ar pan. 1% nuo populiacijos nieko nelemtų, o pasirūpinti ryšio išsaugojimu būtų valstybės ir piliečio bendras interesas. Dabar interesaų nors yra, bet valstybė ir piliečiai turi labai skirtingus interesus. Dažnai net grubiai konfrontuojančius. Abipusiai savanaudiškus. Valstybę musyse vyra uzurpavusi valdžia. O uzurpatoriai kuo laiko žmones? Darbo ištekliais ir mokesčių mokėtojais. Ar yra bent užuominų jog yra kitoks valstyběs/valdžios sąntykis?
Něra. Jeigu kada nors Lietuva bus lugių ir laisvų piliečių bendruomenė, laisvi piliečiai nuspręs kaip jiems yra geriausia. O dabar už kumečius sprendžia tijūnai.
Na ir pagaliau pats svarbiausias dalykas- klausimas:
Ar šiuo metu peripetijos, rietenos, mušimadis į krūtines ir marškinių plėšymas dėl pilietybês viegubumo/dvigubumo yra pats svarbiausias gyvybiškai reikalas? Neturim karśtesnių? Yra kalnas sisteminių problemų kurių niekas net neketina spręsti. Vietoje to kad būtų datomi esminiai pokyčiai, vyksta eilinis veiklos imitavimas.
Todėl šioje vietoje pasakysiu grubiai- ponai, kol ginčysitės dėl dešimtaeilių dalykų, nebelks pačios Lietuvos. Dar kokie 10 metų tokios santvarkos ir neliks tokios valstybės kaip Lietuva. Neliks ir pilietybės problemos. Nei viengubos nei dvilinkos.

 

Tai kodel       2017-04-14 17:14

Zydams ir rusams duodame.nes jau turi po dvi ar trys pilietybes smile???

Arvydas       2017-04-14 17:10

copy/paste: “dėl Landsbergio analizės lieka dviprasmybė - tai žmogus, kuris iki šiol turi išsaugojęs daug įtakos, ir tas jo selektyvummas, kada kokiais atvejais palaikyti principus, o kada juos APEITI, jau seniai nuvylė, dėl to net tada, kai kalba tikrus dalykus, apima tik kartėlis”.
Apie principų išdavystę tą patį galima pasakyti beveik apie visus Seimo “konservatorius”.

Dvipilietiniai patriotai???       2017-04-14 16:55

Daugiapilietybė - globalistų pramanas. Norint susilpninti pilietybės ir tuo pačiu valstybės prasmę, reikia pilietybę dalinti ir kitų valstybių piliečiams. Bent kiek mąstančiam sunku patikėti, kad gali būti tikras ne tik tautinis, bet ir pilietinis patriotizmas ir visiškai neįmanoma patikėti, kad gali būti taip pat ir daugiapilietinis patriotizmas.

Julius Puras       2017-04-14 16:37

Misteri Maželi jūs save prie tų gimusių “pamiršote” darašyri.

Vladas Maželis       2017-04-14 16:30

Ar galite įsivaizduoti kad Izraelis, Italija, Prancūzija ar Anglija atimtų pilietybes savo piliečiams, turintiems JAV pilietybę? Negalite, nes tokių dyvų nebūna. Nes tose tautose negimsta idiotai kaip Rusteika ar Puras. Jie gimsta tik mažytėse, nykstančiose tautelėse - nevykėlėse. Savižudžių tautelėse. Tautelėse - savižudėse.

Julius Puras       2017-04-14 16:18

Bet aš dabar galvoju kad jus visi su Ladsbergiu imtinai turi dvi pilietybes. Lietuvos ir ES. Tai kaip čia dabar gaunasi dvigubi standartai?

AAA       2017-04-14 15:05

Logiška ir sąžininga.

Neįtikėtina       2017-04-14 14:38

Bet išeitų, kad žmogus, gyvenantis kitoje valstybėje ir turintis tos šalies pilietybę, dar galės turėti lietuvos pilietybę ir spręsti kaip mums gyventi? Absurdas, kitaip nepasakysi. Čia senelis teisus, tik galėjo būti dar kategoriškesnis. Šiuo klausimu jokių išlygų ir jokių keligubų standartų.

nuomonė       2017-04-14 13:55

nuomonė - jokių dvigubų pilietubių aiškiai parašyta LR Konstitucijo 12 str. Arba paskelbkit LR Konstituciją “pasakos liaudžiai”  arba gerbkit LR Konstituciją ir laikykitės LR konstitucijos seimažmogiai.

jokios dvigubos       2017-04-14 13:47

žmogus negali būti dvigubas. Nereikia jo trigubinti ir t.t. Reikia aiškiai kalbėti. Tegul gabrielių įtikina ir tas tegul aiškiai pasisako - tada patikėsiu….

Mes ne Izraelis,       2017-04-14 13:16

kuris yra Dievo išrinktoji tauta,ir jiems dar yra šventų dalykų.Lietuviai yra kas kita.Čia nebus ta pati panelė,tik kita suknelė.Mes vis dar prie lovio stumdomės?

nebeskiria, kas yra lietuvis       2017-04-14 12:46

šiaip nieko keisto - žydas visada buvo brangesnis, nei lietuvis landsbergiui ir jo šaikai

Kas čia?       2017-04-14 12:21

Ar čia viešas kreipimasis į anūką?


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.