Aplinkosaugos politika, Europa

Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 4 d. 9:31

6     

    

Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

laikmetis.lt

Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija naująjį „žaliąjį susitarimą“ pavadino ekonomine savižudybe ir pareiškė nesutinkančios su Briuselio planais papildomai apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą ir automobilius, siekiant priversti europiečius pereiti vien prie atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimo.

Spaudos konferencijoje po pasaulio lyderių susitikimo Glazge, Vengrijos vicepremjeras Gergely Gulyas teigė, kad Briuselio noras apmokestinti gyventojų turtą radikaliai kertasi su Vengrijos vyriausybės nuostatomis mažinti su būsto išlaikymu susijusias gyventojų išlaidas.

Ministras pažymėjo, kad energetinės kainos Europoje tapo tiesiog milžiniškos, nes šalia globalių tendencijų dar prisidėjo Europos Komisijos sprendimai apmokestinti bet kokį taršų energijos naudojimo būdą. Anot politiko, tokie sprendimai kertasi su Vengrijos būsto išlaidų mažinimo politika, kurios dėka kainos vartotojams yra vienos mažiausių Europoje. Ministras tikino, kad visos keturios Vyšegrado šalys pasiryžusios blokuoti naujus Briuselio raginimus šia tema.

„Žaliajam kursui“ besipriešinančios šalys taip pat itin kritikavo ES komisaro F. Timmermans veiklą, kuomet ES vadovai, matydami augančią energijos paklausą ir sparčiai senkančius rezervus, pusė metų nedarė nieko, kad padėtų ES šalis aprūpinti energetiniais ištekliais ir gamybos medžiagomis. Tokio neveikimo priežastimi tapo ES rūpestis klimato kaita, dėl kurios buvo nuspręsta mažinti tokių išteklių prieinamumą ir naudojimą Europoje. Vykdydami tokius nutarimus Briuselis tikisi verslą ir gyventojus priversti greičiau pereiti prie atsinaujinančių šaltinių diegimo ir naudojimosi.

Vengrijos politikų teigimu, taršos mokesčius norima didinti ne gamintojams, kurie yra atsakingi už taršos augimą, bet paskirstyti visiems gyventojams, kad visi europiečiai mokėtų taršos mokesčius. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad ES tikslas visiškai uždrausti dyzelinius automobilius Sąjungoje iki 2035 m. yra pavojingas vartotojams ir gali gerokai nuskurdinti gyventojus.

Vengrija yra plačiai kritikuojama dėl savo sutarties su Rusija dėl dujų tiekimo ateinantiems 15 metų. Rusija energetinius išteklius dažnai naudoja kaip politinę spaudimo priemonę. ES tuo tarpu stengiamasi kuo skubiau atsisakyti bet kokio iškastinio kuro ar branduolinės energetikos naudojimo, tačiau tokie sprendimai kol kas privedė prie energetinių kainų šuolio arba išteklių trūkumo pramonėje.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-11-6 8:39

laikmetis.lt aiškiai angažuotas Briuselio bet kokiam žodžiui ar įdėjai . Žaliasis kursas nėra blogas kaip tikslas , jei neliesti priemoniu ir plano kaip to pasiekti . Įdėja iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais buitiniu vartotojų limenyje ,
‘planetos sveiki plaučiai’, gamtosauginiai reikalavimai ..viskas remiasi į vartojimą  iš kurio visos valstybės gyveną . Prievarta negfali duoti teigiamu vaisių , o juk galiausiai ims ir pasirodys jog visa tai tik rekomendacinio pobudžio , kaip su tais lauko tualetais . Norai visa atsimušą į galimybes dėl pastarujų kaštu ir naudos analizės . Višegrado šalys labai priklausomos nuo Rusijos energetiniu išteklių ir tos politikos kuria veda pastaroji jais prekiaudama Europoje . Vienas paprastas faktas daug sako jog tokia šalis kaip Austrija , nieko bendro neturinti su dujomis ir ju prekyba , šiandiena gali didžiuotis tapusi rusišku dujų perskirstimo centru ‘chabu’.dėka geru santykiu su ‘putinu’. Rusijos interesu itaką Europoje auga todėl labai logiška skatinti alternatyvias energijos gamybos rūšis ir ta žalia kursą , galima kritikuoti tuos papildomus tikslus kurie kaštu ir naudos analizėje kertasi su logika . Tapti mažiau priklausomiems nuo perkamu iškastiniu ištekliu geras tikslas .

Kad       2021-11-5 8:44

Pas mus valdžioj nėr kam kalbėt

o lietuvoje       2021-11-4 15:40

tylu ramu - “mūsų” valdžiai viskas tinka

Pasvarstymui       2021-11-4 15:38

Rusų propaganda mėgaujasi “Žaliojo kurso” veidmainystėmis Glazge… BBC jiems nenusileidžia. Pasak jų, škotai suskaičiavo per 400 spec. reisų lėktuvais į Glazgą. Taip buvo “pagaminta” 13.000 tonų CO2.
Palyginame: kadangi šiluminės anglimi kūrenamos elektrinės 1 MWh elektros gamybai paskleidžia 1,1 tonos CO2, nesudėtinga paskaičiuoti, jog Liuksemburgo teismo “uždraustos” Bielsko-Biała elektrinės Lenkijoje mažesnysis 55 MW agregatas, dirbdamas visa galia, tokį kiekį taršos paskleistų tik per 9 paras… O kur dar posėdžiautojų pramogos, kelionės namo… Žiūrėk, ir visas mėnuo susidarys!
Kas aktualiau: šviesa ir buitiniai patogumai žmonėms nykiais rudens vakarais, ar tasai “Bla-bla-bla”? Gal tie “aplinkai draugiški” teisėjai uždraudinėtų ne tik elektrines, bet ir tokius beprasmius pasiposėdžiavimus? smile

ah.ą       2021-11-4 12:58

  Štai ir išlindo Dievas Suvokimas/ Brahmanas.

Beviltiška       2021-11-4 11:31

Pasikeitus redakcijai, atrodė -  pagaliau baigsis tamsybiškumo propagavimas. Bet, matyt, neprastai buvo suteptas jo skleidimo mechanizmas, nes į apyvartą vėl, sakyčiau, su nemažu pagreičiu grįžta tai, kas per paskutinius dvejus metus išpuoselėta.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.