Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Bažnyčios socialinis mokymas

Vyskupo Jono Kaunecko kreipimasis į Tautą: laiminu Didįjį Šeimos gynimo maršą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 2 d. 20:35

52     

    

Vyskupo Jono Kaunecko kreipimasis į Tautą: laiminu Didįjį Šeimos gynimo maršą

Brangūs Lietuviai,

nenustoju Dievui dėkoti už mūsų Tautą! Kokią nuostabią dvasią mums davė Dievas! Be galo žaviuosi: mūsų Tauta visada stebino pasaulį narsiomis kovomis prieš kryžiuočius, prieš caro ir bolševizmo žvėriškumą. Mūsų Tauta visada gynė Laisvę.

Bet dabar išmušė skaudi valanda: verkia sena vyskupo širdis dėl baisios grėsmės Tautai.

Mano Tauta, kuo Tu nusikaltai, kad dabar savieji nori Tave sunaikinti? Valdantieji, kreipiuosi į Jus: jei sunaikinsite Šeimą, sunaikinsite ir Lietuvą.

Brangūs Lietuviai, visa širdimi jaučiu Jūsų mintis. Jūsų balsas gyvas mano dvasioje. Jūs skelbiate, Jūs šaukiate: „Dabar išmušė valanda ginti Šeimą, ginti Lietuvos ateitį, jos išlikimą. Tik visi kartu apginsime tai, kas mums brangu!“
Mielieji, Jūsų te nesulaiko gąsdinimai, kad Didįjį Šeimos gynimo maršą rengia svetimos priešiškos jėgos. Jūs įsitikinę, kad tai savieji išverstskūriai nori žūtbūt sugriauti Maršą. Ir Jūs su ašaromis šaukiate: „Mes nepasiduosime, niekas mūsų neišgąsdins, jokie trukdytojai nesulaikys, mes ginsime Šeimą – iš visų jėgų ginsime. Tikro lietuvio niekas negali sustabdyti“. Dabar reikia gintis nuo savųjų kaip nuo baisiausio priešo. Todėl tuo Maršu ir pakilote kovoti už Šeimą, už tai, kas lietuviui visada buvo brangiausia.

Sukilimus, kovas prieš okupantus lydėjo malda. Tad ir šį Maršą lydi malda: mes, Lietuvos vyskupai, kviečiame visus į maldos tiltą už Šeimą.

Gegužės 15-ąją, mėnesinių atlaidų dieną, aš melsiuosi Krekenavoje prie grįžusio restauruoto 612 metų senumo stebuklingo Mergelės Marijos paveikslo. Juk Marija visada laimino lietuvių kovas. Su ašaromis maldausiu Maršą laiminti Maironio giesmės žodžiais: „Marija, Marija [...], išgelbėk nuo priešo baisaus [...], užstok prieš Aukščiausią Tu žmogų menkiausią“.

Išgirskite, gerieji Lietuvos žmonės, išgirskite – Marija tikrai laimina. Ir aš, vyskupas Jonas Kauneckas, laiminu Maršą. Visus Jus laiminu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

V Velykų savaitė (KV) Penktadiennio       2021-05-7 10:08

Evangelijos skaitinio komentaras

Jūs būsite mano draugai (Jn 15, 14).

Geras draugas yra didžiulis džiaugsmas ir palaiminimas, ir Jėzus pasirodė esąs geriausias draugas, nes nė vieno neatmetė. Jo gailestingumas kaip magnetas traukė žmones. Štai kodėl visi atstumtieji – svetimavusi moteris, apie kurią rašoma Evangelijos pagal Luką 7 skyriuje, sukčiaujantis mokesčių rinkėjas Zachiejus, aprašomas šios evangelijos 19 skyriuje, ir „gerasis plėšikas“, minimas 23 skyriuje, – į Jėzų kreipėsi Juo pasitikėdami.

Valgydamas Paskutinę vakarienę Jėzus žinojo, kad mokiniai Jį paliks ir išduos, bet vis tiek juos vadino savo draugais (plg. Jn 15, 15). Jis jiems net parodė tikros draugystės ženklą sakydamas, kad už juos atiduos savo gyvybę.

Dabar, būdamas išaukštintas danguje ir valdydamas visą kūriniją, Jėzus kiekvieną iš mūsų vis dar vadina savo draugu. Jis kviečia mus drauge su Juo atiduoti savo gyvybę už vargšus, stokojančius ir apleistuosius. Jie aplink mus – mūsų parapijos bendruomenėje, kaimynystėje, parduotuvėse, kuriose apsiperkame, gatvėse, kuriomis keliaujame.
Kartais atiduoti savo gyvybę tereiškia šiltai nusišypsoti, draugiškai pasisveikinti ar kam nors atverti širdį. Gerą pavyzdį pateikia Jonas. Neseniai jis susidraugavo su vienišu ir prislėgtu vyru iš savo parapijos. Šį vyruką sujaudino, kad Jonas susidomėjo jo rūpesčiais, tad jis nusprendė Joną pakviesti susitikti su savo šeima, motina, mėginančia įveikti alkoholizmą, ir dviem įsūnytais berniukais, praradusiais savo motiną dėl AIDS. Joną nustebino šios šeimos nuoširdumas ir noras priimti jį kaip savą. Jonas manė darąs eilinį gerą darbą, bet šis darbas buvo naujų santykių pradžia, o šie santykiai Jonui suteikė daug didesnę palaimą, nei jis tikėjosi. Jonas davė šiam vyrukui draugystės grūdelį, bet pats gavo dar daugiau.

Net gyvendami labai įtemptai ir apsivertę skubiais darbais, galime atrasti laiko mus supantiems žmonėms. Užmezgę ryšį su greta esančiu žmogumi, suprasime, kad prisilietėme ne tik prie vienišo žmogaus, bet ir prie paties Jėzaus!

Viešpatie, išmokyk mane būti draugu mane supantiems žmonėms. Atverk mano akis, kad pamatyčiau Tave vienišuose, prislėgtuose ir stokojančiuose žmonėse.

„ŽODIS tarp mūsų

V Velykų savaitė (KV) Penktadienio       2021-05-7 6:23

Evangelijos skaitinį komentuoja Vincas Kolyčius
Jėzus sako: „Tai mano įsakymas“. Tai yra ne pasiūlymas, ar sugestija, bet įsakymas, kad mylėtume vienas kitą taip, kaip Jis kad mylėjo.  Jėzus papildo Senojo Testamento įsakymą: „Mylėk savo artimą kaip save patį“ (Kun 19,18), sakydamas: „Mylėkite vienas kitą, kaip Aš jus mylėjau“. Tai reiškia, kad mūsų meilė turi būti besąlyginė, atleidžianti ir pasiaukojanti. Žodžiu „meilė“ dažnai išreiškiame skirtingus dalykus. Kartais atrodo, kad mylime tą ar kitą žmogų, o iš tiesų mes šalia jo tik saugiau jaučiamės. Sustiprėjame – ir mums jo jau nebereikia.
Akivaizdu, kad Jėzus, liepdamas mums vienas kitą mylėti, kaip Jis mus myli, žodį „meilė“ vartojo ypatingesne prasme.  Meilė, apie kurią kalba Jėzus, pranoksta jausmus ir emocijas. Pirmiausia meilė yra apsisprendimas daryti gera kitam. Mylėti, kaip Jėzus mylėjo – tai mylėti besąlygiškai. Prisiminkime, kad Jėzus taip mylėjo visus, jog atidavė už mus savo gyvybę, kad visi būtume sutaikinti su Dievu ir išlaisvinti iš nuodėmės ir amžino pasmerkimo. Kasdien turėtume mąstyti apie meilę, pastūmejusią Jėzų už mus aukotis, nes ji yra mūsų gebėjimo mylėti Dievą ir vienas kitą šaltinis. Krikščionių santykių vienas su kitu pagrindas yra tos meilės, kurią parodė Jėzus savo mirtimi ant kryžiaus, realizavimas, supratimas.
Toliau Jėzus sako: „Jus aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką esu iš savo Tėvo girdėjęs“. Atkreipkime dėmesį į žodį „viską“. Jis viską mums perdavė, ką iš savo Tėvo girdėjo. Kai žmonės turi tuos pačius pergyvenimus, jie tik tada tampa tikrais draugais.
„Aš jus išsirinkau“. Jėzus išsirinko savo mokinius vienu tikslu, kad jie mylėtų vienas kitą ir kad jų darbai neštų vaisių. To paties Jis nori ir iš mūsų. Jėzus vėl kartoja, kad kai mirsime sau, savo egoizmui, savo norams ir paklusime Jam, tai tada: „Ko tik prašysite Tėvą Jo vardu, bus mums duota“. Jėzaus vardu prašyti reiškia prisitaikyti Jo kryžiaus mirtį savo asmeniniame gyvenime ir parodyti tokią meilę, kaip Jėzus mums parodė.
Jėzus vėl kartoja: „Aš jums įsakau vienam kitą mylėti“.  Jis tą sako mums visiems, tau ir man.
Bernardinai.lt

V Velykų savaitė (KV) Penktadienio       2021-05-7 6:22

Evangelijos
Mąstymas
Prašyti gilios draugystės su Jėzumi patirties

Atsisėsiu arti Jėzaus. Žvelgsiu į Jį ir klausysiuosi kaip draugas klauso draugo, kuris jam atsiveria. Jėzus atveria man savo meilę – kaip labai Jį myli Tėvas, taip labai Jis myli mane.

*

Negaliu iki galo suvokti, kokia didele meile Jėzus myli mane. Ar tikiu, kad Jėzus taip pamilo mane, kaip Jį myli Tėvas? Ar yra manyje džiaugsmas žmogaus, kuris jaučiasi Jėzaus mylimas?

*

Jėzus laukia iš manęs ištikimos draugystės. Jis moko mane, kaip ištikimai ištverti meilėje. Iš naujo Jis man rodo kaip pavyzdį savo meilę Tėvui. Jėzus niekada neišdavė Tėvo meilės, kadangi visada laikėsi Jo įsakymų ir maitinosi Jo meile.

*

Būsiu ištikimas Jėzaus draugas, jeigu visada laikysiuosi Jo įsakymų ir maitinsiuosi Jo meile. Yra du neatskiriami meilės keliai: maitinimasis Jo meile maldoje ir Jo meilės patyrimas santykiuose su konkrečiais žmonėmis.

*

Jėzus paaukoja man didžiausią savo draugystės dovaną: Tėvo meilę. Jis dalijasi su manimi tuo, kas Jam brangiausia, perduoda viską, ką  girdėjo iš Tėvo. Padėsiu galvą ant Jėzaus krūtinės, kaip Jonas Paskutinės vakarienės metu, ir padėkosiu Jam už Tėvo meilę.

*

Meilė, kurią patiriu iš Jėzaus, yra man duodama veltui – dovanai. Tai Jis mane išsirinko, o ne aš Jį. Jis visada pirmas mane išsirenka ir visad yra pirmas savo meilėje. Be Jo meilės mano gyvenimo darbai tampa bevaisiai.

*

Jėzus, mano Draugas, atveda mane pas Tėvą ir ragina, kad Jo vardu prašyčiau ko trokštu. Apie ką šiuo momentu norėčiau pakalbėti su Tėvu? Ko norėčiau Jo paprašyti? Pasakysiu Jam apie tai. Užbaigsiu meditaciją malda „Tėve mūsų“ ir prašysiu, kad Jėzus kartu su manimi kreiptųsi į Dangiškąjį Tėvą.

Kasdienapmastau.lt

V Velykų savaitė (KV) Penktadienio       2021-05-7 6:21

Evangelija (Jn 15, 12–17)

  Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
  „Tai mano įsakymas, kad vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus kad myliu. Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus
atiduoti.
  Jūs būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakau. Jau nebevadinu jūsų tarnais, nes tarnas nežino, ką veikia šeimininkas. Jus aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką buvau iš savo Tėvo girdėjęs.
  Ne jūs mane išsirinkote, bet aš jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte, duotumėte vaisių ir jūsų vaisiai išliktų, – kad ko tik prašytumėte Tėvą mano vardu, jis visa jums duotų, Aš jums tai įsakau: vienam kitą mylėti!“
Katalikai.lt

V Velykų savaitė (KV) Penktadienis       2021-05-7 6:20

Dievo Žodis
Atliepiamoji psalmė (Ps 56, 8–12)

P. – Tautose tau šlovę, Viešpatie, skelbsiu.
A r b a: Aleliuja.

    Mano širdis atsigavo, o Dieve,
    mano širdis atsigavo,
    noriu tau giedoti ir skambint.
    Tad pabusk, mano siela!
    Pabuskite, arfa ir kankliai, –
    aš žadinsiu miegančią aušrą. . . – P.

    Tautose tau šlovę, Viešpatie skelbsiu,
    tau skambinsiu giesmes tarpe pagonių,
    nes didis, kaip dangus tavo gerumas,
    ištikimybė debesis siekia.
    Aukštai danguje pasirodyk su savo didybe,
    spindėdamas apsireikš visai žemei. – P.

Posmelis prieš Evangeliją (Jn 15, 15b)

P. Aleliuja. – Jus aš draugais vadinu, – sako Viešpats, –
                nes jums viską paskelbiau, ką buvau iš savo Tėvo girdėjęs. – P. Aleliuja.

V Velykų savaitė (KV) Penktadienis       2021-05-7 6:20

Dievo Žodis
Pirmasis skaitinys (Apd 15, 22–31)

  Apaštalai ir vyresnieji kartu su visa bažnyčia nutarė pasiųsti į Antiochiją iš savo tarpo išrinktus vyrus kartu su Pauliumi ir
Barnabu. Tai buvo Judas, vadinamas Barsabu, ir Silas, kurie buvo vadovaujantys brolių tarpe. Jiems įteikė tokį raštą:
  „Apaštalai ir vyresnieji broliai siunčia sveikinimą Antiochijoje ir Sirijoje bei Kilikijoje gyvenantiems broliams, kilusiems iš pagonių. Sužinoję, jog kai kurie iš mūsų nuvykę asmenys, mūsų neįgalioti, savo kalbomis pasėjo jūsų sielose nerimą bei sąmyšį, mes, bendrai susirinkę, nusprendėme pasiųsti pas jus išrinktus vyrus kartu su mūsų mylimaisiais Barnabu ir Pauliumi, kurie už mūsų Viešpatį Jėzų Kristų yra guldę savo galvas. Taigi siunčiame su jais Judą ir Silą, kurie jums tą patį praneš gyvu žodžiu.
  Šventajai Dvasiai ir mums pasirodė teisinga neužkrauti jums daugiau naštų, išskyrus tai, kas būtina: susilaikyti nuo aukų stabams, kraujo, pasmaugtų gyvulių mėsos ir ištvirkavimo. Jūs gerai elgsitės, saugodamiesi šitų dalykų. Likite sveiki!“
  Atvykę į Antiochiją, pasiuntiniai sukvietė visą bendruomenę ir įteikė laišką. Antiochiečiai, perskaitę jį, apsidžiaugė paguodos žodžiais.

Tvankstas       2021-05-6 20:42

Norintiems neskaičiuojamai daugiau sužinoti reikia apsilankyti mano Telegram kanale ht tps://t.me/tvankstas, nuobodu neturėtų būti, suprasite, kaip esame niekinami nutylint lietuvių kalbos ir lietuvių tautos istoriją.

Tvankstas       2021-05-6 20:22

Priedo 1 dalis
Abejojantiems lietuviškai kalbantiems dėl pasaulio kalbų Motinos vardo – pavyzdžių galima duoti šimtus ir tūkstančius iš kiekvieno žemyno. Prisiminkime Antuano Mejė (Antoine Meillet) žodžius, jau prieš 100 metų ištartus, apie Lietuvos kaimo aplankymą tam, kad išgirsti, kaip kalbėjo Rojuje.

50 lašų.

1. Schwentine (tarti Šventyne) upė tekanti per Kylio (Kiel) miestą.
2. Žodis „saqaliba“ (tarti sakaliba ar sakalyba), užrašytas arabų keliautojo Ibn – Fadlan, plaukusio Volgos upe 922 metais ir aprašiusio vergų (nusikaltusių bendruomenei žmonių) gaudymą sakalais.
3. Vitigudino, miestelis į vakarus nuo Salamankos (Salamanca) Ispanijoje, tai ne Vytigudyna pirmiausia vadintas ? Tai raktinis žodis, kad Ispaniją` 5 amžiuje užėmė VYTIGUDAI, bet ne visigodos, Westgothen, westgoths,...
4. Gandrabura – ar tai ne Gandrabūra ? Vietovė Odesos srityje Ukrainoje.
5. Ruginefeld – Rugynė + laukas – Austrijoje.
6. Shotley miestelis Į šiaurės rytus nuo Londono,  lietuviškai savo laiku pavadintas - Žioteliai.
7. Orwell įlanka ir toliau upė – Urvelis, tarmiškai Orvelis.
8. ‘drebusina’ – V. Dalio rusų kalbos žodynas, liulanti pelkė Archangelsko srityje, sakytume ‘drebusyna’.
9. El Suveis (Suez angliškai) arabiškai, labai gražiai lietuviškai Suveisas.
10. Tjøme (tarti Čiome) / Žiomė, koks gražus lietuviškas vardas Oslo fjordo (varto) žiomei. Ansloga, dabar Oslo (žr. ’Orbis Latinus’).
11. MEDINA pavadinta todėl, kad joje būdamas pranašas Muhamad MATĖ apsireiškimą, sakant lietuviškai - MATYNA.
12. Baskiškai ‘doinu’ – melodija, nyderlandiškai ‘deun’ (dion), rumuniškai ‘doina’ – tai lietuvių ‘daina’.
13. Ushuvaia / Užuvaja, Ugnies Žemėje, vietine jamana (yamana) kalba reiškia ‘ushu’ – nugara, ‘vaia’ – įlanka, gal tiks ir lietuviams ‘vaja’ kaip ’įlanka’.
14. Truskavec – gydomieji šaltiniai Ukrainoje, gražiai skambėjo prieš krikštą – Druskavietė.
15. Pereiga – Praha, Čekijos sostinė, Praga, Varšuvos priemiestis kitame krante, Praag – Estijoje prie Peipuso ežero, greta įtekant Emajygio upei.
16. Žvakintas – taip graikai vadino vėliau ’huakinthos’, liaudynai ’hyacinthus’, mums atėjo jau ’hiacintas’.
17. Svarangas – graikams tapo ’sfarangos’, vokiečiams ’Spargel’, mums sugriįžo kaip ’šparagas’.
18. ‘teōtl’ – nahuatl / actekų / aušratekių (taip save vadina) kalba ’dievas’.
19. Villcapampa – kečua / inkų kalba ’šventa vieta’, kai ’villca’ yra ’šventas, dieviškas’, plg. ’viršus’ ir ’pampa’ – vieta, v. ’pamp-ti’. Pampa – stepė Argentinoje, reiškia ’vieta’.
20. MILONGA, šokis pradininkas, davęs TANGO - iš Andaluzijos (Vandalų žemės) į Argentiną, v. ‘mylė-ti’, negana to, dar priesaga lietuviška - (balsis) ng.
21. Pampow – miestelis Vokietijoje, netoli Švėryno (Schwerin, pirmiausia užrašytas ’Zwerinus’ – Žvėrynus).
22. Pampoen (tarti pampūn) – nyderlandiškai ’moliūgas’, tinka ir lietuviams ’pampūnas’.
23. ‘Fakelas’ sakome pasiskolinę iš liaudynų ‘facula’ - žvakulė, fakelas, deganti skala, nedidelis fakelas ( Jonas Lelis, “Lotynų - lietuvių kalbų bendrybių žodynas, leidykla “Agora”, Vilnius, 2002 metai, 92 puslapis). Tai susigąžinkime lietuvišką ŽVAKULAS iškraipytam ‘fakelas’ vadinti.
24. ‘Felinos’ graikiškai ‘katinas’, kačių mylėtojų draugijos vadina save ‘felinologais’. ‘Felinos’ atsirado iš ŠVELNYNAS.

Tvankstas       2021-05-6 20:20

Prisidedu prie Maršo.

Mano kreipimasis į Tautą  Spaudos atgavimo dienos proga :

“Pakelk galvą, lietuvi, pažvelk savo kalbai, pasaulio kalbų Motinai, į akis – ar pasiruošęs ją, tautą ir Lietuvą  išlaikyti, kaip buvo išsaugota tūkstančius metų, vyro ir moters šeimos dėka.

Būkime orūs ir pagarbūs kitataučiams, kurie išmoko savo protėvių lietuviakalbių dabartinę šneką, būkime tokie patys ir su tais, kurie nemoka.

Vadovaukimės nerašyta lietuvių taisykle : “kaip radome, taip ir paliksime”, tam įgyvendinti reikalinga vyro ir moters šeima – kaip buvo per amžių amžius iki šiandien ir teliekie amžių amžiams.

Būkime tvirti dvasia.”

>> > elfe 2021-05-6 12:55       2021-05-6 18:40

Vat vat, ir lenda yla iš maišo. Gal pats ir esi tapinistas?.. Turtingiausiam Seimo nariui pritrūko pinigų? Surinkit, gerieji zmonės, kaip renkat vargšui Tapino “filantropui”, jo “geriems darbams”. Jei jau “Šatrija” tokia gerutė buvo, tai Valkiūnas greičiausiai dar geresnis. Tik primink, gerbiamasis, kam?..

Jan       2021-05-6 13:34

manau, kad tas, kuris nėra patyręs Dievo Gailestingumo arba šv. Mergelės Marijos užtarimo, tai kaži ar gali ką nors apie tai pasakyti, tad man jų tik nuoširdžiai gaila. Na, gal atsirastų tokių liudijimų, kurie pridėję ranką prie širdies pasakytų, kad gyvenu ramybėje, santaikoje su savimi, turiu gyvenimo pilnatvę ir mano širdis yra pilna meilės ir trokšta ja dalytis su visais; kad nejaučiu niekam neapykantos, pavydo, pagiežos?

Štai apie tokią meilę kalba Jėzus ir tam tereikia tiek nedaug ” Pasilikite mano meilėje! Jei laikysitės mano įsakymų, pasiliksite mano meilėje, kaip aš kad vykdau savo Tėvo įsakymus ir pasilieku jo meilėje.”

Nepasirašysiu       2021-05-6 13:17

“612 metų senumo stebuklingo Mergelės Marijos paveikslo. Juk Marija visada laimino lietuvių kovas”
...prieš kryžiuočius irgi?
Arba vyskupas analfabetas, pats sau prieštaraujantis, ar prisitaikantis prie tokios auditorijos.

Nepasirašysiu       2021-05-6 13:16

“prieš kryžiuočius, prieš caro ir bolševizmo žvėriškumą”

O kokia bažnyčia buvo už kryžiuočių ir caro? Iš kokios religijos atėjo bolševizmas?

Palinko liepa salia kelio...       2021-05-6 13:00

Aciu Eminencijai Vyskupui Kauneckui uz grazius nuosirdzius zodzius.Tikrai galime didziuotis, kad yra tokie kunigai, kaip jis, monsinjoras Tamkevicius, kunigai Grigas ir Valkauskas. Kiti tyli, bijo uzsitraukti valdzios nemalone.Bent jau as taip suprantu.

> elfe       2021-05-6 12:55

Tai esi ta “geroji elfe”, kuri dirba tapinui, jakilaiciui ir visai kitai sutvei?Nekirsink cia normaliu zmoniu.Mes tavo chebrai tik kramliniai ir vatnikai.Ir nepilk cia tu savo pamazgu nei ant Prunskienes, nei ant Valkiuno.Landsbergio pasakeles mums ir be taves zinomos.Jam didelis pavydas, kad Prunskiene buvo didelej pagarboj visoj Europoj.O del Valkiuno tai irgi neperlenk lazdos.Siuo metu yra tk DU seimunai, kurie tai nevykusiai valdziai pasako viska nevyniodami i vata - tai Valkiunas ir (gali juoktis) Grazulis.Uz tai jie ir marginalizuojami.

is tiesu is tiesu,       2021-05-6 12:51

politikai tik plepa, plepa, media perplepa, mes reaguojam, nervindamiesi komentuojam ir taip nusipiesiam niuru pasaulio vaizda.
pasaulio, kurio D. nesukure…
ir taip tikrojo dangisko dziaugsmo potyri patys sau uzblokuojame…
nepatikesit, bet man tokio dziaugsmo potyri Dangus buvo atveres trumpai akimirkai…
tai isties nezemiskas dziaugsmas…

Valius >>>       2021-05-6 11:53

Vyskupas Jonas Kauneckas kaip tik ir kalba apie maldą” “Sukilimus, kovas prieš okupantus lydėjo malda. Tad ir šį Maršą lydi malda: mes, Lietuvos vyskupai, kviečiame visus į maldos tiltą už Šeimą.”

Valius >>>       2021-05-6 11:47

O ar ne nuostabiai šiandien Jėzus kalba mums:

  Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
  „Kaip mane Tėvas mylėjo, taip ir aš jus myliu. Pasilikite mano meilėje! Jei laikysitės mano įsakymų, pasiliksite mano meilėje, kaip aš kad vykdau savo Tėvo įsakymus ir pasilieku jo meilėje.
Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse būtų manasis džiaugsmas ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų.“Jv 15, 9-11

Copy-pastintojas Nr. 2       2021-05-6 11:09

Va tai tau. Diskutuojame apie maršą, o pagrindinis Copy-pastintojas įsirioglino ir čia.

Evangelijos komentaras       2021-05-6 8:15

Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų
Daugybė žmonių nemažai sumokėtų, kad sužinotų absoliutaus džiaugsmo paslaptį. Šiandienos skaitinyje Jėzus ją atskleidžia nemokamai!
Jėzus mums sako: jūsų džiaugsmui nieko netrūks, jei „pasiliksite mano meilėje“. Ir kaip tai padaryti? „Jei laikysitės mano įsakymų,kaip aš kad vykdau savo Tėvo įsakymus“ (Jn 15, 9–10).
Tai štai kur visa gudrybė. Privalu vykdyti Dievo valią. Na, ne visai. Mes visi savaimingai jaučiame esą laimingi, kai darome tai, ko nori Dievas – net kai sunku. Taip pat numanome, kada nevykdome Jo valios! Kardinolas Johnas Henry Newmanas šią mintį atskleidė viename savo pamoksle:
„Ar pamenate tokį atvejį, kai ką nors blogo padarėte žinodami, kad tai blogai? Ar prisimenate, kokį veriantį, geliantį jausmą po to pajutote? Ar yra labiau kankinantis jausmas nei nešvarios sąžinės graužatis? Kol sąžinės neatbukinome, tai labai skausminga.“
Kodėl tai šitaip skaudina? Nes Dievas mus sutvėrė gyvenimo Jame laimei. Vietoj Jo kelio pasirinkdami savo, mes priešinamės savo prigimčiai. Nutraukiame meilės versmę, teikiančią mums gyvybę. Užgniaužiame ilgesį, esantį giliai kiekvieno žmogaus širdyje: „Mano džiaugsmas – vykdyti tavo valią, mano Dieve“ (Ps 40, 9).
Tiesa ta, kad nuolankumas yra varginančios pareigos priešingybė. Nuolankumas – auksinis raktas, vieną po kito atrakinantis dvasinių lobių kambarius. Tai žinojo kiekvienas šventasis. Net kai būdavo skaudu ir reikėdavo daug jėgų, norint išlikti klusniam, šventieji tvirtai laikėsi Dievo valios, nes žinojo, kad tai atvers kelią į giliausią žmogaus širdies troškimą – būti su Jėzumi. Anot kardinolo Newmano, taip gyventi nėra nepakeliama našta. Nuolankumas suteikia „neapsakomą džiaugsmą ir laimę“.
Ką tau reiškia nuolankumas? Ar tavo raktą reikėtų nušveisti?
Jėzau, padėk man šią dieną gyventi, rankoje laikant nuolankumo raktą, kad galėčiau atsidaryti duris į šventumą ir artumą su Tavimi. Parodyk man džiaugsmą paklusti Tavo valiai. Vesk mane į gyvenimo Tavo meilėje džiaugsmą.
„Žodis tarp mūsų“

V Velykų savaitė (KV) Ketvirtadienis       2021-05-6 8:14

Evangelijos
Mąstymas
Prašyti gilaus džiaugsmo, kylančio iš buvimo su Jėzumi ir Jo žodžiu

Meditacijos pradžioje karštai melsiuosi į Šventąją Dvasią, kad suteiktų gilaus ryšio su Jėzumi ir su kiekvienu Jo man sakomu žodžiu malonę, kad Jėzaus žodžiai iki gilumos persmelktų mano širdį ir valią.

*

Jėzus atsiveria iš meilės man. Aš nesugebu iki galo to suprasti ir suvokti. Jis myli mane taip, kaip Tėvas Jį myli. Ar jaučiuosi Jėzaus mylimas? Ką galiu pasakyti apie savo ryšį su Jėzumi?

*

„Pasilikite mano meilėje“. Jėzus yra ištikimas savo meilėje ir tokios pat ištikimybės laukia iš manęs. Peržvelgsiu savo gyvenimą ir pašaukimą. Ką galiu pasakyti apie savo ištikimybę gyvenimo pasirinkimuose? Į kokį didžiausią išbandymą būna išstatyta mano meilė Jėzui? 

*

Jėzus užtikrina man, kad jeigu laikysiuosi Jo įsakymų, tai ištversiu Jo meilėje. Jis nori, kad ant Jo žodžio statyčiau savo gyvenimą ir pašaukimą. Kokia yra mano malda su Dievo žodžiu? Kokius vaisius ji duoda mano gyvenime?

*

Jėzus nori su manimi pasidalinti savo džiaugsmu. Pažvelgsiu į save ir paklausiu apie dabartinį savo dvasios stovį. Ar džiugina mane gyvenimas su Jėzumi? Kas vyrauja manyje: gyvenimo džiaugsmas, suspaudimas, liūdesys? Ko norėčiau Jėzaus dabar paprašyti?

*

Atkreipsiu dėmesį į tai, kuo dažniausiai save „maitinu“ (pokalbiai, knygos, darbas, televizija, radijas, telefonas, internetas…). Kokią dvasios būseną, mintis ir troškimus jie sukelia manyje? Kuriuos iš jų turiu apriboti ar visiškai atsisakyti?

*

Prisiminsiu Jėzaus žodžius, kurie įvairiuose gyvenimo momentuose padėjo man išsilaisvinti iš nuodėmės, iš liūdesio. Kokie tai buvo žodžiai? Kiek pajėgsiu, dažniau stengsiuosi juos šiandien prisiminti.

Kasdienapmastau.lt

V Velykų savaitė (KV) Ketvirtadienis       2021-05-6 8:13

Evangelija (Jn 15, 9–11)

  Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
  „Kaip mane Tėvas mylėjo, taip ir aš jus myliu. Pasilikite mano meilėje! Jei laikysitės mano įsakymų, pasiliksite mano meilėje, kaip aš kad vykdau savo Tėvo įsakymus ir pasilieku jo meilėje.
  Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse būtų manasis džiaugsmas ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų.“
  Katalikai.lt

V Velykų savaitė (KV) Ketvirtadienis       2021-05-6 8:12

Dievo Žodis
Atliepiamoji psalmė (Ps 95, 1–3. 10)

P.  Skelbkit tautoms nuostabius Viešpaties darbus.
A r b a: Aleliuja.

  Viešpačiui naują giesmę giedokit,
  giedokite jam, visos šalys.
  Giedokite Viešpačiui, šlovę duokit jo vardui. – P.

  Skelbkit kasdien, kad jis išganymą neša.
  Skelbkit pagonims jo garbingumą,
  tautoms - jo nuostabius darbus. – P.

  Skelbkit tautoms, kad Viešpats - galingas Valdovas.
  Jis nepajudinamai tvirtą sukūrė pasaulį,
  valdo tautas teisingiausiai. – P.

Posmelis prieš evangeliją (Jn 10, 27)

P.  Aleliuja. – Manosios avys klauso mano balso,– sako Viešpats; –
                aš jas pažįstu, ir jos seka paskui mane. – P. Aleliuja.

V Velykų savaitė (KV) Ketvirtadienis       2021-05-6 8:11

Dievo Žodis
Pirmasis skaitinys (Apd 15, 7–21)

  Įsiliepsnojus ilgam ginčui, Petras pakilo ir kreipėsi į apaštalus ir vyresniuosius:
  „Mieli broliai, jūs žinote, jog Dievas jau nuo seniai išsirinko mane iš jūsų tarpo, kad pagonys iš mano lūpų išgirstų Evangeliją ir taptų tikinčiaisiais. Ir Dievas, kuris skaito žmonių širdyse, paliudijo jų naudai, duodamas jiems Šventąją Dvasią kaip ir mums.  Jis nepadarė skirtumo tarp mūsų ir jų, tikėjimu numazgodamas jų širdis.
  Tad kam gi gundote Dievą ir kraunate ant mokinių sprando jungą, kurio nei mūsų protėviai, nei mes patys negalėjome panešti? Verčiau tikėkime Viešpaties Jėzaus malone būsią išgelbėti kaip ir jie“.
  Visas susirinkimas nutilo. Dalyviai ėmė klausyti Barnabo ir Sauliaus pasakojimo, kokių didžių stebuklingų ženklų per juos Dievas padarė pagonijoje. Jiems nutilus, atsiliepė Jokūbas ir tarė: „O dabar, broliai, paklausykite manęs! Simonas papasakojo, kaip Dievas pirmiausia teikėsi iš pagonių išsirinkti savo vardui tautą. Čia dera pranašo žodžiai, nes parašyta:
  ‘Paskui aš sugrįšiu ir vėl atstatysiu suirusią Dovydo padangtę. Aš prikelsiu ją iš griuvėsių ir atnaujinsiu ją, kad imtų ieškoti Viešpaties visi kiti žmonės, visos tautos, kuriose minimas mano vardas. Taip sako Viešpats, leisdamas nuo amžių tai pažinti’.
  Todėl, manding, į Dievą atsivertusių pagonių nedera apsunkinti, o tiktai jiems parašyti, kad susilaikytų nuo susiteršimo stabams, paaukota mėsa, nuo ištvirkavimo, pasmaugtų gyvulių mėsos ir kraujo. Mat Mozė kiekviename mieste nuo seno turi savo skelbėjų, kurie jį kas šeštadienis skaito sinagogose“.

elfe        2021-05-4 13:02

tikiu, kad toks marsas reikalingas.
bet kas tie :isverstaskuriai?

dienrastis Respublika isipareigojo but sio marso informaciniu remeju.
jo redaktore rimtai sunerimus del genderizmo ideju diegimo protiskai nesubrendusiu vaiku samonej.
Vitui Tomkui nerima kelia radikalai, kurie rengini gali paversti patogia propaganda pries Lietuva nusiteikusioms jegoms. jis derisi su “prorusisku” laikomu “Bukim vieningi” portalo vadovu klaipedieciu V.Lekstuciu-Zemaiciu. tas sako, kad ir rusai, kitu tautiniu bendriju seimos noretu dalyvauti.
siandien youtubej A.Orlauskas jau kviecia dalyvaut visus klaipiediecius, tautiniu bendriju seimas.
lyg ir viskas O.K. juk voms seimoms rupi, kad ju vaikai nebutu vaisinami narkotikais, indoktrinuoti nuo Dievo atitrukusiom idelogijom, kad vyrus diskriminuojanciai femisnistinei GREVIO komandai nebutu perleistas Svietimo istatymu reguliavimas, faktiskai atimant is musu Seimo jo konstitucines teises…
bet,
siandien pasirode youtube ir Valdemaro Valkiuno rengta preskonferencija su Liaudies partijos lyderiais - ypac radikaliai pries homoseksualus kalbanciu Tauru Jakilaiciu bei “lazda” vadinama teisininke Nendre Cerniauskiene, pasinaudojusi proga Lietuvos Visuomenes Tarybos vardu paprasyt piniginiu auku teisiamiems sios tarybos nariams…

kaip zinom, Laisves partija ikure Prunskiene, pasirasiusi sutarti su Putino partija, po ko ja istiko insultas…  tos partijos narys “signataras"kaip ir Visvila, Rolandas Paulauskas irgi jaucia simpatijas rytu kaimynei..
ir si partija nusprende tapt mazu partijeliu “vienytoja”, kviesdama jas prie jos prisijungti pora dienu pries Seimu marsa.

o tai ir kelia nerima. bukim budrus.
nes esu liudininke kaip 1995 aktyvios moterys bande atgaivint 1922 m. kurta Moteru partija, siekiancia i politika itraukt ir moteris…
jau balsuojant uz partijos taryba ir pirmininke, i Pergales kino teatro sale isliuge pona Prunskiene su C.Jursenu ir svita. viena jauna svitos teisininke kaip mat pasiule Prunskiene i “garbes pirmininkus” ir moterys ne nepajuto, kaip Prunskiene tapo Pirmininke. didzioji dauguma uzprotestavusios issilakste.. tad veliau Prunskiene pasikviete Artura Paulauska, kuri noreta prastumt i Prezidentus..

tai tik vienas is pavyzdziu, aip kgb moka perimt geras iniciatyvas…
kaip sakoma - ner to blogo, kad neiseitu i gera…
bet negalima leist, kad vyktu atvirksciai. 

AČIŪ       2021-05-4 6:56

Negalim pasidžiaugti gausa tikrųjų bažnyčios tarnų, bet tuos kuriuos turime - tai deimantai. Ačiū, kad palaikote tautos dvasią, ginate šeimą, vaikų teisę į laimingą vaikystę. Tai pati tikriausia kova už ateitį. Abejonės nėra - Šv. Mergelė yra - šeimos gynėja ir ji su mumis.

To ah1       2021-05-4 6:34

Kai Baltarusiją tapininiai ir miliutinės gynė (net rankomis susikibę) tai covidas buvo pamirštas…kai tradicinę šeimą žmonės pakyla ginti tai covidas prisimenamas. Ah1, kvailių, bailių ir parsidavėlių ieškok tarp savųjų. Pas mus tokių nėra.

To ah1       2021-05-3 20:52

Vilniuje bet kuriame bare buvai pastaruoju metu? Covid Vilniuje platinimas be problemu jau pora savaičių. Kartu su narkotikais.

ah1       2021-05-3 19:19

Kovidas tik to ir laukia, net neabejoju.

Vardas       2021-05-3 18:35

Kinijos prostitutes Premjere Ingrida Simonyte, VicePremjere Gintare Simonyte-Skaiste bei Cmilyte, Armonaite tinkamos duoti kysius Joe Biden ir jo sunaus Hunter Biden haremui. Tai yra sokti striptiza, burleska, kabareta bei seksualiai tenkinti Hunter Biden norus.
Ginti lauk tas Kinijos prostitutes Landsbergiecius, Cmiliecius, Armonaicius is LRSeimo, LRVyriausybes su pedaliskomis konvencijomis.
Gal Islamas ateityje nugales Krikscionybe, bet negali LiberalBolsevikiniai korporaciniai socialiniai tinklai Facebook, Twitter ir panasiai, nugaleti Krikscionybes socialini tinkla.

to : trumpai       2021-05-3 16:49

Įdomu kaip į tai virtualūs policininkai reaguos ?

ačiū Ganytojui       2021-05-3 16:46

Nebijojo sovietų, nebijo ir saviems Tiesą pasakyti.

trumpai       2021-05-3 15:03

Delfio komentaruose Raskeviciaus ir Co gerbejai jau atvirai pradejo raginti deginti baznycias. Kitu saliu pavyzdziu.

beveik ateistas       2021-05-3 13:48

Šiuo metu ir bažnyčia yra mūsų visų sąjungininkė.

Hm.       2021-05-3 13:27

Vis dėlto kvadratinėmis raidėmis komentarų dėti nederėtų.

Tvankstas       2021-05-3 10:55

2 dalis.

13. Для людей, принимающих вакцину, ведётся интенсивная пропагандистская кампания.
14. Массы следуют за ними на буксире, публикуют фотографии, на которых им вводят укол, подпитывая давление со стороны сверстников, чтобы они делали то же самое.
15. Тех, кто выражает озабоченность по поводу вакцинации, издеваются, клевещут, издеваются, подвергаются цензуре, остракизму, угрозам и увольняют с работы.
16. Это величайший медицинский эксперимент в истории человечества.
17. Он намеренно не изображается как величайший медицинский эксперимент в истории человечества, и тот факт, что это вообще медицинский эксперимент, сильно преуменьшается.
18. Если бы рассказывали правду, очень немногие согласились бы участвовать в таком эксперименте.
19. Медицинское учреждение ни о чем из этого не информирует.
20. На нас оказывают различное давление с целью получить инъекции, что нарушает медицинскую этику и основы демократического общества.
21. Правительство закрыло свой протокол, связанный с вирусом и лечением, на ТРИДЦАТЬ ЛЕТ.
22. Правительство может поделиться нашими личными медицинскими данными с иностранными корпорациями, но они не будут делиться с нами своим собственным протоколом по этому поводу?
23. Истеблишмент нанял врачей, раввинов, средства массовой информации и массы, чтобы рассуждать о людях, которые не хотят, чтобы им вводили новую вакцину.
24. Я знаю многих людей, которым вводили инъекции, но никто из них не изучал науку глубоко, тщательно взвешивал потенциальные преимущества и риски, сравнивал этот вариант с другими альтернативами, был действительно информирован и решил, что это было лучшим вариантом для них.
25. Фармацевтические компании имеют долгую и славную историю создания массовой бойни с помощью чудодейственных вакцин, которые они навязывают ничего не подозревающим людям, даже после того, как серьезные проблемы уже стали известны.
26. Действительно, ужасные истории уже появляются с невероятной скоростью, но политики нисколько не обеспокоены, медицинский истеблишмент отметает их как несвязанные или незначительные, СМИ игнорируют это, фармацевтические компании движутся вперед на полной скорости, а те, кто поднимает красный флаг, продолжают подвергаться издевательствам, цензуре и наказанию.

Tvankstas       2021-05-3 10:51

Paklausykime rabino. 1 dalis

Причины, по которым я не буду принимать вакцину

Этот список был составлен израильским раввином Хананья Вайсман.

1. Это не вакцина.
2. Фармацевтические компании, политики, медицинский истеблишмент и средства массовой информации объединили свои усилия, чтобы повсеместно называть это вакциной, когда это не так, с намерением манипулировать людьми, чтобы они чувствовали себя в большей безопасности при прохождении лечения.
3. Предполагаемая польза от этого лечения минимальна и в любом случае не продлится долго.
4. Я могу снизить свои шансы заразиться тяжелым вирусом, если естественным образом укреплю свою иммунную систему.
5. Истеблишмент настаивает на том, что это лечение безопасно.
6. Фармацевтические компании не несут никакой ответственности, если что-то пойдет не так, и им нельзя предъявить иск.
7. Премьер-министр Израиля открыто признал, что израильский народ является мировой лабораторией для этого экспериментального лечения.
8. Израиль согласился поделиться медицинскими данными своих граждан с иностранной фармацевтической компанией в качестве основной части своего согласия на получение этого лечения.
9. Руководители и члены правления Pfizer официально заявляют о том, что они не применяли собственное лечение, несмотря на все фанфары и заверения.
10. Средства массовой информации истеблишмента приняли это нелепое оправдание без вопросов и беспокойства.
11.Три факта, которые необходимо собрать воедино:
- Билл Гейтс рекламирует эти вакцины как необходимые для выживания человечества.
- Билл Гейтс считает, что в мире слишком много людей и его необходимо «обезлюдить».
- Билл Гейтс, пожалуй, самый богатый человек в мире, тоже не получил инъекции. Без спешки.
12. В учреждении было совершенно односторонне применять вакцину.

ačiū       2021-05-3 10:18

už palaikymą ir laiminimą

Štai kur       2021-05-3 9:40

tikras Ganytojas.
Ačiū už Jūsų laiminimą ir maldas. Bus šviesiau širdyje, kai trauksiu į Maršą.

Jūsų Eminencija,       2021-05-3 9:25

Ačiū už padrąsinimą . Visada Jūsų kreipimasis , žodis buvo reikšmingas, bet dabar, jis ypatingai mums, tikintiesiems krikščionims, visiems, ne tik katalikams, svarbus. Svarbus ir tuo , kad Jūs visada buvote nuoseklus savo žodžiuose, savo pamokymuose.

Nuomone       2021-05-3 7:43

Šaunuolis žmogus! Ačiū!

Povilas Gaidelis       2021-05-3 7:42

Ačiū gerbiamam Vyskupui už puikų žodį, už įkvėpimą lietuvių tautai priešintis bacilai, kurį plinta iš Vakarų tarsi maras, kuri gresia mūsų Šeimai, mūsų Valstybei ir Tautai.Telaimina Jus Dievas.

Ačiū REDAKCIJAI       2021-05-3 7:11

Pati nuostabiausia naujiena, kurią JŪS pranešėte. Tikrai, Dievas yra su mumis ir mus laimina nuostabaus Lietuvos patrioto vyskupo Jono Kaunecko ranka.

G.P.       2021-05-3 6:46

Štai kur tikro Krikščionio ir tikro Lietuvos sūnaus žodis! Prisimenu jo ekscelenciją dar nuo kovos už žemę (referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams) laikų. Ir tada jis nedvejodamas stojo už Tėvynę. Dieve, duok jam sveikatos ir jėgų, duok jam dar daug daug prasmingo gyvenimo metų!

Ramiros       2021-05-3 5:01

Ne tik Š e i m o s,  bet, manau, ir T a u t o s gynimo maršas !
Sveikinu ir dėkoju gerbiamą Vyskupą su nepaprastu jo nuoširdumu, supratingumu, pilietiškumu. ... Tai kilnios dvasios žmogus.
Ačiū !

Viešpats ir su Tavimi, vyskupe Jonai!       2021-05-2 23:04

Daugiau neturime prabangos delsti nė dienos:
atmetus Dievo Valią ir atšaukus prigimtinę tvarką,
neišvengiamai „panaikinamas žmogus“ (C.S.Lewis’o knygos pavad. ir terminas),
kadangi sunaikinami namai, kuriuose žmogus tampa žmogumi - šeima ir valstybė.
Apie Stambulo kovenciją jau žinoma pakankamai, kad tik dvasios menkystos gali toliau piršti šį antikristiniu genderizmo ideologijos virusu užkrėstą dokumentą.

trumpai       2021-05-2 22:56

Super! Labai gera naujiena.

StasySG       2021-05-2 21:22

Čia aiškus Panevėžio vyskupo emerito Jono Kaunecko požiūris į Šeimos maršą. Jis ne tik palaiko maršą, bet dar stipriau - jį laimina. 

Nesu praktikuojantis katalikas,       2021-05-2 21:18

bet sakau nuoširdžiai: telaimina Dievas dvasininkus, kuriems svetima simonija ir kurie nebijo tai pasakyti girdintiems ir matantiems, kas šiandien pasaulyje vyksta ir kur žmones stumia netikėjimas ir godumas…

Žodžio laisvė...       2021-05-2 21:11

Ačiū už maldas ir palaiminimą Šeimų Maršui.Geros sveikatos ir ilgų gyvenimo metų
linkiu Jums, Vyskupe Jonai Kauneckai.

tiek       2021-05-2 21:05

čia tai suprantu : žmogus pasakė tiesiai šviesiai , “nevyniodamas į vatą”.

Ačiū!       2021-05-2 20:54

Ačiū, Ganytojau!

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.