Įžvalgos

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 11 d. 14:05

10     

    

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Veidaknygė

Taip jau yra, kad Nida Vasiliauskaitė pastaruoju metu yra viena iš dviejų geriausių autorių DELFI (ne, ne todėl, kad manęs nebėra smile ). Ir šįkart jos komentaras po Povilo Urbšio pasisakymo ir kilusios reakcijos yra itin taiklus.

Taip, Urbšio pasisakymas yra iš pasaulio, kur nėščia moteris yra gležna būtybė, kurią reikia ‘padaboti’ ir pasaugoti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kam tai nepatinka, gali sakyti, kad šia prasme jis iš XIX amžiaus nužengęs žmogus. Būti iš XIX amžiaus pagarbos ir kultūros prasme apskritai yra komplimentas. Algirdas Patackas buvo iš XIX amžiaus, Urbšys tikrai mažiau, bet šitam Seimui vis tiek per daug smile Užtat tikrai ne visai visuomenei. Galite net neabejoti – Urbšio populiarumui tarp moterų savo apygardoje tai tik padės.

Bet kuriuo atveju, aišku, kad Urbšio komentaras gali nepatikti daug kam, ypač emancipuotai jos daliai, kuriai mintis apie kažkokį nėščiosios pasaugojimą savaime įžeidi, nors dažnai ne mažiau baisi ir mintis apie nėštumą. Tegu nepatinka. Tai puiku ir sveikintina. Reikėtų paleisti Seimą, jeigu visiems viskas patiktų. Juk iš tiesų daugumai besipiktinančių nepatinka ir visa ta Lietuva, kuri rinko ir kuriai atstovauja Urbšys.

Tačiau kas atsitikę su visa ta gausybe žmonių, kurie pasisakymą sugebėjo suprasti kaip seksizmą ir žeminimą? Aš nekalbu apie ciniškai manipuliuojančią Ritą Miliūtę, kurios laidas tikriausiai jau rodo RT darbuotojams kaip mokomają medžiagą. Aš apie tuos, kurie kuo nuoširdžiausiai Urbšio žodžius sugebėjo suprasti tik tokiu būdu – kaip laikančius moterį netinkama darbui ir kaip generalizuojamus daugiau nei konkrečiam atvejui, kuriam tie žodžiai buvo pasakyti. Tuos, kurie froidiškai apsimeta, kad geriau žino, kas norėta pasakyti, net ir po Urbšio paaiškinimo. Kas jums? Jūsų interpretacija kalba apie jus, ne apie jį smile

Atitinkamai frakcijos išplatinta reakcija yra gėdinga ir vadovai patys žino, kodėl, o Seimo Pirmininko inicijuotas tyrimas išvis verčia galvoti apie jo, kaip politiko, adekvatumą. Bus labai įdomu pamatyti kaltinamąjį argumentą.
„Toks Seimo nario poelgis yra ne tik neetiškas ir įžeidžiantis visas Lietuvos moteris, bet ir galimai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnį“ – išspaudė ‘argumentą’ Tapino peticija. ‘Neetiškas ir įžeidžiantis’ yra lozungai, išvados, bet argumento parašyti nesugebėta. Ar ne todėl, kad jo nėra? Kad visas įsižeidimas kilęs iš pačių klausytojų interpretacinių (ne)gebėjimų?

P.S. Net nepradėkit bandyti šitos nuomonių išsiskyrimo situacijos (‘XIX a.’ Urbšio pažiūrų vertinimo) lyginti su antivalstybiniais istorijos FAKTŲ perrašinėjimais ir reikalauti identiškos reakcijos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

xiaojun       2017-11-13 4:44
Dream stalker        2017-11-11 20:12

Mano komentaras vertas 5-iu laiku.
——————
“Nieko nebus” cia yra geriausias variantas kuri galima sau isivaizduot. Bet deja, čekistines bezdžione yra žemiausio lygio išsigymeliai. Jiems gali prikrauti išmatu ant galvos, jiems vistiek vaidensis dievo dovana.
——————-
Gal paimt kokia čekistine dukrite ir bezdet jai i nosi smile smile smile Jinai turbut pasiruošusi pasiaukot del čekistinio tevo režimo? a?

Prokurorai       2017-11-11 18:48

bando yla terboi pakavot,nieko nebus.

Deimantė tetai albinai       2017-11-11 17:33

Urbšys šaunuolis? Kiek laiko prireikė apsispręsti? Minutės?
Ar tiesiog 12 sek. pakako? Tuomet ir Jūs- tikra šaunuolė.

Dream stalker        2017-11-11 17:28

Nu žiurek kaip gražu vienas čekistines propagandos ciucikas laižo užpakali kitam. O čekistai palaiko/nesutinka komentaruose wink

albina       2017-11-11 17:06

Urbšys yra šaunuolis! Toli iki jo padorumo ir Pranskiečiui,ir Karbauskiui!Nekalbu apie samdnius Miliūtę,Valatką,Tapiną,Jakilaitį.Vegetarais šie netaps - ras maitos visada.

albina       2017-11-11 17:03

Bet yra ir pozityvo visose šių dienų atakose.1.Prie Vanago paminklo degė daug daugiau žvakelių nei pernai,apie jį sužinojo moksleiviai,jaunimas,juos sudomino pokario istorija.2.Pamatėme,dar kartą,kad naujoji religija- liberalizmas panašus į bet kokios kitos nuomonės netoleravimą,visišką nesupratimą,kas yra moralė ir politika.3.Visuomenė privalo tapti organizuota ir reikalauti atsiskaityti už programos,pateiktos rinkėjams,vykdymą.Šiuo atveju mane džiugina šių jaunų mokslo vyrų rašiniai su puikiu akcentų sudėliojimu.Labai gaila,kad politikų lygis yra toks apgailėtinai žemas.Pranskietis,deja,ne politikas,o Karbauskis eilinį kartą reaguoja neadekvačiai.Kaip kaimo bobutės - niekaip nesulaiko liežuvių.

taip       2017-11-11 15:59

Jau seniai nesistebiu seimo pirmininko nusikalbėjimais. Kaip pradeda ką nors kalbėti, taip ir laukiu kokią nesąmonę šiandien pasakys. Žmogus ne savo rogėse.

hau       2017-11-11 15:14

Seimo pirmininkas nuvylė.Laukiam R.Miliūtės algos paviešinimo. Juk toks sunkus darbas…

Oho,       2017-11-11 14:54

kaip trockistės ir trockienės įsisiautėjo Neosovietijoje ir jos pliurpalynėje.


Rekomenduojame

Arvydas Juozaitis. Latvijos parlamentas nepritarė Globalios migracijos paktui

Raimondas Kuodis R. Karbauskiui: Nustokit kraupinę visuomenę kosmine suma – pakėlus mokytojų vidutinę algą 150 €, per metus reiktų 50 mln.

Valdas Vižinis profsąjungiečiams: Gal esate akli, kurti? Nematote, kad jus įvelia į politinę priešpriešą?

Laisvės kovotojų sąjungos protestas dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui (papildyta)

Grėsmės vaikams pagal Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymą

Stasys Jakeliūnas. Dar kartą apie Švedijos ekonomiką ir jos bankus

Valdas Vasiliauskas. Vyriausieji etikos juokdariai

Degėsys Liutauras. Du biznio planai: vienas – mokytojams, o kitas – premjer-ministrui…

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Algimantas Rusteika. Lapinas, kuriam visada reikia taip, kaip reikia

Vytautas Daujotis. Aukštasis mokslas – viltys ir realijos

Kauno Forumas: Raginame visuomenę ir mokytojus kritiškai vertinti politinio elito statytinių bandymus „tarpininkauti“ dialogui su valdžia

A. Juozaičio pareiškimas dėl Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“

Saulius Dambrauskas. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas neatitinka Konstitucijos

Letas Palmaitis. Smūgis neigiantiems Kristų: moderni skaičiuoklė patvirtina Jį gimus tada, kaip ir spėta, ir tai nė kiek nesikerta su Evangelija

Policijos pareigūnas apie Garliavos pamokas ir streikuojančius mokytojus: Kuo jie skiriasi nuo teroristų?...Neišeis gražiuoju, bus „išvesdinti“

Dvi Seimo rezoliucijos dėl JT migracijos sutarties: už  ir prieš (papildyta)

„Lietuvos ryto“ televizija: už „Matuko reformos“ – norvegų verslas

Vytautas Sinica. Eurofederalizmas ardo Europos Sąjungą

Raimondas Kuodis. „Santa-barbara“ prasideda: užuot aukojęs bokštą, Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus

Konferencijos „ES ateitis: suverenių valstybių Europa“ vaizdo įrašas

Mindaugas Puidokas iš Andriaus Tapino suręstų „Barikadų“

Andrius Švarplys. JTO Migracijos sutartį paskaičius

Arvydas Juozaitis. Migracija ir globalizmas

Algimantas Rusteika. Žaidimėlis: įkąsk varžovui prie lovio. Bet taip, kad ir sistemą apgintum

Bronislovas Burgis. Kad vergai neugdytų vergvaldžių. 12 tezių mokyklai

Valdas Vasiliauskas. Dalinkite kortas iš naujo

Vytautas Rubavičius. Vaikų „ėmimo“ ideologija ir ekonomika

Arvydas Juozaitis. VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė išsigando diskusijų

Ingrida Šimonytė apie mokytojus, bibliotekininkus ir medikus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.