Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Vytautas Bakas meta pirštinę – ar Darius Jauniškis ir jo pavaduotojas Rimantas Bridikis ją pakels?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 9 d. 6:50

16     

    

Vytautas Bakas meta pirštinę – ar Darius Jauniškis ir jo pavaduotojas Rimantas Bridikis ją pakels?

Dar kartą atkreipiame dėmesį į Vytauto Bako pareiškimą, išsakytą iš Seimo tribūnos birželio 4 dieną, laukdami, koks bus VSD generalinio direktoriaus Dariaus Jauniškio bei jo pavaduotojo Rimanto Bridikio atsakymas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien atsisakė tenkinti kelių kolegų užgaidą atimti iš manęs leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Jis galėjo pasielgti kitaip ir taip įtvirtinti pavojingą, su demokratija nederantį precedentą, kuomet pakaktų Šimo, Mackevičiaus, Jaručio, Gaižausko ar Kirkilo pageidavimo ir bet kuriam Seimo nariui ar valstybės tarnautojui galima būtų suvaržyti mandatą, galimybę tarnauti valstybei ir jos žmonėms.

Tačiau nepagrįsti puolimai žemina mano garbę, todėl sutinku tikrintis poligrafu kartu su VSD vadovais.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nesivelia į „makles“, kurias kurpia politinę daugumą turintys veikėjai, jis priėmė logišką sprendimą ir remiasi tik kompetentingų institucijų informacija.

Seimo pirmininkas taip pat pranešė, kad Valstybės saugumo departamente (VSD) šiuo metu vykdomas tyrimas dėl galimai neteisėto VSD įslaptintos informacijos atskleidimo.

Neturiu ko slėpti, savo pareigas atlikau sąžiningai, buvau ir esu viešojo intereso pusėje. Mano veiklos ginant viešą interesą nesaisto svarstymai, ar tai naudinga ar žalinga vienai ar kitai politinei jėgai.

Esu pasirengęs pasitikrinti poligrafu, pasirengęs tai daryti viešai.

Primenu, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narių A. Šimo, D. Gaižausko, J. Jaručio, G. Kirkilo, A. Gumuliausko ir M. Mackevič prašymas atimti iš manęs leidimą dirbti su įslaptinta informacija grindžiamas tuo, kad, esą, atskleidžiau tai, ko negalėjau atskleisti, kai matydamas būtinąjį reikalingumą ir viešąjį interesą, neleidau numarinti pranešėjo informacijos apie galimą neteisėtą įslaptintos žvalgybinės informacijos rinkimą ir perdavimą asmenims, kurie neturėjo teisės su ja susipažinti.

Užuot atlikę išsamų tyrimą, kaip tai pasiūliau šių metų pradžioje, šio komiteto ir frakcijos vadovai daro spaudimą VSD, kad šis persekiotų pranešėją. Kelia kaltinimus niekaip jų nepagrįsdami.

Pvz., ką reiškia daugybiniai darbo su įslaptinta informacija pažeidimai, kas juos nustatė, kokie jie, tie atvejai?

Jei trumpiau – esu kaltinamas išdavęs valstybės paslaptį. Tai netiesa. Tačiau tai rimtas kaltinimas.
Esu pasirengęs pasitikrinti melo detektoriumi viešai dėl to, ar esu išdavęs valstybės paslaptį.

Poligrafo naudojimo įstatymo 5 straipsnio 5 ir 6 dalys numato atvejus, kai atliekami tyrimai poligrafu:

- tiriant nusikalstamas veikas ir vykdant jų prevenciją, tiriant kitus teisės pažeidimus, jeigu šios veikos ir kiti pažeidimai yra susiję su nustatytos darbo, susipažinimo su įslaptinta informacija ar tokios informacijos naudojimo bei saugojimo tvarkos pažeidimu;

- kai yra pagrindas manyti, kad asmeniui daromas neteisėtas poveikis, turintis reikšmės nustatytai susipažinimo, darbo su įslaptinta informacija tvarkai, tokios informacijos naudojimui bei saugojimui.

Esu pasirengęs sėstis prie vadinamojo melo detektoriaus su ta sąlyga, jei VSD direktorius Darius Jauniškis ir jo pavaduotojas Rimantas Bridikis taip pat sutiks pasitikrinti melo detektoriumi nepriklausomoje institucijoje, atsakys į klausimus, ar jie kišosi į Prezidento kampanijos rinkimų procesą, ar teikė informaciją pasirinktiems kandidatams, ar jų pavedimu buvo renkama įslaptinta informacija iš žvalgybos duomenų bazių apie asmenis (verslo, politikos, meno, kultūros, žiniasklaidos atstovus), ar ji buvo perduota kandidatui į Prezidentus Gitanui Nausėdai arba jo atstovams?

Ar tai padaryta Dariaus Jauniškio (jo pavaduotojo) pavedimu per trečius asmenis, ar tiesiogiai? Ar informacija buvo perduota asmenims, kurie neturi teisės šios informacijos gauti? Ar minimi VSD vadovai yra davę žinomai neteisėtų pavedimų savo pavaldiniams? Ar VSD direktorius, jo pavaduotojas gavo informacijos apie galimą Prezidento rinkimų kampanijos neteisėtą, neskaidrų finansavimą arba kitokią paramą, kurios kandidatai nedeklaravo? Sutikite – tai svarbūs klausimai, kurie lemia kiek pažeidžiami svarbių mūsų institucijų vadovai?

Rimtą grėsmę matau tame, kad informacija apie pranešėjo pateiktą informaciją nebuvo iš esmės tiriama. Nebuvo apklausti net pareigūnai, kuriems VSD vadovas galėjo duoti neteisėtus nurodymus. Priešingai, buvo puolami tie, kurie parlamentinę kontrolę atliekančiam Seimui pateikė svarbią informaciją apie galimus piktnaudžiavimus specialiosiose tarnybose.

Nors NSGK komitetas patvirtino, kad tokia informacija buvo renkama, nebuvo net aiškinamasi, kam ši informacija buvo perduota, kaip dokumentuotas šis procesas, kur informacija saugoma ir ar ji saugoma.

Mes turime pasitikėti specialiosiomis tarnybomis, turime būti tikri, kad jų veikla neperžengia įstatymų, kad kažkurie vadovai ir pareigūnai neaptarnauja atskirų politikų, verslo ar interesų grupių. Turime būti tikri, kad VSD atspari politizavimui, nėra naudojama konkurencinėse kovose versle, politikoje.

Jūs turėsite progą tuo įsitikinti. Aš taip pat turėsiu progą apginti savo garbę nuo žmonių, kurie dėl politinių motyvų ir keršto bando ją suteršti.

Taigi, mano pasiūlymas remiantis Poligrafo naudojimo įstatymo 5 straipsniu: vykstant tikrinimui, ar nebuvo nutekinta slapta informacija, priimti sprendimą dėl tyrimo atlikimo, kuriame esu pasirengęs atsakyt į klausimą, ar kam nors esu nutekinęs įslaptintą informaciją, išdavęs valstybės paslaptį.

Kviečiu, kad į šį bei kitus klausimus atsakytų ir p. Darius Jauniškis bei jo pavaduotojas Rimantas Bridikis.

Šį pareiškimą šiandien perskaičiau Seimo plenariniame posėdyje.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Poligrafas nieko vertas       2020-06-12 2:59

Viena drukta vyruka ir jo meiluze apklause su tuo poligrafu, buvo reakcijos ir tt, bet teisesauga popierius su profo isvada matyt WC pakabino. Vienose bylose poligrafas wow svarbus, o kitose nulis. Cia kaip Bakui pasiseks…

Betgi       2020-06-10 14:58

Kodėl niekas neanalizavo Bako spaudos konferencijos, kai jis nelogiškai ir padrikai mekeno, kalbėjo vėjus išeidamas iš LVŽ frakcijos? Labai jau neaiškus tas Bakas.

babune       2020-06-10 10:26

Bakai,turi zinoti,kad poligrafas nera tas instrumentas,kuris 100% tarnauja vienam ar kitam irodymamas.Teismai tai nepriima,kaip uz negincijama irodyma.Tai vadinama tas veiksmas,kai nelieka vilties,tad griebi uz siaudo?Tave jau sunku aplamai suprasti-ko tu nori?

Kis       2020-06-10 10:19

gaila,bet tu bakai jau esi tik otrabotka,niekam neidomus?

Keista frazė       2020-06-10 8:02

Esu pasirengęs pasitikrinti melo detektoriumi viešai dėl to, ar esu išdavęs valstybės paslaptį.

Petras       2020-06-9 21:18

Pasitikiu Baku ,manau saziningas doras pilietis ir seimo narys,na kporumpui trisdesimtmecio vagims ir kriminalui rakstis,sekmes jam…

Trabantas       2020-06-9 18:02

Kalbėdamas apie politinę šliurę turėjau galvoje A. Maldeikienę, o dar didesnės išmieros - D. Grybauskaitę.

Trabantas       2020-06-9 18:00

Politinis šou - dalykas rimtas. Prisiminkime politinės šliurės šou per visus TV kanalus, Delfius ir kitur. Rezultatai yra akivaizdūs, bet Bako atveju yra visiškas šnipštas, nes jis į šou pastarųjų buvo nepakviestas. Todėl dabar ir visiems nusispjaut į jo pareiškimus. Politikas neturėtų taip apsiskaičiuoti, kad kitas politinis mėšlas taip lengvai jį galėtų marginalizuoti. Išsikasė pats sau duobę, nepasirūpinęs saugikliais, todėl į ją ir buvo įstumtas. Melo detektorius šiuo atveju yra tik tuščia ir pigi retorika.

Nuomone       2020-06-9 17:35

Iš pradžių Bakas atrodė patikimas valstietis, vėliau tapo ni ryba,ni miasa,nesuprasi su kuom jis eina, valstiečius metė,tai su Kubilo saika?Nesuprastas,todėl niekam nereikalingas.

Povilas       2020-06-9 15:03

Ačiū. Galit atsiimt savo kepurę.
Užsidėjau - nepadeda smile
Matau ir girdžiu tą patį - tuščią kalbėjimą dėl įspūdžio naiviesiems.
Galiu prognozuoti ir rezultatą - nuliukas be pagaliuko.
Na, nebent antroji pusė pasijungs. Tuomet “show must go on”. Gal net iki pat rinkimų.

Povilai,       2020-06-9 11:34

didelių karščių dar lyg ir nebuvo? smile Užsidėk kepurę.

Povilas       2020-06-9 11:09

Šou (angl. show) – tam tikras vaidinimas – pramoginis renginys (kartu ir reginys), kuriuo norima padaryti įspūdį publikai.
Šou gali daryti ir dori žmonės ir niekšai. Visvien tai yra tik šou.

Komentavusieji,       2020-06-9 10:49

ar jūs esate VSDešnikų šuneliai? Kas jums nepatinka - kad Bakas pasiryžęs įrodyti savo teisumą? To leisti negalima - taip pasakytų tikras KGBistas. Taip ir turi būti daroma - mano doras žmogus, bet ar jų dar yra seime?  Kas yra VsD? Įrodykite, jog tai ne KGBistų irštva? Visai nesunku, jeigu viskas daroma pagal įstatymus.  O gal ten jau kažkam svyla?  Kodėl galima juodinti bet ką, jeigu užsimanys kokie šimai? O įrodyti tiesą - jau negalima? Tad nors atsakykite - kokioje valstybėje gyvename - gal vis dar LTSR? Nes pilna niekšelių, besielginačių kaip anuomet LTSR.Elgesys su Baku bus testas.

Povilas       2020-06-9 9:52

Neblogas šou.

Išties       2020-06-9 9:19

V.Bakas,manau, neteko pasitikėjimo daugelio lietuvių,piliečių ,,akyse ir ausyse”,kuomet perteklinio politinio susirekšminimo vedamas atsisakė Žaliųjų valstiečių frakcijos Seime.Šį minėtų rinkėjų nepasitikėjimą dar labiau sustiprina ir tai,kad šis politikas politiškai ir morališkai susidėjo su prastos politinės reputacijos,visomis išgalėmis besilaikančiu Seimo vadovo kėdės,V.Pranckiečiu.Deja.Tad,Tamsta V.Bakai,mestas jūsų pirštines galima pakelti,jeigu jo švaros.

poligraf poligrafyč       2020-06-9 8:22

želaju čtoby vsie


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.