Aplinkosaugos politika, Europa

Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 4 d. 9:31

6     

    

Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

laikmetis.lt

Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija naująjį „žaliąjį susitarimą“ pavadino ekonomine savižudybe ir pareiškė nesutinkančios su Briuselio planais papildomai apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą ir automobilius, siekiant priversti europiečius pereiti vien prie atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimo.

Spaudos konferencijoje po pasaulio lyderių susitikimo Glazge, Vengrijos vicepremjeras Gergely Gulyas teigė, kad Briuselio noras apmokestinti gyventojų turtą radikaliai kertasi su Vengrijos vyriausybės nuostatomis mažinti su būsto išlaikymu susijusias gyventojų išlaidas.

Ministras pažymėjo, kad energetinės kainos Europoje tapo tiesiog milžiniškos, nes šalia globalių tendencijų dar prisidėjo Europos Komisijos sprendimai apmokestinti bet kokį taršų energijos naudojimo būdą. Anot politiko, tokie sprendimai kertasi su Vengrijos būsto išlaidų mažinimo politika, kurios dėka kainos vartotojams yra vienos mažiausių Europoje. Ministras tikino, kad visos keturios Vyšegrado šalys pasiryžusios blokuoti naujus Briuselio raginimus šia tema.

„Žaliajam kursui“ besipriešinančios šalys taip pat itin kritikavo ES komisaro F. Timmermans veiklą, kuomet ES vadovai, matydami augančią energijos paklausą ir sparčiai senkančius rezervus, pusė metų nedarė nieko, kad padėtų ES šalis aprūpinti energetiniais ištekliais ir gamybos medžiagomis. Tokio neveikimo priežastimi tapo ES rūpestis klimato kaita, dėl kurios buvo nuspręsta mažinti tokių išteklių prieinamumą ir naudojimą Europoje. Vykdydami tokius nutarimus Briuselis tikisi verslą ir gyventojus priversti greičiau pereiti prie atsinaujinančių šaltinių diegimo ir naudojimosi.

Vengrijos politikų teigimu, taršos mokesčius norima didinti ne gamintojams, kurie yra atsakingi už taršos augimą, bet paskirstyti visiems gyventojams, kad visi europiečiai mokėtų taršos mokesčius. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad ES tikslas visiškai uždrausti dyzelinius automobilius Sąjungoje iki 2035 m. yra pavojingas vartotojams ir gali gerokai nuskurdinti gyventojus.

Vengrija yra plačiai kritikuojama dėl savo sutarties su Rusija dėl dujų tiekimo ateinantiems 15 metų. Rusija energetinius išteklius dažnai naudoja kaip politinę spaudimo priemonę. ES tuo tarpu stengiamasi kuo skubiau atsisakyti bet kokio iškastinio kuro ar branduolinės energetikos naudojimo, tačiau tokie sprendimai kol kas privedė prie energetinių kainų šuolio arba išteklių trūkumo pramonėje.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-6 8:39

laikmetis.lt aiškiai angažuotas Briuselio bet kokiam žodžiui ar įdėjai . Žaliasis kursas nėra blogas kaip tikslas , jei neliesti priemoniu ir plano kaip to pasiekti . Įdėja iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais buitiniu vartotojų limenyje ,
‘planetos sveiki plaučiai’, gamtosauginiai reikalavimai ..viskas remiasi į vartojimą  iš kurio visos valstybės gyveną . Prievarta negfali duoti teigiamu vaisių , o juk galiausiai ims ir pasirodys jog visa tai tik rekomendacinio pobudžio , kaip su tais lauko tualetais . Norai visa atsimušą į galimybes dėl pastarujų kaštu ir naudos analizės . Višegrado šalys labai priklausomos nuo Rusijos energetiniu išteklių ir tos politikos kuria veda pastaroji jais prekiaudama Europoje . Vienas paprastas faktas daug sako jog tokia šalis kaip Austrija , nieko bendro neturinti su dujomis ir ju prekyba , šiandiena gali didžiuotis tapusi rusišku dujų perskirstimo centru ‘chabu’.dėka geru santykiu su ‘putinu’. Rusijos interesu itaką Europoje auga todėl labai logiška skatinti alternatyvias energijos gamybos rūšis ir ta žalia kursą , galima kritikuoti tuos papildomus tikslus kurie kaštu ir naudos analizėje kertasi su logika . Tapti mažiau priklausomiems nuo perkamu iškastiniu ištekliu geras tikslas .

Kad       2021-11-5 8:44

Pas mus valdžioj nėr kam kalbėt

o lietuvoje       2021-11-4 15:40

tylu ramu - “mūsų” valdžiai viskas tinka

Pasvarstymui       2021-11-4 15:38

Rusų propaganda mėgaujasi “Žaliojo kurso” veidmainystėmis Glazge… BBC jiems nenusileidžia. Pasak jų, škotai suskaičiavo per 400 spec. reisų lėktuvais į Glazgą. Taip buvo “pagaminta” 13.000 tonų CO2.
Palyginame: kadangi šiluminės anglimi kūrenamos elektrinės 1 MWh elektros gamybai paskleidžia 1,1 tonos CO2, nesudėtinga paskaičiuoti, jog Liuksemburgo teismo “uždraustos” Bielsko-Biała elektrinės Lenkijoje mažesnysis 55 MW agregatas, dirbdamas visa galia, tokį kiekį taršos paskleistų tik per 9 paras… O kur dar posėdžiautojų pramogos, kelionės namo… Žiūrėk, ir visas mėnuo susidarys!
Kas aktualiau: šviesa ir buitiniai patogumai žmonėms nykiais rudens vakarais, ar tasai “Bla-bla-bla”? Gal tie “aplinkai draugiški” teisėjai uždraudinėtų ne tik elektrines, bet ir tokius beprasmius pasiposėdžiavimus? smile

ah.ą       2021-11-4 12:58

  Štai ir išlindo Dievas Suvokimas/ Brahmanas.

Beviltiška       2021-11-4 11:31

Pasikeitus redakcijai, atrodė -  pagaliau baigsis tamsybiškumo propagavimas. Bet, matyt, neprastai buvo suteptas jo skleidimo mechanizmas, nes į apyvartą vėl, sakyčiau, su nemažu pagreičiu grįžta tai, kas per paskutinius dvejus metus išpuoselėta.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.