Demokratija ir valdymas

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė: „Nusivylimo galbūt bus tiek, kiek bus neįgyvendinta tikslų“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 20 d. 23:29

15     

    

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė: „Nusivylimo galbūt bus tiek, kiek bus neįgyvendinta tikslų“

Justina Gafurova | vakarozinios.lt

Praėjusią savaitę pradėjusi dirbti XVII Vyriausybė pasiuntė žinutę visuomenei, kad pagaliau Lietuvoje gyventi bus geriau ar bent šiek tiek lengviau. Vienas iš svarbiausių naujos valdžios užmojų – kaip reikiant praretinti išsikerojusį valstybinį aparatą. Pasirodo, pagaliau atėjo politikai, kuriems, kaip ir žmonėms, atrodo keista, kad Lietuvoje mažėjant gyventojų kasmet daugėja valdininkų.

Uoliausiai efektyvinti valstybinį aparatą ketina Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė. Išskirtiniame interviu „Vakaro žinioms“ buvusi Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centro, tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovė neslepia, kad biurokratizmo spragos pradėjo badyti akis jau pirmomis dienomis.

Kokie įspūdžiai po pirmųjų trijų dienų naujame darbe einant Vyriausybės kanclerės pareigas? Pirmieji žadėtos optimizacijos pokyčiai laukia būtent kanceliarijos?

Pirmiausia peržiūrėsime visą darbo reglamentą ir įvertinsime, kokie procesai, dokumentai yra pertekliniai, ką galima eliminuoti, kad būtų sutaupyta laiko ir jį būtų galima panaudoti kur kas efektyviau. Jau dabar elektroniniu būdu man atsiunčiami šūsniai dokumentų vizuoti, nors daugiau nei pusė iš jų yra absoliutus formalumas.

Antru žingsniu sieksime, kad Vyriausybės kanceliarija būtų ne tik aparatas, kuris užtikrina sklandžią veiklą, bet ir tas, kuris imasi permainų. Žinoma, reikalinga kitokia struktūra. Struktūrą keisime, pritrauksime žmonių, kurie darys reformas, tad valstybiniame sektoriuje laukia nemažos permainos.

Apie biurokratinio aparato mažinimą kalbėjo be išimties visos vyriausybės. Kitados tam buvo įkurta Saulėlydžio komisija. Tačiau situacija ne tik nepasikeitė, bet ir blogėja.

Manau, kad tai sunkus ir sudėtingas darbas. Čia reikia ne tik ryžto ir supratimo, kaip tai daryti, bet ir politinės valios. Būtent užsitikrinti politinę valią kartais ir būna sudėtinga. Man atrodo, kad šiuo metu situacija yra gana palanki, nes ir premjeras, ir naujasis Ministrų kabinetas į tai žvelgia kaip į vieną pagrindinių prioritetų. Manau, kad gana didelę įtaką gali turėti ir patirtis, įgyta privačiame sektoriuje, ir pačios kanceliarijos pertvarkymas taip, kad ji ne tik darytų reformas, bet ir užtikrintų sklandų darbą. Manau, visa tai ir gali lemti, kad tikslai, kurių siekiame, bus įgyvendinti.

Kaip tai bus daroma praktiškai ir ar įmanoma patikrinti kiekvieną ministeriją, biudžetinę įstaigą, įmonę?

Žinoma, tai labai sunku, bet įmanoma. Pagalvokime, kiek iš viso žmonių dirba ministerijose ir valstybinėse įstaigose. Juk tai tūkstančiai žmonių, bet tai nėra daugiau nei didelėje korporacijoje, kuri nuolat priversta mažinti kaštus ir didinti apyvartą. Pas mus kaštai lygiai taip pat skaičiuojami kaip bet kurioje kitoje įmonėje, o vietoj apyvartos turėtume vertinti rezultatus, kurie susiję su įstaigų teikiamomis paslaugomis. Manau, pirmiausia visos ministerijos ir įstaigos turės išgryninti aiškius ir griežtus tikslus, kuriuos turi pasiekti. O kad jie būtų pasiekti, turės efektyvinti savo veiklą. Užuot analizavę ir tik sakę, kas blogai padaryta, sukurtume sistemą, kad įstaigų ir ministerijų vadovai būtų suinteresuoti pasiekti rezultatus. Kanceliarija inicijuos šiuos pakeitimus ir dirbs su vadovais, kad iškelti tikslai būtų ne popieriniai, o realūs. Padėsime ir dirbsime kartu, kad rezultatai būtų pasiekti efektyviai.

Esate pasiruošę pasipriešinimui?

Jo tikrai bus. Manau, čia taip pat labai svarbu politinė valia. Man padarė įspūdį naujų ministrų noras efektyvinti savo veiklą.

Jau formuojate savo komandą. Kaip nutiko taip, kad jūsų pavaduotoju tapo buvęs kancleris Almantas Mačiulis?

Kiek esame girdėję, čia buvo pasinaudota įstatymų spragomis, kai politinio pasitikėjimo pareigas einantis kancleris, galėjo kandidatuoti į valstybės tarnautojo vietą kaip vicekancleris ir tą konkursą laimėjo. Viskas kaip ir teisiška, bet aš manau, kad turėtume atsižvelgti į šią situaciją ir užtikrinti, kad ateityje tokių spragų nebūtų. Kita vertus, vicekancleris turi daug patirties ir labai gerai supranta, kaip veikia Vyriausybės aparatas, tad man tikrai pagelbės perimant visus darbus. Vėliau žiūrėsime, kaip viskas klostysis, ir jei matysime, kad dirbti išvien negalime, spręsime, kokias daryti išvadas.

Kaip vertinate tai, kad dar nepradėjus dirbti naujai Vyriausybei, iš jos kandidatų jau buvo tyčiojamasi ir abejojama jų profesionalumu, o Seimo darbe pagaliai į ratus pradėti kaišioti jau per pirmąjį posėdį?

Manau, kad visuomet naujai atėję žmonės sulaukia kritikos. Lengva kritikuoti ir labai juokinga matyti, kai nuolat kritikuojami žmonės, kurie per daug ilgai dirba valstybiniame sektoriuje, ir kartu tie, kurie ateina iš šalies ir neturi patirties. Manau, labai gerai, kad yra žmonių, turinčių įvairiausios patirties. Žinoma, atėjęs dirbti į Vyriausybę privalai suprasti, kaip viskas veikia. Komandoje turi būti tiek tų, kurie turi patirties, tiek tų, kurie atėjo iš šalies ir turi visai kitą požiūrį. Man atrodo, kad šioje Vyriausybėje yra visokių žmonių. Ministerijose yra aparatas, kuris užtikrins, kad ministrai, atėję be politinės patirties, galėtų efektyviai dirbti.

Šiemet teko bendrauti su buvusiais Seimo nariais, kurie nutraukė politiko karjerą ir atvirai pripažino, jog sistema iš vidaus yra tiek supuvusi, kad neįmanoma pasiekti permainų. Nebijote nusivilti?

Dažnai girdžiu tokius argumentus, bet aš visuomet sau sakau, kad jei atrodo, jog turėtų būti kitaip, ir tas kitaip bus geriau, tuomet tikrai galima surasti būdą, kaip tai įgyvendinti. Nusivylimo galbūt bus tiek, kiek bus neįgyvendinta tikslų.

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2016-12-22 8:25

Matotei:
Kartoju ypatingai subtiliai mastantiems.M.Darguzaite, vyriausybes kancleris, mums pristatomas kaip is JAV deemigravusi, ten issimokslines supertalentas ir dirbes net viceprezidentu, net Goldman Sachs.
Viskas butu labai gerai, taciau kur zmogaus biografija, kur pedsakai interenete ? Ka mes apie ja zinome? Tik kelis biografijos faktus, kurie nepagrindzia deramam lygyj greit kylancio politiko.O mes jau tirpstame nuo jo klejoniu inet erdvej.Dabar imeskite savo pavarde i Google.Iskart rasite(daznas) info apie save tiek, kiek visai nenoretumete ,kad butu.Tokia nudiena. Jos, vyriausybes kancleres inet tyruose veik nera, keli saitai mini vienas nuo kito nusirase,tai , ka ji pati pateike apie save. Kitaip sakant informacija PAVALYTA specialistu.
O informacija Darguzienes pateikta apie save ne melagingai, bet tendencingai.Neparengtai auditorijai, nepazistamiems su amerikieciu leksika sudaromas ispudis aukso grynuolio ant sidabro lekstutes.
O tuo tarpu, zmogui pazistamam su jankiu leksika ir terminais ji,lietuviskai, yra viso labo buves informacijos apie finansus tvarkytojas ir pateikejes auksciau stovinciam specialistui.Klerkas kitaip sakant nepriimas jokiu sprendimu.
Dar klausimas: M.Darguzaite isgyveno JAV ilga laika.Kokios salies ji piliete? Lietuvos? Kodel tikite? Todel, kad pasa parode lietuviska?
O kad JAV pilietybe gali turet nesusimastete? Ji nesake? O jus klausete?
As jums parodziau, kad valdzion lenda zmogus, apie kurio praeiti mes beveik nieko nezinome, o cia kazkoks mane apkalbomis kaltina.Tamsta esi naudingas idiotas ar dirbi “interneto tyrimu institute”?

vai me       2016-12-21 21:36

“Rotari” degeneratai,uzgrobę,aukšciausius valstybės postus, pradeda valyti viduriniąją grandį.Viskas, apie ką rašė, prieš trisdešimt metų, sociologas Grigorijus Klimovas, slapto CZV projekto ” Harvardas” darbuotojas, pildosi Lietuvoje, pasibaisėtinu tikslumu.Po to ,seks karas su Rusija ir liūdnas, lietuvių galas, panašiai kaip prūsų. Kelios eilutės, istorijos vadovėliuose.

Julius Puras dar karta i akcijos dalyve       2016-12-21 16:02

Apšmeižti, netesingai apkaltinti ir nuteisti, viešojoje erdvėje užblokuoti ir t.t. bet sistemai šito maža. Sistema naikinanti Lietuva nori viską taip ir palikti ir dar nori kad tos istorijos neigemi personažai būtu palankiai vertinami visuomenėje. Akcijos dalyve ar jūs galite su tuom susitaikyti?

Julius Puras i akcijos dalyve       2016-12-21 15:33

Negi jums nereikia kad tiesos.lt viešintų taip kaip tai darė? Vyksta akcija galima jau drąsiai sakyti pati ilgiausia akcija per visą Lietuvos istorija o informacija apie ją viešojoje erdvėje yra galima sakyti tiesiogine tą žodžio prasme yra užblokuota. Nejaugi jums kaip akcijos dalyvei dėl to nesakauda širdies?

Tiesos akcijos dalyvė       2016-12-21 14:48

Juliau Purai, nekalbėk mūsų vardu - neturi teisės.
Mums darai tik gėdą - tokių “palaikytojų” mums nereik.

Julius Puras       2016-12-21 14:41

Tiesos.it neužsimindamos apie tiesos akcija neužmiršim, nesitrauksim kuri vyksta kiekvieną mėnesio 17 diena Daukanto aikštėje, “nesityčioja” ir “pagliu nekaišo” į ponų Karbauskio ir Skvernelio vežimo ratus. Tiesos.lt galima sakyti stume ponų Karbauskio ir Skvernelio vežimą.

Julius Puras       2016-12-21 14:20

Pakeisti bloga valdininką į kita toki pati bloga labai “sudėtingas darbas”. Kita tendencija tai juodosios informacinės technologijos toliau tese isterija ir kritika vadina tesiok tyčiojimuosi o politine seimo narių veikla pagalių kaišiojimu. Toliau turbūt bus dar gražiau Karbauski su Skverneliu reikės Lietuvai paskelbti šventaisiais ir persiokioti visus tuos kurie neigemai vertina pastaruosius apsimetėlius o taipogi visus tuos kurie “kaišioja pagalius” į pastarųjų ponų vežimo ratus.

Matote        2016-12-21 12:34

panele “dzeike”, reikalas tas, kad žmogus ne daiktas, o Homo Sapiens. Žmogus turi sąvybę galvoti - mąstyti - priimti sprendimus. Mintis greitesnė ir galingesnė už “kytras” einšteino formulių raideles. Mintis veikia akimirksniu. Pagonis Saulius akimirksniu tapo apaštalu Pauliumu, katalikas Liuteris - protestantu, kgb-istas Čekuolis - tikru Lietuvos patriotu. Tokių pavyzdžių begalė. Mintis daro stebuklus. Uženka noro ir vaizduotės - tikėjimo tuo, ko trokšti. Pabandykit ir Jūs. Po 2 savaičių papasakosit kaip sekėsi.

Dzeikas       2016-12-21 11:58

Dzeikuijui:
Zmoniu neapkalbineju. Apkalbineju politikus.
Ziurek nesikuklintume p. Grybauskaite apkalbineti 2009m - ka ji veike 1990m, gal nebutume sau ant sprando uzsikrove TSKP funkcionieres ir burokevicininkes.

Dzeikui       2016-12-21 11:47

Didieji protai APTARIA IDĖJAS, vidutiniai protai APTARIA ĮVYKIUS, smulkūs protai apkalba žmones…...

Pensininke       2016-12-21 11:39

Manau, kad per 26 Nepriklausomybes metus mazai kreipta demesio i technologijas, kuriu pagalba galima panaiknti daug etatu, kuriuos uzeme gimines ir draugai.
Daug valstybiniu funkciju dubliuojasi, bet to niekas nenorejo matyti.
Darbas pradedamas nuo “GALVOS”, o ta pati reikia atlikti ir savivaldybese.
Atleisti valdininkai tures patirties kurti VERSLA.
Ka daryti su DARBO BIRZOMIS, kuriu atsisakyti ragino net KUBILIAUS sunus.
Mielieji, isgirskite .

Dzeikas       2016-12-21 11:15

O stai sitoje vietoje reiktu nuimt gaza. Kas tokia M. Darguzaite? Ar nebus papiginta “gaisrininko dukros” kopija? Pamenat po kokiu ipakavimu mums ja prakiso?
Goldman Sachs viceprezidente[vaisprezident] sakot? Mano(eilinio darbininko) betarpiskas virsininkas vienoj JAV korporacijoje buvo gamybos vadovas. Jauciate koks as “specialus” darbuotuojas(jau ne darbininkas)? O zinote kaip lietuviskai vadintusi tas “gamybos vadovas”?  - Meistras.
Tokiu pat kampu ziurekite ir i “vaisprezident”. JAV net eilines sules kuriu lygis daznai nusileidzia lietuviskoms “profkems” vadinamos “aukstosiomis mokyklomis” (high school).
O pozicionuoja save si ponia vos ne tautisku Alanu Greenspanu..
Vienzo as vertindamas sia persona ir jos planus uzdegciau raudona lempute.
Labai jau panasiai kaip p. Gryb. pradeda. Lygiai taip pat pavalyta biografija.Ne netvirtinu, kad KGB agente, nes gime 1976m Kaune. Taciau kokia mokykla baige, kaip, ka veike - tamsu. Ne keista? Eilinio zmogaus varda pavarde zinodami galite daugiau iskasti.O cia tokia is JAV isnirusi Goldman Sachs “vaisprezidente” ka ji veike LT, kas ji iki tol buvo - migla.Taciau jau taike i Vilniaus merus.

Apuokiukas       2016-12-21 10:35

,,Jau dabar elektroniniu būdu man atsiunčiami šūsniai dokumentų vizuoti, nors daugiau nei pusė iš jų yra absoliutus formalumas.” Tai čia taip atrodo tik Mildai, ateis visokie auditai, kontrolieriai, inspekcijos, tuoj išaiškins, kur formalumas, kur - ne…

sekmes Mildai       2016-12-21 10:00

lengva tikrai nebus, nes supuvusi sistema priesinsis visomis isgalemis.

jei       2016-12-21 0:35

jei iš Lietuvos išvyko apie trečdalis žmonių tai ar nebūtų tesinga procentaliai susimažinti seimo narių skaičių ir biudžetininkus?


Rekomenduojame

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.