Įžvalgos

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 11 d. 14:05

10     

    

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Veidaknygė

Taip jau yra, kad Nida Vasiliauskaitė pastaruoju metu yra viena iš dviejų geriausių autorių DELFI (ne, ne todėl, kad manęs nebėra smile ). Ir šįkart jos komentaras po Povilo Urbšio pasisakymo ir kilusios reakcijos yra itin taiklus.

Taip, Urbšio pasisakymas yra iš pasaulio, kur nėščia moteris yra gležna būtybė, kurią reikia ‘padaboti’ ir pasaugoti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kam tai nepatinka, gali sakyti, kad šia prasme jis iš XIX amžiaus nužengęs žmogus. Būti iš XIX amžiaus pagarbos ir kultūros prasme apskritai yra komplimentas. Algirdas Patackas buvo iš XIX amžiaus, Urbšys tikrai mažiau, bet šitam Seimui vis tiek per daug smile Užtat tikrai ne visai visuomenei. Galite net neabejoti – Urbšio populiarumui tarp moterų savo apygardoje tai tik padės.

Bet kuriuo atveju, aišku, kad Urbšio komentaras gali nepatikti daug kam, ypač emancipuotai jos daliai, kuriai mintis apie kažkokį nėščiosios pasaugojimą savaime įžeidi, nors dažnai ne mažiau baisi ir mintis apie nėštumą. Tegu nepatinka. Tai puiku ir sveikintina. Reikėtų paleisti Seimą, jeigu visiems viskas patiktų. Juk iš tiesų daugumai besipiktinančių nepatinka ir visa ta Lietuva, kuri rinko ir kuriai atstovauja Urbšys.

Tačiau kas atsitikę su visa ta gausybe žmonių, kurie pasisakymą sugebėjo suprasti kaip seksizmą ir žeminimą? Aš nekalbu apie ciniškai manipuliuojančią Ritą Miliūtę, kurios laidas tikriausiai jau rodo RT darbuotojams kaip mokomają medžiagą. Aš apie tuos, kurie kuo nuoširdžiausiai Urbšio žodžius sugebėjo suprasti tik tokiu būdu – kaip laikančius moterį netinkama darbui ir kaip generalizuojamus daugiau nei konkrečiam atvejui, kuriam tie žodžiai buvo pasakyti. Tuos, kurie froidiškai apsimeta, kad geriau žino, kas norėta pasakyti, net ir po Urbšio paaiškinimo. Kas jums? Jūsų interpretacija kalba apie jus, ne apie jį smile

Atitinkamai frakcijos išplatinta reakcija yra gėdinga ir vadovai patys žino, kodėl, o Seimo Pirmininko inicijuotas tyrimas išvis verčia galvoti apie jo, kaip politiko, adekvatumą. Bus labai įdomu pamatyti kaltinamąjį argumentą.
„Toks Seimo nario poelgis yra ne tik neetiškas ir įžeidžiantis visas Lietuvos moteris, bet ir galimai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnį“ – išspaudė ‘argumentą’ Tapino peticija. ‘Neetiškas ir įžeidžiantis’ yra lozungai, išvados, bet argumento parašyti nesugebėta. Ar ne todėl, kad jo nėra? Kad visas įsižeidimas kilęs iš pačių klausytojų interpretacinių (ne)gebėjimų?

P.S. Net nepradėkit bandyti šitos nuomonių išsiskyrimo situacijos (‘XIX a.’ Urbšio pažiūrų vertinimo) lyginti su antivalstybiniais istorijos FAKTŲ perrašinėjimais ir reikalauti identiškos reakcijos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

xiaojun       2017-11-13 4:44
Dream stalker        2017-11-11 20:12

Mano komentaras vertas 5-iu laiku.
——————
“Nieko nebus” cia yra geriausias variantas kuri galima sau isivaizduot. Bet deja, čekistines bezdžione yra žemiausio lygio išsigymeliai. Jiems gali prikrauti išmatu ant galvos, jiems vistiek vaidensis dievo dovana.
——————-
Gal paimt kokia čekistine dukrite ir bezdet jai i nosi smile smile smile Jinai turbut pasiruošusi pasiaukot del čekistinio tevo režimo? a?

Prokurorai       2017-11-11 18:48

bando yla terboi pakavot,nieko nebus.

Deimantė tetai albinai       2017-11-11 17:33

Urbšys šaunuolis? Kiek laiko prireikė apsispręsti? Minutės?
Ar tiesiog 12 sek. pakako? Tuomet ir Jūs- tikra šaunuolė.

Dream stalker        2017-11-11 17:28

Nu žiurek kaip gražu vienas čekistines propagandos ciucikas laižo užpakali kitam. O čekistai palaiko/nesutinka komentaruose wink

albina       2017-11-11 17:06

Urbšys yra šaunuolis! Toli iki jo padorumo ir Pranskiečiui,ir Karbauskiui!Nekalbu apie samdnius Miliūtę,Valatką,Tapiną,Jakilaitį.Vegetarais šie netaps - ras maitos visada.

albina       2017-11-11 17:03

Bet yra ir pozityvo visose šių dienų atakose.1.Prie Vanago paminklo degė daug daugiau žvakelių nei pernai,apie jį sužinojo moksleiviai,jaunimas,juos sudomino pokario istorija.2.Pamatėme,dar kartą,kad naujoji religija- liberalizmas panašus į bet kokios kitos nuomonės netoleravimą,visišką nesupratimą,kas yra moralė ir politika.3.Visuomenė privalo tapti organizuota ir reikalauti atsiskaityti už programos,pateiktos rinkėjams,vykdymą.Šiuo atveju mane džiugina šių jaunų mokslo vyrų rašiniai su puikiu akcentų sudėliojimu.Labai gaila,kad politikų lygis yra toks apgailėtinai žemas.Pranskietis,deja,ne politikas,o Karbauskis eilinį kartą reaguoja neadekvačiai.Kaip kaimo bobutės - niekaip nesulaiko liežuvių.

taip       2017-11-11 15:59

Jau seniai nesistebiu seimo pirmininko nusikalbėjimais. Kaip pradeda ką nors kalbėti, taip ir laukiu kokią nesąmonę šiandien pasakys. Žmogus ne savo rogėse.

hau       2017-11-11 15:14

Seimo pirmininkas nuvylė.Laukiam R.Miliūtės algos paviešinimo. Juk toks sunkus darbas…

Oho,       2017-11-11 14:54

kaip trockistės ir trockienės įsisiautėjo Neosovietijoje ir jos pliurpalynėje.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas: „Šiandien švenčiame Lietuvos valstybės idėją, bet kol yra idėja, tol yra ir Lietuvos valstybė“ (papildyta kalbos tekstu)

Rezistentai Petras Plumpa ir kun. Robertas Grigas apie vyskupus ir kunigus, paaukojusius savo gyvenimą ir net gyvybę už Lietuvos laisvę

Vytautas Rubavičius. Vokietijoje Alternatyva įgavo jau valdžios, o kada ji susikurs Lietuvoje?

Nuoširdūs sveikinimai!

Algimantas Rusteika. Lietuva yra tie, kurie sakome ‘Mes’. Ne jie

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.