Savivalda

Vytautas Kabaila. Visuomenininkų žodis, arba Perversmas dėl perversmo?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 18 d. 21:24

3     

    

Vytautas Kabaila. Visuomenininkų žodis, arba Perversmas dėl perversmo?

Šiauliuose, likus penkioms dienoms iki Šv. Kalėdų, susiformavusi nauja partinė dauguma ketina atstatydinti tiesiogiai rinkto mero Artūro Visocko politinio-asmeninio pasitikėjimo komandos narius – pavaduotoją Domą Griškevičių bei administracijos direktorių Eduardą Bivainį.

Pastebėtina, kad nepasitikėjimą pareiškusių Tarybos narių argumentai iš tiesų skuboti, per mažai gyvi ir per silpnai įtikinantys (daugiau =r. ČIA).

Galima buvo rimčiau padirbėti ir paieškoti svaresnių argumentų, susijusių ne tik su pažadėtais ir nenuveiktais darbais, bet ir su netinkamai nuveiktais darbais.

Bet jei opozicija tokių darbų per pusantrų metų nepastebėjo, tai jų tiek daug, kaip įprasta, gal ir nebuvo.

O gal tai, kas buvo negerai padaryta, kartu darė ir pozicija, ir opozicija, todėl nėra ir kaip kritikuoti? Todėl ir lieka galimybė kritikuoti tik dėl įsipareigotų, bet nepadarytų darbų.

Įprastai iš užimamų pareigų atleidžiami žmonės dėl blogai arba labai blogai padarytų darbų, o ne dėl nepadarytų arba ne visų padarytų darbų. Dėl nepadarytų arba ne visų padarytų darbų, įprastai, bent jau pirmajam kartui tai jau tikrai, skiriami įspėjimai, kartais gal net ir griežtesni įspėjimai.

Tai teikia pagrindą prielaidai, jog opozicijai priklausančių grupės tarybos narių 2016 m. gruodžio 8 d. pasirašytame rašte „Dėl 2016-11-30 rašto „Dėl nepasitikėjimo pareiškimo“ papildymo“ gal yra nurodyti tik antraeiliai nepasitikėjimo vicemeru ir administracijos direktoriumi motyvai.

Kyla ir klausimas: kur opozicijos iniciatyvos, pastangos ir siūlymai dėl tų darbų, kuriuos turėjo daryti, bet nedarė administracijos direktorius ir vicemeras?

Na, imkime, kad ir tokį pasižadėtą, bet neįvykdytą (o gal net ir nepradėtą) valdančiųjų darbą: „Atliksime savivaldybės turto ir įmonių ekonominio naudingumo vertinimą siekiant optimaliausio ir racionaliausio jų valdymo“.

Tačiau ... tokių ir panašių įsipareigojimų nevykdė nė viena buvusioji miesto valdžia, o dabartinė opozicija per daugiau nei metus taip ir nesidomėjo, ar šie įsipareigojimai vykdomi, o jeigu nevykdomi, tai kodėl ir kada bus pradėti vykdyti.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad nėra jokių garantijų ar bent požymių, jog naujai paskirtas vicemeras ir naujai paskirtas administracijos direktorius tokius ir panašius įpareigojimus vykdys, jog naujoji Tarybos dauguma juos skatins tai daryti.

Juk tokių ir panašių įsipareigojimų vykdymas užtikrinant, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų naudingi, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų valdomi optimaliai ir racionaliai, panaikins visas įrengtas politikų lesyklas ir savivaldybėje, ir savivaldybės įmonėse.

Čia galbūt slypi ir paaiškinimas, kodėl valdantieji nevykdė įsipareigojimo užtikrinti, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų naudingi, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų valdomi optimaliai ir racionaliai.

Atėjusi naujoji valdančioji dauguma šio įsipareigojimo, matomai, taip pat nevykdys, o mažuma tokio vykdymo nereikalaus. Juk ir Tarybos mažumai byra pakankamai gausūs trupiniai iš savivaldybėse ir jų įmonėse įrengtų lesyklų.

Nesutariama tik trumpam ir dėl vieno – kas ir kada priklausys valdančiajai daugumai ar valdomajai mažumai, kas ir kada trupinius iš savivaldybės ir jos įmonių veš sunkvežimiais, o kas – rankiniais karučiais. Tokių trumpų nesutarimų metu kartais ir gana skaudžiai apsikandžiojama.

Nors opozicija ir priekaištauja merui, kad šis nesikalba ne tik su jais, bet ir su miesto bendruomene, tačiau reiktų pastebėti, kad ir opozicija dėl savo ketinimų versti miesto valdžią taip pat nesitarė su miesto bendruomene.

Ką mes, kaip visuomenininkai, šiuo atveju galėtume patarti valdančiajai daugumai ir opozicijai, neseniai tapusiai valdančiąja dauguma?
Pakeitus vicemerą Domą Griškevičių ir administracijos direktorių Eduardą Bivainį opozicijos pasiūlytais kandidatais, kažin ar pasikeis kas nors mieste į gerąją pusę, tik įsivyraus betvarkė ir chaosas.

Šiuos postus užėmę nauji asmenys, kuriuos parinks ir pasiūlys opozicija, kažin ar užtikrins, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų naudingi, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų valdomi skaidriai, optimaliai ir racionaliai, nes po pasibaigusio triukšmo niekas jiems tokių reikalavimų net nebekels.

Kažin ar bus užtikrintas ir kitų darbų, kurių nedaro dabartiniai vicemeras ir administracijos direktorius, vykdymas.

Gal vertėtų opozicijai dar šiek tiek pagalvoti, ar remiantis dabartiniais argumentais verta atleisti iš darbo vicemerą ir administracijos direktorių?

Gal, bendradarbiaujant su visuomenininkais, taip pat ir su mūsų asociacija, opozicijai labiau apsimokėtų įtikinti miesto merą Artūrą Visocką, vicemerą Domą Griškevičių ir administracijos direktorių Eduardą Bivainį, kad jie privalo ne tik neinicijuoti ir nepriiminėti blogų sprendimų miestui, bet ir vykdyti prisiimtus miestui reikalingus įsipareigojimus, kurie numatyti buvusios valdančiosios daugumos 2015–2019 m. programos priemonių įgyvendinimo plane?

Mes, kaip visuomenininkai, negalime daug gero pasakyti apie vicemero Domo Griškevičiaus ir administracijos direktoriaus Eduardo Bivainio per pusantrų metų nuveiktus darbus, tačiau, mūsų nuomone, tam, kad jiems pareikšti nepasitikėjimą ir juos atleisti iš užimamų pareigų, reikėtų gerokai rimtesnių argumentų, nei teikia grupė tarybos narių 2016 m. gruodžio 8 d. pasirašytame rašte „Dėl 2016-11-30 rašto „Dėl nepasitikėjimo pareiškimo“ papildymo“.

Be to, būtų gal ir pakankamai išmintinga, jei savivaldybės politikai, prieš imdamiesi ką nors reikšmingesnio skirti ar atstatydinti, prieš tai pasitikrintų savo argumentus ir turimą informaciją pasitardami su suinteresuotosios visuomenės atstovais, t. y. su bendruomeninių ir viešąjį interesą mieste ginančių visuomeninių organizacijų vadovais.

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“
pirmininkas Vytautas Kabaila

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vytukai       2016-12-31 18:53

neverkšlenk dėl savo draugelio Domuko Griškevičiaus, kurio pagrindinis darbas nešiotis klouno šypseną

TODĖL       2016-12-18 22:48

Štai kodėl šitiek metų sėdim Š...krūvoj. Visi patapo dideliais politikais. Jiems Lietuva -tai sostinė Vilnius. Visos problemos -tai netikę prezidentai ar seimo nariai. Gyvenimas provincijoje ir jos žmonės nebesvarbūs? Ar nuo chaoso savivaldoje turtėjam? Geriau gyvenam? Emigrantai ėmė grižti nano?

zabiela.       2016-12-18 22:33

manot rokiškėnam svarbu kas šiauliuos atsistatydino, arba šiauliečiam, kas atsistatydino anykščiuos ar utenoj.baikit.


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.