Demokratija ir valdymas, Geopolitika, Šiaurės Amerika

Vygantas Vareikis. 9/11 ir 11/9 – kas toliau?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 10 d. 16:55

21     

    

Vygantas Vareikis. 9/11 ir 11/9 – kas toliau?

„Šiaurės Atėnai“ | 2016 m. lapkričio 18 d.

Socialinių medijų erdvėse tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tiek Amerikoje jau keliami klausimai apie 2016-uosius kaip ypatingus metus, pranašaujančius mums neaiškius įvykius ateityje, kaip nuolatinių iššūkių ir įtampos metus, kaip globalaus liberalizmo žlugimo pradžią, o Amerikos prezidentu išrinkus Donaldą Trumpą – ir kaip demokratijos pabaigą.

Nagi, nagi. Moderni vakarietiška liberalioji demokratija jungia tris pagrindinius dalykus: valstybę, teisės dominavimą (vadinamąjį rule of law) ir demokratinį atskaitingumą. Natūralu, kad visas šias Vakarų institucijas jau beveik porą dešimtmečių, po Rugsėjo 11-osios teroro akto, yra ištikusi krizė. Prezidentas George’as W. Bushas 2003 metais be jokių racionalių argumentų pradėjo karą Irake – įvairiais skaičiavimais, jo metu žuvo apie pusė milijono irakiečių. Pusė milijono! Prezidento Baracko Obamos pozicija ir NATO antskrydžiai padėjo nuversti Libijos diktatorių Muamarą Kadafį. Ką gi, šiandien turime šimtus tūkstančių pabėgėlių Europoje ir dar maždaug tiek pat, laukiančių už jūros toje pačioje Libijoje.

Ir dar kažkas kalba apie pavojus demokratijai po Trumpo išrinkimo…

Politiniu požiūriu šie metai iš tiesų buvo įspūdingi – milžiniška pabėgėlių krizė, kurią sukėlė naikinantis karas Sirijoje ir Irake, augantis terorizmas Europoje, „Brexit“ suskaidytas kontinentas, žlugęs perversmas Turkijoje ir po jo įvesti politinių laisvių apribojimai, auganti rasinė įtampa JAV, nestabili padėtis Ukrainoje, choleros epidemija šiaurės Nigerijoje ir pagaliau – Trumpo pergalė. Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas – dviejų konfrontuojančių valstybių prezidentai. Reikalai eina vis blogyn, anot liberalių politikos apžvalgininkų. Tos viltingos dienos, kai Ronaldas Reaganas ir Michailas Gorbačiovas susitiko Berlyne ir pradėjo geležinės uždangos demontažą, liko praeityje.

Bet XX amžiaus pradžioje Europos istorijoje jau turėjome panašius metus. Tai buvo 1914-ieji.

Tų metų vasarą europietiška tvarka, kuri ilgai išlaikė taiką, nuolat augančią ekonomiką, ypač išlavintą meninį skonį (apie tai „Vakarykščiame pasaulyje“ romantiškai rašė Stefanas Zweigas) ir skatino tokį mokslinį progresą, kokio pasaulis po to jau nebepakartojo, ėmė aižėti. Praėjus daugiau kaip šimtui metų nuo šio karo pradžios vis dar neaišku, kaip lemtingas šūvis Sarajeve ir 1914 metų liepos krizė virto Pirmuoju pasauliniu karu, kuris, kaip buvo teigiama, turėjo užbaigti visus karus. Politikai, diplomatai ir kariškiai, kurie 1914 metų vasarą vykdė diplomatinius manevrus, melavo, blefavo ir kūrė planus, kokiu būdu priešą išprovokuoti suklysti, nė neįsivaizdavo, kas atsitiks vėliau.

Anot britų istoriko A. J. P. Tayloro, istorikai mėgsta dideliems įvykiams ieškoti gilių priežasčių. Tačiau galėjo būti ir taip, kad 1914 metų vasarą kilęs karas gilių priežasčių ir neturėjo. Paprasčiausiai reikalai pablogėjo. Kartais dalykai atsitinka dėl to, kad jie atsitinka. Pasaulis pasislinko. Kaip J. R. R. Tolkieno romanuose herojai pajuto, kad Mordore užgimė blogis, o paskui prasidėjo kova.

Didysis konfliktas, kuris prasidėjo 1914 metais, atvedė prie Rusijos revoliucijos, nacistinės Vokietijos ir Hitlerio iškilimo, Holokausto ir Stalino Gulago, atominės bombos ir Šaltojo karo, trukusio pusę amžiaus. Tiktai 1989 metais, griuvus Berlyno sienai, prasidėjo reliatyviai stabilus laikotarpis – „istorijos pabaiga“, anot Francio Fukuyamos. Kol atėjo Rugsėjo 11-osios laikas.

Galbūt simboliška, kad lapkričio 9 dieną JAV prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trumpas, kurio galimybes beveik per visą rinkimų kampaniją didžioji dauguma politologų ir politikos apžvalgininkų vertino skeptiškai. Man tai priminė politologų, verslo konsultantų ir įvairių įvaizdžio kūrėjų kalbas apie rinkimų Lietuvoje prognozes Edmundo Jakilaičio laidoje maloniai linksint vedėjui. Geri kostiumai, priderinti kaklaraiščiai, racionalūs žodžiai, logiški argumentai apie BNP, Darbo kodeksą ir ES struktūrinių fondų paramą, vietinių sociologų sudaryti reitingai ir apklausos, rodančios, kaip turėtų būti. Žmonės gi taip turi balsuoti. Jauni ir energingi konservatorių ir liberalų lyderiai tarsi nužengę nuo Milano mados podiumų ir sklandžiai kalbantys ant sofų sėdinčiai tautai apie ekonomikos, švietimo ir visokias kitokias reformas, nuolat smarkiai dirbantys tviteriuose ir feisbukuose. Jeigu rinkimus būtų lėmusios internetinės technologijos, jeigu būtų galima gulint ant sofos balsuoti kaip „PlayStation“ žaidimuose, Gabrielius Landsbergis ar Remigijus Šimašius tikrai būtų tapę nugalėtojais. Jie jais turėjo būti ir sudaryti valdančiąją daugumą! Bet kažkodėl tie runkeliai, kurie nepatingėjo ir fiziškai atėjo prie balsadėžių per antrąjį rinkimų turą, ėmė ir pasirinko valstiečius ir žaliuosius. Kaimiečiai įveikė internetą. Niekas iš televizijos studijose Vilniuje nuolat laiką leidusių svečių tokio rezultato nesitikėjo. Nes galvojo ne apie tai, kokie yra Lietuvos rinkėjai, kaip jie gyvena ir ką jie jaučia, o kaip jie turi balsuoti.

Ekscentriškasis amerikiečių režisierius Michaelas Moore’as, remdamasis penkiais argumentais (Vidurio Rytų valstijų rinkėjų nuotaikos; Trumpas – paskutinė įpykusio baltojo vyro viltis; Hillary problema; nusivylę Bernie Sanderso šalininkai; Jesse Venturos efektas, kai rinkėjas balsuoja todėl, kad jis taip NORI, ir todėl, kad jam nesvetimas juodojo humoro jausmas, – prisimenate Arūno Valinsko šoumenus?), prognozavo Trumpo pergalę likus keletui mėnesių iki rinkimų. Nes, skirtingai nei „The New York Times“ žurnalistai, sociologai, atliekantys apklausas, politologai ir viešųjų ryšių specialistai, jis sakė ne tai, ką liberalioji visuomenė norėjo girdėti: „Jūs gyvenate iliuzijų burbule, jame sėdite jūs ir jūsų draugai ir tikite, jog Amerikos žmonės neis balsuoti, nes nenori prezidentu išrinkti idiotą.“

Norint susprogdinti iliuzijų burbulą, reikėjo pripažinti tiesą, kad žmonės, atėję prie balsadėžių, pasirinks patys, o ne veikiami Clinton rėmėjų – NBA krepšininkų ir Beyonce – iš televizorių ekranų. Trumpas nugalėjo depresiją išgyvenančiose Vidurio Vakarų valstijose, kuriose nyksta vidurinė klasė, o patys miesteliai kenčia nuo nedarbo ir neturi vilties atsigauti. Mačiau miestelį Amerikos vakaruose, kur korporacijos, išnaudojusios kasyklų resursus, pasitraukė palikdamos subjaurotą kraštovaizdį ir iš čiaupų žmonių butuose tekantį drumzliną vandenį. Meino valstijos Ramfordo mieste gyventojus domino pagrindinio darbdavio – vietos popieriaus fabriko – likimas. Sklido kalbos, kad jį nupirks kinai ir uždarys. Galėjo tokie žmonės balsuoti už Hillary, kuri, kaip ir Algirdo Butkevičiaus partija, žadėjo stabilumą?

„Kas atsitiko Anglijoje per „Brexit“, įvyks ir čia, Vidurio Vakaruose“, – prognozavo Moore’as. Žmonės ateis balsuoti, nes tai jų galimybė pasakyti visiems TIEMS, kurie sunaikino jų amerikietiškąją svajonę: „Dabar valdžia nesusitepęs Donaldas Trumpas atvyksta išvalyti namų! Jūs galite nesutikti su juo! Jūs netgi galite jo nemėgti! Jis jūsų asmeninis Molotovo kokteilis! Meskite į tuos niekšus, kurie jums tai padarė! PASIŲSKITE ŽINUTĘ, TRUMPAS YRA JŪSŲ ŽINUTĖ!“

Manau, panašios nuotaikos dominavo ir tarp Lietuvos rinkėjų. Valstiečiai ir žalieji yra žinutė tų, kurių vaikai priversti dirbti Norvegijoje ir Anglijoje, tų, kurių vaikai, baigę universitetus, neranda čia darbo, nes nors jie turi žinių ir gebėjimų, tėvai neturi gerų ryšių, tų, kurie priversti stebėti, kaip skandalingi politikai brangiais kostiumais lyg niekur nieko dar kartą išvengia atsakomybės už otkatus ir zadanijas, tų, kurie neturi vilties gauti didesnę negu 300 eurų pensiją ir jaučia, jog bus socialiai remtini iki gyvenimo pabaigos. Et, koks skirtumas!

Formaliai teisinė valstybė, reflektuojanti bendruomenės vertybes, turėtų prižiūrėti ne vien piliečius, bet ir elitą, turintį valdžią, o demokratinis atskaitingumas turėtų reikšti, kad vyriausybės sprendimai atstovautų visos bendruomenės, o ne įtakos grupių interesams. Ar taip yra?

Vyksta demokratijos krizė? Tokios demokratijos – tikrai.

satenai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

viagra       2018-05-5 12:09
Life Site News       2016-12-14 23:43

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-ohios-governor-vetoes-bill-banning-abortions-after-babys-heartbeat?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=23114465b6-Pro_Life_12_1312_13_2016&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-23114465b6-399895549
BREAKING: Gov. Kasich vetoes bill banning abortions after baby’s heartbeat begins

abortion , heartbeat bill , john kasich , ohio

COLUMBUS, Ohio, December 13, 2016 (LifeSiteNews)—Ohio Governor John Kasich vetoed a bill this afternoon that would have protected children in the womb as soon as their heartbeat can be detected.

The “Heartbeat Bill” was added to legislation dealing with child-abuse reporting, and Kasich simply line-itemed the prolife measure out of it.

Kasich did sign the Pain-Capable Unborn Child Protection Act, which protects preborn children from about 20-weeks gestation.

In a statement, Kasich said he was working hard “to strengthen Ohio’s protections for the sanctity of human life.”

Defending his decision to veto the Heartbeat Bill, Kasich said, “The State of Ohio will be the losing party in a lawsuit and, as the losing party, the State of Ohio will be forced to pay hundreds of thousands of taxpayer dollars to cover the legal fees for the pro-choice activists’ lawyers.”

The Heartbeat Bill divided pro-lifers across Ohio because some thought it will lead to a possible Supreme Court re-affirmation of Roe v. Wade.  Ohio Right to Life president Mike Gonidakis told Kaiser Health News that he opposes the prolife Heartbeat Bill because, “We believe in an incremental approach to both the legislative side as well as the changing of hearts and minds.”

However, Cleveland Right to Life president Molly Smith told LifeSiteNews, “I am just sick about the governor’s veto.  It is absolutely outrageous.”

She added that Governor Kasich “does not speak for the prolife people of Ohio.”

She also accused the state pro-life organization, Ohio Right to Life, of a “betrayal” of the pro-life movement.

Ohio Right to Life president Michael Gonidakis explained that the state and national prolife organizations want to incrementally “chip away” at legal abortion.  They fear a blanket abortion ban would not pass muster with the courts.

“The 20-week ban…challenges the current national abortion standard and properly moves the legal needle from viability to the baby’s ability to feel pain,” Gonidakis argued.

After vetoing the legislation, Kasich tweeted, “I appreciate the support of Ohio Right to Life,” and included a direct quote of Gonidakis.

Gonidakis wrote, “By endorsing the 20-week ban in lieu of the heartbeat approach, governor Kasich provided strong pro-life leadership to finally engage a winnable battle with the federal judiciary while saving countless babies at the same time.”

Gonidakis praised Kasich for his “unwavering support for the unborn and our pro-life mission…  Governor Kasich got it right by embracing the strategic incremental approach to ending abortion.”

The Heartbeat Bill has inspired identical bills in Indiana, Alabama, North Dakota, and Arkansas, but lower courts in North Dakota and Arkansas have found it unconstitutional, and the U.S. Supreme Court has so far refused to listen to any appeal.  The 20-week ban has weathered some local court challenges, and is in place in fifteen states.

In recent years, both the Greater Cincinnati Right to Life and the Cleveland Right to Life have disassociated from the National Right to Life Committee, over such issues as homosexual “marriage” and personhood amendments.

Before his veto, the architect of the Heartbeat Bill, Janet Porter of Faith2Action, called out Gov. Kasich publicly, to either sign the bill or stop proclaiming himself prolife.  “You remember what Gov. Kasich said in the presidential debate: ‘If you save one life, it is as if you saved the world.’ This is an opportunity for Gov. Kasich to save not just one life, but nearly 20,000 lives each year,” she wrote.

Porter told the Columbus Dispatch, “I can’t imagine the governor would want to kill the Heartbeat Bill because he fears the courts might — that makes about as much sense as killing someone because they ‘might die.’”

naturalu kad Amerikoje       2016-12-13 1:03

yra daug patriotu! Tikras Amerikos patriotas pries warmongeri- https://www.youtube.com/watch?v=H8SycdU3QDk

naturalu kad Amerika       2016-12-12 22:57

prabalsavo uz Trumpa! Amerika ne tokia kvaila kaip ja isivaizduoja Wall street ir Co.9/11 du is aliuminio pagaminti liektuvai nugriove trys pastatus is 5cm storio plieno konstrukciju, +surastas naujas pasas!!!

iš 10       2016-12-12 19:15

10 balų autoriui. Tie , kurie nesutinka- eikite į veidaknygę ir išsiverkite dėl runkelių kvailumo rinkimų dieną.

Pikc       2016-12-12 17:48

“Europą,Europos Sąjungą gali išgelbėti tik meilės kultūra.Kas,kuri šalis išdrįs apie tai kalbėti ES parlamente?” - Eurosajūzo politbiure tokios kalbos būtų suprastos vienareikšmiškai - kaip raginimas dar aktyviau ir agresyviau visiems primetinėti “lytinių mažumų teises”, nes juk “after all, love is love”. :D
P.S. tiesos.lt adminai galėtų bent minimaliai prižiūrėti komentarų skiltį - pvz. bent jau kiaurų koloradikų spaminimą nuorodomis į kacapstano propagandą ištrinti. Dar suprasčiau, jei ta fauna bent bandytų kažką argumentuoti, kad ir nusišnekėdami (kaip, pvz. jų “dvasios brolis” “Vlad Mazelis II”) - o dabar gi grynas šiukšlinimas.

Marginalas Galimasuprasčiui       2016-12-12 17:40

Kurie rusai? Ukrainiečiai? Ar mongoloidai, kurie vieningi laikydami špygą kišenėje, maukdami vandenuką, kalbėdami matais ir šlapindamiesi laiptinėse?
http://www.liveinternet.ru/users/xupyprep/post98015194/

Marginalas       2016-12-12 17:29

Trumpas Trampas galbūt bus šimtakart tinkamesnis pozityviems procesams, nei obamukas, nes reikia dar pažinti ir pačią Ameriką. Ką Trampas pasirenka savo komandon? Štai svarbu. Nė vienas juk politikas mūsų dienom netaps Vakarų šalies prezidentu be bankinių galiūnų pagalbos. Ar bankiniai galiūnai suinteresuoti, kad žlugtų jų puoselėta “vieno pasaulio” vizija? Niekada! Svarbu ne lozungai, bet realūs Trampo žingsniai, kurie gali būti diametraliai priešingi jo lozungams.
Kita vertus, o ką žmonija būtų laimėjusi iš Clinton? Ar ne abudu yra tų pačių jėgų marionetės?
Autorius lygina 11/9 su 9/11, bet savo giesmele apie švč. Demokratiją tik patvirtina, kad prastai, o gal ir beviltiškai nesiorientuoja. Jam 9/11 ne provokacija, bet mitologinio “Bin Ladeno” darbas (greit jau visi ir pamirš tą Bin Ladeną, o pamirštų ir “islamo terorizmą”, jei spectarnybos kartas nuo karto nepalaikytų taip reikalingos atminties! Pvz., gyvenimo be elektroninės kontrolės, “laikinai” apribojus laisvę, jau nebeatsimena - kas atsimena, kad totalinė elektroninė kontrolė buvo įvesta “laikinai”, “kovai su islamo terorizmu”? kas atsimena normalius bankus, bet ne ubagams privalomus?). O kokios manipuliacijos lydėjo 1914 metus? Kas siuntė sifilitiko vagoną? Kieno pinigais? Kas toks tas Parvus, savo laiku padėjęs net Vokietijos Generaliniam štabui? Dėl ko Jacobas Schiffas buvo perspėjęs ruskiją po didžiųjų pogromų?
Visa tai - “sąmokslo teorijos”? “Siono protokolai”?
Žinant istoriją pagal vienų ar kitų žulikų leistus vadovėlius, jos neanalizuojant, negretinant išoriškai tarytum nesusietų faktų, pamirštant net tai, kas buvo prieš 10 metų, kaip tada galima susigaudyti ir suprasti, į kokią būtent duobę nuosekliai einame nepaisant Brexit ir kt. po švč. Demokratijos vėliava!
Patrinkite savo čipus kaktoje!

Life Site News       2016-12-12 0:09

U.S. Congress Doubles Budget for Investigation of Planned Parenthood Baby Parts Scandal.  Congress voted to double the budget of the Select Investigative Panel on Infant Lives, and will continue investigating Planned Parenthood and its sale of aborted baby body parts through 2016. 
https://www.lifesitenews.com/news/congress-doubles-budget-of-committee-investigating-planned-parenthood-baby?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+12.10.16&utm_medium=email

Family Watch International       2016-12-12 0:06

Malta Outlaws Sexual Orientation Change Effort Therapy.  Any counselor who seeks to help a client with same-sex attraction reorient to heterosexuality will be fined or sentenced to jail.  The bill affirms that no sexual orientation, gender identity or gender expression constitutes a disorder, disease or shortcoming of any sort.  The Maltese Parliament also passed amendments that lower the age to change gender legally to 16.  Read more here.

http://www.maltatoday.com.mt/news/national/72331/bill_outlawing_conversion_therapy_approved?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=News+12.10.16&utm_medium=email#.WE3N-rkkRZG

Catholic Family       2016-12-11 23:48
Fox news       2016-12-11 20:40
Pirma naktis       2016-12-11 17:44

dar kartą, vėl ir vėl tenka įsitikinti, kad Lietuva apvalių diletantų kraštas: politikoje, teisėjėje ir ypač isotijos srityje…. Trivialios, daug kartų valkiotos ir nuvalkiotos tiesos adaptuojamos politiškai ir pateikiamos skaitytojui iš naujo, kaip ,nauja mintis’ .... Ir iškart supranti kur esi ir su kuo turi reikalą: Terra Marrianna, artes liberales a la lituano…

J.K.        2016-12-11 16:52
Garantuotojui       2016-12-11 15:28

Va ir pranašas išdygo. Kokiais faktais remiesi, darydamas tokias banalias projekcijas. Ar suvoki, kad tai š. verta propaganda, jei neturi faktų savo prognozėms ir pranašystėms.

Garantuoju       2016-12-11 14:08

nusivilsite savo valstiečiais dar labiau negu nusivylėt prieš tai buvusiom valdžiom. Nusišvilpt jiems ant kumečių, jie siekia savo asmeninių tikslų, nieko daugiau.

Galima suprasti,kodėl       2016-12-11 12:44

rusai tokie vieningi.Karas,kiekviena šeima neteko daug savo artimųjų,todėl jie susivienijo,kad išgyventi tą skausmą.Ir išsaugojo kaip tauta paprastumą.Žinoma,liberalūs išbandymai dar laukia,tik įdomu ,ar jie prigis,ar neprigis,pasikeitus valdžiai?

Liberalai gali save        2016-12-11 12:42

apgaudinėti ,kad galima atsisakyti savo nacionalinės tapatybės,bet bendražmogiškos tapatybės,tai ,kas žmogų padarė žmogumi,savojo “aš”,atsisakyti nepavks.Nepavyks gyventi be orumo,pagarbos,atjautos,bičiulystės,sutarimo,meilės…Europą,Europos Sąjungą gali išgelbėti tik meilės kultūra.Kas,kuri šalis išdrįs apie tai kalbėti ES parlamente?Vien išsimokslinimo neužtenka.Meilės kultūra,kai pirmiausia sudėti saugikliai tautų išlikimo garantijai ir lygiagrečiai gerbiama krikščioniškos pažiūros.O liberalizmas tik viena įvairovės dedamoji,ne dominuojanti…Dominavimas veda į stabų kultūrą,-bolševizmas,nacizmas…Ir amžini konservatoriai valdžioje būtų pragaištis.Gamta mėgsta kaitą,kaip metų laikai.

Reikalas       2016-12-11 12:16

tame, kad sisteminiai politikai nemoka ir nenori skaityti jiems siunčiamų žinučių, gyvena savame patogiame pasaulyje papirkę žiniasklaidą, teisėsaugą ir dar daug ką. Ir koks dabar jiems ir papirktiesiems šokas ir dantų griežimas atėjus “ne tiems”. Viskas taip skaidriai matosi, kad net keista, kad taip kvailai galima elgtis. Deja, matyt, toks jau “tų” lygis.

albina       2016-12-11 11:19

Dėkoju už straiosnį.Prisimenu rinkimų nakties E.Jakilaičio metamorfozes,kai LIETUVA balsavo ne taip,kaip jie buvo suplanavę.

Tarabilda       2016-12-11 2:20

Ir kokią čia dėlionę sustumdė žmogus? Trivialią su retoriniu sakiniu pabaigoj kad vyksta liberaliosios demokratijos krizė.
Krizė vyksta, bet ateina kažkokie ne tie - “idiotai”, ar ne?
Kai žlugo Romos imperija, romiečiai irgi greičiausiai tarpu savęs kalbėjo, kad barbarai - idiotai, nes nesupranta saldybės dulkinti kumelę.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.