Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Demokratija ir valdymas, Partijos, Geopolitika

Vytautas Landsbergis partijos kolegoms: „Galėjome išsišokti su „Lietšitu“...“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 2 d. 22:18

28     

    

Vytautas Landsbergis partijos kolegoms: „Galėjome išsišokti su „Lietšitu“...“

Šeštadienį posėdžiavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba, lrytas.lt duomenimis, be kita ko, išklausė ir profesoriaus Vytauto Landsbergio svarstymus apie Lietuvos bei tarptautinę padėtį.

„Mes esame pasaulyje, kuriame dedasi labai fatališki dalykai. Neturime atrodyti, kaip pasitraukę į krūmus ar sukišę galvas į smėlį. Mes turėtume turėti savo nuomones ir gal rekomendacijas“, – kalbėjęs V.Landsbergis.

lrytas.lt teigimu, TS-LKD garbės pirmininkas savo partijos kolegoms davęs ir keletą patarimų, kaip šioje situacijoje turėtų elgtis TS-LKD.

Visų pirma, dėl to, ką kalbėti ir ko nekalbėti apie Europos Sąjungą. Kadangi šių dienų Rusija atvirai skelbia Europos Sąjungą savo priešu, tai Lietuva… „turėtų pabrėžti tikėjimą Europa, vengti madingų puldinėjimų prieš Europos Sąjungą, laikytis proto vien todėl, kad alternatyvų Lietuva neturi“, – profesoriaus žodžius atpasakoja lrytas.lt žurnalistė Modesta Gaučaitė. Kodėl tai vadinama „laikytis proto“, jau kita kalba.

V. Landsbergis prisiminęs ir referendumą dėl žemės. Sprendžiant iš pateiktos citatos, jis ir vėl pasidžiaugęs, kad referendūmas, kaip jis ne kartą leidęs sau „pažaisti žodžiais“, buvęs sužlugdytas. „Pažaidė“ ir šįkart – lrytas.lt teigimu, Tautos valiai įvardyti pasiūlęs naujadarą „Lietšitas“. „Nepamirština, kad dar prieš Brexitą galėjome išsišokti su „Lietšitu“ – kvailu referendumu prieš Europos sutartį. Tąsyk būtume buvę pirmieji ES griovėjai“, – neva teigęs profesorius.

lrytas.lt publikacijoje teigiama, kad V.Landsbergis paraginęs savo kolegas partiečius matyti ir NATO vienybei iškilusias grėsmes. Profesoriaus manymu, jei kiltų karas tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Šiaurės Korėjos, greičiausiai jas pamatytų ir kiti. Mat kartą taip jau buvę: per „puolimą iš Afganistano“, V. Landsbergio teigimu, „NATO vos prisiminė, kad turi būti JAV pusėje“...

V. Landsbergis aptaręs ir padėtį Vokietijoje. Pasak jo, ši situacija rodo, „kaip gali būti susilpninta ir miunchenizuota visa Europos Sąjunga“. Lietuvos atsakas, lryto.lt žodžiais, „turėtų būti bent jau vidinė vienybė, vengimas peštynių ir susiardymo dėl antraeilių dalykų“. Ar būtų tikslu apibendrinti vienu žodžiu: „patylėti“? Tik įdomu, ar taip patylėdami ir patys „miunchenizuotumės“? Ir kaip tai „pateisinama“ žinant Lietuvos istoriją?..

V. Landsbergis užsiminė ir apie Astravą. „Karas vyksta. Lietuva patiria agresiją. Iš rytų, tai yra Astravo branduolinė agresija. Kažkoks ministras pasakė, kad jei sprogs, turėsime 2 valandas evakuoti Vilnių, bet tai paveiks žmonių sąmonę, jau nekalbant kokį vandenį žmonės gers. Tai yra didžiausias kerštas už Nepriklausomą Lietuvą“, – pasak lrytas.lt, kalbėjęs V.Landsbergis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

man tai labai nepagarbu kalbėti apie Lietuvą taip:       2017-12-6 20:41

“Liet-šit-as”..., fuij.

Kaip išmoko       2017-12-5 14:14

partškoloj kalbėti, taip ir kliedi visus tuos metus - nieko naujo neišmoko, tik pavadinius ir šalis keičia.

G.P.       2017-12-4 14:32

Konservatoriais pasivadinę neomarksistai savo plenume svarstė būdus, kaip ir toliau stručio pavyzdžiu galvą laikyti įkišus į smėlį.

Aurosovietinės nomenklatūros patriarchas pasidalino savo įžvalgomis.

kubylius       2017-12-3 20:08

-Jokie bielarusai jokios elektrinės ten nestato. Pats mačiau.

ribotai       2017-12-3 19:25

Astravo monstrą prisiminė, bet kad ant Neries net nesiruošiama statyti jokios užtvankos, kurį leistų šiek tiek laisviau kvėpuoti avarijos atveju, pamiršo. Kaip ir išvis tylima visos ES lygmeniu dėl ruteniu-106 užterštų teritorijų. O avarijos mastą vaizdžiai parodo tai, kad ruytenis-106 buvo užfiksuotas ir gerokai ryčiau - Krasnojarsko krašte.
https://charter97.org/ru/news/2017/12/3/271187/
Kas bus su žaliavinėmis Rusijos prekėmis iš ten? Bus ribojimai, kontrolė, ar nieko? Lietuvos, o ir visos ES, pašarų gamintojai pirks pašarinius grūdus iš ruteniu-106 užterštų vietovių? Tas pats ir su mediena.

nei aria nei sėja       2017-12-3 19:00
Runkeliams       2017-12-3 18:40

Visos Lietuvos runkeliai vienykitės!!! Mes nugalėsim.

Julius       2017-12-3 15:55

Pas maršalą parako parakinė dar yra daug. O šiaip tai vaizdas liūdnas idant sovietinisus nekenčia demokratijos.

Priminimui       2017-12-3 15:30

Kokie jo vardas/pavarde?

Griuvus Europos Sąjungai, o Merkel nuėjus nuo vald       2017-12-3 15:29

Gali nebelikti kam apsaugoti užsienio jėgų klientus ir išlaikytinius Lietuvoje nuo atsakomybes už valstybes išdavyste. Pavardžių neminėsiu, nes jų daug.

priminimas nuomonei       2017-12-3 14:39

Tas, kuris organizavo referendumą dėl žemės nepardavimo, buvo rastas “nusižudęs” kraujo klane kaip tik prieš saugiklių prieš žemės pardavimą užsieniečiams panaikinimą.

Kas čia daros? Kas čia daros?        2017-12-3 14:00

https://www.youtube.com/watch?v=dazH8w4h1io

1:51 Įvykiai Lietuvoje. Seimas panaikino saugiklius žemės pardavimui. Sorošo talkininkai iš ...

Kęstas (2)       2017-12-3 13:57

Lietuvos valdžiai tik Putinas ir jo draugai įdomu. Jei Putino nebūtų, tai reikėtų jį išrasti. Juk visai nežinome, kaip tvarkytis namie. Apsivelki mėlynu apsiaustu, paloji ant Putino mėnulio ir ramiai eini padorią algą atsiimti.
Socialinio turto fondas, kaip tvaraus šiuolaikinės ekonomikos vystymo priemonė:
vis labiau robotizuojama ekonomika sukuria vis daugiau turto, bet vis mažiau gerai apmokamų darbo vietų. Todėl ekonomistai Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje ir kitur stebisi, kad BVP auga, o žmonės skursta. Ką daryti? Yra pasiūlymas kurti socialinio turto fondą, kaip Aliaskoje ar Norvegijoje, ir paskirstyti žmonėms didvidendus iš šio fondo, nepriklausomai nuo uždarbio. “Viena iš priemonių pritraukti turtą į fondą būtų pakeisti Europos centrinio banko būdą pumpuoti pinigus į ekonomiką.
Šiuo metu centrinis bankas tam perka iždo obligacijas. Jei vietoj to mes panaudotume tuos naujai sukurtus pinigus, kad nusipirktume akcijas ir obligacijas, kurios vėliau būtų deponuojamos į socialinio turto fondą, tai palaipsniui socializuotų turto nuosavybę be jokių papildomų mokesčių kam nors iš mūsų.
Kaip teigė Rogeris Farmeris ir Miles Kimball, tokio pobūdžio turto įsigijimas taip pat gali būti padidintas per ekonomikos nuosmukį, leidžiant Europos Sąjungai santykinai pigiai įsigyti didelę dalį nacionalinio turto, kartu stabilizuojant finansų rinkas ir skatinant ekonomiką. Kaip jau minėta, per pastaruosius kelis dešimtmečius tokie turto fondai buvo sėkmingai įgyvendinami Aliaskoje ir Norvegijoje, panaikinant bet kokias abejones dėl jų praktinio gyvybingumo. “Aliaskos fondas” buvo sukurtas 1976 m. JAV respublikonų gubernatoriaus Jay Hammond ir padidėjo iki 62 milijardų dolerių vertės. Paprastais metais kiekvienas Aliaskos pilietis, įskaitant vaikus, iš fondo gauna dividendus nuo maždaug 1000 iki 2000 dolerių. Neseniai Norvegijos fondas pasiekė 1 trilijono dolerių vertės vertę,
o vien tik per paskutinį ketvirtį papildomai gavo 23 mlrd. USD investicijų grąžą arba apie 4500 JAV dolerių kiekvienam norvegui ir lietuviui, persikrausčiusiam pastoviai gyventi į Norvegiją. Skirtingai nei Aliaskoje, Norvegija naudoja savo fondą ne tiesiogiai išmokėti dividendus, bet kaip pajamų šaltinį savo garsiai ir turtingai gerovės valstybei.” Tai klausimas, kurį verta iškelti mūsų kandidatams į Europos parlamentą ir mus valdantiems čia, Lietuvoje. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Kęstas        2017-12-3 13:48

Kol mes Lietuvoje užsiimame tik vienu dalyku, reikalai pasauly keičiasi taip,
kad ir mums jau reikia atkreipti dėmesį. Muitų saulės baterijoms įvedimu prasideda Vakarų muitų karas su Kinija: “Amerikiečių gamintojai teigia, kad pigios saulės baterijos buvo neteisėtai finansuojamos Kinijos vyriausybės. Kinijos gamintojai gavo naudos iš pigių paskolų iš vyriausybės valdomų bankų. Netgi kai kurios Kinijos bendrovės, kurios nuolat kovojo su nuostoliais ir susidūrė su sunkumais, mokant paskolas, sugebėjo išlikti. Tokie Kinijos gamintojai “yra techniškai nemokūs, tačiau jie vis dar gauna kapitalą”, - sakė Markas Widmaras, “Phoenix” pagrindinio gamintojo “First Solar” vadovas.Per pastaruosius penkerius metus Jungtinės Valstijos jau nustatė Kinijos saulės baterijų tarifus, paskatindami Kinijos gamintojus pasitraukti iš Kinijos ir statyti didžiules Pietryčių Azijos gamyklas. Dabar Trumpo administracija nurodė, kad ji gali padidinti spaudimą, leisdama taikyti tarifus visoms saulės baterijų grupėms, įskaitant Pietų Azijos šalis. Administracijos pareigūnai iki šiol leido dvi saulės kolektorių įmonėms su gamyklomis Jungtinėse Amerikos Valstijose paprašyti Vašingtono visų saulės elementų importo muito tarifų.” Lietuvos atstovai Briuselyje neblogai uždirba (ar ne, Gabrieliau Landsbergi, senelio dėka pasišildęs europarlamente?), bet jie nieko ten nedaro, tik retkarčiais surašo kokį nors popierių, vertą tik pasišluostyti.
Kadangi Kinija sukčiauja prekyboje, seniai reikėjo Kiniją prispausti muitais,
kad Lietuvoje auginti pramonę. Kodėl turime laukti, kol tai padarys prezidentas Trumpas, ir taip turintis daug rūpesčių su Iranu ir Šiaurės Korėja? Vyti Landbergių giminę ir kitus dykaduonius iš ES struktūrų ir iš Seimo. Jūs galvojate palaukti, kol prezidentas Trumpas išeis į pensiją, ir toliau daryti, ką darėte iki šiol? Neišeis. “Neseniai atliktoje 28-nerių šalių gyventojų apklausoje 62 proc. respondentų baisisi globalizacija; 55 proc. mano, kad užsieniečių antplūdis kenkia užsieniečius priimančių šalių ekonomikai ir kultūrai. Šios tendencijos ypač ryškios Jungtinėse Valstijose. Du trečdaliai amerikiečių yra susirūpinę dėl imigracijos. Trys ketvirtadaliai mano, kad vyriausybė turėtų apsaugoti vietines darbo vietas
ir pramonę, net jeigu tai sulėtina augimą.”
Taip kad, Skverneli, žmonės Lietuvoje ir pasaulyje nesidžiaugia tavo BVP augimu,
o klausia, kas man iš to? Ruoškis atsakyti į šį klausimą. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

nuomonė       2017-12-3 12:41

nuomonė: nė viena valstybė negali egzistuoti be ekonomikos. Žemė vienintelis Lietuvos ekonomikos vystymo garantas esant bet kokiomis palankioms ir nepalankios gyvenimo sąlygoms - dabar parduodama užsieniečiams net žemė bus- saugikliai panaikinti. Sukama į vegovinę santvarką  kur bus užsieniečiai žemvaldžiai ir vergai lietuviai?

zabiela.       2017-12-3 11:57

ne be dėdulės ir dar įslptintų 70 čiai metų pagalbos, ir gavosi lietšitas.be lito ,be banko,be laivyno ,be atominės ir greit be žemės,su svetima kariuomene.

Štai kas       2017-12-3 11:55

Tai šio šizofreniko dėka buvo sužlugdytas referendumas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams. Nu blin.

Apolitas to Tarabilda        2017-12-3 11:52

Vaikai ir suvaikėję sarkazmo/ironijos nesupranta. Iš kurių tamsta būsite?

Tarabilda       2017-12-3 11:38

Naujas anekdotas - Landsbergis - demokratas.

Apolitas to Tarabilda       2017-12-3 11:14

Išdrįsiu tamstai paprieštaraut. Manau, tokio lygio demokratijos specialisto dar paieškoti reiktų...

Ar man vaidenasi,       2017-12-3 10:59

ar vis dėlto jis sako š..., t.y. “Lietuvos+š...”?

Tomas       2017-12-3 10:50

Ne gaila bet gėda dėl tokio nusišnekėjimo,alternatyva visada yra -būti nepriklausomam ir nesusaistytam visokiomis žeminančiomis sutartimis.Pone Landsbergi,ar lietuviai prieš balsuodami eu referendume žinojo bent vieną tos vadinamos sutarties sąlygą.Atsakau už tamstą-nežinojo,todėl visa ta sutartis yra totali apgavystė ir yra niekinė t.y. negaliojanti. Remdamiesi tuo nelemtu referendumu jūs net konstituciją drįstate klastoti .KAM JŪS TARNAUJATE LANDSBERGI?

Tarabilda       2017-12-3 10:48

“Laisvės šauklio” bankrotas. Totalus. Jam, matai kažko užkliūna Brexitas, už kurį Referendume pasisakė dauguma JK piliečių. Blogai senukui su demokratijos supratimu, ir kuo senyn, tuo blogyn.

patikimas tas Landsbergis       2017-12-3 10:42

puikiai tarnauja Dievo išrinktajai tautai smile
——
(o lietuviai? a tegu emigruoja ar lenda į bunkerius - neišrinko Landsbergį prezidentu, nepritaria kubiliaus mizantropijai - nerenka konservatorių)

čiombė.       2017-12-3 10:37

taip vadinamas profesorius nuodų šalinimui sėkmingai naudoja abi angas.

$+$       2017-12-3 10:34

O lietuvių kalbą “turteja”. Dabar jau žinome kaip versti į lietuvių kalbą Brexit. Per pusę metų išplaukėme į tarptautinius vandenis.

O kažkokie nevykėliai dar ginčijasi, kokius kūrinius įtraukti į mokyklų lietuvių kalbos programą! Kai turime tokius literatūrinius “šedevrus”.
“Santykis yra viskas”  (Vytautas LANDSBERGIS 2017 05 25 Lietuvos žinios)

AAA       2017-12-3 10:29

Nuvylė. Gaila.

Apolitas Runkelis-Patvorinis       2017-12-3 10:17

Profesorius siūlo nekišti galvos į smėlį. Daug saugiau yra kuo giliau sukišti galvas euroglobalistams į sėdimąją. Į eurošitą.


Rekomenduojame

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.