Aplinkosaugos politika, Europa

Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 4 d. 9:31

6     

    

Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

laikmetis.lt

Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija naująjį „žaliąjį susitarimą“ pavadino ekonomine savižudybe ir pareiškė nesutinkančios su Briuselio planais papildomai apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą ir automobilius, siekiant priversti europiečius pereiti vien prie atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimo.

Spaudos konferencijoje po pasaulio lyderių susitikimo Glazge, Vengrijos vicepremjeras Gergely Gulyas teigė, kad Briuselio noras apmokestinti gyventojų turtą radikaliai kertasi su Vengrijos vyriausybės nuostatomis mažinti su būsto išlaikymu susijusias gyventojų išlaidas.

Ministras pažymėjo, kad energetinės kainos Europoje tapo tiesiog milžiniškos, nes šalia globalių tendencijų dar prisidėjo Europos Komisijos sprendimai apmokestinti bet kokį taršų energijos naudojimo būdą. Anot politiko, tokie sprendimai kertasi su Vengrijos būsto išlaidų mažinimo politika, kurios dėka kainos vartotojams yra vienos mažiausių Europoje. Ministras tikino, kad visos keturios Vyšegrado šalys pasiryžusios blokuoti naujus Briuselio raginimus šia tema.

„Žaliajam kursui“ besipriešinančios šalys taip pat itin kritikavo ES komisaro F. Timmermans veiklą, kuomet ES vadovai, matydami augančią energijos paklausą ir sparčiai senkančius rezervus, pusė metų nedarė nieko, kad padėtų ES šalis aprūpinti energetiniais ištekliais ir gamybos medžiagomis. Tokio neveikimo priežastimi tapo ES rūpestis klimato kaita, dėl kurios buvo nuspręsta mažinti tokių išteklių prieinamumą ir naudojimą Europoje. Vykdydami tokius nutarimus Briuselis tikisi verslą ir gyventojus priversti greičiau pereiti prie atsinaujinančių šaltinių diegimo ir naudojimosi.

Vengrijos politikų teigimu, taršos mokesčius norima didinti ne gamintojams, kurie yra atsakingi už taršos augimą, bet paskirstyti visiems gyventojams, kad visi europiečiai mokėtų taršos mokesčius. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad ES tikslas visiškai uždrausti dyzelinius automobilius Sąjungoje iki 2035 m. yra pavojingas vartotojams ir gali gerokai nuskurdinti gyventojus.

Vengrija yra plačiai kritikuojama dėl savo sutarties su Rusija dėl dujų tiekimo ateinantiems 15 metų. Rusija energetinius išteklius dažnai naudoja kaip politinę spaudimo priemonę. ES tuo tarpu stengiamasi kuo skubiau atsisakyti bet kokio iškastinio kuro ar branduolinės energetikos naudojimo, tačiau tokie sprendimai kol kas privedė prie energetinių kainų šuolio arba išteklių trūkumo pramonėje.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-6 8:39

laikmetis.lt aiškiai angažuotas Briuselio bet kokiam žodžiui ar įdėjai . Žaliasis kursas nėra blogas kaip tikslas , jei neliesti priemoniu ir plano kaip to pasiekti . Įdėja iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais buitiniu vartotojų limenyje ,
‘planetos sveiki plaučiai’, gamtosauginiai reikalavimai ..viskas remiasi į vartojimą  iš kurio visos valstybės gyveną . Prievarta negfali duoti teigiamu vaisių , o juk galiausiai ims ir pasirodys jog visa tai tik rekomendacinio pobudžio , kaip su tais lauko tualetais . Norai visa atsimušą į galimybes dėl pastarujų kaštu ir naudos analizės . Višegrado šalys labai priklausomos nuo Rusijos energetiniu išteklių ir tos politikos kuria veda pastaroji jais prekiaudama Europoje . Vienas paprastas faktas daug sako jog tokia šalis kaip Austrija , nieko bendro neturinti su dujomis ir ju prekyba , šiandiena gali didžiuotis tapusi rusišku dujų perskirstimo centru ‘chabu’.dėka geru santykiu su ‘putinu’. Rusijos interesu itaką Europoje auga todėl labai logiška skatinti alternatyvias energijos gamybos rūšis ir ta žalia kursą , galima kritikuoti tuos papildomus tikslus kurie kaštu ir naudos analizėje kertasi su logika . Tapti mažiau priklausomiems nuo perkamu iškastiniu ištekliu geras tikslas .

Kad       2021-11-5 8:44

Pas mus valdžioj nėr kam kalbėt

o lietuvoje       2021-11-4 15:40

tylu ramu - “mūsų” valdžiai viskas tinka

Pasvarstymui       2021-11-4 15:38

Rusų propaganda mėgaujasi “Žaliojo kurso” veidmainystėmis Glazge… BBC jiems nenusileidžia. Pasak jų, škotai suskaičiavo per 400 spec. reisų lėktuvais į Glazgą. Taip buvo “pagaminta” 13.000 tonų CO2.
Palyginame: kadangi šiluminės anglimi kūrenamos elektrinės 1 MWh elektros gamybai paskleidžia 1,1 tonos CO2, nesudėtinga paskaičiuoti, jog Liuksemburgo teismo “uždraustos” Bielsko-Biała elektrinės Lenkijoje mažesnysis 55 MW agregatas, dirbdamas visa galia, tokį kiekį taršos paskleistų tik per 9 paras… O kur dar posėdžiautojų pramogos, kelionės namo… Žiūrėk, ir visas mėnuo susidarys!
Kas aktualiau: šviesa ir buitiniai patogumai žmonėms nykiais rudens vakarais, ar tasai “Bla-bla-bla”? Gal tie “aplinkai draugiški” teisėjai uždraudinėtų ne tik elektrines, bet ir tokius beprasmius pasiposėdžiavimus? smile

ah.ą       2021-11-4 12:58

  Štai ir išlindo Dievas Suvokimas/ Brahmanas.

Beviltiška       2021-11-4 11:31

Pasikeitus redakcijai, atrodė -  pagaliau baigsis tamsybiškumo propagavimas. Bet, matyt, neprastai buvo suteptas jo skleidimo mechanizmas, nes į apyvartą vėl, sakyčiau, su nemažu pagreičiu grįžta tai, kas per paskutinius dvejus metus išpuoselėta.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.