Ugdymo politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vyskupai: atimdami vaikus iš tėvų, sužeidžiame ir juos, ir visuomenę

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 23 d. 10:04

11     

    

Vyskupai: atimdami vaikus iš tėvų, sužeidžiame ir juos, ir visuomenę

Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) pareiškė savo nuomonę apie vaikų paėmimą iš šeimos. LVK priimtame pareiškime pabrėžiama, kad tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai savo vaikų ugdytojai, o valstybė ir Bažnyčia, švietimo ir kitos institucijos – jų pagalbininkės. Kai šitai pamirštame, jau „atimame“ vaikus iš tėvų, sužeisdami tiek vienus, tiek kitus, o galiausiai – ir pačią visuomenę.

„Jau kuris laikas susirūpinę girdime apie vaikų paėmimus iš šeimų siekiant apsaugoti juos nuo smurto ar nepriežiūros. Visi norime, kad vaikai galėtų augti sveikoje ir saugioje aplinkoje, tačiau taip pat suprantame, jog geram tikslui pasiekti reikia ir tinkamų priemonių.

Pirmiausia ir svarbiausia vaikui palanki bei saugi aplinka yra šeima. Tai Kūrėjo numatyta, laiko patikrinta mažoji visuomenės ląstelė, kurioje ne tik užauga naujoji karta, bet ir tėvai, nuolat bręsdami ir mokydamiesi, vykdo savo kilnų pašaukimą. Tad rūpinimasis vaiku turi apimti ir jo tėvus, turi būti atsižvelgta į tai, kaip intervencijos iš šalies paveiks šeimos narių tarpusavio santykius ir pasitikėjimą vienų kitais. Vaiko paėmimas iš šeimos prieš tėvų valią tėra kraštutinė priemonė, taikytina tik tada, kai nėra jokio kito veiksmingo pasirinkimo“, – pažymima pareiškime.

Vyskupai pažymi, kad viena yra gintis ar kitą ginti nuo agresoriaus ir kas kita – įsisukti į užburtą ratą, kuriame neadekvatus atsakas į kito veiksmą priimamas kaip naujas smurtas. Taip pasidalijama į priešiškas stovyklas ir pametamas iš akių bendras tikslas, kurio siekia ir vieni, ir kiti. Tada, užuot sukūrę saugesnę aplinką, pasijuntame mažiau saugūs: nereikalingą įtampą patiria ir šeimos, ir institucijų darbuotojai, kurie šią įtampą parsineša į savo namus ir šeimas.

Bažnyčios hierarchai sveikina kiekvieną pastangą rasti konstruktyvių sprendimų tobulinant šeimos ir vaikų apsaugos įstatymus bei jų įgyvendinimo būdus. „Nė vienas vaikas tegul netampa priemone emocijų ar ambicijų kovoje“, – rašoma pareiškime.

Vyskupai kviečia šeimų tėvus skirti daugiau laiko, dėmesio vienas kitam ir savo vaikams, taip pat ir toms šeimoms, kurios gyvena kaimynystėje ir galbūt yra reikalingos pagalbos, patarimo, palaikymo ar tiesiog bičiuliško artumo. Jie ragina psichologijos, socialinių mokslų specialistus ir kitus pagal savo gebėjimus atrasti naujų ir lengviau prieinamų galimybių šeimoms pasisemti žinių, patirties ir sulaukti reikiamos pagalbos.

Pareiškime dėkojama Šeimos centrų ir įvairių institucijų darbuotojams, kurie rūpestingai stengiasi padėti šeimoms kurti ar atgaivinti tarpusavio santykius.

„Visus tikinčiuosius kviečiame drauge melstis savo šeimose ir už šeimas. Netrukus pradėsime advento laikotarpį, kuris iš naujo pakvies taisyti kelią (plg. Lk 3, 4) ruošiantis Dievo Sūnaus Gimimo iškilmei ir Šventosios Šeimos šventei. Leiskime Viešpačiui užpilti nuoskaudų slėnius ir nulyginti nesantaikos kalnus, kad į namus ir šeimas ateitų ramybė mums visiems – nors ir klystantiems, netobuliems, bet Jo mylimiems žmonėms“, – rašoma vyskupų pareiškime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2018-11-27 23:09

Tėvai kaip nors išgyvens, jie suaugę ir stiprūs.
Pirmiausia kalbėkim apie svarbiausią tragediją - tėvų atėmimą iš vaiko.

Misteris       2018-11-23 17:03

Džiugu,kad išdrįso išstenėt.
Geriau vėliau negu niekad…
Bet paklaust :
-“Kaip laikosi DEIMANTĖ?”-jiems vis dar baisu.

Marginalas       2018-11-23 15:35

Hm, mato totalinį visų pavergimą ir vadina kitaip.

taip sakant nustebimo       2018-11-23 14:01

kad išvis išdrįso išstenėti savo poziciją. Matyt dabar labai nejaukiai jaučiasi, nebent anūkas pritarė.

Globėjos nusiskundžia,kad       2018-11-23 13:24

jos dirba su vaiku visą parą ir tas tūkstantis nedaug,o dar ir stažas eina.Tėvai taip pat dirba su vaiku visą parą ir kad gautų nors po 300 šimtus ir stažas eitų.Tai tada Lietuva greitai siektų 3-5 milijonus.

Anupras       2018-11-23 13:11

Pamažėl artėja Šv.Kalėdos, gal kunigai, vienuoliai(ės)kūčių vakarą nueitų pas varganas šeimas kartu pasimelstų ,paprastai su meile pasikalbėtų, kas juos stumia į tamsą,kas trukdo .Kartu pasiruoštų vakarienę.Gal nors keletoje šeimų užgimtų vilties spindulėlis.

Molochas ir jo liokajai ne "PAMIRŠTA" (2),       2018-11-23 12:25

Aišku, Molocho liokajai taip nemąsto ir to nesuvokia - jie neišmanėliškai atmeta dorovės normas ir parduoda sąžinę tiesiog dėl riebesnio kąsnio.
Socialinės ir ekonominės atskirties mažinimas Lietuvoje už 117,6 mln.! “norvegiškų” eurų tėra priedanga diegti Kūrėjo planui ir žmogaus prigimčiai priešingas “socialines lytis”. Vėliau įtvirtinti tokių lyčių, kaip lygesnių už lygias, orvelišką  “genderinę lygybę”.
Prigimtinės šeimos, jų vaikai paprastai bevaisėms “socialinėms lytims” dar yra ir gyvas priekaištas, todėl skubama prigimtinėmis šeimomis kuo greičiau atsikratyti, kontroliuoti jas per laikymą nuolatinėje baimėje, vaikus - nacionalizuoti (iš to dar ir pasipelnyjant). Tai Frankfurto mokyklos marksizmas ir satanizmas viename.

Molochas ir jo liokajai ne "PAMIRŠTA" (1),       2018-11-23 12:23

kaip švelniai pasakyta Pareiškime, kad “tėvai yra pirmieji ir pagrindiniai savo vaikų ugdytojai”, bet šeimą, jos sakramentinį statusą naikina sąmoningai!, ideologiškai kryptingai! Tai jie daro ir slapta, ir visiškai atvirai
(apie tai yra daugybė medžiagos, patikimų studijų).
Slibinas persekiojo Šventąją Šeimą - tai jis daro ir dabar (ir darys iki laikų pabaigos), nekęsdamas ir persekiodamas kiekvieną šeimą bei siekdamas žaloti, sunaikinti joje gimusią, Dievo įgalintą gyvybę - vaikus.
Švietėjiško šeimos instituto ir jos sakramentinės tikrovės išardymo, socialinio perkūrimo projekto šaltinis galiausiai yra transcendentinis (religinis - “šio pasaulio kunigaikštis”, “Didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina”).

tiek       2018-11-23 11:29

ne vaikų teisių ,o šeimos apsaugos įstatymo šiandien aiškiai trūksta.Pasiklydo tie mūsų įstatymų kūrėjai . Tačiau , svarbus momentas , - būtina išsiaiškint iki galo -jie tai daro savanaudiškais tikslais, ar tikrai yra suklaidinti margų “europinių vertybių”...Taip pat šeimos vienareikšmiško apibrėžimo įstatymu ,kad šeimą sudaro vyras ,moteris ir jų vaikai su įvaikiais. Ir jokių tokių “sugyventinių” pripažinimo šeima.

Šio įstatymo       2018-11-23 11:16

priėmimo intencijos labai netyros.Tai norvegiški pinigai ir Garliavos pedofilijos bylų dengimas.O nelaimingi Matuku tik prisidengta.Todėl šis įstatymas neprigis ir bus atšauktas-anksčiau ar vėliau.Nes tai ne rūpestis šeima,-antraip tie pinigai būtų padalinti šeimoms,o dėl auklėjimo būtų tariamasi su visuomene ir Lietuvos pedagogais.

Pagaliau       2018-11-23 10:55

sulaukėme ir Bažnyčios ganytojišką žodį. Kaip sakoma - geriau vėliau, nei niekada. Ačiū už paraginimą melstis, nes tik malda tesiekia ten, kur mums nepasiekiama.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.