Vytautas A. Matulevičius: „Tai bus testas, kuris parodys, kas iš Seimo narių už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes“

Ramutė Bingelienė   2016 m. balandžio 30 d. 15:10

7     

    

Vytautas A. Matulevičius: „Tai bus testas, kuris parodys, kas iš Seimo narių už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes“

Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius įregistravo pasiūlymą papildyti Darbo kodekso 138 straipsnį nauja nuostata, kuri įpareigotų darbdavius skirti darbuotojų skatinimui ne mažiau kaip 25 procentus gaunamo pelno.

„Lietuvoje darbuotojų atlyginimai ir toliau išlieka vienais iš mažiausių Europos Sąjungoje, nors pagal daugelį kitų rodiklių mūsų valstybę jau galima laikyti Bendrijos „vidutinioke“, – teigia V. A. Matulevičius. – Akivaizdi disproporcija tarp darbo užmokesčio ir šalies ūkinės pažangos patvirtina, kad šio reiškinio priežastys slypi ne tiek objektyviose galimybėse, kiek subjektyviame darbdavių nenore proporcingai dalytis bendromis pastangomis sukuriama verte. Apie tai byloja ir faktas, kad menkus atlyginimus moka ne tik tie darbdaviai, kurie neišgali mokėti daugiau, bet ir ta jų dalis, kuri išsiskiria didžiulėmis pajamomis bei pelnais. Siūlomas Darbo kodekso papildymas nuostata, įpareigojančia darbdavius skirti darbuotojų skatinimui ketvirtadalį gaunamo pelno, būtų esminis žingsnis į priekį, įtvirtinant socialinį teisingumą ir mažinant netoleruotiną socialinę atskirtį bei skurdą. Tai taip pat sumažintų emigracijos mastus, kurie jau ima kelti pavojų tautos išlikimui.“

Konkrečius darbuotojų skatinimo dydžius ir tvarką V. A. Matulevičius siūlo numatyti kolektyvinėse ar darbo sutartyse. Lėšų suma, skirta darbuotojams skatinti, nebūtų apmokestinama pelno mokesčiu. Tačiau pagal galiojančią tvarką nuo išmokėtos sumos būtų skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis. Seimo nario tvirtinimu, balsavimas už jo siūlymą bus principinis ir parodys, kas iš parlamento narių – už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalaitis       2016-05-1 10:53

dzyvų dzyvai, senam pakalikui krikščioniškosios ir socialinės vertybės parūpo.

Raigerdas       2016-05-1 8:49

Čia komentatoriai rašo, kad Matulevičius svaigsta, tačiau jis veltui nesvaigsta. Jis vėl nori į Seimą. Patiko jam ten sėdėti, o be to ir atlyginimas ir privilegijos ten neblogos. Tai, kodėl nepasėdėti už tokį atlyginimą? Bet dabar artėja rinkimai, todėl reikia kažką pasakyti REIKŠMINGO. Ir tas REIKŠMINGAS dalykas, pasirodo yra tame, kad “patikrinti”:  “kas iš parlamento narių – už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes”. Sovietmečiu buvo naudojami sureikšminimui Komunistų partijos suvažiavime nuskambėjusios frazės arba Lenino frazės, o dabar “krikščioniškosios vertybės” ir socialinis teisingumas. Tik komunistai nors pacituodavo kažką, o Matulevičius net tingi pacituoti, ką jis turi omeny, sakydamas apie krikščioniškas vertybes, gal celebatą? Pats Matulevičius gauna neblogą atlyginmą pamiršęs visas krikščioniškąsias vertybes, nes bet koks vadovas negali sau kelti atlyginimų šiaip sau užsinorėjęs. O štai Seim narys, pavyzdžiui, R. Žilinskas siūlo padidinti kanceliarines išlaidas nuo dabar esamų 680 eurų iki 1100 eurų. Lietuvoje nemaža dakis pensininkų gauna vos po 180 Eu. Ir jie negali pasididinti sau pensijos valstybės sąskaita. O štai eilinio Seimo nario alga – 2531,7, jau nekalbant apie privilegijas. Seime, vietoj TESTAVIMŲ reikėtų įvesti TIESIOGINĘ SEIMO NARIO ATLYGINIMO PRIKLAUSOMYBĘ NUO VARGINGIAUSIAI GYVENANČIŲ ŠEIMŲ IR ATSKIRŲ ŽMONIŲ. Seimo nario atlyginimas turėtų tiesiogiai priklausyti tik nuo to, KIEK PADIDĖJO PAJAMOS SKURDĄ KENČIANČIŲ ŽMONIŲ. Jeigu Seimo narys, kaip Matulevičius nieko nepadarė šiuo klausimu, tai jo atlygimas turėtų, kas ketvirtį, mažėti. Ir jeigu Seimo nariui pradėtų atlyginimas mažėti, jūs pamatytumėte, kad įvyktų stebuklas - Seimo narys nertusi iš kailio ir pradėtų kovoti, kad nebūtų Lietuvoje skurdo. Štai, kur būtų socialinis teisingumas, o dabar SEIMO NARIO DARBO KOKYBĖ NEI NUO KO NEPRIKLAUSO, NES GALI TEN SĖDĖTI VISUS METUS IR KUKUOTI APIE KRIKŠČIONIŠKAS VERTYBES.

gal ir neblogai       2016-04-30 20:20

gražiai garą nuleidžia KGBistas
visi vėl balsuos už tokius KGBistus kaip Matulevičius.
spėkit iš trijų kartų - ar įgyvendins savo pažadus komunistai-kgbistai, kai vėl laimės rinkimus?

Nuomonė       2016-04-30 18:43

Nuomonė:  kolektyvinių sutarčių iš viso neturėtų būti - tik darbo sutartis, sudaryta dviem egzemplioriais, kad darbdavys nesidangstytų po kolektyvine sutartimi.

V.P. Marketavičius       2016-04-30 16:50

Cha, jeigu taip būtų, turėčiau kasininkėms mokėti po 3 000 eurų per mėnesį.
Bet kur jús matėt vergą su tokia alga? Nesąmonė!
Juk turtingas vergas jau joks ne vergas! Čia būtų visisiškas verslo žlugdymas.
Ačiū velniui,  dauguma seime dirba man. Atsilaikysim.

visiškas banko mačiulis       2016-04-30 16:43

Ot prisisvaigo vyrelis. Metas jam lipti į devintą aukštą.
Tokios kalbos yra gryniausias Šv. KKK griovimas!
Už tokias kalbas ir pasiūlymus- porciją švendrių ir atią.
Kodėl tas niekšas dar nesuimtas?!

Saulius       2016-04-30 16:01

Priešrinkiminis šou ir tiek. Darbdavio gaunamas pelnas yra komercinė paslaptis. Nėra nuo ko skaičiuoti tuos 25%. O jeigu įstatymu darbdavį įpareigotų viešinti savo gaunamą pelną, kas galėtų patikrinti, kad tai tikrasis, bet ne tariamas, jo gaunamas pelnas.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.