Ugdymo politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyskupai: atimdami vaikus iš tėvų, sužeidžiame ir juos, ir visuomenę

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 10:04

11     

    

Vyskupai: atimdami vaikus iš tėvų, sužeidžiame ir juos, ir visuomenę

Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) pareiškė savo nuomonę apie vaikų paėmimą iš šeimos. LVK priimtame pareiškime pabrėžiama, kad tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai savo vaikų ugdytojai, o valstybė ir Bažnyčia, švietimo ir kitos institucijos – jų pagalbininkės. Kai šitai pamirštame, jau „atimame“ vaikus iš tėvų, sužeisdami tiek vienus, tiek kitus, o galiausiai – ir pačią visuomenę.

„Jau kuris laikas susirūpinę girdime apie vaikų paėmimus iš šeimų siekiant apsaugoti juos nuo smurto ar nepriežiūros. Visi norime, kad vaikai galėtų augti sveikoje ir saugioje aplinkoje, tačiau taip pat suprantame, jog geram tikslui pasiekti reikia ir tinkamų priemonių.

Pirmiausia ir svarbiausia vaikui palanki bei saugi aplinka yra šeima. Tai Kūrėjo numatyta, laiko patikrinta mažoji visuomenės ląstelė, kurioje ne tik užauga naujoji karta, bet ir tėvai, nuolat bręsdami ir mokydamiesi, vykdo savo kilnų pašaukimą. Tad rūpinimasis vaiku turi apimti ir jo tėvus, turi būti atsižvelgta į tai, kaip intervencijos iš šalies paveiks šeimos narių tarpusavio santykius ir pasitikėjimą vienų kitais. Vaiko paėmimas iš šeimos prieš tėvų valią tėra kraštutinė priemonė, taikytina tik tada, kai nėra jokio kito veiksmingo pasirinkimo“, – pažymima pareiškime.

Vyskupai pažymi, kad viena yra gintis ar kitą ginti nuo agresoriaus ir kas kita – įsisukti į užburtą ratą, kuriame neadekvatus atsakas į kito veiksmą priimamas kaip naujas smurtas. Taip pasidalijama į priešiškas stovyklas ir pametamas iš akių bendras tikslas, kurio siekia ir vieni, ir kiti. Tada, užuot sukūrę saugesnę aplinką, pasijuntame mažiau saugūs: nereikalingą įtampą patiria ir šeimos, ir institucijų darbuotojai, kurie šią įtampą parsineša į savo namus ir šeimas.

Bažnyčios hierarchai sveikina kiekvieną pastangą rasti konstruktyvių sprendimų tobulinant šeimos ir vaikų apsaugos įstatymus bei jų įgyvendinimo būdus. „Nė vienas vaikas tegul netampa priemone emocijų ar ambicijų kovoje“, – rašoma pareiškime.

Vyskupai kviečia šeimų tėvus skirti daugiau laiko, dėmesio vienas kitam ir savo vaikams, taip pat ir toms šeimoms, kurios gyvena kaimynystėje ir galbūt yra reikalingos pagalbos, patarimo, palaikymo ar tiesiog bičiuliško artumo. Jie ragina psichologijos, socialinių mokslų specialistus ir kitus pagal savo gebėjimus atrasti naujų ir lengviau prieinamų galimybių šeimoms pasisemti žinių, patirties ir sulaukti reikiamos pagalbos.

Pareiškime dėkojama Šeimos centrų ir įvairių institucijų darbuotojams, kurie rūpestingai stengiasi padėti šeimoms kurti ar atgaivinti tarpusavio santykius.

„Visus tikinčiuosius kviečiame drauge melstis savo šeimose ir už šeimas. Netrukus pradėsime advento laikotarpį, kuris iš naujo pakvies taisyti kelią (plg. Lk 3, 4) ruošiantis Dievo Sūnaus Gimimo iškilmei ir Šventosios Šeimos šventei. Leiskime Viešpačiui užpilti nuoskaudų slėnius ir nulyginti nesantaikos kalnus, kad į namus ir šeimas ateitų ramybė mums visiems – nors ir klystantiems, netobuliems, bet Jo mylimiems žmonėms“, – rašoma vyskupų pareiškime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2018-11-27 23:09

Tėvai kaip nors išgyvens, jie suaugę ir stiprūs.
Pirmiausia kalbėkim apie svarbiausią tragediją - tėvų atėmimą iš vaiko.

Misteris       2018-11-23 17:03

Džiugu,kad išdrįso išstenėt.
Geriau vėliau negu niekad…
Bet paklaust :
-“Kaip laikosi DEIMANTĖ?”-jiems vis dar baisu.

Marginalas       2018-11-23 15:35

Hm, mato totalinį visų pavergimą ir vadina kitaip.

taip sakant nustebimo       2018-11-23 14:01

kad išvis išdrįso išstenėti savo poziciją. Matyt dabar labai nejaukiai jaučiasi, nebent anūkas pritarė.

Globėjos nusiskundžia,kad       2018-11-23 13:24

jos dirba su vaiku visą parą ir tas tūkstantis nedaug,o dar ir stažas eina.Tėvai taip pat dirba su vaiku visą parą ir kad gautų nors po 300 šimtus ir stažas eitų.Tai tada Lietuva greitai siektų 3-5 milijonus.

Anupras       2018-11-23 13:11

Pamažėl artėja Šv.Kalėdos, gal kunigai, vienuoliai(ės)kūčių vakarą nueitų pas varganas šeimas kartu pasimelstų ,paprastai su meile pasikalbėtų, kas juos stumia į tamsą,kas trukdo .Kartu pasiruoštų vakarienę.Gal nors keletoje šeimų užgimtų vilties spindulėlis.

Molochas ir jo liokajai ne "PAMIRŠTA" (2),       2018-11-23 12:25

Aišku, Molocho liokajai taip nemąsto ir to nesuvokia - jie neišmanėliškai atmeta dorovės normas ir parduoda sąžinę tiesiog dėl riebesnio kąsnio.
Socialinės ir ekonominės atskirties mažinimas Lietuvoje už 117,6 mln.! “norvegiškų” eurų tėra priedanga diegti Kūrėjo planui ir žmogaus prigimčiai priešingas “socialines lytis”. Vėliau įtvirtinti tokių lyčių, kaip lygesnių už lygias, orvelišką  “genderinę lygybę”.
Prigimtinės šeimos, jų vaikai paprastai bevaisėms “socialinėms lytims” dar yra ir gyvas priekaištas, todėl skubama prigimtinėmis šeimomis kuo greičiau atsikratyti, kontroliuoti jas per laikymą nuolatinėje baimėje, vaikus - nacionalizuoti (iš to dar ir pasipelnyjant). Tai Frankfurto mokyklos marksizmas ir satanizmas viename.

Molochas ir jo liokajai ne "PAMIRŠTA" (1),       2018-11-23 12:23

kaip švelniai pasakyta Pareiškime, kad “tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai savo vaikų ugdytojai”, bet šeimą, jos sakramentinį statusą naikina sąmoningai!, ideologiškai kryptingai! Tai jie daro ir slapta, ir visiškai atvirai
(apie tai yra daugybė medžiagos, patikimų studijų).
Slibinas persekiojo Šventąją Šeimą - tai jis daro ir dabar (ir darys iki laikų pabaigos), nekęsdamas ir persekiodamas kiekvieną šeimą bei siekdamas žaloti, sunaikinti joje gimusią, Dievo įgalintą gyvybę - vaikus.
Švietėjiško šeimos instituto ir jos sakramentinės tikrovės išardymo, socialinio perkūrimo projekto šaltinis galiausiai yra transcendentinis (religinis - “šio pasaulio kunigaikštis”, “Didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina”).

tiek       2018-11-23 11:29

ne vaikų teisių ,o šeimos apsaugos įstatymo šiandien aiškiai trūksta.Pasiklydo tie mūsų įstatymų kūrėjai . Tačiau , svarbus momentas , - būtina išsiaiškint iki galo -jie tai daro savanaudiškais tikslais, ar tikrai yra suklaidinti margų “europinių vertybių”...Taip pat šeimos vienareikšmiško apibrėžimo įstatymu ,kad šeimą sudaro vyras ,moteris ir jų vaikai su įvaikiais. Ir jokių tokių “sugyventinių” pripažinimo šeima.

Šio įstatymo       2018-11-23 11:16

priėmimo intencijos labai netyros.Tai norvegiški pinigai ir Garliavos pedofilijos bylų dengimas.O nelaimingi Matuku tik prisidengta.Todėl šis įstatymas neprigis ir bus atšauktas-anksčiau ar vėliau.Nes tai ne rūpestis šeima,-antraip tie pinigai būtų padalinti šeimoms,o dėl auklėjimo būtų tariamasi su visuomene ir Lietuvos pedagogais.

Pagaliau       2018-11-23 10:55

sulaukėme ir Bažnyčios ganytojišką žodį. Kaip sakoma - geriau vėliau, nei niekada. Ačiū už paraginimą melstis, nes tik malda tesiekia ten, kur mums nepasiekiama.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.