Vygantas Malinauskas. Tikėjimo mokslo kongregacijos „Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų...“ nieko neįpareigoja?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 26 d. 9:59

26     

    

Vygantas Malinauskas. Tikėjimo mokslo kongregacijos „Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų...“ nieko neįpareigoja?

Pasaulinėje žiniasklaidoje sprogus naujienai (kaip dabar aiškėja, sumontavus popiežiaus kažkada kitame kontekste pasakytas frazes) apie tai, kad neva Popiežius „pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei“, „progresyvieji“ Lietuvos katalikai neslėpė entuziazmo bei palaikymo tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui.

Progresyvūs komentuotojai ypač stengėsi pabrėžti, kad nereikia per daug kreipti dėmesio į Tikėjimo mokslo kongregacijos 2003 paskelbtą dokumentą „Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų“. Nes neva šis dokumentas „nėra aukšto lygio dokumentas, o pastabos, Bažnyčios atstovai, dalyvaudami viešose diskusijose, galėjo naudotis šiuo dokumentu ir jame išsakytais argumentais“. Suprask: dokumentas nepateikė jokio įpareigojančio Bažnyčios mokymo ir ligi šiol, kas norėjo, galėjo (nors neprivalėjo) vadovautis jame nurodytomis nuostatomis.

Bernardinai gudriai paaiškino, kad „dokumentas nepateikia „jokių naujų mokymo elementų“. Jis skirtas paaiškinti, kaip Bažnyčios mokymas turėtų būti taikomas konkrečioje situacijoje“. Suprask: kas jame rašoma yra ne Bažnyčios mokymas, bet tik taikymo klausimai (kurie juk suprantama gali laikui bėgant kisti).

Bene, daugiausiai dėmesio susilaukė buvusio ambasadoriaus prie Šventojo Sosto pasamprotavimai feisbuke. Buvęs ambasadorius savo poste minėtą Vatikano dokumentą nureikšmino iki kažkokios ne itin svarbios „instrukcijos“, kuri „negali būti laikoma definityvia“  ir yra tik kažkoks „provizorinis / ad hoc“ pasamprotavimas – suprask: Tikėjimo mokslo kongregacijos sukurptas rašinėlis, skirtas neaiškųu kieno diskusijoms. Ta pačia proga buvęs ambasadorius ryžtingai pareiškė, kad „tokia nuomonė [pritarimas homoseksualioms partnerystėms] Katalikų Bažnyčioje yra teisėta. Ir joks visuomeninkas ar politikas negali būti kaltinamas dėl jos laikymosi“. Ambasadorius dar paaiškino, kad „Bažnyčia neturi privilegijos nustatyti gyvenimo normų tiems, kas savęs nelaiko jos nariais“ – suprask: Bažnyčia šiais laikais tegali pasisakyti tik klausimais, liečiančiais tikinčiųjų privačius tikėjimo reikalus. Galiausiai, buvęs ambasadorius nedvejodamas pareiškė, kad „nėra jokių racionalių „bendrojo gėrio“ argumentų prieš partnerystę, nes ji neturi jokios įtakos šeimos institutui“.

Žinoma, buvęs ambasadorius gali turėti savo nuomonę ir laisvai ją reikšti. Tačiau jo nuomonė šiuo atveju ir tėra nuomonė, mažai ką turinti bendro su Bažnyčios mokymu ar minėto Tikėjimo mokslo kongregacijos dokumento statusu bei paskirtimi. Pirmiausiai, pats Vatikanas šio dokumento nevadina „instrukcija“ ir tuo labiau nelaiko „provizoriniu/ad hoc“ dokumentu, kuriame nėra nieko, kas įpareigotų katalikus ir jų sąžines. Šio dokumento tikslas nėra pateikti naują mokymą, nes jis remiasi jau egzistuojančiu Bažnyčios mokymu. Dokumento tikslas – priminti esmines egzistuojančio Bažnyčios mokymo nuostatas aptariamu klausimu bei pateikti argumentus, kuriais galėtų vadovautis tiek vyskupai, tiek katalikai politikai, tiek ir visi žmonės (dokumento įžangoje pabrėžiama, kad šis dokumentas nėra skirtas vien tikintiesiems), įsipareigoję „skatinti bei ginti visuomenės bendrąjį gėrį“.

Dokumento pabaigoje aiškiai teigiama, jog „Bažnyčia moko, kad pagarba homoseksualiems asmenims jokiu būdu negali akinti pritarti homoseksualiam elgesiui ar homoseksualiųjų sąjungų teisiniam pripažinimui“. Taigi, arba skelbdami šį dokumentą tuometinis kardinolas Jozefas Ratzingeris ir tam pritariantis Jonas Paulius II neturėjo supratimo apie tai, ko iš tiesų „moko Bažnyčia“, arba progresyviųjų komentatorių teiginiai, kad neva dokumente nėra pateikiamas definityvus Bažnyčios mokymas šiuo klausimu, yra nieko verti. Ne didesnės vertės yra ir buvusio ambasadoriaus prie Šventojo Sosto teiginys, kad „nėra jokių racionalių „bendrojo gėrio“ argumentų prieš partnerystę“.

Žinoma, jūsų valia pritarti ar ne buvusio ambasadoriaus nuomonei. Bet, aš šiuo atveju labiau pasitikiu J. Ratzingerio kompetencija ir išmanymu – jis dokumente aiškiai nurodo racionalius argumentus, kad teisinio statuso suteikimas homoseksualioms poroms prieštarautų bendrajam gėriui.

Galiausiai, ne kažin ko vertas ir buvusio ambasadoriaus teiginys, kad pritarimas homoseksualioms sąjungoms Bažnyčios mokymo požiūriu yra „teisėtas“, ir jokiam katalikui visuomenininkui ar politikui negali būti dėl to priekaištaujama. Priešingai, Tikėjimo mokslo kongregacija aiškiai teigia, kad „[p]rieštarauti homoseksualiųjų sąjungų teisiniam pripažinimui įpareigoti visi tikintieji ir dėl jiems tenkančios atsakomybės pirmiausia politikai katalikai“.

Na, bet buvusiam ambasadoriui tai, regis, nė motais. Pasinaudojęs ažiotažu, kilusiu dėl dokumentiniame filme sumontuotų Popiežiaus sakinių, jis lengva ranka nubraukia ne tik Tikėjimo mokslo kongregacijos su didele atsakomybe ir rūpesčiu parengtą dokumentą (skirtą padėti tikintiesiems likti ištikimiems Bažnyčios mokymui sudėtingais laikais), bet nubraukia ir jame pateikiamą aiškų Bažnyčios mokymą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šiaip,       2020-10-28 12:55

Norint įeiti į Dievo Karalystę, pirmiausia, reikia vykdyti Dievo valią, nes tik Jis žino, kaip tai žmogus turi daryti.
O kas yra Dievo Valia?
Tai išbūti tiesoje. Siekti tiesos, kad ir kas tai būtų, nors ir labai man nenaudinga situacija, bet tiesa aukščiau visko.
Kai Dievas turės tavo/mano laisvą širdį, tik tada Jis gali daryti savo darbus. Tokią širdį ir turi popiežius Pranciškus.

Pedagogika       2020-10-27 21:01

-> Šiaip
„Ir atsakys jiems karalius: ‘Iš tiesų sakau jums, kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų MAŽIAUSIŲJŲ mano brolių, man padarėte’.“
„Tuomet jis pasakys jiems: ‘Iš tiesų sakau jums: kiek kartų taip nepadarėte vienam iš šitų MAŽIAUSIŲJŲ, nė man nepadarėte’.“
————————————————————
Šiuo atveju, Dievas taip kalba būtent tik apie pačius mažiausius, tiksliau, apie pačius skurdžiausius ir labiausiai kenčiančius. Visose kitose Evangelijos vietose Jėzus kalba, kad pateks į Dangaus Karalystę būtent tik tie žmonės, kurie gyvendami čia, ant žemės, nesinaudos žemiškais malonumais. Iš to galima daryti išvadą, kad Dievas reikalauja, jog visuomenėje nebūtų tik labai skurstančių. Beje, vienoje vietoje Kristus kalbėjo netgi labai griežtai: „kas neseka paskui mane ir neneša savo gyvenimo kryžiaus, tas neįeis į Dangaus Karalystę“.
Iš Evangelijų visumos pamokymų išplaukia dvi labai svarbios išvados. Pirmoji iš jų yra tai, jog norint patirti gyvenimo laimę, reikia nesivaikyti žemiškų gyvenimo malonumų (tiksliau, išsilaisvinti iš visų nuodėmingų ydų) ir tik tuomet pastovi laimė pati apsigyvens tavyje. Antroji išvada yra tai, kad materialistinė idėja, jog gyvenimo laimę sukuria tik materialinis gerbūvis ir kūniški patogumai bei malonumai, yra labai klaidingas požiūris.

Šiaip       2020-10-27 13:00

net Šventajame Rašte parašyta -
Evangelija (Mt 25, 31–46)
  Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
  „Kai ateis Žmogaus Sūnus savo šlovėje ir kartu su juo visi angelai, tada jis atsisės savo garbės soste. Jo akivaizdoje bus surinkti visų tautų žmonės, ir jis perskirs juos, kaip piemuo atskiria avis nuo ožių. Avis jis pastatys dešinėje, ožius - kairėje.
  Ir tars karalius stovintiems dešinėje: ‘Ateikite, mano Tėvo palaimintieji, paveldėkite nuo pasaulio sukūrimo jums paruoštą karalystę! Nes aš buvau išalkęs, ir jūs mane pavalgydinote, buvau ištroškęs, ir mane pagirdėte, buvau keleivis, ir mane priglaudėte, buvau nuogas - mane aprengėte, ligonis - mane aplankėte, kalinys - atėjote pas mane’.
  Tuomet teisieji klaus: ‘Viešpatie, kada gi mes tave matėme alkaną ir pavalgydinome, trokštantį ir pagirdėme? Kada gi mes matėme tave keliaujantį ir priglaudėme ar nuogą ir aprengėme? Kada gi matėme tave sergantį ar kalinį ir aplankėme?’
  Ir atsakys jiems karalius: ‘Iš tiesų sakau jums, kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte’.
  Paskui jis prabils į stovinčius kairėje: ‘Eikite šalin nuo manęs, prakeiktieji, į amžinąją ugnį, kuri prirengta velniui ir jo angelams! Nes aš buvau išalkęs, ir jūs manęs nepavalgydinote, buvau ištroškęs, ir manęs nepagirdėte, buvau keleivis, ir manęs nepriglaudėte, nuogas - neaprengėte, ligonis ir kalinys - ir jūs manęs neaplankėte’.
  Tuomet jie atsakys: ‘Viešpatie, kada gi mes tave matėme alkaną ar ištroškusį, ar keleivį, ar nuogą, ar ligonį, ar kalinį ir tau nepatarnavome?’
  Tuomet jis pasakys jiems: ‘Iš tiesų sakau jums: kiek kartų taip nepadarėte vienam iš šitų mažiausiųjų, nė man nepadarėte’.
  Ir eis šitie į amžinąjį kentėjimą, o teisieji į amžinąjį gyvenimą“.

Anaiptol >>> 2020-10-27 11:08       2020-10-27 12:25

Jėzus sako:
Man reikia tavo rankų, kad galėčiau toliau laiminti,

Man reikia tavo lūpų, kad toliau kalbėčiau,

Man reikia tavo kūno, kad galėčiau toliau kentėti,

Man reikia tavo širdies, kad toliau mylėčiau,

Man reikia tavęs, kad galėčiau toliau gelbėti,

Lik su manimi, mano sūnau/dukra

@ Cha       2020-10-27 11:08

„Popiežiaus Pranciškaus žinia šiam laikui yra, kad atėjo laikas neatstumti kitokį, bet priimti jį tokį, koks jis yra ir padėti jam tapti bendruomenės nariu. Vis, tik, pašalinimas kitokį yra tas vadinamas „platusis kelias“, kuris į pragarą veda.“
————————————————————
Manau, kad visko vertinimas turėtų priklausyti nuo gaunamų rezultatų. Ką galėjo padaryti Kristus, to dažniausiai negali padaryti nuodėmingas žmogus tuo pačiu ir netgi popiežius Pranciškus. Kristus visa savo šventa esybe, mylėdamas ištvirkėlius, sugebėjo jiems taip pat įžiebti ir krikščioniškos meilės ugnį, išsivaduojant(!) iš ištvirkavimo pančių ir priimant(!) tyrą skaistybę. Argi kas nors panašaus vyksta šiandien, popiežiui Pranciškui reiškiant didžiulę toleranciją ištvirkėliams?! Deja, nieko panašaus! Priešingai, labai panašu, kad pasaulis tik dar labiau rieda ne krikščionybės, bet visuotino ištvirkavimo kryptimi su vis labiau įsigalėjančia mintimi, jog ištvirkavimas beveik jau nėra nuodėmė. Taigi, gyvenimas parodo, kad ne kiekvienam doram žmogui, bet tik atskiriems Dievo išrinktiesiems yra leistina reikšti didelę toleranciją ištvirkėliams, sugebantiems juos atvesti į krikščioniškos doros kelią. 

Cha       2020-10-27 7:00

Pasaulio dvasios taisyklė yra - skaldyk ir valdyk. Laiko ženklai rodo, kad mus su bet nkokia paskelbta pandemija sukiša už kaukių, sukiša į savo butų narvelius ir - nė cypt.  Praregėkite mažatikiai.

Cha       2020-10-27 6:58

Lk 12, 54–59 „Jėzus kalbėjo miniai,…Veidmainiai! Jūs mokate išaiškinti, ką reiškia žemės ir dangaus išvaizda, tai kodėl gi neišsiaiškinate šio laiko prasmės? Kodėl gi patys nenusprendžiate, kas teisu?…“ Popiežiaus Pranciškaus žinia šiam laikui yra, kad atėjo laikas neatstumti kitokį, bet priimti jį tokį, koks jis yra ir padėti jam tapti bendruomenės nariu. Vis, tik, pašalinimas kitokį yra tas vadinamas „platusis kelias“, kuris į pragarą veda. Tad, istorijos ženklai mums ir rodo, kad mes susikūrėme tokį pragarą, kad toliau nebėra kur nosies iškišti. Atėjo laikas išspręsti susidariusias problemas. O popiežius idealiai išreiškė Šventosios Dvasios įkvėptas mintis. Nebestatykime sienų, o jas griaukime. Uždaroje baloje tik velniai veisiasi.

Al.       2020-10-27 0:53

Tikėjimo mokslo kongregacijos 2003 metų „Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų“ atspindi tuometinę Bažnyčios būklę. Bet tam Ratzingeris, turbūt, ir buvo nuimtas, kad šis požiūris būtų pakeistas. Atrodo, kad šėtonas kare dėl Pasaulio metė visas pajėgas.

Partinis užnugaris       2020-10-26 23:39

Popiežius Sekmadienį raudonas kepures uždėjo dar trylikai vyskūpų tarp kurių ne vienas lgbt istas pasisakantis už visokias sąjungas,moterų ” kunigystę”, Šv Komunijos davimą kelintą kart vedusiems, civiliai susituokusiems asmenims.Matomai popiežius ilgai nedelsdamas buria rožinę balsuotojų  komandą sekantiems rinkimams į sostą

ah1       2020-10-26 22:09

įteisinti homoseksualistų partnerystę būtina nes tik taip atsiras galimybė dirbtiniam intelektui negintčytinai identifikuoti homoseksualus

Tvankstas       2020-10-26 19:48

Dėkoju Vygantui Malinauskui už pagarsinimą Tikėjimo mokslo kongregacijos 2003 paskelbtą dokumentą „Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų“ - buvau ilgai nuščiuvęs, vienam po kito autoriams rašinėjant ar tai ‘nuo savęs’, ar tai ‘iš savęs’ : nejaugi be manęs niekas nežino šio dokumento Lietuvoje, rašinėja visokias biliberdas ?
Ačiū, Jums V. Malinauskai, dar skaitančių ir atsimenančių žmonių yra ir be manęs.

>Kis       2020-10-26 15:41

o juk tu, šūdžiau, gebistų provokatorius…
Ilgai stebėjau tavo raizgaliones, mėgindamas perkąsti kas per fruktas.
Ne, neapsirikau. Tipažas nors ir neseniai komiteto sukurtas, betgi net nykesnis už sąsį.

Kis       2020-10-26 15:15

kad sie ligoniai aprimtu,as asmeniskai siulyciau juos sterilizuoti,kad neliktu aplamai jokiu “sexsualinio svajoniu”,taptu padoriais zmonemis,galetu uzsiveisti suniuku,katyciu,kurios baisiau engiamos negu eilinis lietuvos pilietis.Visiems is to butu nauda,juk tie “veikejai"nieko be orgiju nesukuria,be to skleidzia baisias seksligas,nesame tokie bagoti,kad pataikautume toms piktzolems?

O ką        2020-10-26 15:02

gerulis Andrulis iš Šiaulių mano šiuo klausimu kartu su Armonikaite?

stasys        2020-10-26 14:32

čia tas paulius pats su savimi kalbasi . Ar tik man vienam ta aplinkybė keistai atrodo ?

Paulius>Taigi       2020-10-26 14:20

turite išeitį viešai pareikšti, kad pereisite į Pijaus X draugiją, jeigu Vatikanas viešai, aiškiai ir nedviprasmiškai nepaaiškins ką reiškia šitos Romos vyskupo kalbos ir jų interpretacijos. Ir ne abstrakčiais „bažnyčios mokymas nesikeičia“ ar meilę klystančiam artimui savo, o konkrečiai apie užkietėjusius savo nuodėmėje ir neatgailaujančius, o dar platinančius ir giriančiusydas ir apskritai ar pederastiją dar laiko nuodėme. O po tokio paaiškinimo galėsite spręsti ką daryti. nebent ir toliau liksite avinėliais, šį kartą suaukotais ant pederastų aukuro

Taigi       2020-10-26 14:01

šėtonas vis labiau užvaldo pasaulį, o mes nieko nedarome tam stabdyti? Ar jus suvokiate, prie ko tai veda?

DABAR        2020-10-26 13:58

dar labiau aiškėja homoseksualų klastos mastas. Jų tikslas ne aapginti savo teises, bet klasta užvaldyti pasaulį ir tai aiškiai jau seniai buvo nurodyta jų manifeste. Ir tariami jų “persekiojimai” - tai viena iš priemonių iškreipti tiesą. Pasiekti savo tikslą jiems visos priemonės tinka ir jie ne prieš nieką nesustos jeigu net klastoja popiežiaus pasisakymus, iškreipia tiesą. Jiems nieko švento nėra išskyrus jų užpakalius

Paulius       2020-10-26 13:51

ar tie žmogeliai patys suvokia kaip jie juokingi vis dar aiškindami ir aiškindamiesi „ką bergoglija norėjo ir ko nenorėjo pasakyti“ arba „koks bažnyčios mokymas ir ar turi bergoglija teisę į asmeninę nuomonę“. Jūs ką rimtai nematote kas vyksta? Žinome ką bergoglija pasakė ir paSAKĘS TOLIAU TYLI. Žinome kaip tai paveikė katalikų pasaulį ir matome leftistų pergalingus rėkavimus. Ir net jei bergogliją „ne taip suprato“ arba sąmoningai iškraipė gilią bergoglijos mintį“ tai visai NEBESVARBU. Nes klausimas jau seniausiai kyla kitas - kodėl bergoglija nedaro to, ką privalo daryti geras ganytojas pamatęs sumaištį ganomųjų gretose? Ir tai tikrai nėra tai ką daro dabar - nedaro nieko ir leidžia avinams badytis nesutariant ką turėjo ir ko neturėjo omenyje piemuo

Kas tas       2020-10-26 13:38

ambasadorius prie Šv. Sosto apie kurį kalba Vygantas? Tai Vytautas Ališauskas

stasys       2020-10-26 12:45

’ Audra stiklinėje’ .Mano galva gerai kad tokios diskusijos vyksta . Taip visuomenė gauna progą pasirinkti kokia pozicija palaikyti .Nežinau kokį ambasadorių autorius mini, bet pabrėžta nuomonė į teise turėti savo privačia nuomone matyt paaiškina ir ta faktą kodėl nutylima koks tai asmuo ne pretenduojantis jau į vieša asmęni.

"rimti diedai" o sprendžia...       2020-10-26 11:56

kitų problemų nebėra.
tik apsigimusių (1 proc.) kažkurios tai problemos.
Su tuo ir sveikiname “politikus ” !!

Tai       2020-10-26 11:07

o kas tas ambasadorius? Pavardę jis turi?

Sakyčiau       2020-10-26 10:56

Lietuvos buvusio atstovo prie šventojo sosto nuomonė, jos deklaravimas, parodo jo prioritetus ir reikalų išmanymą arba, neatsižvelgiant į išmanymą, skelbiamas vertybes. Galop tai asmens atsakomybės reikalas. Daug didesnį rūpestį keltų, jei panašią poziciją deklaruotų šventojo sosto atstovas Lietuvoje.

Teisinis statusas       2020-10-26 10:51

homoseksualams reikštų,kad jie suregistruoti ir visuomenė saugesnė?Tik tas statusas neturėtų būti lygiavertis civilinei santuokai tarp vyro ir moters,nes jie yra tokie nėra.

bet gi        2020-10-26 10:15

ar ne laikas baigti sitas beprasmes diskusijas. kol cia svarstome, kas ka pasake, ir ko nepasake, ir ka tai galetu reiksti, stai konservatoriai su dviem partijomis jau postus dalinasi. o cia mes uzstrige is vietos nepajudame. panasu, kad to ir nusipelneme. geros dienos ir viso gero


Rekomenduojame

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.