Ugdymo politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyskupai: atimdami vaikus iš tėvų, sužeidžiame ir juos, ir visuomenę

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 10:04

11     

    

Vyskupai: atimdami vaikus iš tėvų, sužeidžiame ir juos, ir visuomenę

Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) pareiškė savo nuomonę apie vaikų paėmimą iš šeimos. LVK priimtame pareiškime pabrėžiama, kad tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai savo vaikų ugdytojai, o valstybė ir Bažnyčia, švietimo ir kitos institucijos – jų pagalbininkės. Kai šitai pamirštame, jau „atimame“ vaikus iš tėvų, sužeisdami tiek vienus, tiek kitus, o galiausiai – ir pačią visuomenę.

„Jau kuris laikas susirūpinę girdime apie vaikų paėmimus iš šeimų siekiant apsaugoti juos nuo smurto ar nepriežiūros. Visi norime, kad vaikai galėtų augti sveikoje ir saugioje aplinkoje, tačiau taip pat suprantame, jog geram tikslui pasiekti reikia ir tinkamų priemonių.

Pirmiausia ir svarbiausia vaikui palanki bei saugi aplinka yra šeima. Tai Kūrėjo numatyta, laiko patikrinta mažoji visuomenės ląstelė, kurioje ne tik užauga naujoji karta, bet ir tėvai, nuolat bręsdami ir mokydamiesi, vykdo savo kilnų pašaukimą. Tad rūpinimasis vaiku turi apimti ir jo tėvus, turi būti atsižvelgta į tai, kaip intervencijos iš šalies paveiks šeimos narių tarpusavio santykius ir pasitikėjimą vienų kitais. Vaiko paėmimas iš šeimos prieš tėvų valią tėra kraštutinė priemonė, taikytina tik tada, kai nėra jokio kito veiksmingo pasirinkimo“, – pažymima pareiškime.

Vyskupai pažymi, kad viena yra gintis ar kitą ginti nuo agresoriaus ir kas kita – įsisukti į užburtą ratą, kuriame neadekvatus atsakas į kito veiksmą priimamas kaip naujas smurtas. Taip pasidalijama į priešiškas stovyklas ir pametamas iš akių bendras tikslas, kurio siekia ir vieni, ir kiti. Tada, užuot sukūrę saugesnę aplinką, pasijuntame mažiau saugūs: nereikalingą įtampą patiria ir šeimos, ir institucijų darbuotojai, kurie šią įtampą parsineša į savo namus ir šeimas.

Bažnyčios hierarchai sveikina kiekvieną pastangą rasti konstruktyvių sprendimų tobulinant šeimos ir vaikų apsaugos įstatymus bei jų įgyvendinimo būdus. „Nė vienas vaikas tegul netampa priemone emocijų ar ambicijų kovoje“, – rašoma pareiškime.

Vyskupai kviečia šeimų tėvus skirti daugiau laiko, dėmesio vienas kitam ir savo vaikams, taip pat ir toms šeimoms, kurios gyvena kaimynystėje ir galbūt yra reikalingos pagalbos, patarimo, palaikymo ar tiesiog bičiuliško artumo. Jie ragina psichologijos, socialinių mokslų specialistus ir kitus pagal savo gebėjimus atrasti naujų ir lengviau prieinamų galimybių šeimoms pasisemti žinių, patirties ir sulaukti reikiamos pagalbos.

Pareiškime dėkojama Šeimos centrų ir įvairių institucijų darbuotojams, kurie rūpestingai stengiasi padėti šeimoms kurti ar atgaivinti tarpusavio santykius.

„Visus tikinčiuosius kviečiame drauge melstis savo šeimose ir už šeimas. Netrukus pradėsime advento laikotarpį, kuris iš naujo pakvies taisyti kelią (plg. Lk 3, 4) ruošiantis Dievo Sūnaus Gimimo iškilmei ir Šventosios Šeimos šventei. Leiskime Viešpačiui užpilti nuoskaudų slėnius ir nulyginti nesantaikos kalnus, kad į namus ir šeimas ateitų ramybė mums visiems – nors ir klystantiems, netobuliems, bet Jo mylimiems žmonėms“, – rašoma vyskupų pareiškime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2018-11-27 23:09

Tėvai kaip nors išgyvens, jie suaugę ir stiprūs.
Pirmiausia kalbėkim apie svarbiausią tragediją - tėvų atėmimą iš vaiko.

Misteris       2018-11-23 17:03

Džiugu,kad išdrįso išstenėt.
Geriau vėliau negu niekad…
Bet paklaust :
-“Kaip laikosi DEIMANTĖ?”-jiems vis dar baisu.

Marginalas       2018-11-23 15:35

Hm, mato totalinį visų pavergimą ir vadina kitaip.

taip sakant nustebimo       2018-11-23 14:01

kad išvis išdrįso išstenėti savo poziciją. Matyt dabar labai nejaukiai jaučiasi, nebent anūkas pritarė.

Globėjos nusiskundžia,kad       2018-11-23 13:24

jos dirba su vaiku visą parą ir tas tūkstantis nedaug,o dar ir stažas eina.Tėvai taip pat dirba su vaiku visą parą ir kad gautų nors po 300 šimtus ir stažas eitų.Tai tada Lietuva greitai siektų 3-5 milijonus.

Anupras       2018-11-23 13:11

Pamažėl artėja Šv.Kalėdos, gal kunigai, vienuoliai(ės)kūčių vakarą nueitų pas varganas šeimas kartu pasimelstų ,paprastai su meile pasikalbėtų, kas juos stumia į tamsą,kas trukdo .Kartu pasiruoštų vakarienę.Gal nors keletoje šeimų užgimtų vilties spindulėlis.

Molochas ir jo liokajai ne "PAMIRŠTA" (2),       2018-11-23 12:25

Aišku, Molocho liokajai taip nemąsto ir to nesuvokia - jie neišmanėliškai atmeta dorovės normas ir parduoda sąžinę tiesiog dėl riebesnio kąsnio.
Socialinės ir ekonominės atskirties mažinimas Lietuvoje už 117,6 mln.! “norvegiškų” eurų tėra priedanga diegti Kūrėjo planui ir žmogaus prigimčiai priešingas “socialines lytis”. Vėliau įtvirtinti tokių lyčių, kaip lygesnių už lygias, orvelišką  “genderinę lygybę”.
Prigimtinės šeimos, jų vaikai paprastai bevaisėms “socialinėms lytims” dar yra ir gyvas priekaištas, todėl skubama prigimtinėmis šeimomis kuo greičiau atsikratyti, kontroliuoti jas per laikymą nuolatinėje baimėje, vaikus - nacionalizuoti (iš to dar ir pasipelnyjant). Tai Frankfurto mokyklos marksizmas ir satanizmas viename.

Molochas ir jo liokajai ne "PAMIRŠTA" (1),       2018-11-23 12:23

kaip švelniai pasakyta Pareiškime, kad “tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai savo vaikų ugdytojai”, bet šeimą, jos sakramentinį statusą naikina sąmoningai!, ideologiškai kryptingai! Tai jie daro ir slapta, ir visiškai atvirai
(apie tai yra daugybė medžiagos, patikimų studijų).
Slibinas persekiojo Šventąją Šeimą - tai jis daro ir dabar (ir darys iki laikų pabaigos), nekęsdamas ir persekiodamas kiekvieną šeimą bei siekdamas žaloti, sunaikinti joje gimusią, Dievo įgalintą gyvybę - vaikus.
Švietėjiško šeimos instituto ir jos sakramentinės tikrovės išardymo, socialinio perkūrimo projekto šaltinis galiausiai yra transcendentinis (religinis - “šio pasaulio kunigaikštis”, “Didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina”).

tiek       2018-11-23 11:29

ne vaikų teisių ,o šeimos apsaugos įstatymo šiandien aiškiai trūksta.Pasiklydo tie mūsų įstatymų kūrėjai . Tačiau , svarbus momentas , - būtina išsiaiškint iki galo -jie tai daro savanaudiškais tikslais, ar tikrai yra suklaidinti margų “europinių vertybių”...Taip pat šeimos vienareikšmiško apibrėžimo įstatymu ,kad šeimą sudaro vyras ,moteris ir jų vaikai su įvaikiais. Ir jokių tokių “sugyventinių” pripažinimo šeima.

Šio įstatymo       2018-11-23 11:16

priėmimo intencijos labai netyros.Tai norvegiški pinigai ir Garliavos pedofilijos bylų dengimas.O nelaimingi Matuku tik prisidengta.Todėl šis įstatymas neprigis ir bus atšauktas-anksčiau ar vėliau.Nes tai ne rūpestis šeima,-antraip tie pinigai būtų padalinti šeimoms,o dėl auklėjimo būtų tariamasi su visuomene ir Lietuvos pedagogais.

Pagaliau       2018-11-23 10:55

sulaukėme ir Bažnyčios ganytojišką žodį. Kaip sakoma - geriau vėliau, nei niekada. Ačiū už paraginimą melstis, nes tik malda tesiekia ten, kur mums nepasiekiama.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.